Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-03-20 11:25:48

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51) #71562240 válasza csocsoszán (#47) üzenetére


#71562240
törölt tag

Szeretem a fémet is (üveget, márványt nem), de a számomra ideális hangdobozállvány jóféle tömörfából vagy MDF-ből van - hozzáillő tüskézéssel, alátétezéssel persze.
Megfelelő vastagságú (nálam minimum 26-os, de inkább minmum 30-as) lapokból ugyebár kivágatom a megfelelő méretű tálcákat alulra és felülre, felül akkora, mint a hangdoboz alja, alul annál kb. másfél-másfélszer hosszabb-szélesebb. A számomra ideális oszlop úgy néz ki, hogy ugyanezen vastagságú anyagból vágatok hozzá állványonként öt-hét darab "lécet", például 100mm-es szélességgel. A léceket összeragasztgatom úgy, hogy el legyenek tolva egymáson ízléses arányban - mondjuk aranymetszés, az jópofa. Tehát az oszlop hegygerincekkel és azok közti kis kanyonokkal fog rendelkezni elöl is, hátul is. Az oszlopot beragasztom a két tálca közé, oszt jónapot. Követezhet az alátétezés, tüskézés, én a hangdoboz alá is rakok ilyesmit, hármasával, és a padló felé is hármasával.
Tehát, ha én csinálom, semmi üreg, középen egy "laminált" oszlop. A fa anyag miatt nem biztos, hogy tetszene neked, de ha már annyi más anyagról lemondtál... "Fillérekből" megvan, ha nem teszik, eladod kétszer annyiért.

(#52) csocsoszán válasza #71562240 (#51) üzenetére


csocsoszán
őstag

Fénykép? :R

Eladó Sennheiser Hd800 és egy B&W füles!

(#53) #71562240 válasza szazbolha (#49) üzenetére


#71562240
törölt tag

Mély egyébként annyi van, amennyit a készülékek tudnak. Az csak "statisztika", hogy az általam vázolt tónusú-karakterű készülékek nem feltétlenül bírnak velőtrázó szubmélyekkel (egymás ellen játszó paraméterek), de ha a fontosabb szempontok mellett velőtrázó mélyekkel is bírnak, annak egyébként örülök.
A hangszerhez "igazodás" és a térérzet ügye valamelyest külön dolog. Amit a térérzet kapcsán mondok, annak az a lényege, hogy én a "zsöllye 15. sorából" akarom hallani a hangszereket otthon is. Ez nagyjából független attól, hogy egyébként a készülékek hangszíne-tónusa hasonlítson a hangszer élő hangjára. Tehát nagyjából külön dolog az, hogy a rendszer hangminősége-karaktere milyen legyen "önmagában" nézve, és az, hogy én azt milyen térbe helyezem bele. (A külön dolgok hatása persze aztán összeadódik-kivonódik, amikor a hallgatásra kerül a sor.)

(#54) #71562240 válasza csocsoszán (#52) üzenetére


#71562240
törölt tag

Amim most van, az sajnos nem ilyen, azt nem én csináltam. Mármint annyiban különbözik, hogy az oszlopa falakból áll, tehát négyszögletű, üreges. Majd egyszer bizonyára feltöltöm kvarchomokkal. (Pontosabban, egyszer majd transmission line bass box lesz belőle, kétésfélutassá alakítva a mostani kétutas dobozt, akkor majd lengeni fog a gatyám szára.)

[ Szerkesztve ]

(#55) csocsoszán válasza #71562240 (#51) üzenetére


csocsoszán
őstag

A fa tetszene, dióból pl. Ilyen stílus.

60cm magasság a gáz!


Az alany!

[ Szerkesztve ]

Eladó Sennheiser Hd800 és egy B&W füles!

(#56) #71562240 válasza csocsoszán (#55) üzenetére


#71562240
törölt tag

Alja láthatólag VIFA, közepe, teteje MB Quart?

(#57) csocsoszán válasza #71562240 (#56) üzenetére


csocsoszán
őstag

Nem talált. Seas
De mivel aktív, teljesen más mint a sima hangdobozok! Dinamika...stb.

[ Szerkesztve ]

Eladó Sennheiser Hd800 és egy B&W füles!

(#58) #10726912 válasza #71562240 (#48) üzenetére


#10726912
törölt tag

Itt lehet, hogy elbeszélünk egymás mellett. Nem művi térhatást keresek és kedvelek, nem erőltetettet, hanem olyat, ami a zenében szerepel, azaz ha a felvételen van, akkor hallatszódjon, azt a számot tele effektezték, sebaj, ez volt (elvileg) az akaratuk...de ha nincs, akkor a Kongresszusi központ leheletfinom akusztikája is hallatszódjon úgy, mintha ott ülnék a 10-ik sor feletti sor 5-ik ülésén (fene tudja mennyi az összesen). Az igaz, hogy össze nem tolnám (gondolom még) a dobozokat azért, hogy ez a térérzet csökkenjen, de pl a dobozok is a kisebb teret adó frekvenciamenet felé lett elhangolva (bár erről majd mondasz véleményt meghallgatás után). S ha úgy van felvéve a felvétel, hogy a hegedű vonójának a vége szurkálná a nemesebbbik feled, ha a mikrofon helyén lennél, akkor annak úgy kell szólnia, hogy a nemes feleden érezd a vonók végének szurkálását. ( :D ). Van olyan felvétel bizonyosan, ahol nincs ekkora térérzet, mert messzebbről lett felvéve (7-ik sor 3. ülés), ott a nemesebbik felek biztonságban vannak, s hosszú távon ezek a felvételek hallgathatók, nem kell, hogy minden pillanatban a képembe másszon egy-egy effekt, hogy a tér falat repesztve terjeszkedjen, mint egy sztereó virus (biztos sztereotipia fóbiában szenvedek, azért eme agymenés, veszek majd be monitipizáló tablettát), de ott a felvétel legyen olyan, ahonnan nem mászik bele annyi információ a fülembe. Igy vissza olvasva magunkat, lehet hogy kétfélét beszélünk mégis, de ugye nekem a hatalmas tér.sztereo-részletgazdag-tisztahang-valóságos ábrázolás még lehet fantasztikus hangprodukció, mig tapasztalt hifiseknek ez már megszokott alap dolog, mint pl ahová Te is tartozol. Majd kiderül a Bódi Guszti Aranyalbumnál, ott a 3-as tétel különösen vissza adja a rendszer erényeit és hibáit (Ha meghalok ne kérdezd meg, mért hideg a lábam.. superDSD 965097 gigabit/sec).

(#59) #92251648 válasza #71562240 (#48) üzenetére


#92251648
törölt tag

"...én a hangdobozaim keresztváltóját úgy hangolom, hogy 300Hz és 2000Hz között esik öt-hat-hét decibelt, és onnantól kezdve azt a mínusz 6-7 decibeles szintet tartja az ultrahangokig."

Miért?

(#60) #92251648 válasza #10726912 (#58) üzenetére


#92251648
törölt tag

"... a Kongresszusi központ leheletfinom akusztikája is hallatszódjon úgy, mintha ott ülnék a 10-ik sor feletti sor 5-ik ülésén"

Nem kötekedésnek szánom, de a Kongresszusi Központ az egyik legrosszabb akusztikájú helyszín Budapesten. Sajnos kevés ilyen befogadóképességű helyszín van a fővárosban, ezért néha oda is szerveznek koncerteket, hadd szenvedjen a nép.

(#61) Dorian válasza csocsoszán (#47) üzenetére


Dorian
félisten

Én vmi keményfa-törzset használnék. Le lehet csiszolni meg tüskézni két végét, meg az egészet lefújni lakkal.
Stabil, nagy tömegű, a hosszanti szálirány csillapít is

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#62) #03969024 válasza #71562240 (#48) üzenetére


#03969024
törölt tag

"300Hz és 2000Hz között esik öt-hat-hét decibelt, és onnantól kezdve azt a mínusz 6-7 decibeles szintet tartja az ultrahangokig."
Leegyszerűsítve, mélyben kiemel? Ha jól emlékszem, viszonylag kis méretű dobozt használsz, talán szüksége is lehet erre a frekimenetre... (Vagy jól félreértettem...)

(#63) #71562240 válasza #10726912 (#58) üzenetére


#71562240
törölt tag

Én ahhoz képest beszéltem, amit mondtál.
Amit mondok, ne úgy képzeld el, mint információveszteséget, hanem mint arányeltérést. Hallom én a rendszeremmel, ami a felvételen rajta van, a klarinétbillentyűk kopogását is hallom, ha rajta van a felvételen, csak más arányokkal és más térben hallom, mint ahogy általában szokásos, és mint ahogy te a te rendszereden. Ezért mondtam, hogy például tegnap nem feltétlenül részletezőbb TMP-t hallottál a Magnumodhoz képest, hanem inkább más tónusút, más arányút - prezenszesebbet.
Ugyanígy, az a Spendor is elsősorban más arányú, mint amilyen arányúra beállítottuk a Cantonodat. Te - és sok más hifista - ugyebár azt mondod egy tipikusabb hangolásúhoz képest hallgatva a mostani hangolású Cantonodat, hogy elbírna még egy kicsivel több magasat-prezenszet az új csipogóval, tehát te visszaengednéd kicsit a gyári tónusarányai felé, én meg azt mondom, hogy elbírna még a mostaninál jóval kevesebb prezenszet-magasat, mert állításom szerint az az arány lenne közelebb a természeteshez - és az abból létrejövő tömörebb, "mosottabb", hátrábbról szóló tér. Mivel a te számodra hangoltuk a dobozt, ezért csak egy kicsivel vettük visszább a magasát-prezenszét ahhoz képest, ahogyan a te mostani ízlésed szerint számodra ideális lenne. Én magamnak jóval visszább venném. De többször mondtam, tegnap is az erősítő kapcsán, hogy a tónuskülönbség csak első hallásra tűnik információkülönbségnek, mert mihelyt átáll az agy az új tónusra, visszajön ugyanaz az információ, csak más arányokkal. A saját rendszerem kapcsán sem információról van szó, hanem arányokról, tónusról, és az ennek kapcsán alakuló térérzetről. A hangfelvétel részleteinek más arányokkal való tálalásáról.

[ Szerkesztve ]

(#64) #71562240 válasza #92251648 (#59) üzenetére


#71562240
törölt tag

Ezt a tónust érzem a hagversenyen megszólaló tónushoz közelebb állónak. Valamint, ahogy lancerboy rátapintott, relatív mélyerősödést érek el a 10literes kisdobozban levő, 13 centis "mély"hangszórójú hangsugárzómnál.

(#65) #71562240 válasza #03969024 (#62) üzenetére


#71562240
törölt tag

Jól értetted.

(#66) csocsoszán válasza Dorian (#61) üzenetére


csocsoszán
őstag

Ilyesmire gondolok, igen. Azért ez sem olcsó.

Eladó Sennheiser Hd800 és egy B&W füles!

(#67) #92251648 válasza #71562240 (#64) üzenetére


#92251648
törölt tag

Igen, így érthető. Sajnos a kis membránoknak ez a hátránya, hogy bár némi erőlködéssel képesek mélyre menni, csak hát kellő basszus energiát nem tudnak produkálni, ezért az ilyenekkel szerelt dobozok átvitelét meg szokás dönteni.

[ Szerkesztve ]

(#68) #71562240 válasza #10726912 (#58) üzenetére


#71562240
törölt tag

Azt csak leírtam, hogy a zsöllye 15. sorában amellett, hogy a tér is és a tónus is más, mint amit a karmester hall a pulpituson, az információ is kevesebb. Tehát kevesebb információt hallok a zsöllyében, mint a karmester az ő helyén. De ez nem jelenti azt, hogy a hangfelvételre rákerült információt el akarnám nyomni avégett, hogy jobban hasonlítson ahhoz a kevéshez, amit a zsöllyében hallok! Dehogyis nyomom el! Megmutatja a rendszerem a légy pislogását is, ha rajt van a felvételen! Sokszor beszéltük, hogy információáteresztés a cél. A variálásommal a hang tónusát és terét alakítom (próbálom alakítani) a nézőtéri élményhez. Az információ mennyiségét dehogyis! Sőt, a hangmérnöktől se várom el, hogy a mikrofont a nézőtérre tegye! Szeretem a közelmikrofonozott felvételeket, és akkor azokon persze nem a nézőtéri információt hallom, hanem azt, mintha szaladgálnék a hangszerek között, odatapasztva a fülemet.

[ Szerkesztve ]

(#69) csocsoszán válasza #92251648 (#67) üzenetére


csocsoszán
őstag

A Szetgyörgyi Lacinak a kis hangszóróiból hallottam egyedül testes hangot. Ha az arányok jók, azaz mivel nem tud mélyre menni, a magasat sem szabad elszabadítani, tud jól szólni.
Kis AR dobozokból hallottam hasonlót.
Persze én azért azt szeretem, ha érzem is az orgona alsóbb régióit is. :)

Eladó Sennheiser Hd800 és egy B&W füles!

(#70) Dave™ válasza #71562240 (#2) üzenetére


Dave™
nagyúr

Nekem elég annyi, ha nincs a rendszeremnek zavaró hibája, a zene gördülékeny, megfelelő tempó mellett is egyben van az egész és átjön mindaz, amit az előadó közvetíteni szeretett volna (vagy amiről én ezt gondolom). Sokat cserélgettem komponenseket korábban, de valahogy egyre komplikáltabbá vált minden, míg végül a legegyszerűbb megoldás lett a legcélravezetőbb: egy kis integrált megoldás DAC-ra, sztereó erősítőre és fejes erősítőre, egy érzékeny MA hangsugárzó meg egy kakukktojás AT fejes, nem is lehetnék elégedettebb a végeredménnyel :)

(#71) #03969024 válasza csocsoszán (#69) üzenetére


#03969024
törölt tag

Az a mini rendszer emlékeim szerint EQ-zva van rendesen, tényleg meglepő a hangja, de hogy jó-e? Igaz, Annafürdőn szabad téren lett felállítva, nekem nem sikerült eldöntenem...

(#72) #71562240 válasza csocsoszán (#69) üzenetére


#71562240
törölt tag

Ilyen az állvány, de ugyebár én nem ilyenre csináltam volna, ha én csináltam volna.

[ Szerkesztve ]

(#73) dgyuri0123 válasza #71562240 (#72) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Ez a Te "dobozod"? Csinos darab... :K

"csak a zene van"

(#74) #10726912 válasza #71562240 (#68) üzenetére


#10726912
törölt tag

Igen, beszéltünk ilyesmiről, de azt hiszem, ezt a szintet el kell érni, azaz előbb nevelődnie kell mindenkinek, hallani a sokat, s aztán lassan fordulni a kevesebb felé. Kicsit félreértelmezhető volt, de akkor csak elbeszéltünk egymás mellett. Bár hozzáteszem, hogy majd meghallgatod a dobozok mostani hangját, kiváncsi leszek, mennyire felel meg számodra, mert a Scan Speak magasokkal nayságrendekkel selymesedett a doboz tónusa (meg az átalakitások miatt), tehát most nagy hangerőn sem válik tolakodóvá a közép teteje-magastartomány. A mélytartomány ugye meg nekem másképp dolgozik, félnék tőle, hogy olyan szintű leszabályzásnál, mint a tiéd, már túl erős lenne a mélytartomány. De a meghallgatás sokmindent eldönt, s már mennék már :) ))
Fapaci: igen, mondták, hogy nem ez a legleg, vagy ha igen, akkor alulról, de itt is lehetett hallani az élőzene varázsát. Vágyok Müpába, akarok sokat járni, ahogy az életem végre rendeződik :) :K

(#75) #71562240 válasza Dave™ (#70) üzenetére


#71562240
törölt tag

"Nekem elég annyi, ha nincs a rendszeremnek zavaró hibája, a zene gördülékeny, megfelelő tempó mellett is egyben van az egész és átjön mindaz, amit az előadó közvetíteni szeretett volna"

Hát ennyi mindenkinek elég! Kérdés, hogy hány tízezerért vagy hány tízmillióért éri el az ember. :)

(#76) #71562240 válasza #10726912 (#74) üzenetére


#71562240
törölt tag

No jó, persze, akkora idomtalan akromegáliás böhömállatokat én se úgy hangolnék, mint a formás kis ékszerdobozomaimat.

(Amúgy, a MűPa se a legleg, legalábbis eléggé megosztó - részben persze az éppen aktuális beállításoktól függően.)

(#77) dgyuri0123 válasza #71562240 (#75) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

A "zavaró hiba" eléggé viszonylagos, kinek kinek a vérmérséklete/toleranciája szerint változóan. Viszont az is igaz, ha valakit nem zavar valami, akkor van boldogság... :)

"csak a zene van"

(#78) #01758976 válasza #71562240 (#75) üzenetére


#01758976
törölt tag

:) kammerer 48, 53, 63, 68 , jajj be szép ez, valahol itt válik el a búza az ocsútól, a rendszerépítésnél, írnom kellene, hogy Kondot mindenkinek, de már ebben (is) megelőztek. Így most csendben is maradok, de nem álltam meg ezt ide bökni. Öröm van most, már csak párméter Ksl kéne..

(#79) rukh válasza #71562240 (#1) üzenetére


rukh
aktív tag

:) :R

Üdv mindenkinek, Rukh

(#80) Dave™ válasza #71562240 (#75) üzenetére


Dave™
nagyúr

Nem hiszem, akkor nem lennének ilyen topikok :) Vagy másik oldalról megközelítve nagyon mást jelent a fenti nekem, meg mondjuk egy keményvonalas hifisnek. Ami viszont számomra aranyszabály lett a saját koordinátarendszeremben: minél kevesebb komponenssel kell összehozni a dolgot, így sokkal könnyebb szinergiát teremteni (még ha ennek a technikai oldalról vannak is áldozatai).

(#81) #92251648 válasza #10726912 (#74) üzenetére


#92251648
törölt tag

"... de itt is lehetett hallani az élőzene varázsát."

Az élő zene varázsa egy falusi lepukkant kocsmában is ott van, a felvétel meg mindig felvétel marad, akármin is készül és akármin is játsszuk le. Ez az audio világ egyik nagy talánya.

(#82) szazbolha válasza #71562240 (#63) üzenetére


szazbolha
addikt

Na... ebből inkább megértettem, mint a nekem szánt hsz-edből.
Így szimpatikus.

(#83) #10726912 válasza #92251648 (#81) üzenetére


#10726912
törölt tag

:R Nem vittattam, ezt igyekeztem kifejezni :)

(#84) #71562240 válasza Dave™ (#80) üzenetére


#71562240
törölt tag

Persze, erre akartam utalni a tízezrek versus tízmilliókkal, hogy más a "józan ész" számára az elegendően jó és más a végletesen elkötelezett keményvonalas számára. Én is megtalálom a belépő árszinten azt, amivel már nem fúrja a hifibogár az agyamat, hanem hallgatom a zenét egészéggel - függetlenül attól, hogy nincs is pénzem drágábbra.
No jó, az is igaz, a készülékeim minőségében nem csak az áruk van benne, hanem a modifikációim is.

(#85) #71562240 válasza #01758976 (#78) üzenetére


#71562240
törölt tag

Persze, Kondo-t mindenknek. De mibű?

(#86) HUNNIA1920 válasza csocsoszán (#55) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

Ez hasonló, mint ami a képen van: [link]

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#87) ozzy711 válasza #71562240 (#84) üzenetére


ozzy711
őstag

Én is megtalálom a belépő árszinten azt, amivel már nem fúrja a hifibogár az agyamat, hanem hallgatom a zenét egészéggel - függetlenül attól, hogy nincs is pénzem drágábbra.

Azért az a belinkelt Focal hangszórós "dobozka" nem egészen belépőszint. :))

(#88) #71562240 válasza ozzy711 (#87) üzenetére


#71562240
törölt tag

Az a kivétel, az jó középkategória. (Belül is.)
A többi úgy belépőszint, hogy a 150ezer forintos készülékár szintje. Plusz az átalakítások.

(#89) #71562240 válasza #71562240 (#88) üzenetére


#71562240
törölt tag

Pardon, a hangszedőm se belépőszint. :B

(#90) #07400704


#07400704
törölt tag

Ezt az embert keressétek, ha fa alátétre, vagy bármilyen fából készült cuccra lenne szükségetek, különleges, egyedi fákkal dolgozik, mondhatni exluzív, nekem ő készíti vörös fűzből a dobozok alá az alátétet, ha valakit érdekel, privátban elküldöm a tel. számát.
Ha jól emlékszem Dunavarsányban él most, a USA-ból költözött haza ideiglenesen.

[ Szerkesztve ]

(#91) #07400704 válasza #07400704 (#90) üzenetére


#07400704
törölt tag

Bocsánat, Nagymaroson dolgozik.

(#92) #71562240 válasza #07400704 (#90) üzenetére


#71562240
törölt tag

"Ez az oldal nem érhető el." - írja ki a megnyitott oldal. Legalábbis nekem, most.

(#93) migabi24 válasza #71562240 (#92) üzenetére


migabi24
nagyúr

Nálam bejön

(#94) #71562240 válasza migabi24 (#93) üzenetére


#71562240
törölt tag

Akkor azon múlik, hogy én nem vagyok bejelentkezve?

(#95) migabi24 válasza #71562240 (#94) üzenetére


migabi24
nagyúr

Szerintem igen, kijelentkezve nekem se jön be

(#96) #07400704 válasza #71562240 (#94) üzenetére


#07400704
törölt tag

Igen, be kell jelentkezni.

(#98) #10726912 válasza bta1 (#97) üzenetére


#10726912
törölt tag

A hifi általánosságban topik jó topik, de nem HIFI magas szinten, kezeljük helyén a dolgokat. Itt pedig Minden ezitériának is minősithető dologról illik és kell vitatkozni, de nem sérteni, nem meghazuttolni, nem lehülyézni, nem mocskolni a másikat. Neked sodrott, nekem tömör és mindkettőnk véleménye férjen el a másik tisztelete mellett, leirtuk az eltérő véleményt, tapasztalást, de mindkettő HIFI gondolat. Az illúzió itt el kell férjen, mert sokszor sok illúzió tesz különlegessé egy hifi élményt (tudom, nem erre irtad). Szóval ez beszélgetős kéne legyen, nem helyretevős, hanem csak vitázós. És az kell, a vita jó, az gondolatok, érvek szeánsza, mindenki kapcsolja be a hifi bogarat a fejében a rendszerében, és gyújtsa a nemdohányzó is meg a képzeletbeli szivart a szájában, igyon a kedvenc italából, és beszélgessen, irjon bátran bántás nélkül. Fogadja el, hogy bár neki tetszik az mp3, nekem nem tetszik, neki pc, nekem nem, s én elfogadom hogy neki az, és elmegyek hozzá szivesen a nempécémmel. A hangulat legyen hifibarát, hisz a HIFI szeretete kell mindenkiben domináljon, s akit érdekel a hifi világa, az van itt, legyünk hifirajongó közösség, ez ennek a topiknak a célja. A másik topikban rég elveszett ez az irányzat, akarat, hangulat. A sötétség megvilágitható, vagy eltakarja(kilöki) a fény...nem bántólag irtam semmit a másik topikról, az maradjon általánosságban topik, ez pedig a haladók topikja. A másik topikban ezt nem tenném ki, nem akarnék ismét magyarázkodni, itt elfér ez is (úgy is, hogy javarészt nem arra válaszoltam, csak amellett, amit irtál). Üdv itt :)

(#99) dgyuri0123 válasza #10726912 (#98) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

"ez pedig a haladók topikja. "

Hmmm. Csak hümmögtem... :)

"csak a zene van"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.