Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1308) jeni


jeni
félisten

Sima Asus P8P67 B3 Rev3.0 tulajosokhoz szólok.
Az alaplapon levö zöld feszültség jelzö led bigyóka a win7-böl való lekapcsolás után is ég akarom írni,hogy villágít!
Akkor alszik ki ha a Chieftec CTG-500W80P táp fizikai kapcsolóval áramtalanîtok. Ha vissza kapcsolóm akkor újra kijelez. NEKTEK IS?
A Deluxe lapomnál a Corsair tápomnál nincs ilyen. Ha a win7 progival lekapcsolom akkor tök sötétség ban a házban. Másképpen nincs áram alatt a gépem. Ellenben a sima P8P67 lapnál folyamatosan hálózati áram alatt ban ezek szerint.

Megerösítés kérnék ez ügyben.Elöre is köszi. :R

[ Szerkesztve ]

(#1309) SkyS1gn válasza jeni (#1308) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Igen, ezt azt jelzi hogy áram alatt van a rendszer, én ha kinyomom, lekapcsolom az elosztót még világít pár mp-ig amíg áram van még benne, e célt szolgálja :)

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#1310) jeni válasza SkyS1gn (#1309) üzenetére


jeni
félisten

Akkor kissé becsapos a dolog. Mivel a Deluxe lapom nem jelzi,hogy áram alatt ban a gépem.(fránya androidos mobilom a v-t át írja b betünek)
Még abban a tudatban voltam,hogy a ház bekapcsoló gomb rövid zárásával megy az áram az alaplapra :U

[ Szerkesztve ]

(#1311) jeni válasza jeni (#1310) üzenetére


jeni
félisten

Tudom,hogy a táp 24 pines kábel az alaplapra megy. Gondoltam valamilyen módon a többi elektronikát kikerülik.

(#1312) SkyS1gn válasza jeni (#1310) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Azért mert a deluxon nincs ilyen led, jól tudom?
De azon van számláló :P

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#1313) jeni válasza SkyS1gn (#1312) üzenetére


jeni
félisten

igen pontosan
viszont az a LED BUG az funkciójelző kontroll annak semmi köze ,hogy feszültség alatt van a lap.

(#1314) SkyS1gn válasza jeni (#1313) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Hát tudom, de azért nem jelzi mert fizikálisan NINCS RAJTA :))
Tudom hogy annak nincs köze :)

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#1316) VIGA77


VIGA77
tag

nekem is Deluxe lapom van
kikapcsolás után nálam
se világit semi :R
nekem a tápom katan ketőt butolás közben CORSAIR 850w tápom van
valakinek ötlete :F

[ Szerkesztve ]

(#1317) psylocybin válasza sampe (#1297) üzenetére


psylocybin
csendes tag

bátran felteheted a 1850 betat, nekem mindkét újabb beta fent volt illetve a 1850 most is fent van.
1850-essel eddig még egyszer sem indult duplán, bár ez a jelenség engem nem annyira idegesített, mint ez ügyben korábban hozzászóló társaimat.

i7 2600K/Corsair Dominator 4GB @ 2133 MHz/P8P67 EVO/1x ASUS Radeon 5850/Samsung SyncMaster 2493 @ 1920x1200

(#1318) VIGA77


VIGA77
tag

én is felettem 1850 bioszt
tejesen jó és nem indult kétszer
még egyszer sem :K
remélem így marad :C

(#1319) sampe válasza psylocybin (#1317) üzenetére


sampe
aktív tag

a konfogot kicsit késve de összeállítottam :D az asszony közbeszólt :)
a következő problémáim vannak:
1. Mért fogyaszt 123 wattot a rendszer? én ezt sokallom
2. Miért érzem iszonyat lassúnak a sata csatlakozókat? Másoláskor össze vissza ingázik 70mb/ses és 20 mb/sec között
3. Miért minősítette a procit a w7 6,7 re? mikor a régi q9550em 7,4 volt
4. (ez inkább észrevétel) hogy bekapcsoláskor, a biosbalépés után 4,7 en járt a proci ez normális? :D

psylocybin jelenleg az 1500 as bios van rajta, ez volt rajt gyárilag, egyenlőre nem piszkálom, érdemes am updételni? van egy faja kis usb 3 as adata pendriveom be kéne izzittani :D

szerelésnél volt egy epic failom is, a matterhornon talpán rajtahagytam a fóliát :D és csodálkoztam h miért 70 fokos a proci, de most szerencsére 31 :),

biosbeállításokhoz kaphatnék némi instrukciót kérem?

[ Szerkesztve ]

"A bosszú a legédesebb gyönyör a dugás mellett" 2Pac // Ha elfelejtenék PÜ-re válaszolni, írj emlékeztetőt nyugodtan, ember vagyok én is.

(#1320) Atimester válasza sampe (#1319) üzenetére


Atimester
aktív tag

1. Mért fogyaszt 123 wattot a rendszer?

Talán azért, mert be van kapcsolva! :D És majd ha játszol vele, akkor még többet fog fogyasztani! Csodák nincsenek!!! De ez még mindig jóval kevesebb, mint egy 4GHz-en járatott Q9550-nél.

Attila

(#1321) jeni válasza sampe (#1319) üzenetére


jeni
félisten

Üdv
Nálam megközelítöleg is annyit kajol a gépem.
Elméletileg a legfrisebb nem beta BIOS -t felteheted. Abból gondod nem lehet.
Az AI SUITE II használata után zavarodott meg a CPU teljesítménye. Most minden alapra van téve(3,3MHz),a turbo módot kikapcsoltam a BIOS-ban.A gépemet a win7 a cpu teljesítményét 7,5,az egészet meg 5,9-re értékelte a HDD miatt(1TB Samsung SJ103)

[ Szerkesztve ]

(#1322) sampe válasza Atimester (#1320) üzenetére


sampe
aktív tag

én akkor is sokallom :D a q9550 3,4 en 105 w ot evett net közbe :Dés ott nem volt bekapcsolva az epu

jeni adatok másolásánál miért érzem lassúnak a rendszert? most épp filmeket másolok egyik meghajtóról a másikra, és olyan lassan reagál mindenre a rendszer hogy az hihetetlen, a biosba mire állítsam a sata konfigurációt? sata, ide, ahci, disabled?

[ Szerkesztve ]

"A bosszú a legédesebb gyönyör a dugás mellett" 2Pac // Ha elfelejtenék PÜ-re válaszolni, írj emlékeztetőt nyugodtan, ember vagyok én is.

(#1323) Atimester válasza sampe (#1322) üzenetére


Atimester
aktív tag

Most mértem újra. Alapban (Win7, net, uTorrent, CPU 1-2%) fut a gép, és átlag 95-115W között ingázik.

Te milyen fogyasztás mérővel méred a gép teljesítményét?

(Nálam most két különböző típus is rá van kapcsolva, és mind a kettő mást mutat. A haverom múltkor áthozta a sajátját, az meg a harmadik variációt mérte. Kb 5% eltéréssel.)

Attila

(#1324) sampe válasza Atimester (#1323) üzenetére


sampe
aktív tag

nekem most hogy a tálcán van a DNF 127 w, valami basetech nevű fogyasztásmérő ez amit a konnektorba kell dugni

"A bosszú a legédesebb gyönyör a dugás mellett" 2Pac // Ha elfelejtenék PÜ-re válaszolni, írj emlékeztetőt nyugodtan, ember vagyok én is.

(#1325) Savanya válasza Atimester (#1323) üzenetére


Savanya
addikt

Ezek az idle fogyasztások elég soknak tűnnek . Zalman MFC2-vel 84W volt az idle fogyasztás és fullon játék alatt 240W-ra is felugrott . Próbáltam külön fogyasztásmérővel ,de majdnem teljesen ugyanazok az értékek mint a Zalmannal .

Mobilszámom: 70-516-8068

(#1326) Atimester válasza Savanya (#1325) üzenetére


Atimester
aktív tag

Szia Savanya!

Le tudnád írni (fotózni, linkelni…) nekem a Te Bois beállításaidat? :R
Nekem is ASUS P8P67-es lapban ketyeg egy i7-2600 proci.

Én ezt a két fogyasztás mérőt használom:

DÜWI ÁRAMFOGYASZTÁS MÉRÕ 05370
SilverCrest Z30412FR

(Sosem mérnek pont egyforma értéket. :F )

Attila

(#1327) Savanya válasza Atimester (#1326) üzenetére


Savanya
addikt

Helló !

Már nincs meg a P8P67 lapom . Mostani Asrock lapom picivel / 2-4W-tal / eszik csak kevesebbet .
Nekem minden lapnál eddig az összes energiatakarékos funkció engedélyezve volt / Speedstep , C1 , C State összes / Vcore-t nem állítottam ,csak az Offset-et .

[ Szerkesztve ]

Mobilszámom: 70-516-8068

(#1328) jeni válasza sampe (#1322) üzenetére


jeni
félisten

a sata kábelt cseréld fel hátha az segít.

ahci

[ Szerkesztve ]

(#1329) sampe válasza jeni (#1328) üzenetére


sampe
aktív tag

felcserélni? úgy érted hogy ami eddig a hdd be volt bedugva azt dugjam rá az alaplapra, és fordítva? vagy egy teljesen másik kábelre cseréljem ki, de nem hinném hogy a kábel lenne a ludas, mivel a lap dobozából szedtem ki

"A bosszú a legédesebb gyönyör a dugás mellett" 2Pac // Ha elfelejtenék PÜ-re válaszolni, írj emlékeztetőt nyugodtan, ember vagyok én is.

(#1330) jeni válasza sampe (#1329) üzenetére


jeni
félisten

nem hanem maga a csatlakozó helyét cseréld fel. pl. a sata 1-ből a sata 4-be

(#1331) sampe válasza jeni (#1330) üzenetére


sampe
aktív tag

sata 3 ba van, átteszem akkor sata 1 be!

"A bosszú a legédesebb gyönyör a dugás mellett" 2Pac // Ha elfelejtenék PÜ-re válaszolni, írj emlékeztetőt nyugodtan, ember vagyok én is.

(#1332) SkyS1gn


SkyS1gn
félisten

Ha minden jól megy, semmi problem, érdemes felrakni az újabb BIOS-t? van értelme?

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#1333) keke69


keke69
őstag

Pont ezt szerettem volna én is kérdezni! :K

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#1334) Foxmulder89 válasza sampe (#1322) üzenetére


Foxmulder89
senior tag

Az AHCI érezhetően gyorsabb mint az IDE, de ha nem úgy installáltad fel a winfosod, akkor lehet hogy nem fog elindulni vele..próbáld ki :)
Egyébként meg 100-120 watt üresjáratban ilyen komoly gépeknek sztem egyáltalán nem sok..

A parasztvakítás fényereje ezek szerint nem állandó, a retina idővel hozzászokik az ingerhez és erősebb stimulust igényel. by Totalcar

(#1335) Foxmulder89 válasza SkyS1gn (#1332) üzenetére


Foxmulder89
senior tag

Nem igazán..sőt, nem ismerem ezeket a lapokat de olyat hallottam, hogy az újabb biosokkal nem megy olyan jól a tuning..és visszarakni a régebbit csak valami spéci módszerrel lehet :F

A parasztvakítás fényereje ezek szerint nem állandó, a retina idővel hozzászokik az ingerhez és erősebb stimulust igényel. by Totalcar

(#1336) jeni válasza Foxmulder89 (#1335) üzenetére


jeni
félisten

lehet,hogy nekem is csak 4325-ig megy emiatt az új BIOS miatt?
mikor vetem a lapot akkor 1502-s volt,most a 1704-s BIOS van rajta.
mert előtte ment 4950-t.
az is igaz,hogy a CPU ventiket elforgattam utána

(#1337) Foxmulder89 válasza jeni (#1336) üzenetére


Foxmulder89
senior tag

Lehet..a cpu ventiknek sztem nincs köze hozzá.

A parasztvakítás fényereje ezek szerint nem állandó, a retina idővel hozzászokik az ingerhez és erősebb stimulust igényel. by Totalcar

(#1338) Atimester válasza Foxmulder89 (#1335) üzenetére


Atimester
aktív tag

Nekem sima i7-2600 procim van. A szorzó limit miatt csak 39-ig lehet felhúzni, bár ez sem rossz. 39x100 = 3900MHz-en ketyeg állandóan. Ha BCLK-t is állítom, akkor 4GHz-en is simán elfut a proci 39x102,6 –tal.
A Bios-t eddig nem frissítettem, bár gondoltam rá, hátha utána még tovább lehet majd húzni. De lehet, hogy pont fordítva járnék vele, és még jobban leszabályozná az alaplap?
Erről tapasztalat?

Attila

(#1339) XaraX válasza Atimester (#1338) üzenetére


XaraX
addikt

Volt már negativ tapasztalat az SB topicban.
[link]
2500K, asus lap, frissítés után tuning ugrott.
És a legrosszabb az az asusnál bios ügyben, hogy nem engedi visszarakni a régebbi verziót.
1156-nál emlékszem, volt mód bios, amivel meg lehetett oldani, nem tudom, csináltak-e már 1155 lapokhoz is esetleg.

[ Szerkesztve ]

(#1340) tomic válasza XaraX (#1339) üzenetére


tomic
addikt

De már megoldódott! ;)

(#1341) Atimester válasza tomic (#1340) üzenetére


Atimester
aktív tag

És hogyan oldódott meg?
Új Bios, vagy beállítási trükk?

Attila

(#1342) Csorbi válasza XaraX (#1339) üzenetére


Csorbi
addikt

Lehet downgrade-lni a BIOS-t, de ehhez az ASUS Suite II-t kell használni, illetve annak a BIOS updater-ét. Ott be kell pipálni hogy enable downgrade, és a fájlból frissítés lehetőségét kell kiválasztani. Én már próbáltam, működik.

(#1343) sampe válasza Foxmulder89 (#1334) üzenetére


sampe
aktív tag

ha később teszem fel az ahci drivert, az asus driver lemezéről, akkor is működni fog? most 64 bites w7 van rajta

"A bosszú a legédesebb gyönyör a dugás mellett" 2Pac // Ha elfelejtenék PÜ-re válaszolni, írj emlékeztetőt nyugodtan, ember vagyok én is.

(#1344) tomic válasza Atimester (#1341) üzenetére


tomic
addikt

Elküldtem egy ismerősömnek a chippet és letörölte az új biost majd vissza tette a régit.

(#1345) tomic válasza Csorbi (#1342) üzenetére


tomic
addikt

És melyik progit kell feltenni a suite -ből?
Asus Updatét?

(#1346) Csorbi válasza tomic (#1345) üzenetére


Csorbi
addikt

Azt mindenféleképpen :D A többi másra való, de el lehet azokkal is játszadozni.

(#1347) tomic válasza Csorbi (#1346) üzenetére


tomic
addikt

Felraktam a progit. Megmutattam neki hol a régi bios fájl és láss csodát vissza felé is felrakta. :Y

(#1348) Csorbi válasza tomic (#1347) üzenetére


Csorbi
addikt

Mééég ilyet, ki hitte volna... :D Abetyárját! :DD

(#1349) tomic válasza Csorbi (#1348) üzenetére


tomic
addikt

3 hónappal ezelőtt ezt nem csinálta! :Y

(#1350) XaraX válasza tomic (#1349) üzenetére


XaraX
addikt

Akkor ez legalább megoldódott asuséknál. :C

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.