Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1501) Egon válasza Gabesz144 (#1491) üzenetére


Egon
nagyúr

Valszeg nem emelték a ramfeszhez a VTT/QPI feszt.
Nézd meg az Asus honlapjáról letölthető, memória kompatibilitási listát (mondjuk a sima P8P67-et néztem), szinte az összes támogatott ramhoz 1.65V van írva...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#1502) Gabesz144 válasza Egon (#1501) üzenetére


Gabesz144
senior tag

Igen de az Asus honlapján a kompatibilitási lista az alaplaphoz tartozik, az alaplapnak semmi baja nem lenne ha nagyobb feszt kap a memória. A prociba van a memória vezérlő ezért ajánl az intel 1,5 -1,57V-os RAM-okat. Az én Sabertooth P67-es lapohoz is sok olyan ram van ami 1,7V vagy a felett van és kompatibilis a lappal de nem biztos hogy bírná a proci memória vezérlője.

[ Szerkesztve ]

Xbox Gamertag: Gabesz14415

(#1503) Egon válasza Gabesz144 (#1502) üzenetére


Egon
nagyúr

Lehet. Bár nem tudom, milyen másfajta procit lehet beletenni a P8P67-es lapokba... :U
Remélem, menni fognak a HyperX ramjaim az új konfigomban, mivel nem kaptam 1.5V-os kitet sajna...:) Mondjuk tuti menni fognak, mert a Datasheet szerint 1333-on mennek 1.5V-on (legfeljebb nem 1600-on hajtom majd őket).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#1504) Gabesz144 válasza Egon (#1503) üzenetére


Gabesz144
senior tag

Nekem is csak azért van a jelenlegi konfigomba A-Data Gaming Series 2x4giga 1600MHz-es memória mert a Corsair Vengeance modul nem fért be a D14-alá :U, és akkor még ezen kívül az A-Data volt kapható ami 1,55 és 1,7v on tudja az 1600MHz-et. Szerencsére simán bírják az 1,45V-ot is így maradtak ezek.

Xbox Gamertag: Gabesz14415

(#1505) kranazoli válasza Gabesz144 (#1502) üzenetére


kranazoli
senior tag

"A prociba van a memória vezérlő ezért ajánl az intel 1,5 -1,57V-os RAM-okat. Az én Sabertooth P67-es lapohoz is sok olyan ram van ami 1,7V vagy a felett van és kompatibilis a lappal de nem biztos hogy bírná a proci memória vezérlője."

Én ez az amit nem értek.
Ezt bővebben nem lehetne-é?!

Mit értesz az alatt, hogy nem bírja és miért ne bírná?! :R

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#1506) ETOM válasza kranazoli (#1505) üzenetére


ETOM
addikt

károsodhat ennyi

(#1507) gg72


gg72
veterán

Egy P8P67 LE lapot tervezek venni (IDE-támogatás miatt) a következőkkel:

- i7 2600K
- Kingston DDR3 1600MHz CL9 Hyper X Blu XMP 1.65V (2x4GB)

A gépet alapvetően videókódolásra (x264) használnám.

Német fórumokon azt olvasom, hogy bizonyos esetekben az alaplap sípol, ha a ramok auto módban futnak, ezért célszerű őket a biosban manuálisan alapértékre állítani. Tapasztalt már ilyet itt valaki? Ha ez igaz lenne, akkor a fent említett ramokkal XMP-ben vajon sípolna az alaplap?

Illetve az alaplap áramellátását is gyengének találják (4+1 fázis vs 12+2), de ez nekem nem mond semmit... :U

[ Szerkesztve ]

(#1508) kranazoli válasza ETOM (#1506) üzenetére


kranazoli
senior tag

Ok, vmi ilyesmire tippeltem, de azt hittem vki ezt vágja jobban is. :)

Érdekes oldal Kingston-ról:

[Kingston HyperX is P67 Compatible]

"HyperX® is the choice of gamers, enthusiasts and professionals who want high speeds and high performance. Now HyperX is ready for the P67 revolution and supports the new P67 motherboards on the market. When you choose Kingston® HyperX, rest assured you’re getting the highest quality memory, backed by 100-percent testing, a lifetime warranty and legendary Kingston reliability.

Kingston HyperX offers P67-compatible products in a variety of speeds: "

Pöttyet "ellentmondásosak" az adatok. :D

Gabesz:

Amit lentebb link-eltem Corsair Low Profile DDR3-as RAM az szerintem mindenféle hűtő alá simán befér és annál alapból 1,5V-ot írnak.

[ Szerkesztve ]

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#1509) Gabesz144 válasza kranazoli (#1508) üzenetére


Gabesz144
senior tag

Igen néztem a ramot amit link-eltél be is férne a D14-alá de én maradok az A-Data ram-nál mivel 1,45V-on simán mennek nálam, és elég jó kis memóriák ezek is.

Xbox Gamertag: Gabesz14415

(#1510) Egon válasza gg72 (#1507) üzenetére


Egon
nagyúr

A fázis inkább csak akkor fontos, ha tuningolni akarsz.
A többi kérdésedre sajna nem tudom a választ.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#1511) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Helló!

Nemrég beszereztem egy P8P67 lapot és meglepődve tapasztaltam, hogy nem tudom sleep-ből USB billentyűvel ébreszteni a gépet (Win7HP x64 friss telepítés)

BIOS-ban nem találtam ez irányú állítási opciókat, hacsak nem a USB2 Legacy ki/be nem befolyásoló tényező. Jelenleg a USB2 Legacy engedélyezésen van.

A billentyű egyébként remekül működik és két nappal korábban még a régi gépnél jól működött az ébresztés funkció billentyűről.

Természetesen a sz.gép bekapcsoló gombjával gond nélkül ébred a rendszer

gg72
Ha videó kódolást tervezel és szeretnéd a proci Quick Sync kódolóját használni, akkor inkább Z68-as lapok között nézelődj.

3-4k magasságában már lehet szerezni PCI vagy x1 PCI-E raid kártyát, amin van IDE csatlakozási lehetőség, ráadásul még BIOS-ban a boot sorrendnél is lehet állítgatni a rá kötött eszközöket

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#1512) Egon válasza AtHoS (#1511) üzenetére


Egon
nagyúr

Csak egy picit kellett volna visszaolvasnod ;]
Ez a link 20 hsz-on belül is be lett szúrva...:)

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#1513) AtHoS válasza Egon (#1512) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Inkább neked kellene figyelmesebben olvasnod :K

read-only mode on the forum

(#1514) gg72 válasza Egon (#1510) üzenetére


gg72
veterán

Ok, kösz. Tuningolni nem fogok...

(#1515) gg72 válasza AtHoS (#1511) üzenetére


gg72
veterán

Kösz a tippet, de a Quick Sync funkciót nem fogom használni, tudtommal ezt csak néhány program tudja kihasználni és azok sem x264-el tömörítenek.

A PCI kátrtya megfondolandó... Akkor lehet szétnézek más P67-es (stabilabb/minőségibb?) lapok között. Fontos még, hogy a 2 IDE csatlakozás mellett legyen rajta 8 sata is (vagy 7 sata + 1 esata).

(#1516) Egon válasza AtHoS (#1513) üzenetére


Egon
nagyúr

:F
[link]

Sziasztok!
A következő problémára kérnék segítséget. 2500k-s procit tuningolgatok evvel a lappal, semmi extrém, csak 40-42 turbo ratio-t probálnék elérni lehetőleg minél alacsonyabb fesszel, ami ugye ezekkel a procikkal nem nagy kunszt. Minden szép és jó (lenne), tesztprogik nem dobnak hibát (bár a prime csak 1-2 órát ment), jók a hőfokok, stabil a rendszer több órás játék alatt is.
Viszont a gond, hogy alvó állapotból a gép nem akar felébredni (nem szoktam leállítani), de például újraindításra is bootol a rendszer, látszólag minden oké. Alap beállításokkal nincs ez a probléma. Szóval valami beállítás a biosban lesz a ludas gondolom én, csak mi lenne az?

Ez elég hasonló problémának tűnik, nemde? :U

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#1517) Csorbi válasza Egon (#1516) üzenetére


Csorbi
addikt

Kár, hogy ezt a hsz-t [link] nem Athos írta, Te meg neki válaszoltál...ezért nem is értette nagyon :D

(#1518) kranazoli


kranazoli
senior tag

Fiúk!

Ha már az utóbbi pár hsz-ben szóba kerültek a RAM-ok (nem is keveset) hadd kérdezzem már meg, hogy Ti hogyan használjátok a DDR2 1600Mhz-es RAM-okat.

Annyit már tudok, hogy Gabesz visszavette az feszültség értékét.

Gondolom nem mindenkinek van innen olyan RAM-ja, ami alapból 1,5V-ra optimalizálva készült. Többség annyit csinál, ha pl. 1.65V; vagy 1.6V kellene a RAM-nak, hogy manuálisan beállítja az időzítéseket (bár ezeket szerintem jól ismeri fel a P8P67-es lap); az 1600Mhz-et és manuálisan beírja, hogy 1,5V a BIOS-ban?!

:R

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#1519) Egon válasza Csorbi (#1517) üzenetére


Egon
nagyúr

???
Neki ugyanaz a problémája, mint amit idéztem. Az idézett hozzászólásra adott választ linkeltem neki először. Mi nem világos? :U

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#1520) keke69


keke69
őstag

Hibrid alvásnál %-ban kifejezve,mennyit árammal fogyaszt kevesebbet?

kranazoli:Igen,én fogtam és levettem 1.65-ről 1.5-re,természetesen a bioszban!

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#1521) AtHoS válasza Egon (#1519) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Ha ugyanaz lenne a problémám nem írtam volna be ide a sajátomat

A gyengébbek kedvéért kiemelem ide a lényegi részt, ami folyamatosan elkerüli a Te figyelmed:

"Természetesen a sz.gép bekapcsoló gombjával gond nélkül ébred a rendszer"

Tehát a téma adott: USB billentyűvel nem ébred fel, mivel nem is érzékeli, hogy nyomtam volna rajta gombot. Ha megnyomom a sz.gép bekapcsoló gombját, akkor gond nélkül felébred (és nem simán bekapcsol, hanem egyből Win7 asztalon van az ott hagyott programokkal)

Egyébként hybrid alvás kikapcsolva, szünetmentes miatt teljesen felesleges nálam

keke69
nem tudom pontosan mire is vagy kíváncsi, de nálam alvó módban 1..3W magasságát fogyaszt a gép 2x4GB DDR3. Ezt lényegében a tápegység befolyásolja erőteljesen. Nálam FSP Everest 400W-ra van kötve a rendszer

kranazoli
Én az 1.5V-ra optimalizált DDR3 (gondolom Te is DDR3-at akartál írni) memót BIOS-ban az AUTO-n 1.65V-ra belőtt értéket levettem 1.525V-ra. Biztos működne 1.5V-tal is, de majd úgyis próbálkozom 1866-on vele, oda meg kell majd kraft

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#1522) Egon válasza AtHoS (#1521) üzenetére


Egon
nagyúr

Nem kerülte el a figyelmemet, ugyanakkor - mivel az adott hsz. nem tartalmaz információt ezzel kapcsolatban - honnan tudod, hogy mivel próbálta feléleszteni a gépet a "sorstárs"? Mi van akkor, ha csak a billentyűzetet használta, és nem nyúlt a power gombhoz???
Amúgy legalább kipróbáltad az ominózus beállítást, az észosztás helyett?!? :U Lehet, hogy már rég nem lenne problémád?!? :U
Mindenesetre bocs, hogy segíteni próbáltam; legközelebb (veled kapcsolatban) nem követem el ezt a "hibát"... :W

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#1523) AtHoS válasza Egon (#1522) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Semmi, nem nála volt ilyen gond :B

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#1524) Egon válasza AtHoS (#1523) üzenetére


Egon
nagyúr

A külföldi fórumok szerint, ez a beállítás problémákat okoz, suspendből való visszaéréskor. Kinek így, kinek úgy...
Ismét megkérdezem: kipróbáltad ezt a beállítást?
A témát részemről lezártam.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#1525) AtHoS válasza Egon (#1524) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Igazad van nem próbáltam ki, mert nem voltam otthon, de most itthon vagyok és kipróbáltam a PLL Overvoltage kikapcsolását.
Sajnos esetemben nem hozott érdemi változást, ugyanúgy nem tudom USB billel éleszteni a gépet csak a bekapcsoló gombbal :(

read-only mode on the forum

(#1526) Egon válasza AtHoS (#1525) üzenetére


Egon
nagyúr

:(

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#1527) keke69 válasza AtHoS (#1521) üzenetére


keke69
őstag

Ezek szerint nem is érdemes kikapcsolni,és bajlódni a windows betöltéssel?!

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#1528) AtHoS válasza Egon (#1526) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Most próbálgattam a USB Legacy támogatás kikapcsolgatását ill. EHCI engedélyezését, de egyik sem hozott érdemi változást.

Azt hiszem szétnézek BIOS frissítések irányába.

Egyébként köszönöm a segítő szándékodat :R

keke69

Ha azt nézed, akkor nincs nagy jelentősége a kikapcsolásnak. Persze, ha elutazol napokra, akkor az más tészta.

read-only mode on the forum

(#1529) AtHoS válasza AtHoS (#1528) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Lehet meg is lesz a hunyó?

A lapon 1503-as BIOS van

P8P67 1608 BIOS
1. Enhance support for Game Port on old audio cards.
2. Enhance SATA compatibility
3. Enhance mouse/keyboard support under UEFI
4. Enhance USB2.0 / 3.0 legacy support
5. Enhance PCIE compatibility
6. Enable support of CAS = 4 DDRIII-1333 modules

No erre kíváncsi leszek erősen

read-only mode on the forum

(#1530) kranazoli válasza AtHoS (#1521) üzenetére


kranazoli
senior tag

Keke köszi Neked is! :R

Ez viszont AtHos nem értem teljesen:
(igen persze DDR3-at akartam írni, sorry!)

"Én az 1.5V-ra optimalizált DDR3 (gondolom Te is DDR3-at akartál írni) memót BIOS-ban az AUTO-n 1.65V-ra belőtt értéket levettem 1.525V-ra. Biztos működne 1.5V-tal is, de majd úgyis próbálkozom 1866-on vele, oda meg kell majd kraft"

1,5V-ra optimalizált DDR3-at a BIOS Auto-n 1,65V-ra lő be?!
Ez naggyon nem értem. :F

- Először is, Neked milyen RAM-od(RAM-jaid vannak)

:R

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#1531) AtHoS válasza kranazoli (#1530) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Ilyen memóm van: [link]

Ha Auto beállításon van a ramfesz BIOS-ban, akkor 1.65V-ot ad neki a lap, tehát kézzel kellett levennem 1.5-re de igazából mint írtam 1.525V-ra vettem le.

Más:
Felraktam közben az elérhető legfrissebb BIOS-t a lapra (1850), de sajnos mindenféle kombinációban eredménytelen volt a sleep módból való felélesztés a USB-s Logitech G15 billentyűmmel

PLL overvoltage ki/be, EPU mód ki/be, ezek mombinációi, még ps/2 billre is engedélyeztem a bekapcsolást, de csak nem akar ébredni billentyűről :(

read-only mode on the forum

(#1532) kranazoli válasza AtHoS (#1531) üzenetére


kranazoli
senior tag

Köszi!

Ok, mondjuk az alaplap kézkönyve alapján csak akkor lehet probléma (de akkor is csak lehet!!!) és károsodhat a CPU, ha 1,65V feletti feszültség van beállítva a RAM-oknak. (nem károsodik, csak károsodhat és 1,65V felett. Ergó szerintem az 1,65V-al nem lesz semmi probléma)

De az már elég beteg egy megoldás a laptól, hogy autón is 1,65V-ra lövi be a RAM feszt. Én amit próbáltam az az XMP profil, ami 1,65V-ot állít be (és XMP profilban nem módosítható a fesz.érték) ill. átállítottam Auto-ra az XMP-t (igaz ekkor nem néztem milyen értéket rendelt hozzá a lap) majd átírtam manuálisan 1,5V-ra.

Én hiszek Neked, hogy Auto-n 1,65V-ra tölti ki a BIOS, de akkor ez nem túl jó pont a BIOS gyártónak.

PS:

Ha vki totál laikus és nem is búj topic-okat, akkor

1.) DDR3 1600-as memókat használhat (1333-on)
2.) vagy jobb esetben átállítja 1600-ra, a többi értékkel meg nem is foglalkozik és akkor marad 1,65V-on ezek szerint minden 1600-as memó?!

Nem tudom vajon a felhasználók hány %-a matyizgatja a BIOS-t, vagy jobb esetben összerakja a gépet és használja, vagy összerakják Neki és használja és bele sem néz a BIOS-ba.

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#1533) AtHoS válasza kranazoli (#1532) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Én is meglepődtem, mikor monitorozó progiban megláttam az 1.65V-ot.
Beugrottam BIOS-ba megnézni mi a probléma és láttam, hogy a ramfesz mellett Auto beállítás van és ott is mellette jelezte, hogy 1,65V.

Ezt az XMP módot hol is lehet állítani BIOS-ban?
Nem nézegettem végig minden menüt, de valahogy nem rémlik hol is lehetne beállítani

Más:
Átdugtam a billentyűt egy másik USB portba. Annyit sikerült elérnem, hogy most már, ha alvó módban megnyomok egy gombot, akkor bekapcsolódik a bill LCD-je, de még mindig nem ébred fel csak, ha a gép bekapcsoló gombját megnyomom.

Az Internal PLL Overvoltage letiltása természetesen szintén nem segít

Ahh most nézem, hogy a legalsó USB portok, amibe most dugtam a billenytűt a USB3-asak.
No eggyel fentebb rakom és megnézem ott mit mutat.

Szer:
No úgy néz ki, hogy USB2 portban semmi reakció és ugye a USB3-ban is csak az LCD bekapcsolását sikerült elérni.
Asszem elfogyott minden ötletem :F

Internal PLL Overvoltage folyamatosan letiltva volt

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#1534) Csorbi válasza AtHoS (#1531) üzenetére


Csorbi
addikt

Egérre felébred?

(#1535) AtHoS válasza Csorbi (#1534) üzenetére


AtHoS
nagyúr

No azt nem néztem, de az egér a billentyűbe van dugva. Átdugom lapra és megnézem

read-only mode on the forum

(#1536) kranazoli válasza AtHoS (#1533) üzenetére


kranazoli
senior tag

Hmmm... Ez felettébb érdekes, hogy miért pakolja ekkora feszre a lap auto-n a DDR3-as memókat. Bár ez lehet csak azután volt, hogy beállítottad az 1600Mhz-et, nem?!

XMP profil:

- Ai Tweaker (tabfül- úgymond tabfül - második menüsor az Advanced View nézetben);
- Ai Overclock tuner (az első opció ezen a tabfülön)

Mivel Tied is XMP-s és a leírása alapján 1,5V-ra tesztelt kíváncsi lennék XMP profilban hogyan lövi be a fesz értékeket. :R

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#1537) AtHoS válasza Csorbi (#1534) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Ha nem a billentyűbe van dugva az egér, akkor felébred. Azokban a portokban is, ahol a billentyűvel nem. Ha a billentyűbe van dugva, akkor nem ébred fel egérre sem.

Ötlet, mert úgy néz ki mégsem a lappal lesz gond?

kranazoli

Az OC Tuner menüben nem jártam. Mikor rányomtam rákérdezett, hogy OK vagy Cancel
Mivel nem kívántam tuningolni inkább hagytam a fenébe

Az 1600MHz-et viszont Auto-n állította be. Asszem pont az AI Tweaker-ben felül van egy erre való menüpont. Alapból Auto beállításon volt az is én meg nem nyúltam hozzá

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#1538) Egon válasza AtHoS (#1537) üzenetére


Egon
nagyúr

Milyen billentyűzet, és mennyi idős?
Szerk: már látom, hogy G15.

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#1539) Egon válasza AtHoS (#1537) üzenetére


Egon
nagyúr

A bill-re akkor sem ébred fel, ha az egeret a gépbe dugod?

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#1540) AtHoS válasza Egon (#1538) üzenetére


AtHoS
nagyúr

G15 az első szériából. Még a 18 plusz funkciógombos lehajtható LCD kijelzővel.
6-7 éves lehet kb.

Ez lenne az [link]

Szerk:

"A bill-re akkor sem ébred fel, ha az egeret a gépbe dugod?"

Sajnos nem :( pedig lassan minden portot megnéztem. Bár visszadugom a USB3-asba, mert rádugott egérrel az LCD-t csak bekapcsolta

Szerk2:
Ugyanúgy csak az LCD-t kapcsolja be. Lehet kevés neki készenléti módban az USB fesz?
Sajna másik USB billentyű nincs itthon. Na majd melóból hazapattintok egyet próbázni

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#1541) Egon válasza AtHoS (#1540) üzenetére


Egon
nagyúr

Elég öreg már az a bill, lehet hogy nem tudja leadni a megfelelő jelszintet...:(
Jobb ötletem nincs...:(

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#1542) kranazoli válasza AtHoS (#1537) üzenetére


kranazoli
senior tag

[AI Tweaker]

Ez egy YT vidi róla. (XMP profil)

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#1543) AtHoS válasza Egon (#1541) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Pár napja egy P5K Premium lapon még hibátlanul működött. Azóta persze már átszereltem a rendszert i5-re, de itt első alkalomtól nem tudtam vele ébreszteni.

Marad egyelőre az egér külön USB-re kötve, aztán majd arról élesztek alvó módból. Csak nem kell lehajolni a bekapcsoló gombhoz :DDD

read-only mode on the forum

(#1544) keke69


keke69
őstag

Nekem most így néz ki!

A ramok ilyenek!

AtHoS:nekem is 1503 bios van rajta és működik rendesen az alvó állapot,én is a beviteli eszköz "hibájára" gondolok!

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#1545) jeni válasza keke69 (#1544) üzenetére


jeni
félisten

lehet,hogy egy 2x4GB rammal jobban jártál volna? :F

(#1546) keke69 válasza jeni (#1545) üzenetére


keke69
őstag

Ezt miért és mire mondod?
Szerintem felesleges 8Gb ram mert úgy sem használja ki egy magamfajta felhasználó.Mondj 1 olyan alkalmazást vagy játékot amit egy átlagfelhasználó használ és nem elég a 4gb ram????

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#1547) jeni válasza keke69 (#1546) üzenetére


jeni
félisten

Mivel későbbiek folyamán úgyis kell majd a 8 giga és akkor mindig jobb megoldás a 2x4GB mint a 4x2 giga ram ha netalán bővíteni szeretnél.Ráadásul bizonyított,hogy jobb a gép teljesítménye 2x4GB változatban, mint a 2x2Gb esetében ráadásul nagyobb a teljesítmény igény és hő termelés a 4x2GB változatnál

aláírom,hogy a 2x2GB DDR3 olcsóbb mint a 2x4GB DDR3 :R

fotók szerkesztésénél,kódolásoknál,film konvertálásnál,lemez írásnál előnyben van a több GB ram

[ Szerkesztve ]

(#1548) keke69 válasza jeni (#1547) üzenetére


keke69
őstag

Fotók szerkesztésénél,kódolásoknál,film konvertálásnál,lemez írásnál előnyben van a több GB ram.
Ezt alá is írom de mint mondottam átlagfelhasználó aki ezeket a műveleteket nem használja nap mint nap.
A másik meg,hogy jobb a gép teljesítménye:Semmi olyan vátozás amit észreveszel vagy érzékelsz!
:R

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#1549) sampe válasza keke69 (#1548) üzenetére


sampe
aktív tag

Le lehet terhelni a 4 gigát hidd el :)
Elég csak a Bfbc2-t meg a wowot egyszerre futtatod, és volt nincs 4 giga ;]

"A bosszú a legédesebb gyönyör a dugás mellett" 2Pac // Ha elfelejtenék PÜ-re válaszolni, írj emlékeztetőt nyugodtan, ember vagyok én is.

(#1550) keke69 válasza sampe (#1549) üzenetére


keke69
őstag

Igazad van ,én is egyszerre játszom 2-3 játékkal! :D

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.