Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ASUS notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#15501) kokii válasza Sanya (#15500) üzenetére


kokii
tag

"az aksicsere következménye"? jó volt az aksi, jó volt a táp, ellazult az alaplapon a töltőblokk, kontaktosan vette a töltést, ezért alaplapcsere volt, és ez után nem tudom normálisan feltölteni az aksit, milyen aksicsere következménye, mi van?!

(#15502) Almos válasza nussa5 (#15475) üzenetére


Almos
aktív tag

A sonic focus nincs feltelepítve, ez mi? :)

Telepítenék én drivert, de mit telepítsek? Ugyanis az Asus honlapjáról töltött driverek a telepíté indítása után kb 5 mp-cel megállnak, és kész...

(#15503) kokii válasza Almos (#15474) üzenetére


kokii
tag

nekem k53svm van, és érzékelem én is a problémát! :) csak nem a jobb oldali hangszóró "rezonál" a magas hangoknál? mert nekem igen :) elvileg ezt is cserélték multkor a gariban, de hazahoztam és ugyanolyan szar, szóval vagy ennyire szériahiba, vagy kise cserélték!

(#15504) kokii válasza Almos (#15502) üzenetére


kokii
tag

az atkpi drivert telepítsed először, anélkül nem megy fel kb semmilyen driver :))

(#15505) Almos válasza Almos (#15502) üzenetére


Almos
aktív tag

Mondjuk az sem segít, hogy az Asus honlapon win8 64bit-hez letölthető driverek/programok mellett mindig csak ennyi leírás szerepel:

"If you want to upgrade your OS from Win 7 to Win 8,to prevent software compatibility issue, please uninstall the older version driver before install the newer version driver"

Bár szerencsére a legtöbb programnál tudom hogy mi micsoda, de azért így is maradnak...

(#15506) Almos válasza kokii (#15504) üzenetére


Almos
aktív tag

Általában a chipset driverrel szoktam kezdeni, ez most is így volt. Viszont atkpi driver nincs a win8 listában, így a billentyű hotkeyek és az osd feliratok nem is mentek, és végül a win7 64 bit atkpi driverét raktam fel

(#15507) kokii válasza Almos (#15506) üzenetére


kokii
tag

én win7 drivereket telepítettem, mivel k53svhez nincs is win8 driver írva.. egyébként 1 évnyi szenvedés után, mivel nem tudtam a sonic focusról, végre normális a laptophangszóróm..
[ezt] szedd le, asf3f.exe a sonic focus a másik a master.. én eddig tényleg nem tudtam erről, köszi a fentebbi kommentért aki leírta! már csak aksi problémám van :) de remélem, hogy ezzel a te hangszóró problémád megoldódik!

(#15508) kokii válasza kokii (#15507) üzenetére


kokii
tag

tévedtem, nem elmúlt, csak javult a helyzet a hangszóróval

(#15509) attosz1120


attosz1120
tag

Sziasztok!

Asus netebookot keresek 150e ft értékben.Ami fontos, játék és internetezés.
Melyik típust ajánlanátok?

Köszönöm a segítségeteket.

(#15510) nussa5 válasza attosz1120 (#15509) üzenetére


nussa5
aktív tag

Ha nem zavar, hogy rádiumos a gép, akkor én valami ilyent vennék.K55VJ Igaz egy picivel drágább, mint amit megadtál keretet, de ez már arra amire szeretnéd használni, jó lesz.

(#15511) Almos válasza kokii (#15508) üzenetére


Almos
aktív tag

Feltelepítettem, bár javult, de mintha még mindig nem lenne tökéletes...

(#15512) adam9998


adam9998
csendes tag

hello, szerintetek érdemes ezt megvenni?
Néha játszani, netezni filmet nézni, photoshopolni kellene..
Kösz előre is a válaszokat

(#15513) Driftmester válasza adam9998 (#15512) üzenetére


Driftmester
tag

Hy! :R
ennyiért már inkább használtan venék 1 nem integrált VGA-s notit... :U

Hirdetéseim: http://hardverapro.hu/tag/driftmester

(#15514) nussa5 válasza adam9998 (#15512) üzenetére


nussa5
aktív tag

Netezni, filmet nézni tökéletes választás lehet, de játékra ezzel az integrált Hd Graphics-al alkalmatlan.

(#15515) adam9998 válasza Driftmester (#15513) üzenetére


adam9998
csendes tag

kösz, igen időközben rájöttem hogy rosszat linkeltem

(#15516) vadsertes


vadsertes
csendes tag

Sziasztok!
Egy oreg m51va van a birtokomban 4 ev folott jar es remekul dolgozik meg most is, viszont most akartam eloszor dual layeres dvd-t lejatszani de csak kerreg zakatol a dvd rom ( ami egyebkent double iro is lenne)
es nem tudja beolvasni a lemezt. Ez valami hardveres problemara utal? cd, sima dvd iras olvasas mukodik tokeletesen bar elso perctol hangos a dvd rom, mikor kezdi beolvasni a mediat...

(#15517) A Zéé


A Zéé
addikt

Sziasztok!

Van egy K42Jv notim, és olyan gondom van vele, hogy mostanában mintha nem hűtene rendesen. Ha csak a Chrome megy, és semmi más, akkor is 60 fok feletti a proci hőmérséklet, és 3000 környékét pörög a ventilátor. Ha már valami komolyabb programot is futtatok, vagy a Chrome mellé bejön egy Winamp, 1-2 pdf, meg esetleg még valami, akkor pedig már 70 fok fölé mászik a hőmérséklet, és a venti is 4200-at pörög. Tegnap pedig Artlantis renderelés alatt 85 fok lett a proci, és teljesen lehalt minden. Eddig ez nem volt így...
A kifújt levegő viszont még ekkor sem volt meleg. Azt éreztem, hogy tolja veszettül kifelé, de hogy nem volt 80 fokos, de még szerintem 50 fokos sem, az is biztos. A gép 2 éves múlt, gari már nincs rá, kifújni próbáltam kis kompresszorral még a múltkor, de a helyzet nem változott, és amúgy is rendszeresen szoktam takarítani. Ötletek?
Nekem mintha úgy tűnne, hogy nem képes a hűtő átvenni a meleget. Lehet, hogy a pasztázás öregedett el? Vagy próbáljam meg szétszedni a gépet, és úgy kitakarítani a hűtőt?

[ Szerkesztve ]

Just a simple Lineman...

(#15518) Kicsirics77 válasza A Zéé (#15517) üzenetére


Kicsirics77
veterán

Nekem mintha úgy tűnne, hogy nem képes a hűtő átvenni a meleget. Lehet, hogy a pasztázás öregedett el? Vagy próbáljam meg szétszedni a gépet, és úgy kitakarítani a hűtőt?

erőssen javallot mivel ha kompresszorral belefújsz max bentebb megy a porcica és csak rakodik tovább
egy újra pasztázás sem árt már 2 év után...

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#15519) tboy1991


tboy1991
csendes tag

Nekem is ugyan ez volt a bajom, szerencsére garanciás, de ott elvileg az egész bordát cserélték(legalább is lapon ez volt), de gondolom egy pasztacsere megoldja a problémát.

(#15520) A Zéé válasza Kicsirics77 (#15518) üzenetére


A Zéé
addikt

Köszi!
Csak azért fura, mert az előző Asusomban 5 évesen kellett hűtést cserélni, mert szétment a venti, de addig nem volt baj vele. Öcsém gépe is lassan 3 éves lesz, neki sincs baja vele, bár ő nem is hurcolja a gépet.
Hűtőpasztából milyen ajánlott?

Just a simple Lineman...

(#15521) nussa5 válasza A Zéé (#15520) üzenetére


nussa5
aktív tag

Ha minőségi pasztát szeretnél, akkor legalább Arctic Cooling MX-2 vagy MX-4 az ajánlott. A notebookokba beépített ventiket beszállítóktól vásárolják a gyártók, minőségük ezért különbözhet.

(#15522) A Zéé válasza nussa5 (#15521) üzenetére


A Zéé
addikt

Ezt az MX-4-et néztem, mert rémlett, hogy valahol már láttam, mint ajánlott cucc. Köszkösz.
De ha van nem jelentősen drágábban, jobb is, ami tényleg meg is éri, akkor jöhet az is.

[ Szerkesztve ]

Just a simple Lineman...

(#15523) tboy1991


tboy1991
csendes tag

MX-4 teljesen jó, asztali géphez, xboxhoz használtam, nem rohad össze a borda meg a proci mint egyes gyári pasztákkal(asztali gépben a borda ragaszkodott a gyári paszta miatt, olyan szinten, hogy a foglalatot ki se kellett nyitni, úgy jött a proci a hűtővel :D aztán csak erővel lehetett eltávolítani(amd)).

(#15524) Zsolt1990


Zsolt1990
csendes tag

Hello.Van én nekem egy asus k55vd-sx179d, és kinek mi a véleménye róla,mert én nálam midig olyan probléma lépfel hogy akárhányszor újra rakom rendszert mindig olyan hibák jönnek elő hogy az már idegesítő pl:minialkalmazás leáll appcrash hibával, windows intéző leáll appcrash hibával, szóval ha valaki tud bármit is szólni hozzá szívesen várom válaszát (fontos) és hozzáteszem 1 hónapos a gép. Előre is köszönöm a hozzászólásokat.

(#15525) CHIPman


CHIPman
nagyúr

Üdv. Az lenne a kérdés, hogy gariban mit szólnának, ha a K52-t a gyári 320-as HDD helyett egy Samsung 64GB-os SSD-vel küldeném vissza? Így megszabadulnék a lementés bonyodalmaitól(ugyanis nem szeretném, hogy az adataimat bárki más lássa). Valamint hogy a lecserélt(4GB-ra) 1GB-os modult vissza kell-e raknom. :R

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#15526) Dell XPS válasza CHIPman (#15525) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Szvsz, semmit, különösen ha nem a HDD-re, és az OS-re fókuszál a probléma... :)

Üdv, Dell XPS

(#15527) nussa5 válasza Zsolt1990 (#15524) üzenetére


nussa5
aktív tag

Milyen windows verziónál jelentkeznek ezek a hibák?

(#15528) Zsolt1990 válasza nussa5 (#15527) üzenetére


Zsolt1990
csendes tag

Windows 7-nél 64 bites de bármelyiknél.

(#15529) Sanya válasza Zsolt1990 (#15528) üzenetére


Sanya
nagyúr

csinálj egy memóriatesztet és egy merevlemeztesztet. merevlemezt hdd sentinellel, memóriát pedig memtest-tel.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#15530) nussa5 válasza Zsolt1990 (#15528) üzenetére


nussa5
aktív tag

Ez nem hardverhiba lesz szerintem. Startmenü keresőbe írd be cmd. Jobb klikk, futtatás rendszergazdaként, majd írd be a parancssorba sfc/ scannow Ez ellenőrzi a rendszerfájlokat, ha végzett utána vizsgáltasd át a gépet az Mbam free malware keresővel. Letöltöd, telepíted, frissíted és a teljes rendszervizsgálatot indítsd el. Milyen vírusírtót használsz? Okozhatja valamilyen kártevő is a problémát..

(#15531) Zsolt1990 válasza nussa5 (#15530) üzenetére


Zsolt1990
csendes tag

noddal ellenőriztem de semmi.

(#15532) nussa5 válasza Zsolt1990 (#15531) üzenetére


nussa5
aktív tag

Mármint a nod szerint semmi, ez nem zárja ki a kártevőt sajnos. A nod nem a legjobb ilyen szempontból.

(#15533) Zsolt1990 válasza nussa5 (#15532) üzenetére


Zsolt1990
csendes tag

Malwarebytes Anti-Malware (Próba) 1.65.1.1000
www.malwarebytes.org

Adatbázis verzió: v2012.11.24.07

Windows 7 Service Pack 1 x64 NTFS
Internet Explorer 8.0.7601.17514
Asus :: ASUS-PC [rendszergazda]

Védelem: Engedélyezve

2012.11.24. 18:32:19
mbam-log-2012-11-24 (18-41-47).txt

Vizsgálat típusa: Teljes vizsgálat (C:\|)
Engedélyezett vizsgálati beállítások: Memória | Indítópult | Rendszerleíró | Rendszerfájlok | Heurisztikus/Extra | Heurisztikus/Shuriken | PUP | PUM
Letiltott vizsgálati beállítások: P2P
Átvizsgált objektumok: 287094
Eltelt idő: 7 perc, 22 másodperc

Fertőzött memóriafolyamatok: 0
(Nem találhatók rosszindulatú elemek)

Fertőzött memória modulok: 0
(Nem találhatók rosszindulatú elemek)

Fertőzött Rendszerleíró kulcsok: 0
(Nem találhatók rosszindulatú elemek)

Fertőzött Rendszerleíró értékek: 0
(Nem találhatók rosszindulatú elemek)

Fertőzött Rendszerleíró adatelemek: 0
(Nem találhatók rosszindulatú elemek)

Fertőzött mappák: 0
(Nem találhatók rosszindulatú elemek)

Fertőzött fájlok: 1
C:\Users\Asus\Desktop\RemoveWAT_v2.2.4\RemoveWAT v2.2.4.exe (HackTool.Wpakill) -> Nem történt semmi.

(befejezés)

Cmd:erőforrás védelem sérült fájlokat talált (windir\Logs\CBS\CBS.log).

(#15534) Zsolt1990


Zsolt1990
csendes tag

Microsoft Windows [verziószám: 6.1.7601]
Copyright (c) 2009 Microsoft Corporation. Minden jog fenntartva.

C:\Windows\system32>sfc/scannow

Rendszerellenőrzés indítása. Ez a folyamat el fog tartani egy ideig.

A rendszervizsgálat ellenőrzési szakaszának indítása.
A vizsgálat 100%-a elkészült.
A Windows Erőforrás-védelem sérült fájlokat talált, de nem tudta
megjavítani őket. A részletek a CBS.Log windir\Logs\CBS\CBS.log fájlban találhat
ók.
Például: C:\Windows\Logs\CBS\CBS.log

C:\Windows\system32>

(#15535) nussa5 válasza Zsolt1990 (#15534) üzenetére


nussa5
aktív tag

Szinte biztos voltam benne, hogy ez lesz a vége. Vagy eltávolítod a RemoveWAT-ot és windows updateről megpróbálod felrakni, vagy ragd újra az egészet. DE most ne használd ezt a szart, mert soha nem lesz jó rendszered!

(#15536) Zsolt1990


Zsolt1990
csendes tag

Köszönöm a segítséget, megoldotta a problémát.

(#15537) CHIPman válasza Dell XPS (#15526) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Nem, különösen hogy nem is volt gyárilag OS rajta. A kijelző szalagkábel szakadozik, és az ODD író része halt be teljesen. Tuti nem fognak szólni azért, hogy beleturkáltam? Van valami szervizfutárjuk, vagy nekem kell bevinni? iPonos a gép egyébként.
szerk.: Igazából a legjobb nekem az lenne, ha HDD nélkül küldeném vissza, mert akkor még az SSD is maradhatna az eredeti helyén, nem kéne azt sem ledarálnom. De gondolom ezt már nem értékelnék. Vagy rosszul gondolom?

[ Szerkesztve ]

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#15538) nussa5 válasza CHIPman (#15537) üzenetére


nussa5
aktív tag

Felhívod az Asus szervizét +36-1-452-4670 számon és megkérdezed, hogy milyen tartozékok kellenek a garanciális szervizhez. Asusnál futár viszi és hozza vissza a gépet,persze személyesen is beviheted. Itt találsz információkat: Notebook

(#15539) Meldiberard


Meldiberard
csendes tag

Sziasztok!

Szerintetek milyen ez a gép az árához képest? Vajon le lehet cseréltetni a szlovák bilót magyarra? Ha igen mennyibe fáj vajon?

[link]

Köszi!

(#15540) nussa5 válasza Meldiberard (#15539) üzenetére


nussa5
aktív tag

Jó gépnek néz ki, de ennyiért már N szériás gépet is kapnál. A bill. csere kb. 15-16.000Ft.

(#15541) Meldiberard válasza nussa5 (#15540) üzenetére


Meldiberard
csendes tag

Köszi!

És Tudnál egy ilyen n szériásat linkelni esetleg ami hasonló árban van és hasonló procival, vga-val és memóriával? Nem ismerem azokat egyáltalán.

(#15542) GRaul


GRaul
őstag

Sziasztok!

Ma leadtam a rendelésem egy ilyen laptopra.
[link]
Lesz hozzá win 7. Az lenne a kérdésem, hogy azt kulon tokba/dobozba fogom megkapni mellé?
Vagy fel lesz már telepitve?

Köszi a segitséget.

Üdv Misi

Phanteks Házak Topicja ---> http://prohardver.hu/tema/phanteks_hazak_topicja/hsz_1-50.html <----

(#15543) Sanya válasza GRaul (#15542) üzenetére


Sanya
nagyúr

ez előretelepítve érkezik majd, nem lesz hozzá külön cd vagy dvd. érdekessége az oem windows 7-nek, hogy csak erre a gépre teheted fel (a gép aljára már fl lesz ragasztva a matrica, tehát látni fogod a telepítéshez használható kulcsot). A telepítő hiányát ilyenkor "rescue cd írásának" lehetőségével helyettesítik, tehát ha felállt a rendszer az első bekapcsolás után kiírhatod a rendszert néhány dvd-re, s onnan húzod vissza.

Az első bekapcsolásnál végig fog vinni atelepítő a windows7 telepítés fontosabb lépésein( néhány dolgot kell majd beírj, pl a neved, jelszavad ), a drivereket automatikusan felpakolja és beállítja a rendszert.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#15544) nussa5 válasza Meldiberard (#15541) üzenetére


nussa5
aktív tag

Mondjuk egy ilyen N56VM már elérhető, sőt egy picivel az általad kinézett gép ára alatt van. Veszel bele plusz memóriát, amit már nagyon olcsón lehet kapni és 8GB ma mindenre elég. Az pedig, hogy ebben Sandy Bridge processzor van és nem Ivy Bridge teljesen elhanyagolható különbség. Igp-ben van különbség közöttük, de játékra úgyis ott a dedikált videókártya. Igaz ebben i5-s proci van ami még jobb is, mert nem melegszik annyira mint az i7-s. Ezt a videókártyát még az i3-s is kitudja hajtani.

(#15545) nussa5 válasza nussa5 (#15544) üzenetére


nussa5
aktív tag

Ráadásul nem jól írtam, mert most néztem meg megint a gépet és már ebben is a 3. generációs i5-s van, tehát ez már Ivy Bridge procis.

(#15546) Meldiberard válasza nussa5 (#15545) üzenetére


Meldiberard
csendes tag

Wow! Köszi a segítséget!

És szerinted az i5 és i7 között akkor nincs igazán nagy teljesítménybeli különbség? Mert amúgy nem kifejezetten játékra, hanem videóvágásra és effektezésre (úgy tudom ez prociból megy leginkább), valamint kezdetleges 3d modellezésre lenne (ez meg kártyából). Igen, a 8 giga az tutira kelleni fog, de szimpi az ára ennek még így is!

(#15547) nussa5 válasza Meldiberard (#15546) üzenetére


nussa5
aktív tag

Teljesítménykülönbség persze van közöttük, de az i5-s nem működik hajszárítóként mint az i7-s ha meghajtják. Nézd meg a különbséget a 2 proci között i7-3610QM ill. i5-3210M CPU Benchmarks A gépről részletesen meg itt olvashatsz N56VM

(#15548) Meldiberard válasza nussa5 (#15547) üzenetére


Meldiberard
csendes tag

Köszi a tippet meg a sok infot! :)

(#15549) Meldiberard válasza nussa5 (#15547) üzenetére


Meldiberard
csendes tag

Bocsi, de még egy kérdésem lenne:

A K55VJ széria és az N56VM között mi a különbség? Az utóbbi frissebb? Csak mert az alábbit találtam, ami feltűnően olcsó, veszek bele 4 giga memóriát és az n szériásnál vagyok kb., csak 20ezerrel olcsóbban.
Esetleg attól függetlenül, hogy ugyanazok az alkatrészek, az N56VM-ek jobbak valamilyen oknál fogva?

http://www.radium.hu/home-page-products/asus-k55vj-4gb.html
(Bocsi, nem tudom használni a link funkciót, mert le van tiltva a gépen.)

Plusz még egy kérdés: a K55VJ és az N56VM típusok mennyire megbízhatóak?

Ezek a kérdések persze mindenkihez mennek, de úgy látom te eléggé vágod a témát azért válaszban írtam őket. :)

(#15550) nussa5 válasza Meldiberard (#15549) üzenetére


nussa5
aktív tag

Az ASUS notiknál az "x" és "k" széria a belépőszint. Az" "n" széria a multimédiára van kihegyezve, az "u" széria az ultra vékony és extra üzemidőre, míg a "g" a játékos notebook. Van még a "b" azaz business változat és a "vx" a különleges noti. Én az N-s notit venném, nekem az is van csak kicsit régebbi,de Te azt vedd, amelyik jobban megfelel az egyéniségednek és az elvárásaidnak.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ASUS notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.