Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) JoceeHunt válasza Tökmindegy (#297) üzenetére


JoceeHunt
őstag

21. század, nekem mégis a tudásom talán a 20.-ikba tehető. Szerintem csak a CPU ventit szabályozza a lap. A könyvben egyik aljzatnál sem találok szabályzásról szót (bár bevallom angolból sem vagyok jó). Meg hát azt sem tudom hogy a 3 vagy a 4 pólusú csatik szabályozhatók a ventiknél. Valaki tisztába tenné nálam ezeket a dolgokat?

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#302) SVLaller válasza JoceeHunt (#301) üzenetére


SVLaller
senior tag

szabályozza a 2 chassis ventillátort is. próbáld ki, dugd rá a ventit a táp venti csatlakozóra aztán a chassis-ra, látni fogod, hogy alapból lassabban forog.(a táp venti nincs szabályozva)
A Fan expert progiban be tudod állítani, hogy hogyan szabályozzon hőmérséklet függvényében.

mindenki jó valamire, ha másnak nem elrettentő példának :-)

(#303) JoceeHunt válasza SVLaller (#302) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Fan expert (ez külön progi?)?
Lehet az akkor nem fog kelleni, mert ma kapom meg a 4 csatornás ventiszabályző előlapi panelem. A gond az hogy az áramot a molex csatiról kapja minden még régi a tápom, de nem cserélném, 550-es Chieftec.
Remélem összejönnek a dolgok.
És ez a lap minden csatiján szabályoz egyébként?

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#304) SVLaller válasza JoceeHunt (#303) üzenetére


SVLaller
senior tag

a Fan Expert az Asus Al Suite része, rajta van a gyári lemezen. Ezzel lehet a CPU és a 2 Chassis FAN fordulatszámát is beállítani.

mindenki jó valamire, ha másnak nem elrettentő példának :-)

(#305) JoceeHunt válasza SVLaller (#304) üzenetére


JoceeHunt
őstag

No, este megsasolom.

Megjött az Aerocool Touch 2000 4 ventiszabáklyzós külső panelem is. Nem tudod hogy a processzorhoz való hőérzékelőjét hova kell hova helyes berakni hogy valós hőmérsékletet kapjak a kijelzőjén????

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#306) BotaN válasza JoceeHunt (#305) üzenetére


BotaN
senior tag

Szerintem ha arra a csavarra fogatod fel ami ott van a tokozáson akkor valós hőmérsékletet kapsz, mivel az Aida is mutatja azt és közel azonos a proci hőfokával. Ok nem a magokat mutatja de a szabályzás se a magok függvényégen történik.

http://www.flickr.com/photos/kristofkulcsar/

(#307) JoceeHunt válasza BotaN (#306) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Az Aida egyébként honnan veheti a fokot, hol lehet az az érzékelő?

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#308) Jorus válasza JoceeHunt (#307) üzenetére


Jorus
nagyúr

Sehol. Az Aida csak kiolvassa a CPU-ba épített hődióda adatait.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#309) JoceeHunt válasza Jorus (#308) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Szevasztok!

Sürgős HELP-re lenne szükségem:
Rakok fel hamarosan fotókat. Bepakoltam a D14-et és az Aerocool Touch 2000-et.

D14:
Alapon 34 fokos a proci mind a 4 magja. Ez jó lehet? Bekentem rendesen a krémmel, minden csavar meghúzva...

Aerocool:
Van 1 ventilátorom elől a házban és 1 hátul.
A ventilátorok az áramot molex csatin kapják (az a régebbi fajta fehér műanyag 4 pólussal).
Mind a 2 ventihez van egy kicsi 3 pólusos pin dugalj, amiben 1 szál vezeték van. Ezen történik a vezérlés?
Bekötöttem az aerocoolba őket, de nem vezérli a ventiket. Hiába veszem le a fordulatszámot, az változatlanul pörgeti őket tovább. Az egyiket 1500-on a másikat 1200-on. Thermaltake Soprano házam van, a gyári ventikkel.
Mi lehet a baj? Miért nem vezérli?

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#310) jeni válasza JoceeHunt (#309) üzenetére


jeni
félisten

Szia
Milyen krémmel,és mennyire? Mert szaknyelven szólva ilyen nincs. Ami van az a konyhai vagy egészségügyi krém.
A ventiknél csak a 4 szálasok vezérelhetőek szabályzással vagyis a pwm példányok.

(#311) JoceeHunt válasza jeni (#310) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Pasztával, amit a Noctua-hoz adtak. NEm sok a 34-39 fok alapban?

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#312) JoceeHunt válasza JoceeHunt (#311) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Rá sem tudom rakni az oldallapot, az oldallapon lévő venti miatt. De mind1, két hét és rendelem az új házat :D

[ Szerkesztve ]

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#313) Gabesz144 válasza JoceeHunt (#311) üzenetére


Gabesz144
senior tag

De sok az a 34-39 fok.
25-27 nálam üresjáratba vagy netezés közbe.

Xbox Gamertag: Gabesz14415

(#314) Tökmindegy válasza JoceeHunt (#311) üzenetére


Tökmindegy
senior tag

Nekem 4GHZ en az 5000 huf os Cooler Master Hypeer TX3 mal 32-36 fokos.
Azzal a batárral hűvösebbnek kéne lennie.

Az a házventi fújja vagy szívja a levegőt?
Próbáld meg ,hogy fújja és a proci ventijeit is úgy llítani ,hogy ők is onnan fújják. Lehet hatékonyabb lenne,elég kicsi ez a bodega egy ekkora hűtőhöz.

[ Szerkesztve ]

Fúúúú, végre van egy kártya mégdrágábban mint amennyiért eddig sem tudtam megvenni! Király!!"by capulet75"

(#315) JoceeHunt válasza Tökmindegy (#314) üzenetére


JoceeHunt
őstag

A hátsó szívja. De a ház oldala sincs fenn. Elől szív a winyók előtt.

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#316) jeni válasza Gabesz144 (#313) üzenetére


jeni
félisten

Nálam 34 fok

(#317) jeni válasza JoceeHunt (#315) üzenetére


jeni
félisten

elvi bekötés,hogy miképpen kell áramolnia a venti által a levegőnek a házban

(#318) jeni válasza JoceeHunt (#315) üzenetére


jeni
félisten

Ott nem elszívni kell a HDD-k elől hanem ráfújni a friss hideg levegőt

(#319) jeni válasza Gabesz144 (#313) üzenetére


jeni
félisten

Nálad azért lehet kevesebb mert az alaplapod az ASUS Sabertooth P67 rev.3 egyedi kialakítása révén annak legjobb a hűtése

[ Szerkesztve ]

(#320) Gabesz144 válasza jeni (#319) üzenetére


Gabesz144
senior tag

Igen de ez csak az alaplap többi részére vonatkozik a CPU-ra nem.
A Thermal Armor a VGA által leadott hőtől védi inkább az alaplapot és jobban áramlik a levegő
Ha fekvő venti van a procin.

Xbox Gamertag: Gabesz14415

(#321) cyber86


cyber86
őstag

Helló. Nálatok hány fokos szokott max lenni az alaplapi chipset kb2-3 órás terhelés után? Mert nálam kb 40 fokra is felmegy.

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#322) Gabesz144 válasza cyber86 (#321) üzenetére


Gabesz144
senior tag

Nálam 32-körül szokott lenni de nekem P67 Sabertooth lapom van így nem tudom hogy a Delux-nál mennyi a jó.

Xbox Gamertag: Gabesz14415

(#323) Tökmindegy válasza cyber86 (#321) üzenetére


Tökmindegy
senior tag

Nálam konkrétan,most 34. Ez ilde.
A 40 fok az teljesen jó terhelés után.

Fúúúú, végre van egy kártya mégdrágábban mint amennyiért eddig sem tudtam megvenni! Király!!"by capulet75"

(#324) cyber86


cyber86
őstag

Mondjuk ez elég érdekes, mert tesomnak is ilyen gépe van majdnem és mégis neki 35 fölé nem megy. Ilyen a házam:[link]

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#325) Jorus


Jorus
nagyúr

Amíg normális keretek között mozog a CPU hőmérséklet, tehát mondjuk alap VCore-ral idle-ben 30-36 fok, vagy alatta, addig ezen nem érdemes stresszelni, sok minden okozhatja azt a néhány fok eltérést a szobahőtől, légáramlástól kezdve a CPU HS-ének minőségén át a hűtő aljának kidolgozásán keresztül a magokba épített szenzor minőségén át a monitorozó program frissítéséig. :) Ha összerakod, és alapon 55 fokos, akkor persze, utána kell járni, mi a probléma, de addig ezen nem kell idegeskedni.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#326) Santantica


Santantica
tag

Sziasztok!

Egy kérdés memóriával kapcsolatban....

láttam, hogy sokaknak az 1600-as memóriákat az alaplap alap beállításokkal kevesebb órajellel üzemelteti (1333). Feszültség emeléssel megy csak gyorsabban.

Ez azért van, mert ezek a memóriák 1.7 -el kell tápolni, az alaplap meg 1.65 szeret?

Ha igen, akkor azok az 1600-as memóriák, amik igénye 1.65 azok minden féle tuning nélkül hozzák az 1600-ot?

pl

KHX1600C8D3K4/8GX Intel X.M.P, DDR3-1600, unbuffered DIMM 8GB
2 - 4GB 8-8-8-24 1.65V
KHX1600C9D3K4/8GX Intel X.M.P, DDR3-1600, unbuffered DIMM 8GB
4 - 2GB 9-9-9-27 1.65V

köszi a választ

a mohának mindig a déli oldala fás

(#327) Tökmindegy válasza Santantica (#326) üzenetére


Tökmindegy
senior tag

Én nemes egyszerűséggel manuálra tettem a ram állítást vagy mit és beállítottam 1600 as nak . Azóta úgy üzemel,feszhez nem nyúltam asszem az auton van. Eddig nem volt problémám vele.

Fúúúú, végre van egy kártya mégdrágábban mint amennyiért eddig sem tudtam megvenni! Király!!"by capulet75"

(#328) SVLaller válasza JoceeHunt (#309) üzenetére


SVLaller
senior tag

Az az egy szál vezeték a fordulatszám mérés. Azért nem szabályozza, mert a venti fixen kapja a tápot a molex csatiról.
A fordulatszám szabályzón hány pines csatik vannak? Ha három, akkor olyan venti kell hozzá, aminek mind a 3 vezetéke a kis csatiban van.

(#327) Tökmindegy: hozzá kéne nyúlni a RAM-ok feszültségéhez is, mert auto-n általában 1,65V-ot ad neki, az pedig sok a procinak. Vissza kéne venni 1,55V-ra és úgy letesztelni hogy műxik-e. Nekem az A-Data 1600 megy 1866MHz-en a gyári időzítésekkel 1,55V-on.

[ Szerkesztve ]

mindenki jó valamire, ha másnak nem elrettentő példának :-)

(#329) Tökmindegy válasza SVLaller (#328) üzenetére


Tökmindegy
senior tag

Azt hol tudom megtenni? Mármint a ramok feszültségének az állítását.
Gondolom elírtad azt hogy sok a procinak ,ramnak akart lenni:)
Előre is kösz.

Fúúúú, végre van egy kártya mégdrágábban mint amennyiért eddig sem tudtam megvenni! Király!!"by capulet75"

(#330) Jorus válasza Tökmindegy (#329) üzenetére


Jorus
nagyúr

A memóriavezérlő a CPU-ban van, ha túl sok feszt adsz a RAM-oknak, simám kifekszik a proci.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#331) Tökmindegy válasza SVLaller (#328) üzenetére


Tökmindegy
senior tag

Ilyen ramok vannak.

A cpu Z 1.50- öt ír a ramoknál,akkor gondolom annyit kell beállítani.

Fúúúú, végre van egy kártya mégdrágábban mint amennyiért eddig sem tudtam megvenni! Király!!"by capulet75"

(#332) Pist@bácsi válasza Santantica (#326) üzenetére


Pist@bácsi
őstag

Ez több kérdés volt.
Alapértelmezés az 1333MHz
A ram sebességet te állíthatod 1333/1600/1866/2133 értékekre
A feszültséget célszerű manuálisan beállítani a ramoknak
A memória vezérlő a prociban van, Intel ajánlás szerint 1,57V a max.

Az hogy milyen feszültségen hozza a ram a ráírt 1600 -at az típus függő
Konkrétan két 1600-ast próbáltam:
Kingmax nano (az egyoldalas) 1,55V on Cl8 1600
G.Skill ECO 1,5V-on CL9 1866

még valami: VCCIO voltage és a DRAM voltage között ne legyen több 0,5V-nál

[ Szerkesztve ]

(#333) SVLaller válasza Tökmindegy (#331) üzenetére


SVLaller
senior tag

Nézd meg az Aida-ban, mennyi az aktuális RAM feszültség. Ha 1,65V akkor a BIOS-ban a Tweak lapon ha görgetsz lefelé jó sokat akkor ott lesznek a feszültségek, ott vedd le 1,57 alá.

[ Szerkesztve ]

mindenki jó valamire, ha másnak nem elrettentő példának :-)

(#334) Tökmindegy válasza SVLaller (#333) üzenetére


Tökmindegy
senior tag

Megnéztem biosban.
1,65 meg egy kicsi volt. Beállítottam 1.5000 ra azt írta a CPU Z a ramoknál,gondolom akkor az kell nekik.
Most megnéztem everest be 1.5 V ot ír a feszültségükre.

Mást kell e még állítanom?
A proci 4 ghz en megy ott csak a szorzót állítottam 40 re
És nagyon köszi a tanácsot:)

[ Szerkesztve ]

Fúúúú, végre van egy kártya mégdrágábban mint amennyiért eddig sem tudtam megvenni! Király!!"by capulet75"

(#335) SVLaller válasza Tökmindegy (#334) üzenetére


SVLaller
senior tag

Annyi még, hogy egy memória teszt progival teszteld le a memót, hogy nem hibázik-e ezen a feszültségen. Más állítani való nem jut eszembe.

mindenki jó valamire, ha másnak nem elrettentő példának :-)

(#336) Santantica válasza Pist@bácsi (#332) üzenetére


Santantica
tag

"Intel ajánlás szerint 1,57V a max"

de ez most az Intel "hadüzenete" ? hogy tessék ilyen RAM-okat készíteni?

amik most kaphatóak azok még "régi" technológiák?

nem is látok RAM-ot 1.57-el....

lehet nemsokára megjelennek ilyenek is?

a mohának mindig a déli oldala fás

(#337) Pist@bácsi válasza Tökmindegy (#334) üzenetére


Pist@bácsi
őstag

Ha stabil és a hőfokok is rendben vannak akkor nem érdekes.
Esetleg ha túl sok feszt ad a lap auton a procinak akkor még azt kell belőni
Mennyit kap auton 4GHz-en?

(#336) Santantica vannak kifejezetten Sandyhoz "fejlesztett" ramok, ezek 1,5V-on tudják az 1600-at
Más is jó, én is írtam két konkrét típust, SVLaller is .....

[ Szerkesztve ]

(#338) Tökmindegy válasza Pist@bácsi (#337) üzenetére


Tökmindegy
senior tag

0,984 1600 Mhz en és 4000 Mhz en 1.3 között ugrál a Core Voltage a CPU-Z szerint .
De inkább az 1,28 az átlagos ahogy nézem

Fúúúú, végre van egy kártya mégdrágábban mint amennyiért eddig sem tudtam megvenni! Király!!"by capulet75"

(#339) Pist@bácsi válasza Santantica (#336) üzenetére


Pist@bácsi
őstag

Ezek pl Sandyhoz való 1600-as ramok:
G.Skill
Corsair

(#340) JoceeHunt válasza SVLaller (#328) üzenetére


JoceeHunt
őstag

SVLaller:
A fordulatszabályzón 4 csatis pinek vannak, de rá lehet tolni a 3-asat is.
Akkor csak a 4 csatisakat kezeli szerinted?

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#341) Pist@bácsi válasza Tökmindegy (#338) üzenetére


Pist@bácsi
őstag

1,3V bőven sok 4GHz-hez.
Mennyire melegszik load?

Én Offset szabályozom, így üresjáratban visszaveszi a CPU feszt a lap. Load Line Calibration: Avarage.
Így 4,4GHz load 1,280V-ot ad a lap, Linx alatt nem megy 65 fok fölé.

Ezeket a beállításokat keresd:
CPU Voltage: Offset
Offset Mode Sign: +
CPU Offset Voltage: 0,005V

Ha maradsz 4GHz-en akkor az Offset Mode Sign legyen " - ", és a CPU Offset Voltage értékét lődd be úgy, hogy még stabil legyen.

Ha az Offset Mode Sign "-", akkor a CPU Offset Voltage értékével csökkenti a feszt amit egyébként adna. Szóval minél nagyobb az érték annál jobban csökkenti. Tesztelni kell mi az a legkisebb feszültség amin még stabil.

[ Szerkesztve ]

(#342) Santantica válasza Pist@bácsi (#339) üzenetére


Santantica
tag

köszi, megjegyzem őket....tudom hogy jók a mostaniak is csak ügye nem üzemelnek 100%-on, csak ha meghajtod őket...az neg lehet hosszútávon a procira egészségtelen.

nem mintha olyan sokat jelentene hogy 1333 vagy 1600.

még beszerzés elött vagyok ezért nézelődöm a lehetőségek között

a mohának mindig a déli oldala fás

(#343) Pist@bácsi válasza Santantica (#342) üzenetére


Pist@bácsi
őstag

Valóban nem sokat számít, hogy 1333 vagy 1600.
Ha nem mész 1.57V fölé a RAM feszültséggel akkor a procinak hosszútávon sem egészségtelen.

(#344) SVLaller válasza JoceeHunt (#340) üzenetére


SVLaller
senior tag

Sajnos ezt nem tudom nem ismerem ezt a kütyüt. A leírásában nincs leírva?
vagy ha van sima 3 pin-es ventid akkor gyorsan ki tudod próbálni.

mindenki jó valamire, ha másnak nem elrettentő példának :-)

(#345) Tökmindegy válasza Pist@bácsi (#341) üzenetére


Tökmindegy
senior tag

Köszönöm.
És ha én is felhúzom 4,4 re?
Akkor a te általad leírtakat ,mármint amit te használsz nyugodtan használhatom?

CPU Voltage: Offset
Offset Mode Sign: +
CPU Offset Voltage: 0,005V

Fúúúú, végre van egy kártya mégdrágábban mint amennyiért eddig sem tudtam megvenni! Király!!"by capulet75"

(#346) Pist@bácsi válasza Tökmindegy (#345) üzenetére


Pist@bácsi
őstag

Legalábbis kiindulásnak használható.
Proci és proci között lehet különbség. Ki kell tesztelni. Ha nem melegszik túlzottan ezen az órajelen akkor nyugodtan mehet a 4,4GHz. Pár kör Linx (az AVX-es). Ha 70 fok alatt marad vagy akörül az jó. Így ment 4,5GHz-en

Ha nem stabil ezekkel a beállításokkal akkor a CPU Offset Voltage-t növelheted, vagy visszaveszed az órajelet 4,3Ghz-re. De az is lehet, hogy a tiéd jobban húzható és nem kell "+" hanem "-" is elég neki. Lényeg, hogy figyelj a hőfokokra.

A másik lehetőség az Offset helyett a CPU feszültség manuális megadása. De ilyenkor üresjáratban csak a szorzót veszi vissza a lap, a feszültség marad a beállított érték.

4,5GH és felette már a Load Line Calibration-t is feljebb kell vinni "regular"-ról . De valószínű, hogy oda már 1,3V vagy több kell neki és nem árt egy komolyabb hűtés.

[ Szerkesztve ]

(#347) Tökmindegy válasza Pist@bácsi (#346) üzenetére


Tökmindegy
senior tag

Köszönöm.

"Ha maradsz 4GHz-en akkor az Offset Mode Sign legyen " - ", és a CPU Offset Voltage értékét lődd be úgy, hogy még stabil legyen."

Egy megközelítő számot tudnál erre mondani. Kb mi az ahonnan kezdjem .

Fúúúú, végre van egy kártya mégdrágábban mint amennyiért eddig sem tudtam megvenni! Király!!"by capulet75"

(#348) Pist@bácsi válasza Tökmindegy (#347) üzenetére


Pist@bácsi
őstag

Kezdheted az elején, - 0,004V, és nézd meg CPUZ -vel, hogy terhelés alatt úgy mennyi feszt ad a lap (mondjuk prime95 alatt). Terhelés alatt lesz Vdroop is főleg ha LLC "average"-en van.
Ha úgy stabil, akkor az a feszültség jó kiindulásnak. Azt kell csökkenteni.

Olvastam olyat, hogy valakinek 1,165V-on ment 4GHz-et. (BIOS-ban fix 1,175V) Az jó eredmény. Támpontnak jó lehet, hogy hol lehet az alsó határ.

(#349) Tökmindegy válasza Pist@bácsi (#348) üzenetére


Tökmindegy
senior tag

Köszi:)

Akkor összefoglalom,nehogy butaságot csináljak.

Tehát
A Load Line calibrationt : Awarge- ra állítom.
ACPU Voltage: Offset
Offset Mod Sing: "-"
CPU Offset Voltage: 0,004V

CPU-Z vel megnézem ,hogy mennyit kap terhelés alatt maximumon.
A minimumból is levesz akkor ugye 0.004V ot,gondolom?
Nos ha stabil akkor jó
Ezekkel a beállításokkal eleve kevesebb feszt ad a procinak?

Fúúúú, végre van egy kártya mégdrágábban mint amennyiért eddig sem tudtam megvenni! Király!!"by capulet75"

(#350) Tökmindegy válasza Pist@bácsi (#348) üzenetére


Tökmindegy
senior tag

Nekem a Load Line Calibrationnal nincs olyan ,hogy awarge.
Regular ,medium,high ,ultra high ,extrem van.

Auton hagytam a többit beállítottam ahogy mondtad.
Most nézem GPU -Z vel Linx alatt 4000 mhz en 1,280 a max feszültség

[ Szerkesztve ]

Fúúúú, végre van egy kártya mégdrágábban mint amennyiért eddig sem tudtam megvenni! Király!!"by capulet75"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.