Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-03-20 11:25:48

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10001) migabi24 válasza #01758976 (#10000) üzenetére


migabi24
nagyúr

Az, sajna rövidre kellet vágjam mert drága mulatság ez, így 40cm lett az ic, de ez így is piszok jó nálam, iszonyú pontos, részletes, élethű :Y

(#10002) Dißnäëß válasza #01758976 (#10000) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Tudva, min kell keresztülmenned, respect. :D
Lehozós. :B

[ Szerkesztve ]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#10003) crissprivat


crissprivat
senior tag

Sziasztok.
Van egy régi Pioneer sx-434 erősítőm. Az a gondom vele, hogy csak 1drb AUX bemenetel van rajta és így nem tudok rácsatlakoztatni, csak egy forrást. Így mindig cserélgetnem kell a kábelt, ha pl filmet nézek, vagy zenét akarok hallgatni cd lejátszón. Az lenne a kérdésem, hogy milyen audio rca elosztót tudnátok javasolni hozzá, ami elfogadható minőségű.
Köszi.

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#10004) johnywalker válasza crissprivat (#10003) üzenetére


johnywalker
őstag

Mondjuk egy 4-es SpeaKa.

(#10005) btraven válasza #92251648 (#9996) üzenetére


btraven
őstag

Értem, akkor ez nem olyan mint Babits Mihály Dante Isteni színjátékának fordítása. Amit számtalanszor kiadtak már és minden kiadásban módosítottak egy kicsit a szövegen.

[ Szerkesztve ]

(#10006) fokukac válasza #92251648 (#9996) üzenetére


fokukac
nagyúr

Nekem jugoszláv Jugoton-os kiadásban volt meg bakeliten, a többi klasszikussal együtt :)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#10007) crissprivat válasza johnywalker (#10004) üzenetére


crissprivat
senior tag

Köszi, ez jónak néz ki :R

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#10008) Dißnäëß


Dißnäëß
veterán

Hát ez a Roon zseniális. Marha jó. A Volumio-s Pi-re is a Roon Bridge plugin telepítése után csípőből nyomja ki a cuccot úgy, hogy még az output device-t is megválaszthatom.

Egyik zóna most a telóm, amiről irányítom az egészet, másik a Pi, harmadik a Core maga. Amikor a teló és a Pi szóltak egyszerre, ugyanazon forrás anyaggal, lehet korrigálni valahol egyik késését vagy sietését a másikhoz képest ? Fülre volt köztük egy kis elcsúszás, saccra úgy 1/4 mp körüli (250ms) vagy valahogy így.

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#10009) btraven válasza Dißnäëß (#10008) üzenetére


btraven
őstag

Harmonikus torzítások mindig az adott frekvencia többszörösei.
például 1 kHz input jelre 2k, 3k, 4k stb.
Azt mondja hogy egy torzítós csöves erősítő nem lehet warm hangú mert a felső frekvenciákon keletkeznek az új jelek és ezért inkább éles harsh lesz a hangja. :F

(#10010) #03969024 válasza btraven (#10009) üzenetére


#03969024
törölt tag

Ez nagy marhaság, de egyébként hogy' jön a Roon-hoz?

(#10011) btraven válasza #03969024 (#10010) üzenetére


btraven
őstag

Én arra gondoltam hogy mi van ha az alsóbb frekvenciákon több a THD és azért melegebb a hang? Ez érdekel engem mert van egy hibrid fejhallgató erősítőm és olyan szép puha meleg hangja van. Pedig olyan egyenes a frekvenciamenete 20Hz-20kHz között hogy csak na.

Egyébként az hihetetlen statikus gondolkodásra vall hogy 1kHz-en mérünk egyet és az mindenre választ ad.
Aki ilyet mond annak először el kellene olvasni a "hogyan működik egy kondenzátor" témát.
De ne youtube videókat nézzen mert sajnos ott nem jutnak el az atomi szintig. Mondjuk nekik nincs könnyű dolguk mert az se egészen világos merre mennek az elektronok.

(#10012) gabor128


gabor128
aktív tag

Sziasztok,

Sony TC-K520-hoz szeretnék szíjat rendelni a HQ elektronikától, csak nem tudom melyiket kéne, mert a szíj az megnyúlt. Így nem tudom lemérni. A készülék doksijában levő alkatrész szám meg nyilván nem egyezik a bolt alkatrész számaival.
Ilyenkor mi a teendő?

(#10013) #01758976 válasza gabor128 (#10012) üzenetére


#01758976
törölt tag

Felhívni a boltot?

#10011btraven

Ugyan kapcsolás és trafó függvényé, de egy jó csövesben jellemzően jobb a mély mint egy tranyósban. Jobb a ritmikája, felbontása, gyorsasága. Aztán, hogy ez THD-ban mennyit tesz, fogalmam sincs :DD

(#10014) #03969024 válasza #01758976 (#10013) üzenetére


#03969024
törölt tag

Az én tapasztalataim szerint a csövesnek inkább a közép- és magastartománya veri a tranzisztorosét. Ha már lent is jó, azt mondják csöves berkekben, hogy "tranzisztoros" a mélye.

(#10015) CPT.Pirk válasza #03969024 (#10014) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

hárásó véleményét osztom. Az olcsó és egyszerű PCL86SE kapcsolás Fleta féle tekert kimenő trafókkal olyan intenzív mélyet produkál, amit tranzisztoros erősítőtől én még nem hallottam.

Igaz nem járok hi-fi berkekben meg meghallgatásokra sem, de folyamatosan cserélődtek a tranyós erősítőim, míg végül tavaly meg nem építettem a csövesem végleges verzióját.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#10016) #01758976 válasza #03969024 (#10014) üzenetére


#01758976
törölt tag

Hát..szerintem mindenhol jobbak : ), de itt konkrétan a mélyek voltak kiemelve. Ha jobb is mérve egy tranyós akkor meg steril a hangja, hiányzik belőle az élet. És ez igaz pár hibridre is, szvsz.

10015CPT.Pirk
gyere gyakrabban : DD

[ Szerkesztve ]

(#10017) Dorian válasza #03969024 (#10014) üzenetére


Dorian
félisten

Sztem is ìgy van. Egy jò tranyòsnak pontosabbak, gyorsabbak a mèlyei, a csövesek meg kenik-puhìtják.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#10018) btraven


btraven
őstag

Igaz az hogy sikeres vakteszthez gyakorlott fül kell?
Megfelelően gyakorlott (trained) fül esetén különbséget lehet tenni 320k mp3 és flac között, míg első próbálkozásokra nem biztos hogy sikerül?

Szóval ha vakteszten nem hallasz különbséget 2 kábel között, az nem azt jelenti hogy nincs különbség, hanem azt hogy még nem gyakoroltál eleget.

Erről az az írás jut eszembe hogy ha játszol egy számítógépes játékprogrammal és nem tetszik akkor az azért van mert még nem játszottál vele eleget.

(#10019) CPT.Pirk válasza Dorian (#10017) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ezt így általánosan kijelenteni nem lehet, még ha esetleg igaz is valamelyikre. Azért nem, mert van SE, van PP és van OTL kapcsolású csöves, amik egymásra sem hasonlítanak hangzás terén, mások a torzítási viszonyok.
Meg az is számít, hogy pl. régi TV-ből bontott kis kimentő trafókkal épített valaki nem OTL csövest, vagy tekertetett megfelelően nagyot.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#10020) #01758976 válasza Dorian (#10017) üzenetére


#01758976
törölt tag

Most akkor vagy ti nem hallottatok jó csövit vagy én jó tranyóst. :D de más is lehet a dolog mögött. A "kenik" jelzőt kikérem magamnak és visszautasítom, ezt a jelenséget már egy közepes minőség is maga mögött hagyja. peace

(#10021) Dißnäëß válasza #01758976 (#10013) üzenetére


Dißnäëß
veterán

+1.

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#10022) #01758976 válasza Dißnäëß (#10021) üzenetére


#01758976
törölt tag

Aggódnom kellene érted??

Ilyen rövid válasz még tőled nem volt mióta az eszemet tudom. Hol vannak már azok a rengeteg bekezdések, oldalak, véget nem érő filozófiai magaslatok, miket egyszerre másztunk meg. Á, disznész nem régi. :O

(#10023) Dißnäëß válasza #01758976 (#10020) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Azok, akik úgy gondolják, keni a cső a mélyeket, nem hallottak még olyat, ami jobban hozza azokat, mint tranyós ekvivalense. Vagy mondjuk úgy, szebben.

A kis OTL fejes erősítőm mikor összeraktam, az első 10mp után csak letettem az asztalra és hangosan felröhögtem, hogy "háh, ez miiiiiii?" Soha ilyen kiegyensúlyozottan, elképesztő részletesen nem szólt még a fülesem, puha minden, közben úgy csilingel és annyira mikrorészletez, mint állat, a mélyek "harapnak" és megfogottak, végtelen erőt sejtetnek magukban (pedig kisebb teljesítményű abszolút értékben, mint a korábbi bármelyik tranyós, amivel hallgattam), ... én nem tudom, a tranyó alatt ki mit ért, fet-eket, bipolárokat, és ezeket milyen osztályban, meg ott vannak még az opampok is mint félvezetők, de a csővel semmi de semmi baj nincs, ha jó az implementáció. Szerintem.

Max sajnálja az ember a fűtést rá, pláne a strandon egy akkus üzemmódban :D :))

Ahogy mondtátok ketten előttem, Te is és CPT.Pirk is, nagyon sokmindentől függ. A osztály SE, A osztály push-pull (!!), AB push-pull, D, légréses EI/C kimenő vagy toroid, netán dupla toroid kimenő, trióda vagy tetróda/pentóda és azok milyen módban (és UL ugye mint olyan), OTL-e, feedback mértéke és maga a sok-sok eltérő alapkapcsolás, hát ezt sokáig lehetne ragozni még. Meg a felhasználás módja. Ha szobában kellene hajtani egy 2 kilowatt-os mélyet, értelemszerűen "nem jó a cső" :D , de mondjuk egy egészséges 100 Watt-ig is lehetne vitatkozni damping factor-tól kezdődően sokmindenen, örök vita maradna szerintem.

Kár, hogy az emberek szeretik magukat megosztani fekete-fehér módon BAL és JOBB között, akár politika, akár félvezető - cső, akár Mercedes-BMW, akár egyéb.

Hülye digitális bipolár a többség. Lássunk már ki a dobozból, Béláim. :))

Purifi D osztályt akarok orosz cső input stage-el etetni, mérések ide vagy oda a végén. ;]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#10024) ozzy711 válasza #01758976 (#10020) üzenetére


ozzy711
őstag

Mert melyik volt a "legjobb" tranyós, amit eddig hallottál? Azt a rendszert hallgattad egy "közepes" csövessel is?

(#10025) Dißnäëß válasza #01758976 (#10022) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Várd ki a végét ;]
Sok a meló most kicsit. :( Csak fél szemmel pillantok ide, eme hőn szeretett kis társaságba. :U

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#10026) CPT.Pirk válasza Dißnäëß (#10023) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Amit az OTL fejesről írsz, azt én is tapasztaltam E88CC-s "optimized morgan jones" kapcsolással. Amit produkál, attól örömében sír az ember. :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#10027) Dorian válasza CPT.Pirk (#10019) üzenetére


Dorian
félisten

Általános értelemben véve, tendenciáról volt szó, nyilván nem jelenti azt, hogy mindegyik csövesnek ilyen a mélye. Ahogyan ez nem igaz kizárólagosan, úgy az sem, hogy "egy jó csövesben jellemzően jobb a mély mint egy tranyósban"

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#10028) Dißnäëß válasza CPT.Pirk (#10026) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Így jártam én is pontosan, álomszép hangjuk van, hatalmas vigyor.

Én nem török pálcát a klasszikus tranyósnak nevezettek felett sem, csak azokból már hallottam sokat és most másra vágyom. Lehet ez is csak szubjektív dolog. De szerintem ha "kicsöveztem" magam, NCore és Purifi, szoba, ilyesmik. Sokminden érdekel.

Van idénre tervben egy szoba OTL (6C33C) és egy szoba kimenőtrafós csövi (KT88). SE mindegyik. Remélem, sikerül befutni és elégedett leszek. Egyik marad a PC-nél zenélni, majd meglátom, melyik.

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#10029) #01758976 válasza ozzy711 (#10024) üzenetére


#01758976
törölt tag

Nem nagyon iparkodtam a tranyós hallgatásokkal. A legtöbb áruházi szint, szokásos mainsteram kategóriák. A legjobb egy épített A osztály volt 2x10 wattal. És esélyem sem volt ugyan ott egy csövi próbához. :R

Ám még is, kevés a tapasztalat, de a kezdettektől fogva, valahogy nem az én hangom, nem szeretem, kerülöm is őket. Talán még ebben az egyben megosztott vagyok. Mentéségemre szóljon: eredendően xD És nem hinném azt sem, hogy ezt majd kinővöm.

Visszavonom, hogy az épített 2x10w volt a legjobb.< A legjobb nem csövi egy saját Centrance DacPortable volt. Tényleg. Micsoda felismerés.

#10027Dorian

Nem látom a kiragadott idézetben a hibát. Tartom az állításom.

(#10030) #01758976 válasza #01758976 (#10029) üzenetére


#01758976
törölt tag

Azért mekkora szívfájdalom, hogy se bta1 se Ear001 se kammerer. És ez a csak a közelmúlt.

(#10031) Dißnäëß válasza #01758976 (#10030) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Kammerer már visszajöhet, nem ? Mintha megszűnt volna a tiltó.. :F

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#10032) ozzy711 válasza #01758976 (#10029) üzenetére


ozzy711
őstag

Köszi, csak kíváncsi voltam milyen tapasztalataid vannak, mert szerintem nem attól függ pl. egy jó mélytartomány, ( illetve általában véve a hangminőség ) hogy csöves vagy tranyós az erősítő.
Sokkal inkább a megépítési minőségtől és az alkalmazott kapcsolástechnikától. :R

(#10033) Dorian válasza #01758976 (#10030) üzenetére


Dorian
félisten

bta-ért nem fáj a szívem, Ear viszont máshol topikban aktív, szóval nem hiszem, hogy tiltást kapott volna.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#10034) #92251648 válasza btraven (#10011) üzenetére


#92251648
törölt tag

"Én arra gondoltam hogy mi van ha az alsóbb frekvenciákon több a THD és azért melegebb a hang?"

Mi az, hogy melegebb a hang? A magas torzítást lehet magyarázni, de élvezni biztosan nem.

(#10035) #92251648 válasza btraven (#10018) üzenetére


#92251648
törölt tag

"Szóval ha vakteszten nem hallasz különbséget 2 kábel között, az nem azt jelenti hogy nincs különbség, hanem azt hogy még nem gyakoroltál eleget..."

... vagy még nem gyorsultál fel eléggé a lejtőn lefelé.

(#10036) johnywalker válasza #92251648 (#10035) üzenetére


johnywalker
őstag

+1 :)

hárásó : De olvassák és értékelik, hidd el!

[ Szerkesztve ]

(#10037) #01758976 válasza Dorian (#10033) üzenetére


#01758976
törölt tag

Ezek kerülnek minket. --> Ellenségeink :DDD

Gondolom bta és Ear esetében szándékos a távolmaradás. kammerer még bőven tiltásban.

Csak tudnám, hogy ez hová vezet? Mi értelme kerülni egy topikot? Jaj , szegény kis gazda, földmunkás bóherke hárásó, elanyátlanodott.

(#10038) Dorian válasza #92251648 (#10034) üzenetére


Dorian
félisten

"A magas torzítást lehet magyarázni, de élvezni biztosan nem"
Aki eléggé megmagyarázza, az majd élvezni is fogja ;]

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#10039) Dißnäëß válasza #01758976 (#10037) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Egyszer emlékszem én is kiakadtam Ear-re, de aztán okosabb lettem és azóta is folyamatosan csak okosabb vagyok. ;] (Remélem nem orrol rám, de talán nem). Szóval szvsz jöhetnének mindketten, bta is egy vélemény, mint bárki. Nem mondanám magam totálliberális szemléletűnek, de szerintem a változatosság gyönyörködtet és egy színvonalasabb fórum (topic) nem attól lesz színvonalas, vagy "marhajó", hogy bent ül 20 fő, akinek 100%-ban egyezik a véleménye a másikéval és napokig megy a nagy semmi, a csend, a szünet, a hallgatás.

Nem beszélve a sok látens tagtól, read-only-ban olvasótól, akik akár regisztráció nélkül is látják az egészet. Igazán szólhatnának. Leszámítva a keresőrobotokat. :D

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#10040) fehér_ember válasza Dißnäëß (#10039) üzenetére


fehér_ember
addikt

Nincs tapasztalatom csöves erősítőkkel, nem tudok hozzászólni.
Fejeserősítőbe már gondolkoztam rajta, de végül csak mást vettem.
Meg nem akarok már hozzányúlni a Teac HA-501 + HD 660 S pároshoz sem. Esetleg még valami vintage fejes lehet befigyel pluszba.

(#10041) Dißnäëß válasza fehér_ember (#10040) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Szerintem ami igazán tetszik az embernek, ahhoz nem érdemes nyúlni. Max pár év múlva, ha kapar a bogárka a fülben, agyban :) Én most fülesre elégedett vagyok, szoba viszont még sehol. :O

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#10042) CPT.Pirk válasza Dorian (#10027) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nincs nagy tapasztalatom csövesek meghallgatása téren, konkrétan csak a saját PCL86 SE erősítőm és az OTL fejes erősítőm van, de a PCL-nál utánamentem a dolog matematikájának is, mert azt egyik építési leírás sem tartalmazza, hogy miért szól úgy ahogy és mit jelent az a bizonyos "csöves torzítás".
Na azóta tudom, hogy nincs olyan, mert meg kell különböztetni a csöves kapcsolásokat ezen a téren, meg a fokozatokat is. Ha érdekel, az utolsó előtti logoutos cikkemben megtalálod a részleteket.

Úgy egyébként van saját építésű JLH 75W A osztályú tranyós erősítőm is amit szintén nagyon szeretek, szóval nem vagyok kizárólag cső párti, de azt állítom, hogy friss nyomású Pink Floyd lemez a PCL86 SE-n (és csöves RIAA-n keresztül) olyan élményt nyújt, amire példát sem tudok mondani. Ideértve a precíz mélyeket is.

Most egyébként egy hibrid fejhallgató erősítő kapcsolás utánaépítésén dolgozom, ahol kisfeszültségű cső dolgozik rá egy buffer IC-re, csak újra kell terveznem mert vétettem pár hibát benne. :D

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#10043) fehér_ember válasza Dißnäëß (#10041) üzenetére


fehér_ember
addikt

Nem is tudtam hogy ezer éve létezik már ilyen apró fémházas vákumcső is. Múltkor olvasgattam utána ennek az erősítőnek, én csak ott találkoztam először velük.

(#10044) Dißnäëß válasza fehér_ember (#10043) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Vannak, de velük én még nem foglalkoztam közelebbről. Klasszik üvegbúrásból is vannak kisebbek.

Sikerült pár éve szert tennem vagy 30db IV-9-es Numitron csőre, ez ugyan nem audio, de egy csöves audio erősítőt csinosan kiegészíthetnek, mondjuk 00-99 skálán hangerő kijelzésre, vagy ha többet teszünk egymás mellé, lényegében bármilyen szöveg kijelzésre, akár egy füstüveg mögé téve, vagy direktben a tetőre egymás mellé állítva, mint rendes csöveket. Valahogy ügyesen kell nyákba forrasztani őket, nem találtam még foglalatot hozzájuk, valszeg nincs is. LED meghajtóval hajthatók, Arduino-ról pl.

[ Szerkesztve ]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#10045) #01758976 válasza Dißnäëß (#10039) üzenetére


#01758976
törölt tag

Nekem a bólogatótok biztos nem hiányoznak és +1 a hozzászólásra. Nekem a tapasztaltabbak infója hiányzik, véleményük, meglátásuk, hozzáállásuk etc. bta-nak még a stílus a is RE: mindenki azt mér amit tud XD ez konkrétan földre vitt. Az sorok közti olvasás, apró morzsák észrevétele, ez a magyar sajátja, ez is hiányzik nekem. Ezekben Ear és bta elég penge :).

Roont megtartod? Sajna nem használom, de amit láttam, tapasztaltam belőle, nálam elsőszámú soft lenne, ha pcznék.

A lágyabb zenéidet már meghallgattam, párat ismertem is, de nekem kb. az szint a max. A szettek már kínoznának :) Bacilusnak kattantam az ajánlására meg régtebben amit Amdfa(u?)n dobott és a Qantic-tól is lett pár szám egy lejátszásiban.

R-go, ma este magyar napot rendezek.

(#10046) #03969024


#03969024
törölt tag

Szándékosan voltam eddig csendben, valahogy a tranzisztor-cső, vagy PP-SE vitákból sok jó sohasem származott. Aki ismer, tudja, hogy itt a PH!-n azon kevesek közé tartozom, akik "csőmániásak". Ezzel a szóval talán mindent el is mondtam. A csőnek van valamiféle varázsa. Ha erre nem vagy fogékony, már eleve lesajnálóan nézhetsz az ósdi technikára...
Ami hibát nem szabadna elkövetni, hogy fejeserősítőt hasonlítunk egy nagyobb teljesítményű végfokhoz. Előbbiben még jól teljesít az OTL, utóbbiban már kevésbé. Tegyük hozzá, hogy szerintem. A csövesek előnyét többek között a kimenőtrafóban látom, hiszen kevesebbet lát az erősítő a macerás hangváltóból, s a hangváltó is kevesebbet az esetleg szintén macerás végfokból. Ha már kimenő: Nagyon nehéz belőle kellően széles frekiátvitelűt tekerni, az elkészítési praktikákat mindenki féltve őrzi. Nem mindegy, milyen vasra, milyen drótból, milyen tekerési technikával készül. Talán nem véletlen, hogy ide a toroidok nem igazán valók, bár vannak, akik váltig állítják az ellenkezőjét.
Alkatrészkészlet: No, itt aztán mindenki másra esküszik! Ugyanazon típusú csövek között igen nagy lehet a hangzásbeli különbség! Ebbe tényleg nem is mennék bele...
Ár: A nívós gyári készülékek úgy 2-3 millió Forintnál kezdődnek. Az olcsóbb kínai vacakoktól most tekintsünk el... A határ ugye a csillagos ég.
Sufnibarkács készülék már tizedannyiból is kijön, kérdés, mennyit szánunk egyéb alkatrészekre. Az eredmény igencsak jó lehet...
Végül, mindegy, hogyan jutottunk hozzá, ezek használata kissé szertartásszerű. Legalább fél óra bemelegedés szükséges, ha olyan, akkor évente a nyugalmi áramokat is ajánlatos beállítani, nem árt, ha van otthon tartalék csőgarnitúra, már csak az igen szépen emelkedő árak miatt is.
Szerintem az nem kérdés, hogy tranzisztorral is lehet jó hangot csinálni, de a csövesnek hangulata van. Azok a kékesen villódzó végcsövek! Olyan, mint egy negyvenes évei környékén járó nő: Tudod, hogy már nem mindenben van topon, itt-ott már nem olyan feszes, mint lánykorában, de amit csinál, azt iszonyatosan jól teszi! :D
(Majd jövök még a dobozokkal, csak nem tudok olyan sokat írni, mint néhányan... :) )

(#10047) #01758976 válasza #03969024 (#10046) üzenetére


#01758976
törölt tag

Majd belejössz..

Arról, ha már technika órát tartunk megfeledkeztél, hogy bizony jóval kevesebbet pofázik vissza a doboz, azért ez sem elhanyagolható.

Billentyűzetem makacskodik :(((

(#10048) ozzy711 válasza #03969024 (#10046) üzenetére


ozzy711
őstag

Legalább fél óra bemelegedés szükséges

Ez igaz sok tranyós erősítőre is ( az enyém is "fázik" hidegen ). :D

(#10049) Dißnäëß válasza #03969024 (#10046) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Én eddig azt láttam szerte a neten, hogy minden megoldható. Jól. De tényleg. A trafós is lehet vacak és az OTL is piszok jó, akárcsak fordítva. Ez teljesen a design-tól, alkalmazott alkatrészektől, és az építő ismereteitől, tapasztalatától függ.
------------------------------------------------
Milyen hangváltó ? ;]
------------------------------------------------

@hárásó: úgy néz ki, igen, volt 1-2 röccenés, de alapvetően jóóó nagyon. Még a DSP részt kell elővarázsolnom valahogy, mert Linuxra nincs app, Windows-om nincs (tennem kell egyet laptopra?), a mobilos app pedig nem mutatja a DSP beállításokat, parametrikus EQ, satöbbi. Tudom, tudom, ne bánts. :P :B Csak kicsit odapillantani, lejön-e a menü, nyílik-e a képernyő, tudom-e tapicskolni, deeehogy akarok én belenyúúúlni... :B Tetszik egyébként eddig. De sorbanállnak még a picoreplayer, squeezelite, volumio-nak is multiroom-ja, hááát .. valszeg veszek 1 havi Roon-t, van még 8 napom a trial-ből, de ezalatt még nem biztos, hogy totál kiismerem. Első nekifutásra nagyon tetszik. :K Ha így marad, maradt. Remélem tudom a zónákat egymáshogy sync-elni, mert oké, hogy a hálóban és a konyhában ugyanaz szól, de az összekötő folyosón, amikor mindkettő hallatszik, van köztük egy kis elcsúszás. Talán fapaci vagy valaki tud erre orvosságot, mintha láttam volna valami állítható millisec-eket Roon egyik bugyrában, de még foglalkoznom kell többet vele.

Meg azon agyalok, ha egy Roon Core-ra két DAC-ot kötök USB-n, akkor mindkettőt látva hozzá tudom-e rendelni őket 1-1 különálló zónához. Szerintem igen, de majd erre is várnék vkitől bizonyosságot, aki már próbálta. :R

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#10050) #03969024 válasza #01758976 (#10047) üzenetére


#03969024
törölt tag

"hiszen kevesebbet lát az erősítő a macerás hangváltóból, s a hangváltó is kevesebbet az esetleg szintén macerás végfokból"

Szerintem leírtam...
A technika óra azoknak szól, akik most indulnak a lejtőn. A dobozépítést is azért hoztuk a topikba, hogy egyrészt tanácsokat kapjak azoktól, akiknek több a tapasztalata, másrészt hátha tanul belőle valaki.
Dißnäëß
Jaj, ne is emlegesd! Tegnap a fél napom elment a hangváltó szimulálásával, persze beletörött a bicskám! Jó kis szórakozás, de kb. sz@rt se ér! Kammerer azóta is rajtam nevet... :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.