Hirdetés

2021. március 6., szombat

Gyorskeresés

(#901) Gabesz144 válasza sampe (#900) üzenetére

Gabesz144
senior tag

Hamar beszerzik a hardverkeresek én is onnan vettem a lapot a procit meg a vga-t is.
A Deluxe jó választás lesz nem fogsz csalódni :C

Xbox Gamertag: Gabesz14415

(#902) jeni válasza sampe (#900) üzenetére

jeni
félisten

itt a hardverker-nél ennyi

a Gianni27-nél pedig Alaplap s1155 ASUS P8P67-Deluxe: 45.990,-

Az Asus P8P67-EVO és az Asus Sabertooth P67 azok 39000 Ft a Gianni27-nél

Kizárólag MOLEX dugóra tehető rá a túlfesz.védő,mivel csak az az egyetlen bemenet rajta

[ Szerkesztve ]

(#903) sampe válasza Gabesz144 (#901) üzenetére

sampe
aktív tag

a beszerzés nem gond, elvileg 23.án jön 1 deluxe lap
csak a garancia.... az a problémás, de már meg őrülök gép nélkül ;] kb 1,5 hónapja várok :'(

"A bosszú a legédesebb gyönyör a dugás mellett" 2Pac // Ha elfelejtenék PÜ-re válaszolni, írj emlékeztetőt nyugodtan, ember vagyok én is.

(#904) sampe válasza jeni (#902) üzenetére

sampe
aktív tag

köszönöm az információkat, de mint mondottam az ár nem számít, freebe kapok egyet majd amit választok :)
a bibi a proci lesz, mivel ha nem tudom eladni a kis q9550-t legalább 40000 ért, akkor van bajság :S

és akkor hogy köthető rá a tv, internet stb? :) ezen zavarodtam bele

"A bosszú a legédesebb gyönyör a dugás mellett" 2Pac // Ha elfelejtenék PÜ-re válaszolni, írj emlékeztetőt nyugodtan, ember vagyok én is.

(#905) jeni válasza sampe (#904) üzenetére

jeni
félisten

Megkérdem a haveromat itt a fórumon mert neki éppen Asus Q5-s 775 lapja van egy 8500 prockóval.
Szeretne nagyobbat bele,ő is úgy van vele ha talál kedvező árú q9550-t procit akkor lehet marad a 775-nél. Mivel a lappal nagyon meg van vele elégedve.

(#906) jeni válasza sampe (#904) üzenetére

jeni
félisten

Az oldalán vannak a rá csavarható antenna csatlakozók helye az In/Out.Valamint az elején az a telefon csatlakozó. Mivel a chello egy kábelen jön a tv-vel. Értelemszerűen itt egybe van nekem mielőtt rá kerül a routerre.

(#907) Santantica

Santantica
tag

na vajon mi nem működik nálunk, hogy már van Rev 3.1 alaplap

[ Szerkesztve ]

a mohának mindig a déli oldala fás

(#908) sampe válasza jeni (#905) üzenetére

sampe
aktív tag

ha 40000 ezerért megvenné boldog lennék :) e0 stepping, több mint 1 év garival landcomputerbe adok hozzá ajándékba egy ekl cold tower hűtőt

(#909) sampe válasza jeni (#906) üzenetére

sampe
aktív tag

nem is gondoltam olyan hogy ilyen extrákkal rendelkezik a lapocska ez jó hír :)

(#910) oxalisz válasza jeni (#879) üzenetére

oxalisz
tag

Úgy gondolom, hogy a vállalt garancia kérdésében a gyártó által megadott időt kell alapnak elfogadni. (Bonyolítja a helyzetet, hogy nem egységes minden országban.) Pl az ASUS a lapjaira, vagy az Intel a CPU-ra nálunk is min. 3 évet vállal. Az a kis- és nagykereskedő, amelyik ezt nem adja tovább: kerülendő, hiába olcsóbb. (Az ár tartalmazza a gar. költségeket, ne nyelje le senki.)

A hibáimból tanulok, az erdményeimből erőt merítek.

(#911) jeni válasza oxalisz (#910) üzenetére

jeni
félisten

Igen ez tény és igaz.
Sajnos a többi garis időt a mögötte levő macera miatt nem vállalják. Postázás,csomagolás,állásidő,tárolás. Meg aztán nem érdekeltek abban,hogy ezzel foglalkozzanak. Inkább abban,hogy vegyed a termékét,másképpen abban van neki üzlete. Nem pedig abban amire már beszedett lóvét.Ugyanis azután már neki vannak költségei ezzel kapcsolatban,ami az ügyintézéssel jár.

(#912) VIGA77

VIGA77
tag

sziasztok :R :R
kinéztem Asus P8P67 Evo lapot
van valakinek tapasztalata a lappal kapcsolatban :)
köszi :R

(#913) VIGA77

VIGA77
tag

ha a vga mellé teszek egy asus hangkártyát a másik foglalatba
akkor csak 2x8 sebességen fog menni a vga?

(#914) jeni válasza VIGA77 (#913) üzenetére

jeni
félisten

Tudomásom szerint ez a VGA 2x8 verzió akkor él ha kettő VGA kari van benne,de ennek semmi köze a PCI vagy a PCIe hangkártyának.

(#915) jeni válasza VIGA77 (#912) üzenetére

jeni
félisten

Hol mennyiért láttad az EVO lapot,vagyis mennyit szánsz rá?
Mert lehet hogy ugyan annyiért akár egy Deluxe lapot is tudnál venni.
Mivel a Gianni27 a Deluxe lapot 45000 Ft adja annyi amennyi egyes helyeken a EVO lap!
Ja és milyen procit teszel bele sima vagy K-s 2500,2600?

Lehet,hogy érdemesebb hosszabb távra gondolkodni és inkább egy Asus P8Z68-V pro lapot vennél inkább? Amik már újab fejlesztés és ebben már kilehet használni a CPU IGP-jét,valamint SSD támogatása ebben jobb.

(#916) Tomi7887

Tomi7887
aktív tag

Sziasztok, i5-2400 alá ilyen valamilyen lapot nézek. Mennyire megbízható ez a lap? Tuningképes?

-

(#917) Gabesz144 válasza Tomi7887 (#916) üzenetére

Gabesz144
senior tag

Az i5-2400-as procit nem tudod tuningolni csak az i5-2500K és az i7-2600K procikat lehet.

(#918) jeni válasza Tomi7887 (#916) üzenetére

jeni
félisten

Az i5-2400 proci alá csak ha az kell akkor csakis H67-s lapot vegyél,ami alapból is nagyon jó tuning nélkül

(#919) Tomi7887 válasza jeni (#918) üzenetére

Tomi7887
aktív tag

Nekem igazándiból elég lenne a h67 és kifejezetten azzal is szemezek, de nem találtam róla semmi fórumot ahol ezt kibeszélnék :(

Van tapasztalatotok a h67-el? Elsősorban asust néztem vagy intelt.

Szerk: Mi az amiben a p8p67 több egyébkánt a h67-nél a tuningon kívül?

[ Szerkesztve ]

-

(#920) jeni válasza Tomi7887 (#919) üzenetére

jeni
félisten

a szolgáltatások,csatlakozó többsége
ja és abban lehet két VGA-t betenni 2x8 sebességen használva.
a tuningot potenciál.
ezek a P67 rendszerre érvényes

amit nem soroltam fel azok a H67-re igaz valamint a H67-s lapokban van integrált VGA amivel az IGP ki lehet használni.

bár a K-s prociban erősebb az IGP

én inkább a z68-s lapot tudnám javasolni.
Amikben mindkettő P67 és a H67 tulajdonságai vannak összegyúrva.
Árban már lehet kapni Z68-s lapot 30000 Ft-ért annyiért amennyiért egy p67 lapot vennél.

(#921) Tomi7887 válasza jeni (#920) üzenetére

Tomi7887
aktív tag

Tudom, hogy erősebb, de most azt nem igazán tudom kifizetni.. ugyanez a szitu a z68-al is.

Nekem így még nagyon drága. A z68 gyorsabb is? A tuning, ha jól értem, akkor a prociban van lock-olva, ugye?

Szerk: Az alaplap változtat az IGP minőségén?

[ Szerkesztve ]

-

(#922) jeni válasza Tomi7887 (#921) üzenetére

jeni
félisten

árban szinte nincs különbség a P67 és a Z68 között.

meg lehet nézni az Asrock Z68 lapját ami 29000 Ft és egy Asus H67-s lapot szinte egy árban van,esetleg a többi gyártó lapjait.

a sima 2500/2600 procik amik gyárilag vannak letiltva tuningra

Az alaplap változtat az IGP minőségén?
a sima procik IGP 2000-s értékre van beállítva,a K-s procik amik IGP alapján 3000
ezért erősebb a videórésze a k-s prociban

A z68 gyorsabb is?
itt nem sebességben van az érték meg adva hanem a tudásban,a szolgáltatásokban,a jobb erősebb tuningon kell érteni a dolgokat, valamint a Z68-s lap az már jobban közelit a SSD technikához és azzal a lappal jobban ki lehet használni a SSD képességeit. Újabb chipek vannak benne és kevesebb.

(#923) VIGA77

VIGA77
tag

evo lapot 39000ft ért láttam
z68 lapból melyiket érdemes venni :F

proci 2600k lesz benne remélem ;]

2x8 azért kérdezem mert a mostani x58 lapomba ha a második pce-e foglalatba teszek karit
átvált 8x-ra :F

[ Szerkesztve ]

(#924) wutuka

wutuka
aktív tag

VAN VALAKINEK TAPASZTALATA A FRISS,ROPOGÓS 1704-ES BIOS-RÓL P8P67 ESETÉN?.

Lionel Messi : The Best !

(#925) Tomi7887 válasza jeni (#922) üzenetére

Tomi7887
aktív tag

Nagyon köszi a kimerítő és részletes választ! :R :R :R

Asusra lesz biztosan, legalábbis nagyon meggyőző a felszereltsége,.. addig meg használok valami h67mikro valamit, amíg összejön rá!

-

(#926) jeni válasza wutuka (#924) üzenetére

jeni
félisten

Nekem a 1702-s BIOS van felrakva a Asus P8P67 Deluxe lapra. Még nincs gondom vele.
Nagy vonalakban nincs különbség a két lap között.Igaz a bios verziós számozása nem egyforma.

(#927) keke69

keke69
őstag

Sziasztok!
Valaki megtudja mondani,hogy és hol tudom állítani a cpu fordulatszámát!(P8P67)?!Standartról át állítottam manuálra,ott ami 100 volt levettem 80-ra és nagyobb lett a fordulat! :D
Jobb ha fixre megyek és nem állítgatok el semmit!

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#928) Topanka válasza Gabesz144 (#901) üzenetére

Topanka
aktív tag

Gabesz144

Privi ment, és menni fog, légyszi segíts!!!

[ Szerkesztve ]

(#929) Gabesz144 válasza Topanka (#928) üzenetére

Gabesz144
senior tag

Az alaplap bios-ába a VRM Spread Spectrum az pontosan mit takar, mi a funkciója?
Enabled vagy Disabled -re érdemes állítani?

(#930) keke69

keke69
őstag

Remélem jön valami éjszakai bagoly és segít válaszolni a kérdésemre!

[link]

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#931) VIGA77

VIGA77
tag

x58ud5 lapom elkelt

Asus P8P67-Deluxe lapp mellett döntöttem
remélem jó választás lesz
nagyon meggyőző a felszereltsége
de porcira még nincs meg a pénz addig marad a laptop :O

(#932) jeni válasza VIGA77 (#931) üzenetére

jeni
félisten

Jó kis lap volt a Gigabyte GA-X58-UD5 nekem is az volt mielőtt váltottam volna a Sandy-s Asus P8P67 Deluxe lapra.

Az i7-920 procit ami meg van azt eltudod adni :K

[ Szerkesztve ]

(#933) VIGA77

VIGA77
tag

már úgy néz ki eladtam
ramot tudnátok hozzá ajánlani
2X2GB 1600 amit szeret a lap és nem túl drága :R

(#934) VIGA77

VIGA77
tag

ez a ramot néztem ki
DDR3 A-DATA 4 GB/1600 KIT
mi a véleményetek?

(#935) jeni válasza VIGA77 (#933) üzenetére

jeni
félisten

G.Skill vagy a Corsair esetleg Kingston (ha nincs más) közül keressél
lényeg az,hogy 1,5V feszültségű ram legyen
inkább 1x4 gigásat vegyél amit kitudsz majd bővíteni még egy 4 giga rammal.

Iponból a Corsair
Kingston

Ez jobb lenne a másik Kingstonhoz képest mert ez újabb és a Sandy alá tervezték ha feltétlenül 2 x 2 GB kell neked

AData ramok

Ez most nagyon el van írva az ára,vagy tényleg olcsóbb lett. 2x2 GB
G.Skill 2x2 GB piros házas

A G.Skill és a Corsair Vengeance ramok 100%,hogy 1,5V vannak hitelesítve full módban.

Bővítés szempontból az 1x 4GB jobb vagy a 2x4 GB ram

[ Szerkesztve ]

(#936) Gabesz144 válasza VIGA77 (#934) üzenetére

Gabesz144
senior tag

Nekem is A-DATA ramok vannak a gépbe a gaming series változat.
1600MHz-en 1,45v-on üzemelnek a gyári 1,65 helyett, simán bírják nagyon szuper kis ramok.

(#937) Gabesz144 válasza jeni (#935) üzenetére

Gabesz144
senior tag

Azok a Kingston ramok is 1,65v-on üzemelnek.

[ Szerkesztve ]

(#938) jeni válasza Gabesz144 (#937) üzenetére

jeni
félisten

Igen ez volt a gyerek gépében és 1333Mhz tökéletesen mentek húzásra nem próbáltam de hibátlan volt.

Állítólag az 1600mHz eléréséhez nem kell neki 1,65V

(#940) Gabesz144 válasza jeni (#938) üzenetére

Gabesz144
senior tag

Elvileg nem kell neki 1,65v mert nálam is 1600-on mennek az A-DATA ramok 1,45v-on de haveromnál a kingston ramok nem akarják az igazat 1600MHz-en.

(#941) Gabesz144 válasza jeni (#939) üzenetére

Gabesz144
senior tag

Igen ezt le is írtam hogy a gyári 1,65v-helyett 1,45v-on üzemel.

(#942) Gabesz144 válasza jeni (#939) üzenetére

Gabesz144
senior tag

Tudnál nekem ebbe segíteni?
Mit jelent pontosan a VRM Spread Spectrum a bios beállításoknál?
Enabled vagy Disabled-re érdemes állítani.

(#943) jeni válasza Gabesz144 (#940) üzenetére

jeni
félisten

igen lehetséges,hogy egyes Kingstonok vagy a lapok nem szeretik
bár én olyat halottam a Sandy rovatban ,hogy 1,57V frankón mennek

bár én inkább a gyári értékre mennék
amik a ramok a Corsair Vengeance amire 99 év garit kaptam és a G.Skill amik eredetileg is 1,5V írnak elő

Nálam az Asus P8P67 Deluxe (1866Mhz) lapban és a gyerek gépében az Asus P8P67 lapban az 1600Mhz 2x4 GB KIT Corsair Vengeance vannak benne.

(#944) jeni válasza Gabesz144 (#942) üzenetére

jeni
félisten

Asus VRM

Alatt AI Tweaker: Ai Overclock Tuner: Kézi belső PLL Túlfeszültség: lehetővé EPU Energiatakarékos üzemmódban: kikapcsolva nem vagyok biztos Digi + VRM mivel ez új számomra ... Load line kalibrációs: auto VRM Frequency: auto VRM Kiterjesztett spektrumú : enabled Fázisszabályozás: volt szabványos, megpróbálta optimalizálni Duty szabályozás: volt T. Probe, majd megpróbáltam Extreme CPU aktuális képesség: volt 100%, majd megpróbálta% 120

ez pontosan a magyar Asus oldal

(#945) Gabesz144 válasza jeni (#943) üzenetére

Gabesz144
senior tag

Én is szemeztem a Corsair Vengeance rammal de sajnos a Noctua D14 alá nem fér be sehogy a nagy hűtőbordája.

(#946) Gabesz144 válasza jeni (#944) üzenetére

Gabesz144
senior tag

De marha vagyok :DDD .
Ott volt a szemem előtt csak én a Sabertooth lapnál keresgéltem de ott nincsen leírva róla semmi :) Köszi szépen :R

(#947) jeni válasza Gabesz144 (#942) üzenetére

jeni
félisten

szerintem az elfogadásra kattintva a gép végzi el és figyeli az egyéb feszültségeket amik a CPU-ban és az körülötte vannak.

Az ASUS DIGI+ VRM megoldás része egy, az alaplapra szelet, digitális, programozható mikroprocesszor, amely az alaplap tápellátását a digitális szintre emeli. A 12+2 fázisú digitális architektúrával kétszer pontosabban szabályozható a tápellátás, intelligens módon állítható a PWM-feszültség és a frekvenciamoduláció minimális energiaveszteség mellett a BIOS hangolásakor; s végül egy exkluzív felhasználói felület segít az alaplap túlhajtási tartományának megnövelésében úgy, hogy a teljesítmény maximálisan kiaknázható legyen. Képes dinamikusan állítani frekvenciákat, felére csökkentve a sugárzásból származó interferenciákat, a szórt sprektrummal javítva a rendszer stabilitását. A DIGI+ VRM digitális tápellátás kiemelkedő rugalmasságot és tökéletes pontosságot kínál az optimalizált teljesítményhez, az extrém rendszerstabilitáshoz és a még hatékonyabb tápellátáshoz.

Gyorsabb érzékelés és válasz: Az ASUS DIGI+ VRM digitális vezérlőként illeszti tökéletesen a digitális tápellátási jelek (SVID) formájában érkező kéréseket a CPU-tól, kiküszöbölve a digitális-analóg átalakításból származó késéseket.
Jobb hűtés:...
Dupla CPU-tápellátás:....

(#948) jeni válasza Gabesz144 (#946) üzenetére

jeni
félisten

A VRM-ek (voltage regulator modules, feszültségszabályozó modulok) az alaplapok egyik legfontosabb alkatrészei. Ezek biztosítják a CPU által igényelt feszültséget, és egy jó VRM-nek képesnek kell lennie intelligens módon megállapítania a CPU tényleges fogyasztását, hogy pontosan a szükséges mennyiségű áramot szolgáltassa. Az ASUS DIGI+ VRM egy innovatív, iparágvezető technológia, amely az Intel® VRD12 specifikációit natív szinten valósítja meg, és messze az analóg rendszerek korlátai fölé emeli a tápellátás szabályozását.

Innen ollózva

(#949) jeni válasza Gabesz144 (#945) üzenetére

jeni
félisten

Nálam egy Mugen2-vel van párosítva. 2-4 slotban ha vékony Sycthie 12mm ventivel szerelem.De megoldottam,hogy a hűtőt elforgatva a VGA felé és oda már a normális 25mm ventivel is lehet szerelni. Legalább a VGA magról is leszedi a meleg hőt a venti.

Így az 1-3-slotba is betehetem a ramokat.

Igaz oda az Adata,a kingston és a kingmax elférnek rendesen.
Bár lehet,hogy a G.Skill ramok is jók lehetne alacsony ventis hűtökhöz.

Nálam az elérhetőség miatt (bolt) és a 99 év volt előnyben a Corsairok vételénél,bár a G.Skill-re is a piros házasra is rárajtoltam volna.

(#950) Gabesz144 válasza jeni (#948) üzenetére

Gabesz144
senior tag

Akkor én nem tudom mit néztem :) .
De azért köszi.

Hirdetés

Copyright © 2000-2021 PROHARDVER Informatikai Kft.