Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) tomic válasza JoceeHunt (#450) üzenetére


tomic
addikt

[Hirtelen ezt találtam]
Szerintem kb 5-6 ezerrel a bolti ár alatt. De én ha el szeretnék adni valamit nem szeretek sokat sza...ni 1-2 ezer forinton. Főleg számtek alkatrészeknél.
pl: tegnap szerettem volna venni egy vga-t faternak. 5770 lett kinézve az apróban. 23 ért adta volna én 20 at kínáltam. nem adta így vettem egy 5830at újonnan 25ért.

[ Szerkesztve ]

(#452) Gabesz144 válasza JoceeHunt (#450) üzenetére


Gabesz144
senior tag

Az új lapok lesznek Z-jelzésűek amibe már lehet tuningolni is és tudja kezelni az IGP-t ami a prociba van integrálva.

Xbox Gamertag: Gabesz14415

(#454) Gabesz144 válasza tomic (#453) üzenetére


Gabesz144
senior tag

Nem rossz :C .
Én maradok a P67-nél még egy darabig. Elvileg az új Ivy Bridge procik is belemennek majd a P67-es lapokba úgyhogy még jó egy darabig nekem :) .

Xbox Gamertag: Gabesz14415

(#455) JoceeHunt válasza Gabesz144 (#452) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Ahham. Jó áruk lehet majd.
Akkor ilyen 30 körül kapnék a lapomért azt mondjátok?
Ha kapnék érte annyit, el is adnám, és jöhetne a Saber.

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#456) Gabesz144 válasza Gabesz144 (#454) üzenetére


Gabesz144
senior tag

Na utána néztem lehet mégse lesz jó az Ivy Bridge proci a P67-es lapokba :O .
Ez van, én még akkor is elleszek egy darabig a Sabertooth-al :)

Xbox Gamertag: Gabesz14415

(#457) JoceeHunt válasza Gabesz144 (#456) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Én már hezitálok is:

- Saberban nincs Bluetooth, nekem nagyon bejön, hogy ágyról is ki tudom kapcsolni a masinát :D.
- PCI-E-be miket lehet pakolni? 1-el kevesebb a Saber mint a mostani, bár nem tudom nekem kell-e
- Ezek vannak neked Saberba?
ASUS EPU
- EPU, EPU switch
ASUS TPU
- Auto Tuning, TurboV, TPU switch

Ezek sincsenek benne a Saber elírásban az Asus honlapon:
Precision Tweaker 2
- vCore: Szabályozható CPU-feszültség 0.005V - vCCIO: Adjustable I/O voltage at 0.00625V increment
- vCCSA: 144-step system agent voltage control
- vDRAM Bus: 160-step Memory voltage control
- vPCH: 90-step Chipset voltage control
- vCPU_PLL: 160-step CPU & PCH PLL voltage control
SFS (Stepless Frequency Selection)
- BCLK/PEG frequency tuning from 80MHz up to 300MHz at 0.1MHz increment
Tuningolási védelem
- ASUS C.P.R.(CPU Parameter Recall)

Lehet hogy a Saber régebbi mint a P8P67?????

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#458) Gabesz144 válasza JoceeHunt (#457) üzenetére


Gabesz144
senior tag

Hát igen a bluetooth nekem is hiányzik.
A PCI-csatlakozó nekem elég mivel egy VGA van meg majd egy hangkártya kell még.
Ha az asus honlapján nézted akkor azok vannak ami leven írva.
Lehet hogy a P8P67 újabb mint a Sabertooth nincs kizárva :) .

Xbox Gamertag: Gabesz14415

(#459) JoceeHunt válasza Gabesz144 (#458) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Akkor kérdés hogy csak a hűtés miatt kellene-e nekem ez a lap, kevesebb szolgáltatással... Hmmmm. Ha megjön az új kuckó megnézem a hűtést és újragondolom a Projektet :D

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#460) Gabesz144 válasza JoceeHunt (#459) üzenetére


Gabesz144
senior tag

Én csak a hűtés miatt vettem és az 5 év gari miatt :D
Tesztekbe viszont a Deluxe mögött a második a Sabertooth sebességbe, nekem ennyi elég is :DD .

[ Szerkesztve ]

Xbox Gamertag: Gabesz14415

(#461) tomic válasza JoceeHunt (#459) üzenetére


tomic
addikt

Ezek szerint te már használod is a bt-t? És mit tudsz még írányítani vele?

(#462) JoceeHunt válasza tomic (#461) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Igen próbálgatom. Media playert meg ilyeneket nem kezelem, kizárólag a Shout Down-ra tetszett meg, és választottam ezt a lapot, illetve a tuningolási jellemzői miatt.
Mást még nem próbáltam, mert annyira azért nem vagyok kényelmes hogy a zenét is arról irányítsam. A zene nekem ki van vezetve egy Onkyo erősítőre, ami 4 hangfallal megy, azt azon hangosítom, halkítom, de nem sokat zenélek, max netezés közben, akkor meg ugye gépnél vagyok.
De megnézem neked este mit tud ha nagyon érdekel.

VGA ügyben ti tudtok segíteni?

Eddig egy X1950 Pro-m volt RCA-n tévére vezetve, a TV elvileg 780p-s felbontású Samsung. Filmek miatt vezettem ki, na most az RCA megoldás már időt múlt, rendeltem és meg is jött egy 15m-es HDMI kábbel, tegnap összedugtam, megy is. Viszont nem tudom hogy pontosan hogy működik egy videokari.

Van ugye a monitorom DVI-on (Samu 931C, 1280*1024), illetve a TV HDMI-n (780p, nem tom hány*hány így hirtelen). Nem tudom klónban nyomatni, a régi kártyával sem tudtam. Csak vagy ez vagy az. Ez azért lehet mert a kártyák 1 felbontásban adják ki a jelet gondolom. Így van?
Tehát nem megy 2 külön csatornán a 2 különböző felbontás?
Na ez akkor is érdekes lesz ha megjön holnap a Dell U2311 a maga 1080p-jével. Akkor sem lesz egy a felbontás a 2 cucc között. Vagy egyáltalán menne klónba ha azonos lenne a felbontás és a képarány?

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#463) Gabesz144 válasza JoceeHunt (#462) üzenetére


Gabesz144
senior tag

Ez engem is érdekelne ?
Külön már próbáltam rákötni HDMI kábellel a TV-re és minden tökéletesen ment csak nincs olyan hosszú kábelom hogy a monitor és a tv is rá legyen kötve a VGA-ra.
De akkor elvileg nálam se fog működni mivel a monitorom csak 1680-as felbontást tud a Samsung tv-m meg 1080p-tehát Full HD.
Hol vetted a HDMI kábelt és mennyi volt? Mondjuk nekem 5m elég lenne.

Xbox Gamertag: Gabesz14415

(#464) JoceeHunt válasza Gabesz144 (#463) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Ebay. Rendeljek? Az enyém 7500 körül volt, függ a dolcsi árfolyamtól.
Ha gondolod nézd ki, ha nem akarod kinézem, megrendelem hozzám és elpostázom neked ha megjön. Magyaron belül nem kell postát fizetned. 2-3 hét.
Hirtelen megnézve 3500-4000 között vannak akik postáznak is ide.

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#465) JoceeHunt válasza Gabesz144 (#463) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Egyébként ahogy nézegettem abban a kevéske 5 percben a Catalistot, csak Primery-t lehet meghatározni, régen voltak olyan opciók hogy Klón.

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#466) tomic válasza JoceeHunt (#462) üzenetére


tomic
addikt

légyszi. :R

(#467) SVLaller válasza JoceeHunt (#465) üzenetére


SVLaller
senior tag

Nvidia control panelben be tudtam állítani a klón képernyőt a DSUB és a DVI csati között.

mindenki jó valamire, ha másnak nem elrettentő példának :-)

(#468) JoceeHunt válasza SVLaller (#467) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Megsasolod nekem? Én nem találtam cataba.

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#469) JoceeHunt válasza tomic (#466) üzenetére


JoceeHunt
őstag

este írom!

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#470) JoceeHunt válasza Gabesz144 (#463) üzenetére


JoceeHunt
őstag

most nézem, nemigen éri meg az 5m-est ebayen. Itthon 1500-től vannak.

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#471) SVLaller válasza JoceeHunt (#468) üzenetére


SVLaller
senior tag

szerintem csak akkor megy, ha azonos a felbontás. most nem tudom sajnos megnézni, eladtam a tápot a gépből és gyorsan venni kéne egy másikat. :B

mindenki jó valamire, ha másnak nem elrettentő példának :-)

(#472) Gabesz144 válasza JoceeHunt (#470) üzenetére


Gabesz144
senior tag

Igen nézegettem én is de azért köszi.

Xbox Gamertag: Gabesz14415

(#473) Gabesz144 válasza tomic (#453) üzenetére


Gabesz144
senior tag

Most írt nekem egy srác a forumon hogy ő 5 GHz- en letesztelte az i7-2600K procit egy P67 Sabertooth lapba és neki a max hőfok 55-60 fok volt :Y . Ez szerintem lehetetlen még vízhűtéssel is.

[ Szerkesztve ]

Xbox Gamertag: Gabesz14415

(#474) JoceeHunt válasza Gabesz144 (#473) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Akkor az a lap nagy húzásokra való...

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#475) csimpok válasza JoceeHunt (#474) üzenetére


csimpok
aktív tag

Alap P8P67-tel általában meddig lehet húzni egy i2500K-t alapfeszen, illetve feszemeléssel (mondjuk egy Xigmatec Gaia hűtővel)?
(Bocs, ezt mindenkitől kérdezem) :)

[ Szerkesztve ]

(#476) JoceeHunt válasza csimpok (#475) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Fogas kérdés. De ha neked az a konfigod, igazán megírhatnád :).
Viccet félretéve, húzi tapasztalataimat akkor ha összeáll az új rendszer. Holnap jön a Monitorom és a házam, hétvégén összepakolom és uccu neki.
A bajom még az hogy behalt a terrás winyóm, nincs egy éves és nem találom a blokkját, lehet benyaltam és vennem kell másikat. Szerintetek a sorszámot nézik?

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#477) csimpok válasza JoceeHunt (#476) üzenetére


csimpok
aktív tag

Én is elvileg péntekre szerzem be az összes cuccot, és hétvégén szerelem össze. Kíváncsi leszek... Az alaplapon még módosíthatok holnapig (Asrock Pro3 vagy extreme4 :)), elég sokan ajánlják az Asrockot, de az ASUS P8P67 alig drágább nála (31K itt a PH-n). Azt is írják, hogy sok gond van az ASUS-szal, ehhez képest olyan sok hibát nem lehet olvasni itt (?).

[ Szerkesztve ]

(#478) Pist@bácsi válasza csimpok (#475) üzenetére


Pist@bácsi
őstag

Ezt az alapfeszt hogy érted?
Megnézed alap órajelen mennyit ad neki a lap és azt állítod be fixen?
Ha auton hagyod a VCore-t akkor a szorzó emeléssel emelni fogja a lap a feszt is.

Szem előtt tartva a procik eltérő tuning potenciálját, 4.4 - 4.5GHz szinte mindegyikkel összejön 1.25 - 1.3V feszültséggel. (persze nem auto VCore-al, mert úgy túlfeszeli). Ezt még simán tudod hűteni vele.

(#479) csimpok válasza Pist@bácsi (#478) üzenetére


csimpok
aktív tag

Hát gondolom van olyan hogy alapbeállítások, alapfrekvencia mellett mekkora frekvencia mellett fut a proci, nem? Most egy A63-3000+-om van, és tudom hogy 1,5V az alapfesz... Alapfeszem tudom 2 Ghz helyett 2,3 Ghz-en futtatni, most 1,525-ön 2,4 Ghz-en megy. Sandynél nem tudom milyen frekvenciák vannak, vagy manapság már szabadon lehet ezt állítgatni? :)

[ Szerkesztve ]

(#480) csimpok válasza csimpok (#479) üzenetére


csimpok
aktív tag

Na ezt jól megfogalmaztam :B

(#481) Pist@bácsi válasza csimpok (#479) üzenetére


Pist@bácsi
őstag

Értem, hog mit akarsz kérdezni. De másképp kell megközelíteni.
Ha auton hagyod a VCore-t akkor a szorzó emeléssel emeli a feszt is a lap.
Alap freki van > 3.3GHz és turboval 3.7GHz de alapon magonként eltérő a turbo szorzó.
Ez az alapfesz nem igazán értelmezhető, ha megy az energiagazdálkodás akkor a feszültséget is visszaveszi (kivéve ha fixet állítasz be) és load sem hajszálra ugyanaz minden procinál azonos órajelen sem. De nincs is jelentősége. 4.4GHz biztosan összejön minden különösebb nehézség nélkül. És ott még bőven tudod hűteni a Gaia-val

(#482) csimpok válasza Pist@bácsi (#481) üzenetére


csimpok
aktív tag

Tehát azt mondod, hogy ahány proci és ahány alaplap, annyiféle Vcore-t állítanak be maguknak az alaplapok (alapfrekvencián). Azaz a jobban sikerült procik alacsonyabb feszt kapnak, mint a rosszabbak?

[ Szerkesztve ]

(#483) tomic válasza csimpok (#477) üzenetére


tomic
addikt

Mégis milyen hibák? :F
Bios frissítés vissza felé. De ez nem hiba csak kellemetlen.

(#484) Tökmindegy válasza csimpok (#477) üzenetére


Tökmindegy
senior tag

És kik írják ? Mert én itt nem olvastam még,hogy gond lenne bármivel is.

De ha "gond van" vele,akkor ne is vacilálj. Asrock-ot kell venni:) Azzal nincs gond.

Fúúúú, végre van egy kártya mégdrágábban mint amennyiért eddig sem tudtam megvenni! Király!!"by capulet75"

(#485) Pist@bácsi válasza csimpok (#482) üzenetére


Pist@bácsi
őstag

Nyilván vannak egyforma procik is. Fogalmam sincs mitől függ melyik mennyit kap.
Azt mondom, hogy nem érdemes ebből az irányból közelíteni a kérdést. Terhelés függvényében dinamikusan változik a szorzó és a feszültség is. (kivéve ha fixen beállítod).
Tuning nélkül load 1.1xxV környékén mennek, de gondolom ezt a procit úgyis tuningra veszi az ember.
Az általad kérdezett hűtővel nyugodtan megcélozhatsz 4.4-4.5GHz-et 24/7 -re.
Hogy a konkrét darab mire lesz képes az meg majd kiderül.

[ Szerkesztve ]

(#486) csimpok válasza Pist@bácsi (#485) üzenetére


csimpok
aktív tag

Ok kösz, meglátjuk. Remélem a Gaia hűtőnek lesz helye és nem lóg be a memóriák helyére.

(#487) Pist@bácsi válasza csimpok (#486) üzenetére


Pist@bácsi
őstag

Eredetileg úgy kérdezted, hogy a P8P67-el meddig lehet húzni alapfeszen ....
Nem hiszem, hogy márka függő. Asrock sem rosszabb. Giga sem. MSI sem.

(#488) tomic


tomic
addikt

Lenne egy láma kérdésem. Hogy tudok csökkentett módba indítani asus lapnál. Milyen kombinációval?

(#489) JoceeHunt válasza tomic (#488) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Van egy hülye ötletem, ha a Windows-nál simán ki-Reset-eled a rendszert, akkor ugye nem megfelelően lett leállítva és bootolás után megkérdezi hogy akarsz indítani.
Bocs még sose volt rá szükségem, csak ilyen esetben találkoztam ezzel.

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#490) Jorus válasza tomic (#488) üzenetére


Jorus
nagyúr

F8

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#491) Gabesz144 válasza Gabesz144 (#473) üzenetére


Gabesz144
senior tag

Na kiderült hogy a srácnak miért volt ilyen hűvös a processzora :C .
Vantage alatt mérte a hőfokot, írtam neki hogy nézze meg LinX-el vagy Intel Burn Teszt-el tuti nem 55-60 fokokat fog mérni :DDD .

Xbox Gamertag: Gabesz14415

(#492) Gabesz144 válasza JoceeHunt (#470) üzenetére


Gabesz144
senior tag

Megvettem az 5m-es HDMI kábelt összekötöttem a Samsung HD TV-vel de én se tudom belőni hogy a monitoron és a TV-n is adjon képet. Akkor ezek szerint tényleg nem tudja hogy a monitor 1680x1050-be megy a TV meg 1920x1080-ba :( .
Nemgond úgyis csak filmnézéshez kellett a kábel :) .

Xbox Gamertag: Gabesz14415

(#493) JoceeHunt válasza Gabesz144 (#492) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Akkor jó volt a gyanúnk hogy egyforma felbontásnak kell lennie. Hááát, lehet az Nvidia jobb ezen a területen. Engem már csak az fog érdekelni, hogy lesz-e a filmekben alul-felül fekete csík. Az néha marhára zavar hogy szinte a TV képernyő fele van kihasználva a film nézése közben. Erre sose jöttem rá miért van. Ezt nem tudja valaki?

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#494) Jorus válasza Gabesz144 (#492) üzenetére


Jorus
nagyúr

Kiterjesztett Asztalnál be tudod állítani külön-külön a csatlakoztatott megjelenítők felbontását.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#495) Gabesz144 válasza Jorus (#494) üzenetére


Gabesz144
senior tag

Azt hogyan kell pontossan :B ?
Ha hazaérek munkából megnézem.
Jó lenne ha lenne kép a monitoron meg a TV-n is egyszerre.

Xbox Gamertag: Gabesz14415

(#496) JoceeHunt válasza Gabesz144 (#495) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Megjött a monitorom!!!!!!! Nagyon fasza, köszönet artistnak érte!

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#497) Jorus válasza Gabesz144 (#495) üzenetére


Jorus
nagyúr

XP esetén így.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#498) Gabesz144 válasza Jorus (#497) üzenetére


Gabesz144
senior tag

Köszi!
64 bites Win7 -em van de akkor azon is valahogy így kell.

Xbox Gamertag: Gabesz14415

(#499) Jorus válasza Gabesz144 (#498) üzenetére


Jorus
nagyúr

Windows 7 esetén pedig így.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#500) Gabesz144 válasza Jorus (#499) üzenetére


Gabesz144
senior tag

Köszi szépen!
Tökéletesen működik a monitor 1680x1050-be van a TV pedíg 1920x1080-as felbontáson. :DD .

Xbox Gamertag: Gabesz14415

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.