Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1551) sampe válasza keke69 (#1550) üzenetére


sampe
aktív tag

Néha szükséges 2 játékot futtatni :D az egyiknél frag-elsz a másiknál chat-elsz :)

"A bosszú a legédesebb gyönyör a dugás mellett" 2Pac // Ha elfelejtenék PÜ-re válaszolni, írj emlékeztetőt nyugodtan, ember vagyok én is.

(#1552) keke69 válasza sampe (#1551) üzenetére


keke69
őstag

Az élet nagy problémái! :DEzért tényleg érdemes 8Gb ramot venni!

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#1553) sampe válasza keke69 (#1552) üzenetére


sampe
aktív tag

Bizony :D sikerült átlépni a 4 gigát, 4148 mb-ot eszik a rendszer ;] :C

"A bosszú a legédesebb gyönyör a dugás mellett" 2Pac // Ha elfelejtenék PÜ-re válaszolni, írj emlékeztetőt nyugodtan, ember vagyok én is.

(#1554) AtHoS válasza keke69 (#1544) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Mindegy, egyelőre hagyom a francba, mint kiderült egérrel is tudok éleszteni, de végül is az egész annyi, hogy nem kell lehajolnom így a bekapcsoló gombhoz :DDD tehát marhára fontos Amúgy is van fontosabb dolgom vagy tucat :W

Nálam a 4GB memó ott lőtte meg magát, hogy
- 1GB kell win7 x64-nek
- 1GB elmegy RAMDisk-re
- böngésző is nem keveset eszik a megnyitott 30...40 fülével :B

Maradékból kellene gazdálkodni, ami talán elég, talán nem. Az újabb gémeknél lehet nem.
Egyelőre 8GB van nálam és most csak így netezgetés közben 4559 MB van szabadon. Mondjuk egy 3Dmark11 épp meg van nyitva a háttérben, de a böngészőn és az alap progikon kívül ennyi az extra. Sőt, még 1-2 alap progi nincs is telepítve, ami megint fogyaszt majd egy kevés memót.

Szóval inkább 8GB vagy több legyen. Legalábbis Én szeretem, ha van még tartalékban ha szükséges.

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#1555) jeni válasza keke69 (#1552) üzenetére


jeni
félisten

anno az XP-re elég volt 2x512MB DDR1 ram de később már a 2x1GB DDR1 ram-ra kellett váltanom. ma a 8Gb DDR3 ramból a gépem alap esetben 2,8GB-t már is lefoglal.

a programok már egyre többet vesznek el az átmeneti DDR3 ram méretéből.

természetesen azt is figyelembe véve ha eladod majd később a cuccot akkor a 4GB DDR3 ramot jobban el lehet adni mint a 2GB DDR3 ramot.

ezzel nem arra akarunk rávenni téged,hogy szaladj még 4GB DDR3 rammért,csak eljön majd az idő (rövid időn belül) mikor már az árgépet nézzed mi hol olcsóbb még 4GB DDR3 ram. :R

[ Szerkesztve ]

(#1556) keke69 válasza jeni (#1555) üzenetére


keke69
őstag

Volt a gépemben 8Gb ram és komolyan mondom,nem vettem észre azt a + 4Gb-ot!Se nem volt "látható" se nem érezhető.Lehet,hogy csak én használok kevés és kis memória igényű programokat!Nekem alapon 1.37Gb a ram fogyasztásom!
De ha kevés lesz a 4Gb esküszöm bővítek! :D

Ebből a kérdésből indult ki az egész: lehet,hogy egy 2x4GB rammal jobban jártál volna?
Nem értettem mire akartál ezzel utalni!Mivel ahogyan írtam 1.37Gb a memória fogyasztásom!

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#1557) Gabesz144 válasza keke69 (#1556) üzenetére


Gabesz144
senior tag

Az az 1.37Gb elég jó :D .
Nekem alapból elfogy 2.12Gb memória :)

Xbox Gamertag: Gabesz14415

(#1558) jeni válasza keke69 (#1556) üzenetére


jeni
félisten

semmit,csak javasoltam a kényelmes gond mentes használatot.ígérem innentől nem javaslok semmit a jobbítást célzó segítséget,javaslatot. nehogy megint lavinát indítsak el vele. :R

(#1559) wutuka


wutuka
aktív tag

Sziasztok!
Valaki segítsen kérem,mert már kész vagyok!
Van egy új ASUS P8Z68V alaplapom.Tökéletesen működik az IGP.Az alaplap hátuljára van a DVI kimeneten a moncsim.Van kép.Bedugtam az alaplapi HDMI-kimenetre a HDMI kábelt,ami a TV-hez megy.Lehet is filmet nézni.
Azonban ha újraíndítom a rendszert,akkor a monitorra nem jön vissza a kép miután a windows betöltődik.Hallom,hogy feláll a rendszer,de nincs kép!!!! Help.!!
Ki kell húznom a HDMI kábelt,és akkor jön csak vissza a kép a moncsira.
Már mindent próbáltam,amit gondoltam,de nem vált be.
Van valakinek ötlete?

Lionel Messi : The Best !

(#1560) keke69 válasza jeni (#1558) üzenetére


keke69
őstag

Ugyan már,nem kell túl reagálni és nem indítottál el lavinát,csupán kíváncsi voltam,hogy amit írsz azt miért írod,milyen érvekkel támasztod alá!
Hülyeséget nem írtál már végül is több a 8Gb mint a 4 :D csak számomra elegendő a 4 is! :R

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#1561) tomic válasza wutuka (#1559) üzenetére


tomic
addikt

Erre én is kíváncsi leszek . Mert most készülök lecserélni a lapot.

(#1562) wutuka válasza tomic (#1561) üzenetére


wutuka
aktív tag

Már más fórumokon is kérdeztem ez ügyben,de nem tudott eddíg senki sem hozzászólni a dologhoz sajnos. :O

Lionel Messi : The Best !

(#1563) Egon


Egon
nagyúr

Beálltam én is a sorba: tegnap megvettem az új deszkát. Végülis a P8P67 Pro mellett döntöttem, mivel pár dolog szimpatikusabb rajta, mint a "sima" verzión (többek között az Intel gigabites LAN chip van rajta, nem Realtek stb.).
Egyetlen furcsa jelenséggel találkoztam, ami nem tudom mennyire normális. A zacskóból való kivételkor, ráfogtam az egyik nagy kék hűtőbordára (ami a nyitó hsz-ben levő képen a jobb oldalon látható), és a borda kajakra megbillent... :Y Egészen kicsi erőfeszítéssel billegtethető jobbra-balra. Hűteni vélhetőleg hűt így is rendesen (elég vastag hőátadó réteg van az alján, mint a vga-kon szokott lenni a kisebb chipek és a borda között), de némileg aggaszt a dolog. Más is tapasztalt ilyet?
Régen valahogy stabilabban voltak a bordák a lapokon, simán fel lehetett emelni az adott lapot egy tetszőleges bordába kapaszkodva...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#1564) Egon válasza wutuka (#1559) üzenetére


Egon
nagyúr

Bios frissítés?
Sztem túl új még az a lap, én biztos nem mertem volna megvenni...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#1565) wutuka válasza Egon (#1563) üzenetére


wutuka
aktív tag

Üdv!

Teljesen normális jelenség. :) Nekem is ezt csinálja.

Lionel Messi : The Best !

(#1566) kranazoli válasza wutuka (#1565) üzenetére


kranazoli
senior tag

+1

Nekem az LGA775-ös Gigabyte-on is billegett. De jobban megnézve rugós a rögzítése, nem fix. Nem biztos, hogy ez így rossz. Ha fix-en jobb lenne szerintem úgy csinálnák. Biztos van vmi értelme, hogy ilyenek.

Én is dettó ugyanígy jártam. Akkor megnyugodtam, hogy nem csak Én tudom bénán kivenni az alaplapot. :)

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#1567) sampe válasza Egon (#1563) üzenetére


sampe
aktív tag

én is találkoztam ezzel a problémával, nekem csak "sima" lapom van,
gondolkoztam rajta hogy kicserélem a bordát valami combosabb verzióra de eddig még nem találtam sehol hasonlót, mivel a borda melletti kondik eléggé forróak szoktak lenni

"A bosszú a legédesebb gyönyör a dugás mellett" 2Pac // Ha elfelejtenék PÜ-re válaszolni, írj emlékeztetőt nyugodtan, ember vagyok én is.

(#1568) kranazoli


kranazoli
senior tag

Hi!

Azt nem tudjátok miért jó, hogy BIOS-ban az Intel CE1 support alapból Auto értéken van?! (legalábbis Nálam a 1850-es BIOS-al az volt) Ezt már korábban akartam kérdezni, csak mindig elfeledtem.

Így, ha a Turbo Boost-ot is használom, ami szintén defaults beállítás 3700Mhz, akkor non-stop 3,7Ghz megy a proci.

Ennek Én nem sok értelmét látom. :F

Melegebb; (gondolom magasabb feszt is állít be - de ezt csak passzolom); esetleg hangosabb hűtő (attól függ milyen) és teljességgel feleslegesen konstans magasabb Mhz.

Én jó dolognak tartom ezt az Intel CE1 dolgot, amikor dinamikusan változik az órajel. 2D-ben ez például nagyon hasznos. 3D-ben pedig illene nem visszavennie az órajelet.

:R

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#1569) ne_nezze


ne_nezze
aktív tag

sok kínlódás, a boltosok értetlenkedése és nem éppen tisztelendő hozzáállásuk miatt kukáztam a p8p67-et. meg az asust is egy életre. mert megérdemlik.

miért is?
mert egy harmadvonalú alaplapgyártó is képes olyan biost/uefit írni ami kiküszöböli az eleve hibás intel sandy bridge processzorok üresjáratbeli random újraindulását/megfagyását/bsodját. ők meg a trón tetejéről ülve nagy ívben tojnak bele a supportba, miközben a fél net tele van a félkész p67 és z68 alaplapjaik ugyanazon hibájával. elképesztő pofátlanság és mélységesen felháborít.

Intelligence is not the privilege of old age. »»───(knee)───►

(#1570) sampe válasza ne_nezze (#1569) üzenetére


sampe
aktív tag

Milyen lap lesz a következő?
Melyik boltban történt a vásárlás?

"A bosszú a legédesebb gyönyör a dugás mellett" 2Pac // Ha elfelejtenék PÜ-re válaszolni, írj emlékeztetőt nyugodtan, ember vagyok én is.

(#1571) kranazoli válasza ne_nezze (#1569) üzenetére


kranazoli
senior tag

Én ebből egy szót sem értek.. Milyen BSOD; újraindulás; fagyás; stb... ?!
Pár hete használom a szignómban is lévő konfigot mindennemű probléma nélkül.

:F

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#1572) Atimester válasza ne_nezze (#1569) üzenetére


Atimester
aktív tag

Szia!

Más gyártók alaplapjai sem tökéletesek! Pl az Asus és a Gigabyte felhasználók régebben is egymást szapulták.
Én korábban a Gigabyte alapapjait nyúztam 775-os procikkal, mert akkor azt találtam jobbnak. Most azt olvastam, hogy Sandy Bridge alaplapoknál az Asus lett jobb, azonos szinten és áron ugyan abban a kategóriában.

Egy-egy probléma néha igen elkeserítő lehet, de ha megírod a pontos panaszod, hardvereid és beállításod, talán lehet rá gyógyír, mert sok múlik a helyes beállításon is!

Nálam hibátlanul fut, és meg vagyok vele elégedve…
(P8P67, gyári Bios: 1503, i7-2600, 2*2GB Corsair RAM)

Attila

(#1573) wutuka válasza ne_nezze (#1569) üzenetére


wutuka
aktív tag

Hú,ez valóban nagyon idegesítő lehet.Nem tudom mennyire általános jelenség az ASUS-nál.Hála isten én kimaradtam belőle mert nálam ilyesmi egyetlen egyszer sem fordult elő.
Az ASUS,és a Gigabyte,és most már az ASROCK is szerintem egy színvonalon van,csak árban van különbség,főleg a 3.gyártó javára.mindegyik nagy többségében megbízható,jó minőségű.Ettől persze fordulhatnak elő hibák,és akinél előfordulnak,annak megkeserítik a dolgait az biztos. :K

Lionel Messi : The Best !

(#1574) keke69


keke69
őstag

Hála Isten nekem sincs vele semmi gondom,problémám és nekem is a gyári bios van még rajta(1503)!A configom az adatlapomon!

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#1575) Egon


Egon
nagyúr

Emberek, csinált már valakií olyan állatságot, hogy XP-t próbált telepíteni egy ilyen lapot tartalmazó konfigra? Tegnap szerettem volna partícionálni és formázni a vinyókat (csak ma lesz Win7-em), de nem sikerült: kékhalált dobott a telepítő lemez...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#1576) keke69 válasza Egon (#1575) üzenetére


keke69
őstag

Nem tartom állatságnak,de valószinűnek sem,hogy a configod miatt ne ment volna rá!

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#1577) Egon válasza keke69 (#1576) üzenetére


Egon
nagyúr

A hibakód (0x0000007B) alapján valószínű, hogy az F6-tal betölthető illesztőprogramra lenne szükség, de a floppymeghajtót lusta voltam beszerelni, így nem tudtam orvosolni a problémát.
Az is lehetett gond, hogy a biosban ACHI mode-ra állítottam a SATA-t.
Egyébként SP1-es XP telepítőlemez.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#1578) keke69 válasza Egon (#1577) üzenetére


keke69
őstag

Ha mindenféle képpen kiakarod próbálni(de ahogy olvasom csak a kényszer miatt)tölts le egy működőt vagy 1 win 7-et!

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#1579) sampe válasza Egon (#1577) üzenetére


sampe
aktív tag

Mindenképpen ide módra állítsad, vagy disabléra akkor menni fog

"A bosszú a legédesebb gyönyör a dugás mellett" 2Pac // Ha elfelejtenék PÜ-re válaszolni, írj emlékeztetőt nyugodtan, ember vagyok én is.

(#1580) kranazoli


kranazoli
senior tag

Intel Chipset Install Utility 9.2.2.1031 (2.94MB)

Hivatalos oldal: [link]

[ Szerkesztve ]

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#1581) Egon


Egon
nagyúr

Használ valaki Xonar D1-es hangkártyát ilyen lapban, Win7 64 bites verziójával?
Nem tudom telepíteni a driverét...:(

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#1582) Beard982


Beard982
csendes tag

Üdv! Elölre is bocsánat, ha ilyen kérdés már volt. ASUS P8P67 XXXX alaplapok közzül melyiket érdemes megvenni? Lehet hülyének néztek, de én arra gondoltam, hogy azt (is) kell nézni, hogy melyikhez van kevesebb BIOS frissítés... INTEL Core i7 2600K processor-t akarok venni, és egy brutális alaplapot akarok mellé, amivel semmi gondom nem lessz. A válaszokat elölre is köszönöm.

(#1583) Gabesz144 válasza Beard982 (#1582) üzenetére


Gabesz144
senior tag

Sajnos mindegyik Asus laphoz ugyan annyi bios frissítés van, úgyhogy így nem fogsz tudni választani.
A brutális alaplapokkal is vannak gondok ezt nem lehet sajnos kiszűrni.
Asus P8P67 Deluxe lapok elég jók. Nekem egy P67 Sabertooth lapom van ami nagyon bejött és semmi gondom nem volt vele. Ha tuningolni akarod a procit akkor Deluxe, Evo, Sabertooth lapok igen jó választások de a sima P8P67-es lapok se rosszabbak semmivel.
A Deluxe laphoz adnak előlapi USB3 panelt ami nagyon jó kiegészítő.

[ Szerkesztve ]

Xbox Gamertag: Gabesz14415

(#1584) Beard982 válasza Gabesz144 (#1583) üzenetére


Beard982
csendes tag

Köszönöm a gyors válasz, én is gondoltam a SABERTOOTHRA. Neked akkor semmi gondod nem volt vele? BIOS, ilyesmi?

[ Szerkesztve ]

(#1585) jeni válasza Gabesz144 (#1583) üzenetére


jeni
félisten

Az USB 3 BOX kütyüt sem lehet külön kapni,még Svájcból sem lehet rendelni !

(#1586) Gabesz144 válasza Beard982 (#1584) üzenetére


Gabesz144
senior tag

Nekem tökéletesen működik minden a lapon, eddig még nem találkoztam semmi problémával.

Xbox Gamertag: Gabesz14415

(#1587) Gabesz144 válasza jeni (#1585) üzenetére


Gabesz144
senior tag

Én is keresgélek előlapi USB3 panelt de sehol nem találok sajnos :O

Xbox Gamertag: Gabesz14415

(#1588) Beard982 válasza Gabesz144 (#1586) üzenetére


Beard982
csendes tag

Milyen memóriákat használsz?

(#1589) Gabesz144 válasza Beard982 (#1588) üzenetére


Gabesz144
senior tag

A-Data Gaming Series 2x4 giga 1600MHz-es. Elvileg 1.55 és 1.75V-on tudja az 1600Mhz-et de nálam 1.45V-on üzemel tökéletesen.

[ Szerkesztve ]

Xbox Gamertag: Gabesz14415

(#1590) jeni válasza Gabesz144 (#1587) üzenetére


jeni
félisten

németeknél,a sogóroknál,a helléneknél van az egyes computer boltokban listában. amit itthon lehet kapni az a usb 3 kivezetés a hátsó alaplapi kivezetésre.

(#1591) Gabesz144 válasza jeni (#1590) üzenetére


Gabesz144
senior tag

Én egy ilyet találtam de ez nem az alaplapi USB3-ra csatlakozik. Meg ez se lenne rossz megoldás, de egyiket se lehet kapni.

[ Szerkesztve ]

Xbox Gamertag: Gabesz14415

(#1592) jeni válasza Gabesz144 (#1587) üzenetére


jeni
félisten

itt láttam és leadtam a rendelést de a mai napig nem válaszoltak

amúgy már a listában sem találom

[ Szerkesztve ]

(#1593) jeni válasza Gabesz144 (#1591) üzenetére


jeni
félisten

a második link az jobb lenne mert az tutira az alaplapi csatlakozóra megy,az első meg csak PCI kivezetésre.

(#1594) jeni válasza Gabesz144 (#1591) üzenetére


jeni
félisten

(#1595) Gabesz144 válasza jeni (#1594) üzenetére


Gabesz144
senior tag

Ez jó lenne nekem is :) .
Idővel csak lesz valamelyik itthon is kapható, addig marad az USB3 hosszabbító :D

Xbox Gamertag: Gabesz14415

(#1596) Atimester válasza jeni (#1594) üzenetére


Atimester
aktív tag

Sziasztok!

Ti milyen USB3-as eszközt használtok?
Mik a tapasztalatok?

Attila

(#1597) jeni válasza Atimester (#1596) üzenetére


jeni
félisten

Szia
Per pillanat csak az USB 2 eszközöket használok hozzá :U :K ;]

(#1598) Atimester válasza jeni (#1597) üzenetére


Atimester
aktív tag

Akkor még csak készültök rá?
Kíváncsi leszek, hogy mennyivel gyorsabb?
És hogy milyen eszközöket fejlesztenek majd rá?

Attila

(#1599) ETOM válasza Atimester (#1596) üzenetére


ETOM
addikt

Van egy viszonylag olcsó 8GB-s USB3 pendrivom. De csak pár napja van meg a gép gond nem volt vele semmi.

[ Szerkesztve ]

(#1600) Atimester válasza ETOM (#1599) üzenetére


Atimester
aktív tag

Mennyivel érzed gyorsabbnak egy sima USB2-eshez viszonyítva?

Attila

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.