Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-03-20 11:25:48

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1001) #92251648 válasza #10726912 (#990) üzenetére


#92251648
törölt tag

Nekem (és vélhetően sokan másoknak is) teljesen mindegy, itt ki mit nevez kezeletlen szobának. Nem is értem, miért rugóztok ezen. Amikor engem megbíznak, belecsöppenek "A" (kezeletlen) állapotba, amiből el kell jutnom "B" (kezelt) állapotba és a két pont közötti utat nekem kell kitalálnom. "A" pont lehet egy belakott lakószoba, egy üres helyiség, vagy néhány vonal egy tervrajzon... számomra mindegyik kezeletlen állapot. Ha egy légteret falakkal veszünk körül, már az is egyfajta kezelés, mégpedig a durvábbak közül. Ha a kórházban egy beteget kezelnek valami kórsággal, ott sem a születéskori állapotát próbálják visszaállítani, hanem meg akarják gyógyítani. Nekem is ez a feladatom.

Hogy nekem egy laikus fórumon mi a kötelességem, arról párszor már zajlott vita az elmúlt években. Szánalmas volt mind, így inkább ne is kezdjünk ismét bele! Nekem itt egyetlen kötelességem van, betartani a fórum szolgáltatója által előírt szabályzatot.

Engedjétek már el ezt az akusztikai fogalomzavart!

[ Szerkesztve ]

(#1003) Eugene Roe válasza RetepNyaraB (#999) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Akkor lehet nem is a topikkal van gond :)

Azért más dolog arról vitatkozni, hogy melyik kábel a tuti, vagy sólámpa vagy led izzó jobb-e a magas frekvenciáknak meg arról, is hogy mi egy üres, meg mi egy kezeletlen szoba...

[ Szerkesztve ]

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#1004) Dorian válasza #10726912 (#993) üzenetére


Dorian
félisten

Ok, akkor definiáld, mi az akusztikailag kezeletlen szoba!
Hiszen ha van benne hidegburkolat / parketta / padlószőnyeg akkor azok már hatnak az akusztikára, ráadásul mind máshogyan. De hat rá az is, ha le van glettelve és kifesteve, ad abszurdum tapétázva a fal. Lépéshangcsillapító réteg elfogadott egy akusztikailag kezeletlen helyiségben, vagy az sem?
Sőt, maga a fal milyensége is hat rá, miből van az akusztikailag kezeletlen szoba fala? Lehet neki egyáltalán? :DDD

Szóval lehet fokozni kettőtök hülyeségét a végtelenségig és tovább...

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#1005) salesman válasza RetepNyaraB (#999) üzenetére


salesman
őstag

+1

Türűűűdrááá!

(#1008) Ear001


Ear001
addikt

Én csak egy dolgot kérdeznék. Egy kanapé odébb tolása a szobában egyszerre lehet-e akusztikai kezelés és lakberendezési aktus? Értem én, hogy kategóriákban gondolkodunk, de ennyire?

(#1010) lfabian válasza #01758976 (#1007) üzenetére


lfabian
tag

+1!

fabi

(#1011) ozzy711 válasza Ear001 (#1008) üzenetére


ozzy711
őstag

Ha ez egyben a hallgatási pozíció megváltoztatásával is jár, az elsőre szavaznék.

(#1012) Ribi válasza RetepNyaraB (#999) üzenetére


Ribi
nagyúr

Engem meglepett, hogy eddig nem jött ilyen hiszti, de megint előjött a skizó szint és paffneki. ;] :))

(#1013) liszi70 válasza Ear001 (#1008) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Egy kanapé odébb tolása a szobában egyszerre lehet-e akusztikai kezelés és lakberendezési aktus?"
Az eredeti cél határozza meg a megfogalmazást. Ha a kanapé odébb tolásának az a célja, hogy elférjen mellette egy fotel, akkor az NEM akusztikai kezelés, legyen bármilyen jótékony hatással az akusztikára. Mert az csak véletlen, és nem tudatos, ami a "kezelés" értelmének egyik alappillére. Ha a kanapé odébb tolásának célja az, hogy javítson az akusztikán, és meg is teszi, akkor az "kezelés". A végeredménye lehet ugyanaz a kanapé lakberendezési és akusztikai odébbtolásának, de nem nevezhetjük ugyanúgy őket, nyelvészkedésileg. Ha már ez lett a fő csapásirány itt. :)

És mennyi indulatot tudott gerjeszteni egy ilyen semmirevaló értelmezési különbség is...... Elgondolkodtató, de egyáltalán nem meglepő......

[ Szerkesztve ]

(#1014) niof válasza liszi70 (#1013) üzenetére


niof
addikt

Nekem igazából a Tiger-nek szánt utolsó válaszom írása előtt esett le, hogy konkrétan az alapvető magyar nyelvtannal nincsenek tisztában az urak. Így viszont kérdéses, hogy bármi, amiről ők (hárásó-val most már hárman) egyáltalán beszélnek, az értelmezhető e a nyelvünkön, tudják e mi mit jelent, vagy csak mondják és mondják... A látszólagos tájékozottság és álműveltség fátyla alól motyognak értelmezhetetlen mondatokat, ezek szerint.
Érdekes, hogy más, szintén audio témájú topikokban, amiket követek, egyáltalán nem fordul elő slendrián, pongyola megfogalmazás, így nincsenek ilyen magasröptű viták sem. Ott kivétel nélkül érthető, világos, konkrét dolgokról van szó. Mindegy, én őket ezentúl teljesen ignorálom.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#1015) ozzy711 válasza niof (#1014) üzenetére


ozzy711
őstag

Főleg a az érdekes, hogy az egész abból indult, hogy paci egy "kezeletlen" szobához ajánlott akusztikai "beavatkozást" követő mérésről ( 941 hsz, a "kezelés" utáni állapotra vonatozóan ) feltett diagrammot magyarázta, amikor "valaki" elkezdte firtatni, megmagyarázni ( tök értelmetlenül ) hogy mi is az a kezeletlen helyiség ( szerinte, bár ez állítólag szakirodalmi ) holott, csak pacit kellet volna megkérdezni, hogy ő ezalatt mit értett.
Ehelyett....

[ Szerkesztve ]

(#1016) Ribi válasza ozzy711 (#1015) üzenetére


Ribi
nagyúr

A "valaki" már a túlvezérlés fogalmát sem volt képes megérteni és abba is csak belekötött. Utána csak jött a következő amibe okos lehetett, szóval korábban indult ez már.

[ Szerkesztve ]

(#1017) niof válasza ozzy711 (#1015) üzenetére


niof
addikt

& Ribi

A "valaki" néha be szokott köhinteni a többi topikba is, sokszor ott is ilyen elszállt dolgokat. Ott nem igazán foglalkoztam vele, mert láttam, hogy senki nem nagyon reagált azokra, amiket ott írt. Az itteni dolgok alapján már világos, hogy miért nem...
Kellett neki egy saját játszótér...

[ Szerkesztve ]

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#1018) Dorian válasza niof (#1017) üzenetére


Dorian
félisten

Valaki nem véletlenül van kitiltva a hifi topikból.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#1019) rukh válasza niof (#1014) üzenetére


rukh
aktív tag

+1

Üdv mindenkinek, Rukh

(#1020) #71562240 válasza #71562240 (#1002) üzenetére


#71562240
törölt tag

A "valaki" pontosítja epilógusát.

Itt kezdődött:
(#943) kammerer
"...egy valóban kezeletlen lakószobában a mélyregiszterben több másodperc lesz az a lecsengés, 500Hz-en és fölötte meg mondjuk bő egy-másfél másodperc, plusz iszonyat csörgővisszhangokkal. Kezeletlen lakószoba alatt az értendő, hogy üres, 20-25négyzetméteres zárt szoba, azaz csupa visszaverő felület, tehát valóban kezeletlen szoba."

Ténykijelentés, az adat igaz. A "valaki" pontosan körülhatárolta, hogy mire vonatkozik az adat: üres szobára.

Fapaci elkezdte vitatni az adatot:
(#946) fapaci
"Jártam cifra helyeken, de soha, azaz egyetlen alkalommal sem mértem lakószobában 2 másodperces RT60 utózengést egyetlen frekvencián sem. (...) Búcsúzóul íme egy 18 m2-es szoba akusztikai kezelés előtti és utáni utózengési görbéje 2 héttel ezelőttről:"
Diagram, megintcsak egy berendezett, lakott szobáról.

A "valaki" egyértelműsítette, hogy a fapaci megint olyan diagramot mellékelt, amely nem vonatkozik a "valaki" által mondott, üres lakószobai adatra.
(#947) kammerer
"Nem akusztikai kezelés előtti. Lakott, berendezett szoba, tehát akusztikailag alapvetően kezelt, és még csak nem is cifra hely."

Most jön a pontosítás. Aki nyelvészkedés ürügyén gyakta meg a nyelvi ügyektől tökéletesen független témát, miszerint a "valaki" által közölt és fapaci által vitatott adat helyes, az alábbiak szerint járjon el az ominózus szavak tekintetében:

1.
"egy valóban kezeletlen"
helyébe
"egy valóban kezeletlen/kezelődetlen"

2.
"Kezeletlen lakószoba alatt az értendő, hogy üres,"
helyébe
"Kezeletlen/kezelődetlen lakószoba alatt az értendő, hogy üres,

3.
"csupa visszaverő felület, tehát valóban kezeletlen szoba."
helyett
"csupa visszaverő felület, tehát valóban kezeletlen/kezelődetlen szoba."

4.
"Nem akusztikai kezelés előtti"
helyett
"Nem akusztikai kezelés/kezelődés előtti"

5.
"Lakott, berendezett szoba, tehát akusztikailag alapvetően kezelt"
helyett
"Lakott, berendezett szoba, tehát akusztikailag alapvetően kezelt/kezelődött"

Akik nem azt szándékoznak egy szövegből azt olvasni, ami a szövegben van, a további helyeken is eszerint járjanak el:

Ahol lakott, berendezett lakószobáról van szó, amelyben még nem járt akusztikai szakember a szoba akusztikai szakátalakítása végett, a továbbiakban is helyettesítsenek:
- kezelt/kezelődött-re.

Üres lakószoba esetén (üres, tehát nincs padlószönyeg se, lakószoba, tehát vannak falai, zárt helyiség) helyettesítsenek:
- kezeletlen/kezelődetlen-re.

Olyan lakott, berendezett lakószobában, amelyben ezenfelül még akusztikai szakember is járt és akusztikai szakátalakítást végzett, helyettesítsenek:
- arra, amire akarnak, mondjuk szakkezelt-re, nekem mindegy. A lényeg az előző két eset.

Tehát helyettesítsenek. Aztán bámuljanak ki az akusztikailag kezeletlen/kezelődetlen fejükből.

(#1021) salesman


salesman
őstag

Kezdődik Apa, kezdődik...

Türűűűdrááá!

(#1022) MasterMark


MasterMark
titán

Ha van topikgazda, akkor nem törölné vissza az egészet és kész? :DDD

Switch Tax

(#1023) ozzy711 válasza #71562240 (#1020) üzenetére


ozzy711
őstag

Mint feljebb írtam nem ott kezdődött, hanem a 941-nél, de egyébként tényleg válthatnánk témát! :(((

(#1024) szazbolha válasza #01758976 (#1007) üzenetére


szazbolha
addikt

Te elég jó csóka vagy.
Ajánlj néha zenét. Pavarottinak szép a hangja, de nem bírom sokáig hallgatni.
Régebben letöltöttem valami hifi audiofill loudnesss 2003-as teszt cd zenét, hogy teszteljek és teszteljek és teszteljek. (de már nem tesztelek)
Na azon van egy pali, talán japánul énekel, vagy norvég tájszólásban, mindegy.... kicsit lapos színtelen a hangja, de megkapó... na azt egész nap elhallgatnám. Sajnos a neve nem segít. "Various Artists"

(#1025) ozzy711 válasza szazbolha (#1024) üzenetére


ozzy711
őstag

Vannak remek tesztlemezek ( akár dsd formátumban is ). Nem tudom ismered-e ezeket: Telarc sacd sampler, Marantz Test Demo disc, Linn Records. Nem tudom mennyire jön be: Sara K: Hell.

[ Szerkesztve ]

(#1026) #92251648 válasza #71562240 (#1020) üzenetére


#92251648
törölt tag

"...egy valóban kezeletlen lakószobában a mélyregiszterben több másodperc lesz az a lecsengés, 500Hz-en és fölötte meg mondjuk bő egy-másfél másodperc, plusz iszonyat csörgővisszhangokkal. Kezeletlen lakószoba alatt az értendő, hogy üres, 20-25négyzetméteres zárt szoba, azaz csupa visszaverő felület, tehát valóban kezeletlen szoba."

Akkor tisztelettel mutatok egy utózengési görbét, ami egy 28 m2-es, akusztikailag kezeletlen, teljesen üres, bútorozatlan szobában készült. Ha szükséges, még a helyiség GPS koordinátáit is meg tudom adni, hogy aki szeretne, utána tudjon járni (már ha a tulajdonos ehhez hozzájárul).

Az időablak 1 másodperc, amiből a görbe sehol nem lóg ki, tehát az utózengés egyik tartományban sem érte el az 1 sec értéket.

A szoba a mérés után néhány héttel akusztikai kezelésen esett át, illetve bekerült egy kanapé, egy asztal és két polc is, miáltal az utózengés beállt 0,45 sec átlagértékre:

Ezen kis mértékben még faragtunk egy nagy, gumilappal tuningolt szőnyeggel, miáltal elértük a megcélzott 0,4 sec értéket, de ez már csak becsült adat, mérések ebben a végső stádiumban már nem készültek.

A csörgővisszhang az utózengések speciális fajtája, egyáltalán nem alakul ki mindenhol, csak több feltétel együttes megléte esetén találkozunk vele, jellemzően panelházakban, pincékben.

(#1027) ozzy711


ozzy711
őstag

Már nem hiszem, hogy reagálni fog, mindenesetre köszi a hasznos infót.

(#1028) fehér_ember válasza szazbolha (#1024) üzenetére


fehér_ember
addikt

Okostelóra Shazam vagy SoundHound és megtudod.

(#1029) szazbolha válasza ozzy711 (#1025) üzenetére


szazbolha
addikt

Marantzot ismerem, szerintem loudneszes.
Sara K. -t megtaláltam spotyn, jó kis zene. A hell című számot viszont nem.

[ Szerkesztve ]

(#1030) ozzy711 válasza szazbolha (#1029) üzenetére


ozzy711
őstag

A Hell a lemez címe.

(#1031) ozzy711 válasza ozzy711 (#1030) üzenetére


ozzy711
őstag

Pontosabban: Hell or high water.

(#1032) liszi70 válasza #71562240 (#1020) üzenetére


liszi70
nagyúr

Vajon hány epilógus lesz még? :D

"Aki nyelvészkedés ürügyén gyakta meg a nyelvi ügyektől tökéletesen független témát"

A nyelvészkedés valóban mellékszál volt, de mivel az értelmezési félreértés sok galibát okozott, és egy idő után szinte már nem mint mellékszál, hanem mint fő csapásirány szerepelt (hiszen Tigrisnek és másoknak eme összegabalyodott szál kibontása is indokolatlan indulatot okozott), így egyáltalán nem volt okafogyott kérdés, hogy mi a valódi jelentése, az általad is tévesen használt szónak. Arról nem is beszélve, hogy a te klaviatúrádból azt olvasni, hogy valaki "meggyak" egy témát, az meglehetősen ellentmondásos, hiszen tevékenységed jelentős része különböző témák meggyakása, úgy nyelvészetileg, mint filozofikusan. Úgy is mondhatjuk, többek között a témagyakás nemzetközi nagymestere, a mellékszálak lelkes gombolyítója is vagy. :) Épp tegnap is olvastam egy másik topikban téma-meggyakásodat, nyelvészetileg. De ezzel az ég világon semmi baj nincs, mindig van ilyen, amikor egy kérdésben kicsit eltérünk a fő tárgytól. Nem is értem, miért épp most zavar ez téged...........Ja, de, értem. :D

[ Szerkesztve ]

(#1033) #10726912


#10726912
törölt tag

Azt hiszem, mindenki elmondott mindent a témában. A személyeskedés miatt elnézést kérek attól, akivel szemben volt, és kikérem magamnak azokkal szemben, akik velem kapcsolatban tették. Ez egy fórum, vonjuk le a tanulságokat a későbbiekre vonatkozóan (én megtettem), igyekezzünk az ilyen adok kapok végtelenjét elkerülni a közeljövőben (ezt fogom tenni magam is). A rossz az, hogy mindegy, kinek volt igaza, átment a végtelen "nekem van igazam és ezt el kell ismernie a másiknak!" történetbe. Mindenkinek meg kéne itt férnie. Kammerernek is karöltve Doriannal és fapacival. Akkor lenne sikeres fórum, ha ez igy működne és nem fajulna személyeskedésbe ellentétes vélemények miatt akkor sem, ha az egyik félnek nincs igaza. Elmondja az egyik, a másik, és továbblép. Ezt kéne gyakorolni. Itt.
Minősitések helyett (és ez most vonatkozik fapaci minősitésére, kammerer minősitésére, általam történt jelzők osztogatására, vagy épp rám aggatottakra). Próbáljunk meg gyalázkodások nélkül, türelemmel fórumozni. Ha nem megy, arra is lesz megoldás, nem a fórumelhagyás és nem az idegevés.
Nézzen mindenki magába (én is ezt tettem) és gyakoroljunk valamit, ami ott van a cimszóban.
KULTÚRA
Lapozzunk.
Köszönöm.

(#1034) RetepNyaraB válasza #10726912 (#1033) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

💟

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#1035) migabi24 válasza #10726912 (#1033) üzenetére


migabi24
nagyúr

"Lapozzunk"
+1 :R

[ Szerkesztve ]

(#1037) #10726912


#10726912
törölt tag

Kérdésem lenne a nagyérdeműhöz.
Ki milyen forrást használ digitlejátszóként és miért? Lehet irni a hálózati lejátszókat, pc-ket mobil lejátszókat, DAC-kal és anélkül rendelkezőket, miket próbált ki mellette, mi szól ellene, ár-érték, stb...
Kezdem én: Marantz NA 6005 volt, össze lett hasonlitva Bluesound Node 2 lejátszóval, a marantz világosabb, könnyedebb hang volt, a Node 2 izmosabb, kevésbé levegős hang, több mélyhanggal..néhol itt, néhol ott hallottam (hallottuk) jobbnak egyiket, másikat...aztán jött egy lehetőség egy Nuprime HD AVA személyében, nyomott áron megvettem, új ár 700 volt anno, hibás a kimenet (sub-center nem ad jelet), de van rajta USB B bemenet, Chord Silverrel van a Mezei HP Elitebook-ra rákötve és a Marantznak mennie kellett. Az USB bemenet DAC is egyben, teljesen szeparált a többi résztől. Jobb, teresebb, tisztább a hang, mint a Marantz NA 6005-el. Jelenleg tapasztalás lesz, futómű keresés (akár DAC-kal együtt, akár a Nuprime USB dacját felhasználva), meg akarom hallgatni a tizenezres lejátszókat is, és persze a másfélmilliósokat is...kérdés, ki hol tart, mi a lejátszója FLAC, DSD, MP3, stb lejátszáshoz? Jöhet javaslat is ha tapasztalaton alapul.

(#1038) Ear001 válasza #10726912 (#1037) üzenetére


Ear001
addikt

MacMini-Roon-Tmp Ant D/A.

(#1039) #71562240


#71562240
törölt tag

Az "Epilógus" című ömlengésemet személyesség miatt töröltettem, sajnálom, hogy megjelentettem.

(#1040) #07400704 válasza #10726912 (#1037) üzenetére


#07400704
törölt tag

Poineer N-50AE, a napokban vettem, elképesztően részletes, sokoldalú, a Tidal pl. kilép a dobozból, de még ismerkedünk, hamarosan kap egy Krell tápkábelt, és egy ezüst IC-t.
Ahogy a YouTube megszólalt rajta Crome Cast-on keresztül... :Y azt hittem ilyen hang nincs is a YouTube-on, az USB bejárata megint csak parádés, DSD, MQA, FLAC, WAV, stb. mindent megeszik, de nem értem még a végére, sokmindent nem is tudok, hogy mi, egyenlőre.

(#1041) #07400704 válasza #71562240 (#1039) üzenetére


#07400704
törölt tag

Akkor egyben vissza is térhetnél, a múlt sérelmeit félretéve egyes topiklakókkal szemben(nyilván nekik is meg kell követni a másikat), sajnos nem tudjuk levetkőzni emberi mivoltunkat, és ez vonatkozik mindenkire, mindenkiben más és más az érték, feltéve ha tudja intelligensen helyén kezelni az értékeit, nem pedig sunyi módon, keselyűként rárabolni a koncra.

[ Szerkesztve ]

(#1042) #10726912 válasza Ear001 (#1038) üzenetére


#10726912
törölt tag

A TMP-t ismerem, alaposan megnyaggattuk hárásóval :) A Tompi által talpra állitott Magnummal összekötve és a kis Ant SE-vel is remekül szól :R De a MAC...bár lehet, hogy lesz alkalmam meghallgatni, na majd kiderül.
kammerer: itt csatlakozom tapaizóhoz, ez lenne a legjobb.
tapaizó: Örülök, hogy sikerült fejlesztened :) Kiváncsi vagyok a tudására és sok örömtelit :R

(#1043) johnywalker válasza #07400704 (#1041) üzenetére


johnywalker
őstag

Addig minden második hsz. az övé volt....Még beteggé teszed :)

(#1044) salesman válasza #10726912 (#1037) üzenetére


salesman
őstag

Macbook Pro + Nobsound DAC + TauCeti MK III

Türűűűdrááá!

(#1045) #92251648 válasza #10726912 (#1037) üzenetére


#92251648
törölt tag

Luxor PC + Parasound P6

Miért? Mert több pénzt nem szeretnék költeni, kevesebbért meg nem találtam ilyen minőséget.

(#1046) Dorian válasza #10726912 (#1037) üzenetére


Dorian
félisten

Bodor Feri féle kis audio PC, alaphoz képest némi extrával. + Aune S6 DAC.
Miért?
- Világ életemben PC volt a forrásom, ezt szeretem, megszoktam;
- Használtan pofátlanul olcsón jutottam hozzá, ugyanakkor többet nem is szívesen költöttem volna lejátszóra;
- Film nálam ugyanolyan fontos (sőt, most kisgyerekes években sokkal inkább gyakori felhasználás) így ez 2:1 megoldás;
- Új AKM chipes DA-t akartam, ennek hangja kb. a Teac 503, csak ennek a mélyei pontosabbak, és inkább neutrális, mint meleg hangú.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#1047) #10726912 válasza salesman (#1044) üzenetére


#10726912
törölt tag

Második Mac...ennyire jó a hangja?
fapaci: olvasgattam a Luxorrol, leirás alaőján sem hétköznapi darab...
Dorian: Bodor-féléről is hallottam már, azt is lesni fogom.

(#1048) salesman válasza #10726912 (#1047) üzenetére


salesman
őstag

Mindenki avval főz, amije van. Ezért egy Luxor PC-re egyszermég benevezek... :K

Türűűűdrááá!

(#1049) python1 válasza #10726912 (#1037) üzenetére


python1
veterán

HTPC-t/ CA stream magic 6 v2, mostanában valamelyik streamer szolgáltatóval, Tidal, spotify.
Miért, mert jól szól, és mindenki tudja kezelni a lakásban bárhonnan, bármiről.
CD lejátszást (XTZ CD100/11)3már ritkábban használom, de leszögezem előre, nálam az adja a legjobb minőségű hangot, jó a saját DAC-ja, szimmetrikus kimenetről használom.

[ Szerkesztve ]

(#1050) #10726912 válasza salesman (#1048) üzenetére


#10726912
törölt tag

Hallottam már mástól is, hogy a Mac jó forrás, itt is emlitettétek ketten, ezért kérdeztem. Volt más, ami ellen próbáltad, volt valakinek a forrásával össze hasonlitva?
python1: A Cambridge, vagy a HTPC a jobb? A CD játszód más kategória, csak ugye azt használni egyre kényelmetlenebb. Nekem egyenlőre a FLAC és a DSD a forrás, a hálózatival nem bagyok kibékülve, a Tidalon sok dolgot nem találok meg, amit szeretek, és persze sok dolgot csak kisebb felbontásban. Spotifyt nem teszteltem még.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.