Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-03-20 11:25:48

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#301) #10726912 válasza csocsoszán (#238) üzenetére


#10726912
törölt tag

Bocsánat a késői válaszért, figyelmetlen voltam, elnézést kérek :R
Nos: A Tidal képességet általában véve irtam, konkrét példát nem tudok felhozni rá. De hálózati lejátszóként a Marantz pl teljesen jó használtan 100.ért. Nekem az NA 6005 van, nem érzem hiányát a Tidal funkciónak, bár hárásó NOD2-je is felvette Tidallal hallgatva a versenyt a Marantzommal. (talán ez lehet Tidal képes példa is, használtan véve meg a Nodot, mint ahogy használt ár a 100 ezer a marantznál is). A NOD2-höz képest a Marantz semlegesebb hangú volt, de a NOD nem rosszabb, hanem másabb hangvételű, karakterű lejátszó és DAC is, tehát igy nézve az is megéri az árát, lejátszóként és DAC-ként is. A Marantz internet rádióját is meghallgattuk (teszten dicsérték), Bartók rádió, hárásó is azt mondta, hogy egész kellemes, hallgatható internet rádió létére. Konkrétan ennyi össze hasonlitási alapom van lejátszóknál saját hangdobozról hallgatva, Marantz NA6005-höz képest. (tehát ennyit hallottam úgy kötve rendszerbe, mikor más kábel, más hangdoboz, más körülmény nem vitte el a hangját a rendszernek olyan irányba, ami miatt a forrást-lejátszót meg tudtam volna itélni).

[ Szerkesztve ]

(#302) alphamooncam


alphamooncam
őstag

DSP-zés, nem DSP-zés témakörhöz.

Ahogy én látom.

Mit csinál egy DSP?

Végletekig leegyszerűsítve a hangmérnök munkáját, a megadott paraméterek alapján, piszok gyorsan.

Mindezt úgy, hogy erre röptében, zenelejátszás közben képes.

Itt vannak ugye a DAW-ok, a digitális munkaállomások, amik kvázi a DSP-k szoftveres megfelelői.

Az egyszerűbb DAW-ok, pl. az Audacity, még nem képes on the fly elvégezni a munkát, ami nem feltétlenül baj.

A kutya ott van elásva, hogy menet közbeni beavatkozás időt igényel, és a zene időszövetébe való beavatkozás, pedig sokak szerint észlelhető.

Ez egy korlát.

Ez az időzítési probléma csak az egyik fele a DSP-nek, a másik pedig a DSP megvalósítása.

A hangmérnök a tudása alapján dönti el, hogy melyik, általa ismert eszközhöz nyúl a kívánt hangzás eléréséhez, mert rengeteg féle EQ, kompresszor, limiter stb., és ezek keverékei léteznek vasban és szoftveresen is.

DSP-ben korlátozott számú, minőségű eszköz van, aminek olyan a minősége, amilyenre az azt megalkotó mérnökök tervezték, de vélhetően nem fogja tudni utolérni egy zseniális hangmérnök tudását, eszközparkját.

Ez egy másik korlát. Szerintem.

DSP-re szükséged van zenehallgatáshoz ? Hangmérnökre szükséged van zenehallgatáshoz ? Te akarsz lenni a hangmérnök ?

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#303) ozzy711 válasza alphamooncam (#300) üzenetére


ozzy711
őstag

Szerintem az általad említett paraméterek és a hangminőség közötti közvetlen összefüggést még senki nem tudta kimutatni. Nem is ebben az irányban érdemes indulnod.
Marad a jó öreg meghallgatásos módszer ( vagy valamilyen megbízhatónak tartott szakirodalom), ami alapján dönteni tudsz.
Ha "diy"-ban gondolkodsz, tapasztalat nélkül szerintem ne vágj bele, csak csalódás lesz a vége + beleölsz egy csomó pénzt.
Inkább a használt piacon érdemes nézelődni, akár 10+ éves dobozokat is, remek példányokat lehet kifogni, amit ráadásul kis veszteséggel még el is tudsz adni, ha nem tetszik.

[ Szerkesztve ]

(#304) #92251648 válasza alphamooncam (#300) üzenetére


#92251648
törölt tag

A Tesla a mágnes "erejét" mutatja. Nem baj, ha ez minél magasabb érték, de közvetlen összefüggése nincs a hangminőséggel. Szerintem engedd el!

(#305) #92251648 válasza alphamooncam (#302) üzenetére


#92251648
törölt tag

Hangmérnökként olvasva így korán reggel kicsit fájtak a szavaid. :)

Az itt firtatott DSP-s felhasználási mód többnyire kimerül egy parametrikus ekvalizálásban (EQ). Ezt elég fura a hangmérnök tevékenységével párhuzamba hozni. Ahogy korábban is írtam, DSP szinte minden digitális eszközben van a hangmixerektől a DAC-okon át a házimozi erősítőkig, nem tudjuk elkerülni. Amikor egy digitális eszközön hangerőt állítasz, többnyire azt is egyfajta DSP végzi el (leszámítva a becsületesebb készülékeket, amikben a szintmódosítás az analóg áramkörben történik, de az olcsóbb típusoknál ez nagyon ritka).

A hangsugárzód és a szobád erőteljesen beleszólnak a hangzásba, többek között módosítják a hangszíneket, egyes frekvenciákon többletet, máshol hiányt okoznak. Ha ezt egy DSP-vel ellensúlyozod, az nem feltétlenül az ördög műve (de nem is egy hangmérnök feladata). Egyszer beállítod és mindenféle műsornál ugyanazt végzi el, nem kell hozzá nagy tudás.

A gondot az okozza, hogy ha az átvitelben valami durvább hiányosság mutatkozik a jelszintben, frekvenciaválaszban, az általában együtt jár más bajokkal is (pl. magas torzítás, fázistolás). A jelszinten még képes módosítani a DSP (már ha tudja, hol és milyen mértékben kell beavatkoznia), de a torzítást, sokszor még a fázismenetet sem tudja korrigálni. Ezért is nem alkalmas arra, amilyen néven mostanában kínálják: szobakorrekció. Nem tolja odébb a szekrényt, nem csillapítja a mennyezetet és az ablakot sem pucolja meg. Maximum megpróbálja közömbösíteni ezek negatív hatását, de nagyon ritkán sikerül neki.

(#306) alphamooncam válasza #92251648 (#305) üzenetére


alphamooncam
őstag

:)

Mint minden, itt sincs semmi ingyen, tudni kell mit várhatunk tőle, és mit kell áldozunk ezért, pont ezért gondolom, hogy nem ördögtől való, csak szerettem volna felhívni a figyelmet az általam ismerni vélt korlátaira.

:R

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#307) AMDFan válasza #92251648 (#305) üzenetére


AMDFan
addikt

Mondjuk úgy, hogy a fizikai akusztikai kezelés kiegészítője egy DSP-s szobakorrekció. Kicsit azért úgy érzem, hogy te inkább negatívan nyilatkozol róla, pedig ügyesen használva pozitív hatása van a kapott hangra.

(#308) #92251648 válasza AMDFan (#307) üzenetére


#92251648
törölt tag

Mint a való világban szinte semmi, az én véleményem sem fekete, vagy fehér. A DSP nálam munkaeszköz, nélküle nem tudnék dolgozni (Ti pedig nem tudnátok zenéket hallgatni :) ), tehát nyilván nem ítélem el, butaság is lenne egy alkatrészre, vagy szoftverre haragudni. Gond inkább azzal van, ahogy manapság használják. Sajnos a gyártók elhitették a felhasználókkal, hogy ha Room Correction szolgáltatással megáldott készüléket vásárolnak, akkor nem kell a szobájukkal foglalkozni, ezt pedig sima átvágás. A Te fogalmazásod korrekt, a digitális korrekció pontos méréssel és akusztikai kezeléssel párosítva igen jó eredményt tud adni.

(#309) AMDFan válasza #92251648 (#308) üzenetére


AMDFan
addikt

"Sajnos a gyártók elhitették a felhasználókkal, hogy ha Room Correction szolgáltatással megáldott készüléket vásárolnak, akkor nem kell a szobájukkal foglalkozni, ezt pedig sima átvágás."

Ebben van valami, de ha ez lenne a legnagyobb átvágás a hifiben, akkor azt hiszem nem lenne nagy baj :) Esélyesen ebben nem értünk egyet, de szerintem ami a digit lejátszó "iparban" megy (konkrét példa említése nélkül) az lényegesen nagyobb átvágás.

(#310) #92251648 válasza AMDFan (#309) üzenetére


#92251648
törölt tag

Én nem tudom, mi a legnagyobb átvágás. Talán maga a HiFi.

(#311) #71562240 válasza #92251648 (#310) üzenetére


#71562240
törölt tag

Én tudom.
A hifinél is nagyobb átvágás a hangszerkészítés és -kereskedelem. Még nagyobb átvágás a velük való előadóművészet. Ennél nagyobb átvágás már csak a zeneszerzés ügye, érvényes ez a komolyzene és a könnyűzene - és határterületeik - ügyére is.

(#312) ozzy711 válasza #71562240 (#311) üzenetére


ozzy711
őstag

És kit vágnak át vele? Téged, engem, hifistákat, koncertre járókat?

(#313) #92251648 válasza #71562240 (#311) üzenetére


#92251648
törölt tag

Érdekes felvetés. Ott ki vág át kit, mivel és miért?

(#314) liszi70 válasza #92251648 (#313) üzenetére


liszi70
nagyúr

Nem érzed az iróniát benne? :)

(#315) fehér_ember válasza liszi70 (#314) üzenetére


fehér_ember
addikt

Hogyan lehet eligazodni ezek között az ebay-es hirdetések közt :F :
Ennél pl. már a fotó alapján is egyértelmű hogy az MM hangszedőnek csupán a cserélhető részét kapnánk.
Itt viszont már nem annyira egyértelmű (a fotó miatt) hogy szintén csak a cserélhető részt (amúgy valószínű) kapjuk, vagy teljes hangszedőt.
Ahogy ennél a harmadiknál is még nagyon zavaró hogy a leírásban ott a "replacement" szó. Tehát még ez utóbbinál sem értem/tudom hogy komplett hangszedőt kapnák-e a pénzemért.

Valakinek közületek ez az egész világosabb mint számomra :F

[ Szerkesztve ]

(#316) fehér_ember válasza fehér_ember (#315) üzenetére


fehér_ember
addikt

Mondjuk abból kiindulva hogy a harmadikként említett eladónál van így külön is. Ezért talán reménykedhetnék benne hogy akkor a már említett az tényleg komplett hangszedő.
De akkor is fel... maguknak azt hogy "replacement" :P

(#317) fehér_ember válasza fehér_ember (#316) üzenetére


fehér_ember
addikt

Az persze megvan, hogy a cseretűt "replacement stylus"-ként kellene hirdetni.
Mindenesetre esélyes hogy majd kinntről rendelek; ~25k-val csak olcsóbb.

[ Szerkesztve ]

(#318) #71562240 válasza #92251648 (#313) üzenetére


#71562240
törölt tag

Hangszerek: Mindenféle rezonáns torzításokra szándékosan rájátszva és azokat felerősítve próbálnak az alantas állati ösztöneinkre hatni, és ha valamelyik hangszergyártónak (Stradivari, Bösendorfer, Hammond, Gibson...) sikerül elhíresztelnie magáról, hogy az ő hangszerük aztán különösen kellemesen torzít az alantas állati ösztöneink számára, akkor ők aztán főleg horror extrapofit monopol áron adják a hangszereiket, pedig csak kétszer volt költségesebb létrehozni, mint azokat, amelyek huszadannyiba, századannyiba kerülnek, és csak másfélszer torzítanak kevésbé kellemesen...

Az előadók: Na ők meg aztán mindenféle csepűrágási eszközt a frakktól a színpadi fényekig bevetnek, hogy előhozzák az alantas ösztöneinket és jegyvásárlásra, vastapsra, csápolásra késztessenek bennünket, majdnem függetlenül attól, hogy mennyire ügyesen bírják azokat a torzításokat kicsalogatni a hangszerekből, akik meg egy kicsit ügyesebben teszik, azok meg aztán főleg horror extraprofit monopol áron adják el magukat azon éhező zenészekhez képest, akik csak másfélszer gyengébben játszanak náluk, hát még a popzenében, ahol aztán minden nyikhaj jöttment is iszonyú pénzeket kereshet, akár még rappel is...

Zeneszerzők: Hogy hány zeneszerző hányféle hangszerelési köntösbe öltöztetve adta már el azt a kb. négy-öt dallamot és ütemet, ami az Univerzumban egyáltalán össz-vissz benne van, hogy aztán azokról már ne is beszéljünk, akik ma már csak a gombot nyomják meg a szintetizátoron, hogy az kiprüttyögje magából az előre bekészített algoritmust, és akkor azt százmilliók klikkelik meg a youtube-on, no és szabnak a kicsit ihletesebb zeneszerzők főleg horror extraprofit monopol árakat a szerzeményeikért azokhoz képest, akik csak másfélszer kevesebb ihletet tettek bele, no hát még azok a milliárdosok, akik a számítógép prüttyögését adják el szerzeményekként...

(#319) python1 válasza #92251648 (#308) üzenetére


python1
veterán

Beszállok kicsit a DSP-s diskurzusba.
Nálam úgy működik a dolog mint mindenben,először hosszas mérlegelés, utánajárás, után jön egy kis rágódás a projekten,aztán 1000-el belevetem magam.DSP a DSP nálam a második készülék lett a mérő, kalibráló rendszer után, mit nyertem vele, semmit mint minden mással,kocsis példával élve,csak viszi a pénzt.De azóta tudom mit nem hallok a rendszeremben, és rávilágított arra,hogy mi nem tesz hozzá semmit,de azt is,hogy mit változtassak,és ne körbe-körbe kergessem a farkamat,Tehát a DSP még mindig egy eszköz, ésszel használva igen hasznos tud lenni, de valóban nem csodaszer. Kellenek a minőségi eszközök továbbra is azt vallom, de már azért tudom, hogy mit miért, és hogyan kezeljek.

Nem neked akartam címezni bocsánat, általánosságban írtam.

[ Szerkesztve ]

(#320) #71562240 válasza fehér_ember (#315) üzenetére


#71562240
törölt tag

A harmadiknál cartridge-ról van szó, az első kettőnél stylusról, tehát elvileg egyértelmű mindegyik - kicsit furcsák az árak.
(Érdekesség kedvéért: A harmadiknál egyébként a leírásban levő replacement szó akár nem is biztos, hogy azt jelzi, hogy cserélhető tűs a hangszedő, hanem akár azt is jelezheti, hogy maga a hangszedő egy csere hangszedő, nem a készülékkel együtt adott. Nyelvtanilag a hangszedő csereségére utal a szöveg a harmadikban.)

(#321) Dorian válasza #71562240 (#318) üzenetére


Dorian
félisten

Te mindig úgy nyered meg a vitákat, hogy mellébeszélésssel lefárasztod a vitapartnert :DDD

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#322) #71562240 válasza Dorian (#321) üzenetére


#71562240
törölt tag

Egy faló ne legyen fáradékony!

(#323) #92251648 válasza #71562240 (#318) üzenetére


#92251648
törölt tag

Úgy tűnik, mégsem iróniából írtad korábbi szavaidat. :) Nekem nincs ennyi bajom a világgal, mint neked. :)

(#324) #71562240 válasza #92251648 (#323) üzenetére


#71562240
törölt tag

Hihi. Ti beszéltetek átvágásról, nem én. Hallgass liszire!

Szerk.: mármint liszi70-re, ha több liszi is lenne a környéken.

[ Szerkesztve ]

(#325) liszi70 válasza #92251648 (#323) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Úgy tűnik, mégsem iróniából írtad korábbi szavaidat."

Dehogynem, amire a hosszabb hozzászólásával még rákontázott, és élvezi. :D Becsapós tud ám lenni a mai fórum-világban a szmájli-nélküliség. :)

[ Szerkesztve ]

(#326) rukh válasza #71562240 (#318) üzenetére


rukh
aktív tag

Zseniális ..... :C

Üdv mindenkinek, Rukh

(#327) csocsoszán válasza alphamooncam (#300) üzenetére


csocsoszán
őstag

Amit kérdeztél, azok után tegyél pontot. Nem kell a kérdőjel. (Annyira sok fizikai összefüggés van, hogy nem kezdeném sorolni.
De egy pár: kosár(minnél jobban szellőzik, annál kevésbé rúg vissza a megmozgatott levegő. Merevsége igen fontos, nem taglalnám.)
Mágnes, légrés: (minnél érzékenyebb, annál több finom részletet tud megjeleníteni. A cséve mozgását végig követi e a mágnes(alniko) Egy bizonyos felmágnesezés fölé nem tudnak menni, légréssel operálnak. De itt sem egyenes arány, hogy minnél nagyobb mágnest akasszunk rá. A mágnes súllya összefügg a kosár merevségével.)
A cséve, tekercs anyaga: (fém jól hűt, de rossz hangú. Nem csillapít úgy. Milyen hosszú a cséve(meddig követi a mágnest). Réz jobb vezető de nehéz. Alu könnyebb de rosszabb vezető. Értelemszerűen ha valamit könnyebb mozgatni azzaz kisebb a tehetetlensége, jobb lenne.
Membrán, pille: belefáradtam az írásba, bocsánat de írhatnék egy litániát, miért csinálnak planár és sztatikus hangszórókat. Miért támogatják meg alul dinamikus hangszóróval.
Ezt persze nem biztos, hogy kell!

Konklúzió: én még szélessávút nem hallottam az Én ízlésemnek megfelelően szólni. "Sosem járt a lábam". Én szeretem ha a "gatyaszáram " is lebeg ha egy templomi orgona megszólal. A magas szintén zenész, szeretem ha a csőharangok felharmonikusait is hallom. Ez persze egyéni szoc probléma.
Még annyit hozzátennék kis méretű doboz, kis hangszóróval igen ritkán tud élő nagyságú embereket elém varázsolni! Két utas dobozok tudva lévő váltási, egyébb hibái miatt szintén gázos. Inkább a több útban hiszek, könyebb egyenes pontokat találni a hangszórókon. Na meg az aktívba. Igaz több erősítő, de nincsenek nehezen kezelhető kondik a kijáraton. Nagyobb dinamika stb....!

[ Szerkesztve ]

Eladó Sennheiser Hd800 és egy B&W füles!

(#328) csocsoszán válasza #71562240 (#318) üzenetére


csocsoszán
őstag

Sok évvel ezelőtt (javában hifiztem) volt a kezemben egy olyan cd amin a művész kétféle hegedűn játszotta le ugyan azt a művet!
Történetesen az egyik egy Stradivari volt!
Minden tekintetben, hangban érzelemben szinte elvarázsolt! Mintha nem is azt hallanám újra! Hatalmas volt a különbség! Nagyon nem értek veled egyett.

Eladó Sennheiser Hd800 és egy B&W füles!

(#329) #71562240 válasza csocsoszán (#328) üzenetére


#71562240
törölt tag

Valaki mással nem értesz egyet, hiszen a jobb hegedű természetszerűleg engem is sokkal jobban elvarázsol. Hogy is lehetne másképp!
Nem mellesleg, a hifi is eleve erről szól. Hogy a varázslatosabb hegedű otthon is sokkal jobban el tudjon varázsolni.
Hogy aztán kinek-kinek egy Stradivari, egy Guarnieri, egy Draskóczy... vagy egy Pleyel, egy Steinway, egy Bogányi... a jobb, varázslatosabb, és hogy mely művészek kezében...

Megjegyzendő, amikor a zenészeknek mutatnak egy jobb hangszert, első gondolatuk általában az, hogy "Ó, igen! Ezen tényleg sokkal könnyebb játszani!". A "könnyebb rajta játszani" azt jelenti, hogy varázslatosabban tudnak vele játszani a meglévő technikai-művészi szintjükön. Önmaguknak is.

Szerk.: Ha valaki még nem hallotta, Lajkó Félix hegedűje meglett! (Még december közepén.)

[ Szerkesztve ]

(#330) csocsoszán válasza #71562240 (#329) üzenetére


csocsoszán
őstag

"Mindenféle rezonáns torzításokra szándékosan rájátszva és azokat felerősítve próbálnak az alantas állati ösztöneinkre hatni, és ha valamelyik hangszergyártónak (Stradivari, Bösendorfer, Hammond, Gibson...) sikerül elhíresztelnie magáról, hogy az ő hangszerük aztán különösen kellemesen torzít az alantas állati ösztöneink számára, akkor ők aztán főleg horror extrapofit monopol áron adják a hangszereiket, pedig csak kétszer volt költségesebb létrehozni, mint azokat, amelyek huszadannyiba, századannyiba kerülnek, és csak másfélszer torzítanak kevésbé kellemesen..."

Na akkor elemezzük szóról szóra!
"Mindenféle rezonáns torzításokra szándékosan rájátszva és azokat felerősítve próbálnak az alantas állati ösztöneinkre hatni..." miféle "alantas állatias ösztönöneinkre" Nekem, semmiféle állatias ösztönöm nem ébred! Sőt kifejezetten ellágyulok, és szinte teljesen kikapcsolom magam!

"sikerül elhíresztelnie magáról, hogy az ő hangszerük aztán különösen kellemesen torzít"
Döbbenet mit írsz! A világ egyértelműen elismeri, hogy ami megszólal az egy új tiszta világ, gyönyörű hangal.

Nem idézek tovább: de egy festmény is azért kerülhet sokba, mert megismételhetetlen kézi munka egyes darabszámba!
Ellentétben a sok tízmilliós erősítőkkel, hangfalakkal ellentétben amiket gépek gyártanak és bármikor megismételhetők! Mielőtt bárki is reklamálna!!! Tranzisztorok, ic-k, kondik...stb. Kapcsolás? Már szinte nincs új! Ezer évvel ezelőtt szinte minden ki lett próbálva.
Arról ne beszéljünk hogy a hang szinte másodrendű lett a fejlesztéseknél. Mikor lineáris egy tranyó... Mikor bezárlatosodik! Nincs egy egyenes pontja.
Hallottam germánium tranzisztoros kimenő trafós erősítőt ami megszégyeníti az összes mai erősítő hangját!
Nem folytatnám.
Gondolom ezeket te írtad, nem értek egyett veled.

Eladó Sennheiser Hd800 és egy B&W füles!

(#331) RetepNyaraB válasza csocsoszán (#330) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Ember kapcsold már be az iróniadetektort, viszont kapcsold ki a writeonly üzemmódot. Biztos megvan a gomb valahol ;)

@ Kamm 329
Sajnálatos, hogy nem Félix veszett el valahol :))

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#332) python1 válasza RetepNyaraB (#331) üzenetére


python1
veterán

Szerintem vesztette már el magát,de azért hegedűlni azt tud,már ha megtalálja a hegedűjét. :DDD

(#333) alphamooncam válasza csocsoszán (#327) üzenetére


alphamooncam
őstag

Akkor kezdjük az alapoknál...

"Membrán, pille: belefáradtam az írásba, bocsánat de írhatnék egy litániát, miért csinálnak planár és sztatikus hangszórókat. Miért támogatják meg alul dinamikus hangszóróval."

Elvi problémám ezekkel:

Nem képesek a teljes hangfrekvenciát lesugározni, alul segítségre szorulnak, illetve nem tudom mennyire oldották meg a gyors elöregedés problematikáját. (Öt-hat év múlva nem akarom kidobni mert eladhatatlan, javítása nem rentábilis)

De úgy látom a kényszerű váltással kapcsolatban Neked is vannak fenntartásaid...

Két utas dobozok tudva lévő váltási, egyébb hibái miatt szintén gázos. Inkább a több útban hiszek,

... meg az utankénti erősítésben.

Ez akár jó is lehet, DE az utankénti erősítéssel is problémáim vannak.

Pl. DSP-zni kell.

DIY-be el tudnám képzelni, hogy lehet jó, de akkor már hatványozottan növekszik a költség. ( VILÁGON nem létezik annyi csöves erősítő, ami ezek meghajtáshoz elég lenne..., meg a szakembert is meg kéne fizetni)

Van itthon 5db. utanként erősített DSP-vel megtámogatott JBL LSR305-öm. Nem mondom, házimozira tökéletes, de a zeneisége hogyismondjamcsak, hagy némi kívánnivalót maga után.

Konklúzió: én még szélessávút nem hallottam az Én ízlésemnek megfelelően szólni. "Sosem járt a lábam". Én szeretem ha a "gatyaszáram " is lebeg ha egy templomi orgona megszólal. A magas szintén zenész, szeretem ha a csőharangok felharmonikusait is hallom.

Az a baj, hogy én meg még nemhogy szélessávút, de semmit nem hallottam az izlésemnek megfelelően szólni, amiben ne találtam volna valami hibát.

Tudom, egyéni szocproblem.

Ami viszont leginkább megközelítette az ideálomat a zeneiségével,- a hiányosságaival együtt - és még elérhető is az talán egy Varga István féle DIY szélessávú.

Még annyit hozzátennék kis méretű doboz, kis hangszóróval igen ritkán tud élő nagyságú embereket elém varázsolni!

Amit a Sonidoban hallgattam doboz nem volt kicsi.

A tervei itt vannak előttem. 130cm magas, 30 cm széles, és 46 cm mély. Magassal nem volt problémám, közép csillogó, élénk, dinamikus, mélyet helyenként soknak éreztem, de ez lehet akár szobaakusztikai probléma is.

Az a bajom ezzel, hogy nincs kontroll, akivel meghallgathatnám, nemcsak ezt, hanem bármilyen hangsugárzót, és félek rossz döntést hozok. Jobb híjján vissza kell menjek ellenőrizni magam.

Most itt tartok, hogy holnap hol leszek ne kérdezd! :R

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#334) csocsoszán válasza python1 (#332) üzenetére


csocsoszán
őstag

Nem adnátok nekem is abból amit szívtok?
Ezekszerint ami itt írva van, totál súlytalan!

Eladó Sennheiser Hd800 és egy B&W füles!

(#335) liszi70 válasza RetepNyaraB (#331) üzenetére


liszi70
nagyúr

Még az is lehet, hogy csocsoszán is ironizál, és csak továbbviszi a kammerer által elindított szarkazmus-folyamot, és jól átvág minket. Másképp nem tudom elképzeni, mert ennyi hülyeséget komolytalanságot szóról szóra elemezni.......... :D

Szerk.:
Ja, nem. Látva a legújabb hozzászólását, sajnos tévedtem. Tehát ő komolyan gondolja a "műelemzést". :D

(#334) csocsoszán

Nem súlytalan, csak más dimenzió. :D

[ Szerkesztve ]

(#336) csocsoszán válasza alphamooncam (#333) üzenetére


csocsoszán
őstag

A Jbl-nek vannak olyan szélessávú hangszórói amiből a jbl sosem készített hangfalat. Talán 30-40-es, na azok lehetnek jók. Az ebayon néha fellelhető. Annak is vannak természetesen hibái. De biztosan ez a jó irány?
(A T.J-vel tudsz erről komolyabb infót beszerezni.)

liszi: Nagyon úgy néz ki! Azt hittem itt "komolyan" lehet a hifiről megosztani a tudást! Azt kiderül, hogy súlytalan.

[ Szerkesztve ]

Eladó Sennheiser Hd800 és egy B&W füles!

(#337) #92251648 válasza csocsoszán (#334) üzenetére


#92251648
törölt tag

Nem súlytalan, csak szinte minden mást jelent, mint elsőre gondolnád. Egy fórumon, ismeretlen emberek közötti beszélgetésnél garantálja a káoszt. Pedig jól indult ez a topik...

(#338) python1 válasza csocsoszán (#334) üzenetére


python1
veterán

Egyébként házi szilvát nyomtam le az előbb,de a Félix sztorira reagáltam csak.Egyébként aktív váltásban egyetértek,de a szélessávú hangszórókkal már nem, nálam 2db 30cm-es dobog oldalanként OB falban, itt jár minden, de alulról azért néha meg kell támogatni zenétől függően.

[ Szerkesztve ]

(#339) #71562240 válasza csocsoszán (#330) üzenetére


#71562240
törölt tag

"Két másik képet is festett híres Fekete négyzet című festménye alá Kazimir Malevics orosz absztrakt festő. A fekete szín alatt állítólag egy rasszista poént is találtak. "Négerek harcolnak egy barlangban", írta a vászonra a festő, majd lefestette feketével, de lehet, hogy mindez csak utalás egy francia képre.
A felfedezést a moszkvai Tretyakov képtár jelentette be, egy művészettörténeti konferencián, amelyet a 20. századi absztrakt festészet egyik alapművének tartott Fekete négyzet megalkotásának századik évfordulója alkalmából tartottak, közölte a Kultura orosz televíziós csatorna.
"Azt már eddig is tudtuk, hogy egy másik kép is van a Fekete négyzet alatt. Most felfedeztük, hogy nem is egy, hanem kettő" - mondta Jekatyerina Voronyina, a Tretyakov képtár szakértője.

A Fekete négyzet alatt felfedezett első kép egy kubista-futurista kompozíció, a két réteg között egy protoszuprematista kompozíció található, mondta a szakértő.
Hogy kerül a rasszista poén a festményre?
A lengyel származású Malevics az 1910-es években uralkodó orosz avantgárd idején a kubista-futurizmus lelkes híve volt, mielőtt a geometrikus absztrakción alapuló szuprematizmusra adta a fejét.
A szakértők a képen felfedeztek egy feliratot is a festőtől - mondta el Jekatyerina Voronyina. A felirat jelentése:
Négerek harcolnak egy barlangban,
és Alphone Allain francia író Négerek harca egy pincében éjjel című, 1887-ben készült festményére utal. Ugyanakkor több híradás hangsúlyozza, hogy a kutatók nem teljesen biztosak a felirat jelentésében, mert Malevics kézírását nehéz megfejteni.
A Tretyakov képtárban található Fekete négyzet a tízes évek első felében készült, Malevics később a festmény még két további változatát megfestette.
Kevésbé ismert munkája Malevicsnek a Vörös négyzet - az alatt egyelőre nem találtak semmit. A kép alcíme egyébként:
Festői realizmus: parasztasszony két dimenzióban."

(#340) #71562240 válasza RetepNyaraB (#331) üzenetére


#71562240
törölt tag

Félix nem egy elveszett ember.

(#341) alphamooncam válasza csocsoszán (#336) üzenetére


alphamooncam
őstag

(A T.J-vel tudsz erről komolyabb infót beszerezni.)

Az mi?

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#342) AMDFan válasza #92251648 (#337) üzenetére


AMDFan
addikt

Jó is ez így ahogy van. Így legalább van egy topik ahol mehet az állandó off, meg agymenés...

(#343) #71562240 válasza alphamooncam (#300) üzenetére


#71562240
törölt tag

A mágnes kapcsán kiegészíteném, amit csocsoszán írt mágnesről és tekercsről. Nem lesz nagy felfedezés, csak a gitt rágása.
Elvileg nyilván jó, ha adott mágnesezhető anyagnak minél nagyobb tud lenni a fajlagos mágnesezettsége - mármint a tömeg illetve térfogat szerinti fajlagos. Hiszen elvileg minél erősebb a hangszóró motorja, annál pontosabb, gyorsabb tud lenni a hangszóró. Fajlagosan minél mágnesezhetőbb egy anyag, elvileg annál könnyebb belőle robusztus, pontos elektromágneses indukciót kicsiholni hangszóróban.
Kevéssé ismerjük, hogy a mágnesek egyéb tulajdonságai mennyire hathatnak a szóbanforgó motor működésére. Láthatólag kísérletezgetnek egyes hangszórógyártók, hogy milyen mágnesek a legjobbak, de hogy a fajlagos mágnesesség mellett esetleg milyen más paramétereik lehetnek fontosak, arról nem nagyon vannak "perdöntő" publikációk, nyilván "perdöntő" eredmény se sok - például alacsony hiszterézis nyilván önmagában jó, de nem önmagában van. Tehát manapság leginkább aszerint választanak mágnest a gyártók a hangszóróikba, hogy adott hangszórótípusnál mennyire fontos a nagy fajlagos mágnesesség. A fontosság mérlegelése ugyebár arra utal, hogy a fajlagosan mágnesesebb mágnesanyagok általában drágábbak. Praktikusan például a kezelhetőség, tartósság is fontos szempont - lásd némely anyagok például törékenyebbek....
Hifi szaklapok és magazinok, no meg a hangszórógyártók reklámanyagai pöntyögnek néha olyasmiről, hogy mely mágnestípusnak van jellemzően jobb-rosszabb hatása hangminőségre, de eléggé hályogkovács szinten vannak még az ezzel kapcsolatos ismeretek, hiedelmek - nem véletlen, hogy rendkívül ellentmondásosak.
Mint felhasználó, egyelőre nagyjából annyit tudsz megfontolni mágnes ügyben, hogy ha az adatokból is láthatóan nagy és erős (és jól elhelyezett) mágnese van egy hangszórónak, akkor az a sok-sok fontos paraméter közül egy biztató paraméter.

[ Szerkesztve ]

(#344) #71562240 válasza csocsoszán (#327) üzenetére


#71562240
törölt tag

"miért csinálnak planár és sztatikus hangszórókat."

Régi terminológiai félreértés. A sztatikusok általában planárok. A planár kialakítás (sík, vékonyka membránú, relatíve nagyméretű panel) ugyebár eleinte elektrosztatikus technológiával terjedt el (pl. QUAD ESL..). Kicsit később jöttek az elektrodinamikus planárok (pl. Magnepan Magneplanar...), ezeket egyébként sajnos mindenféle blikkfangosnak szánt marketingterminusokkal (ortodinamikus, magnetodinamikus, magnetosztatikus...) próbálják megkülönböztetni a "hagyományos", például kónuszos vagy dóm elektrodinamikus hangszóróktól. Tehát nem "planár és sztatikus hangszórókat", hanem "sztatikus és dinamikus planár hangszórókat" - utóbbiak tipikus jellemzője ugyebár, hogy a tekercs a membránra van felkígyóztatva (vannak speciálisabb megoldású elektrodinamikus planárok, amelyeket némelyek inkább más névvel próbálnak illetni, lásd blikkfang).

Szerk.: Én egyébként nagyon szeretem a planár hangsugárzókat, persze dinamikus kónuszos szubbal kiegészítve, tehát hibriden.

[ Szerkesztve ]

(#345) alphamooncam válasza #71562240 (#343) üzenetére


alphamooncam
őstag

Köszönöm a megerősítést, én is valami ilyesmire gondoltam.

Már csak azt lenne jó tudni, hogy konkrétan ez a Sonido SFR 175a Bl értéke - 7,454 Tm - hol helyezkedik el a koordináta rendszerben, jó értéknek számít-e?

Értem ezalatt, hogy egy általatok jónak tartott konkrét hangszórhoz képest ez erősebb, gyengébb, vagy ugyanakkora erősségű mágneses erővel van megáldva?

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#346) #71562240 válasza alphamooncam (#345) üzenetére


#71562240
törölt tag

Nem tudom, mekkora az a hangszóró. Ha a számozás a kosárátmérőt jelzi, akkor annak a BI-értéknek a másfél-kétszerese már dögösnek számítana. Ugyebár ránézésre is kicsike az a mágnesecske.

Szerk.: Mikropénisz.

[ Szerkesztve ]

(#347) python1


python1
veterán

Kicsit visszakanyarodva a hangsugárzó konstrukciókra,2 vagy 3-4 utas megoldások?
Eddig 2-utas hangsugárzóim voltak többnyire,de mindenképp 3-utast szeretnék,sok helyen olvastam,hogy 2-utas hangsugárzó nem korrekten adja vissza a teljes tartományt,ugye itt a 2 hangszóró fizikálisan sem valami jó alternatíva a váltásik miatt.Vélemény?

(#348) RetepNyaraB válasza #71562240 (#340) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Nemám. Mágával ügyesen osztják fel a piaci rést :W
Ui.: bár a Mágia legalább hegedülni tud) ld.: prímásverseny I. díj), csak nem szívesen mutogatja, mert abból nem tud ilyen fogsort készíttetni.

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#349) alphamooncam válasza #71562240 (#346) üzenetére


alphamooncam
őstag

Akkor tévedésben vagyok, azt hittem mint a kocsiknál a lóerő/súlyarány, itt a mozgatott tömeg/Teslaméter számít. :B (elérhető gyorsulás)

De, ezzel még mindíg ott vagyok ahol a part szakad, mert nem tudom mihez hasonlítani.

Tudnátok olyan hangszórót mondani, ahol ismertek a paraméterek, és jónak tartjátok 16 és 20cm között? ( Nem kell szélessávúnak lennie, csak sokak által elismertnek )

[ Szerkesztve ]

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#350) bta1 válasza #71562240 (#344) üzenetére


bta1
őstag

"Régi terminológiai félreértés. "

A planármágnesesből valószínűleg azok szokták elhagyni a mágnesest, akik nincsenek tisztában a technikai különbségekkel és/vagy a latin előtag jelentésével. Hogy miért nem magyarul beszélnek (síkmágneses), az számomra rejtély :) "Planar Magnetic" hangszórót csak a régi Magneplanarokban találunk, a drágábbakban ribbon magassal kiegészítve. ~2010 körül teljesen áttértek a kváziribbon (QR) technológiára.

A régi és az új Maggie hangszórók működési elvének szabatos megnevezése: izodinamikus.

A részletek bárki számára elérhetőek a gyártó honlapján.
Hifizés is lesz itt alkalomadtán, vagy "csak a kütyüzés, csak a kütyüzés?" ;]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.