Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1601) ETOM válasza Atimester (#1600) üzenetére


ETOM
addikt

Megmondom őszintén még nem nagyon használtam ready boost-ba van jelenleg. a teszt progi másolásnál 50 mega felett mutatott írásra már nem emlékszem majd lemérem újra ha érdekel.

(#1602) Beard982


Beard982
csendes tag

Üdv! ASUS Sabertooth P67 alaplapot tervezek venni. Corsair Vengeance™ — 8GB Dual Channel DDR3 Memory Kit (CMZ8GX3M2A1866C9) memóriamodulokra gondoltam mellé. Ezek 1866MHz-esek, az alaplap ezt támogatja maximum. Jó választás a lap mellé? Elölre is köszönöm.

(#1603) Narandil


Narandil
tag

Üdv!
Arra lennék kíváncsi, hogy a következő alaplap memória összeállítás mennyire passzol:

Asus P8P67 Rev 3.0
Kingston DDR3 1600MHz 8GB HyperX XMP KIT2 CL9

ASUS Prime X570-P, Ryzen 7 5800x, ASUS TUF 6900xt, 2x 16 gb Crucial Ball. Sport DDR4 3200MHz CL16, WD 1000GB BC, Kingston A400 240GB, Samsung 500GB EVO Basic, Phanteks Enthoo Pro ház, ASUS ROG Strix 1000W, Alpenföhn Brocken 3, ASUS ROG Strix XG32UQ monitor

(#1604) TwentySix válasza Beard982 (#1602) üzenetére


TwentySix
aktív tag

Jo valasztas, en is ezt a kombot hasznalom hiba nelkul XMS modban.

Az egyetlen problema a magas memoriaprofilnal lehet, ha valami komoly hutod van, nem fog elferni egyszeruen.

Samsung Galaxy S9+ / TomTom HD6000 HDTraffic / Garmin Montana 650T offroad/

(#1605) Maarki


Maarki
aktív tag

Helotok

A segítségetek szeretném kérni a haveromnak a gépéről lenne szó
I5 2500k, asus p8p67 lappal asus 560ti oc directcu2, 8gb corsair 1600cl9 rammal 1tb samsung eco green winyo, corsair cx430táp és az lenne a gond hogy marvelen kívül akárhova kötöd a vinyot nem hajlandó elindulni még a biosba se hajlandó belépni ha meg marvelbe rakjuk akkor elindul, viszont telepítés közben win7 egyfolytában újraindul próbáltuk több win7 dvdvel és vistaval is.

ÜDv Márk

(#1606) ne_nezze válasza kranazoli (#1571) üzenetére


ne_nezze
aktív tag

"Milyen BSOD; újraindulás; fagyás; stb... ?!"
random...
örülök neki h nálad minden oké a vassal de ha meglesed ezt a linket látsz majd csudákat garantálom.

@sampe: asrock lett, z68-as és minden ok vele.

@Atimester: nem állítottam olyat szerintem sehol h más gyártó tökéletes lenne. neked is ajánlom a fenti linket olvass bele egy két fórumba és megérted mi volt a bajom. talán lehet rá gyógyír? napokat csesztem el azzal h végigpróbálgattam a neten fellelhető ötleteket hagy ne írjam le milyen beállításokkal játszadoztam mert már a gondolatától is az agyvérzés kerülget.

Intelligence is not the privilege of old age. »»───(knee)───►

(#1607) kranazoli válasza ne_nezze (#1606) üzenetére


kranazoli
senior tag

Ok-Ok, Én elhiszem. Egy percig sem kételkedtem abban, hogy csak úgy hobbiból találsz ki ilyeneket. :) Meglesem, amit link-eltél. A lényeg, hogy az új lap korrekt!

Nekem szerencsére no problem, 1850-es Beta Bios-al. :R

Őőőőő, milyen Asus P8P67-es lapod volt?! Mert itt elég sok a Pro; Deluxe verzió. Nekem sima Rev 3-as lapom van.

AsRock lapok pedig már nagyon jók. Mind árban, mind fícsörökben, mind minőségben.

[ Szerkesztve ]

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#1608) ne_nezze válasza kranazoli (#1607) üzenetére


ne_nezze
aktív tag

sima rev3-as

Intelligence is not the privilege of old age. »»───(knee)───►

(#1609) kranazoli válasza ne_nezze (#1608) üzenetére


kranazoli
senior tag

:(

Köszi! :R

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#1610) Maarki


Maarki
aktív tag

Heló

Idő közbe rájöttünk a gondra a hdd ledet ha nem kötjük rá az alaplapra akkor tökéletesen megy :D :W ahogy rá kötöm rögtön újra indul fagy stbstb :D hihetetlen :D :C :C

(#1611) kranazoli válasza Maarki (#1610) üzenetére


kranazoli
senior tag

Mi van?! Ez most milyen lapon is?! Az adatlapodon nem Asus P8P67-es lap van.

Kicsit visszakanyarodva az Asus P8P67 random fagyásokhoz:

Ami eszembe jutott, hogy Nálam pl. BIOS-ban minden olyan fícsör amit nem használok az disabled: USB3; Marvell Chipset; Bluetooth; stb... Akár ezek driver-ei is lehetnek a hunyók szerintem ilyen BSOD hibáknál. De ez csak egy tipp.

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#1612) ETOM válasza kranazoli (#1611) üzenetére


ETOM
addikt

(#1613) kranazoli válasza ETOM (#1612) üzenetére


kranazoli
senior tag

Áhámmm! Még ilyet. :O
Köszi! :R

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#1614) Maarki válasza kranazoli (#1611) üzenetére


Maarki
aktív tag

Na ami az adatlapomon van az én gépem amit írtam a haveromé csak öö nincs ide be reggelve és az volt a gond a gépel hogy ha alaplapra van kötve a hdd led akkor fagyot újra indult nem ment de ezt írtam a kommentbe feljebb mióta nincs rá kötve a led azóta tökéletesen megy :D

(#1615) kranazoli válasza Maarki (#1614) üzenetére


kranazoli
senior tag

Ok-Ok, csak mivel nem a hsz csak úgy volt, minden nemmű válasz nélkül az eredeti hsz-re így nem tudtam miről van szó. Ilyen egy hüle hibát. :Y

Biztos, hogy jó helyre kötöttétek a jumper-t?! :)

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#1616) Maarki válasza kranazoli (#1615) üzenetére


Maarki
aktív tag

Igen mert a laphoz kaptunk ilyen nem tudom a nevét bigyót amire rá kötöd a háznak a kábeleit és úgy raktuk rá a lapra

(#1617) kranazoli válasza Maarki (#1616) üzenetére


kranazoli
senior tag

Azazaz, mijjaz?! Sima Asus P8P67-es laphoz?! (Én nem kaptam semmi ilyet, vagy nem néztem át jól a lap dobozát)
:)

Wáow! Nekem is van olyan. Amikor először megnéztem, mondtam is Magamban ez meg mi a pöcs?! Megforgattam a kezemben a zacsit, aztán visszaraktam a dobozba. :)

Akkor marad is benne, ha ilyen. :D

:R

[ Szerkesztve ]

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#1618) yusukee


yusukee
aktív tag

Sziasztok!
Hogy kell belerakni ebbe a lapba a memóriákat, hogy Dual Channel-be legyenek?
Interneten kerestem, de 2 féle módot találtam és nem tudom melyik a jó :D

(#1619) Csorbi válasza yusukee (#1618) üzenetére


Csorbi
addikt

Nyilván az a jó, amit a lap kézikönyve ír. Ha nincs meg, letölthető az ASUS oldaláról.

(#1620) JoceeHunt


JoceeHunt
őstag

Skacok van egy ilyen Sony DCR-TRV19E kamerám, és USB nincs rajta, csak minid DV vagy mi a szösz, IEEE1394 azaz Firewire csatlakozás. Rányomatom az alaplapi aljzatra, és a Video Studio 11 Plus nem látja a kamerát. Van valakinek ilyesmiben tapasztalata? Segíthetnétek. Eszközkezelőben minden oké.

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#1621) keke69


keke69
őstag

Én a 2-4 slotba raktam,legalábbis a könyvben így van!

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#1622) Atimester válasza yusukee (#1618) üzenetére


Atimester
aktív tag

Ha két egyforma memóriád van, akkor vagy a két feketébe, vagy a két kék színű foglalatba kell rakni, hogy Dual Channel-ben menjen.

Alap értelmezésként a processzor felöli első fekete foglalat az 1-es.
De nálam pl: a két kékben van (a 2. és a 4. foglalatban), mert az elsőben nem fér el a RAM, mert kevés a hely a tuning proci hűtőm alatt.

Attila

(#1623) keke69 válasza Atimester (#1622) üzenetére


keke69
őstag

Amúgy is abba kell rakni,legalábbis a könyv szerint!Vagy én értelmeztem félre valamit? :F

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#1624) Santantica válasza Maarki (#1605) üzenetére


Santantica
tag

le kell formázni az adott vinyót EZZEL az alaplappal!
csak akkor fog működni rendesen. nekem is volt 2 olyan vinyom amivel fagyott a bios.
kell egy rendszer amivel elindul és ott USB-n formármázni...onnantól jó lesz az alaplapon is.
ne kérdezd miért ASUS SATA kompatibilitási balhé.

elvileg bios frissítésben fejlesztették a SATA kompatibilitást.

a mohának mindig a déli oldala fás

(#1625) AtHoS válasza keke69 (#1623) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Jól értelmezted, a könyvben a 2-es és 4-es slotokat ajánlja 2 modul használata esetén.

Mondjuk érdekes a kialakítás, mert eddig nem találkoztam ezzel a fajta elrendezéssel.
Meg is lepődtem, mikor először megláttam, de azért úgy raktam be a modulokat, ahogy a könyv írta :B

read-only mode on the forum

(#1626) AtHoS válasza kranazoli (#1611) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Nálam is jelentkezik folyamatosan ez a rejtélyes fagyás.

Még nem sikerült rájönnöm a probléma okára, de ami biztosan nem oldotta meg nálam:
- internal pll disabled
- memóriának 1.65V-ra emelni a feszültségét (IO fesz persze emelve hozzá)
- Asus optimized energiamanagement használata az alapértelmezett helyett
- turbo core kikapcsolása
- hálókártya driver frissítése realtek-nél elérhető legújabbra

Mivel véletlenszerűen jelentkezik így kicsit hosszadalmas kitesztelni a probléma okát. Annyit viszont sikerült kiderítenem, hogy netezés közben jelentkezik a probléma és az első fázisban eldobja a win7 a hálózati kapcsolatot. Mivel nem egyből jön a fagyi, hanem fokozatosan áll be, így annyi idő van rá, hogy megnézzem az óra mellett az ikonok állapotát és itt láttam a hálózati ikonnál, hogy eldobta a hálót. IBT-t bírja rendesen a gép, tegnap is másfél órát futott hiba nélkül. Mondjuk meg is lepődtem volna ha hibát jelzett volna, mivel alapórajelen megy az i5-2500k. Addig nem fogom húzni, míg a fagyi probléma okát ki nem derítem, meg nem szüntetem

Most éppen ott vagyok, hogy kikapcsoltam a USB3 és a Marvell Sata3 vezérlőket.
Folyamatosan frissítem az OSS progit (szinte naponta jön csendben újabb kiadás belőle), mivel a tűzfala belejátszhat a hálózatkezelésbe.

Az előbb lecseréltem az eddig használt RamDISK programot is, hátha az is belejátszik a dologba (böngésző cache ramdisken van). Sajnos nincs semmi kézzel fogható, amiből igazából ki lehetne indulni.

read-only mode on the forum

(#1627) kranazoli válasza AtHoS (#1626) üzenetére


kranazoli
senior tag

És miket ír Windows az eseménynaplóba?! Azt még nem nézted?

Ha net-ezés közben jön, akkor esetleg venni egy pár ezer forintos hálókártyát. (talán)

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#1628) ETOM


ETOM
addikt

nálam eddig minden jól/stabilan működik jó kis lap ez igaz én alapon hajtom sima 2600-al

(#1629) AtHoS válasza kranazoli (#1627) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Ilyen értelmes infókat találni:

"The previous system shutdown at 18:13:44 on ‎2011.‎08.‎18. was unexpected."

A hiba idejében nincs semmi bejegyzés. Ez is már a win újraindulása után keletkezett.

Mondjuk amióta kikapcsoltam a USB3 és Marvell vezérlőket ill. lecseréltem a ramdisket és a mai friss OSS van fenn (ezeket a fenti crash után eszközöltem) lekopogom (kopp-kopp-kopp) jól működik a rendszer.

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#1630) kranazoli válasza AtHoS (#1629) üzenetére


kranazoli
senior tag

Akkor ez pedig vmi vas hiba lesz, ha előjön még. Ha alkalmazás dobná el Magát ilyen mértékben, arról készül eventlog. Hardveres BSOD-okról is kellene készülnie. Úgy legyen, hogy ne legyen többé, de kötve hiszem. Ez vmi hardver hiba lesz (volt).

BIOS-ban Nekem is minden olyan eszköz, amit nem használok disabled (kivétel talán a soros port) :) és szerencsére semmi problémám a vassal.

[ Szerkesztve ]

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#1631) AtHoS válasza kranazoli (#1630) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Nincs BSOD.
Egyszerű fagyás van, de nem egyik pillanatról a másikra jelentkezik, hanem fokozatosan 2..3...5 sec alatt.
A vége az, hogy egérkurzor megáll, billentyűre nem reagál és a kép is lefagy. De ha pl. ment a háttérben egy zenelejátszás, akkor az előbbi tünetek megjelentével az aktuális számot szépen lejátssza végig, majd a végeztével elnémul, tehát a következő számot már nem tölti fel.

Szóval elég érdekes a jelenség. Külföldi oldalakon "lock up"-nak nevezik ezt a jelenséget és nem csak asus lapoknál jelentkezik, de ott sem tudják mi okozza.

Nálam engedélyezve volt a USB3, a Marvell sata3 vezérlő, de pl. a soros port ki volt kapcsolva, mivel azt nem használom. Bár USB3 eszközöm sincs, de az legalább visszafelé kompatibilis ahogy a sata3 is, bár ezekre nem volt kötve egyelőre semmi, így nem gond a kikapcsolásuk.

Én IRQ összeakadásra gyanakszom, ha így ebben a formában megszűnik a jelenség, amit merek remélni.

Szerk.
Bár még a RamDisk is csúnyán belejátszhat a dologba, mivel azt is cseréltem egy lépésben a usb3 és a marvell vezérlő kikapcsolásával

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#1632) AtHoS válasza AtHoS (#1631) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Na mégsem jött össze, bekaptam az előbb szintén egy szép fagyást.

Előkotortam a szekrény aljából egy PCI-os 100Mbit-es hálókarit, bedobtam a gépbe és kikapcsoltam a lapra integráltat.

Most megy a teszt azzal

read-only mode on the forum

(#1633) kranazoli válasza AtHoS (#1631) üzenetére


kranazoli
senior tag

Hát ez milyen lüke egy hiba. Ilyenről sem hallottam még. Pedig létezik, elhiszem. Intreszting! Akkor egyelőre most több mindent ne változtass, aztán meglátjuk mi lesz.

Nekem BIOS-ban tiltva:

- Marvell Chipset;
- USB3;
- Bluetooth

Engedélyezve:

- Intel CE1 Support (a CPU-nál)

PS:

Soros portot Én sem használok, de azt az 1 dolgot elfeledtem letiltani. :)

Csak pár alap dolog van fenn. De alapvető dolgokat Én így telepítek:

- Windows 7 SP1 + WU (amíg csak talál frissítést)
- Ill. még előtte a driver CD-n lévő Realtek hálókártya driver, ui. Nálam a Win7 SP1 nem ismerte fel a hálókártyát)
- Intel Chipset Driver (legfrissebb pl. usite.hu)
- nVidia driver (legfrissebb)
- Alaplapi Realtek csipogó drivere (szintén legfrissebb usite.hu)
- MS billentyűzet driver
- DX frissítés

- aztán jön az egy pár alkalmazás amiket használok. Probléma semmi.

PS:

Közben olvastam a hsz-ed. :(

Mijjaza RamDisk?! Ill. milyen alkalmazások vannak telepítve?!

[ Szerkesztve ]

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#1634) AtHoS válasza kranazoli (#1633) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Ezt használtam eddig: Dataram RamDisk és erre cseréltem le: Qsoft Ramdisk Enterprise Evaluation

A RamDisk a fizikai memória egy részéből virtuális HDD-t készít, amit adattárolásra lehet használni. pl. böngésző cache tárolására. SSD-től is nagyságrendekkel gyorsabb

Nálam a hálókártyával már minden le van tiltva az integrált hardverek közül.

nekem még csak sima win7 telepítőm van, így az SP1-et is WU-n keresztül szedte le.

- a lap CDjéről tettem fel a hálókarit, mivel nálam sem ismerte fel alapból a win7 x64
- intel chipset driver is a legújabb
- RST manager is telepítve
- usb3 és marvell sata3 driverek is telepítve (most néztem feladatkezelőben, hogy a usb3 monitor progi jelenleg is fut, tehát annak a driverét még leszedem)
- van a gépben egy jmicron sata raid vezérlő kártya, ahhoz van még driver téve
- Audigy2-t használok danileK 3.8 csomaggal
- AMD driver jelenleg a legfrissebb 11.8 végleges

BIOSban tiltva
- integrált audio
- usb3
- marvell sata3 vezérlő
- lan
- soros port
- proci turbo, de az energiatakarékos funkciók engedélyezve vannak

Ami folyamatos jelleggel fut:
- Outpost Security Suite
- cfosspeed
- logitech G15 LCD manager és key profiler szoftver
- lightscribe control panel
- heatmaster szoftvere
- hdsentinel progi
- opera 11.50b1074
- totalcommander

Ezekből a progikból jelenleg új ami korábban (előző gépen) vagy nem futott vagy régebbi verzió volt:
- oss (régebbi verzió volt)
- heatmaster szoftvere

Szolgáltatásoknál fut:
- nitropdf

Szerk
Most ugye, hogy letiltottam az integrált hálókarit és betettem egy pci-os, rtl8139 hálókaresz drivere van még fenn

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#1635) kranazoli válasza AtHoS (#1634) üzenetére


kranazoli
senior tag

1.) RAMDisk szoftvereknek semmi értelmét nem látom (lassú a vinyód, vagy nem elég 4x4GB RAM) Szerintem(!) tök felesleges alkalmazások az ilyen. (ha ilyen kell akkor vegyél SSD-t, semmi ilyen 3rd party utility-nek értelmét nem látom már!)

Ilyen alkalmazásból simán kinézem, hogy anomáliákat okozhat.

- milyen RAM-oka azok a 4x4-es memók?

2.) Töltsd le az SP1-et és akkor legközelebb csak rátolod.

3.)

- a lap CDjéről tettem fel a hálókarit, mivel nálam sem ismerte fel alapból a win7 x64

Ok.

- intel chipset driver is a legújabb

Ok.

- RST manager is telepítve

Felesleges. Vagy RAID-et használsz?!

- usb3 és marvell sata3 driverek is telepítve (most néztem feladatkezelőben, hogy a usb3 monitor progi jelenleg is fut, tehát annak a driverét még leszedem)

Ezt nem értem. Pár sorral feljebb azt írod, hogy minden integrált hardver-t letiltottál, de fent vannak a driver-ek? Ezt nem értem. Meg milyen USB3 monitor progi?!

- van a gépben egy jmicron sata raid vezérlő kártya, ahhoz van még driver téve

Áhámm. És csak SATA eszközök lógnak rajta, vagy RAID funkciót is ellát?! De minek? Nincs elég alaplapi SATA csati?

- Audigy2-t használok danileK 3.8 csomaggal

Fingom sincs mijjaza danileK 3.8 Nekem is volt Audigy kártyám. Csak az Audigy driver volt fenn, semmi más.

- AMD driver jelenleg a legfrissebb 11.8 végleges

Ok.

BIOSban tiltva
- integrált audio

Ok.

- usb3

Ok.

- marvell sata3 vezérlő

Ok.

- lan

Ok.

- soros port

Ok, de semmi problémát nem okozhat.

- proci turbo, de az energiatakarékos funkciók engedélyezve vannak

Ok, de nem sok értelmét látom.

Ami folyamatos jelleggel fut:
- Outpost Security Suite

Nem ismerem. Minek Windows 7 alá ilyen komplex biztonsági alkalmazás. Semmi probléma a Seven beépített tűzfalával, ha meg Router mögött vagy akkor már az is felesleges. Én tűzfalat tuti nem tennék fel, csak vmi free vírusnyalogatót. (Nekem Avast6 Free van fent; ill. néha NOD - ahhoz van liszenszem)

- cfosspeed

Szintén olyan 3rd party alkalmazás aminek Én már semmi értelmét nem látom. Amikor mobilnet-em volt, akkor sem használtam semmi ilyen progit. Ill. próbaképp tettem fel ilyet-olyat, de semmi drasztikus teljesítmény javulást nem tapasztaltam.

Milyen net-ed van?!

- logitech G15 LCD manager és key profiler szoftver

Ok. Ez megint olyan, ami nem okozhat anomáliákat.

- lightscribe control panel

Fingom sincs ez micsoda.

- heatmaster szoftvere

Biztos. Halvány lila ekém sincs róla.

- hdsentinel progi

Ez is minek?! Szarok a HDD-éid, vagy minek állandóan nézegetni, monitorozni?!

- opera 11.50b1074

Ok.

- totalcommander

Ok.

Szolgáltatásoknál fut:
- nitropdf

Erről megint nem hallottam még. Foxit Reader 5-öt használok.

Én a fenti alkalmazásoknak úgy 1/3-át első blikk-re kukáznám a keccibe. Bízzunk benne, hogy a hálókártyával megoldódik a probléma.

Ha mégsem így lenne, akkor Én először is memtest-et futtatnék és OS reinstall mindenféle 3rd party alkalmazás nélkül. Ha így is előjön a fagyás, akkor vas hiba lesz. Ha nem, akkor viszont vmelyik 3rd party alkalmazástól hányja össze Magát a géped.

Ezek csak az Én(!) 5leteim, de egy próbát megér. Az összes utility-t fel tudod dobni 1 hét múlva is ha már stabil és nem rögtön mindet (ha annyira muszáj megtartani Őket).

:R

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#1636) AtHoS válasza kranazoli (#1635) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Ha a 3rd party hálókari nem oldja meg a problémát, akkor rendszermentés után tiszta telepítés lesz ahogy javasoltad. Gondolkodtam már ezen, de időhiány miatt egyelőre elvetettem ezt az ötletet, de lehet időben mégis azzal jöttem volna ki a legjobban :DDD

A letiltott eszközökhöz azért van fenn driver, mert alapból nem volt letiltva csak az integrált hang és a soros port. A többit (USB3, Marvell sata3, Turbo core stb... ) már a probléma kiszűrése miatt tiltogattam le, hátha meghozza a megváltást.

Sajnos a USB3 szoftverét nem hagyta leszedni, lehet vissza kellene kapcsolni BIOS-ban és akkor hagyná. Amúgy a feladatkezelőben lehet látni egy USB3 monitoring folyamatot futni, ami gondolom a driverrel együtt települt.

"RST manager is telepítve
Felesleges. Vagy RAID-et használsz?!"

AHCI kezeléséhez első lépésben ajánlják a telepítését, SSD-hez meg úgy írják, hogy kötelező

A RamDISK nagyságrendekkel gyorsabb SSD-nél is. Tudom, egy Intel X-25M-en van a rendszer és 16GB memóból 1GB simán mehet ramdisknek, észre se venni. Előző gépnél 8GB memó mellett volt 1GB ramdisk. Böngésző indulása 1sec és nem írogat fölöslegesen az SSD-re sem.

Gskill RipjawX

"van a gépben egy jmicron sata raid vezérlő kártya, ahhoz van még driver téve
Áhámm. És csak SATA eszközök lógnak rajta, vagy RAID funkciót is ellát?! De minek? Nincs elég alaplapi SATA csati?"

Egy IDE BenQ meghajtó van rákötve illetve egy 2db e-sata csatit tartalmazó hátlapi panel a dual dokkolóegység csatlakoztatásához. Igazából az IDE író ami miatt a gépben van, bár még nem néztem, hogy az alaplapi csatihoz elérne-e a hátlapi panel kábele.

A danielK egy módosított Creative meghajtóprogram, amivel Audigy4-re engedélyezett fícsörök is elérhetőek korábbi hangkártyákkal.

Nekem OSS-hez van licencem. rendszervédelme mérföldekkel jobban konfigurálható a win7 beépítettjénél ráadásul nagyon jól működő webes reklámvédelmet is nyújt.

cfosspeed-et is régóta használom bár lehet nem segít semmit, de igazából mivel nem volt még problémám vele, így használom.

HDsentinel progit akkor kezdtem el használni, mikor SSD vásárláson gondolkodtam és kíváncsi voltam a napi írási adatmennyiségre. Igazából csendben el van a háttérben.

"lightscribe control panel
Fingom sincs ez micsoda."

Lemezgravírozási technológia vezérlője, optikai meghajtóval

"heatmaster szoftvere
Biztos. Halvány lila ekém sincs róla."

Egy monitorozó hardver ventiszabályzással, hőmérsékletméréssel. Ennek a szoftvere, hogy be lehessen állítani a riasztási ill. vezérlési értékeket. Igazából a rákötött ventik, hőmérők értékeinek valós idejű megjelenítése grafikonon, amire használom. Az új rendszerrel került be, viszont enélkül is jelentkezett a probléma.

A nitropdf egy a foxithoz hasonlatos pdf olvasó és pdf nyomtató (hasonlatos a dopdf-hez)

Memtestet 2 kört futtattam mindenféle hiba nélkül. 1.65V és 1.525V feszültségeken hasonlóan hibamentes volt.

Ha produkálja hálókari csere után is, akkor reinstall lesz, minimális programokkal (oss, cfos, stb nélkül)

read-only mode on the forum

(#1637) bolcsbuda71


bolcsbuda71
csendes tag

Hello! Nekem is P8P67 LE alaplapom és kingston khx1600c9d3k2 /4gx memoriám van és az a bajom vele ha miko be akarja tölteni a win7 -et akkor bekkékhalálozik valaki tud nekem segíteni :F Élőre is köszi :R

(#1638) kranazoli válasza AtHoS (#1636) üzenetére


kranazoli
senior tag

"Gondolkodtam már ezen, de időhiány miatt egyelőre elvetettem ezt az ötletet,"

Én ilyenkor már mindig ezt csinálom. 1xerűbb a kályhától indulni néha. Csak a szükséges dolgokat feltenni első körben.

"A letiltott eszközökhöz azért van fenn driver, mert" Értem. :)

De simán okozhat problémát egy tök felesleges hibás driver is.

"AHCI kezeléséhez első lépésben ajánlják a telepítését, SSD-hez meg úgy írják, hogy kötelező"

Ki és hol ajánlja ezt?! Az Intel Chipset Driver-t megértem ui. Windows 7 SP1-es sem tartalmazza alapból a laphoz szükséges chipset driver-t, de a Storage Manager-nek semmi értelme ha nem használsz RAID-et.

"A RamDISK nagyságrendekkel gyorsabb SSD-nél is" Ok, Te tudod. Én még kipróbálni sem próbálom ki, teljességgel feleslegesnek tartom. Bőven elég egy SSD sebesség, esetleg SATA 3-ast, ha már támogatja az alaplap. Nekem is 1 ms alatt indul a Fox 6-os 21db kieggel, vagy még annyi sincs.

"Egy IDE BenQ meghajtó van rákötve" What?! Ilyen gép és IDE meghajtó?! WHY?!

"A danielK egy módosított Creative meghajtóprogram,"

Hallottam róla, de nem használtam. Ha nincs vele gond, akkor OK, de az Audigy4 az hardveres is okosabb az Audigy 2-nél. Ha már annyira a hangzás a lényeg, akkor venni kell egy Asus Xonar XD kártyát minimum.

Audigy2 is nagyon jó, de szerintem bőven elég a natív driver hozzá. (ha nem bug-os)

"Nekem OSS-hez van licencem" Áhámm. Hát ha ez lesz a hunyó, akkor ezt könnyű lesz orvosolni. :)

"cfosspeed-et is régóta használom" Csak Magad sem tudod, hogy még mindig miért is?!

"HDsentinel progit akkor kezdtem el használni" Itt az ideje abbahagyni.

"Lemezgravírozási technológia vezérlője, optikai meghajtóval" Okosabb nem lettem, de ha kell és nincs vele gond, akkor OK.

"Egy monitorozó hardver ventiszabályzással, hőmérsékletméréssel. " Minek kellenek ilyen alkalmazások? Grafikonokat nézegetni, meg pöcsöm tudja miket. Ott a Windows eseménynapló. Ha vmit nézegetni kell és érdemes, akkor azt, minden más teljesen felesleges.

Ha Nekem lenne ilyen fagyásom nem pöcsölnék, hanem 1xerűen OS reinstall és csak a szükséges dolgokat tenném fel, semmi egyebet.

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#1639) kranazoli válasza bolcsbuda71 (#1637) üzenetére


kranazoli
senior tag

Helló!

Mi a géped teljes konfigja?! 1általán nem tölt be a Win7?! Ha igen, akkor az eseménynaplóban ott kell lenniük a hibaokoknak. No, azokat keresd meg és másold be ide. De elég csak az érdemi részét. Nem kell behányi az egészet. De a hibakódra Magad is rá tudsz gúglizni.

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#1640) bolcsbuda71 válasza kranazoli (#1639) üzenetére


bolcsbuda71
csendes tag

Hollo!
Konfig:i7 2600 alaplap:ASUS P8P67 LE memoria:2x2gb kingston khx1600c9d3k2/4gx
De eleve a WIN 7-be se tudok belépni mert betöltésnél egyből bekékhalálozik

(#1641) kranazoli válasza bolcsbuda71 (#1640) üzenetére


kranazoli
senior tag

Az szerintem a RAM-ok miatt lesz. Kingston-nál ezt találtam a RAM-jaidról:

KHX1600C9D3K2/4G
DDR3-1600,
unbuffered DIMM
4GB
2 - 2GB
9-9-9-27
1.7-1.9V

Ez qrva sok! Auto-n sem ad többet 1,65V-nál a BIOS. De ha 1,65V-on sem indul el, akkor annak bizony több fesz kellene. :(

Csak épp az 1,65V is már a felső határ.

Egy másik Kingston oldalon meg ez van:

Search Results for: KHX1600C9D3K2/4GX
Description: 4GB 1600MHz DDR3 Non-ECC CL9 DIMM (Kit of 2) XMP
Detailed Specifications: Standard 256M X 64 Non-ECC 1600MHz 240-pin Unbuffered DIMM (DDR3, 1.65V, CL9, FBGA, Gold)

Itt meg 1,65V-ot írnak. De 90%, hogy ez hardver probléma lesz és elég nagy eséllyel a RAM-oknak kellene több(sok) fesz. A modulokra mi van ráírva, mennyi fesz kellene Nekik?!

[ Szerkesztve ]

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#1642) bolcsbuda71 válasza kranazoli (#1641) üzenetére


bolcsbuda71
csendes tag

1.65 V van rá írva

(#1643) kranazoli válasza bolcsbuda71 (#1642) üzenetére


kranazoli
senior tag

Akkor viszont jónak kell lennie. Nekem is volt 1,65V-os Kingston RAM-om. Nincs egy boot-olható USB pendrive-od Memtest-el? (ha nincs az hiba, legyen!)
:)

Nem tudom az LE mi akar lenni a lapodnál. Figyuka, szerintem Te is csináld azt első körben, hogy tilts le minden integrált eszközt, ami a lapon van.

Ja, most nézem. Ez gondolom a Limited Edition lesz. :) Vagy vmi ilyesmi. Komolynak néz ki.

Esetleg Asus honlapjáról töltsd le a legfrissebb BIOS-t ha nem az van a lapon: [link]

[ Szerkesztve ]

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#1644) bolcsbuda71 válasza kranazoli (#1643) üzenetére


bolcsbuda71
csendes tag

köszi megprobálom.és a legújabb bioszt szedjem le?

[ Szerkesztve ]

(#1645) bolcsbuda71


bolcsbuda71
csendes tag

megpróbáltam a frissítést meg kikapcsoltam az összes integrált eszközt és ugyan azt csinálja.

(#1646) kranazoli válasza bolcsbuda71 (#1645) üzenetére


kranazoli
senior tag

Bakker. Akkor ott vmi nagyon nem kerek. Figyuka, a 2db RAM-od melyik bank-okban vannak?! Ha a kékben, akkor a tedd a feketébe. Kézikönyv szerint az az alap. Ha abban voltak, akkor tedd Őket a 2db kék bank-ba.

Ill. próbáld ki csak 1-1 RAM-al a gépet.

De a Windows telepítő végigment, vagy végig se ment?!

Most, hogy minden integrált xart letiltottál esetleg újra egy OS reinstall...

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#1647) bolcsbuda71 válasza kranazoli (#1646) üzenetére


bolcsbuda71
csendes tag

Kösszi :) megprobálom

(#1648) AtHoS válasza kranazoli (#1638) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Hát a friss minden programtól mentes konfig lesz a következő, amit tesztelni fogok, így kiszűrhető az esetleges szoftver gond, ez már igaz.

"De simán okozhat problémát egy tök felesleges hibás driver is."

Ez stimt. További hiba esetén persze win7 reinstall lesz már eleve kikapcsolt eszközökkel, így driver sem kerül hozzájuk :B

"Ki és hol ajánlja ezt?! Az Intel Chipset Driver-t megértem ui. Windows 7 SP1-es sem tartalmazza alapból a laphoz szükséges chipset driver-t, de a Storage Manager-nek semmi értelme ha nem használsz RAID-et."

Az RST driver nem csak RAID-hez kell, mivel AHCI támogatást is nyújt:
"AHCI support on select Intel® 5 Series, 4 Series, 3 Series, 965, 975X, 955X, 945, 925 and 915 chipset-based platforms, as well as on Mobile Intel® 915/910 chipset-based platforms."
SSD-hez pedig alap az AHCI bekapcsolása BIOS-ban. Egyébként a flash topikban ajánlják, sőt lassúság esetén első kérdés, hogy fel van-e telepítve. [link]

"Bőven elég egy SSD sebesség, esetleg SATA 3-ast, ha már támogatja az alaplap. Nekem is 1 ms alatt indul a Fox 6-os 21db kieggel, vagy még annyi sincs."

Nemrég vettem az X-25M-et és igazából átlagos othhoni használatnál Sata3-asra fölösleges cserélni.
A FF 1 ms=millisecundum idejű indulása azért meglepő. Nálam Opera saccperkb 40...50 oldallal indul 1sec alatt ramdisken tárol cache-el. Nem kívánom senkire sem erőltetni a ramdisket, de amellett, hogy kímélem az SSD-t még gyorsabb is.

Intel SSD

Ramdisk

"What?! Ilyen gép és IDE meghajtó?! WHY?!"

Semmivel sem rosszabb az IDE meghajtó a Sata-saktól. Mivel alig írtam 3...400 lemezt a készülékkel és lemez írásminőség ellenőrzést is lehet vele művelni, úgy gondoltam megtartom. Mellesleg nagyon jó minőségben tudja pörkölni a lemezeket. Viszont nemigen találtam integrált IDE vezérlős lapot, így külső kártyát vettem hozzá.

Audigy4-et biztosan nem vennék, akkor inkább valóban xonar. Egész pofás kis szettnek néz ki a Xense csomag.
Hangkártya téren jelenleg képlékeny vagyok, mivel nézegettem már második hangkártyának Xonar DX-et (5.1 Barracuda füles menne rá) az Audigy2 meg maradna zenelejátszáshoz, így nem kell dugdosni a kábeleket. Nincs erőlködőm és analóg Genius 1250X hangfalpáron zenélek, tehát a digi kimenet jelenleg nem játszik, bár akkor nem kellene két hangkari :B

cfosspeed-nél szeretem hogy tudja priorizálni a netes programokat, így aminek szeretném lesz sávszélessége. Igazából torrent mellett nagyon hasznos a program, de a jelzőpanelje is elég hasznos, ha épp látni kívánom mekkora adatforgalom is van éppen.

A HDsentinel szinte semmi erőforrást nem igényel, bár nem örülnék neki, ha éppen az lenne a hunyó. Mondjuk ott nem lenne gond a hiba javításával :)

Lemezgravírozás speckó lemezekre történik. Fényképet, szöveget lehet a lemez speciálisan kialakított oldalára (értelemszerűen nem az adattárolási oldalra) égetni a DVD író egységgel.

"Minek kellenek ilyen alkalmazások? Grafikonokat nézegetni, meg pöcsöm tudja miket. Ott a Windows eseménynapló. Ha vmit nézegetni kell és érdemes, akkor azt, minden más teljesen felesleges."

Kíváncsi vagyok, hogy pl. a win eseménynaplóból hogyan bogarászod ki a vízhűtés vízhőfokát, a víz térfogatáramát avagy az egyéb a rendszerben elhelyezett hőmérők értékeit. Na meg azt hogyan is állítod be, hogy az egyes hőmérők bizonyos értékeinél a megfelelő ventilátorokat mekkora fordulatra emelje. Természetesen nem kell állandóan futnia a programnak. Kontroll és a beállítások esetére el lehet indítani kézzel. Mivel egyelőre vadi új a rendszer szeretném tudni hányadán is van jelenleg a hűtés. Sajnos időhiány miatt az áramlásmérőt még nem építettem be, pedig több tesztet is szeretnék vele végezni, amihez szükséges lesz a vízhőfok értékét tudni. De azt hiszem ez nem ebbe a topikba tartozik :B

Egyébként ilyen memó van a gépben: G.Skill F3-12800CL9D-8GBXL - RipjawsX XL az előző hszomban elkezdtem beírni, de közben elfeledkeztem befejezni. Kevés időm volt melóban mással is foglalkozni, így 4-5 alkalommal álltam neki a hsz-t megírni :B

Egyébként egész szépen muzsikál az új hálókarival a gép. Maradjon is így :O

read-only mode on the forum

(#1649) kranazoli válasza AtHoS (#1648) üzenetére


kranazoli
senior tag

1.) Azért írtam az OS reinstall-t fagyások esetén, ui. Nekem ilyenkor teljesen sokad-rangú, hogy mennyire jó egy alkalmazás, ha pl. épp az a fagyás okozója. És ebben az esetben ez a kérdés nem az, hogy melyik alkalmazás mennyire jó. Felőlem azt telepítesz amit akarsz, de ha már szűz rendszeren + alap driver-ekkel is előjön a hiba, akkor sanszos a vas hiba. De ne így legyen ofkórz! Utána meg örömmel fogsz megválni attól az alkalmazástól ami fagyást eredményez.

2.) "Az RST driver nem csak RAID-hez kell, mivel AHCI támogatást is nyújt:"

Persze, csak ha fent van a chipset driver, akkor teljesen felesleges a Storage-t felrakni. Az akkor kell, ha van RAID. Ill. mehet chipset driver helyett, ui. benne van a chipset driver is. Ha nincs RAID, akkor vagy ez; vagy az a kettő felesleges. Ez esetben Neked elég a chipset driver.

3.) "Nem kívánom senkire sem erőltetni a ramdisket, de amellett, hogy kímélem az SSD-t még gyorsabb is."

Ok, Én elhiszem. Ha nem ez lesz a hiba okozója, akkor használod tovább. Én biztos nem fogok pöcsölni ilyen alkalmazásokkal. SSD-t annyiban kímélem csak, hogy nincs auto defrag és előtöltés. Minden más maradt. Ha lassul, elhasználódik akkor ennyi volt az SSD-vel az ismeretségem. (főként kipróbálni vettem - használni nem azért, hogy babusgassam, nem babapopsi ez) ;)

4.) "Viszont nemigen találtam integrált IDE vezérlős lapot, így külső kártyát vettem hozzá."

Elhiszem, hogy epic az az IDE író, Nekem is van egy zsír új, még használva se volt (jó pénzért Tied lehet) :) de emiatt egy külső kártya gépben?! Ne vicceljünk már... (annak driver, stb... újabb hibalehetőség)

5.) Semmi probléma az Audigy2-vel. Jó kis kártya az, csak amíg fagyások vannak, addig próbáld már nem mókolt driver-el használni, hanem hivatalos Windows7-es driver-el. Ha minden OK, akkor még bőven ráérsz feltenni azt a mókolt csodát.

6.) "cfosspeed. Igazából torrent mellett nagyon hasznos a program, de a jelzőpanelje is elég hasznos, ha épp látni kívánom mekkora adatforgalom is van éppen."

Hát Én ebben szkeptikus vagyok. Torrent alkalmazásból is tudod kezelni a sávszélt. Kijelző panelnek meg léteznek ám Windows Gadget-ek is. ;)

7.) "HDsentinel"

Ha OK, akkor elfér ofkórz, enni nem kér.

8.) "Lemezgravírozás"

THX!

9.) "Kíváncsi vagyok, hogy pl. a win eseménynaplóból hogyan bogarászod ki a vízhűtés vízhőfokát, a víz térfogatáramát avagy az egyéb a rendszerben elhelyezett hőmérők értékeit. Na meg azt hogyan is állítod be, hogy az egyes hőmérők bizonyos értékeinél a megfelelő ventilátorokat mekkora fordulatra emelje. Természetesen nem kell állandóan futnia a programnak."

Ezeket 1értelmű, hogy nem. De nonstop azt figyelgeted mennyi a H2O hőmérséklete és mennyin tekernek a ventik?! Ha jól működik a rendszer, akkor mi a fenének? (alkalmanként ok, de monitorozni...)

10.) "Egyébként ilyen memó van a gépben: G.Skill F3-12800CL9D-8GBXL - RipjawsX XL"

Ezekkel nem lesz gond. Nekem meg olyan, amilyen a szignómban is. ;)

11.) "Egyébként egész szépen muzsikál az új hálókarival a gép"

Vundersőn!!!! Driver-t a mellékelt lemezről tettél fel az alaplapi lan-hoz? (Én igen, és semmi problémám vele) De nem ez lenne az első alkalom, hogy xar egy lapon a hálókártya.

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#1650) AtHoS válasza kranazoli (#1649) üzenetére


AtHoS
nagyúr

A probléma azért ott kezdődik, hogy igazából ugyanezek a programok, driverek voltak használva a régi gépen lévő win7-el is és természetesen hasonló jelenségnek nyoma sem volt.

Persze lehet, hogy a hardver változása ütközhet valamelyikkel. Egyelőre sem megcáfolni sem megerősíteni nem tudom ezt.

Egyszerűen telepítettem egy már bevált program konfigos rendszert. Illetve még nincs is készen, mert ugye közbejött ez a jelenség és inkább nekiálltam a hibafeltárásnak, ami a rendszer kialakítását késlelteti. Sok dolog nem volt fent, mikor a tünetek először jelentkeztek. Azóta telepítettem 1-2 dolgot, hogy azért hellyel közzel ne kínlódjak bizonyos dolgokkal (pl. pdf megnyitás, stb..), de még közel sem vagyok a végén. Sajna napi 1-2 órám van csak a géppel bűvölni, tehát ebből kell gazdálkodnom és közben néha használni is kellene a gépet :DDD

Az RST-s tanácsod megszívlelem :R

A külső kártya+driver csak akkor problémás, ha gond van. Most éppen az van, így még az is lehet a probléma okozója, bár furcsa, hogy mindig böngészés közben jött csak elő :F

A heatmaster szoftvere nem fog állandó jelleggel futni, majd kézzel elindítom, ha nézelődni akarok.

Az alaplapi hálókarihoz a laphoz kapott lemezről tettem fel a drivert. Ezután próbáltam a wint megfelelően kialakítani a korábban megszokotthoz, de sajna jöttek a fagyogatások.
Első körben memória problémára gondoltam, így órajelcsökkentés, feszállítgatás terhe mellett mentek a tesztelgetések. memtest órákat futott, IBT szintúgy és közben problémának nyoma sem volt. Sajna a jelenség megmaradt, így kezdtem a proci környékén foganatosítani a különböző extrák kikapcsolgatását (pl. turbo core, internal pll overvoltage, stb...)
Ez sem hozott eredményt, közben olvastam az egyik hszod amiben írtad, hogy nincs ilyen gondod és 1-2 dolog ki van kapcsolva BIOS-ban nálad. No nekiálltam tiltogatni az integrált hardvereket és jelenleg minden tiltva lett amire nincs kötve semmi.
Jelenség szintúgy fennáll azóta is.

Közben szemet szúrt, hogy böngészés közben jön a meglepi, így realtek oldaláról leszedtem a legújabb meghajtót 06/10/2011,7.046.0610.2011, de ez sem hozta meg a kívánt hatást.
No itt jött tegnap este a hálókari letiltása és jelenleg egy RTL8139-es pci-os kari teszi a dolgát.

Viszont a mai az első nap, mikor nem tapasztaltam a jelenséget. Bár véletlenszerűen jelentkezett eddig is, így kell még egy kis idő míg ki merném jelenteni, hogy megoldódott a probléma.

Jut eszembe, hogy közben BIOS frissítés is volt, bár azt az "alvó módból billentyűvel nem lehet ébreszteni" probléma kiküszöbölésére eszközöltem. Persze nem oldotta meg :DDD Viszont rávezettek, hogy nézzem meg egérrel mit csinál. No azzal ébreszt, tehát probléma orvosolva.

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.