Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#851) sampe válasza Gabesz144 (#841) üzenetére


sampe
aktív tag

igazából még nincs sok tapasztalatom így sli fogyasztásban :D szóval nem tudom mennyit fogyaszthat üresjáratban az sli de feltételezem ikb 130-160 w körül
de én is inkább a deluxe fele hajlok mint a z68 felé :)
a döntés nehéz, és az idő pedig kevés
jövő hétig lesz idő eldönteni mit szeretnék :D
addig segítsetek légyszíves tippekkel :)

"A bosszú a legédesebb gyönyör a dugás mellett" 2Pac // Ha elfelejtenék PÜ-re válaszolni, írj emlékeztetőt nyugodtan, ember vagyok én is.

(#852) Gabesz144 válasza jeni (#849) üzenetére


Gabesz144
senior tag

Akkor minek Z68 ha nincs rajta HDMI vagy D-Sub csati amire rálehet csatlakoztatni a monitort. Ezt nem értem azt hittem hogy mindegyiken van valamilyen csati :U .

Xbox Gamertag: Gabesz14415

(#853) Gabesz144 válasza sampe (#851) üzenetére


Gabesz144
senior tag

A Sabertooth azért jóval hűvösebb mint a többi lap ezt tapasztalatból mondom, nem parasztvakítás a Thermal Armor mint azt egyesek írták, és az 5 év gari sem mindegy szerintem. Tény hogy a Deluxe jobban felszerelt lap :DDD

Xbox Gamertag: Gabesz14415

(#854) oxalisz válasza jeni (#844) üzenetére


oxalisz
tag

A P8P67 nem támogatja az SLI-t, a többi igen.

A hibáimból tanulok, az erdményeimből erőt merítek.

(#855) sampe válasza oxalisz (#854) üzenetére


sampe
aktív tag

valameik lap csak 8X4 be támogatja ha jól tudom

"A bosszú a legédesebb gyönyör a dugás mellett" 2Pac // Ha elfelejtenék PÜ-re válaszolni, írj emlékeztetőt nyugodtan, ember vagyok én is.

(#856) sampe válasza Gabesz144 (#853) üzenetére


sampe
aktív tag

a hűtés nálam mellékkérdés, meg tudom oldani ventillátorokkal, van 3 db 12-es ventim bőven több mint elegendő szerintem, tervezek még később egy haf 912 plus házat is, és akkor meg is van oldva minden :D

"A bosszú a legédesebb gyönyör a dugás mellett" 2Pac // Ha elfelejtenék PÜ-re válaszolni, írj emlékeztetőt nyugodtan, ember vagyok én is.

(#857) Gabesz144 válasza sampe (#856) üzenetére


Gabesz144
senior tag

Akkor neked a Deluxe tökéletes választás :R .
Én is sokáig szemeztem vele de haver rábeszélt a Sabertoothra és nem bántam meg.
Nálam a szobába igen jó idő van ilyenkor, nem ritka a 32 fok sem :DDD ezért én úgy állítottam össze a konfigom hogy mindenből a legjobb hűtéssel rendelkező hardvert próbáltam megvenni :) nekem ez volt az első szempont.
A Ház az lényeges a szellőzés szempontjából, nekem egy CM Storm Sniper van ami szintén igen jól szellőzik mint a HAF 912-es

Xbox Gamertag: Gabesz14415

(#858) jeni válasza sampe (#850) üzenetére


jeni
félisten

Szia

Az 5 év garanciában én nem lennék olyan biztos :N
Hol is lehetne érvényesíteni?
Biztos van valami haszna a Thermal armornak.
Viszont azt leszámítva elég fapados az a lap.

(#859) jeni válasza sampe (#851) üzenetére


jeni
félisten

Egyébként ha Asrock lapot veszel akkor arra állítólag 3 év gyártói garancia van rá

Mivel az Asrock Z68-as lapok tudják szolgáltatni fizikailag VGA kimenetet.

Abból az Asrock P67 Extreme4 B3 ami 36500 Ft értékben nagyon javasolt.
Ár-érték arányban beelőzi az Asus lapot. A P67 Extreme6 B3 is jobb nagyobb tudással,valamint a csúcs P67-s lap a Fatality P67

Ez pedig az egyszerűbb változata

Bocs ha ide mertem írni az AsRock márkát :U

[ Szerkesztve ]

(#860) sampe válasza jeni (#858) üzenetére


sampe
aktív tag

5 év gari rá van nyomódva a dobozára is :D
de nem hinném hogy a boltban nem lehetne érvényesíteni,
ha neaggyúristen úgy adódna hogy mégsem lehet a boltban, ph-n keresztül is lehet, 1-2 hirdetést már láttam ami az ilyen gyártói garancia ügyintézéssel foglalkozik

ezzel a fapados dologgal én is így vagyok, Hardverkerben a srác mondta h jól néz ki meg hogy stabil vele a belőtt ram 2133 on, hát nem tudom,
nekem nem tetszik a kinézete, én nem is arra megyek, a teljesítmény a lényeg meg a megbízhatóság ;]

"A bosszú a legédesebb gyönyör a dugás mellett" 2Pac // Ha elfelejtenék PÜ-re válaszolni, írj emlékeztetőt nyugodtan, ember vagyok én is.

(#861) Gabesz144 válasza jeni (#858) üzenetére


Gabesz144
senior tag

Ezzel azért nem értek egyet.
Nekem Sabertooth lapom van és ugyan azt tudja mint a P8P67 Pro sőt tuningban szerintem igen erős lap. A Thermal Armor elég jól teszi a dolgát sokkal hűvösebbek az alkatrészek mint a többi lapnál. Az 5 év gyártói gari meg 5 év nem 3 mit a többi lapnál.

Xbox Gamertag: Gabesz14415

(#862) sampe válasza jeni (#859) üzenetére


sampe
aktív tag

erről az asrockról sokat sajna nem tudok, csak annyit hogy régen nagyon gány termékeket csinált, és hogy nem voltak valami jók, most azt hallottam ill olvastam hogy kibújt az asus árnyéka alól és most már jó lapokat csinál, hát a fene tudja, asrock lapom mindenesetre legutoljára lesz
azért meg z68at nem akarok venni hogy legyen vga kimenet végülis, nekem nem előfeltétel
meg itt az ár nem számít nekem jelen pillanatban, mivel 1:1 be adják nekem a lapot, csak a kategóriájában hasonlót, szóval lehetséges hogy kapok majd egy deluxe lapot, ami már majdnem hogy csúcskategória az meg nekem elég :)

ez a fatality meg tény és való hogy jól néz ki, de nekem olyan rampage koppintás az egész dolog, a fekete piros színkombinációval de ez az én magán véleményem, attól függetlenül biztos jó lehet :)

"A bosszú a legédesebb gyönyör a dugás mellett" 2Pac // Ha elfelejtenék PÜ-re válaszolni, írj emlékeztetőt nyugodtan, ember vagyok én is.

(#863) sampe válasza Gabesz144 (#861) üzenetére


sampe
aktív tag

végülis arra szeretnék kilyukadni most hogy a deluxe lap a jobb v a sabertooth :))

"A bosszú a legédesebb gyönyör a dugás mellett" 2Pac // Ha elfelejtenék PÜ-re válaszolni, írj emlékeztetőt nyugodtan, ember vagyok én is.

(#864) Gabesz144 válasza sampe (#863) üzenetére


Gabesz144
senior tag

A Deluxe jobb ez biztos :DDD .
Viszont nekem tökéletesen megfelel a Sabertooth is nem kell a sok extra tuningba igen erős ez is :) és nagyon stabil lap, ennél több nem kell.
Egy I5-2500K prociból röhögve kiprésel 5GHz-et és még bírná tovább is szerintem.

Xbox Gamertag: Gabesz14415

(#865) Gabesz144 válasza sampe (#863) üzenetére


Gabesz144
senior tag

Memóriát milyet használnál benne?
Figyelni kell hogy 1,5v-on működjön az Intel ezt javasolja.

Xbox Gamertag: Gabesz14415

(#866) sampe válasza Gabesz144 (#864) üzenetére


sampe
aktív tag

köszönöm a válaszod :D

már csak egy deluxe tulajdonos véleményére vagyok kíváncsi :D

ramokból milyent használsz?

"A bosszú a legédesebb gyönyör a dugás mellett" 2Pac // Ha elfelejtenék PÜ-re válaszolni, írj emlékeztetőt nyugodtan, ember vagyok én is.

(#867) Gabesz144 válasza sampe (#866) üzenetére


Gabesz144
senior tag

Én jelenleg A-DATA ramokat használok 2x4Gb-ot 1600MHz-en üzemel 1.45v-on
:D

Xbox Gamertag: Gabesz14415

(#868) sampe válasza Gabesz144 (#865) üzenetére


sampe
aktív tag

ocz reaper 7-7-7-24
ha auto értéken hagyom a biosba akkor gondolom 1,5 volton megy nem?
egyébként a ram 1,65 voltra van hitelesítve, de a ramon a címkén már 1,9 volt van :)

"A bosszú a legédesebb gyönyör a dugás mellett" 2Pac // Ha elfelejtenék PÜ-re válaszolni, írj emlékeztetőt nyugodtan, ember vagyok én is.

(#869) Gabesz144 válasza sampe (#868) üzenetére


Gabesz144
senior tag

Alapból 1333MHz-en fog üzemelni 1.5v-on elvileg.
Nem tudom hogy jó lesz e :U .
Meg kellene nézni hogy a Deluxe lap milyen modulokat támogat és ha köztük van a tied akkor működnie kell de ha nincsen akkor necces.
Az a gond hogy az alaplap bírná csak itt a processzorba van a memória vezérlő és az intel 1.5-v ot ajánl memóriába.

[ Szerkesztve ]

Xbox Gamertag: Gabesz14415

(#870) sampe válasza Gabesz144 (#869) üzenetére


sampe
aktív tag

biztos hogy nincs köztük mivel x48as rendszerekhez van még ez a ram

volt már ilyenre precedens h a régi ddr3 as ramokkal már el se indul a lap?:)

"A bosszú a legédesebb gyönyör a dugás mellett" 2Pac // Ha elfelejtenék PÜ-re válaszolni, írj emlékeztetőt nyugodtan, ember vagyok én is.

(#871) Gabesz144 válasza sampe (#870) üzenetére


Gabesz144
senior tag

Megnéztem tényleg nincs köztük.
Elvileg beállítja a lap magától a frekvenciát és a feszültséget ami 1333MHz és 1.5-v lesz.
Nem tudom hogy 1333MHz fölött tudod e használni majd.
Én még nem találkoztam olyannal hogy ne indult volna el csak nem tudták maximálisan kihasználni amit a ram tudott volna.

Xbox Gamertag: Gabesz14415

(#872) sampe válasza Gabesz144 (#871) üzenetére


sampe
aktív tag

akkor végülis nincs nagy gond,
ha elindul 1333 on az nekem bőven jó :D
az már nem hat meg hogy 17000mb al másol ír olvas vagy 22000 rel :D az everest szerint :)

"A bosszú a legédesebb gyönyör a dugás mellett" 2Pac // Ha elfelejtenék PÜ-re válaszolni, írj emlékeztetőt nyugodtan, ember vagyok én is.

(#873) Gabesz144 válasza sampe (#872) üzenetére


Gabesz144
senior tag

Külömbséget nem lehet észrevenni sebességbe csak a tesztprogikba :D

Xbox Gamertag: Gabesz14415

(#874) sampe válasza Gabesz144 (#873) üzenetére


sampe
aktív tag

hát igen erre akartam kilyukadni :)

"A bosszú a legédesebb gyönyör a dugás mellett" 2Pac // Ha elfelejtenék PÜ-re válaszolni, írj emlékeztetőt nyugodtan, ember vagyok én is.

(#875) jeni válasza Gabesz144 (#861) üzenetére


jeni
félisten

Én a szolgáltatásokra gondoltam mivel pár sorral lejjebb írtad,hogy igazából az nem más mint egy Asus P8P67 lap kiegészítve egy Thermal Armor funkcióval.

Akkor a tudása nem a sima P8P67 hanem a Asus P8P67 Pro-val egyenlő?
Éppen nézzem. Igen a hátsó csatik alapján igen ami két dologgal kevesebb az egyik a Bluetooth és a digitális COAX kimenet hiánya bár az utóbbi nem fontos.

Őszintén ezek a hűtések amik rajta vannak biztos,hogy jó de tény ezen lehet segíteni házban levő ventikkel. Nekem is jobban tetszik,ráadásul elvileg kevésbé porosodik,bár azt nem tudom ha mégis idő múlva rá kerülnek a porok az alkatrészre belülre akkor azt hogyan lehetne letisztítani?
De nálam a Bluetooth funkció az többet ér,mert ahány Bluetooth adaptert tettem rá mindig körülményesen lehetett használni a lapon és összekapcsolni a mobillal. Mióta a Deluxe van meg azóta nincs olyan ,hogy kompatibilitási probléma,nincs olyan,hogy nem látja az eszközt,nincs olyan,hogy nem erre a verzióra való. Ráadásul önmagában többet nyújt mintha külön álló Bluetooth adapter.

De azért inkább arra lennék kíváncsi ,hogy maga a beépített alkatrészek azonosak-e a Deluxe lapban levőkkel?

Bár az is igaz az 5 év garancia többet ér a 3 év garanciával.Ezt ÉN IS ALÁÍROM :R

A bolt ahol vetted ott 3 év garanciát ad rá és a maradék két év-re megy neked kell megoldani a gariztatást? Gondolom ebben az esetben saját költségeden kell kipostáznod a cuccot dobozostul. JA ebben az esetben a dobozt nem DOBD KI :K :R

(#876) jeni válasza sampe (#866) üzenetére


jeni
félisten

Nekem ez van benne
Corsair Vengeance 8192MB 1866MHz KIT
Ezzel annyi a bib,hogy magas a bordáik,így egy belógós CPU ventivel nem tudod használni,ha rálóg a memória 2-s slotra.
Ezt elvileg egy CM Hyper 212+ hűtővel meg lehet oldani.

A másik ami szintén nagyon javasolt és annak kisebbek a bordáik azok a
G.Skill DDR-3 8GB 1600MHz piros házas

(#877) jeni válasza sampe (#868) üzenetére


jeni
félisten

Lehet,hogy érdemesebb azt eladni mert az nem garantálja,hogy 1,5V-n leadja neked a 1600 frekit. Mert nem arra lőtték be tervezéskor.

Ha sokáig akarod használni akkor inkább valódi 1,5V-ra hitelesített memóriákat használj.

Nem ér annyit,hogy proci memória vezérlőt haza vágd emiatt.
1333-s frekin a hivatalos elfogadott szabvány de az hány voltra van hitelesítve azt nem tudom. elméletileg az 1,5V a nemzetközi szabvány

[ Szerkesztve ]

(#878) jeni válasza sampe (#868) üzenetére


jeni
félisten

Az ha igaz azt az AMD-re tervezték anno.

(#879) jeni válasza Gabesz144 (#861) üzenetére


jeni
félisten

Kíváncsiságból rákerestem a lapodra neten és találtam ilyet.
Ők csak 1 év garanciát adnak rá!!!! :Y

(#880) bitmad válasza jeni (#876) üzenetére


bitmad
aktív tag

Nekem is Vengeance ramok vannak, egy Prolimatech Megahalems hűtővel.

Én úgy oldottam meg, hogy vettem hozzá 12mm -es Scythe ventilátort a ramok felöli oldalra, így éppen elfér mellette.
Igaz ehhez kicsit meg kellett hajlítani a rugókat, hogy megtartsák a ventit.
A másik oldalon már normál Scythe venti van.

(#881) Gabesz144 válasza jeni (#875) üzenetére


Gabesz144
senior tag

Nekem nem volt szükségem Bluetooth-ra, igaz nem lenne rossz :) de megvagyok anélkül is.
Teljesítményben a P8P67 Pro szintjén van a lap a felszereltség meg igaz hogy a sima P8P67 szintjén van de nekem ez nem volt szempont. Mindegyik lapnak megvan a maga sajátossága a Sabertooth-on ott van a Thermal Armor ami egyszerűen leszerelhető tehát a tisztítással nincsen gond ha beporosodna, és ott van az E.S.P. - Efficient Switching Power ami szintén csak ezen a lapon található meg mint az ESD Guards ami a váratlan elektronikai kisülések ellen védi a lapot. A Deluxe lapok is válogatott alkatrészekből vannak összeszerelve a Sabertooth szintén és ha jól tudom akkor még az EVO lapok is.
Az üzletben 3 év kiskergari van rá és +2 év gyártói de ez nem gond mivel van pár számtekboltos ismerősöm akikkel eltudom intéztetni a gyártói garit :DD

Xbox Gamertag: Gabesz14415

(#882) cianidetil válasza Desmond (#762) üzenetére


cianidetil
csendes tag

Lehet,hogy kevés a tápod.Az Asus oldalát találsz egy tápkalkulátort.töltsd ki az oldalt,és megmondja mekkora kell.Az is lehet,hogy öreg a táp,nálam ez volt.

(#883) jeni válasza Desmond (#762) üzenetére


jeni
félisten

Nálam is volt ilyen hiba.
A régebbi Asus P4C800 Deluxe lappal amin volt egy Sapphire HD3850-s kari és sajni azzal a Chiftec 420 tápom nem bírt menni rendesen. Többször újra indult,és bontott. Táp cserével ez a probléma megoldódott.

(#884) jamo


jamo
tag

Nem tudja valaki véletlenül, hogy miért fagy ki a gépem ha alvó módból vissza akarok térni win-be? :F (w7 64bit) Bocsi ha kicsit off de mintha már valaki más is írta volna, hogy hasonló gondja volt. :U

(#885) sampe válasza jeni (#876) üzenetére


sampe
aktív tag

köszönöm az instrukciód
ha túllóg a borda az nem gond, faternak remek nagyflexe van ;] ;] ;]

"A bosszú a legédesebb gyönyör a dugás mellett" 2Pac // Ha elfelejtenék PÜ-re válaszolni, írj emlékeztetőt nyugodtan, ember vagyok én is.

(#886) sampe válasza jeni (#877) üzenetére


sampe
aktív tag

valóban jólenne egy ramcsere, mert ezek a ramok már 1620 on instabilak sajnos

"A bosszú a legédesebb gyönyör a dugás mellett" 2Pac // Ha elfelejtenék PÜ-re válaszolni, írj emlékeztetőt nyugodtan, ember vagyok én is.

(#887) sampe válasza jeni (#875) üzenetére


sampe
aktív tag

a tisztítást úgy tudod megoldani, hogy elmész egy gumishoz, viszel neki egy tábla csokit és kompresszorral kifújatod :D
vagy eljössz hozzám és egy üveg sörért én is kifújom neked kompresszorral ;] ;]

"A bosszú a legédesebb gyönyör a dugás mellett" 2Pac // Ha elfelejtenék PÜ-re válaszolni, írj emlékeztetőt nyugodtan, ember vagyok én is.

(#888) sampe válasza Gabesz144 (#881) üzenetére


sampe
aktív tag

az az esd-s dolog úgy tudom hogy csak emberi behatásra történhet meg, de javíts ki ha tévednék

én amúgy ilyen esd általi kisütéssel még soha nem találkoztam, az is lehet hogy csak mese ;] de fater nekem mindig ezzel jön :)

"A bosszú a legédesebb gyönyör a dugás mellett" 2Pac // Ha elfelejtenék PÜ-re válaszolni, írj emlékeztetőt nyugodtan, ember vagyok én is.

(#889) Csorbi válasza jamo (#884) üzenetére


Csorbi
addikt

Tanuld meg használni a keresést :) [link]

(#890) jamo válasza Csorbi (#889) üzenetére


jamo
tag

Köszönöm! :R Valamelyest megoldotta a gondot mert reset gombra vissza jön a win másra nem. Hiába indul be a gép gombnyomásra a kép csak akkor jön ha reset gombot nyomok.

(#891) Gabesz144 válasza sampe (#888) üzenetére


Gabesz144
senior tag

Nem tudom hogy csak emberi behatásra történhet e meg de ez ellen is véd ha bekövetkezne véletlenül. A Sabertooth leírásában ennyi van róla, Az alaplap alkatrészeinek egyedi védelme a váratlan elektrosztatikus kisülések (ESD) ellen
Az elektrosztatikus kisülések villámgyorsan történnek, és a hatásukat sokszor alulbecsülik. Az ASUS exkluzív feltöltődésgátló lapkája, a védőáramkörök és az I/O hátlap négyszer jobb védelmet kínál az alkatrészek élettartamának megnövelése érdekében. :)

Xbox Gamertag: Gabesz14415

(#892) sampe válasza Gabesz144 (#891) üzenetére


sampe
aktív tag

hát a fenetudja, nekem olyan parasztvakítás szaga van, feltételezem nem az áramkör véd az esd védelemtől, hanem a thermal armor, (gondolom én) habár ha a lap alját fogod meg akkor ott nincs armor :)

"A bosszú a legédesebb gyönyör a dugás mellett" 2Pac // Ha elfelejtenék PÜ-re válaszolni, írj emlékeztetőt nyugodtan, ember vagyok én is.

(#893) Gabesz144 válasza sampe (#892) üzenetére


Gabesz144
senior tag

A Thermal Armor-ban nincsen semmi az csak egy burkolat, tehát valami más lehet :) .
Már sokan írták ezt a parasztvakítást a Thermal Armorra is és mégsem az :DDD .
Egyszer majd csak kiderül :))

Xbox Gamertag: Gabesz14415

(#894) jeni válasza sampe (#892) üzenetére


jeni
félisten

Erre az elektromos kisülés ellen én úgy védekezem,hogy egy BELKIN ( közel 9000 Ft-os cucc ) túlfeszültség elleni elosztóra tettem a cuccokat azon belül a gépben maga az egyik táp csatira meg egy molex csatlakozós túlfeszültség védőt dugtam rá (pici fekete kisdoboz)

Mikor elmegyünk otthonról,melóba vagy városba akkor mindig lekapcsolóm a Belkin levő bill. kapcsolóval a rákötött rendszert. Sőt néha éjszakára is kikapcsolóm.

[ Szerkesztve ]

(#895) sampe válasza Gabesz144 (#893) üzenetére


sampe
aktív tag

úgy értem hogy a thermal armor fizikailag védi az áramkört, mivel az alkatrészek fölött van így nem tudsz hozzáérni, gondolom ez is az egyik funkciója :D

hűtés terén biztos jó lehet,

"A bosszú a legédesebb gyönyör a dugás mellett" 2Pac // Ha elfelejtenék PÜ-re válaszolni, írj emlékeztetőt nyugodtan, ember vagyok én is.

(#896) sampe válasza jeni (#894) üzenetére


sampe
aktív tag

ilyen túlfesz védelem van a tápokban is már nem?

ezt a fekete dobozos cuccot én is láttam egyszer, még 1 régi P1 es gépben, az at-s tápra volt rákötve

"A bosszú a legédesebb gyönyör a dugás mellett" 2Pac // Ha elfelejtenék PÜ-re válaszolni, írj emlékeztetőt nyugodtan, ember vagyok én is.

(#897) jeni válasza sampe (#896) üzenetére


jeni
félisten

igen van benne de tuti biztosra mentem

mert az a belső elektromos lökéstől véd az áramkörnél a táp ellenében.

a külső elosztó meg az Elmű ellen véd :U

[ Szerkesztve ]

(#898) sampe válasza jeni (#897) üzenetére


sampe
aktív tag

nem rossz ötlet végülis, aki nem sajnálja a pénzt rá :)

"A bosszú a legédesebb gyönyör a dugás mellett" 2Pac // Ha elfelejtenék PÜ-re válaszolni, írj emlékeztetőt nyugodtan, ember vagyok én is.

(#899) jeni válasza sampe (#898) üzenetére


jeni
félisten

Az a kicsi dobozka 1000 Ft egyes helyeken lehet,hogy akár 500 Ft -ért beszerezhető. A Petőfi csarnokban vettem egyet annyiért.
Egyedül az elosztó ami drágább. De legalábbis kényelmes,ráadásul a kábel TV-re és az internetre is ráköthető.

[ Szerkesztve ]

(#900) sampe válasza jeni (#899) üzenetére


sampe
aktív tag

az egészen baráti ár érte,
mármint milyen kábel köthető rá? :) most kicsit belekavarodtam :D

Update: tessék értem izgulni kéremszépem, ha minden jól megy a héten a tulajdonosa leszek egy új lapocskának, reményeim szerint Deluxe :))) Hajrá Hardverker :D

"A bosszú a legédesebb gyönyör a dugás mellett" 2Pac // Ha elfelejtenék PÜ-re válaszolni, írj emlékeztetőt nyugodtan, ember vagyok én is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.