Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1101) sampe válasza jeni (#1100) üzenetére


sampe
aktív tag

futáros kiszállítást részesítem előnyben mivel vidéki vagyok :)

a pcx, ipon és a lambda árait néztem meg, és a legolcsóbban a pcx jött ki igaz az ipon és a lambda között 2000 ft van futárral együtt de nekem az is pénz :)

az adatát pedig arról az oldalról rendelem amit linkeltem is, ott csak 1500 a posta, illetve ha máshol rendelném akkor futár nélkül 20-21 k, és akkor máris megint spóroltam 2-3k-t ami már 5000 összesen, azt meg ráköltöm a szeretett asszonykámra :)

a cpu hűtőt már most megvettem! : ;] pár pillanattal ezelőtt utaltam el a 10 k-t a cuccért,
ilyenem lesz szimpatikus márka, a q9550 -n is EKL hűtés volt, meg vagyok vele elégedve, és ezzel a vétellel is szintén spóroltam még 5-7 kt, amit majd a haf 912 plus kuckóba ölök bele :) mivel a mostani thermaltake házmat ez a hűtő helyből szakítja szét :C

"A bosszú a legédesebb gyönyör a dugás mellett" 2Pac // Ha elfelejtenék PÜ-re válaszolni, írj emlékeztetőt nyugodtan, ember vagyok én is.

(#1102) jamo


jamo
tag

Melyik Biost érdemes szerintetek felrakni P8P67-re? jelenleg még csak 1503 van fent de most van időm vásárlás óta először foglalkozni vele. Naponta/kétnaponta 1x csinál kék halált a gép simán netezés közbe is akár:O Remélem az új bios segíteni fog ezen mert borzasztó idegesítő. ja és utána bootolásnál nem ismeri fel az ssd-t ("no hard drive connected...") csak ha kikapcs majd bekapcs akkor mintha mi sem történt volna. Volt már másnak is hasonló gondja?

(#1103) jeni válasza jamo (#1102) üzenetére


jeni
félisten

ha nincs gondod a mostanival akkor maradjon,mert vissza nem tehető a régi BIOS ,ha netalán az újjal gond lenne,ha mindenképpen felszeretnéd tenni a újat,akkor csak olyat amelyik nem BETA változat.

(#1104) jeni válasza sampe (#1101) üzenetére


jeni
félisten

ahaf 912 plus háznak az árából amit ki adsz, ennek a fele árárért tudnál venni egy CM 430 Elite házat,ami a gyereknek van,és ugyan olyan jó ház,bár méretében hasonló lehet mint a V3. Nem mértem meg mikor a kettőt külön külön más időben raktam össze.
Olyanba is raktam össze gépet a fateromnak,annak egy baja van,hogy vékonyak a lemezei.
Itt az aprón volt és lehet,hogy van még a CM minőségi ház az amelyik a tetején,kívül van egy dokkolója a HDD-nek. Valami 600-s sorozata. 13000 Ft körül volt.

[ Szerkesztve ]

(#1105) Mampa válasza jeni (#1103) üzenetére


Mampa
csendes tag

Pont azt írja, hogy van vele baja!!! :Y
Amúgy meg visszatehető korábbi bios.

(#1106) jeni válasza Mampa (#1105) üzenetére


jeni
félisten

tudtommal a CM Elite 430 belső bel magassága elvileg nagyobb mint a V3-sés vastagabb lemezből van összerakva,ha oda a plexti helyére nem tesz ventit akkor szerintem el kell,hogy férjen a CPU hűtője.

igazság szerint a HAF 912 Plus szép ház de túl árazottnak tartom. Akár a CM Storm Scout ház is megfelelő lehetne,még olcsóbb,annak egy a hátránya van,hogy ATI 5970/6990 kártya nem fér el benne.
Bezzeg a CM ELite 430-ba belefér :U
Még jó a CM 690.II Advanced amit előzőleg írtam,hogy külső HDD csatlakozója van neki tetekén

[ Szerkesztve ]

(#1107) Mampa válasza jeni (#1106) üzenetére


Mampa
csendes tag

Te odafigyelsz arra, hogy mit írnak neked és mire válaszolsz??? :U

(#1108) jeni válasza Mampa (#1107) üzenetére


jeni
félisten

igen,de jövő időben van megírva majd egy olyanba,ami esetleg változhat :R
csak ajánlást írtam

(#1109) Mampa válasza jeni (#1108) üzenetére


Mampa
csendes tag

Szerintem feküdj vissza aludni... Fogalmad sincs, mit írtam, s te mire válaszoltál...

Én azt írtam, hogy aki kérdezte, hogy melyik biost rakja fel, mert a mostanival fagy a gépe, hogy próbálja meg, s hogy vissza tudja majd rakni a korábbit (te azt írtad ne rakja fel, csak ha baja van vele és nem tudja visszarakni a régit). De hát pont azt írta, hogy baja van. Erre meg válaszolsz nekem, hogy a HAF912 mennyire nem éri meg az árát. Én nem is írtam házakról...

Figyelj már oda - vagy aludj még egy kicsit! Korán reggel osztod az észt összevissza, gondolkodás nélkül, teljesen mindegy, hogy az ember mit ír.

[ Szerkesztve ]

(#1110) SkyS1gn


SkyS1gn
félisten

Sziasztok, az alábbi konfigot taposom, nagyon jó lap ez, tetszenek az ASUS termékei!
Azt kérdezném hogy a DTS minőséget a hangál hogy tudom bekapcsolni? mert minden szürke, és nem engedni :S
vezérlőpultban hangnál se...

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#1111) Gabesz144


Gabesz144
senior tag

Lenne egy kis problémám :U .
Hol tudnák USB3 előlapi panelt szerezni olyan csatlakozóval ami az Asus P8P67 Deluxe laphoz adnak? A Sabertooth lapon is van ilyen csati tehát jó lenne bele csak sehol nem találok.
Van egy USB3-as pendrive-om és nem egyszerű ki be dugdosni a gép seggébe ezért kellene egy ilyen előlapi panel.

[ Szerkesztve ]

Xbox Gamertag: Gabesz14415

(#1112) psylocybin válasza psylocybin (#1026) üzenetére


psylocybin
csendes tag

Nah, megoldódott a probléma az új BIOS frissítéssel :)
Már épp gondoltam hogy írok nekik, csináljanak ilyen BIOS-t.

i7 2600K/Corsair Dominator 4GB @ 2133 MHz/P8P67 EVO/1x ASUS Radeon 5850/Samsung SyncMaster 2493 @ 1920x1200

(#1113) jamo válasza jeni (#1103) üzenetére


jamo
tag

Sajnos ez a baj, hogy elég sok kék halálom van szóval muszáj frissítenem. Szerintem akkor feltolom a 1704-eset.

(#1114) SkyS1gn


SkyS1gn
félisten

"Sziasztok, az alábbi konfigot taposom, nagyon jó lap ez, tetszenek az ASUS termékei!
Azt kérdezném hogy a DTS minőséget a hangál hogy tudom bekapcsolni? mert minden szürke, és nem engedni :S
vezérlőpultban hangnál se..."
Valaki tud ebben segíteni?

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#1115) jeni válasza jamo (#1113) üzenetére


jeni
félisten

Szia

(#1109) Mampa

Most írok annak aki nekem jött,hogy feküdjek vissza,mert még kialvatlan vagyok.
A korábbi BIOS kérdésére reagáltam nem arra amire hivatkozol.

Én csak annyit tudok neked javasolni,hogy ha KÉK halálod lesz megint a gépen,nézd meg hiba megnevezését,hogy mivel is van KÉK halál a gépen?

Alul látni fogod a kék mezőben fehér betűkkel hogy milyen hiba kóddal és milyen megnevezéssel áll le a géped.

Mert nem biztos,hogy BIOS okozza a jelenséget,lehet az drive hiba,szoftver hiba, memória hiba esetleg valamilyen túlhajtás következménye.
Ha sikerül lefotóznod akkor tedd fel ide és több szem többet lát elv alapján tudunk segíteni neked.

(#1116) jeni válasza SkyS1gn (#1114) üzenetére


jeni
félisten

az audió driverek fel vannak téve? az eszközkezelő mit mutat?
tudsz fotót készíteni róla? (print screen)

(#1117) jeni válasza Gabesz144 (#1111) üzenetére


jeni
félisten

na ezza ami nekem is fejfájást okozott
Magyarul sehol sem tudsz hivatalosan venni alaplaphoz illeszthető előlapi USB3 meghajtót.
hacsak valaki nem adja el neked jó pénzért.

emiatt vettem meg az Asus P8P67 Deluxe lapot. Az EVO változatnál meg csak hátlapi PCI USB3 csatlakozót mellékelnek.

próbáltam az előző B2 lap cserénél lenyúlni de a srác előre szólt nekem,hogy minden tartozékkal vigyem vissza,beszéltem vele tud-e félre tettetni ilyet vagy szerezni. azt mondta,hogy külön nem vehető meg.

próbáld meg az Asrock oldalon szerezni ilyet

éppen a hardverapron hirdetnek asrock lapot ami az extreme 4 és éppen az említett USB 3 előlap hiányában adja el (szerintem megtartja magának a srác és csak a lapot adja el)

NEKEM IS KÉNE ILYEN a gyerek gépébe is betennék ilyet.

a hátlapi USB3 csatlakozóról vezessél ki egy USB 3 kábelt átmenetileg míg nem találsz beépíthetős egységet

[ Szerkesztve ]

(#1118) Foxmulder89 válasza jeni (#1106) üzenetére


Foxmulder89
senior tag

Az a CM 430 jó kis ház, kár hogy kispórolták belőle az anyagot.. jó alternatíva lehet helyette ez a Thermaltake, csak 3 ezer forinttal drágább :K

A parasztvakítás fényereje ezek szerint nem állandó, a retina idővel hozzászokik az ingerhez és erősebb stimulust igényel. by Totalcar

(#1119) jeni válasza Foxmulder89 (#1118) üzenetére


jeni
félisten

nem nekem kell hanem más valakinek,
nem rossz :R
kérdés kapható-e itthon?

(#1120) Gabesz144 válasza jeni (#1117) üzenetére


Gabesz144
senior tag

Köszi szépen :R
USB3 hosszabbítót a jövő héten veszek azzal megoldódik ez a probléma de jó lenne az előlapi USB3.
Valamelyik gyártó már csinálhatna egyet :DD

Xbox Gamertag: Gabesz14415

(#1121) jeni válasza Gabesz144 (#1120) üzenetére


jeni
félisten

talán ez segítene?

ez jobb lenne de a hátul ütője a dolognak,hogy a hátlapi USB3 mely az alaplapra van integrálva azt lefoglalja

emiatt is,hogy ha külön venném meg az tuti,hogy nem lenne azonos a gyárival.
drágábban jön majd ki mint,hogy az Asus P8P67 deluxe amiben több extra van a USB 3 előlapi dokkolón kívül

[ Szerkesztve ]

(#1122) Gabesz144 válasza jeni (#1121) üzenetére


Gabesz144
senior tag

Köszi szépen :R .
A második megoldás jó lehet ha jó hosszú a kábel.
1db elég lenne nekem elöl a másikat nem dugom be akkor marad 1 hátul is ha szükségem lenne rá később.

Xbox Gamertag: Gabesz14415

(#1123) jeni válasza Gabesz144 (#1122) üzenetére


jeni
félisten

igen az is egy megoldás,ráadásul az USB 2 csatiba is betehető a USB 3 kábel,így mindkettő használható elől

rosszabb esetben meg kell jegyezni melyik a valós USB 3

(#1124) SkyS1gn válasza jeni (#1116) üzenetére


SkyS1gn
félisten

fel vannak téve!
itt a kép [link]

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#1125) jamo válasza jeni (#1115) üzenetére


jamo
tag

Lefrissítettem idő közben egyenlőre stabilnak tűnik. Sikerült még régebben lekapnom a kék képernyőt fel is rakom.
Ha ez mond nektek bármit pls segítsetek sajnos nekem kínai. :D De viszont mostanában azt hiszem mást ír ki de olyan gyorsan eltűnik, hogy nem tudom elolvasni nem, hogy lefotózni.

[ Szerkesztve ]

(#1126) psylocybin válasza SkyS1gn (#1124) üzenetére


psylocybin
csendes tag

nézd! ott egysor, hogy ,A DTS térhangzás csak a sztereó kimenetet támogatja,

Kipróbáltam, katt a Hangszóró konfiguráció fülre, és állítsd át sztereóra

kép1
kép2

i7 2600K/Corsair Dominator 4GB @ 2133 MHz/P8P67 EVO/1x ASUS Radeon 5850/Samsung SyncMaster 2493 @ 1920x1200

(#1127) jeni válasza SkyS1gn (#1124) üzenetére


jeni
félisten

én be tudtam kapcsolni a DTS-t

igen nálam is a sztereóra van téve és utána a DTS funkció ON

[ Szerkesztve ]

(#1128) psylocybin válasza jamo (#1125) üzenetére


psylocybin
csendes tag

nálam is volt ilyen, pár hete szűnt meg teljesen. ram volt a baj nálam..
kivettem őket, nézegettem őket, leporoltam őket, megcseréltem őket, majd visszatettem őket és jó lett :D
amióta alaposan benyomkodtam a helyükre mindet, azóta teljesen jók.

ja és kihúztam a ram hűtő ventiket az alaplapról, amikor az be van dugva akkor is rendszeres a kékhalál

i7 2600K/Corsair Dominator 4GB @ 2133 MHz/P8P67 EVO/1x ASUS Radeon 5850/Samsung SyncMaster 2493 @ 1920x1200

(#1129) jeni válasza jamo (#1125) üzenetére


jeni
félisten

itt próbáld meg ez valami szoftveres hiba lehet,de ne vedd tutira

lehet egy rosszul összerakott vagyis lazán berakott alkatrészek bár ez sem helytálló mert ott akkor érintkezési hiba van és megégés a következménye az alkatrésznél
ez nem valószínű,bár nézd meg melyik alkatrész melegszik rendesen mint ahogy kéne

a memóriákat is felcserélheted illetve egyesével használd csak,hátha az egyik memória nem stabil,egyesével a slotokba tedd és próbáld ki

[ Szerkesztve ]

(#1130) jamo válasza psylocybin (#1128) üzenetére


jamo
tag

Nálam nem ilyesmi lesz a gond az összeszerelésre nagyon oda ügyeltem :))

Jeni: Köszi írok oda is hátha valaki tudja.
Memóriákat is cserélgettem már az sem oldotta meg. Csak nem értem, hogy ha softveres gond akkor miért van az, hogy néha napokig semmi. Leggyakrabban netezés közben csinálta és 1x volt film nézés közbe játék alatt soha.

[ Szerkesztve ]

(#1131) SkyS1gn válasza psylocybin (#1126) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Ja közben próbáltam, de hát 5.1nél így kurvaszar, és semmit se ér... de miért csak stereo?? ez tök értelmetlen :SS Ha már belerakják ezt a funkciót akkor már 5.1en lenne igazi :SS

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#1132) jeni válasza jamo (#1125) üzenetére


jeni
félisten

ilyenkor jól jön ha kéznél van egy mobil,ugyanis a kék halál addig marad míg újra nem indítom a rendszert

(#1133) jamo válasza jeni (#1132) üzenetére


jamo
tag

Igen de mostanában mintha indulna egyből újra tegnap elképzelhető, hogy mérgemben rácsaptam a bill-re azért tünt el és nem tudtam fotózni :DDD de mostmár résen leszek.

(#1134) psylocybin válasza SkyS1gn (#1131) üzenetére


psylocybin
csendes tag

a dts nem jobb hangminőségre utal, hanem egy tömörítési eljárás
mint az ac3

ez a dts surround sensation épp arra való, hogy emulálja két hangszórón a dts nagy dinamikatartományát
kb ugyanaz mint dolby pro logic, csak más fantázianévvel

i7 2600K/Corsair Dominator 4GB @ 2133 MHz/P8P67 EVO/1x ASUS Radeon 5850/Samsung SyncMaster 2493 @ 1920x1200

(#1135) jeni válasza jamo (#1130) üzenetére


jeni
félisten

ati drive?
látom ugyanolyan a memóriád mint ami nekem van :K

(#1136) jamo válasza jeni (#1135) üzenetére


jamo
tag

Nem tudom szerintem nem ati driver most itt időközben kiderítettem, hogy az "ntoskrnl.exe" csinálja a kék halált most keresem mi is ez valójában.

Igen, igen pont ugyanaz:D

(#1137) SkyS1gn válasza psylocybin (#1134) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Akkor baxok rá :D

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#1138) tomic


tomic
addikt

Tapasztalt már közületek olyat, mikor bekapcsolom a gépet akkor feláll a rendszer majd csak a piros hdd leg világít folyamatosan de nem csinál semmit a rendszer. Egér mozog.
Kicsit később kb 1 perc múlva megy minden.
Amíg nem csinált semmit csak tekert addig amire rákattintottam azok az alkalmazások elindulnak egyszerre.

(#1139) jeni válasza tomic (#1138) üzenetére


jeni
félisten

Csinálj töredezettség mentesítést ez sokat segít.

(#1140) tomic válasza jeni (#1139) üzenetére


tomic
addikt

Ssd-m van. :F

(#1141) jeni válasza tomic (#1140) üzenetére


jeni
félisten

Hát azon kissé gond.
HDD-n nem lenne gond.
SSD más tészta :R

(#1142) tomic válasza jeni (#1141) üzenetére


tomic
addikt

Lehet ez sata kompatibilis probléma?
Esetleg bios probléma? 1305 van fent.
Ezen az ssd-n va a rendszer és egy játék amit szoktam játszani. De a játék is néha megakad.

(#1143) gyilkos répa


gyilkos répa
tag

Sziasztok!

Vettem egy p8p67 deluxe alaplapot, még csak most szereltem őssze, mélyenszántó tapasztalatokkal egyelőre nem szolgálhatok :).

Viszont két bosszantó problémám van - leírom, hátha tudtok segíteni.

1) Korábban más is írt már a double post jelenségről, a gép "kétszer indul" bekapcsoláskor (elindul, felporgeti a driveokat, lekapcsol, majd elindul és bebootol - olyan is volt már, hogy kétszer indult újra induláskor). A legújabb biost tettem fel (tegnap jött ki), de továbbra is fennáll a gond (ill egyéb, angol oldalakon talált megoldások se mentek). Esetleg valamelyikőtöknek sikerült megoldani? Van ötletetek?

2) Van egy régi SB Audigy PCI hangkártyám, amit beletettem a gépbe (szeretem :) ). Amikor azonban lekapcsolom, újraindítom, bekapcsolom a gépet, egy elég erős impulzust küld a mélynyomóra. Ezt nem sikerült megszüntetnem. Van ötletetek esetleg? Ill. milyen tapasztalatotok van az onboard hangkártyával? Jót is rosszat is hallottam.

Válaszaitokat előre is köszönöm!

gyilkos

[ Szerkesztve ]

(#1144) Foxmulder89 válasza jeni (#1119) üzenetére


Foxmulder89
senior tag

Kapható bizony, én is ilyet fogok venni nemsoká :K 13k huf körül vesztegetik..
Van hozzá 6db csendes 12-es Thermaltake ventim is ;]

[ Szerkesztve ]

A parasztvakítás fényereje ezek szerint nem állandó, a retina idővel hozzászokik az ingerhez és erősebb stimulust igényel. by Totalcar

(#1145) SkyS1gn válasza gyilkos répa (#1143) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Ezt a 2x indulást a sima p8p67em is néha csinálja de hogy miért az rejtély...

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#1146) Atimester válasza Foxmulder89 (#1144) üzenetére


Atimester
aktív tag

És mikor veszed már végre meg a házad?
Mert átmennék és megkukkolnám!
A 6 db ventivel már szélvihar lesz a házadban! :D

Attila

(#1147) sampe válasza jeni (#1106) üzenetére


sampe
aktív tag

a v3-al is az a gondom h vékonyak a lemezei, rezeg, zajos stb,
annyi a gond ezzel a haf házikóval hogy baromi nagy, így a régi gépház helyére nem fér be, szóval lehet szét kell vágjam majd az asztalt ;] és nekem egy nagyon jól szellőző házra lesz szükségem a leendő gtx 480 miatt

"A bosszú a legédesebb gyönyör a dugás mellett" 2Pac // Ha elfelejtenék PÜ-re válaszolni, írj emlékeztetőt nyugodtan, ember vagyok én is.

(#1148) jeni válasza tomic (#1142) üzenetére


jeni
félisten

szerintem kérdezzél rá itt a fórumon az SSD topikjában. Ha megcseréled a sata kábelt azzal nem veszítesz semmit vele.

(#1149) tomic válasza jeni (#1148) üzenetére


tomic
addikt

Hogy értve megcserélem?

(#1150) jeni válasza sampe (#1147) üzenetére


jeni
félisten

A CM 690 II Advanced? vagy a 690 sima? esetleg a Storm Scout?

a Elite 430-s mennyire felelne meg,mivel a gyerek még nem panaszkodott rá eddig,nem hallja a zörgést,pedig van benne a házra szerelve kék ledes 3 db venti (elől,oldalt,hátul) ,a tetejére is tehetnék 2-t de oda már nem tettem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.