Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) Gabesz144 válasza TomiLi (#200) üzenetére


Gabesz144
senior tag

Értem.
Az elég furi hogy 8-án jelent meg és neked már az volt fenn.
Nem tudom csak kiderül hogy az okozza e.

Xbox Gamertag: Gabesz14415

(#202) TomiLi válasza Gabesz144 (#201) üzenetére


TomiLi
addikt

Beszéltem az üzlettel, ahol azt mondták, hogy van ilyen, hogy már a legfrisebb bios-t rakják a lapra, ami később fog megjelenni- :U Nekem is fura.

Megpróbálom rárakni mégegyszer ugyanezt a bios-t bár nem hiszem, hogy fog történni valami, és lenne értelme, de utána csak gari lesz.... :O

Bogyóka

(#203) Tökmindegy


Tökmindegy
senior tag

Az ujj bios -nál van valami érdekesség?
Feltettem,de nem észlelek érdemi változást. Mondjuk ez alatt a 3 nap alatt semmi baj nem volt a rendszerrel.

Fúúúú, végre van egy kártya mégdrágábban mint amennyiért eddig sem tudtam megvenni! Király!!"by capulet75"

(#204) tomic válasza TomiLi (#194) üzenetére


tomic
addikt

Sajna az én lapom nem támogatja. :O

Soha nem volt asus lapom , de lehet nem is lesz.
Semmi bajom nem volt míg nem frissítettem 1401re. Előtte a 1305volt fent. Szárnyalt vele a proci.
De mivel mást nem tudok csinálni ezért vettem egy új csippet.kb 3000 ft volt.
Most éppen úton van Sucukához aki ráírja nekem a 1305 biost.
Utána max ha kijön egy bios akkor a már elb...at frissítem és próbálom.Ha nem jó vissza a 1305 és kész.
Jobbat nem tudok.
Hülye egy megoldás ez egy ekkora cégtől, de ezt is legalább megtanultam .

(#205) cyber86


cyber86
őstag

Végre megvan az alaplap 1 p8p67 deluxe hozzá vettem 1 Gigabyte gtx 560 oct és talán holnap jön a proci meg a ram és akkor már rakom is össze a gépet :)

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#206) SVLaller válasza tomic (#204) üzenetére


SVLaller
senior tag

mi a gond a 1401 biossal?

mindenki jó valamire, ha másnak nem elrettentő példának :-)

(#207) TomiLi válasza tomic (#204) üzenetére


TomiLi
addikt

Na ezt jó tudni! Sajnálom, hogy Neked nem vált be a bios update, és ilyen macerás megoldás van csak rá!

Viszont ma kiderült, hogy nem a lappal, nem a bios-szal van a gond! Visszavittem a szervízbe, és ott minden prímán működik...
Holnap viszem a kis hardvereimet és azzal is lesz egy próba! Kíváncsi leszek, hogy mi lesz a megoldás....

Egyébbként én meg nagyon szeretem az asus-t, de mindegyik cégnek van valami idióta megoldása! Asuséknál akkor a bios downgrade hiánya! NAGY HIBA!!! :W

Bogyóka

(#208) tomic válasza SVLaller (#206) üzenetére


tomic
addikt

Nálam csak annyi ,hogy eddig 1.16v ment 4.2ghz-t és most 1.2v tudja csak.

(#209) norbitális válasza TomiLi (#207) üzenetére


norbitális
tag

Milyen tápod van?
Lehet az kavar be.

(#210) Topanka


Topanka
aktív tag

Tomic
A Crucial SSD-ét jól dolgozik? Ehhez sem kell TRIM?
Milyen op rendszer alatt? Windows XP alatt is jó?
SSD INTEL X25-M 80 GB néztem ki, de csak linux alatt javasolja. Nem értem.
Asus alaplapot szeretnék vásárolni, P8P67...-t, legalább 4 db SATA 3-mal.
A honlapjukon találtam a DeLuxe tipusnál egy pdf fájl-t a javasolt RAM-ok mellett,
javasolt HDD-ék és SSD-ék.
Mindeggyik Asus alaplapra vonatkozik?

(#211) tomic válasza Topanka (#210) üzenetére


tomic
addikt


Kb fél éves az ssd.
Ebben van trim funkció. Win7 64biteset használok.
Az hogy az intel 80gb linux alatt javasolja az egy nagy fa...ág. használhatod win alatt is nyugodtan. :K
Az egy nagyon jó kis ssd amúgy.
Én azért választottam ezt mert sata 3 as.És nem is bántam meg. Kategóriájában az egyik legjobb. Sőt!
Szerintem ssd-t ha akarsz venni ehhez a laphoz akkor sata 3 csatolósat keress.
Vertex 3 pl ,vagy ez vagy intel.
De nálam okosabbak vannak pl DV az ssd topicban. Ő biztos tud ajánlani konkrét típust neked.
De azt neked kell eldöntened mit akarsz rápakolni. Ha csak rendszert és a használt progikatat akkor elég egy 64gb is.

(#212) TomiLi válasza norbitális (#209) üzenetére


TomiLi
addikt

:N Silverstone ST1000-P,
Nekem is eszembe jutott, mert már nem emlékeztem, hogy van leosztva a 12V a tápon... hát sehogy.... egy 12V-os ága van.

Bogyóka

(#213) Zodicus válasza tomic (#211) üzenetére


Zodicus
senior tag

Egyetértek. Nekem is volt ilyen XP és Win7 alatt is tökéletesen muzsikált. Nem tudom minek ez a linux-os f@szság?! :F

(#214) tomic válasza Zodicus (#213) üzenetére


tomic
addikt

Számomra is érthetetlen! :F
Marketing fogás talán?

(#215) Topanka válasza tomic (#211) üzenetére


Topanka
aktív tag

Köszi!
Mindenesetre megnyugodtam.
De abban igazad van, hogy miért nem SATA3-ban gondolkodom.
Nem tudom eldönteni melyik alaplap legyen az ASUS-tól, de azt se, hogy melyik SSD.
DV-ét kerestem, de még nem találtam.
Ő jó szaki ebben?
A lényeg, hogy laikus vagyok az egészhez, ez finom kifelyezés arra, hogy holt hülye, ezért SSD olyan kellene akkor most már SATA3-ra, amihez nem kell a TRIM-et beállítani.

(#216) tomic válasza Topanka (#215) üzenetére


tomic
addikt

A lapot kiválasztod a termék honlapján. Amelyiken 4 sata3 csati van az neked jó lesz.
Dv korrekt kis szaki.

(#217) Lg52xMAX válasza Topanka (#210) üzenetére


Lg52xMAX
tag

Nekem Intel X25-M 120GB SSD-m van és tökéletesen működik a lappal. Az op. rendszer: Win 7 x64.
Én csak ajánlani tudom az Intelt, attól függetlenül hogy csak SATA 2-es.

(#218) énvagyokAdam válasza Lg52xMAX (#217) üzenetére


énvagyokAdam
tag

Én 2x60GB Vertex 2-t használok, szintén csakis ajánlani tudom, de ha ma vennék lehet inkább egy Revo drive-ra vagy vertex3-ra neveznék be...

(nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#219) tomic


tomic
addikt

Akik tuningolták a gépeiket, kinek mennyi bclk-t sikerült elérniük?

(#220) TomiLi válasza tomic (#219) üzenetére


TomiLi
addikt

Nekem 105-öt...

De jövő hónapban már jön a Z68, ahol elvileg nem lesz ilyen korlát! :DD

Bogyóka

(#221) jeni válasza énvagyokAdam (#218) üzenetére


jeni
félisten

a 2x60 gigás SSD-nek mi az előnye? az 1x 120Gb SSD az nem jobb?

(#222) tomic válasza TomiLi (#220) üzenetére


tomic
addikt

És akkor lapot cserélsz?

(#223) TomiLi válasza tomic (#222) üzenetére


TomiLi
addikt

Nem tudom még, mert az még egy hónap!

A mostani konfigommal is szívás van! A saber lapban nem megy az Asus gtx 580! :O
Volt mind a kettő szervízben, és külön külön kitűnően működnek, együtt viszont már nem igazán..
Sajnos valamelyiknek mennie kell.... :O

Bogyóka

(#224) tomic válasza TomiLi (#223) üzenetére


tomic
addikt

Gondolom nem a vga lesz az? :F

(#225) TomiLi válasza tomic (#224) üzenetére


TomiLi
addikt

Nem tudom még!
A vga ha cserére kerülne, akkor is maradnék a GTX 580-nál, mert nagyon tetszik a Gainward phantom megoldása.... :B A két vga tudása közel azonos (órajelek, zaj, hűtés)

Bogyóka

(#226) SVLaller válasza TomiLi (#223) üzenetére


SVLaller
senior tag

azért érdekes lenne megkérdezni az asus véleményét, hogy miért nem meg az asus lapban az asus videokártya :F

mindenki jó valamire, ha másnak nem elrettentő példának :-)

(#227) Gabesz144 válasza TomiLi (#225) üzenetére


Gabesz144
senior tag

Ez elég furi.
Egyik haveromnak is Asus sabertooth P67 es lapja van és egy asus gtx 580-as kártyája és nála semmi gond. Nekem is sabertooth lapom van és egy asus gtx 560-as az is tökéletesen működik.

Xbox Gamertag: Gabesz14415

(#228) TomiLi válasza SVLaller (#226) üzenetére


TomiLi
addikt

Egy barátom találkozott már hasonló problémával sajnos. De nekem sem jutott volna eszembe, hogy két asus termék nem fér össze..

(#227) Gabesz144: Ennek a direct cuII-nek más a táp ellátása, mint a ref 580-asoké. (két 8pines csatija van), Talán ez okozhatja a galibát.... - Sajnos....

[ Szerkesztve ]

Bogyóka

(#229) jeni válasza TomiLi (#228) üzenetére


jeni
félisten

ez elvileg ha két Asus termék nem megy vagy nem fér össze akkor az gyártói baki vagyis garanciális hiba amit kötelesek megoldania gyártó részéről. :R :U
gondolom én :F

(#230) Gabesz144 válasza TomiLi (#228) üzenetére


Gabesz144
senior tag

Igen tudom nekem is DirectCu II van csak gtx 560 ti, és haveromnak is csak gtx 580, de neki is működik .
Igaz neki is a 1305 ös bios van fenn mint nekem.

Xbox Gamertag: Gabesz14415

(#231) énvagyokAdam válasza énvagyokAdam (#218) üzenetére


énvagyokAdam
tag

jeni-nek, csak elbattam a választ

A legnagyobb előnye az volt, hogy fél év csúszással tudtam megvenni, nem kellett egyben kicsengetni a pénzt érte. Most a kettő RAID 0-ban működik, ami pedig dob a sebességén 20-30%-ot

[ Szerkesztve ]

(nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#232) TomiLi válasza jeni (#229) üzenetére


TomiLi
addikt

Igazad van, de én ebbe nem akarok belefolyni. Max. lesz egy jelzés az asus felé!

Gabesz144 Haverodnak a referencia GTX580-a van?

[ Szerkesztve ]

Bogyóka

(#233) Gabesz144 válasza TomiLi (#232) üzenetére


Gabesz144
senior tag

Nem neki is GTX 580 DirectCu II-je van és semmi gond nincsen vele.

Xbox Gamertag: Gabesz14415

(#234) TomiLi válasza Gabesz144 (#233) üzenetére


TomiLi
addikt

Aha!
NA ezt jó, hogy mondod! Akkor vagy a bios-szal lesz gond, vagy mégis csak magával a lappal! :Y :W
Akkor azt hiszem ezt jelzem a szervíznek is!
Mindenesetre köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

Bogyóka

(#235) Gabesz144 válasza TomiLi (#234) üzenetére


Gabesz144
senior tag

Nincs mit :) .

Xbox Gamertag: Gabesz14415

(#236) TomiLi


TomiLi
addikt

Na átmenetileg egy asrock Fatal1ty lesz a saber helyett ( a vga marad!)
de a végső cél egy ROG lap lesz. (Nem akartam ilyen drága felesleges cuccokkal teli lapot, de ennél hátha nem lesz ilyen probléma)

Nagyon nagy valószínűséggel a bios-szal lesz egyébbként gond, tehát lesz rá javítás gondolom, mert a szervízben azóta ki lett próbálva ez a felállás egy másik Dierct CU II-vel és egy másik Sabertooth lappal is... Ugyanaz volt a probléma, hogy a pci-e16 - 16x slotban nem volt hajlandó indulni a lap. Reméljük, hogy az asus, majd talál rá megoldást.

Azt hiszem ki is töltöm az RMA hibabejelntő lapot, hogy tudjanak róla!

Bogyóka

(#237) Gabesz144 válasza TomiLi (#236) üzenetére


Gabesz144
senior tag

Tuti hogy a bios a hunyó mert kipróbáltam az én saber lapomba haver gtx 580-asát és simán megy mindeggyik slotba nálam is. Nem is frissítek biost jó nekem ez a 1305-ös minden tökéletessen működik eddig :) .

Xbox Gamertag: Gabesz14415

(#238) TomiLi válasza Gabesz144 (#237) üzenetére


TomiLi
addikt

Írtam az asusnak a problémáról, kíváncsi vagyok, hogy mit reagálnak!
Azt nem értem, hogy lehet ilyet elrontani.
Azt még megérteném, hogy pl. egy gainward gtx 580 phantommal (az sem ref vga) nem menne, de hogy házon belül ekkorát hibázni!

Akkor vagy megvárom a következő bios-t - ami nem garancia arra, hogy javítja a problémát - vagy cserélem a lapot.... hát...

Egyébként pont Veled példálóztam :R a szervízben is... de hát ők csak azzal tudnak valamit kezdeni, amit tapasztalnak, ők próbálnak ki... :F
A szervízes is hajlott arra, hogy a bios lesz a bibi....

Rögtön felsorolt egy pár érdekes esetet, amivel szerencsére én még nem találkoztam... :N

[ Szerkesztve ]

Bogyóka

(#239) cyber86


cyber86
őstag

Helló. Végre kész az új gép p8p67 deluxe i5 2500k és Kingston HyperX LoVo 1800as van benne csak volna 1 pár kérdésem. A ramok ha jól látom csak 1333ba futnak nem tom miért akkor ezt a turbó boostot vagy mit nem tom még hogy kell belőni, hogy 37-en pörögjön cpu akkor eput mire érdemes tenni meg érdemes-e feltelepíteni a windowsos epu vezérlést meg asszem benne van a turbó evo is. A tput bekapcsoltam az alaplapon ha az kell hozzá ja meg mi ez a limit cpuid maximum ami disabled gyárilag meg a intel virtualization tech az is disabled gyárilag.

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#240) JoceeHunt válasza cyber86 (#239) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Hali, nekem 1600-as Herculeseim (Kingmax) vannak, szintén 1333-on megy, megemeltem a 1600-ra és fagyott a játékom Maffia II többször is, vissza kellett vennem. Valamit finomítani kell szerintem, írták hogy ne auto legyen a Voltage, de még nem volt időm kipróbálni, talán vasárnap.

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#241) Svájcinéger válasza cyber86 (#239) üzenetére


Svájcinéger
senior tag

HI ! Nekem is 1333-on mennek. 2 hete van meg a konfig, de sokat még én sem foglalkoztam a pepecseléssel időhiány miatt. A gigabyte topicban írták, hogy mit kell állítani, hogy 1600-on menjenek.
Iszonyatos gyors a core2duo után és nagyon kellemesen csalódtam az alaplapi hangkariban is. Arra most nem költök egy ideig. VGA-t kellene vennem, egy 560 TI-re gondoltam, csak el kéne adnom a GTX260-at. Van valami info, hogy ha alapon hagyom a procit, akkor melyik VGA-t hajtja ki ?

[ Szerkesztve ]

Anarchizmus jelentése: az emberi elme elszakadása a vallási dominanciától, az emberi test elszakadása a vagyoni dominanciától. Szabadulás a béklyók és az állami megszorítások alól. Egy olyan társadalmi rend, mely az emberek gyülekezési jogán alapul.

(#242) Gabesz144 válasza Svájcinéger (#241) üzenetére


Gabesz144
senior tag

Nekem egy Asus GTX 560ti-van és minden fullon döccenés nélkül megy , ennél nagyobb szerintem nem kell még. A memóriánál arra kell figyelni hogy ne menjen 1.57v fölé a fesz.
Nekem 1600MHz-en megy 1.55-ön még nem volt fagyás.

Xbox Gamertag: Gabesz14415

(#243) JoceeHunt válasza Svájcinéger (#241) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Nekem 5770HD-m van Vapor X-es Sapphire, Maffia II, Shogun 2 problémamentes fullon.
Én megmondom őszintén nem nagyon érzek különbséget a P5B E6400-as procis megoldása után, pedig 64 biten használom. Indulás is hasonló hosszú, programok indulása is, szóval lehet nálam van valami gáz szoftveresen. Nem tudom.
Egy észrevétel:
Bekapcsolás gomb megnyomása után feltűnően sokat vár az indulással nálam a gép (megnyomom és 1-1,5 mp mire beindul a rendszer és felvillan a 2 led a ház elején) ez normál ennél a lapnál?

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#244) Gabesz144 válasza JoceeHunt (#243) üzenetére


Gabesz144
senior tag

Nekem is úgy indul szerintem ez a P67-eseknél normális.
Én a Maffia II még nem próbáltam de a Crysis1 és a 2 simán 45-fps alá nem megy

Xbox Gamertag: Gabesz14415

(#245) JoceeHunt válasza Gabesz144 (#244) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Ahham, akkor nem gond. Erős lap kell neki az idő :D. FPS-t hol lehet game közben mérni? Mivel? Játék közben hol lehet figyelni a proci hőt?

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#246) cyber86


cyber86
őstag

De ezek nem bírják az 1800at? elvileg annak vettem és az is van rá írva. Ja meg azt nem tom, hogy tudom elérni a 3,7et amit a proci leírásába írnak neten. Ja és igen csak gyorsabb a c2d e8400 után :) Mondjuk abba is jól ment az 560om de most főleg.

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#247) Svájcinéger válasza Gabesz144 (#242) üzenetére


Svájcinéger
senior tag

Az MW2. full hd-ben nem gond neki, de a BO-hoz már jobb lenne egy erősebb kártya, mint a GTX 260. Ok, köszi a jótanácsot a ramokhoz.
JoceeHunt: én vettem egy SATA3-mas winyót is, 64 MB cache-sel. E6600-ról váltottam, hol alapon, hol 3.4 GHz-en üzemelt, de nekem sokkal gyorsabbnak tűnik. Igaz, csak 2 GB ramom volt és XP-m, aminek már elég véres volt a torka.
Fraps-szal tudsz FPS-t játék közben. MSI Afterburnerrel meg talán sok minden mást is.

[ Szerkesztve ]

Anarchizmus jelentése: az emberi elme elszakadása a vallási dominanciától, az emberi test elszakadása a vagyoni dominanciától. Szabadulás a béklyók és az állami megszorítások alól. Egy olyan társadalmi rend, mely az emberek gyülekezési jogán alapul.

(#248) Gabesz144 válasza Svájcinéger (#247) üzenetére


Gabesz144
senior tag

Nálam a BO 1680x1050 be 60 fps minden fullon van de sajna a monitorom csak ennyit bír felbontásba. :DDD .

Xbox Gamertag: Gabesz14415

(#249) Gabesz144 válasza JoceeHunt (#245) üzenetére


Gabesz144
senior tag

Az FPS-t én a FRAPS nevű progival mérem játék közbe.
A hőfokokat pedig a Real Temp progival.

Xbox Gamertag: Gabesz14415

(#250) Svájcinéger válasza Gabesz144 (#248) üzenetére


Svájcinéger
senior tag

Az előző procival vissza kellett vennem 1280x1024-re, mert nem igazán volt játszható. Most asszem full hd-n van.

Anarchizmus jelentése: az emberi elme elszakadása a vallási dominanciától, az emberi test elszakadása a vagyoni dominanciától. Szabadulás a béklyók és az állami megszorítások alól. Egy olyan társadalmi rend, mely az emberek gyülekezési jogán alapul.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.