Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) keke69 válasza sampe (#800) üzenetére


keke69
őstag

Itt van 1 teszt!
[link]

Nekem 2500K van és nagyon meg vagyok vele elégedve,bár én most váltottam AMD-ről!

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#802) somasz


somasz
addikt

Üdv!
Van egy P8P67 WS Revolution lap a kezeim között.
Két Hitachi 7k3000 1.5 Tb-os lemezt szeretnék raid1-be kötni, és egy OCZ Solid 3 60GB-os SSD-t rendszernek használni.
Kérdés: Melyik sata portra kössem őket?
Van Marvell vezérlő is a lapon, meg Intel is, mindkettő SATA 3, mindkettő tud Raidet.
Én úgy gondoltam, hogy a marvell vezérli a raid tömböt, az OCZ meg megy a sima SATA 3-ba. Szerintetek? :F

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#803) somasz válasza somasz (#802) üzenetére


somasz
addikt

Az is érdekelne, hogy miként állítsam be a vezérlési módot biosban. Ott ha ahci-ra állítom, akkor az ssd-hez jó lesz, ekkor csak az inteles vezérlőket állítom, a marvellnek külön részlege van bioson kívül, ha jó sejtem. Ugyanis a bios nem is látja a két vinyót, csak a bootolásnál feljövő marvell csekkoló. Itt beállítottam a raidet, majd ha megjön az ssd, kipróbálom a sima inteles ahci-vel. Szóljatok, ha elkavarodtam! :B

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#804) sampe válasza keke69 (#801) üzenetére


sampe
aktív tag

nagyon szépen köszönöm sokat segítettél a döntésben :)

az a 15000 ft az i5 és i7 között nagyjából 10-15 % annyit meg nekem nem ér meg :)
de azért bámulatos hogy a gyári hűtővel megpirgálta a gyerek a 4,4 ghzt :D
én egy mugen 2-t terveztem rá, de lehet nem is lesz rá szükség :)
meg ha már platformváltás akkor kell egy új házikó is, ami egy haf 912 plus lenne :)
a kis régi xfx 5770 xxx-t meg egy gtx 560 ra cserélném :)

"A bosszú a legédesebb gyönyör a dugás mellett" 2Pac // Ha elfelejtenék PÜ-re válaszolni, írj emlékeztetőt nyugodtan, ember vagyok én is.

(#805) keke69 válasza sampe (#804) üzenetére


keke69
őstag

Azért én is gondoltam a jövőre :D

Amúgy sok sikert a vásárláshoz! :K

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#806) lati555


lati555
csendes tag

Sziasztok,

Kinek mi a tapasztalata az Intel SATA3 –as hiba miatti alaplap cserével?
Mennyire zökkenőmentes, kibujhat a kereskedő a csere alól, vagy mindenképp kell hogy Rev 3.0 cserélje a lapot?

Az alaplapnak amúgy más baja nincsen.

Üdv,
Lati555

(#807) sampe válasza keke69 (#805) üzenetére


sampe
aktív tag

azta mocskos mi ez???????????? :DD :DD :DD :DDD :DDD :DDD ;] ;] ;] ;]

"A bosszú a legédesebb gyönyör a dugás mellett" 2Pac // Ha elfelejtenék PÜ-re válaszolni, írj emlékeztetőt nyugodtan, ember vagyok én is.

(#808) Savanya válasza lati555 (#806) üzenetére


Savanya
addikt

Helló !

Nekem már volt 4 B2-B3 cserém ,de az ASUS a legrosszabb / 1 hónapot vett igénybe / .

Mobilszámom: 70-516-8068

(#809) keke69 válasza sampe (#807) üzenetére


keke69
őstag

Hát Ő az! :D

Itt látni milyen szép,én imádom! :B

lati555: Mindegy mi a baja,ha valami nem jó rajta azt meg kell javítaniuk garanciába vagy cserélniük kell!

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#810) lati555 válasza Savanya (#808) üzenetére


lati555
csendes tag

Bakker, akkor még boldog lehetek a kiskereskedő által mondott 2-3 héttel. Nem értem a visszahívott alaplappal mit kell ennyit szívózni, vizsgálgatni...

LAti555

(#811) sampe válasza keke69 (#809) üzenetére


sampe
aktív tag

jól néz ez ki:D
csak kár h thermaltake, nincs jó tapasztalatom a márkával :D

"A bosszú a legédesebb gyönyör a dugás mellett" 2Pac // Ha elfelejtenék PÜ-re válaszolni, írj emlékeztetőt nyugodtan, ember vagyok én is.

(#812) wutuka válasza Savanya (#808) üzenetére


wutuka
aktív tag

Nekem is volt ilyen cserém a Gigánál(UD3).
Szóltak telefonon,hogy megjött a lap.Szétszedtem a gépet,bevittem a lapot a boltba,ott rögtön kaptam a cserelapot.Délután már az új lap dolgozott... :))

Lionel Messi : The Best !

(#813) wutuka válasza lati555 (#806) üzenetére


wutuka
aktív tag

Nem bújhat ki a csere alól.Nem is érdeke.Sem a gyártónak,sem az eladónak.
Az az érdekük,hogy elégedett legyél. :K

Lionel Messi : The Best !

(#814) lati555 válasza wutuka (#813) üzenetére


lati555
csendes tag

Reméljük a legjobbakat. Kedden adom át a régi alalapot aztán várhatok. Garanciális esetként akarják kezelni ami kb 3 hét. Az előre megrendelik - beviszem a régit - azonnali csere fogalmát nem ismerik. Nehéz dió...

(#815) oxalisz válasza lati555 (#806) üzenetére


oxalisz
tag

Alpvetően a nagykeren múlik a zökkenő mentesség - amennyiben a beszerzési hely amúgy O.K. Amikor ez a baj nyilvánossá vált az ASUS nyílt levélben vállalta a cserét. Nálam ez símán lezajlott.

A hibáimból tanulok, az erdményeimből erőt merítek.

(#816) Shing


Shing
őstag

Vennék a P8P67-es alaplapba egy pár ventit. De ha a házban van alapból 1 elől, akkor már csak 1 ventillátort tudok rádugni? Mert ha jól tudom 2db 3 pines van és 1 CPU coolernek...

[ Szerkesztve ]

(#817) Santantica válasza Shing (#816) üzenetére


Santantica
tag

1 CPU
1 POWER
2 FREE

a mohának mindig a déli oldala fás

(#818) Csorbi


Csorbi
addikt

Van esetleg akit érdekelne egy B2-es steppingű (tehát még a "hibás") P8P67 Pro lap dobozával, teljes tartozékaival a talán legnépszerűbb budapesti üzletbe szóló papíros garanciával?
Magyarán ha ezt megveszed, és elviszed legariztatni a boltba, akkor kapsz egy vadi új 0 km-est, a cserétől számított 3 év garanciával.
Azért nem akarok vele pepecselni, mert egyrészt Z68-at szeretnék, másrészt meg 20-án indulok 3 hétre Görögországba, és jó lenne még indulás előtt megejteni a cserét. Ugyanott venném a Z68-at is, ahol ezt vettem, tehát akár együtt is mehetünk a boltba, ha valaki úgy gondolja hogy megvenné. Árban a bolti ár -5 ezer Ft-ra gondoltam.

(#819) keke69


keke69
őstag

Egy kis érdekesség akinek a laphoz i2500k-ja van mint nekem!Szépen muzsikálnak együtt! :DD

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#820) jamo


jamo
tag

sziasztok!
Tervezek venni egy Asus p8p67 lapot van értelme a drágább verziókat (Evo,Pro,Deluxe) venni vagy bőven jó a sima is? Játékra meg tervező progikra használnám néha némi tuningal fűszerezve ;]. Processzorból 2600K-ra gondoltam. Továbbá az lenne a kérdésem, hogy szerintetek milyen ramot vegyek hozzá(8gb)? Én erre gondoltam: Corsair Vengeance
Szerintetek? Előre is köszi! :)

(#821) keke69 válasza jamo (#820) üzenetére


keke69
őstag

Ha nem a gyári hűtővel használod akkor vigyázz nehogy beleérjen a ram hűtője a cpu hűtőbe,mert elég magas a ramhűtő!
Én ezt a ramot ajánlanám már csak azért is mert a p67-es lapokhoz ajánlják!

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#822) jamo válasza keke69 (#821) üzenetére


jamo
tag

Igen tudom már lemértem, hogy biztos befér e a ram a hűtőtől és igen. Ez a hűtő nem lóg be a ramok fölé elvileg. Köszi lecsekkolom majd ezeket a ramokat is.

(#823) keke69


keke69
őstag

Nekem meg annyi lenne a kérdésem,hogy van olyan segéd program amit érdemes használni?

[link]

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#824) wutuka válasza jamo (#820) üzenetére


wutuka
aktív tag

Drágább verziókat akkor érdemes venni,ha extra szükségleteid vannak.Több SATA igény pl.
Egyébként semmi értelme.
Persze pl. a Deluxe szebb,több kényelmi szolgáltatást is nyújt.Ha van pénzed,igényed arra,akkor természetesen mégis alternatíva a drágább lap.

Lionel Messi : The Best !

(#825) wutuka válasza keke69 (#821) üzenetére


wutuka
aktív tag

Nekem ez a RAM van a gépemben. a Hyper TX3 viszont nem fér oda,erre felhívnám a figyelmet... :)

Lionel Messi : The Best !

(#826) melkah


melkah
tag

Valakinek van tapasztalata Asus p8p67-el COOLERMASTER Hyper 212 Plus es Ripjaws-X memoriaval, hogy ez a kombo elfer e kenyelmesen a lapon, azaz a huto a ramoktol? Illetve valakinek tapasztalata ezekkel a ramokkal ebben a lapban, hogy mennyire szereti mennyire huzhato vele ?
Udv

(#827) jamo válasza melkah (#826) üzenetére


jamo
tag

Én is ezt a hűtőt tervezem venni és elvileg nem lóg be a ramok fölé de majd holnap megnézem neked ha addigra eltudok érte menni.

(#828) jamo válasza wutuka (#824) üzenetére


jamo
tag

köszi! Végül a sima változat mellett döntöttem mert semmi extra igényem nincsen és a Deluxe-ot kicsit drágállom. :U

(#829) melkah válasza jamo (#827) üzenetére


melkah
tag

Esetleg ha tudnal is majd par iranybol kepet csinalni rola az nagyon kiraly lenne. Elore is koszonom.

(#830) jamo válasza melkah (#829) üzenetére


jamo
tag

Persze csinálok majd pár képet! holnap v holnapután..

(#831) jeni válasza jamo (#828) üzenetére


jeni
félisten

A Deluxe alaplapban vannak olyan extrák amik a sima P8P67 lapban csak előkészítve vannak.

1. A Deluxe kiadásban van extra USB 3 előlapi kivezetés dobozt mellékelnek.
Azt a dobozt külön nem fogják forgalmazni sehol,ez alapján nem értem minek van rá integrálva a sima P8P67 lapokra (sima,Pro,EVO) a csatlakozási pont.
2. Öndiagnosztizáló teszt.
3. Több hátlapi USB csatlakozások.,dupla internet csatlakozás,(esata csati?)
4. Alaplapon több passzív hűtés van.

(#832) jeni válasza Csorbi (#818) üzenetére


jeni
félisten

Szerintem simán megoldják neked az Asus P8P67 Pro változatról a Z68-ra a cserét. Annyi lesz a dologban ,hogy a különbözetet rá kell majd dobnod.

(#833) JoceeHunt válasza keke69 (#821) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Nekem Noctua D14-em van a sima P8P67-en, G.Skill Sniper muzsikál benne 1866-on 2x4GB, gond nélkül befért. Az ECO-n gondolkodtam még nagyon, 1,35V-on 1600mhz, vagy a Sniper-nak van egy 1,25V-os 1600mhz-es változata, de húzva kb mind a 2 1,5V-on megy 1866-ot mint a mostani.

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#834) jeni válasza jamo (#820) üzenetére


jeni
félisten

Ha még nem vettél lapot akkor ezt jobban tudnám javasolni.
Asus P8Z68-V Pro

ennek a lapnak az az előnye,hogy a videokártyát megspórolod esetleg ha van benne másik rendes akkor kis teljesítménnyel lekapcsolódik vagyis normál üzemmódban megy a géped kisebb fogyasztással.

amellett a SSD-ket jobban támogatja és a HDD-k gyorsítással mennének vele.

(#835) Santantica


Santantica
tag

a Béta verzió 1608 bios még mindig béta....
mikor szoktak ezek véglegesek lenni?

illetve aki feltette megy rendesen, tapasztalat ?

a mohának mindig a déli oldala fás

(#836) Gabesz144 válasza Santantica (#835) üzenetére


Gabesz144
senior tag

Ha minden okés az alaplapoddal akkor felesleges biost frissíteni, lehet hogy rontasz csak vele és visszafelé nem lehet frissíteni sajnos. Nekem még mindíg a 1305-ös bios van fenn és minden tökéletesen működik, igaz nem P8P67 lapom van :)

Xbox Gamertag: Gabesz14415

(#837) Santantica válasza Gabesz144 (#836) üzenetére


Santantica
tag

azért kellene, mert rengeteget javítanak

ami nekem kell azaz SATA javítás, ugyanis van 2 vinyó amitől fagy az alaplapom (régi gépen semmi baja, és USB dokkolóban sem!!!!!!!!!!)

sokan találkoztak ezzel és az a megoldás, hogy le kell formázni a vinyókat, de nem akarom érthető okok miatt, bár ha nem javul akkor átmásolgatom és leformázom, de jó lenne, ha alapból elfogadná az alaplap.

de én sem akarom felesleges kockázatnak ki tenni magam, ezért kérdem ki rakta fel illetve mikor várható a végleges :)

azért elég sok dolgot javítgatnak benne

P8P67 1608 BIOS
1. Enhance support for Game Port on old audio cards.
2. Enhance SATA compatibility <--------------------------------!!!
3. Enhance mouse/keyboard support under UEFI
4. Enhance USB2.0 / 3.0 legacy support
5. Enhance PCIE compatibility
6. Enable support of CAS = 4 DDRIII-1333 modules

[ Szerkesztve ]

a mohának mindig a déli oldala fás

(#838) Gabesz144 válasza Santantica (#837) üzenetére


Gabesz144
senior tag

Így már értem :D .
Nekem szerencsére nincsen ilyen problémám.

Xbox Gamertag: Gabesz14415

(#839) cyber86 válasza Santantica (#837) üzenetére


cyber86
őstag

Hali én a 1702-őt használom és semmi gond vele de ahogy látom már kijött közbe a 1703 beta is.

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#840) sampe


sampe
aktív tag

Üdvözletem mindenkinek :)

A következő helyzet állt elő,
Egy régebbi Asus p5q3 deluxe lapomat, több mint valószínű hogy garanciáztatni fogják, felajánlották azt a lehetőséget, hogy nem kell megvárnom míg visszajön a lapom külföldről, hanem választhatok egy maga kategóriájában hasonló lapot

a kérdés a következő lenne
milyen lapot ajánlanátok?
amiket én néztem ki
1. p8p67 deluxe
2. p8p67 evo
3. p67 sabetrooth
4. z68 pro-v
esetleg gigabyte z68 ud4
a lapok kb 40-50 ezer forint értékűek, tehát ilyen árban választhatok :)
más alternatíva is érdekel

a célom hogy kb szeptemberben egy sli rendszert építenék 2db gtx 560 társaságában :)

"A bosszú a legédesebb gyönyör a dugás mellett" 2Pac // Ha elfelejtenék PÜ-re válaszolni, írj emlékeztetőt nyugodtan, ember vagyok én is.

(#841) Gabesz144 válasza sampe (#840) üzenetére


Gabesz144
senior tag

Hali!
A P8P67 Deluxe elég jó kis lap sok extrával, szerintem szuper választás SLI-hez.
Nekem egy P67 Sabertooth lapom van ez is tökéletes SLI hez ha az alaplapi hangkártyát használod, mivel ha 2db GTX560-at teszel bele eltakarják a többi helyet :O .
A Sabertooth- nál nincs annyi extra. Elvileg a P8P67-el megegyezik a tudása.
Viszont az összes lapnál jobb a hűtése a Thermal Armor-nak köszönhetően.
Mondjuk ha 2db GTX 560-at teszel a gépbe akkor a Z68 azért jobb választás mert ha nincsen nagy terhelés akkor a gép a processzorba épített gpu-t fogja használni ami fogyasztásba azért jóval kevesebb mint egy SLI :D

Xbox Gamertag: Gabesz14415

(#842) jamo válasza jeni (#834) üzenetére


jamo
tag

Már megvettem közben a sima P8P67.. De köszi azért a válaszodat! :)

(#843) jeni válasza Gabesz144 (#841) üzenetére


jeni
félisten

Igen de ennek van egy sarkalatos pontja A beépített IGP csak akkor érvényesül a csekély fogyasztás során ha az alaplapnak van kiépített integrált HDMI,DV-I vagy D-Sub csatlakozója.
Ugyanis hiába használja a proci IGP-jét ha maga a GTX 560 kari ugyan úgy üzemel.

Mivel az nem kapcsolódik le lapról Integrált VGA hiányában.

Bocss ,hogy ezt írtam,legalábbis én ennek a tudatában vagyok,hogy csak akkor érvényesül az IGP haszna és a kisebb fogyasztás,ha az alaplapon rá van integrálva a monitor kimenet.

[ Szerkesztve ]

(#844) jeni válasza sampe (#840) üzenetére


jeni
félisten

Szia

Ezzel még a procit is cserélned kell.

Ha K-s procit veszel akkor érdemes a Z68-s lapot ( több előnyös tulajdonsága van a P8P67 ellenében)vagy a P8P67 lapból valamelyiket feltéve ha Asus mellett maradnál.

Melyekre van szükséged?

Asus P8P67 sima egyszerűbb alaplap a legszükségebbekkel.
Asus P8P67 Pro
Asus P8P67 EVO két LAN csatlakozás valamint USB 3 (PCI helyére) kivezetés,több tuning és jobb hűtési lehetőség.
Asus P8P67 sabetrooth-- ez olyan mint a sima P8P67 csak extra (?) alaplapi hűtési felület ami le van fedve olyan lappal ami belül terelgeti a hőt a megfelelő helyre és elvezi a feleslegeset
Asus P8P67 Deluxe- Extra USB3 előlapi kivezetés ezt egy mellékelt tartozékban levő ( ilyet nem is forgalmaznak külön de mindegyik ASus P8P67 alaplap tudja az integrált USB3 kivezetés alaplapról)dobozzal oldható meg- Két LAN csatlakozás,kevesebb PS2 csatlakozás, Debug öndiagnosztika LED-s,jobb több passzív hűtés és két VGA kártyás Nvidia és AMD működtethetőség.

A Z68 sorozat meg ha van integrál VGA kimenet akkor kevesebb lesz az ELMŰ felé a számlád,valamint ez jobban kihasználja az SSD támogatást a HDD gyorsítása felé.

Természetesen függ attól,hogy milyen memóriákat teszel bele

(#845) Santantica válasza cyber86 (#839) üzenetére


Santantica
tag

?

szórakozol :)

nincs is ilyen még, vagy nem ehhez a laphoz

http://www.asus.hu/Motherboards/Intel_Socket_1155/P8P67/#download

[ Szerkesztve ]

a mohának mindig a déli oldala fás

(#846) jeni válasza Santantica (#845) üzenetére


jeni
félisten

Az a BIOS az Asus P8P67 Deluxe alaplaphoz érvényes

Maga a fórum nem csak kizárólag az Asus P8P67-ről szól. Másképpen ömlesztve van minden Asus P8P67 és annak sorozataival kapcsolatos hírekkel.

(#847) cyber86 válasza Santantica (#845) üzenetére


cyber86
őstag

Ja bocs elfelejtettem leírni hogy deluxe lapom van :B

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#848) Gabesz144 válasza jeni (#843) üzenetére


Gabesz144
senior tag

Én is így gondoltam :)) .
Ha jól tudom mindegyik Z68-as lapon van ilyen csatlakozó vagyis kell lennie mert akkor mi értelme van a Z68-nak ha nincsen rajta HDMI-DV-I vagy D-Sub csatlakozó :DDD

Xbox Gamertag: Gabesz14415

(#850) sampe válasza jeni (#844) üzenetére


sampe
aktív tag

szia

i5 2500k-t tervezek
z68 nak milyen előnyös tulajdonsága van p67 al szemben?néztem tesztet ahol a p67 est jobban lehet tuningolni mint a z68ast

ssdm úgysem lesz, meg ez a pár watt amit megspórolnák a letiltás miatt üresjáratba talán 1 csokit tudnák venni minden hónap végén :) így a z68 miatt nem vagyok annyira oda

mindenképpen csak az sli miatt kell majd a lap az a legfontosabb, azért gondolkoztam az evo a pro és a deluxe között, néztem h a deluxéban jobb az integrált audio chip, amit sokat dícsérnek,
a sabertoothért meg annyira nem vagyok oda, max az 5év garancia ami jól hangzik, de ennek a thermal armornak nem sok értelmét látom, mivel van rendes ventis léghűtésem is :D

memória az egyenlőre maradna egy darabig a jelenlegi 1600 ocz reaper 7-7-7-24
valami corsairt tervezek bele, 2133-t :)

ami mindenképpen favorit az a deluxe v pro v evo

"A bosszú a legédesebb gyönyör a dugás mellett" 2Pac // Ha elfelejtenék PÜ-re válaszolni, írj emlékeztetőt nyugodtan, ember vagyok én is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.