Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#951) Gabesz144 válasza jeni (#949) üzenetére


Gabesz144
senior tag

A G-Skill Sniper még elférnek a D14 alatt ezt leteszteltük.

Xbox Gamertag: Gabesz14415

(#952) jeni válasza Gabesz144 (#951) üzenetére


jeni
félisten

Az SR1 és a SR2 nagyon jó lehet
argep

(#953) VIGA77


VIGA77
tag

4 GB/1600 KIT Kingston HyperX
ez jó? mekkora a feszültsége
köszi a segítségeket

(#954) Topanka


Topanka
aktív tag

Üdv Mindenkinek.
Rosz RAM-okkal járó tortúra után végre újra kezdhetem a gép összeállítását.
Bios beállítások:
Kérdésem pedig az, hogy advenced menu alatt a
CPU Configuration alap beállításai:
CPU C1E Auto Kézikönyvben zárójelben javasolt : Enabled
CPU C3 Report Auto Kézikönyvben zárójelben javasolt : Disabled
CPU C6 Report Auto -"- -"- -"- : Enabled
Mi a helyes? Mi lenne a jó beállítás?

Más!!!
Kérdésem pedig az, hogy advenced menu alatt a
System Agent Configuration alap beállítása PCI/PEG
Ezt át kell állítani PEG/PCI-re. Vagy mégsem?
PEG = PCI Express Graphics
PCI = PCI Graphics

A SATA vezérlést win7 64 alatt gondolom AHCI módra érdemes állítani?
Marwell-nél is? (MARVELL Storage Controller)

Tudna segíteni valaki?

[ Szerkesztve ]

(#955) jeni válasza VIGA77 (#953) üzenetére


jeni
félisten

A Kingston HyperX 1,65V szerepel a papíron,de nem jelenti,hogy csak és kizárólag 1,65V-l kell neki. Nagy valószínű,hogy 1,52-l is lemegy,bár erre nincs garancia.
Ezért az ADATA is 1,65V-re van hitelesítve mégis írták itt,hogy az mehet 1,45V feszültséggel.

Őszintén én ilyennel nem kísérleteznék

Nálam a G.Skill széria vagy a Corsair Vengeance a befutó.
Ezekre hitelesítve van a 1,5V szerinti maximális full üzemmódban való működés.

(#956) jeni válasza VIGA77 (#953) üzenetére


jeni
félisten

Ime a Kingston gyári értéke a gyártó szerint

Ugyanis ha erre építesz és mégse tud annyit akkor ette a fene a garanciát.

Bár a vételtől számított 3 nap alatt kicserélhetőek a ramok ha valamiért nem felelnek meg.

[ Szerkesztve ]

(#957) VIGA77


VIGA77
tag

DDR3 G.Skill 4 Gb /1600 KIT (F3-12800CL9D-4GBNQ)
elméletileg ez 1.5 v
ez ok
11000ft lenne

(#958) jeni válasza VIGA77 (#957) üzenetére


jeni
félisten

ha hozzá teszel még egy 11000 Ft-t akkor kaphatsz 2x4 gigás ram KIT-t.
Hosszabb távon ez jobb megoldás.
Mivel később nehezebben fejleszthető mivel 2Gb már kevésbé lesz eladható.Ráadásul a 2x2 GB KIT több helyett foglal el mint a 2x4 GB KIT szetted.
Esetleg jobb ha csak 1 darab CORSAIR 4096MB Vengeance DDR3 1600MHz CL9 CMZ4GX3M1A1600C9

[ Szerkesztve ]

(#959) jeni válasza jeni (#958) üzenetére


jeni
félisten

ezt még egy Corsairral ki tudod pótolni majd,így pénzben ugyan ott vagy mivel ez is 11300 Ft

Esetleg rákeresni hogy árulnak-e G.Skill ramot ami 4GB és szólóban,bár ilyet nem láttam a neten,de a Corsair se volt idáig egy darabban értékesítve ,mindig KIT-be adták. Legalább most van egy darabban is.

[ Szerkesztve ]

(#960) JoceeHunt válasza Gabesz144 (#951) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Tanúsíthatom, nálam is D14 alatt csücsülnek.

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#961) Gabesz144 válasza jeni (#955) üzenetére


Gabesz144
senior tag

Nálam simán mennek az 1.65v-ra hitelesített ramok 1.45v-on és ettől semmi bajuk sem lehet a ramoknak az biztos.

Xbox Gamertag: Gabesz14415

(#962) jeni válasza Gabesz144 (#961) üzenetére


jeni
félisten

Én csak azért írtam,hogy ha netalán nem merné bevállalni az Adata ramokat. :K

(#963) wutuka


wutuka
aktív tag

Miért nem lehet a BIOS-t frissíteni (1704) P8P67 lapnál???
Miért van fenn a hivatalos ASUS oldalon,ha nincs meg még hozzá valami,ami kell?

Lionel Messi : The Best !

(#964) sampe


sampe
aktív tag

Aggyon isten szép jónapot! :D

Végre, végre meglesz az új lap, már csak azt nem tudom eldöndeni h p8p67 deluxe, avagy p8p67 ws lapom legyen e :)

instrukciókat várok :)

"A bosszú a legédesebb gyönyör a dugás mellett" 2Pac // Ha elfelejtenék PÜ-re válaszolni, írj emlékeztetőt nyugodtan, ember vagyok én is.

(#965) jeni válasza wutuka (#963) üzenetére


jeni
félisten

Le kell tölteni az új Asus P8P67 bios-t ami a 1704.
Azt kicsomagolva kiírod USB-re és a BIOS-on belül elindítod a frissítést.

(#966) jeni válasza sampe (#964) üzenetére


jeni
félisten

Amelyik szimpi :U
Ezzel a tudattal akár lehetne:
Asus P8P67 EVO vagy a Asus P8P67 Pro

Ha Asus új Z68-s lapját vennéd meg,ezzel előrébb lépnél jobb chipek és nagyobb komfort és tutira SD támogatás(gyorsítás) mert 2 éven belül az SSD tömegével fognak elterjedni ugyan úgy mint a USB3 eszközök.

Nem szólunk bele mert később ránk hivatkozva mérgelődnél.

A Deluxe:
USB 3 adapter előre kivezethető,így nem kell házat cserélned ha elterjednek az USB3 eszközök. (ez külön nem vehető meg),Debug LED öndiagnosztika,Bluetooth, több passzív hűtők-bár ez van a WS lapon

A WS:
Workstation Feature 4 x PCIe x 16 slot(s)-de két kártya esetén csak 2x8 üzemmód(?)
G.P. Diagnosis Card bundled
Quick Gate: 2 x vertical USB 2.0 on board
ASUS SASsaby series Cards support
ASUS WS Diag. LED
ASUS WS Heartbeat

[ Szerkesztve ]

(#967) sampe válasza jeni (#966) üzenetére


sampe
aktív tag

usb 3 nem fontos

sli támogatás szempontjából a ws felé hajlok mivel elvileg 16X16 ba támogatja az nf200 chip miatt

debug led és öndiagnosztika van a ws lapokon is

"A bosszú a legédesebb gyönyör a dugás mellett" 2Pac // Ha elfelejtenék PÜ-re válaszolni, írj emlékeztetőt nyugodtan, ember vagyok én is.

(#968) sampe


sampe
aktív tag

ha most te választhatnál melyiket választanád ? :)

"A bosszú a legédesebb gyönyör a dugás mellett" 2Pac // Ha elfelejtenék PÜ-re válaszolni, írj emlékeztetőt nyugodtan, ember vagyok én is.

(#969) jeni válasza sampe (#968) üzenetére


jeni
félisten

Asus Z68-V-Pro (ha jól írtam le a számozást)

Ha a Deluxe lapom bedöglik akkor Z68-ra megyek,igaz a integrált VGA kevésbé kell bár az jó dolog.
Inkább az SSD-re hajtok.

Ha nem kell a Z68 akkor az EVO is megteszi (bár ezen kevesebb USB csati van és egy LAN csatis)

bár kérdés mit melyiket mennyiért hol szerzed be?

Igaz az a hír,hogy csak a WS lap tudja 100%-n a 2x16 VGA kártyás használatot.
ha feltétel ez neked akkor a W:S lap,de mennyiért?

Állítólag nincs akkora előnye a 2x16 üzemmódnak mint a 2x8 üzemben használnánk a SLI vagy Crossfire módban a karit.

[ Szerkesztve ]

(#970) sampe válasza jeni (#969) üzenetére


sampe
aktív tag

mint írtam "ingyé" szóval 59500 ftig választhatok egy nekem tetsző alaplapot

ssdm nekem mostanában úgy sem lesz, full gamingre használom a konfigot majd
integrált vga nekem sem előfeltétel, bár ha gtx 480 lesz a gépbe lehet nem árt a fogyasztás miatt

"A bosszú a legédesebb gyönyör a dugás mellett" 2Pac // Ha elfelejtenék PÜ-re válaszolni, írj emlékeztetőt nyugodtan, ember vagyok én is.

(#971) jeni válasza sampe (#970) üzenetére


jeni
félisten

őszintén előbb lesz a gépemben SSD mint még egy VGA kari SlI vagy Crossfire módban.
ha mégis két VGA,akkor elég nekem a 2x8 mód.

(#972) sampe válasza jeni (#971) üzenetére


sampe
aktív tag

hát igen, kinek mire van szüksége :)

"A bosszú a legédesebb gyönyör a dugás mellett" 2Pac // Ha elfelejtenék PÜ-re válaszolni, írj emlékeztetőt nyugodtan, ember vagyok én is.

(#973) jeni válasza sampe (#970) üzenetére


jeni
félisten

Nemáááááááááááááááá :B

Magyar nyelvű leírás is van a WS Revolution laphoz?

ÁÁÁ pffff csak a P8P67 WS Revolution Quick Start Guide (European) részénél

http://www.asus.com/Motherboards/Intel_Socket_1155/P8P67_WS_Revolution/#download

[ Szerkesztve ]

(#974) wutuka válasza jeni (#965) üzenetére


wutuka
aktív tag

Ez a megoldás nem is jutott eszembe. :R
Továbbra is kérdés azonban,hogy miért is hiányzik valami szar fájl az AI Suite-nak??? Mert azon keresztül frankón nem lehet frissíteni,sem fájlból,sem internetről...

Lionel Messi : The Best !

(#975) jeni válasza wutuka (#974) üzenetére


jeni
félisten

AI II Suite progiból meg nekem nem talál újabbat,pedig fent volt :Y
Így a BIOS-ból lett elindítva frissítés "pendrájvból" :B

(#976) VIGA77


VIGA77
tag

hát ez ram lesz :K
Corsair Vengeance 4 GB/1600 KIT 1.5v
valakinek van valami tapasztalata ramokrol
tunigot bírja

(#977) jeni válasza VIGA77 (#976) üzenetére


jeni
félisten

(#978) wutuka válasza jeni (#975) üzenetére


wutuka
aktív tag

Ha az ASUS szerveréről nem lehet frissíteni a BIOS-t,akkor ott gáz van,lehet...
De hogy mekkora ott is már a káosz,az lemérhető azon,hogy letölteni a terméktámogatásnál le lehet tölteni a BIOS-t...Csak épp a saját programjuk küld el a fenébe...

Lionel Messi : The Best !

(#979) VIGA77


VIGA77
tag

nekem már tuti ASUS P8P67 Deluxe lap marad megrendeltem :Y
felszereltségbe magasan a legjobb
Corsair Vengeance van 4 GB/1600 KIT ez lesz a ram hozzá :K megrendelve
proci 2600k de még erre gyűjteni kell sajnos :O

(#980) sampe válasza jeni (#973) üzenetére


sampe
aktív tag

irigyelsz mi? :D: D

minek a magyar nyelvű leírás? :)

"A bosszú a legédesebb gyönyör a dugás mellett" 2Pac // Ha elfelejtenék PÜ-re válaszolni, írj emlékeztetőt nyugodtan, ember vagyok én is.

(#981) sampe


sampe
aktív tag

keresgettem a laphoz új ramokat is

ehhez mit szóltok?
nem is túl drága és mégiscsak 2x4 es, továbbá egy teszt alapján 2133 on is mennek ha jólláttam

"A bosszú a legédesebb gyönyör a dugás mellett" 2Pac // Ha elfelejtenék PÜ-re válaszolni, írj emlékeztetőt nyugodtan, ember vagyok én is.

(#982) keke69 válasza sampe (#981) üzenetére


keke69
őstag

Nekem ilyenek vannak,bár "csak" 2x2 Gb!

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#983) sampe válasza keke69 (#982) üzenetére


sampe
aktív tag

és tuningolni hogy lehet őket? tényleg bírják a 2133-at?

"A bosszú a legédesebb gyönyör a dugás mellett" 2Pac // Ha elfelejtenék PÜ-re válaszolni, írj emlékeztetőt nyugodtan, ember vagyok én is.

(#984) Fail3D!


Fail3D!
addikt

ma vettem 1 p8p67 bluetooth s lapot mit kell rola tudni? tuningra mennyire jo? 2500k lesz benne, sajnos csak kov heten de azert elore erdeklodok mire szamithatok, valaszokat elore is koszonom.

(#985) GypsFulvus2


GypsFulvus2
őstag

Üdv, Uraim!
Konfigcsere előtt állok, és három alaplapra szűkítettem a jelölteket. Ezek egyike lenne az ASUS P8Z68-V Pro Az AsRock Z68 Extreme4 és az MSI Z68A GD65 lenne a másik két lehetőség, nagyjából egy árban vannak. Próbáltam utánajárni mindegyiknek, de maradt még pár nyitott kérdés.
Azt valaki meg tudná mondani nekem mi fán terem ez az AsMedia USB3 vezérlő? Használ valaki közületek USB3 eszközt ezzel vagy hasonló P67-es lappal, s ha igen mik a tapasztalatok? A NEC vezérlőjéről már hallottam, az Etron-ról is, s tudom hogy utóbbi eléggé problémás, de ez az AsMedia ismeretlen számomra.
A másik ami érdekelne, hogy nézte-e valaki a chipset hőmérsékletét? Alapon és húzva mit mutat? Ezzel az Asus alaplappal (és az MSI-vel is) ugyanis az lenne a gondom, hogy a belerakni tervezett HD5870 a hűtőfelület jó részét eltakarja. Oliverda tesztjében 50-55 C -t ír, ami húzás nélkül eléggé soknak tűnik. Az AsRock lap ebből a szempontból jobb, de annak más apró szemölcsei vannak.
Általában érdekelne, mik a tapasztalatok ezzel és a hasonló Asus P67 lapokkal, mennyire megbízhatóak? Nem érdekel a hardcore tuning, viszont fontos szempont az SSD-k és a RAID tömbök kezelése (BIOS-ban pl. állítható-e a striping méret), valamint a legfőbb a megbízhatóság. Akinek infója, megjegyzése, tanácsa van, melyiket válasszam, ne kíméljem, válaszokat előre is köszönöm!

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#986) keke69 válasza sampe (#983) üzenetére


keke69
őstag

Még nem tuningoltam,nem látom értelmét egyenlőre,bár a procit felhúztam 3.7-re mert ugye intelt azt muszáj húzni ha elég ha nem! :D

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#987) VIGA77


VIGA77
tag

az még tuti bírja 4,5 is ;]
én csak jövő héten próbálhatom ki mit bír

(#988) keke69 válasza VIGA77 (#987) üzenetére


keke69
őstag

Érdekesség képpen bár nem 4.5-ig van húzva :D

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#989) Gabesz144 válasza keke69 (#988) üzenetére


Gabesz144
senior tag

Mekkora feszen tudja az 5GHz-et?

Xbox Gamertag: Gabesz14415

(#990) jeni válasza sampe (#980) üzenetére


jeni
félisten

mert magyar vagyok :R ;)
de aztán kiderült csak a gyors összerakásnál van magyar infó.

(#991) VIGA77


VIGA77
tag

grat ez igen :R :R :R
engem is érdekelne a fesz

(#992) jeni válasza sampe (#981) üzenetére


jeni
félisten

remek vétel és az is nagyon jó. szívesen kipróbálnám az én Asus lapomban :U

(#993) keke69


keke69
őstag

Engem is érdekelne a fesz,mert nem én csináltam csak ugyan ilyen a lapom,meg a procim is,és a srác aki készítette eladta a configját és így reklámozta!
Mondjuk nem rossz reklám! ;)

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#994) VIGA77


VIGA77
tag

így el kell hamar :K

(#995) jeni válasza GypsFulvus2 (#985) üzenetére


jeni
félisten

a garit illetően az Asus 3 év
az Asrock 2 év bár mintha június 30-ig 3év garit adnak
az MSI meg 2 év garis,utána néztem mégis 3év garis lett :Y

a tesztek alapján az Asrock árnyalattal jobbnak hozták ki,feltehetően az ára miatt.
az Asus P8Z68V-Pro ugyanazt érte el pontszámban de elvileg drágább 2-3 ezer Ft-al.
MSI-ról nincs infóm,nem sokan vettek MSI lapot-katonai felszereltségű az alkatrészek benne?

Az Asrock eltron chipre sokan panaszkodnak az USB3 miatt,illetve BIOS frissítéssel ki kerülhetőek a bugok benne.

Az MSI esetleg jobban húzható lenne? Bár elégé fapados.

Gigabyte XP sorozatú lapjaik és az Intel az nem jó neked ( bár ebből egyet találtam de elégé kopasz ) ?

ha megkapom az Asrock lapot 3 év garival akkor venném,de nálam az Asus P8Z68-V-Pro esetleg a Giga lapját még megnézném

(#996) Gabesz144 válasza keke69 (#993) üzenetére


Gabesz144
senior tag

Én is megnéztem 5GHz-en a 2500k procim és igen csak jól bírta.
Elég jóra sikerültek ezek a procik, nálam 1,408v-on ment 5 GHz-en teljesen stabilan max 78-80 fok volt teljes terhelésen LinX el tesztelve.

Xbox Gamertag: Gabesz14415

(#997) VIGA77


VIGA77
tag

SZÉP EREDMÉNY :R :R
még egy hét és én is tesztelhetek ;) addigra megjön minden

(#998) GypsFulvus2 válasza jeni (#995) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

Köszi a választ! Ezek a pontok, amiket említesz, ezek valamilyen tesztből valók?
Árban az MSI-t 45-ért, az Asrockot 41-ért, az Asus-t 42-ért tudnám (elvileg, árlisták alapján) beszerezni.

Az Asrock tűnne sok szempontból legszimpatikusabbnak, de ahogy írod, csak 2 év a gari rá, ami komoly visszatartó erő az Etron chip mellett.

Az MSI GD65 lapjáról csak jót írtak szinte, minőségi alkatrészek, megbízható, extrém jól tuningolhat stb, viszont ott az a gond amit írtam, hogy kicsi a chipsethűtő és rálóg a VGA. Én csak nagyon szolid tuningot tervezek, de azért jobb szeretném ha a chipset nem melegedne túlságosan. Meg nincs benne firewire, és az nekem gond, mert az egyik külső eszközöm ezzel működik. Mondjuk van rajta USB is, de előbbi azért gyorsabb, inkább megtartanám.

Az Asus deszkánál is hasonló a gond, bár annak mintha kicsit nagyobb lenne a hűtője. Ezért is örülnék, ha többen is válaszolnának, személyes tapasztalatok, hőmérsékletről, stabilitásról, AsMedia USB vezérlőről jól jönnének.
Intelt nem szeretnék, mert (ha jól tudom) továbbra sem lehet sem tuningolni, sem takarékos üzemmódba kapcsolni, órajel/fesz csökkentéssel.

A giga lapokkal az a gondom, hogy a P67-Z68 lapjaik megbízhatóságára és kompatibilitás problémáira nagyon sok panasz van. Magyar és külföldi fórumokon is ezekre panaszkodnak a legtöbben. Az alkatrészeik minősége jó, de az Award BIOS-uk ótvar, rég kukázni kellett volna, nem foltozgatni. Ez okozza a problémáik 90%-át. Jellemző, hogy a négy nagy gyártó közül csak ők nem váltottak még UEFI-re. Ha megnézed, a mostani konfigomban is giga lap van, és tényleg olyan mint egy házsártos anyós: ha ismered a dilijeit és nem lépsz a tyúkszemére, jó kaját főz neked, de ha hibázol jaj neked... :D Szóval a gigát inkább kerülném.

[ Szerkesztve ]

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#999) jeni


jeni
félisten

Kérdés ez a HÍR mennyire igaz,hiteles? Bár igaz P67 és a H67-s lapokra írták

Valaki írta,hogy a dobozon fel van tüntetve a 3 év garancia,június 30-ig.

Tőlük kérdezd meg, esetleg itt.

[ Szerkesztve ]

(#1000) GypsFulvus2 válasza jeni (#999) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

Megkérdem. :R Úgyis épp őket hívogatom , mert ők tűnnek a legolcsóbbnak.

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.