Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-03-20 11:25:48

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12001) #01758976 válasza #03969024 (#12000) üzenetére


#01758976
törölt tag

Nem értelek. Egy jó erősítő kussol.

Teszem fel, estefelé felteszel valami pihentetőt, legyen az Mozart Requiem-je ( je-je) és a csendes részeknél hallhatóan búg, nem erős, de jól kivehető. Ez így renben a highfidelity-ben? Ahogy írtad, ez a kérdés: "zenét hallgat, vagy a készüléket?"

(#12002) denesdr válasza #03969024 (#12000) üzenetére


denesdr
addikt

Nem mindenkinek csak és kiztárólag a hanganyag hallgatása közben észlelhető zajok számítanak. A számok közt vannak szünetek, illetve nem mindg szól a zene amikor be van kapcsolva egy készülék, vagy épp van hogy halk a zene (ahogy fentebb is olvasható hárásó hozzászólásában), szerintem tök kiábrándító és zavaró, ha mikor kuss lenne, akkor pl búg a táp. Persze az is tök rendben van, ha valakit ez nem zavar, de engem személy szerint zavar.

Az ASR-en meg olyan eszközöket tesztelnek, amiket beküldenek a tesztelésre az olvasók vagy gyártók. Ha nem látsz számodra kedves erősítőt, akkor az azt jelenti, hogy senki nem küldött be még olyat, ennyire egyszerű, bár gondolom ezzel most nem mondtam sok újat.
Nyilván fenntartásokkal kell kezelni az ASR-t is, mint bármilyen más tesztet, legyen az objektív vagy szubjektív. Egy dolog viszont biztos, hogy amit az ASR-en látsz az úgy van, függetlenül attól, hogy a mért eredmények mennyire vannak hatással a hallható hangra.

[ Szerkesztve ]

(#12003) #03969024 válasza #01758976 (#12001) üzenetére


#03969024
törölt tag

No, azért az már nagyon gyenge produktum lehet, amiről írsz. Ilyet még a régi Vidi sem csinált... Az hogy feltekerve a hangerőt sziszeg, azért el lehet viselni. Ugyanúgy, mint pl. a szalagzajt. Persze aki olyan fiatal, hogy már a digitálissal kezdett, arról elhiszem, hogy zavarja.
A tápbúgás, amiről beszélek, már egy méterről nem hallható.
De gondolj bele, hány erősítő hűti magát ventilátorral...

(#12004) bta1 válasza #01758976 (#12001) üzenetére


bta1
őstag

"Teszem fel..."

Elviekben igazad van, csakhát ez a polémia kezd abszurd módon elszakadni a környezeti zajforrásokkal terhelt való élettől. Tudnám, mit szólna mindehhez Mozart... :))

(#12005) Dorian válasza bta1 (#12004) üzenetére


Dorian
félisten

A legnagyobb hifi-fejlesztèsem az volt pár napja, hogy lekapcsoltam a házban a fűtèst :DDD
Ès persze nem azèrt, mert a kazán valami zajt táplált volna az elektromos hálòzatba, egyszerűen a radiátorokban folyò vìz alapzaja szűnt meg. Pedig az átlagnál ìgy is kisebb volt az alapzaj, ha jòl emlèkszem 30 dB. Most mèg nem mèrtem, kìváncsi vagyok.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#12006) Dißnäëß válasza Dorian (#12005) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Licenc Romantik alu radiátor ? :) Na azok tudnak pattogni, amikor melegszik v hûl :D :K

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#12007) Dorian válasza Dißnäëß (#12006) üzenetére


Dorian
félisten

Nem pattog, csak a vìz keringès, meg a szivattyù hang ami a csöveken keresztül vmennyire átmegy ad egy alapzajt

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#12008) liszi70 válasza #03969024 (#12003) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Az hogy feltekerve a hangerőt sziszeg, azért el lehet viselni. Ugyanúgy, mint pl. a szalagzajt."

Szerintem érdemes elválasztani a készülékek tökéletlensége, hibái miatti alapzajt, sziszegést, búgást, sistergést, meg a kazetták, szalagok, lp-k, technológiájuk miatt kiküszöbölhetetlen zaját. Például kazettánál szalagzajt, lp-nél pattogást. Ezek engem nem igazán zavarnak, mert a technológia része, kiküszöbölhetetlen, és ezt tudatilag elfogadtam. Egészen más, ha egy készülék, mondjuk erősítő szállítja az alapzajt. Mert azoknál lehetséges a szinte teljes zajtalanság, így nem tudom elfogadni tudatilag, ha van.

"aki olyan fiatal, hogy már a digitálissal kezdett, arról elhiszem, hogy zavarja"

Olyan "öreg" vagyok, hogy bőven analóggal kezdtem, kazetta/lp, mégis zavarnak a készülékek alapzajai. Számok közti szünetben, vagy zeneművek csendesebb részein kiábrándító tud lenni.

"De gondolj bele, hány erősítő hűti magát ventilátorral..."

Na, ha meghallanám a ventit a csendes részeken, már menne is a háztól. :)

[ Szerkesztve ]

(#12009) ozzy711 válasza fehér_ember (#11999) üzenetére


ozzy711
őstag

Amikor közvetlen a végfokra ment a dac, jobb volt a helyzet

És az általános hangminőség milyen volt?

Én most is végfokot használok egy hangerő-szabályozós Topping D30 pro-val, de nem hiányzik az előerősítő. Annyira kicsi ( 40 ohm xlr-en ) a kimeneti ellenállása, hogy a végfok "üresjárati", ( csatlakoztatás nélküli ) alapzaját is csökkenti és a teljes kivezérlésig állandó értéken tartja.

(#12010) dgyuri0123 válasza liszi70 (#12008) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

+1

Szinte ugyan ezeket írtam, de inkább kitöröltem, mert te jobban megfogalmaztad. :K

"csak a zene van"

(#12011) nakos1212 válasza bta1 (#11998) üzenetére


nakos1212
senior tag

Igen, nekem személy szerint volt annyi eszem hogy egy ilyen hülyeségbe bele se kezdjek, de nem biztos ez mindenkinél.

(#12012) #01758976 válasza liszi70 (#12008) üzenetére


#01758976
törölt tag

Ez a korrekt megfogalmazása a több oldalnyi félrebeszédnek. :P Ezt aláírom.

(#12013) #71562240 válasza nakos1212 (#12011) üzenetére


#71562240
törölt tag

Ugyanaz a módszer, mint a Lemezőr, márpedig az a legokosabb, leghatékonyabb módszerek között van számontartva. Megfelelő ragasztó kell, és működik.

(#12014) #71562240


#71562240
törölt tag

Hogy egy erősítőnek - hát még ha phono fokozat - mekkora a jel-zaj aránya és/vagy mekkora brumot enged át a hálózatból, zajt a környezetből, az nem olyan egyszerű. Kapcsolások, szűrések, árnyékolások, földek mind visszahatnak a hangminőségre, a földek se mindig csak pozitívan, a szűrések biztos, hogy legfeljebb felemásan, és bár én erős híve vagyok, az árnyékolás se mindig egyértelmű. Szóval azt érdemes nézni, hogy mennyi pénzért, milyen hangminőségi összefüggések mellett van vagy nincs mekkora zaja. Adott zajmennyiségecske nem csak hiba lehet, hanem megfontolás is. Természetesen nem a "legendás" Orister erősítő szintjéről beszélünk, hanem épelméjű intervallumokról.
Viszonylag egyértelműen helyes a trafó(k) zajának eliminálása belső árnyékolással, felülről is leszorító merev rögzítéssel, kiöntéssel, és általában a rezgésmentesítés, robusztus felépítéssel. Illetve általában a minőségi anyagok használata is egyértelmű.
Mindez persze nem csak az erősítőkre érvényes, de ott a legfeltűnőbb.

(#12015) Dißnäëß válasza liszi70 (#12008) üzenetére


Dißnäëß
veterán

+++++++1

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#12016) Dißnäëß válasza #71562240 (#12014) üzenetére


Dißnäëß
veterán

+1

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#12017) Dißnäëß válasza ozzy711 (#12009) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Bevált a D30 Pro, szereted ?

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#12018) ozzy711 válasza Dißnäëß (#12017) üzenetére


ozzy711
őstag

Imádom, főleg az xlr csati miatt is. Igazi "audiofil" hangja van. Az stx-II is remek cucc, de ez finomságokban, térhatásban, részletekben túlszárnyalja, bár helyzeti előnye is van az xlr miatt ugye ( igaz, 1-2 napig rca-ról is hallgattam, ott is kijött a minőségi többlet, bár nem annyira markánsan, mint az xlr- csatin keresztül).
Aki éppen vásárlás ( vagy csere ) előtt áll, annak mindenképpen ajánlott egy meghallgatás.

[ Szerkesztve ]

(#12019) Dißnäëß válasza ozzy711 (#12018) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Köszi. :R
Nekem az a plussz extra tetszik benne, hogy egyszerre tudja hajtani az XLR és RCA kimeneteket is, vagy választható, hogy csak XLR, illetve csak RCA. Nem tudom, a vagy-vagy esetben nyerünk-e valamit vele, de ha mindkét fajta sztereó kimenet megy, simán lehet vele aktívban, 2db sztereó erôsítôvel hajtani dobozt.

Pl. Kétutasnál a magasra nem kritikus mélyközepet RCA-ról hajtani, a magasakat meg XLR-rôl. Persze korrigálni a végfokokon gaint, RCA alacsonyabb jelszint, de ennyi kb.

Vesz valaki egy ilyet, meg hozzá 2db valami jóárasított, jó hangú sztereó erôlködôt és megvan az aktív kétutasa :)

Vagy meglévô passzív kétutast hajt XLR-rôl, sub-ot meg RCA-ról, ismerôsnél is így van most beállítva.

[ Szerkesztve ]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#12020) denesdr válasza Dißnäëß (#12019) üzenetére


denesdr
addikt

"Vesz valaki egy ilyet, meg hozzá 2db valami jóárasított, jó hangú sztereó erôlködôt és megvan az aktív kétutasa :)"

Azért ennyiből még nincs meg az az aktív két út, valami váltóféleség is kéne még oda. ;]

[ Szerkesztve ]

(#12021) Dißnäëß válasza ozzy711 (#12018) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Ja, STX-II: meg van mérve, nem csodálkozom. Viszont: korrelálni tûnik a D30 Pro eddig a róla mértekkel, tök jó :K

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#12022) Dißnäëß válasza denesdr (#12020) üzenetére


Dißnäëß
veterán

JRiver ? :D Na... :D (Amúgy ja, jogos..). :K

Szerk.:
Ja nem. Ahh. Hülyeség. Bakker, bolondok háza melóban.. de az aktív szub akkoris játszik. Meg végülis ha átkergeti egy váltón, ... Igen. A fele állt a mondandónak, vagy csillagozva legalább.

[ Szerkesztve ]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#12023) denesdr válasza Dißnäëß (#12022) üzenetére


denesdr
addikt

Nem tudod szoftverből megoldani, mert a 2 analóg kimenet a DAC-on igazából 1, nem lehet külön-külön vezérelni őket, max lekapcsolni amelyik nem kell, de ezt is csak a DAC-on belül. :K

(#12024) Dißnäëß válasza denesdr (#12023) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Iiigen igen, elvitte az agyam a munka. :D De kösz, ott a pont. Analóggal megoldható.

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#12025) denesdr válasza Dißnäëß (#12024) üzenetére


denesdr
addikt

Az a fránya munka, áhh megzavarja az ember békés fórumozását! ;]
Analóg váltással yes!

(#12026) Dißnäëß válasza denesdr (#12025) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Kár, hogy a hifi kicsit éhenhalós szakma. Nem elég jónak lenni, név is kell, marketing, és még ki tudja mi, hogy befuss. Az IT néha annyira unalmas már nekem, kezdek kiégni benne, vagy nem tudom... legalábbis ez az Enterprise IT része, amit a multik tolnak. Nem is maga a szakma, mert szép és tök érdekes tud lenni, de amikor valamit le kell tenni az asztalra n+1 tetűlassú szenvedős jóváhagyós engedélyezős licenszen töprengős politikázós pénzen rugózós [bla...bla...faszság] mentén, akkor így kb. az életkedvem elmegy tőle, míg kicsiben Magadnak meg összelököd, meg akkor is, ha Gugli vagy ekvivalens amcsi innovátor vagy és telibeszarsz egy XY nagy szoftvergyártót, szimplán mert megteheted ügyes FOSS cuccokkal (Free Open Source Software). Elfáradtam mára.

[ Szerkesztve ]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#12027) bta1 válasza #71562240 (#12013) üzenetére


bta1
őstag

Számontartva...? Hol?

A Plastool Lemezőr a városi legendával szemben nem valami közönséges faragasztó volt, hanem profi vegyész által, célirányosan kifejlesztett lötty. A HFM-cikk hatására elkezdtem használni, de szerencsére idejekorán felismertem a benne rejlő veszélyt*. Darvasék szerintem hibát követtek el, hogy nem vizsgáltatták meg alaposan, mikroszkóp alatt a látszólag tökéletesen maradványmentes barázdákat. Az eredmény relevanciája egyébként így is kétséges lett volna, hiszen a többség – tőle eltérően – nem a "lenkózás" trutyirétegének felszedésére használta.

* A mosodás :DDD hasonló következtetésre jutott, és ez csak az egyik ...

[ Szerkesztve ]

(#12028) Dißnäëß válasza bta1 (#12027) üzenetére


Dißnäëß
veterán

FLAC-ot is mos ? Esetleg pénzt ? :D

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#12029) #71562240


#71562240
törölt tag

Magam és hasonszőrű társaim részéről legalábbis azt tudom mondani, hogy Lenco folyadék miatt és attól függetlenül is számtalan lemezemet meglemezőrőztem anno, és a genfi CERN által működtetett Higgs-bozon mikroszkóp se mutatott volna ki maradványanyagot a lehántott lemezőrből. Nem tudom, milyen hibát kell elkövetni ahhoz, hogy maradványanyag maradványozzon a barázdákban, de semmilyen mikroszkóp alatt sem sikerült példát látnunk erre. Bizonyára lehetséges.
Én faragasztót nem próbáltam, de mint említettem, a megfelelő fajták kiválasztása nyilván hasonló eredményt hoz, mint a Lemezőr. A mellékelt videón is mikroszkópozással végződik a bemutató.

De ha vannak példák arra(?!), hogy a barázdákban kis szálak maradtak vissza valami módon a Lemezőrből, hát nyilván jobb a biztonság, inkább ne alkalmazza, aki nem biztos magában. Az illető valószínűleg alkoholos vattát se használjon és mikroszálas kendőt se, és akkor már bársonypárnát se és labdacsot se és portalanításhoz grafitkefét se. Csak mosót használjon, persze olyan folyadékkal, amiben biztosan nincsenek a ma divatos mikroműanyag szennyeződések.
(Lenco készletet meg ugye eleve senki se, hacsaknem életreszóló készlete van belőle.)

Szerk.: A témától függetlenül mondom, ne igyatok palackozott ásványvizet, kutatások szerint általában legalább húszszor annyi bennük a mikroműanyag, mint a csapvízben - plusz a PET palack ügye ugye.
Persze a csapvízben is van ma már mikroműanyag szennyeződés, úgyhogy legjobb, ha nem isztok, nem esztek semmit.

[ Szerkesztve ]

(#12030) ozzy711 válasza #71562240 (#12029) üzenetére


ozzy711
őstag

Marad az összegyűjtött csapadékvíz ( abban biztos nincs szennyeződés ). ;]

#12019 Dißnäëß:
Egyszerre csak egy kimenet választható.

[ Szerkesztve ]

(#12031) denesdr válasza ozzy711 (#12030) üzenetére


denesdr
addikt

Akkor marad az XLR vagy RCA Y kábel, ha több erősítő rákötése a cél.

(#12032) ozzy711 válasza denesdr (#12031) üzenetére


ozzy711
őstag

Ha az a cél, igen. Nekem elég egy erősítő is ( hagyományos, "maradi" passzív dobozom van ;] ).

(#12033) fererencz89 válasza ozzy711 (#12030) üzenetére


fererencz89
őstag
LOGOUT blog

Erről eszembe jutott egy "nagyon egészséges", hat forrás vizéből kevert, palackozott vízen található felirat:
"A japán tudósok által kifejlesztett "Kyssui PiO" készülék a szűrés folyamán különleges eljárással energetizálhatja a vizet, oxigénnel és PiO energiával dúsíthatja."

Milyen korrekt megfogalmazás, be lehetne vezetni több helyen is, a tudományos kijelentések helyett. ;]

Nem szotkam hibázni.

(#12034) #71562240 válasza ozzy711 (#12030) üzenetére


#71562240
törölt tag

Savas eső...
Afrikai sivatagihomokos eső...

Ónos e... röhöhö.

(#12035) Dißnäëß válasza ozzy711 (#12030) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Nem.

1. RCA kimenetek
2. XLR kimenetek
3. Mindkettô fajta.

Mi is így kötöttük ismerôsnél, monitor sugárzókat XLR-rôl Hypex hajtja, az aktív sub pedig kapja a sztereó RCA kimenetrôl az infót. Ergo a DAC mindkét típusú kimenete szól, ezt a távszabályzóval állíthatod (lehet a forgó nyomógombbal is).

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#12036) fehér_ember válasza ozzy711 (#12009) üzenetére


fehér_ember
addikt

Azóta sem volt oda-vissza hasonlítás :B
Ha romlott volna az általános hangminőség akkor az csak feltűnt volna :F . Igaz a dac-omnál a potival szabályozható kimenet hangminősége egy hangyányit elmarad a fix jelszinítűtől. Szóval az elméletileg kevés lenne, ha valóban "csak" nem változott volna (hisz az előfokba már a fix jelszintűt tettem, még a végfokra a potival szabályozható volt rátéve a túlbiztosítás kedvéért).
Amúgy persze az előfok a bemenetek és a távirányíthatóság miatt azért kényelmes tud lenni, és a hangerőn is hozott, bár az utóbbira végképp semmi szükségem nem volt. Igaz, a többi sem biztos hogy mindenkinek fontos. És persze az sem hátrány ha a rácsatlakoztatott eszközök hangzásába minél kevésbé szól bele. Ez azért úgy érzem megvan.

A nagy böhöm, sokutas T+A Criterion TMR 160-asról történt visszalépés a "kicsi" 2 utas-ra azonban továbbra is fájó.
Csak az vigasztal hogy ebbe a kis szobába amúgy sem lett volna hely nekik, illletve a fejhallgtós rendszeremen szerencsére továbbra is felsőkategóriás hangzást kapok. Szóval azért nem veszett minden.

Épp meséltem zenehallgató fórumtársnak hogy a fejesrendszert pár napig a másik asztali pc-m másik oprendszeréről, másik firewire kártyájáról másik firewire kábelemmel használtam és úgy nem is volt kedvem zenét hallgatni.
Tegnapelőtt meg ezek helyett betettem a másik pc-t a másik oprendszerrel, a másik firewire kártyával, és legfőképp az oehlbach helyett az AQ firewire kábellel és már abba sem tudom hagyni esténként a fejhallgatózást.
Tegnap meg vettem több méter általam már használt ic kábelt kácsáéknál, hogy kipróbáljam fejeskábelnek; ~kiderüljön a fejeshez gyárilag mellékelt az mégis milyen szintet képvisel.

[ Szerkesztve ]

(#12037) bta1 válasza #71562240 (#12029) üzenetére


bta1
őstag

Nem kellene a témába tücsköt-bogarat-mikroműanyagot belekeverni :)) Kényszerből mégiscsak ki kellett próbálnom a faragasztót, valamikor hififalva illetve a YT felfutása idején (csak a történeti hűség kedvéért mondom). Asztalosműhelyből kértem mintákat, egyik fajta szépen kivette a fene tudja honnan származó makacs ragacsot (börzén vágott át valaki több LP-vel), de senkinek sem merném vákuumos utómosás nélkül ajánlani a gondos lehúzás mellett is leváló, nehezen felfedezhető száldarabkák miatt. (Természetesen nem mindegy, hogy 7000Ft-os MM cseretű vagy 200 ezres MC hangszedő a tét!)

(#12038) bta1 válasza Dißnäëß (#12028) üzenetére


bta1
őstag

Nem lemezmosás a fő profilja, de szólítsd csak Minariknak, ha mégsem szeretnéd, hogy elvállalja ;)

... és ezek szerint kimaradt életedből a Naaagy Többfázisú LP- és CD-mosás vita (hificity). LT kiinduló ötletét emlékeim szerint az adta, hogy anno a seregben is több fázisban kellett mosogatni (cselló).
(Halljuk, mi olyan vicces, kopasz ??! :DDD )

[ Szerkesztve ]

(#12039) Dißnäëß válasza bta1 (#12038) üzenetére


Dißnäëß
veterán

:N LP-ben annyira nem vagyok benne.
Kamaszkoromban rengeteget pörgettem apám Pio-ján az n+1 lemezét, ennyi kb.

Hificity fórum - atyaég, az még van, él ? Mintha tizen-x éve jártam volna ott pár hónap erejéig..

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#12040) Dißnäëß


Dißnäëß
veterán

1:40 a jó kis ruszki köcsögök :D háh. De jóóó. Ezt nem is láttam még..

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#12041) Dißnäëß


Dißnäëß
veterán

btraven ezt Neked. [link]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#12042) ozzy711 válasza Dißnäëß (#12035) üzenetére


ozzy711
őstag

Akkor ezt jobban tudod, én nem figyeltem ilyen mélységben! :R

(#12044) Dißnäëß válasza ozzy711 (#12042) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Np :) Hasznos, nekünk jól jött nagyon a subhoz. Csak utána egy óráig tekergettem a subot, mire jó lett kb. De ez már más tészta.

[ Szerkesztve ]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#12045) btraven válasza Dißnäëß (#12044) üzenetére


btraven
őstag

Neked változik az elektroncsöves erősítő hangja ha csukott szemmel hallgatod vagy nyitott szemmel a csöveket nézve?
Tudományosok azt mondják tudományosan hogy azért van warm/meleg hangjuk a csöves erősítőknek mert világítanak a csövek.
De én nem hallok különbséget. Sőt a Tube-03-nak egyáltalán nincs meleg hangja. De miért? A csövek tűzforrók.
A Loxjie P20 viszont meleg hangú.
Azt se értem hogy a P20-ban lila LED világítja meg a csöveket alulról, a Tube-03-ban meg meggypiros. Akkor nem a Tube-03-nak kellene melegebb hangúnak lenni?
Engem nagyon érdekel a tudomány, de ezekre a tudományos elméletekre nem találok választ.
Az lehet hogy ez a hidegebb/melegebb fény elmélet téves.
DEMYSTIFIED!
DEBUNKED!

[ Szerkesztve ]

(#12046) Dißnäëß válasza btraven (#12045) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Nem, nekem mindegyik egyformán szól, mindegy a színe is, és az is, hogy cső vagy tranzisztor. Valahogy én még annyi különbséget sem hallok, mint Te.

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#12047) #71562240 válasza btraven (#12045) üzenetére


#71562240
törölt tag

"Tudományosok azt mondják tudományosan hogy azért van warm/meleg hangjuk a csöves erősítőknek mert világítanak a csövek."
Tudományosok nem mondanak ilyet, már csak azért sem, mert a "warm/meleg" csöves hangú csöves erősítők jelentős részénél el vannak takarva a csövek, nem látszanak.
Amelyiknél látszanak, ott persze segíthetnek ezügyben szineztéziával (színesztéziával, röhöhö).

(#12048) Dißnäëß válasza #71562240 (#12047) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Tényleg, azok be vannak dobozolva, hogy még melegebbek legyenek, mint szabadon álló társaik.

Jogos. :K

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#12049) RetepNyaraB válasza Dißnäëß (#12048) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Sándor, József, Benedek;
Zsákban hozzák a meleget.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#12050) Hieronymus válasza btraven (#12045) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"Tudományosok azt mondják tudományosan hogy azért van warm/meleg hangjuk a csöves erősítőknek mert világítanak a csövek."

Ezt nem lehet tudományosan megalapozottan kijelenti. Hinni kell benne, akkor működik.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.