Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1001) sampe


sampe
aktív tag

na faja, rossz hír, a régi lapomat nem akarják kicserélni garanciába, helyette beszámítják 25000 ftba így köteleznek arra hogy vegyek egy teljesen másmilyen lapot, holott eddig azzal hitegettek hogy a lapom akkori vételárát levásárolhatom náluk

kérdem én, megtehetik ezt?

"A bosszú a legédesebb gyönyör a dugás mellett" 2Pac // Ha elfelejtenék PÜ-re válaszolni, írj emlékeztetőt nyugodtan, ember vagyok én is.

(#1002) JoceeHunt válasza sampe (#1001) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Szerintem nem. Ha garós volt, kötelességük adni egy másik olyat, vagy ha ráfizetsz mást, ha nem gyártják akkor hasonlót.

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#1003) sampe válasza JoceeHunt (#1002) üzenetére


sampe
aktív tag

garanciás lap volt, természetesen nem gyártják már mert 775ös foglalatú, 59500 ft volt az akkori vételára, amit levásárolhattam volna, 3 különböző dolgozót is megkérdeztem 2x is, különböző időpontokban, mind azt mondta hogy levásárolhatom az akkori vételárat
erre tegnap benyögi az üzletvezető hogy csak a piaci árát vásárolhatom le, vagyis beszámítják egy új lapba, vagy keressek a neten egy másik lapot ami új, és 775ös foglalatú amit beszerez nekem

én ezt nem vagyok hajlandó elfogadni, írok nekik egy téritvényes levelet, ha arra nem hajlandóak megfelelő ajánlatot tenni, akkor fogyasztóvédelem

ui. elnézést az offért

"A bosszú a legédesebb gyönyör a dugás mellett" 2Pac // Ha elfelejtenék PÜ-re válaszolni, írj emlékeztetőt nyugodtan, ember vagyok én is.

(#1004) jeni válasza sampe (#1001) üzenetére


jeni
félisten

Nem tehetik,ha tuti garis a lap akkor ugyan olyanra cserélhetik 1:1-ben,de ha más veszel akkor értékkülönbözet van. Bár ebben az esetben nem kötelezhetnek arra,hogy annyiért vegyék és számolják el amennyiért vetted. Valahol olvastam,hogy nem az akkori árat veszik figyelembe hanem a mai piachoz igazítják az árat,vagyis ma kapható azonos tudású egy szinten levő lap árát tekintik mérvadónak.

(#1005) sampe válasza jeni (#1004) üzenetére


sampe
aktív tag

a lapot először megjavították, mivel 2 láb megsérült, ez 8000 ft volt, majd feltételes garanciába elküldték
ezért meg kellett várni míg visszajön az igazolás az Asustól hogy igen, garanciacserés a lap

ezt a piaci áras beszámítós dolgot egyáltalán nem érzem korrektnek, kormányrendelet van erre hogy beszámítják és nem inkább egy másikat adnak? :S

szerk:
van itt lap csak nem 25 ért
asus

[ Szerkesztve ]

"A bosszú a legédesebb gyönyör a dugás mellett" 2Pac // Ha elfelejtenék PÜ-re válaszolni, írj emlékeztetőt nyugodtan, ember vagyok én is.

(#1006) jeni válasza sampe (#1005) üzenetére


jeni
félisten

Ha azt kéred tőlük akkor köteles neked megszerezni garanciában

Mivel ha az apám gépében levő DDR1 Geil 2x1Gigás ramom beszarna amire tíz év garit kaptam. ha az elromlik és nem tud adni ugyan olyat és ad olyat amit akár 7000 Ft be tudom szerezni már gyártótól.Akkor tutira veszem,hogy a 40000 Ft-t nem kapom vissza csak egy hasonló tudású garis(?) DDR1 KIT ramot kapok. Ha nem fogadom el azt elvileg mehetnék a fogyasztóvédelmiekhez és szerintem ők is azt mondják majd,hogy az az ár már nem hiteles 2011-ben. A 40000 Ft árban örülnék ha kapnák egy mai csúcs 2x4 GB Corsair Vengeance 1866Mhz ram KIT-t. De biztosan ezt nem kapnám meg holott már 27000 Ft megvehető.

(#1007) sampe válasza jeni (#1006) üzenetére


sampe
aktív tag

amit linkeltem lap, olyan volt az enyém is és azt számítanák be 25000 be

nem hiszem hogy van még raktáron a lapból, az általam linkelt oldalon gondolom én lusták voltak frissíteni az adatbázisukat

szóval azt mondod hogy jogos a felajánlásuk?
mert én tegnap felhívtam a budapesti fogyasztóvédőket, és ott a hölgy azt mondta hogy egy térítvényes, hivatalos formában megfogalmazott levélben írjam le az igényeim/elvárásaim, amire kötelesek 30 napon belül válaszolni, majd ha válaszoltak és nem felel meg az ajánlatuk, akkor békítőtárgyaláson veszünk részt, (a cég, és én) és ott próbáljuk megoldani a problémát

"A bosszú a legédesebb gyönyör a dugás mellett" 2Pac // Ha elfelejtenék PÜ-re válaszolni, írj emlékeztetőt nyugodtan, ember vagyok én is.

(#1008) jeni válasza sampe (#1007) üzenetére


jeni
félisten

Írd le,ezzel nem veszítesz semmit,csak nehogy rosszabbul járj vele. Mert ha igazak azok a híresztelések,hogy nem érvényes az akkori ár lehet,hogy utána már nem lesz minek örülnöd.

(#1009) sampe válasza jeni (#1008) üzenetére


sampe
aktív tag

holnapi napon ez a levél igenis meg fog íródni! és igenis küzdeni fogok az igazamért mert nem létezik hogy az országban ilyen pofátlanság megtörténhet!

az oldalukon erre a rendeletre hivatkoznak garancia ügyben

"A bosszú a legédesebb gyönyör a dugás mellett" 2Pac // Ha elfelejtenék PÜ-re válaszolni, írj emlékeztetőt nyugodtan, ember vagyok én is.

(#1010) GypsFulvus2 válasza sampe (#1009) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

Küzdj is, mert jogellenesen járnak el. A te esetedre ez vonatkozik: Ptk. 306. §-ának (2) bekezdése. Ezt olvasd át laposan. Semmi olyan utalás nem szerepel benne, hogy egy terméket piaci áron kell beszámítani. Ha nem tudják kicserélni azonos termékre, akkor ki kell választaniuk egy hozzá hasonló teljesítményű hasonló terméket. Amit te vagy elfogadsz vagy nem. Ez történt pár hónapja velem is, de ott a kisker teljesen korrekt volt, és a kipurcant, nem javítható 8800 GTS 512-t egy 9800 GTX-re cserélték ki.

[ Szerkesztve ]

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#1011) sampe válasza GypsFulvus2 (#1010) üzenetére


sampe
aktív tag

kinyomtattam mindenféle jogszabályt, a garanciás topik első hozzászólásából, holnap kezdődhet a fogalmazás, megy is a levél

reméljük sikerrel járok, én nem akarok egy másik lapot tőlük, a pénzemet akarom

"A bosszú a legédesebb gyönyör a dugás mellett" 2Pac // Ha elfelejtenék PÜ-re válaszolni, írj emlékeztetőt nyugodtan, ember vagyok én is.

(#1012) DonThomasino


DonThomasino
veterán

P8P67 nál hogy lehet kikapcsolni a Bluetooth t?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#1013) JoceeHunt válasza DonThomasino (#1012) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Szerintem az AI-ba.

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#1014) DonThomasino válasza JoceeHunt (#1013) üzenetére


DonThomasino
veterán

És ott hol ,mert nem sikerül. :(

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#1015) Gabesz144 válasza DonThomasino (#1014) üzenetére


Gabesz144
senior tag

Tudomásom szerint a bios-ba lehet kikapcsolni.

Xbox Gamertag: Gabesz14415

(#1016) DonThomasino válasza Gabesz144 (#1015) üzenetére


DonThomasino
veterán

Nem csak az újabb BIOS okban ven ez a lehetőség?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#1017) Gabesz144 válasza DonThomasino (#1016) üzenetére


Gabesz144
senior tag

P8P67 nél a biosba lehet nálam is benn van csak az én lapom nem támogatja a bt-t

[ Szerkesztve ]

Xbox Gamertag: Gabesz14415

(#1018) Gabesz144 válasza DonThomasino (#1016) üzenetére


Gabesz144
senior tag

Nálam a biosba az Advanced beállításnál az Onboard devices Configuration-ba van egy olyan hogy Bluetooth, de én nem tudom semmire állítani mivel a Sabertooth lapba nincsen gyárilag sajnos, nem is tudom hogy akkor minek az oda a biosba :) . Lehet frissítenem kellene a biost :DDD . Gondolom a sima P8P67 nél is ott kell lennie.

[ Szerkesztve ]

Xbox Gamertag: Gabesz14415

(#1019) DonThomasino válasza Gabesz144 (#1018) üzenetére


DonThomasino
veterán

Ja meg van köszi!

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#1020) oxalisz válasza sampe (#1011) üzenetére


oxalisz
tag

A kerskedő által hivakozott rendeletben ez áll:
4. § (1) A forgalmazó köteles a fogyasztót tájékoztatni arról, hogy a kijavítást vagy kicserélést a Ptk. 306. §-ának (2) bekezdése értelmében – a termék tulajdonságaira és a fogyasztó által elvárható rendeltetésére figyelemmel – megfelelő határidőn belül, a fogyasztónak okozott jelentős kényelmetlenség nélkül kell elvégezni.
Ebben a rendeletben sehol sem írnak értékegyeztetésről. A szóban forgó kisker eufémisztikusan fogalmazva is szemét.
Lenne két javaslatom:
1.Mivel a garanciát a gyártó adja, ha hazai képviselet be kellene cserkészni őket: általában a garancia hogyan érvényesthető?
2. Minden hatályos jogszabály fennt van a www.magyarorszag.hu oldalon. Mielőtt valamire hívatkozol egy levélben érdemes utána nézni, érvényben van-e még. (A számítástchnikai ipar változási sebessége semmi a mi jogalkotóink által produkált tempóhoz. képest.)

A hibáimból tanulok, az erdményeimből erőt merítek.

(#1021) jeni válasza Gabesz144 (#1015) üzenetére


jeni
félisten

Igen
Azokban a lapokban amelyekben van Bluetooth ott a BIOS-ban kikapcsolhatóak.

(#1022) jeni válasza oxalisz (#1020) üzenetére


jeni
félisten

elég korrekt írás :B
de mi van akkor amikor hardver csere hiányában pénz visszafizetés van? itt mi az érték megadás?
az adott számlán szereplő megjelölt Ft összeg? mert ebben az esetben a vevő,vásárló járhat jól

(#1023) sampe válasza oxalisz (#1020) üzenetére


sampe
aktív tag

köszönöm :)

a levelet a mai nap folyamán elküldtem, leírtam az igényeimet, sérelmeimet, hiányosságokat amiket tapasztaltam

várom a válaszukat
a következő levelemben, ha szükséges akkor szeretnék a törvényekre hivatkozni, jóbarátom édesanyja jogász, vele tudok konzultálni erről, kinyomtattam a garancia, fogyasztóvédelem topik első hsz.ában belinkelt törvényeket a jótállással kapcsolatban, majd megmutatom neki, reméljük többre megy vele majd mint én, de ahogy végigfutottam, valami olyasmit olvastam hogy ha a bolt nem tudja teljesíteni a garanciális cserét ami megfelel a fogyasztónak is, köteles visszaállítani a vásárlás előtti állapotot=a számlán szereplő teljes összeget visszakapom ha jól értem

de tőlük többet biztos hogy nem vásárolok, az még hagyján hogy 2 hónapja várok, de hogy egy ilyen pofátlan ajánlatot ideböfögnek, egyszerűen felháborító

1. azt tanácsolod vegyem fel velük a kapcsolatot? velük szemben mire számíthatok? egy ugyanolyan lapra, vagy a kategóriájában hasonlót kapnék

2. a jogszabályokat feltétlenül átnézem, köszönöm a segítségedet, reméljük sikerrel járok
már jólenne ha itt dobogna a gépházban a p8p67 ws revo :B

"A bosszú a legédesebb gyönyör a dugás mellett" 2Pac // Ha elfelejtenék PÜ-re válaszolni, írj emlékeztetőt nyugodtan, ember vagyok én is.

(#1024) oxalisz válasza sampe (#1023) üzenetére


oxalisz
tag

A garancia arra a konkrét lapra vonatkozik, ami elromlott. Nem hiszem, hogy egy 775-s lap helyett egy p8p67 WS lapot adnának. Én nem vagyok jogász, nem akarok ötletelni. A gyártót azért gondoltam megkérdezni, hogy az általuk vállalt miniumot tudjad legalább. (Ne vezethessen meg a kisker.)
Ha van az ismetertségi körben jogász, minden képen előnyös lehet...
Remélem jól jössz ki a dolgból!

A hibáimból tanulok, az erdményeimből erőt merítek.

(#1025) oxalisz válasza jeni (#1022) üzenetére


oxalisz
tag

Az eset lényegére tapintottál szerintem. Nem tudom a választ. Ha csak a hibás lap eredeti árát nézzük, ami esetleg 2,5 éves már; azért a pénzért sokkal korszerűbb lapot lehet venni most. Ha így nézzük: szőrt szőrét, és a dolog lezárva! Ez szerintem nem fog menni.
Az eset biztosan nem kivételes, és jó lenne egy - a jog ezen területén járatos - ember véleményét is hallani.

A hibáimból tanulok, az erdményeimből erőt merítek.

(#1026) psylocybin


psylocybin
csendes tag

Van egy P8P67 EVO alaplapom. Háromszor átnéztem töviről-hegyire a BIOS-t, vagyis EFI-t, de nem találok olyan beállítási lehetőséget, hogy AC Power loss után automatikusan bekapcsoljon, vagy álljon vissza last state-be. (A bekapcsolás volna a lényeg számomra.) Nyilván nemcsak az EVO szériát érinti ez a hiányosság, PRO és DELUXE laptulajdonosoktól is kérdezem, hogy nálatok sincs ilyen opció, vagy csak én vagyok vak teljesen?
Amúgy nem mostani lap, jelenleg a negyedik BIOS frissítés van rajta, szóval ez kilőve.

Legrosszabb esetben összekötöm a power gombhoz tartozó tűket egy jumperrel, de nem így szeretném megoldani. :N

[ Szerkesztve ]

i7 2600K/Corsair Dominator 4GB @ 2133 MHz/P8P67 EVO/1x ASUS Radeon 5850/Samsung SyncMaster 2493 @ 1920x1200

(#1027) GypsFulvus2 válasza oxalisz (#1025) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

Értékarányosan cserélhetnek, de mindenképpen úgy, hogy a fogyasztót hátrány ne érje. Amikor a 8800 GTS 512 VGA-m beszart, akkor felajánlották, hogy u erre cserélik. Amikor kiderült, hogy pont ilyet nem tudnak biztosítani, akkor felajánlották, hogy vagy egy 9800 GTX, vagy fizetek még rá valamennyit, és akkor egy GTS250. Előbbi lehetőséget választottam. Olyan nincs, hogy mindenképpen ráfizetésre kötelezzenek, valamilyen cserét biztosítaniuk kell, aminek az értéke/minősége megegyezik vagy felülmúlja a meghibásodott termékét. Mondjuk alaplap esetében ez nem annyira egyértelmű mint VGA-nál.

[ Szerkesztve ]

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#1028) sampe válasza oxalisz (#1024) üzenetére


sampe
aktív tag

az üzletvezető említette, hogy választhatok 775 ös lapot, ami persze g41 es, márkában pedig msi v gigabyte azzal meg mit csináljak a p45 után? nem visszafelé kéne fejlődnöm hanem előrefelé :) ezért szeretném azt a ws lapot, náluk 59000 be kerül az a lap, amikor én vettem a régi lapot az is 59000 volt, ha neaggyúristen felajánlanának egy p8p67 deluxe lapot, akkor egye rosseb, ráfizetek még 8000 ftot, ennyit megérne,

az üzletvezető továbbá azt is elmondta hogy az asus 10000 ftért írja nekem, nekik ezt a lapot :C

én már nem tudom hogy jövök ki ebből, egy lapot akarok a fenébe is! :D 2 hónapja hiányolom a kis drágámat, amiért jó sokat kellett 16óráznom, és erre ilyen semmitérő emberek akik rajtam akarnak meggazdagodni, szivatnak :S :O

"A bosszú a legédesebb gyönyör a dugás mellett" 2Pac // Ha elfelejtenék PÜ-re válaszolni, írj emlékeztetőt nyugodtan, ember vagyok én is.

(#1029) sampe válasza GypsFulvus2 (#1027) üzenetére


sampe
aktív tag

én is ilyenre számítottam, hogy egy kategóriájában hasonlót ajánlanak, nem hogy még jóval régebbi konstrukciót sóznak rám, mondván hogy a vidéki parasztgyereknek jó lesz ezis hadszoktya'

teljesen korrekt lett volna ha legalább megpróbálnak felajánlani egy lapot, de ilyen nem történt meg, köteleznek arra hogy még fizessek rá egy új lapra

"A bosszú a legédesebb gyönyör a dugás mellett" 2Pac // Ha elfelejtenék PÜ-re válaszolni, írj emlékeztetőt nyugodtan, ember vagyok én is.

(#1030) jeni válasza sampe (#1029) üzenetére


jeni
félisten

Közöld,hogy ennél lejjebb nem mész

Asus P5Q3 Deluxe :K

Ez az amit kötelesek garantálni ráfizetés nélkül,elvileg a garancia újra 3 évvel indulna,de sajnos volt nekem egy Gigabyte AGP-s 7600GS videokártyám amire nem lett rátéve csereként újra a 3 év hanem az előző hibás termékem garis idejét vették figyelembe,vagyis a hibás lappal megegyező idejével lesz megadva a jótállási ideje.
Ha beszerzik 1 Ft-ért akkor nem tudod vissza igényelni az 58999 Ft-t. Ez az amit el kell fogadnod,ha 65000 Ft-ba kerül akkor a boltnak kell kifizetnie a hiányzó összeget,hogy olyat kaphassál.

[ Szerkesztve ]

(#1031) sampe válasza jeni (#1030) üzenetére


sampe
aktív tag

nem is fogok, csak feljebb, mint írtam is Nektek, az igényem az a lap lenne, náluk a p8p67 deluxe 51 rongy, a ws lap pedig 59, ha annyira ellenkeznek h nem adnának ws-t akkor ráfizetek 8000 ret egye kukac :) de szerintem jó ha adnak egy g41es lapot és még nekem a k,rva anyámat :O :O
de az sem baj ha visszatérítik a teljes vételárat, mert nem vagyok hajlandó többet náluk vásárolni

1ftért p5q3at biztos nem szereznek, mondták is hogy nem lehet, ezért is van most ez a botrány :D

"A bosszú a legédesebb gyönyör a dugás mellett" 2Pac // Ha elfelejtenék PÜ-re válaszolni, írj emlékeztetőt nyugodtan, ember vagyok én is.

(#1032) oxalisz válasza sampe (#1031) üzenetére


oxalisz
tag

A számlával alátámasztott eredeti árat kell visszafizetni, ha nem tud cserélni. Saját eset, ami az ügyed kacsán most jutott eszembe:
Vettem egy Sharp lcd tv-t, akciós áron. Egy többször visszatérő hiba- aminek az okát nem tudta a központi Sharp szervíz kideríteni - miatt csereutalványt kaptam. A vásárlás helyén - mivel az akcónak már vége volt - kis tanakodás után közölték: Vagy az általam kifizetetett pénzt kapom vissza, vagy kapok egy másik tv-t. Én ennél maradtam, a tv azóta is O.K.
Ha már nincs olyan lap, mint ami feladta, akkor a pénzt vissza kellene kapnod.

A hibáimból tanulok, az erdményeimből erőt merítek.

(#1033) jeni válasza sampe (#1031) üzenetére


jeni
félisten

az 1 Ft-t képletesen írtam,hogy akár mennyiért beszerezhetik ők, a mellé a különbözetet nem kapod meg,ha több az már az ő dolguk kivéve ha nem ugyanazt kapod meg hanem egy hasonlót, bár ha az drágább mint a számlán levő összeg akkor elkérhetik a különbözetet,vagy a pénzt kell,hogy megkapjad ha nem fogadod el a csere tárgyat.

(#1034) jeni válasza oxalisz (#1032) üzenetére


jeni
félisten

"Ha már nincs olyan lap, mint ami feladta, akkor a pénzt vissza kellene kapnod."

Ennek örülnék ha az én Geil dual KIT 2GB DDR1 ramok mennének tönkre.
Mert akkor egy hasonló cserét nem fogadnék el hanem a pénzt ami 40000 Ft lenne. Mivel van korábbi gépemből egy Corsair 2x512MB DDR1 kit ramom. Azzal is elmegy a win7 egy P4-s lapban

(#1035) Fail3D!


Fail3D!
addikt

sziasztok, a segitsegeteket kernem, p8p67 rev 3.0 lapom van win7 felraktam letoltottem hozza a drivereket amit taltam a honlapon felraktam a programokat utana catalyst stb es mire vegeztem az elso jatek telepitesevel allandoan 1 max 2 percenekent ujraindul a gepem... holnap tudom mar csak ujra rakni a rendszert hathaelmulik de nem sok 5letem van miert tortenik ez 2x4 giga ram van benne de gondolom a kezelesevel nem igazan lehet baj szurke bordas value gail ram. Illetve van 2 kapcsolo a lapon az 1ik az epu a masik nemtudom mar mi de azoknak milyen iranyban kell allnia hivatalosan? mert lehet hogy esetleg az van ekapcsolva... bar akkor mar az elejen kelett volna ezt produkalnia.

[ Szerkesztve ]

(#1036) jeni válasza Fail3D! (#1035) üzenetére


jeni
félisten

szerintem driver hiba lesz

nézd meg az eszközkezelőt,melyik a problémás?

a saját telepítő lemezéről nem próbáltad illetve korábbi ATi drivert?

esetleg töröld le az addig fel rakott összes progikat és csak szüzén legyen az op.rendszered.

semmi se legyen rajta ,csak az XP/Vista/Win 7 valamelyike

írd le a hardver adatait melyekből összeraktad a gépedet,hátha kiderül abból mi nem kompatibilis a cuccaid között.

[ Szerkesztve ]

(#1037) Fail3D! válasza jeni (#1036) üzenetére


Fail3D!
addikt

hat leirtam:) ezenkivul mas ót nemtudok elkepzelni:) de van valszeg driver lesz csak fura hogy 1-2 perc kell neki mire rajon ossze akad es kilep... viszont nem lehetelen hogy chispetbol megmasbol probaltam felrakni drivert... mert van a lapombol rev3.0 es 3.1 es lehet mind2 bol toltottem le ami ossze akahatott... amugy geil 2x4 giga 1333 2500k proci vid kari meg 6950 sapphire 2 gb, vinyo sata 2 wd 500 gb. sata dvd iro lg, a huto meg thermaltek frio, meg 2 vetnri pluszba rakotve az alaplapra... a tap 700w 80+ szoval ez mar csak eleg neki...:) 64bit win7 rc1. nagyon remlem hogy cask user error mert jonehany telpites ujrainditas utan kovetkezett be ez a hibal.

[ Szerkesztve ]

(#1038) sampe válasza oxalisz (#1032) üzenetére


sampe
aktív tag

Sajnos ez a gond, hogy a pénzt nem akarják visszaadni :S

de nem baj :) a levelemet elvileg ma megkapták, izgalmasan várom a reakciójukat :C

"A bosszú a legédesebb gyönyör a dugás mellett" 2Pac // Ha elfelejtenék PÜ-re válaszolni, írj emlékeztetőt nyugodtan, ember vagyok én is.

(#1039) Fail3D!


Fail3D!
addikt

na meg annyi kerdes lenne az asus honlapon ugyaltom a masik kapcsolo a tpu... a kerdes mikor van az epu ill a tpu aktivalva a lapon (p8p67 bt) mivel nincs leriasom foleg nem magyar nyelven a lapomhoz... ezert jo lenne tudni erdemes e bekapcsolni barmelyiket, illetve bevan e kapcsolva epu fent tpu lent csak melyik allas az on off:)
es meg annyi hogy a memok gomb mire valo:)

[ Szerkesztve ]

(#1040) nicu71


nicu71
addikt

történt egy furcsa dolog!
Az eddig használt ps2 billentyűzet helyett kaptam egy usb-t.Win7 felismerte, használom.Viszont bootoláskor azt irja "keyboard not detected",ami még hagyján,de néha nem tölt be,és ami a fő baj, hogy a BIOSba sem lehet belépni nem reagál semmiyen billentyűre!
Ennek a problémának az áthidalása már meghaladja a képességemet! :W
talán csak nem találom a megfelelő bios beálitásokat,bár mindent átnéztem vagy nemtom,de nagyon idegesit...eszközkezelő semmi rendelleneset nem talál...

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#1041) miccur válasza sampe (#1038) üzenetére


miccur
aktív tag

Hali ! Olyan nincs :((( hogy nem! Ha neked nem megfelelő az ajánlatuk nyugodtan elutasíthatod és kérheted az eredeti vételárat, ha ő ezt nem hajlandó megtenni akkor nagy szarban lesz, szóval szerintem jobban járna az okostojás bóótvezető "tájékozatlan barom..." ha vissza adná a lét, vagy kapnál értékben egyező lapot. A megvásárolt készülék ha javíthatatlan garancia időn belül és ezt elismeri, akkor cserére jogosító igazolást kell kiállítani, ha ezek után nem tud ugyanolyat biztosítani (és azt sem vagy köteles már elfogadni!!), akkor lé vissza vagy veszel nála 59-k-ért egy WS-t (ha jó indulatodnál vagy) itt most nem a bóótvezető van nyeregben hanem Te :Y garanciális esetben nincs érték vesztés!!

[ Szerkesztve ]

no comment.....

(#1042) sampe válasza miccur (#1041) üzenetére


sampe
aktív tag

pedig van ilyen, én is ezen vagyok felháborodva! Írtam is nekik egy hivatalos levelet, amire 30napuk van válaszolni. Ha nem kapok megfelelő ajánlatot, úgy jogász ismerősömhöz fordulok és írok nekik még egy levelet utoljára, hogy vagy kérem vissza a teljes összeget vagy kérem a WS lapot ha jófej leszek ;] ;]
Csak az a baj, hogy hetekig-hónapokig elhúzódhat a dolog, amit nekem nem térít meg senki :O

"A bosszú a legédesebb gyönyör a dugás mellett" 2Pac // Ha elfelejtenék PÜ-re válaszolni, írj emlékeztetőt nyugodtan, ember vagyok én is.

(#1043) jeni válasza sampe (#1042) üzenetére


jeni
félisten

ide írnád,hogy hova ne menjünk vásárolni?

(#1044) sampe válasza jeni (#1043) üzenetére


sampe
aktív tag

hardverker nagyobbik üzlete :)

"A bosszú a legédesebb gyönyör a dugás mellett" 2Pac // Ha elfelejtenék PÜ-re válaszolni, írj emlékeztetőt nyugodtan, ember vagyok én is.

(#1045) jeni válasza sampe (#1044) üzenetére


jeni
félisten

velük még nem volt gondom,már gariban cseréltettem cuccokat gond nélkül.

(#1046) sampe válasza jeni (#1045) üzenetére


sampe
aktív tag

szerencsés ember vagy akkor :)

"A bosszú a legédesebb gyönyör a dugás mellett" 2Pac // Ha elfelejtenék PÜ-re válaszolni, írj emlékeztetőt nyugodtan, ember vagyok én is.

(#1047) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Valaki megírná nekem hogy az ASUS AI ban DIGI+ VRM pontosan micsoda?

Előre is köszi : DT

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#1048) jeni válasza DonThomasino (#1047) üzenetére


jeni
félisten

DIGI+ VRM - Digitális tápellátás: Az Intel P67 platform új szabványa

Infó a kérdésedre

(#1049) miccur válasza sampe (#1042) üzenetére


miccur
aktív tag

Ha van cserére jogosító igazolás , amit ha javíthatatlan akkor köteles kiállítani!! onnantól bekaphatja és ezt a fogyasztóvédelemnek is tudni kellene. Szó szerintem-! rendezd le, közben jelentsd fel, nálam ha ilyen van pl., tv, epilátor,hűtő, mindegy... csak garos tartós fogyasztási cikk, akkor csere ig. ha nem kell a cucc mert már nem bízol a termékben akkor pínz vissza ! Törvényben szabályzott hogy vissza kell-!! adnom. Az EREDETI vételárat! Ez nem kívánság műsor ;)

[ Szerkesztve ]

no comment.....

(#1050) VIGA77


VIGA77
tag

hali :R
szeretnék biost frissíteni
rég volt asus lapom nem emlékszem hogy kell
emlékszem usb-én keresztül lehetett

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.