Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) Gabesz144 válasza Tökmindegy (#750) üzenetére


Gabesz144
senior tag

:)

Xbox Gamertag: Gabesz14415

(#752) TomiLi


TomiLi
addikt

Sziasztok!

A P67 Sabertooth-ra mekkora venti megy rá?

[ Szerkesztve ]

Bogyóka

(#753) Santantica


Santantica
tag

a korábbi gépemből megpróbáltam áttenni 2 vinyót ami ott hibátlanul megy, sőt a mostanin is pl külső sata dokkolóval minden ok (usb-s).

de ha rádugom az alaplapra, akkor már a biost megfagyasztja (olyan színes kockák lesznek mint amikor bekapcsoltad anno a ZX Spectrum-ot)

független, hogy csak ezen vinyok valamelyikét egyedüliként (tehát csak ezt bármelyik sata lukra) vagy a mostaniak mellé rakom az alaplap megfekszik.

3 vinyót hoztam át a régiből abból kettő produkálja ezt.....1 jó, meg a vadi újak is.

mind a kettő SAMSUNG (egy 1 terrás meg egy 400Gb-os, HD103UJ, HD400LJ)

találkozott már ilyesmivel valaki?

a mohának mindig a déli oldala fás

(#754) Santantica válasza Santantica (#753) üzenetére


Santantica
tag

http://hardforum.com/showthread.php?t=1577717

itt sokaknak van vinyókkal problémájuk, van akinek folyton újra indítja az alaplapot.. :(

a mohának mindig a déli oldala fás

(#755) Gabesz144 válasza TomiLi (#752) üzenetére


Gabesz144
senior tag

50mm-es venti kell rá.

Xbox Gamertag: Gabesz14415

(#756) TomiLi válasza Gabesz144 (#755) üzenetére


TomiLi
addikt

Köszönöm! Gyorsan rendelek is egyet.... :R

Játékok alatt el kezd rinyálni az asus programja, hogy az usb3.0 egy kicsit melegecske...
A szenzorok szeirnt 70fokos... :Y

(#753) Santantica Most milyen lapod van? Sabertooth? Nakos-nak volt ilyen problémája itt ph.-n. Neki az oldotta meg, hogyha az P67-es rendszerrel leformázta a hdd-ket (ha jól emlékszem....)

Ha Sabertooth-od van, melyik bios van rajta?

[ Szerkesztve ]

Bogyóka

(#757) Gabesz144 válasza TomiLi (#756) üzenetére


Gabesz144
senior tag

70 fok :Y . nekem max 54 ig ment fel az usb3.0 nál de az 50mm-es ventivel olyan 48 körül tartja.

Xbox Gamertag: Gabesz14415

(#758) JoceeHunt válasza Gabesz144 (#757) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Hol is néztük azokat a Sniper Ramokat, amikkel szemezel? Segtenél? Lehet elviszik az enyémet.

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#759) TomiLi válasza Gabesz144 (#757) üzenetére


TomiLi
addikt

jaja! Mondjuk most nincs bent a házban a cuccos, és az is lehet, hogy rosszul mért az AI Suit! Mert ráfrissítettem, és most már csak 52 fokot mutat nekem is. raktam még egy-két ventit is a lap elé, a biztonság kedvéért!
Te milyen ventit vettél rá? Sikerült ilyen piciben valami csendesebb fajtát beszerezned?

Bogyóka

(#760) Santantica válasza TomiLi (#756) üzenetére


Santantica
tag

sima P8P67 1503 (gyárilag)

a formázást nem értem...mármint a Windowsba formázzam meg....)pl USB-s SATA dokkolóban?)

mert mint mondtam a lapot megfagyassza, tehát el sem indulnak vele...

a mohának mindig a déli oldala fás

(#761) Santantica


Santantica
tag

próbálta már valaki?

P8P67 1608 BIOS
1. Enhance support for Game Port on old audio cards.
2. Enhance SATA compatibility
3. Enhance mouse/keyboard support under UEFI
4. Enhance USB2.0 / 3.0 legacy support
5. Enhance PCIE compatibility
6. Enable support of CAS = 4 DDRIII-1333 modules

SATA kompatibilitás miatt lehet nekem muszály lesz.......Win alaól érdemes a BIOS frissiteni vagy a saját alaplapos progival?

igaz még csak béta!!!

[ Szerkesztve ]

a mohának mindig a déli oldala fás

(#762) Desmond


Desmond
csendes tag

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék, hogy valaki találkozott-e már a következő problémával: Random kiszokott kapcsolni a gép és kb. 3-4 sec után bekapcsol, megint bootol és megy tovább mintha előtte kapcsoltam volna be a gépet. Valakinek valami tippje esetleg? Vagy rossz az alaplap és cserélni kell?

We can't solve problems by using the same kind of thinking we used when we created them. ASUS P8P67, Intel Core i7-2600k, G.Skill 2*4GB 1600MHz, Sapphire Radeon HD6970, Scythe Ninja 3, Samsung SyncMaster P2770HD.

(#763) keke69 válasza Desmond (#762) üzenetére


keke69
őstag

Ha a biost piszkáltad akkor egy biosresit ajánlanék!Ha nem akkor is!

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#764) Desmond válasza keke69 (#763) üzenetére


Desmond
csendes tag

It's done.

We can't solve problems by using the same kind of thinking we used when we created them. ASUS P8P67, Intel Core i7-2600k, G.Skill 2*4GB 1600MHz, Sapphire Radeon HD6970, Scythe Ninja 3, Samsung SyncMaster P2770HD.

(#765) Desmond válasza keke69 (#763) üzenetére


Desmond
csendes tag

Felraktam a 1608-as BIOS-t de ugyanúgy csinálja. Mondjuk érdekes, hogy csak játszás közben.

We can't solve problems by using the same kind of thinking we used when we created them. ASUS P8P67, Intel Core i7-2600k, G.Skill 2*4GB 1600MHz, Sapphire Radeon HD6970, Scythe Ninja 3, Samsung SyncMaster P2770HD.

(#766) Santantica válasza Desmond (#765) üzenetére


Santantica
tag

1x nekem is csinálta még az elején...amikor el kezdtem húzni a gépet.

játék közben kikapcs....

akkor éppen a memóriával próbálkoztam....vissza vettem 1600-ra 1.47 mellett azóta nem volt ilyen...

de lehet a proci nem kap elegendő áramot, de olyan is lehet hogy valami túlmelegszik és biztonságból lekapcsol...

figyeld a hőmérsékleteket játék közben (nemekm mondjuk 2 monitor van)

ha meg valamit húztál vagy nem az alapértékeken van akkor probáld a tuningot redukálni.

ha meg semmi tuning bagy ilyesmi nincsen akkor olyasmi is lehet, hogy valami eszköz nem jól kezeli az energia szabályozást.....kezd lehuzogatni a külső cuccokat, csak egér + bill maradjon...

ezek persze találgatások, nekem azóta az 1xri óta nem csinálta.

a mohának mindig a déli oldala fás

(#767) Desmond válasza Santantica (#766) üzenetére


Desmond
csendes tag

az elején nekem se csinálta, de most az utóbbi időben elég sűrűn gammolás közben. semmi tuning nincs. külső cucc csak a monitor, bill és egér. a videokártya az sapphire radeon hd6970 de azzal nem lehet gond a rampage2-ön sem volt vele semmi. a procin(2600k) Scythe Ninja 3 van. csináljak vmit a rammal akkor? de mit? sata2-es vinyom van, neked melyikre van rádugva?

We can't solve problems by using the same kind of thinking we used when we created them. ASUS P8P67, Intel Core i7-2600k, G.Skill 2*4GB 1600MHz, Sapphire Radeon HD6970, Scythe Ninja 3, Samsung SyncMaster P2770HD.

(#768) superbutt


superbutt
csendes tag

Sziasztok!

Van egy ASUS P8P67 LE típusú alaplapom, és az EFI BIOS-ba nem találom a Raid beállításokat. Az ASUS honlapján az alaplapról az van írva, h támogatja a Raidet.

Intel® Rapid Storage technology RAID támogatás 0,1,5,10

Valakinek valami ötlete?

üdv.: superbutt

" Van olyan ember aki szüzen hal meg, vagyis soha nem szexel életében?" Igen. Programozók és World of Warcraft játékosok.

(#769) wutuka válasza Desmond (#765) üzenetére


wutuka
aktív tag

Észrevettél valami javulást a 1503-as BIOS-hoz képest?
Érdemes a 1608-ast felnyomni???

Lionel Messi : The Best !

(#770) TomiLi válasza Santantica (#760) üzenetére


TomiLi
addikt

Kérdezd meg légy szíves nakos-t. Neki volt ilyen problémája, nekem szerencsére nem!
Pedig nekem is 3 Samu hdd-m van....
(nekem volt más vga terén :W )

Más: Sabertooth-hoz is van új bios!
Már próbáltam korábban, de ahogy tapasztaltam is semmi különbség nincs teljesítményben a 1502-eshez képest.
Szerencsére az asus honlapján megemlített javítások egyike sem érint.... :C

Bogyóka

(#771) Gabesz144 válasza TomiLi (#759) üzenetére


Gabesz144
senior tag

Nekem most nincs fenn a venti a lapon de van egy 40mm-es kék ledes ventim is aminek csináltam egy 50mm-es felfogatót és úgy raktam fel :DDD , elég jól néz ki vele a lap bár sok nem látszik a D14-től.
Az 50mm-es ventim az egy Revoltec AirGuard, sajnos ezek a kis ventik ha beindulnak elég szép hangot tudnak adni, de úgy állítottam be Thermal Radar-nál hogy ne menjen maxon csak olyan 70%-ig engedi felpörögni.

[ Szerkesztve ]

Xbox Gamertag: Gabesz14415

(#772) Santantica válasza TomiLi (#770) üzenetére


Santantica
tag

köszi, elértem, válaszolt is!

a mohának mindig a déli oldala fás

(#773) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Próbálgatom a Bluetooth t- Iphone al.
A zene lejátszáson kívül mást nem tudok használni.
Aktívak a gombok nem nem működnek.

Ötlet vki?
Zavar hogy a gépen lévő BT folyamatosan aktív hogy lehet ezt kikapcsolni?

DT

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#774) JoceeHunt


JoceeHunt
őstag

Srácok!

Szerintetek a sima P8P67 lapba ha berakok az 5770 Vapor X-em mellé még egy ugyanolyat akkor jóval nagyobb lesz a látszata a grafikának? Nem lesz kevés hozzá az i5-2500k?

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#775) Gabesz144 válasza JoceeHunt (#774) üzenetére


Gabesz144
senior tag

Az tuti nem lesz kevés :N .
Havernak 2 db GTX560 van benn és simán kihajtja igaz 4,5GHz-en megy a proci

Xbox Gamertag: Gabesz14415

(#776) wutuka válasza JoceeHunt (#774) üzenetére


wutuka
aktív tag

Mihez lehet kevés ma egy 2500K ? :P
Esetleg a NASA elvárásainak nem felel meg! ;]

Lionel Messi : The Best !

(#777) wutuka válasza DonThomasino (#773) üzenetére


wutuka
aktív tag

Android-hoz feltelepítettem a Bluetooth Remote Controll-t,most egy csomó mindent pluszt is lehet alkalmazni.Iphone-ra is lehet fel kell nyomni...

Lionel Messi : The Best !

(#778) DonThomasino válasza wutuka (#777) üzenetére


DonThomasino
veterán

Azt feltettem én is BT Turbo Remote nek hívják az Itunes ban.

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#779) JoceeHunt válasza Gabesz144 (#775) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Nekem nem teljesen tiszta ez a gyári specifikáció. Ha bekötök egymásra kettőt akkor 4x-esbe megy nem 16x-osba?
Egyébként hoyg van ez? Csak egyforma kártyát lehet sorbakötni? Még sosem csináltam ilyet.

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#780) Gabesz144 válasza JoceeHunt (#779) üzenetére


Gabesz144
senior tag

Én nem használok dual vga-t csak a baj van vele, haver is szarakodott 1 hetet mire tökéletesen működött a rendszer. Etllvileg nem csak két egyforma kártyát lehet használni.
Hát igen a P8P67 második PCI-e csatlakozója az 4x-es tehát nem lesz maximálisan kihasználva a két kártya teljesítménye. A Sabertooth-nál a második is 16x-os tehát dual vga-nál x8x8-ba működnének.

Xbox Gamertag: Gabesz14415

(#781) JoceeHunt válasza Gabesz144 (#780) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Akkor valószínüleg hanyagolom az ötletet.

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#782) Gabesz144 válasza JoceeHunt (#781) üzenetére


Gabesz144
senior tag

Dobjál bele egy GTX 560-at vagy egy 570-et :DDD , és nem kell dual vga.

Xbox Gamertag: Gabesz14415

(#783) Desmond válasza Santantica (#766) üzenetére


Desmond
csendes tag

Köszi Santantica a memória tippet. 1.625V-ról levettem 1.5V-ra, és azóta nincsen semmi baj(lekopogom :)) ).

We can't solve problems by using the same kind of thinking we used when we created them. ASUS P8P67, Intel Core i7-2600k, G.Skill 2*4GB 1600MHz, Sapphire Radeon HD6970, Scythe Ninja 3, Samsung SyncMaster P2770HD.

(#784) Santantica


Santantica
tag

na közben sikerült megoldanom a BT Turbo baját az i900-on

a bluetooth beállításoknál kellett kreálni egy kimeneti portot (egy virtuális com port) amin már a BT Turbo progi tud komunikálni....

a mohának mindig a déli oldala fás

(#785) DonThomasino válasza Santantica (#784) üzenetére


DonThomasino
veterán

Ezt kifejtenéd bővebben.?........

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#786) JoceeHunt válasza Gabesz144 (#782) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Pénzügyi oldalról jobban jövök ki ha veszek egy használt 5770-et. Habár a tápom nem lenne a crossra már elég szerintem (550-es Chief). Nyáron úgyis tápot cserélek 850-es a cél, aztán meglátom.

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#787) Gabesz144 válasza JoceeHunt (#786) üzenetére


Gabesz144
senior tag

Pénzügyi oldalról biztos jobban jössz ki de teljesítmény oldalról viszont nem hiszem.
Én most akarom eladni a Thermaltake tápom. Veszek egy 650w-os Corsair vagy egy 600-as Cooler Master silent pro Gold-ot. Nem kell nekem a 750w-os Thermaltake nem használom ki, és ha véletlenül vennék még 1 vga-t akkor is bőven elég lesz a Corsair vagy a Cooler master.

Xbox Gamertag: Gabesz14415

(#788) Santantica válasza DonThomasino (#785) üzenetére


Santantica
tag

Nekem nem ment a Bt Turbo Remote...a windows mobile kliens hibát írt ki, mintha nem lenne BT kapcsolat.
Pedig volt és minden ment rendesen, szinkronizált outlookkal, ha zenét játszottam i900-on, az szólt a Pc-n stb....

Ahhoz hogy működjön ez a táv restart/shutdown stb cucc kellett a mobilon létrehozni egy virtuális com portot...(ne kérdezd miért nem volt jó az, ami minden más BT proginak elég)


http://kepfeltoltes.hu/110602/i900bt2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

simán egy port a BT settingsben és azonnal ment...


http://kepfeltoltes.hu/110602/i900bt2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

csak, gondoltam kiteszem, hátha másnak sem megy alapból, ne kezdjen wintinstallani azonnal ahogy ilyenkor "tanácsolni" szokták :D

[ Szerkesztve ]

a mohának mindig a déli oldala fás

(#789) Santantica


Santantica
tag

egy elméleti kérdés, azokhoz, akik értenek hozzá:

miért van az, hogy a proci azonnal az órajelet emeli meg elsőként, még ha csak 5-8% os is a kihasználtsága ?

Nem úgy kéne, hogy csak akkor emelje ha "komolyabb" melója van a procinak ?

alapban

majd egy kis kotorászásnál a gépben

nincs különösebb baj vele, csak érdekel, hogy miért így dolgozik.

[ Szerkesztve ]

a mohának mindig a déli oldala fás

(#790) DonThomasino válasza Santantica (#788) üzenetére


DonThomasino
veterán

Akkor valszeg nekem is ugyanez a problémám.
Zene hallgatás megy REMOTE nem, viszont Iphone on nem hiszem
hogy lehet plusz portot létrehozni.
"Unabe to connect to the computer "

Ha valakinek van tapasztalata írja már meg.

DT

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#791) keke69


keke69
őstag

Aki feltette az új biost már az emelt órajelet írja ki indulásnál a gép vagy még mindig az alap 3.3 Ghz-t?

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#792) Csorbi válasza keke69 (#791) üzenetére


Csorbi
addikt

Miért írna ki induláskor emelt órajelet? :F
Itt a tuning már nem az a tuning mint korábban, hanem összefonódik a Turbo móddal, az meg csak akkor aktivizálódik amikor szükség van rá (ha egy kicsit logikusan átgondolod, alap órajelen is van Turbo Core és mégsem annak az órajelét írja ki a BIOS!)

(#793) keke69 válasza Csorbi (#792) üzenetére


keke69
őstag

Teljes mértékben igazad van!Köszi!

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#794) Santantica válasza Csorbi (#792) üzenetére


Santantica
tag

igen, de akkor kiírhatná, hogy tól-ig...vagy zárójelben a maxot...vagy ilyesmi....szerintem csak "megvalósítás" kérdése....

lusta Asus bios programozók :D

a mohának mindig a déli oldala fás

(#795) sampe


sampe
aktív tag

Üdv

Platformváltásra adom a fejem, egy p8p67 pro lapot néztem ki, van valakinek ezzel a fajta lappal valami pozitív/negatív tapasztalata? egy i5 2400 v 2500 v 2500k procit néztem mellé még:)
később a lapot sli rendszer építésére is szeretném használni

"A bosszú a legédesebb gyönyör a dugás mellett" 2Pac // Ha elfelejtenék PÜ-re válaszolni, írj emlékeztetőt nyugodtan, ember vagyok én is.

(#796) keke69 válasza sampe (#795) üzenetére


keke69
őstag

Nekem a P8P67 rev3 van és teljes mértékben elégedett vagyok vele!

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#797) Santantica válasza sampe (#795) üzenetére


Santantica
tag

nézz utána hogy milyen procit raksz bele, ha tuning akkor P lap és K proci ha videó akkor H lap és sima proci...vagy Z lap akkor mindened lehet

a mohának mindig a déli oldala fás

(#798) sampe válasza keke69 (#796) üzenetére


sampe
aktív tag

a sima p8p67 est én is néztem csak sajnos nem támogatja az sli-t :)
de lehet mondjuk hogy még is csak simám lesz, majd meghákolom azt az sli támogatást :)

"A bosszú a legédesebb gyönyör a dugás mellett" 2Pac // Ha elfelejtenék PÜ-re válaszolni, írj emlékeztetőt nyugodtan, ember vagyok én is.

(#799) sampe válasza Santantica (#797) üzenetére


sampe
aktív tag

nekem bőven elég a p67 árilag nagyon jó vételnek tűnik, és teljesítményileg az x58at is lekerüli
mondjuk nem tudom hogy az ivy bridge bele megy e majd :)

i5 2500 k-n gondolkozok erősen, mivel a sima verziótól csak 5000 rel drágább
bár sajnos azzal sem vagyok tisztában hogy az i7 2600k tól mennyire van lemaradva :)

"A bosszú a legédesebb gyönyör a dugás mellett" 2Pac // Ha elfelejtenék PÜ-re válaszolni, írj emlékeztetőt nyugodtan, ember vagyok én is.

(#800) sampe


sampe
aktív tag

döntés közeli helyzetbe kerültem:)
a proci biztos h i5 2500k
a lap pedig vagy p8p67 pro vagy p8p67 evo széria lesz :)

"A bosszú a legédesebb gyönyör a dugás mellett" 2Pac // Ha elfelejtenék PÜ-re válaszolni, írj emlékeztetőt nyugodtan, ember vagyok én is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.