Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-03-20 11:25:48

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17001) johnywalker válasza dgyuri0123 (#17000) üzenetére


johnywalker
őstag

Semmi baj, Gyurka... :R csak sikerűlt teljesen fordítottan értelmezni a kérdésemet.

(#17002) dgyuri0123 válasza johnywalker (#17001) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Oké :D , de várom a válaszod, hogy a lassúságon kívül, miért nem jó az adattárolóról való lejátszás? Tudniillik, pc használatával beiktatsz egy felesleges elemet a láncba, miközben direktben is tudnál zenét hallgatni ssd/hdd-ről.

De amúgy, ez az ami félrevitt engem : #16983johnywalker
"Most a külső dac is 3 méteres usb kábellel van a pc-vel összekötve, semmi pattogás vagy zajosodás nem hallható." :)

Ezért gondoltam, hogy van egy külső dacod. És valahol még szó is esett denon dacról... de mindegy különben.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#17003) dgyuri0123 válasza johnywalker (#17001) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Aztán jött #16982RetepNyaraB
"Ha a PC felismeri szépen a külső dacot (a Denonod), akkor jRiverben arra küldöd a jelet, lehetőleg wasapin és kész."

Itt aztán teljesen félrevitt a beszélgetésetek. :D

"csak a zene van"

(#17004) johnywalker válasza dgyuri0123 (#17002) üzenetére


johnywalker
őstag

Pc-t szerenék használni, és mint forrás nem felesleges új elem lenne. Lehetőleg/ akár csak mint tárhely működjön, bitstream-ben küldve a hangot.

(#17005) fererencz89 válasza johnywalker (#17004) üzenetére


fererencz89
őstag
LOGOUT blog

Nekem nincs ilyenem, és a felállás sem igazán hasonló nálam, de ha PC a forrás, lehetne HDMI madzaggal kötözni, avagy eleve nem is madzagolni, hanem mondjuk wifis hálózaton elérni a PC-t, mint háttértár, és a Denon saját felületén lejátszani a fájlokat. Tipp.

Nem szotkam hibázni.

(#17006) denesdr válasza fererencz89 (#17005) üzenetére


denesdr
addikt

PC-vel lejátszva viszont lehetőség van DSP-s korrekcióra.

(#17007) dgyuri0123 válasza fererencz89 (#17005) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Jó ötlet, csak a beállítás lehet némileg macerás, ha a felhasználó nem vágja annyira a hálózatos megosztásokat. De végülis a HDMI kábel sem rossz.

"csak a zene van"

(#17008) dgyuri0123 válasza johnywalker (#17004) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Jriver lenne a "program"?

"csak a zene van"

(#17009) fererencz89 válasza dgyuri0123 (#17007) üzenetére


fererencz89
őstag
LOGOUT blog

Találtam is egy videót, hogyan kell beállítani a PC-t: [link] , ha ez lenne az út.
Ugyan angol nyelvű, de szerintem követhető.

#17006denesdr
Igen, ugye én is ezzel a megoldással élek (hdmi kábelval összekötve). ;)

[ Szerkesztve ]

Nem szotkam hibázni.

(#17010) johnywalker


johnywalker
őstag

WiFi jelen esetben érdektelen, a kábeles dolgokat jobbnak, pontosabbnak találom.Az erősítőben kettős Dac van.Az usb és a net/hálózati bemeneten van a "mindentudó" , dsd képes Akm.A többi bemenetet a másik konvertálja.Ez fontos tényező, hogy miért is erőltetném.

[ Szerkesztve ]

(#17011) denesdr válasza johnywalker (#17010) üzenetére


denesdr
addikt

Csak egy DAC van benne, de DSD-t pl azért csak USB-n vagy wifin keresztül tud, mert az HDMI-n vagy optikain nem megy át a szabványok miatt. USB-n is csak azért tudja, mert ilyenkor az erősítő lejátszó, az USB pedig csak háttértár, ugyanez wifin is. Tehát nincs benne kettős DAC.

(#17012) johnywalker válasza denesdr (#17011) üzenetére


johnywalker
őstag

Ahham. Hát, ezekkel jó tisztába lenni.Akkor marad az eredeti felálás, persze az sem rossz :R

(#17013) RetepNyaraB válasza johnywalker (#17012) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Felébredtem.
Szóval az elment mellettem, hogy az erőlködő nem akarja látni a pc-t.
Ez esetben legegyszerűbb valóban a hdmi, optika, vagy koax. De nagyon rég volt sokpontegy\digitál erősítőm, fene emlékszik.
Én koaxot használnék, ha van. PC optika igen olcsó kis szar kimenet zenére, ha van jobb.

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#17014) denesdr válasza RetepNyaraB (#17013) üzenetére


denesdr
addikt

Se koaxon, se optikain nem megy át a DSD natív módban.

(#17015) dgyuri0123 válasza denesdr (#17014) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

DSD-nek semmi értelme ezen a szinten. Azok a pluszok, amik egy "kifinomult rendszeren" átjönnének, nem igazán lesznek hallhatóak erről az erősítőről (a többi elemet sem ismerjük). Ezt minden fölényesség és él nélkül mondom. Csak jót akarok. Én is kapaszkodtam DSD után régebben, aztán rájöttem, hogy alig, vagy semmi értelme, mert volt, hogy még gyengébbbnek hallatszott, mint egy mezei FLAC, vagy CD. Nyilván, ha van ragaszkodás DSD irányába, az más kérdés... de én elengedném.
Optikán bőven átmegy az, amire szüksége lehet az "átlag" zenehallgatónak, egy "belépő" rendszeren ...szerintem.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#17016) denesdr válasza dgyuri0123 (#17015) üzenetére


denesdr
addikt

De ha valaki DSD-t szeretne hallgatni natívban (tök8, hogy miért, azért mert csak), akkor USB vagy wifi kapcsolat kell. De vannak olyan készülékek, amik HDMI-n is atvisznek/fogadnak DSD-t.

(#17017) dgyuri0123 válasza denesdr (#17016) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

"De ha valaki DSD-t szeretne hallgatni natívban "

Ezt eddig is értettem, csak elmondtam az ellenvéleményemet, hátha átmegy valami....de úgy tűnik (neked) semmi. Másnak talán... :D

Bár, azt is leírtam, "ha van ragaszkodás DSD irányába, az más kérdés". Ezek szerint nem olvastad.

"csak a zene van"

(#17018) johnywalker válasza RetepNyaraB (#17013) üzenetére


johnywalker
őstag

PC optika nem olyan rossz ha natívan, vagy bitstreamben küldöd, és megfelelő dac konvertál.
Van néhány albumom dsd-ben, egy próbát megér.A lehető legegyszerűbben, az erősítő képességeit minél jobban kihasználni.
De marad az eredeti csapásirány: Pc ⇾ Usb ⇾TOPPING E30Dac ⇾ Erölködő.

[ Szerkesztve ]

(#17019) denesdr válasza dgyuri0123 (#17017) üzenetére


denesdr
addikt

Oké, de hadd döntse már el magának valaki, hogy milyen szinten van szükség pl DSD-re.

(#17020) dgyuri0123 válasza denesdr (#17019) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Te most mire játszol? :F Ki mondta, hogy ne így vagy ne úgy? Én csak elmondtam, hogy én miért nem kapaszkodnék a DSD után. Miért fáj ez neked? Midig ez a nóta.... bazz.... Hol korlátoztam és bárkit bármiben? Meg ez az örökös DSP-zés is az agyamra megy.

Ha van egy középszerű rendszered, abból sosem lesz audiofil, akárhogy DSP-zed is. Max. magadat csapod be, hogy hú de jól szól, a valóságban azonban távolabb nem is lehetnél a "jó" hangtól. De erről már vitatkoztunk évekkel ezelőtt is, úgyhogy nem érdekel, ki kire hallgat. Ha a "kolléga" beül ebbe a hintába, hát tegye. Ő dolga. Eddig sem mondtam, hogy ki mit csináljon, csak volt egy véleményem, amit te/ti képtelenek vagytok elfogadni....mármint azt, hogy valakinek lehet saját véleménye. Innen kezdve ismételten lexarom ezt a fórumot (is). Pápá... :D

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#17021) denesdr válasza dgyuri0123 (#17020) üzenetére


denesdr
addikt

"DSD-nek semmi értelme ezen a szinten."

Ennyi. Nem szerinted vagy ilyesmi, hanem fekete-fehéren kijelentetted. Engem meg zavar ez a bumfordi, elitista hozzáállás, ezért tettem szóvá.

Akkor viszlát!

[ Szerkesztve ]

(#17022) dgyuri0123 válasza denesdr (#17021) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Elitista? :C

Olvasd már végig amit írtam. A legvégén ott van, hogy "szerintem".

Belinkeljem csak neked az egész hozzászólást? Vagy úgy gongolod, minden bekezdés után kéne írnom egy "szerintem"-et?

De tudod mit? Beszúrom most a teljes hozzászólást, hátha végig is olvasod....

"DSD-nek semmi értelme ezen a szinten. Azok a pluszok, amik egy "kifinomult rendszeren" átjönnének, nem igazán lesznek hallhatóak erről az erősítőről (a többi elemet sem ismerjük). Ezt minden fölényesség és él nélkül mondom. Csak jót akarok. Én is kapaszkodtam DSD után régebben, aztán rájöttem, hogy alig, vagy semmi értelme, mert volt, hogy még gyengébbbnek hallatszott, mint egy mezei FLAC, vagy CD. Nyilván, ha van ragaszkodás DSD irányába, az más kérdés... de én elengedném.
Optikán bőven átmegy az, amire szüksége lehet az "átlag" zenehallgatónak, egy "belépő" rendszeren ...szerintem."

És nem vagyok elitista, csak azt mondom, hogy szarból nincs vár. És ezen semmilyen DSP nem segít. És a szart most nem a "kolléga" rendszerére értettem, csak jeleztem volna, mit gondolok a DSP csodatévő képességéről.

"csak a zene van"

(#17023) denesdr válasza dgyuri0123 (#17022) üzenetére


denesdr
addikt

DSD esetén nincs DSP.

(#17024) Gijon válasza denesdr (#17021) üzenetére


Gijon
senior tag

Felesleges ezen összekapni.., a DSD eleve halkabb 6 dB-el általában. A halkabbat akár rosszabbnak is vélhetjük. Én szeretem, mert valamivel "analógosabb" a hangzása, de megválogatom, mert nem mindegy, hogy felskálázott, vagy eredetileg abban a formátumban készült a felvétel. Ugyancsak vakításnak tartom az LP-ről készült felvételeket, de akár ebben is lehet jóság, mert manapság csak a vinyl lemezek készülnek normális dinamikatartománnyal. Aztán még ott vannak a DAC-ok, azok sem mind DSD-re vannak kihegyezve, hiába tudják papíron. R2R DAC például elméletileg nem tudja, de mégis megoldják valamilyen módon. + ott van még az is, hogy elméletileg a DSD több zajt tartalmaz, mint a PCM. Szóval rengeteg pro-kontra érv lehet mellette, vagy ellene. Mindenki hallgassa azt a formátumot, amit szeretne.

(#17025) dgyuri0123 válasza denesdr (#17023) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Semmi bocsika, mert benézted? :D

Ha nincs DSP, az a legjobb.
Bár, továbbra is azt vallom, nem lesz jobb a DSD, csak más. Azt várná a halandó, hogy most aztán, mély, magas, közepe, minden a helyére kerül, aztán a fenéket. De mondom, én erre nem alapoznék, hanem összekötném a pc-t optikával és hadd szóljon.
Tévém van optikán összekötve a NODE-al és tökéletes. Ha LPCM hangot hallgatok ilyen módon (tévén keresztül), csodásan tud szólni. Nem érzem szűk keresztmetszetnek az optikai csatlakozást. Van az a lánc, amiben korlátos lenne de az én szerény rendszeremben semmi hátrányt nem szenvedek miatta. Egy esetlegesen gyengébb külső daccal nem rontanám a minőséget, de ezt ugye én nem tudhatom, csak a gazdája tudhatja, hogy a Denon saját dacja mennyire jó a Toppinghoz képest. És amennyiben a Topping bizonyulna jobbnak, már nem is kérdés, hogy optika, vagy USB. Ennyire egyszerúen gondolkodom én.

Ettől lennék elitista? :)

"csak a zene van"

(#17026) Stark95


Stark95
tag

DSP?
Hagyjuk már! A dsp egy kemoterápia, semmi más!
Ki kell építeni egy tisztességes hifi rendszert, tehát nem drágát montam, még mielőtt valaki párhuzamot vonna a tisztességes és a drága közt, és nem lesz szükség ilyen dsp-s varárázslatokra, aminek semmi köze sincs a hifihez!

(#17027) lezso6 válasza Stark95 (#17026) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nem hifi rendszert, hanem szobát kell építeni ahhoz, hogy megúszhasd a DSP-t a High Fidelity legjobb közelítéséhez.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#17028) fererencz89 válasza lezso6 (#17027) üzenetére


fererencz89
őstag
LOGOUT blog

Mikrofon, mérés, DSP. Ezek az audiofília gyilkosai. Szitokszavak. ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

Nem szotkam hibázni.

(#17029) johnywalker válasza dgyuri0123 (#17025) üzenetére


johnywalker
őstag

Gyuri! Pc-ről tudom küldeni a hangot/képet akár Hdmi vel is.De mint denesdr leírta, a dsd nem megy át rajta.A denonban és a Toppingban is Akm chip van, bár eltérő sorozatúak.

(#17030) lezso6 válasza fererencz89 (#17028) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ez nem audiofília, hanem digitálfóbia. :D

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#17031) fererencz89 válasza lezso6 (#17030) üzenetére


fererencz89
őstag
LOGOUT blog

Nem.
Triviális, hogy eredendően mindenkinél vannak gondok. Ha ezek megszűnnének, akkor nem lenne igény a tobzódásra, a hajszolásra, nem működne a gépezet. Szóval, az alapvető problémákat fenn kell tartani, helyettük mást kezeltetnek. Ha valaki mégis a valós baját orvosolgatná, arra rásütik, hogy káros/rossz, amit csinál.

Nem szotkam hibázni.

(#17032) denesdr válasza fererencz89 (#17031) üzenetére


denesdr
addikt

Jól összefoglaltad, de ezen belül a digitálfóbia is egy jelenség, amit leszo ír.

(#17033) denesdr válasza dgyuri0123 (#17025) üzenetére


denesdr
addikt

Bocs, lehet túlreagáltam a dolgot!

(#17034) dgyuri0123 válasza johnywalker (#17029) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

AKM chip nem azért született hogy DSD-vel kelljen etetni. Személyes tapasztalatom szerint, (túl azon, hogy mennyivel több helyet foglal), a DSD kizárólag nagyon jó rendszerekben tud valami pluszt nyújtani CD-hez képest. Amúgy is mára szinte kihalt állatfaj. Már SACD "korában" kihalt, csak próbálták életben tartani pc-n, DSD formában, kevés sikerrel. DSD-t elég sokféle chip tud kezelni. Ez nem az AKM privilégiuma.
Meg nyilván azt is tudod, hogy nem a chiptől szól jól rosszul egy dac sem. Annak van a legkevesebb köze hozzá, hogy milyen lesz a hangminősége, mire megszületik dac-ként, vagy streamerként. Én csak azt mondom neked, hogy hallgasd meg így is úgy is, aztán eldöntöd, kell e neked a DSD, vagy annyira "szemfényvesztés", mint az MQA. Rendszert nem építenék DSD-re, az biztos. Egy jobb flac is csodásan szól egy "csodás rendszerből"...szerintem.

#17027lezso6
"Nem hifi rendszert, hanem szobát kell építeni ahhoz, hogy megúszhasd a DSP-t a High Fidelity legjobb közelítéséhez."

Képzeljünk el egy panelházi szobát... kell e tovább mondanom? A DSP nem segít valamilyen full gagyi láncon, ergo, nem megúszható valamilyen közepes rendszer összeállítása sem, különben a DSP csak ablakon kidobott pénz.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#17035) liszi70 válasza fererencz89 (#17031) üzenetére


liszi70
nagyúr

+1 :K

(#17036) denesdr válasza dgyuri0123 (#17034) üzenetére


denesdr
addikt

A DSP ingyen van, ha pl PC a forrás. Az más kérdés, hogy valaki eleve elutasítja, sosem próbálta és úgy mond véleményt róla.

[ Szerkesztve ]

(#17037) liszi70 válasza dgyuri0123 (#17034) üzenetére


liszi70
nagyúr

"A DSP nem segít valamilyen full gagyi láncon"

Az akusztika anomáliáin kell segítenie. Mindenhol tud segíteni, ahol az akusztika problémás. És hol nem az? Amit ellenpéldaként említesz, panelházi szobát, ott pláne segít, mitől ne segítene? De ez nem azt jelenti, hogy nem érdemes jobb rendszert építeni. Érdemes. És érdemes dsp-zni is.

[ Szerkesztve ]

(#17038) dgyuri0123 válasza Stark95 (#17026) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Itt nem változik semmi. Pedig ez nem is a hifi műszaki szemmel című rettenet... :D

"csak a zene van"

(#17039) johnywalker válasza dgyuri0123 (#17034) üzenetére


johnywalker
őstag

Azért a dolognak több oldala van (ennek is ;) ) Eddig is tudtam hallgatni, eleinte pendrive-ról majd dobozolt ssd-ről.Aretha Franklin, Depeche M. stb masterről készült dsd-it. Igen valóban halkabb -3 -6 dB-el, ahogy írták is.De szép analógos, olyan mint egy jó minőségű bakelit rip, persze pattogás nélkűl.Összehasonlítva a CD-vel, Flac-el azért lejön hogy az nem ez.Számodra sokkal jobb ez a minőség, viszont összehallgatva: az már egy hangmérnök terméke.Nagyon lejön.

(#17040) lezso6 válasza dgyuri0123 (#17034) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Képzeljünk el egy panelházi szobát... kell e tovább mondanom?

Akár még panelházi szobából is ki lehet hozni jót, csak nem szabad túl sokat várni. :)

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#17041) dgyuri0123 válasza johnywalker (#17039) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Oké. Ez a te dolgod, a te füled, a te preferenciád. Megértettem. :R

"csak a zene van"

(#17042) btraven válasza johnywalker (#17039) üzenetére


btraven
őstag

"De szép analógos, olyan mint egy jó minőségű bakelit rip"

Hmmm, ez érdekes. Én eléggé elhanyagoltam a DSD-t eddig, mert nem nagyon van ilyen felvétel nálam. :R
Eddig messze a bakelit rip-ek a legjobb minőségűek nálam. Mondjuk a jó minőségű az ritka mint a fehér holló. Na de akkor DSD-zek egy kicsit. :R

(#17043) johnywalker válasza btraven (#17042) üzenetére


johnywalker
őstag

Arra azért érdemes figyelní, hogy sok van anyag dsd-ben, ami valójában vinylről lett rippelve, mert ezt a formátumot gyakran használják hd flac helyett.

(#17044) Dißnäëß


Dißnäëß
veterán

Te jó ég, ez még él, vagy káprádzik a szemem ? :U

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#17045) Gijon válasza Dißnäëß (#17044) üzenetére


Gijon
senior tag

Persze, hogy él, már ha erre gondolsz. Manapság rengeteg albumot “hangosra” masterelnek, (hogy a blutuszos hangkeltőn, vagy a kocsiban, vagy valami egészen más miatt “jól” szóljon) kivéve a vinyl párját, de azt is csak azért, mert technikailag nem tudják jobban hangosítani. Csak egy pl. a DM új albuma [link] , ilyenkor ha érdekel az album, akkor vagy megveszem fekete lemezen, vagy keresek egy élvezhetőbb verziót…

[ Szerkesztve ]

(#17046) Dißnäëß válasza Gijon (#17045) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Azt hittem, mindenki átment egy külső fórumra, itt is hagytam ezt is. Hiába voltak eltérő nézeteink, nem csináltam belőle érzelmi ügyet.

Amit írsz, azzal egyetértek amúgy. Önmagában amúgy az, hogy digiben kihasználják a teljes dinamikatartományt (vagy legalábbis jobban), nem gond, míg maradéktalanul belefér minden csúcs (ergo, egyetlen minta sem megy túl a dinamikamaximumon, jellemzően még ADC oldalon, de az elkészült digi anyagban se történjen ilyen).

A gondot én ott látom, hogy masszív kompressziót alkalmaznak, hogy a megélt hangerő (perceived loudness) nagyobb legyen. [link]

Itt is ki van töltve rendesen hangerővel a sáv, de ezzel nincs gondom, műfajtól függetlenül: [link]

És akkor nézzük a királyt pucéron :)

Knopfler

Sia

[ Szerkesztve ]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#17047) bitrograde


bitrograde
senior tag

Némileg ide is: nemrég jelent meg két album, általam kedvelt előadóktól. Az egyik a kiöregedett Radiohead erősemberek formációjától, akik The Smile néven űzik az ipart épp, a másik pedig Youn Sun Nah legújabb albuma. Az előbbiről a gyerek, tudva kit idéz, azt jegyezte meg a kocsiban (Deezer BT-n a Civic hangrendszerére ment a cucc), hogy túl sok a hangjegy; míg a párom azt kérdezte, mi zörög az autón. Közben csak rendes rendszeren kell hallgatni, hogy a dolgok a helyükre kerüljenek. A másik album meg mintha idegesítően mindent bevetne, hogy az énekesnő hangjának kisebb kopásait ellensúlyozza, s ezáltal szinte hallgathatatlanra lett keverve. Mondom ezt úgy, hogy még csak füles rendszeren történt meg a mélyebb, odafigyelős hallgatózás. De a jelenség nem csak a (megélt) hangerőről szól, hanem sok esetben igényes(ebb) produkciók esetén is koncepció.

(#17048) bta1 válasza Gijon (#17024) üzenetére


bta1
őstag

"a DSD eleve halkabb 6 dB-el általában. A halkabbat akár rosszabbnak is vélhetjük"

Vicces feltételezés. :)) Meghallgatásos tesztnél elhagyni a jelszintkiegyenlítést, abszolút kezdőre vallana.

"Mindenki hallgassa azt a formátumot, amit szeretne."

Jótanácsokat azért remélhetőleg lehet még adni :D
Amit aztán vagy megfogad valaki, vagy nem.

(#17049) bta1 válasza liszi70 (#17037) üzenetére


bta1
őstag

"... panelházi szobát, ott pláne segít, mitől ne segítene?"

Gyuri alapvetően jól mondja, a mitől ne pedig a panellakások akusztikájának sajátosságaiban keresendő.

Viszonylag széles frekvenciasávban túl rövid az utánzengési idő, és ez döglött hangzást eredményez. Közel van az összes falfelület, amit összehasonlíthatatlanul kellemetlenebb hangelszínezésként élünk meg, mint egy emberi méretű helyiség ideálisnál hosszabb idejű utánzengéseit.
Mivel ezeket a DSP-zés lényegében érintetlenül hagyja, szubjektíve éppen a kisméretű, alacsony belmagasságú szobákon segít legkevésbé. Ugyanakkor, mivel a "szobakorrekció" jó kis fázistorzításokat visz be, többet veszíthetünk a vámon...

(#17050) bta1


bta1
őstag

"Eddig messze a bakelit rip-ek a legjobb minőségűek nálam. Mondjuk a jó minőségű az ritka mint a fehér holló"

Nem csoda, hiszen "mindössze" az alábbi láncszemek minőségén múlik:

- lemezjátszó-futómű
- hangkar
- hangszedő
- előerősítő (RIAA-korrektor)
- A/D átalakító

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.