Hirdetés

2019. november 14., csütörtök

Gyorskeresés

(#301) JoceeHunt válasza Tökmindegy (#297) üzenetére

JoceeHunt
(őstag)

21. század, nekem mégis a tudásom talán a 20.-ikba tehető. Szerintem csak a CPU ventit szabályozza a lap. A könyvben egyik aljzatnál sem találok szabályzásról szót (bár bevallom angolból sem vagyok jó). Meg hát azt sem tudom hogy a 3 vagy a 4 pólusú csatik szabályozhatók a ventiknél. Valaki tisztába tenné nálam ezeket a dolgokat?

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#302) SVLaller válasza JoceeHunt (#301) üzenetére

SVLaller
(senior tag)

szabályozza a 2 chassis ventillátort is. próbáld ki, dugd rá a ventit a táp venti csatlakozóra aztán a chassis-ra, látni fogod, hogy alapból lassabban forog.(a táp venti nincs szabályozva)
A Fan expert progiban be tudod állítani, hogy hogyan szabályozzon hőmérséklet függvényében.

mindenki jó valamire, ha másnak nem elrettentő példának :-)

(#303) JoceeHunt válasza SVLaller (#302) üzenetére

JoceeHunt
(őstag)

Fan expert (ez külön progi?)?
Lehet az akkor nem fog kelleni, mert ma kapom meg a 4 csatornás ventiszabályző előlapi panelem. A gond az hogy az áramot a molex csatiról kapja minden még régi a tápom, de nem cserélném, 550-es Chieftec.
Remélem összejönnek a dolgok.
És ez a lap minden csatiján szabályoz egyébként?

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#304) SVLaller válasza JoceeHunt (#303) üzenetére

SVLaller
(senior tag)

a Fan Expert az Asus Al Suite része, rajta van a gyári lemezen. Ezzel lehet a CPU és a 2 Chassis FAN fordulatszámát is beállítani.

(#305) JoceeHunt válasza SVLaller (#304) üzenetére

JoceeHunt
(őstag)

No, este megsasolom.

Megjött az Aerocool Touch 2000 4 ventiszabáklyzós külső panelem is. Nem tudod hogy a processzorhoz való hőérzékelőjét hova kell hova helyes berakni hogy valós hőmérsékletet kapjak a kijelzőjén????

(#306) BotaN válasza JoceeHunt (#305) üzenetére

BotaN
(senior tag)

Szerintem ha arra a csavarra fogatod fel ami ott van a tokozáson akkor valós hőmérsékletet kapsz, mivel az Aida is mutatja azt és közel azonos a proci hőfokával. Ok nem a magokat mutatja de a szabályzás se a magok függvényégen történik.

http://www.flickr.com/photos/kristofkulcsar/

(#307) JoceeHunt válasza BotaN (#306) üzenetére

JoceeHunt
(őstag)

Az Aida egyébként honnan veheti a fokot, hol lehet az az érzékelő?

(#308) Jorus válasza JoceeHunt (#307) üzenetére

Jorus
(nagyúr)

Sehol. Az Aida csak kiolvassa a CPU-ba épített hődióda adatait.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#309) JoceeHunt válasza Jorus (#308) üzenetére

JoceeHunt
(őstag)

Szevasztok!

Sürgős HELP-re lenne szükségem:
Rakok fel hamarosan fotókat. Bepakoltam a D14-et és az Aerocool Touch 2000-et.

D14:
Alapon 34 fokos a proci mind a 4 magja. Ez jó lehet? Bekentem rendesen a krémmel, minden csavar meghúzva...

Aerocool:
Van 1 ventilátorom elől a házban és 1 hátul.
A ventilátorok az áramot molex csatin kapják (az a régebbi fajta fehér műanyag 4 pólussal).
Mind a 2 ventihez van egy kicsi 3 pólusos pin dugalj, amiben 1 szál vezeték van. Ezen történik a vezérlés?
Bekötöttem az aerocoolba őket, de nem vezérli a ventiket. Hiába veszem le a fordulatszámot, az változatlanul pörgeti őket tovább. Az egyiket 1500-on a másikat 1200-on. Thermaltake Soprano házam van, a gyári ventikkel.
Mi lehet a baj? Miért nem vezérli?

(#310) jeni válasza JoceeHunt (#309) üzenetére

jeni
(nagyúr)

Szia
Milyen krémmel,és mennyire? Mert szaknyelven szólva ilyen nincs. Ami van az a konyhai vagy egészségügyi krém.
A ventiknél csak a 4 szálasok vezérelhetőek szabályzással vagyis a pwm példányok.

Seasonic Prime 1200W PLATINUM Mining Edition tápegység garanciával valamint szintén garanciás Seasonic Prime Ultra 550 W Gold bontatlanul eladóak!

(#311) JoceeHunt válasza jeni (#310) üzenetére

JoceeHunt
(őstag)

Pasztával, amit a Noctua-hoz adtak. NEm sok a 34-39 fok alapban?

(#312) JoceeHunt válasza JoceeHunt (#311) üzenetére

JoceeHunt
(őstag)

Rá sem tudom rakni az oldallapot, az oldallapon lévő venti miatt. De mind1, két hét és rendelem az új házat :D

[ Szerkesztve ]

(#313) Gabesz144 válasza JoceeHunt (#311) üzenetére

Gabesz144
(senior tag)

De sok az a 34-39 fok.
25-27 nálam üresjáratba vagy netezés közbe.

Xbox Gamertag: Gabesz14415

(#314) Tökmindegy válasza JoceeHunt (#311) üzenetére

Tökmindegy
(senior tag)

Nekem 4GHZ en az 5000 huf os Cooler Master Hypeer TX3 mal 32-36 fokos.
Azzal a batárral hűvösebbnek kéne lennie.

Az a házventi fújja vagy szívja a levegőt?
Próbáld meg ,hogy fújja és a proci ventijeit is úgy llítani ,hogy ők is onnan fújják. Lehet hatékonyabb lenne,elég kicsi ez a bodega egy ekkora hűtőhöz.

[ Szerkesztve ]

Fúúúú, végre van egy kártya mégdrágábban mint amennyiért eddig sem tudtam megvenni! Király!!"by capulet75"

(#315) JoceeHunt válasza Tökmindegy (#314) üzenetére

JoceeHunt
(őstag)

A hátsó szívja. De a ház oldala sincs fenn. Elől szív a winyók előtt.

(#316) jeni válasza Gabesz144 (#313) üzenetére

jeni
(nagyúr)

Nálam 34 fok

Seasonic Prime 1200W PLATINUM Mining Edition tápegység garanciával valamint szintén garanciás Seasonic Prime Ultra 550 W Gold bontatlanul eladóak!

(#317) jeni válasza JoceeHunt (#315) üzenetére

jeni
(nagyúr)

elvi bekötés,hogy miképpen kell áramolnia a venti által a levegőnek a házban

(#318) jeni válasza JoceeHunt (#315) üzenetére

jeni
(nagyúr)

Ott nem elszívni kell a HDD-k elől hanem ráfújni a friss hideg levegőt

(#319) jeni válasza Gabesz144 (#313) üzenetére

jeni
(nagyúr)

Nálad azért lehet kevesebb mert az alaplapod az ASUS Sabertooth P67 rev.3 egyedi kialakítása révén annak legjobb a hűtése

[ Szerkesztve ]

(#320) Gabesz144 válasza jeni (#319) üzenetére

Gabesz144
(senior tag)

Igen de ez csak az alaplap többi részére vonatkozik a CPU-ra nem.
A Thermal Armor a VGA által leadott hőtől védi inkább az alaplapot és jobban áramlik a levegő
Ha fekvő venti van a procin.

(#321) cyber86

cyber86
(őstag)

Helló. Nálatok hány fokos szokott max lenni az alaplapi chipset kb2-3 órás terhelés után? Mert nálam kb 40 fokra is felmegy.

ASUS ROG MAXIMUS XI HERO (wifi), I3 9100F (Scythe mugen 2), 2x8 GB Kingston Hyperx Predator RGB 3200 MHZ, Zotac GTX 1080 AMP EXTREME 8 GB, 2 DB Samsung 850 pro 256 GB, Creative Sound blaster Z, Corsair RM650X, Be Quiet Dark Base Pro 900, Dell U2412m ( Oázisnál kalibráltatva ) , Onkyo TX-SR606, JBL E

(#322) Gabesz144 válasza cyber86 (#321) üzenetére

Gabesz144
(senior tag)

Nálam 32-körül szokott lenni de nekem P67 Sabertooth lapom van így nem tudom hogy a Delux-nál mennyi a jó.

(#323) Tökmindegy válasza cyber86 (#321) üzenetére

Tökmindegy
(senior tag)

Nálam konkrétan,most 34. Ez ilde.
A 40 fok az teljesen jó terhelés után.

Fúúúú, végre van egy kártya mégdrágábban mint amennyiért eddig sem tudtam megvenni! Király!!"by capulet75"

(#324) cyber86

cyber86
(őstag)

Mondjuk ez elég érdekes, mert tesomnak is ilyen gépe van majdnem és mégis neki 35 fölé nem megy. Ilyen a házam:[link]

ASUS ROG MAXIMUS XI HERO (wifi), I3 9100F (Scythe mugen 2), 2x8 GB Kingston Hyperx Predator RGB 3200 MHZ, Zotac GTX 1080 AMP EXTREME 8 GB, 2 DB Samsung 850 pro 256 GB, Creative Sound blaster Z, Corsair RM650X, Be Quiet Dark Base Pro 900, Dell U2412m ( Oázisnál kalibráltatva ) , Onkyo TX-SR606, JBL E

(#325) Jorus

Jorus
(nagyúr)

Amíg normális keretek között mozog a CPU hőmérséklet, tehát mondjuk alap VCore-ral idle-ben 30-36 fok, vagy alatta, addig ezen nem érdemes stresszelni, sok minden okozhatja azt a néhány fok eltérést a szobahőtől, légáramlástól kezdve a CPU HS-ének minőségén át a hűtő aljának kidolgozásán keresztül a magokba épített szenzor minőségén át a monitorozó program frissítéséig. :) Ha összerakod, és alapon 55 fokos, akkor persze, utána kell járni, mi a probléma, de addig ezen nem kell idegeskedni.

(#326) Santantica

Santantica
(tag)

Sziasztok!

Egy kérdés memóriával kapcsolatban....

láttam, hogy sokaknak az 1600-as memóriákat az alaplap alap beállításokkal kevesebb órajellel üzemelteti (1333). Feszültség emeléssel megy csak gyorsabban.

Ez azért van, mert ezek a memóriák 1.7 -el kell tápolni, az alaplap meg 1.65 szeret?

Ha igen, akkor azok az 1600-as memóriák, amik igénye 1.65 azok minden féle tuning nélkül hozzák az 1600-ot?

pl

KHX1600C8D3K4/8GX Intel X.M.P, DDR3-1600, unbuffered DIMM 8GB
2 - 4GB 8-8-8-24 1.65V
KHX1600C9D3K4/8GX Intel X.M.P, DDR3-1600, unbuffered DIMM 8GB
4 - 2GB 9-9-9-27 1.65V

köszi a választ

a mohának mindig a déli oldala fás

(#327) Tökmindegy válasza Santantica (#326) üzenetére

Tökmindegy
(senior tag)

Én nemes egyszerűséggel manuálra tettem a ram állítást vagy mit és beállítottam 1600 as nak . Azóta úgy üzemel,feszhez nem nyúltam asszem az auton van. Eddig nem volt problémám vele.

(#328) SVLaller válasza JoceeHunt (#309) üzenetére

SVLaller
(senior tag)

Az az egy szál vezeték a fordulatszám mérés. Azért nem szabályozza, mert a venti fixen kapja a tápot a molex csatiról.
A fordulatszám szabályzón hány pines csatik vannak? Ha három, akkor olyan venti kell hozzá, aminek mind a 3 vezetéke a kis csatiban van.

(#327) Tökmindegy: hozzá kéne nyúlni a RAM-ok feszültségéhez is, mert auto-n általában 1,65V-ot ad neki, az pedig sok a procinak. Vissza kéne venni 1,55V-ra és úgy letesztelni hogy műxik-e. Nekem az A-Data 1600 megy 1866MHz-en a gyári időzítésekkel 1,55V-on.

[ Szerkesztve ]

(#329) Tökmindegy válasza SVLaller (#328) üzenetére

Tökmindegy
(senior tag)

Azt hol tudom megtenni? Mármint a ramok feszültségének az állítását.
Gondolom elírtad azt hogy sok a procinak ,ramnak akart lenni:)
Előre is kösz.

(#330) Jorus válasza Tökmindegy (#329) üzenetére

Jorus
(nagyúr)

A memóriavezérlő a CPU-ban van, ha túl sok feszt adsz a RAM-oknak, simám kifekszik a proci.

(#331) Tökmindegy válasza SVLaller (#328) üzenetére

Tökmindegy
(senior tag)

Ilyen ramok vannak.

A cpu Z 1.50- öt ír a ramoknál,akkor gondolom annyit kell beállítani.

(#332) Gab.68 válasza Santantica (#326) üzenetére

Gab.68
(senior tag)

Ez több kérdés volt.
Alapértelmezés az 1333MHz
A ram sebességet te állíthatod 1333/1600/1866/2133 értékekre
A feszültséget célszerű manuálisan beállítani a ramoknak
A memória vezérlő a prociban van, Intel ajánlás szerint 1,57V a max.

Az hogy milyen feszültségen hozza a ram a ráírt 1600 -at az típus függő
Konkrétan két 1600-ast próbáltam:
Kingmax nano (az egyoldalas) 1,55V on Cl8 1600
G.Skill ECO 1,5V-on CL9 1866

még valami: VCCIO voltage és a DRAM voltage között ne legyen több 0,5V-nál

[ Szerkesztve ]

(#333) SVLaller válasza Tökmindegy (#331) üzenetére

SVLaller
(senior tag)

Nézd meg az Aida-ban, mennyi az aktuális RAM feszültség. Ha 1,65V akkor a BIOS-ban a Tweak lapon ha görgetsz lefelé jó sokat akkor ott lesznek a feszültségek, ott vedd le 1,57 alá.

[ Szerkesztve ]

(#334) Tökmindegy válasza SVLaller (#333) üzenetére

Tökmindegy
(senior tag)

Megnéztem biosban.
1,65 meg egy kicsi volt. Beállítottam 1.5000 ra azt írta a CPU Z a ramoknál,gondolom akkor az kell nekik.
Most megnéztem everest be 1.5 V ot ír a feszültségükre.

Mást kell e még állítanom?
A proci 4 ghz en megy ott csak a szorzót állítottam 40 re
És nagyon köszi a tanácsot:)

[ Szerkesztve ]

(#335) SVLaller válasza Tökmindegy (#334) üzenetére

SVLaller
(senior tag)

Annyi még, hogy egy memória teszt progival teszteld le a memót, hogy nem hibázik-e ezen a feszültségen. Más állítani való nem jut eszembe.

(#336) Santantica válasza Gab.68 (#332) üzenetére

Santantica
(tag)

"Intel ajánlás szerint 1,57V a max"

de ez most az Intel "hadüzenete" ? hogy tessék ilyen RAM-okat készíteni?

amik most kaphatóak azok még "régi" technológiák?

nem is látok RAM-ot 1.57-el....

lehet nemsokára megjelennek ilyenek is?

(#337) Gab.68 válasza Tökmindegy (#334) üzenetére

Gab.68
(senior tag)

Ha stabil és a hőfokok is rendben vannak akkor nem érdekes.
Esetleg ha túl sok feszt ad a lap auton a procinak akkor még azt kell belőni
Mennyit kap auton 4GHz-en?

(#336) Santantica vannak kifejezetten Sandyhoz "fejlesztett" ramok, ezek 1,5V-on tudják az 1600-at
Más is jó, én is írtam két konkrét típust, SVLaller is .....

[ Szerkesztve ]

(#338) Tökmindegy válasza Gab.68 (#337) üzenetére

Tökmindegy
(senior tag)

0,984 1600 Mhz en és 4000 Mhz en 1.3 között ugrál a Core Voltage a CPU-Z szerint .
De inkább az 1,28 az átlagos ahogy nézem

(#339) Gab.68 válasza Santantica (#336) üzenetére

Gab.68
(senior tag)

Ezek pl Sandyhoz való 1600-as ramok:
G.Skill
Corsair

(#340) JoceeHunt válasza SVLaller (#328) üzenetére

JoceeHunt
(őstag)

SVLaller:
A fordulatszabályzón 4 csatis pinek vannak, de rá lehet tolni a 3-asat is.
Akkor csak a 4 csatisakat kezeli szerinted?

(#341) Gab.68 válasza Tökmindegy (#338) üzenetére

Gab.68
(senior tag)

1,3V bőven sok 4GHz-hez.
Mennyire melegszik load?

Én Offset szabályozom, így üresjáratban visszaveszi a CPU feszt a lap. Load Line Calibration: Avarage.
Így 4,4GHz load 1,280V-ot ad a lap, Linx alatt nem megy 65 fok fölé.

Ezeket a beállításokat keresd:
CPU Voltage: Offset
Offset Mode Sign: +
CPU Offset Voltage: 0,005V

Ha maradsz 4GHz-en akkor az Offset Mode Sign legyen " - ", és a CPU Offset Voltage értékét lődd be úgy, hogy még stabil legyen.

Ha az Offset Mode Sign "-", akkor a CPU Offset Voltage értékével csökkenti a feszt amit egyébként adna. Szóval minél nagyobb az érték annál jobban csökkenti. Tesztelni kell mi az a legkisebb feszültség amin még stabil.

[ Szerkesztve ]

(#342) Santantica válasza Gab.68 (#339) üzenetére

Santantica
(tag)

köszi, megjegyzem őket....tudom hogy jók a mostaniak is csak ügye nem üzemelnek 100%-on, csak ha meghajtod őket...az neg lehet hosszútávon a procira egészségtelen.

nem mintha olyan sokat jelentene hogy 1333 vagy 1600.

még beszerzés elött vagyok ezért nézelődöm a lehetőségek között

(#343) Gab.68 válasza Santantica (#342) üzenetére

Gab.68
(senior tag)

Valóban nem sokat számít, hogy 1333 vagy 1600.
Ha nem mész 1.57V fölé a RAM feszültséggel akkor a procinak hosszútávon sem egészségtelen.

(#344) SVLaller válasza JoceeHunt (#340) üzenetére

SVLaller
(senior tag)

Sajnos ezt nem tudom nem ismerem ezt a kütyüt. A leírásában nincs leírva?
vagy ha van sima 3 pin-es ventid akkor gyorsan ki tudod próbálni.

(#345) Tökmindegy válasza Gab.68 (#341) üzenetére

Tökmindegy
(senior tag)

Köszönöm.
És ha én is felhúzom 4,4 re?
Akkor a te általad leírtakat ,mármint amit te használsz nyugodtan használhatom?

CPU Voltage: Offset
Offset Mode Sign: +
CPU Offset Voltage: 0,005V

(#346) Gab.68 válasza Tökmindegy (#345) üzenetére

Gab.68
(senior tag)

Legalábbis kiindulásnak használható.
Proci és proci között lehet különbség. Ki kell tesztelni. Ha nem melegszik túlzottan ezen az órajelen akkor nyugodtan mehet a 4,4GHz. Pár kör Linx (az AVX-es). Ha 70 fok alatt marad vagy akörül az jó. Így ment 4,5GHz-en

Ha nem stabil ezekkel a beállításokkal akkor a CPU Offset Voltage-t növelheted, vagy visszaveszed az órajelet 4,3Ghz-re. De az is lehet, hogy a tiéd jobban húzható és nem kell "+" hanem "-" is elég neki. Lényeg, hogy figyelj a hőfokokra.

A másik lehetőség az Offset helyett a CPU feszültség manuális megadása. De ilyenkor üresjáratban csak a szorzót veszi vissza a lap, a feszültség marad a beállított érték.

4,5GH és felette már a Load Line Calibration-t is feljebb kell vinni "regular"-ról . De valószínű, hogy oda már 1,3V vagy több kell neki és nem árt egy komolyabb hűtés.

[ Szerkesztve ]

(#347) Tökmindegy válasza Gab.68 (#346) üzenetére

Tökmindegy
(senior tag)

Köszönöm.

"Ha maradsz 4GHz-en akkor az Offset Mode Sign legyen " - ", és a CPU Offset Voltage értékét lődd be úgy, hogy még stabil legyen."

Egy megközelítő számot tudnál erre mondani. Kb mi az ahonnan kezdjem .

(#348) Gab.68 válasza Tökmindegy (#347) üzenetére

Gab.68
(senior tag)

Kezdheted az elején, - 0,004V, és nézd meg CPUZ -vel, hogy terhelés alatt úgy mennyi feszt ad a lap (mondjuk prime95 alatt). Terhelés alatt lesz Vdroop is főleg ha LLC "average"-en van.
Ha úgy stabil, akkor az a feszültség jó kiindulásnak. Azt kell csökkenteni.

Olvastam olyat, hogy valakinek 1,165V-on ment 4GHz-et. (BIOS-ban fix 1,175V) Az jó eredmény. Támpontnak jó lehet, hogy hol lehet az alsó határ.

(#349) Tökmindegy válasza Gab.68 (#348) üzenetére

Tökmindegy
(senior tag)

Köszi:)

Akkor összefoglalom,nehogy butaságot csináljak.

Tehát
A Load Line calibrationt : Awarge- ra állítom.
ACPU Voltage: Offset
Offset Mod Sing: "-"
CPU Offset Voltage: 0,004V

CPU-Z vel megnézem ,hogy mennyit kap terhelés alatt maximumon.
A minimumból is levesz akkor ugye 0.004V ot,gondolom?
Nos ha stabil akkor jó
Ezekkel a beállításokkal eleve kevesebb feszt ad a procinak?

(#350) Tökmindegy válasza Gab.68 (#348) üzenetére

Tökmindegy
(senior tag)

Nekem a Load Line Calibrationnal nincs olyan ,hogy awarge.
Regular ,medium,high ,ultra high ,extrem van.

Auton hagytam a többit beállítottam ahogy mondtad.
Most nézem GPU -Z vel Linx alatt 4000 mhz en 1,280 a max feszültség

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.