Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) Gabesz144 válasza Pala (#399) üzenetére


Gabesz144
senior tag

A lapon ahol rálehet csatlakoztatni USB 3-as előlapi panelt amit a Deluxe laphoz adnak, a csatlakozó mellet csak úgy nyomja a meleg levegőt kifelé pedig nincsen rajta 5 cm-es venti. :D .

Xbox Gamertag: Gabesz14415

(#402) JoceeHunt válasza Gabesz144 (#400) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Ez nagyon kemény. Lehet hogy túj "jó" a D14 a rendszeremhez?

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#403) Pist@bácsi


Pist@bácsi
őstag

Idle összehasonlíthatóak a hőfokok mert ott mindegyik 1600MHz-en ketyeg és ha nem fix VCore-t állítasz akkor azt is visszaveszi a lap 0.8V környékére. Az eltérés a szoba hőmérséklete lehet, de ez gondolom nem több +/- 3-4 foknál.

Viszont "terhelés alatt" ez már egy kicsit más téma. Tudni kéne milyen feszültségen, milyen órajelen és milyen programmal terhelve. És itt még a proci és proci közt meglévő különbség is számít.

Nem tudom, de szerintem olyan nincs, hogy alapfesz. Amit tuning nélkül Auto-n ad a lap a procinak, de szerintem ez is változó.

(#400) Gabesz144 24 fokos szobában 22 fokos minimum hőmérséklet elvileg léghűtéssel nem lehetséges. Ettől függetlenül tényleg jók a hőfokaid :)

[ Szerkesztve ]

(#404) Pala válasza Gabesz144 (#401) üzenetére


Pala
veterán

Brutál!

Mondjuk olvastam már teszteket a Sabertoothról, és azt írják több helyen is, hogy a legeslegjobb hatást akkor lehet elérni, ha - a felszerelhető 5 centis venti mellett - olyan procihűtőt használsz, aminek a lap felé fúj a ventije (pl. ez itt), mert így a légáramlat a foglalat körül beáramolva szépen keresztülfújja az egész nyákot a thermal armor (vagy mi a fantázianeve) alatt. De tuti, hogy a te esetedben a nagy 20 centis házventik is sokat számítanak.

(#405) Gabesz144 válasza Pist@bácsi (#403) üzenetére


Gabesz144
senior tag

Az a 22 fok nem tudom mennyire lehet pontos de szerintem itt fenn volt még a ház oldala és a 200 venti .
Megnézem másik progival is de az AIDA 64 és hasonlót mutatott és a Reál temp is.
Alapórajelen megy a proci és a feszültség is alpon van 0.920v és 1.250v között mozog.

Xbox Gamertag: Gabesz14415

(#406) Pist@bácsi válasza Gabesz144 (#405) üzenetére


Pist@bácsi
őstag

:) nincs jelentősége, nem is azért írtam, gondolom a CPU szenzorának jeleit olvassa ki az összes program.
De léggel elméletben így is csak olyan minimum hőfok lehetséges mint a környezet.

A lényegen így sem változtat ezek nagyon jó hőfokok. Ami természetes is ettől a hűtőtől. Szinte vétek nem húzni egy ilyen jó rendszert :)

(#407) Gabesz144 válasza Pist@bácsi (#406) üzenetére


Gabesz144
senior tag

Már megnéztem 5 GHz-en olyan 75 fok a max de nekem elég az alp órajel egyenlőre :)) .

Ez a Thermalradar által adott mérés látszi hogy az USB 3-as csatinál távozik szinte az összes hő mivel ott a legmelegebb és érezni is ha odateszem a kezem hogy ott távozik a hő

Xbox Gamertag: Gabesz14415

(#408) Pist@bácsi válasza Gabesz144 (#407) üzenetére


Pist@bácsi
őstag

Bejön ez a Thermalradar.
5GHz-en a 75 fok az nagyon jó léggel, nem tudom mivel terhelted de mindenképpen jó.

(#409) tomic válasza Pist@bácsi (#408) üzenetére


tomic
addikt

Olyan nagyon szerintem nincs terhelve.
Max ha vizezi. 5ghz léggel nem létezik ,hogy 75 fokos.

(#410) Gabesz144 válasza Pist@bácsi (#408) üzenetére


Gabesz144
senior tag

Szerintem is igen jó :DD .
Prime95-el terheltem 1 órát ment sajnos időhiány miatt.
Megnéztem most is alapórajelen de sajna most meg melóznom kell menni így elég rövidke teszt lett de hétvégén elindítom egy hosszabb időre, de szerintem sok változás nem lesz.

Xbox Gamertag: Gabesz14415

(#411) Gabesz144 válasza tomic (#409) üzenetére


Gabesz144
senior tag

Prime 95-el szoktam terhelni de nem vagyok egy nagy tuningos :D .
A vízhűtést nem csípem mivel egyszer hazavágta a rendszerem egy szivárgás miatt, ezért csak a léghűtésre esküszöm ott ilyen gond nem lehet.
A Thermalradarral mértem a 75 fokot nem tudom mennyire pontos de mindig ezzel nézem a hőfokokat. Mindig a legmelegebb maghőmérsékletet mutatja a 4 mag közül.

Xbox Gamertag: Gabesz14415

(#412) Pala válasza tomic (#409) üzenetére


Pala
veterán

Azért azt számold bele, hogy elég jól szellőző háza van + a thermal armor is csökkenti a cpu-hőfokot a külföldi tesztek tanúsága szerint. Ez a két tényező + a brutális Noctua-hűtő már elég sokat nyomhat a latba.

Gabesz: A Prime95 egyébként nem melegíti fel annyira a procit. LinX-szel vagy Intel Burn Testtel nézd meg, ha gondolod. Az előbb említett 75 fok úgy már 80 fölé menne.

[ Szerkesztve ]

(#413) Gabesz144 válasza Pala (#412) üzenetére


Gabesz144
senior tag

Oké megnézem majd úgy is :R .
De 5 GHz-en még az a 80 fok is jó szerintem egy léghűtőtől.
Megpróbáltam úgy összeválogatni az alkatrészeket hogy a lehető legjobb hűtése legyen a konfignak alacsony zajszinten. :DDD

[ Szerkesztve ]

Xbox Gamertag: Gabesz14415

(#414) Pala válasza Gabesz144 (#413) üzenetére


Pala
veterán

Szerintem példaértékű munkát végeztél! :R

Én is követem az utadat, bár a refhűtős videokártya sajnos kicsit ki fog lógni a sorból. :(
(Tényleg, nem tudtok véletlenül 6870-esre valami jóféle aftermarket léghűtést? Nem számít mennyibe kerül... :) )

[ Szerkesztve ]

(#415) tomic


tomic
addikt

Nekem egy síkba csiszolt(polírozott) trum van egy 2000 pörgő Nb ventivel ami max a szabályzó miatt 1800 körül forog.CM690 házban.
Csináltam prime-os tesztet. De nekem itt valami erősen sántít hőmérséklettel kapcsolatban.
Vagy a prime nem terheli le igazán.

4.8 ghz-n 78 fok is volt. Igaz az linxel. Lehet ennyit számit.

Gabesz144
Akkor viszont jó a 75 fokod. :K
Egy linxet is próbálj,ha van időd és ott nézd meg mennyi lesz.

[ Szerkesztve ]

(#416) Pist@bácsi válasza tomic (#415) üzenetére


Pist@bácsi
őstag

5GHz-en szerintem a LinX már túlzás.
4.8-on én is nyomtam egy nyúlfarknyit, enyém rosszabb mint a tiéd :LinX > 80 fok
Szvsz nem sok értelme van a LinX-nek. Talán azt lehet tesztelni vele, hogy az adott hűtés mellett mi a 24/7-re alkalmazandó órajel. Vagy inkább mi a kerülendő. De ez is elég szubjektív.
Kizárt, hogy bármilyen "értelmes" célra készült szoftver így befűtsön.

(#417) Gabesz144 válasza tomic (#415) üzenetére


Gabesz144
senior tag

Ha az időm engedi megnézem én is most már kíváncsi lettem :) .

Xbox Gamertag: Gabesz14415

(#418) Gabesz144 válasza Pala (#414) üzenetére


Gabesz144
senior tag

Köszi szépen :R .
A Zalman-nak azt hiszem van ilyen hűtése ami jó a 6870-re.

Xbox Gamertag: Gabesz14415

(#419) JoceeHunt


JoceeHunt
őstag

Ez az Intel Burn Test hogy működik?
Times To Run elég 10-nek?
Stress Level-t High-ra tettem mivel nem elég a ramom a maximumra :S.
Mi számít itt jó eredménynek?

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#420) Pala válasza JoceeHunt (#419) üzenetére


Pala
veterán

10 kör elegendő, igen. Ha ez lefut hiba nélkül, akkor a végén ki is írja, hogy jó eséllyel stabil lesz a rendszered. :K Bár én mindig amondó vagyok, hogy úgyis a valós használat során derül ki, tényleg így van-e, mindenesetre az IBT egy jó támpontot nyújt ezzel kapcsolatban.

(#421) JoceeHunt válasza Pala (#420) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Nincs húzva még a procim. A hőfok miatt indítottam, kiváncsiságből mennyire megy max fel a proci hőben. Ezzel a progival érdemes ezt nézni, vagy az a Prime95?

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#422) JoceeHunt válasza Pala (#420) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Lefutott a 10 kör, a magok :

56-58-59-56 fokok voltak max.

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#423) Pala válasza JoceeHunt (#421) üzenetére


Pala
veterán

Az Intel Burn Test jobban fűt, mint a Prime95. Nálam pl. majdnem 10 fokkal, de gondolom ez függ a hűtőtől, ház szellőzésétől is.

mod: Az teljesen jó! Nekem is 60-ig mentek fel maximum. Ez azt jelenti, hogy a mindennapi terhelés során jó eséllyel még 50-et se nagyon fogsz látni.

[ Szerkesztve ]

(#424) JoceeHunt válasza Pala (#423) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Már valami Test 4-es sorban tart a Prime, 58 fölé egyik sem ment még.

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#425) Pala válasza JoceeHunt (#424) üzenetére


Pala
veterán

Fura...tehát nálad a Prime kb. ugyanannyira melegítene, mint az IBT? Ilyet még nem láttam... :F

(#426) JoceeHunt válasza Pala (#425) üzenetére


JoceeHunt
őstag

26.5-ös verzió, most töltöttem le. Már Test 7-ben van, még mindig 58 a max. Még a végén jó lesz a hűtő? Akkor nem kéne újra kennem, Gabesznál tuti az alaplap miatt jobb.

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#427) JoceeHunt válasza Pala (#425) üzenetére


JoceeHunt
őstag

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#428) Pala válasza JoceeHunt (#426) üzenetére


Pala
veterán

Amíg ezekben a tesztekben 60 fok alatt vagy, addig teljesen jó, semmit nem kell kenegetned. :) De még ha kicsivel 60 fok fölé mennél, akkor sincs ok aggodalomra, mivel ilyen hőfokokat a mindennapi használat mellett amúgy se tudnál produkálni.

(#429) JoceeHunt válasza Pala (#428) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Na, akkor megnyugodtam. Videokártya FurMark tesztjénél meddig kell nyomni? 70 foknál leállítottam...
Hol tilthat?

[ Szerkesztve ]

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#430) Pala válasza JoceeHunt (#429) üzenetére


Pala
veterán

Na hát én azt a programot messze elkerülném. :) Bár túl sok tapasztalatom nincs benne. Én személy szerint 80 foknál húzom meg magamban a határt, efölé ne menjen semmi tartósan. Bár a 80 is határeset. Ténlyeg jobb a 70-75. Viszont inkább azt mondom, tesztelj játékokkal, élesbe! Valami jó kis izzasztó Crysis vagy Metro maximális grafikán, 8x élsimítással valósabb képet ad a melegedésről, mint a Furmark. :)

(#431) Gabesz144 válasza JoceeHunt (#429) üzenetére


Gabesz144
senior tag

Honnan tudom leszedni az Intel Burn Test-et?
Mennyi idő a lefuttatása? Most letesztelem mindennel én is és összehasonlítom az összes eredményt :DDD .

[ Szerkesztve ]

Xbox Gamertag: Gabesz14415

(#432) Pala válasza Gabesz144 (#431) üzenetére


Pala
veterán

Bárhonnan. :) Mondjuk innen: KATT

(#433) Gabesz144 válasza Pala (#432) üzenetére


Gabesz144
senior tag

Köszi :) .
Picit fáradt vagyok már mindenből kettőt látok ;]

Xbox Gamertag: Gabesz14415

(#434) Pala válasza Gabesz144 (#433) üzenetére


Pala
veterán

Akkor az egyik Sabertooth-odat nekem adhatnád! :DDD

(#435) Gabesz144 válasza Pala (#434) üzenetére


Gabesz144
senior tag

:) .
3 percet ment a LinX de nem akart melegedni komolyabban a kicsike :DDD .

Holnap teszek fel képet.

[ Szerkesztve ]

Xbox Gamertag: Gabesz14415

(#436) Pala válasza Gabesz144 (#435) üzenetére


Pala
veterán

"3 percet ment a LinX de nem akart melegedni komolyabban a kicsike"

Vedd le a hűtőt és próbáld úgy! ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

(#437) Gabesz144 válasza Pala (#436) üzenetére


Gabesz144
senior tag

Mégis felrakom a képet de nem értek valamit. Miért csak 3.4GHz-en ment a proci amikor a biosba 3.7-re van állítva ? Prime95 alatt 3.7GHz-en megy :F , és a Bus Speed is 100MHz-re van állítva a biosba nem 100.3-ra.

Xbox Gamertag: Gabesz14415

(#438) Gabesz144 válasza Gabesz144 (#437) üzenetére


Gabesz144
senior tag

Elindítottam az Intel Burn Test-et is kíváncsi voltam, szerintem ez jobban megizzasztja a procit de nem sokkal +3-4 fok a külömbség de ígyse ment 50 fokig se :DDD
Megnézem magasabb órajelen, de valami megint feltűnt a Thermalradar nem működik ha megy a Real Temp nevű progi viszont a Thermalradar is mutatja a magog terhelését és közel sem mennek maxon szerinte olyan 60-70% míg a Core Temp és a Real Temp progi szerint 100% on mennek.

Xbox Gamertag: Gabesz14415

(#439) JoceeHunt válasza Gabesz144 (#438) üzenetére


JoceeHunt
őstag

már bánom hogy nem adtam ki 6-7 ezerrel többet egy Sabertooth-ért. Pedig én aztán körbejártam a témát. Delux már nagyon húzós lett volna :SSSS :O

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#440) Gabesz144 válasza JoceeHunt (#439) üzenetére


Gabesz144
senior tag

Én a legjobb teljesítmény és hűtésre törekedtem úgy válogattam össze az alkatrészeket is eddig bevált. Nálam az Intel Burning Test progi fűt a legjobban de csak 2-3 fokkal melegebb a proci mint a Prime95-el. Hétvégén megnézem magasabb órajelen hogy mi a pálya :DDD .

Xbox Gamertag: Gabesz14415

(#441) tomic válasza JoceeHunt (#439) üzenetére


tomic
addikt

Nem is lett volna sok értelme.
Nem tudjátok véletlen a thermalradar mindegyik asusnál működik-e?
Sajna nincs nálam az eredeti cd-m.

[ Szerkesztve ]

(#442) Gabesz144 válasza tomic (#441) üzenetére


Gabesz144
senior tag

Elvileg csak a Sabertooth-nál működik ha jól tudom.

Xbox Gamertag: Gabesz14415

(#443) tomic válasza Gabesz144 (#442) üzenetére


tomic
addikt

Van esetleg képed a gépedről?

[ Szerkesztve ]

(#444) Gabesz144 válasza tomic (#443) üzenetére


Gabesz144
senior tag

Milyen képre gondolsz?
Külső, belső?

Xbox Gamertag: Gabesz14415

(#445) tomic válasza Gabesz144 (#444) üzenetére


tomic
addikt

Igen. Fényképre ,hogy is néz ki beszerelt állapotban a lapod.

(#446) JoceeHunt válasza tomic (#441) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Szerintem is csak a Sabernél mivel abba lehetnek a szenzorok beépítve az armor ruciba :).
Fene egye meg. El kéne adnom a lapom :DDD

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#447) Gabesz144 válasza tomic (#445) üzenetére


Gabesz144
senior tag

Persze itt van :D . Már volt fenn csak kitöröltem mert nem tudtam több képet felrakni :)

Xbox Gamertag: Gabesz14415

(#448) tomic válasza JoceeHunt (#446) üzenetére


tomic
addikt

Én valszeg el is adom. És jöhet a Z-s.
Gabesz144 Tetszetős lenne nekem ha nem lenne rajta az a nagy ormótlan hűtő. Jobban kiadnám a lap egyszerűségét. (Főleg ha plexis a házad.)
De az egyik legjobb léghűtő az tuti.

(#449) Gabesz144 válasza tomic (#448) üzenetére


Gabesz144
senior tag

Gondoltam rá hogy lecserélem egy ilyenre de ez is megfelel tökéletesen esetleg ha feketék lennének a bordák akkor lenne az igazi :DD . Nem plexis házam van abból már volt pár darab :D .

Xbox Gamertag: Gabesz14415

(#450) JoceeHunt válasza tomic (#448) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Milyen Z-s?
Szerinted mennyit lehet ezért kérni??? 3 hetes :S

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.