Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1451) Daralo:) válasza jeni (#1450) üzenetére


Daralo:)
tag

oké köszi a segítséget!Majd lesz vala hogy

(#1452) dgcs válasza TwentySix (#1448) üzenetére


dgcs
csendes tag

Köszi! Akkor teljes megnyugvással veszek ilyen memókat!

(#1453) Atimester


Atimester
aktív tag

Sziasztok!

Leírná valaki, akinek már van tapasztalata, hogy mi is pontosan ez a:

clear rtc ram reset?

(Hogy ne kelljen másoknak külföldi oldalakat böngészve megfejtenie….)

Mire jó, mit csinál?
Mikor és hogyan kell használni?

Attila

(#1454) TwentySix válasza dgcs (#1452) üzenetére


TwentySix
aktív tag

Csak arra figyelj, hogy magas profilu a RAM, nemely hutonel problema lehet.
Nekem Artic Cooling Freezer 13 pro van, azt is el kellett forgatni 90 fokkal az alapallapotahoz kepest, hogy beferjen.

Samsung Galaxy S9+ / TomTom HD6000 HDTraffic / Garmin Montana 650T offroad/

(#1455) szállitó válasza Atimester (#1390) üzenetére


szállitó
senior tag

azt hiszem 44 volt vagy hasonló nem foglalkoztam az árral pontosan egyben 211volt a gép amit vettem.

(#1456) szállitó válasza psylocybin (#1398) üzenetére


szállitó
senior tag

Sajnos már az ASUS sem az aminöség amit elvárna az ember

(#1457) szállitó válasza jeni (#1389) üzenetére


szállitó
senior tag

mivel más usb 3.0 ás eszközök hibátlanul müködtek igy maradtunk annyiba mivel aküsö vinyomat is ebben a boltban vettem hogy kicserélték egy 2TB os my book ra beszámolva a mostani árával (itt buktam 5000et) árat és ráfizetve erre. nem tudom hogy jó volt ez amit csináltam vagy nem de mivel rendelni kellet volna az új lapot vagy piszkálgatni én meg nem szerettem volna otthagyni a szervizben

Most jó a gép a COD 7 és a FEAR 3 szépen fut rajta nekem ez a lényeg. A külsö vinyó is 95-133000 közötti sebességel másol tehát nincs vele gond, de erössen megondolom hogy 2-3 év múlva ha gépet cserélek milyen alaplapot fogok venni

[ Szerkesztve ]

(#1458) sampe


sampe
aktív tag

digi+vrm beállításaival érdemes nyűglődni? be akarnám lőni a procit 5 ghz-re de csak 4,5 ig akar menni a kis csacsi :)

milyen beállításokat érdemes alkalmazni a biosban?

"A bosszú a legédesebb gyönyör a dugás mellett" 2Pac // Ha elfelejtenék PÜ-re válaszolni, írj emlékeztetőt nyugodtan, ember vagyok én is.

(#1459) JoceeHunt


JoceeHunt
őstag

Sziasztok!
Frissen telepítettem a gépem, és a következő jelenségre figyeltem fel:
1. Ram-ok nem csippannak amikor indul a gép... Hol lehet a gond?
2. A gép elindul, majd leáll és újraindul. Ez mitől lehet? Win alatt megnyomtam az Asus lap kezelőprogramján az Auto Tuningot. Ez lehet?

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#1460) Gabesz144 válasza sampe (#1458) üzenetére


Gabesz144
senior tag

Mihez kell neked 5GHz :Y ?
Bőven elég mindenhez az alap órajel is esetleg 4-4,2GHz.
Mondjuk én is megnéztem mit tud a proci, és 5,2GHz-ig jutottam de teljesen felesleges bőven elég a 4GHz-is.

Xbox Gamertag: Gabesz14415

(#1461) sampe válasza Gabesz144 (#1460) üzenetére


sampe
aktív tag

mert az olyan jól hangzik hogy ötezergigahertz ;]
5,2 ig hogy jutottál el?

"A bosszú a legédesebb gyönyör a dugás mellett" 2Pac // Ha elfelejtenék PÜ-re válaszolni, írj emlékeztetőt nyugodtan, ember vagyok én is.

(#1462) Gabesz144 válasza sampe (#1461) üzenetére


Gabesz144
senior tag

Ja jól hangzik az igaz csak hosszú távon nem olyan jó a procinak.
Elég simán elértem az 5,2GHz-et de már túl nagy a fesz ami kell hozzá, bár a Sabertooth lap bírta volna de a procit nem akartam kinyírni, és ide már nem elég a léghűtés sem sajnos :U .

[ Szerkesztve ]

Xbox Gamertag: Gabesz14415

(#1463) sampe válasza Gabesz144 (#1462) üzenetére


sampe
aktív tag

belőttem stabilba 4,5 re autotuningal jóez :)

gyere bczni!
ts3cím:
95.140.33.216
szoba:
~rel4x!Clan Channel
pass: loww

"A bosszú a legédesebb gyönyör a dugás mellett" 2Pac // Ha elfelejtenék PÜ-re válaszolni, írj emlékeztetőt nyugodtan, ember vagyok én is.

(#1464) gyilkos répa válasza JoceeHunt (#1459) üzenetére


gyilkos répa
tag

Szia, a RAM-ot nem tudom (az újraindulás attól is lehet).

Viszont a double post hiba gyakori ennél a lapnál, én erre jutottam. (BIOS kapcsoló)

gyr

[ Szerkesztve ]

(#1465) kranazoli


kranazoli
senior tag

Sziasztok!

Beléptem a klub-ba. Majd később lesz pár kérdésem...
:)

Tegnap upgrade-eltem a gépem ezekkel:

alaplap: ASUS P8P67
cpu: Intel Core i5 2500K
hűtő: Arctic Cooling Freezer Xtreme Rev 2
memória: KINGSTON 8192MB HyperX XMP DDR3 1600MHz

Részletesebben szignómban... :R

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#1466) JoceeHunt válasza kranazoli (#1465) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Szép! Grat!
570 csere 6950-emre :D?

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#1467) Gabesz144 válasza JoceeHunt (#1466) üzenetére


Gabesz144
senior tag

Na nem vált be a 6950? :DD .

Xbox Gamertag: Gabesz14415

(#1468) wutuka válasza kranazoli (#1465) üzenetére


wutuka
aktív tag

Isten hozott a táborban! Jó kis lapot választottál!

Lionel Messi : The Best !

(#1469) kranazoli válasza JoceeHunt (#1466) üzenetére


kranazoli
senior tag

Are you kidding?! :N

Több mint 10-15 éves ATI kártya tulajdonosi mivoltom cseréltem le nV-re (nehézkesen ment; Gabesz tudja) ;) de végre megtaláltam nV-ben is azt amelyik halk; hűvös és izmos. :D

1.)

No, első kérdésem rögtön az lenne (egyelőre csak kevés időm volt még visszaolvasni itt a topic-ban, csak látom szóba került) teljesen véletlen a 1850-es BIOS-t tettem fel. És csak most olvastam ebben a topic-ban, hogy az Béta. Asus oldalán első blikk-re nem tűnt fel, hogy pirossal ott van felette. Beta Bios. Viszont nincs semmi problémám vele. Legalábbis egyelőre semmi problémát nem tapasztaltam. Használja innen vki ezt a 1850-es BIOS-t?! Vannak-é problémái vele, ha igen, akkor mi. Mert Nekem semmi. Így gondolom nem akkora probléma ha ezt hagyom már fenn.

:R

2.)

Nektek is úgy volt Windows7 SP1 telepítés után, hogy nem látja a LAN kártyát a Win?! Nekem nem látta, és a usite.hu-n lévő Windows7 Realtek LAN driver sem akart felmenni. Ezzel szívtam a legtöbbet LOL, hogy a hálókártyát működésre bírjam.

Aztán feltettem a driver CD; LAN driver-ek közül az ott lévőt és az felment. De ahogy néztem a fájl tulajdonságokat, az dettó ugyanaz, mint ami usite-on is van. Érdekes...

:R

3.)

Én komolyabb tuning-ban egyelőre nagyon nem gondolkozom, de a Turbo Boost (vagy mi a neve) :) a BIOS-ban aktív. Melyik opciót érdemes kiválasztani hozzá az AI Tweaker-ben?! Most azon van, ami a BIOS defaults, vagyis 1 magot feltolhat 3700Mhz-re. Van még az Auto ami ha jól értem, akkor mind a 4 magon emel, de kisebb mértékben. Ezt nagyon nem vágom (még!).

Ill. BIOS-ban Én minden olyan dolgot letiltottam, amiket nem használok:

- Bluetooth (egyelőre nem használom)
- USB3 (nincs USB3-as eszközöm)
- FIREWIRE /IEEE1394/
- Marvell Chipset

Ha jól értelmeztem, akkor ez utóbbinak annyi a funkciója, hogy a lapon van 2db (ha jól emléxem a kézikönyvből) Marvell Chipset-et "használó" SATA csatlakozó. Mivel Én az Intel chipset-es SATA vezérlőket használom így gondolom erre sincs szükségem.

1általán mire jó ez a Marvell chipset is a lapon?! :F

Ill. Ti melyik SATA csatikra tettétek az eszközöket?! Ha jól néztem, akkor a Marvell a sötétkék; a fehér és a világoskékek pedig az Intel chipset-et használják.

:R

Előtte kb. 1-2 hétig Q9550 volt a régi gépemben. Na, most ahhoz viszonyítva is piszok gyors egy ilyen rendszer. Nem hittem volna. Vundersőn! :)

Több "kérdést" most nem tennék fel, talán tudja vki a választ ezekre, ill. jól csináltam-é amit csináltam?! :R

Köszi!

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#1470) kranazoli válasza kranazoli (#1469) üzenetére


kranazoli
senior tag

No, igaz csak röviden, de egy picit visszaolvastam. Látom talán 1 vkinek volt gondja a 1850-es BIOS-al újraindulások, vagy mifene. Nekem viszont stabil.

Ja, és mivel XMP memóim vannak, természetesen BIOS-ban az XMP profilt választottam, ami szépen kitöltötte Maga a DRAM sebességet; feszültséget; időzítéseket; meg még nem tudom miket tölt be(tölt ki) az XMP auto-n.

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#1471) sampe válasza kranazoli (#1469) üzenetére


sampe
aktív tag

1.nekem is 1850 es van fent, nincs vele különösebb problémám

2. Ilyenről nem is hallottam :) feldobtam a w7et és patentra felismerte a rendszer, de azért feltettem a drivrer lemezről minden cuccost.

3. a 3 lehetőség közül a 2.at válaszd,
azokat a dolgokat én is letiltottam kivéve az usb-3at, picit gyorsul a boot a sata3 letiltása után
ha nincs sata3as eszközöd akkor szerintem a világoskékbe kösd őket

"A bosszú a legédesebb gyönyör a dugás mellett" 2Pac // Ha elfelejtenék PÜ-re válaszolni, írj emlékeztetőt nyugodtan, ember vagyok én is.

(#1472) sampe válasza kranazoli (#1470) üzenetére


sampe
aktív tag

szvsz a ramokkal nem érdemes babrálni, mivel csak pár mb/s gyorsulást mutat ki a rendszer nekem 1600 ra vannak belőve az adata ramok cl9en 1,65 ön, patent :)

"A bosszú a legédesebb gyönyör a dugás mellett" 2Pac // Ha elfelejtenék PÜ-re válaszolni, írj emlékeztetőt nyugodtan, ember vagyok én is.

(#1473) kranazoli válasza sampe (#1471) üzenetére


kranazoli
senior tag

1.)

Akkor OK!
Most nem azért, de Nekem qrvára nem szúrt szemet a bal felső sarokban, hogy Beta BIOS. Olvasom, hogy "Improve Stability" asszem ilyen jelző volt írva mellé. Leszed, BIOS flash. Minden működik ugyanúgy, mint előtte.

Ha nem nézek körbe, hogy van-é a PH-n topic a büdös életben rá nem jövök, hogy ez Beta BIOS. Mind1, végülis az LGA775-ös Giga laphoz is az utolsó BIOS ha jól emléxem Beta volt. Azért remélem lesz még újabb nem béta BIOS is.

2.)

Pedig komoly. Amíg be nem lakom a rendszert jobban, gondoltam OS reinstall megint. Felkúszik a Win7 SP1 x64-es verió, dettó ugyanúgy nincs LAN kártya meg még pár eszköz ismeretlen Neki. Mondjuk ez nem baj sőt(!) az lenne a legjobb, ha annyira új lenne a lap, hogy szinte minden ismeretlen lenne a Seven-nek. :)

3.)

Most melyiket is pontosan. Azt ami most is lehet, amit az Optimized Settings tölt be?!

A SATA3-at nem értem. USB3 olyan van. Azt mivel Nekem nincs USB3-as eszközöm letiltottam. Persze azzal se lenne semmi probléma, mert gondolom csak driver-t kellene feldobni.

Én azt mondtam, hogy van sötétkék SATA ezekre a kézikönyv azt írja, hogy ezek a Marvell Chipset SATA csatlakozói. (amikre a manual külön írja is, hogy főképp csak HDD-kre van, vagy vmi ilyesmi) Én ezt tiltottam le. Amúgy sem értem, hogy mi ez a Marvell chipset a lapon. (ezek SATA 6-os aljzatok)

Aztán van a 2db SATA 6.0 ezek a fehér színűek. Nekem most ezen van az SSD. Csak úgy, pedig szerintem tök felesleges, ui. az SSD-m, csak SATA2-es. (de nyilván visszafelé kompatibilisek)

Aztán van a 4db SATA3-as világoskék csatlakozó. Szerintem tul.képp bőven elegendőek lennének csak ezek a SATA3-as csatik is.

+1.)

Memóriákat "nem bántom", csak megjegyeztem, hogy az Én 8GB-os KIT-em XMP-s KIT. Kingston 1.65000V-ot tüntetett fel a RAM-okon, ill. Kingston honlapján is azt írják, hogy 1.65V-on tesztelték Őket. Az XMP profilt csak megjegyeztem, hogy mivel XMP-s, kiválasztva az XMP profilt, az automatikusan kitölti a feszültség; Mhz és időzítési adatokat.

:R

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#1474) Egon válasza kranazoli (#1473) üzenetére


Egon
nagyúr

Amúgy sem értem, hogy mi ez a Marvell chipset a lapon.

Nagyon egyszerű. Az Intel chipset valszeg nem támogat csak x db SATA csatolót. Az alaplap-gyártók, ha több aljzatot kínálnának, kénytelenek egy harmadik gyártó célchipjét ráintegrálni az alaplapra. Ez a teendő akkor is, ha olyan fícsört akarsz a lapra, amit nem támogat az adott chipset. Tipikusan ilyen az USB 3-as NEC chip.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#1475) kranazoli válasza Egon (#1474) üzenetére


kranazoli
senior tag

Óóóó, ezt nem tudtam.

Dánkesőn! :R

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#1476) McW1


McW1
tag

Sziasztok!

A következő problémára kérnék segítséget. 2500k-s procit tuningolgatok evvel a lappal, semmi extrém, csak 40-42 turbo ratio-t probálnék elérni lehetőleg minél alacsonyabb fesszel, ami ugye ezekkel a procikkal nem nagy kunszt. Minden szép és jó (lenne), tesztprogik nem dobnak hibát (bár a prime csak 1-2 órát ment), jók a hőfokok, stabil a rendszer több órás játék alatt is.

Viszont a gond, hogy alvó állapotból a gép nem akar felébredni (nem szoktam leállítani), de például újraindításra is bootol a rendszer, látszólag minden oké. Alap beállításokkal nincs ez a probléma. Szóval valami beállítás a biosban lesz a ludas gondolom én, csak mi lenne az?

Azt hiszed, hogy mit gondolsz?

(#1477) Atimester válasza kranazoli (#1473) üzenetére


Atimester
aktív tag

Szia!

Nálam is ugyan ez volt. A Win7 alapból nem ismerte fel a hálókártyát, és a honlapról letöltött drivert raktam fel.

(Ha más ilyenről még nem hallott, az nem jelent azt, hogy nincs is! :D Ilyennel én az idén is már többször találkoztam! Persze én gyakran telepítek különböző gépeket . . . )

Nálam az A-DATA RAM-ok 1,5V-on is hibátlanul futottak. (Gyári: 1,55-1,75V)
Most az 1333MHz-es CL9-es CORSAIR-ok is stabilan futnak 1,5V-on, 1866MHz-en!

Szinte biztos, hogy KINGSTON HyperX RAM-jaid mennek alacsonyabb feszen is (1,5-1,55V), ha hagyod az alap órajelet. Vagy mennek legalább egy szinttel gyorsabban is kb. 1,6V-on.

Attila

(#1478) kranazoli válasza Atimester (#1477) üzenetére


kranazoli
senior tag

Különösebben nem zavar, hogy most 1,5V vagy 1,65V-on mennek a memók. :) XMP profilt kiválasztva az kitölti auton az értékeket. Biztos mennének 1,5V-on is, de minek tegyem 1,5V-ra, ha semmi problémám vele 1,65V-on? :)

Pörfekt RAM-ok ezek.

A hálókártya részét (is) köszönöm! :R

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#1479) Gabesz144 válasza kranazoli (#1478) üzenetére


Gabesz144
senior tag

Azért én nem járatnám 1,65V-on a ramokat az intel 1,5V-ot javasol P67-es lapokba, mivel itt a processzorba van beépítve a memória vezérlő. De a memória topikba ezt kitárgyalták elég rendesen.
Nekem az A-Data Gaming Series ramok elvileg 1,65V-on tudják az 1600MHz-et de nálam simán mennek 1,45V-on már 4 hónapja és minden tökéletes.

[ Szerkesztve ]

Xbox Gamertag: Gabesz14415

(#1480) Atimester válasza Gabesz144 (#1479) üzenetére


Atimester
aktív tag

Így van!
Sandy Bridge esetén Intel a RAM-okhoz 1,5V-ot (+/-5%) javasol. Ezért írják sok helyen az 1,57V-os limitet. (De 1,6V-ig egészségesen lehet feszt emelni.)

Kíváncsi lennék, hogy a KINGSTON 8GB HyperX feszültsége meddig csökkenthető, mert majd lehet, hogyén is cserélnék.

SB-hez kifejezetten 1,5V-os RAM-okat gyártanak, sőt most már lehet kapni még alacsonyabb feszültségű RAM-okat is! De a SB alaplapokban egész jól elfutnak 1,5-1,6V között a magasabb feszültségű RAM-ok is, mint ahogy Gabesz kolléga is írta.

[ Szerkesztve ]

Attila

(#1481) sampe


sampe
aktív tag

8 giga ramból mért csak 6,98 at ismer meg a w7? :D eddig 8 gigát ismert meg

"A bosszú a legédesebb gyönyör a dugás mellett" 2Pac // Ha elfelejtenék PÜ-re válaszolni, írj emlékeztetőt nyugodtan, ember vagyok én is.

(#1482) kranazoli válasza Gabesz144 (#1479) üzenetére


kranazoli
senior tag

Ez hol van ez az javaslat?!

From Kingston szeretettel. :)

KHX1600C9D3K2/8GX
Intel X.M.P, DDR3-1600
1.65V

Viszont lehet abban vmi, amit írtok, ui. a részletesebb DataSheet-ben meg ez szerepel:

"Each module pair has been tested to run at
DDR3-1600MHz at a low latency timing of 9-9-9-27 at 1.5V."

[PDF Datasheet]

No, ezt meglesem, visszaveszem BIOS-ban a feszt akkor.

Csak azt nem értem, hogy akkor miért 1,65V-ot tölt ki automatikusan, ha XMP profilt választok. Nem Én állítottam be a feszt, hanem kiválasztottam, hogy XMP és az kitöltött minden értéket.

:R

De az miért jó, ha még az 1,5V alá van állítva?! :F

:R

No, vissza boot-oltam, még le sem járt a szerkesztési idő. Na, szóval van az Ai Tweaker menü. Itt választottam ki, hogy XMP - de ha ezen van, akkor nem lehet módosítani az 1,65V-os értéket. Passz! Hiába írom át, visszaíródik 1,65V-ra.

Gondolom manuálisan kellene vmit matyizgatni vele. De miért probléma, ha 1,65V-on van az 1,5V helyett?!

[ Szerkesztve ]

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#1483) kranazoli válasza kranazoli (#1482) üzenetére


kranazoli
senior tag

Na, áttettem XMP-ről Manual-ra. Beállítottam, hogy 1600Mhz és 1,5V.

Az időzítések úgy látom jók.

1.) Az, hogy XMP profil helyett Manual van jelent-é teljesítményben vmi különbséget, vagy semmit?!
(de ha semmit, akkor mire; miért jó az XMP profil?)

2.) A nélkül, hogy most memória topic-ba mélyednék bele.

- Miért nem jó az 1,65V (amit mondom nem Én állítok be ennyire, hanem a rendszer - BIOS; vagy memóriából olvassa, foggalmam sincs)

- Ill. mennyivel jobb, ha 1,5V-on vannak a RAM-ok.

:R

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#1484) JoceeHunt válasza Gabesz144 (#1467) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Hát nem tudom. Tudod maximalista vagyok :))

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#1485) Gabesz144 válasza kranazoli (#1482) üzenetére


Gabesz144
senior tag

A memória topik-ban részletesen leírtak erről mindent.
Kérdezd meg Qru fórumtárstól ő biztosan alátámasztja ezt az 1,5 - 1,57V-os feszt.
Mivel a prociba van a memóriavezérlő ezért az intel 1,5 -1,57V os feszt javasol a memóriáknál így biztos hogy nem fingik meg idő előtt a proci.

Xbox Gamertag: Gabesz14415

(#1486) Atimester válasza kranazoli (#1483) üzenetére


Atimester
aktív tag

Én mindig magam állítottam be a memória órajelét, feszültségét és a késleltetését! Ez alap. A korábbi alaplapjaimnál is így volt. Auto-n mindig túl feszelte az összes alaplap a procikat és a RAM-okat, és gyengébb késleltetést állított be. Miből gondolod, hogy egy gép optimalizál helyetted mindent? Csak utasításokat hajt végre….
Az 1,65V-os RAM-okat szerintem még a 1156-os platformra tervezték, de kis fesz csökkentéssel 1155-öshöz is jó. Egyébként meg 1,7V-on is elmegy a géped, csak kérdés, hogy meddig? Erről még nincsenek statisztikák, hiszen ez még nem olyan régi és kiforrott platform…
A RAM-ok biztos bírják a magasabb feszt is. A procit meg majd meglátjuk...

Attila

(#1487) Csorbi válasza McW1 (#1476) üzenetére


Csorbi
addikt

(#1488) kranazoli válasza Gabesz144 (#1485) üzenetére


kranazoli
senior tag

Köszi Gabesz!

Én hiszek Neked is, csak azt nem értem ha Kingston a PDF fájlban azt írja, hogy 1,5V akkor a táblázatban ahol felsorolja a RAM-okat, ott miért 1,65V-ot ír és az XMP profil is miért 1,65V-ra állítja be feszt. (Ja, és a RAM modulokra is 1,65V van írva)

Most már (manuálisan) 1,5V-on van és az XMP profil helyett pedig Auto-n a sebesség pedig 1600Mhz-re állítva.

Arra nem tudod a választ, hogy így elesek-e bármi nemű plusz-tól amit az XMP esetleg "ad"?! Vagy így is dettó ugyanaz, csak az XMP esetén automatikusan tölti ki a BIOS?

Atimester

Régen Én is mindig így tettem azért is, mert mindig spéci RAM-jaim voltak.

A két lenti idézet mindegyike Kingtson-tól való, az 1ik egy táblázatos felsorolásból (ott 1,65V-ot ír); az 1,5V pedig pedig egy ún. Datasheet-ből amelyik sokkal részletesebb infókat tartalmaz a termékről.

Más:

Az alaplap kézikönyvében egyébként ennyi szerepel:

"According to Intel CPU spec, DIMMs with voltage requirement over 1,65V may damage the a CPU permanently."

Szerintem csak akkor lehet nagyobb probléma, ha 1,65V-on felül kérnek a RAM-ok (biztos vannak ilyen DDR3-as speckó RAM-ok is) de akkor sem 100%, hogy bármilyen problémát okoznának a CPU-ban.

[ Szerkesztve ]

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#1489) Gabesz144 válasza kranazoli (#1488) üzenetére


Gabesz144
senior tag

Ezt nem tudom hogy a PDF fájlba mért 1,5V szerepel és táblázatba miért 1,65V van.
Szerintem elírták :) .
Semmi plusztól nem fogsz elesni hogy 1,65V helyett 1,5V-on üzemelnek a RAM-ok, és hogy nem XMP-re van állítva.

Xbox Gamertag: Gabesz14415

(#1490) Egon válasza Gabesz144 (#1489) üzenetére


Egon
nagyúr

Ez azért nem ilyen egyszerű: [link]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#1491) Gabesz144 válasza Egon (#1490) üzenetére


Gabesz144
senior tag

Én azért maradok a javasolt 1,5 - 1,57V-os fesznél biztos ami biztos.
Sokaknak volt gondjuk a nagyobb memória feszültséggel, pl fagyott a gép kékhalál meg ilyesmi.

[ Szerkesztve ]

Xbox Gamertag: Gabesz14415

(#1492) kranazoli válasza Egon (#1490) üzenetére


kranazoli
senior tag

És ezt most érti is vki?! :)

"Mehet az 1,65V-os ram is bele. A mags ram fesz nem a ramnak árt esetünkben (ddr3-nál 1,9V is beleférne), hanem a prociba integrált memvezérlőnek.
A lényeg, hogy a ram fesz és a VTT/QPI fesz között ne legyen nagyobb a különbség 0,4-0,5V-nál. VTT/QPI feszre az Intel max 1,2V-ot enged, szóval ha emeled akkor 1,7V-on se lesz baja a cuccnak."

:R

A lenti kézikönyv idézetből, amely az 1,65V feletti beállításról szól abból már világos, hogy nem a RAM-nak, hanem a CPU-nak lehet(nem lesz; csak lehet) baja, hibája, végleges elhalálozása; stb..

Ill. van egy opció, melyre ebben a topic-ban is ill. másik topic-ban is felemás hsz-eket olvastam ha rákerestem. Ez pedig a VRM Spread Spectrum beállítása.

[ Szerkesztve ]

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#1493) kranazoli válasza Gabesz144 (#1489) üzenetére


kranazoli
senior tag

Igen, csak az a nem mind1, hogy hol. :)

Mindenhol 1,65V szerepel (Magán fizikálisan a memóriákon is!) csak abban az 1db PDF fájlban van 1,5V említve.

Rövid konklúzióm. Biztos elmegy 1,5V-on is, ahogy sok RAM; de szerintem az 1,65V sem okoz hibát a CPU-ban.

btw: Arról a memória topic-ról tudnál egy link-et berakni, plíz? :R

Ill. korábban írtátok, hogy vannak már direkt SB-hez tervezett memóriák. Ezek mégis melyikek?! Melyik 1600Mhz-es memóriák vannak már kifejezetten SB-hez tervezve, ahol a fesz alapból 1,5V; vagy alatta? :R

[ Szerkesztve ]

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#1494) Gabesz144 válasza kranazoli (#1493) üzenetére


Gabesz144
senior tag

Nekem az A-Data ramoknál a QVL listán 1.55-től 1,75V-ig írja a memória feszt.
De ezen a listán is elég sok 1,65V-os memória található, igaz az alaplap bírja :) .
2 RAM topik is van az egyik ez a másik pedig ez :)
Vannak 1,35V-os darabok is már de a legjobb választás szerintem a G-Skill Sniper :))

[ Szerkesztve ]

Xbox Gamertag: Gabesz14415

(#1495) kranazoli válasza Gabesz144 (#1494) üzenetére


kranazoli
senior tag

Köszi!

Ez is jónak tűnik: [Corasir Vengeance™ Low Profile Blue — 8GB Dual Channel DDR3 Memory Kit (CML8GX3M2A1600C9B)]

Csak épp nem igen lelek boltot, ahol van is. :)

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#1496) Gabesz144 válasza kranazoli (#1495) üzenetére


Gabesz144
senior tag

Hoppá ezt még nem is láttam :R .
Nekem ugye elég korlátozott a D14 miatt a memória magassága.

Xbox Gamertag: Gabesz14415

(#1497) Atimester válasza kranazoli (#1493) üzenetére


Atimester
aktív tag

A DDR3-as RAM-ok a korábbi lapokban (P35, P45, X38, X48…) 1,7-1,9V-on futottak. Majd az i-sorozat megjelenésével csökkent az üzemi fesz 1,55-1,75V közé, és végül a Sandy Bridge megjelenésével 1,5V-os RAM-okat fejlesztettek. Sőt már megjelentek a még alacsonyabb feszültségű példányok is. A SB lapok elviselik a magasabb feszültségű RAM-okat is, de számukra az előbbi kommentekben is megemlített 1,5V-os RAM-okat optimalizálták. Azok pl. a korábbi lapokban (P35, P45, X38, X48…) el sem indulnak, vagy csak alacsonyabb órajelen stabilak. (Tapasztalat.)

Attila

(#1498) keke69


keke69
őstag

Nekem ilyen ramok vannak benne és alapból 1.65-re állt be úgy kellett manuálba visszavennem 1.5-re!
Ja,és érdekesség képen 1.5 feszt írnak ráadásul a p67-es lapokhoz ajánlják!

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#1499) Atimester válasza keke69 (#1498) üzenetére


Atimester
aktív tag

Így van!
Olyan RAM-ot érdemes választani, amely P67-es chipset-hez van fejlesztve, és 1,5V-os.

Egyébként meg egy-egy alaplap és RAM viszonyát ki kell tapasztalni! Ugyan az a RAM az egyik típusú alaplapban jobban húzható, a másikban kevésbé. Erre való a fórum, hogy megosszuk a tapasztalatokat. Mert kevesen tehetik meg, hogy végig próbáljanak több típust egy-egy alaplapban.

Én is arra leszek majd kíváncsi, hogy melyik típusú 2*4GB DDR3-ast lehet 2000MHz fölé húzni 1,5V mellett, miközben olcsó és megbízható típus.

Ehhez hasonló pl. az enyém is, csak az 2*2GB Corsair XMS3. (1333MHz Cl9 helyett 1866MHz Cl9-en is stabil 1,5V mellett. Sőt 2133MHz-en is megy CL10-ben. Engem is meglepett, bár ott már egy kis fesz emelés is kell, hogy stabil maradjon.)

Attila

(#1500) keke69 válasza Atimester (#1499) üzenetére


keke69
őstag

De azt még mindig nem értem miért megy alapból 1.65v-on! :F

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.