Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10851) tildy válasza B-L-A-C-K (#10830) üzenetére


tildy
nagyúr

Nekunk ilyen van, bar itt azert olcsobban hozza lehet jutni, de.... Nagyn nem ajanlom, hiaba dontheto. Igaz, hogy stabil, de kb kerulgetjuk, nehez nem lehet ax asztal melle rakni.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#10852) Goose-T válasza B-L-A-C-K (#10847) üzenetére


Goose-T
veterán

Nekünk pont ilyen van, és már a második gyerek használja. Ha lemossuk, olyan még, mint az új. Szerintem a 63 ezres etetőszék is egy vicc, nem csak a 130 ezres, de te tudod, mire szórod el a pénzed.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#10853) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Nem hiszem el...:/ Tegnap esze raktak fel egy Siestát ráadásul sötétbarnában ami a legjobb lenne, kifogástalan állapotban 37 ezerért, már most reggel tudtam is vele beszélni, erre már holnap mennek megnézni, gondolom meg is veszik... :N

Goose-T: Ezt néztem, de annyira nem jött be, főleg hogy nem gurulós.
Az árat meg ne úgy nézd hogy 63 ezer, ennyiért én se venném meg, hanem úgy nézd hogy használtan 40 körül veszek egyet, amikor meg már nem kell eladom 35 körül. Azaz így van egy jó multis székünk, amit eladás után minimális veszteséggel használtunk, mert ahogy látom ezek elég kelendőek, és az árukból se vesztesz sokat ha te is használtan vetted.

tildy: Ez se rossz, megnézem majd.

[ Szerkesztve ]

(#10854) B-L-A-C-K válasza B-L-A-C-K (#10853) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

*este

De hogy már ne legyek off:

Köszi még1x mindenkinek a segítséget, nem akarom most már az én etetőszékem legyen a téma egész héten :), körvonalazódtok a szempontok, majd hogy mit vettem azt meg megírom, meg persze hogy bevált e majd. :R

[ Szerkesztve ]

(#10855) Goose-T válasza B-L-A-C-K (#10853) üzenetére


Goose-T
veterán

Gurulós, én már csak tudom. :) Bár csak két kereke van, fel kell picit emelni a gurításhoz.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#10856) Real_Necro válasza B-L-A-C-K (#10853) üzenetére


Real_Necro
veterán

Arra készülj fel, hogy hiába fékezhető, a gyerek úgy eltolja pl. járólapon... vagy az asztalnak támaszkodik lábbal és úgy... :D

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#10857) mirci18 válasza Real_Necro (#10835) üzenetére


mirci18
addikt

Furcsán hangzik mert furcsán fogalmaztam.
Arról van szó hogyha mondjuk főzünk.
Berakjuk az etetőszékbe ott van ugyan melettünk de be kell szaladni valamiért a szobába.
Akkor bekötöm hogy ki ne essen az alatt a pár másodperc alatt míg elszaladok.
Tehát nem hagyom a sorsára mert az öv vigyáz rá nem úgy értettem.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#10858) Real_Necro válasza mirci18 (#10857) üzenetére


Real_Necro
veterán

Fozes nalunk mindig kozosen van, egyikunk kesziti, masik figyel gyerkocre es tanitja mit szabad, mit nem.
Ha nincs ki felugyelje a dolgokat, pl postas vagy futar jon stb., arra van egy 105x105os fa jaroka. Ott olyan jatekok vannak ami azon kivul nincs, igy mindig lekoti valami a figyelmet. Nalunk ez jott be.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#10859) mirci18 válasza Real_Necro (#10858) üzenetére


mirci18
addikt

Mi is ezért vettünk utazó ágyat ami egyenlőre az udvaron dekkol.
Hogyha a hintázásban elfárad akkor le tudjuk fektetni.

Nálunk sokszor nem tudjuk közösen a munkát megoldani.
Így bekötjük a gyereket.
Elvan a pihenőszékben nem panaszkodik.
Kivéve ha eszünk előtte.
Addig hangoskodik míg nem kap valamit ő is enni kifli csücsköt kenyeret vagy kekszet vagy mást.
Egyébként érdekes annó ha beraktuk az utazó ágyba elvolt.
Utóbb a konyhában már sírt ha beraktuk.
Sőt ami még érdekesebb akármikor belépek vele a szobába egy pár másodperces bömbölés veszi kezdetét mintha azt érezné valami rossz fog vele történni vagy olyan amit nem akar.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#10860) mirci18


mirci18
addikt

Kinéztem egy tetős homokozót.

Szerintetek megéri az árát?
Akárhol néztem minimum 20-25 k-ért kapok tetővel ellátott homokozót.
Nekem tetszik az ára is jó.
Költeni még úgyis kellene rá.
Fólia,homok,pác,festék esetleg valami plusz uv védelemmel ellátott anyag a tetőre.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#10861) B-L-A-C-K válasza mirci18 (#10860) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Szerintem simán megéri, valami jó lazúrral lekened és csókolom.

(#10862) Real_Necro válasza mirci18 (#10860) üzenetére


Real_Necro
veterán

Aldi, Lidl, jobbat kapsz par ezerrel olcsobban. Kb 1 honapja volt utoljara... en Aldisat vettem.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#10863) mirci18 válasza Real_Necro (#10862) üzenetére


mirci18
addikt

Tudom de akkor nem volt meg rá a keret.
Most meg ha minden igaz csak itt van jó áron ez a cucc.
Bár amiatt tartok hogy vékony fenyőlécekből áll.
Ezek hajlamosak legjobban a rohadásra mindegy mivel van lekenve.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#10864) albiosz válasza B-L-A-C-K (#10854) üzenetére


albiosz
őstag

Pont ma jött Brendon hírlevél, hogy akciós számos etetőszék, 10-20%. Nem néztem végig, de hátha neked érdekes lehet. Ha esetleg nem kaptad meg: [link]

(#10865) B-L-A-C-K válasza albiosz (#10864) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nem láttam, viszont sajnos nincs közte az, de azért köszi a jelzést. :R

(#10866) DeFranco válasza albiosz (#10864) üzenetére


DeFranco
nagyúr

hogy vagytok?

(#10867) albiosz válasza DeFranco (#10866) üzenetére


albiosz
őstag

Köszönjük a kérdést, egészen jól. :R

Ma pont 2 hete vagyunk itthon. Jövő kedden meg már 3 hetes lesz, szalad az idő. Teje szerencsére van feleségemnek. Voltunk a héten mérlegelésen is. 3000-rel jött haza a leány, szerdán 3450-et mutatott a mérleg, szóval hízogat szépen.

Néha nagyokat alszik, néha nem. :D Általában 2-3 óránként kel, de volt már több 7 órás alvás is. Néha nagyon keservesen sír, meg húzgálja a lábát, ilyenkor nem sok minden segít, nehezen alszik el, csak mellettünk. Vettünk is ma Espumisant neki, hátha hatékony lesz. Eddig teát (Babamosoly, Mecsek) kapott csak pár kortyot, de nem tűntek túl hatékonynak. Ma séta segített, babakocsiban jókat alszik.

Fürdés már tetszik neki, mióta leesett a köldökcsonk egész vidáman nézelődik. Köldökcsonkkal végigüvöltötte. Öltözködést, pelenkázást nem nagyon szereti, kivéve, ha rendesen tele a pelus, akkor kiül a mosoly az arcára rendesen. :D

A hasfájásosnak tűnő sírásokon kívül tünemény, érdeklődően nézelődik, van pár dolog a lakásban, amik nagyon tetszenek neki. Meg kell zabálni, minden álmatlan éjszakát megér. :)

(#10868) Real_Necro válasza albiosz (#10867) üzenetére


Real_Necro
veterán

A koldokcsonkot ugye nem erte viz, valamint nekunk 70%os alkoholos fulpiszkaval kellett kezelni, eleg melyen, de igy is volt, hogy betadine-oztak.
Babamosoly jo, csak auchanba egy helyre rakjak a gyerekeknek valot, ami kamillas meg a babateat, ami csak keseru edeskomenyt tartalmaz.
Hasfajasra meg torna volt nalunk hatasos, valamint a masszirozas, vedonot kerdezzetek... ;)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#10869) B-L-A-C-K válasza albiosz (#10867) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Mi hasfájásra mindent próbáltunk (1.5 hónapig ment az ordítás este 11 órától reggel 5-6ig ;] ), végül az Infacol segített, bár lehet nem is ez, csak ennyi idő alatt rendeződtek a pocijában a dolgok, de ezt mai napig adjuk neki (most múlt 4 hónapos) és nincs hiszti. Ti is próbáljátok ki azért, hátha, bár változó kinek mi jön be ahogy látom.

[ Szerkesztve ]

(#10870) tildy válasza albiosz (#10867) üzenetére


tildy
nagyúr

Köldökcsonkot errefelé azt ajánlják nem kell semmivel ápolni, és amíg le nem esik, addig elég csak meleg nedves törölközővel , vagy textilpelussal attörölni a babát. Azt hiszem hogy mi addig nem is, vagy max egyszer fürdettük meg. Amit még észrevettünk, a kemény víz miatt jobb volt két háromnaponta fürdetni, különben túl száraz lett a bőre.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#10871) tildy válasza B-L-A-C-K (#10869) üzenetére


tildy
nagyúr

Egyik otthon ismerős a gripe waterre esküszik, esetlegazt is érdemes megnézni. Talán rossmanban láttam.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#10872) Real_Necro válasza tildy (#10870) üzenetére


Real_Necro
veterán

Szerintem nem a vizkemenysegtol lesz szaraz, hanem a babafurdetotol. Nalunk az orvos altal felirt kenocs pl nem valt be, igy a Babe cuccaira valtottunk, ami nem olcso de tokeletes.

Black:
Anno Bethesdaban azt mondtak este kb 1 ora siras meg normalis, persze nekunk akkor mar 7 oran keresztul szenvedett. Ez egyebkent nem hiszti, az majd meg ezutan jon ;).

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#10873) albiosz válasza Real_Necro (#10868) üzenetére


albiosz
őstag

Nem érte víz. Pont azt nem szerette valószínűleg, hogy hülye pózban tartottam, hogy se a füle, se a köldöke ne érjen a vízbe. Mióta leesett már egyszerűbb a helyzet. Mi is törölgettük alkohollal, szerencsére hamar leesett. :) Babateákat különböző promo dobozkákban kaptuk, külön nem vettünk még.

(#10869) B-L-A-C-K: igen, Infacol is a listán van. Ha az Espumisan nem válik be. Tényleg mindenki másra esküszik.

(#10870) tildy: Mi is csak kétszer fürdettük csonkkal. Elég is volt. :D Javasolta a védőnő is, hogy ne erőltessük. Bőven eleg szerintem is áttorölni. Gyerekorvos nekünk felírta az alkoholt, de itthon szerintem mindenhol így van. Nálunk is hámlik kicsit a bőre, de valószínűleg a túlhordás miatt. Kaotunk rá gyógyszertári testápolót. Ugy tűnik hatékony.

(#10874) jansky1


jansky1
senior tag

Esett le másnál is a csonk úgy, hogy alatta még nem forrt össze? Hogyan kezeltétek? Gyógyszertárosunk azt mondta, hogy csak alkohollal kell tisztítani. Gyerekorvos meg a Reseptyl-ureát ajánlotta.

(#10875) DeFranco válasza jansky1 (#10874) üzenetére


DeFranco
nagyúr

orvos>gyógyszerész

sok gyógyszerész képzeli magát orvosabbnak az orvosnál, pedig a legritkább esetben van így.

(#10876) tildy válasza Real_Necro (#10872) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem hasznaltunk furdetot akkor meg, mikor pindur volt. A johnsonsrol azt mondjak rakkelto, igy az elso honapban sima vizben furdettuk.
Mondjuka babe sampon nalunk is bevalt. :K

janksy: nalunk.
Semmivel nem kezeltuk, par nap alatt szepen begyogyult.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#10877) föccer válasza jansky1 (#10874) üzenetére


föccer
nagyúr

Lófszt. Beviszed gyerek sebészetre és szépen elkötik. Nem kenegetni kell, hanem rendesen elkötni, hogy forrjon össze.

üdv, föccer

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#10878) mirci18 válasza albiosz (#10867) üzenetére


mirci18
addikt

A tea nem mindeggyik gyereknél válik be.
Nálunk sem a sima vizet nem issza a fiam sem a teákat.
Mi szoktunk venni a dm-ben bio alma üdítőt vagy tea nem tudom pontosan azt vízzel higítva adjuk folyadék pótlásra. Próbáltuk a dm-es édeskömény teát az sem jött be eddig.
Nyilván ez neked most még nem opció de később hátha szükséged lesz rá.

A babakocsit vagy úgy általában az utazást hordozóban vagy máshogy minden baba szereti.
Minden eggyes alkalommal ha meggyünk akár babakocsival vagy csak sima autóval mindíg megnyugodott a fiam és elaludt bármi volt a gondja.

Valószínűleg a hasfájás miatt sír a pici mi is próbáltuk az espumisant.
Melette a bio gait.
Mikor melyik jött be.
Sokszor egyébként még az is gond szokott lenni ha nem tud a gyerek üríteni az is nagyon zavaró lehet és fájdalmas számára.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#10879) albiosz válasza mirci18 (#10878) üzenetére


albiosz
őstag

Na igen. Két egyforma gyerek nincs, szóval mi is próbálgatjuk majd a szereket. Bár lekopogom, az elmúlt 2-3 nap egész jól telt ebből a szempontból.

Babakocsit továbbra is imádja, autóval még nem mentünk, csak mikor hazahoztam. Akkor szunyákált szépen. :)

Ha már témánál vagyunk: szerintetek mikortól érdemes nagyszülőkhöz ottalvással látogatni először? Egyik nagyszülők 40 perc háztól házig, másik nagyszülők 2 óra.

[ Szerkesztve ]

(#10880) Real_Necro válasza mirci18 (#10878) üzenetére


Real_Necro
veterán

"A babakocsit vagy úgy általában az utazást hordozóban vagy máshogy minden baba szereti."

Tudok családban ellenpéldát... szóval ez nem igaz. ;) Mondjuk azt sem értem, aki azért autózik a ház körül, hogy elaltassa a gyerekét, de ismeretségi körben olyan is akadt, aki a lakásban tologatta a küszöbön keresztül a babakocsit, hogy elaludjon a gyermek.

Az Espumisan és a BioGaia együtt is adható, valamint utóbbi tudtommal lebontó enzimeket tartalmaz, előbbi meg ugye a gázokat hajtja kifele. Mi is használtuk mindkettőt, de nem sokáig.

Albiosz:

Ottalvást szerintem érdemes korán elkezdeni, hogy szokja. Mi ezzel megcsúsztunk, így pl közelebbi nagyszülőknél nincs alvás, valamint nem maradunk estére, távolabbiaknál meg a 2. nap után egyre nehezebb elaltatni, elkezdi zavarni a sok újdonság... gondolhatod mekkora a boldogság, mikor hazaérünk és mindent a "helyén talál". :)

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#10881) DeFranco válasza albiosz (#10879) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nyomassátok ami belefér. amikor már kb. látogatható korban van, onnantól nyugodtan mehettek, hadd szokja. a gyerekülés legyen olyan, ami minél jobban támasztja, minél inkább ergonomikus.

bátran lehet a gyereket ridegtartani, nagyon meghálálja később ha hozzászoktatod hogy a világ nincs kipárnázva, bizony van hogy másfél-két órát utazunk, néha utazóágyban alszik, és nincs bealvásig ringatás meg álomba rözsögtetés, meg lábujjhegyen közlekedés elalvás után.

[ Szerkesztve ]

(#10882) Real_Necro válasza DeFranco (#10881) üzenetére


Real_Necro
veterán

Anno úgy álltunk hozzá, hogy nem suttogtunk, mikor elaludt nap közben, sőt, szomszédban ütvefúróztak, mert lakásfelújítás volt. Aztán idővel meg azt vettük észre, ha bizonyos hangerőnél nagyobb van, akkor bizony felébred, akár nap közben, akár este. Persze egy ajtóbecsukás vagy pohárcsörrenés stb nem zavarja fel, de pl tv-t már jó ideje fejhallgatóval nézünk, így élvezhető a hangerő és őt sem zavarja.

Az altatás most nálunk megint ölben megy, jönnek a szemfogak... ellenben mi nem kántálunk, hanem mesélünk... ;)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#10883) DeFranco válasza Real_Necro (#10882) üzenetére


DeFranco
nagyúr

mi fektetünk akármi van, nincs ölbenezés. előbb utóbb megunja, szelíd rábeszélésre hallgat.

nálunk is volt egyszer hogy megébredt, de akkor komoly fény és hanghatások szűrődtek be hozzá, az alapzajt jól tolerálja.

(#10884) CharlieDrop válasza DeFranco (#10883) üzenetére


CharlieDrop
veterán

egyetértek, az alvás elején halkabbak vagyunk (izé, voltunk mert már egyik sem nagyon kicsi), aztán normál hangerőre váltunk.
Így este nem kell sem suttogni, se egyéb trükkökkel tévézni, ilyesmi :)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#10885) albiosz válasza Real_Necro (#10880) üzenetére


albiosz
őstag

Igen, korán szeretnénk kezdeni mindenképpen. Te mit tekintesz koránnak? Megoszlanak a vélemények erről is, védőnőt meg gyerekdokit még nem kérdeztük, majd jövő héten.

(#10881) DeFranco: látogatások már zajlanak, bár korlátozásokkal. Szeretnénk lassan őt is vinni, lásson csak világot. :) Egyelőre hordozóban utazik majd. Gyerekülés ügyben már olvasgatok hevesen.

(#10886) Real_Necro válasza DeFranco (#10883) üzenetére


Real_Necro
veterán

Bár mi nem vártuk meg sosem, hogy odáig fajuljon, de pl unokaöcsém erre úgy reagált, hogy előbb üvöltött, aztán az üvöltés átment köhögésbe majd hányásba...

Nálunk mostanában a gyerkőc mutatóujja a szájában, megy a nyáladzás, este ha fájdalmai vannak, kapja a nurofent. Így is pl tegnap majdnem 1,5 óra alatt aludt el, szombaton 35 perc.
Talán már lassan kibújik a jobb oldali felső szemfog is, a bal oldalon már látszik a hegye. :)

Ja és van új szó: "popó" :D

Albiosz:
Ezt mindenki döntse el maga, szerintem 3 hónap után már oké, ha a feltételek adottak. ;)
Gyerekülés ráér, ha már kezd ülni. Persze ha használtat keresel, azt érdemes elkezdeni vadászni, hátha szembe jön egy jó ajánlat.

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#10887) DeFranco válasza albiosz (#10885) üzenetére


DeFranco
nagyúr

az még odébb van, minimum 9 kilós súly és stabil ülés. ráértek

@Real_Necro: minden gyerek más. mi megtaláltuk a módját és a gyerek is alkalmas volt rá hogy így legyen, van ahol ez nem ennyire triviális.

(#10888) mirci18 válasza albiosz (#10879) üzenetére


mirci18
addikt

Mi 4.5 hónaposan már ottalvós megoldással mentünk az anyósomékhoz lévén 250 km-re vannak tőlünk.
A gyerek élvezte az út nagy részét átaludta.
Nem viselte meg az új helyszín.
Sok szülő fél gyereket utaztatni mondván belázasodik út közben vagy az új helyen vagy nem tetszik neki.
Egy biztos ha ott akartok aludni a szülőknél érdemes étellel ha esetleg nem szopik már akkor és gyógyszerekkel magatokat betárazni bármi történhet alapon.
Mi gyakran hozzuk visszük a fiunkat miért ne alapon.
Plussz szivesen rábízzuk a nagyszülőkre.
Sokan ezt sem merik.
Én örülök hogyha néha lerakhatom biztos kezekbe addig van idő elmenni a boltba vagy amit akarunk megcsinálni.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#10889) B-L-A-C-K válasza albiosz (#10879) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Mi most húsvétkor voltunk először (4 hónapos még nem volt), ~2x270 km-es út (oda-vissza), 2,5-2,5 óra, végig aludta szinte az utat, semmi baj nem volt vele. De persze ez is gyerek függő ki hogy viseli.

(#10890) Real_Necro válasza B-L-A-C-K (#10889) üzenetére


Real_Necro
veterán

Inkabb aggodnek amiatt, hogy a hordozo, amiben egy huzamban 30-40 percet ajanlatos szallitani gyerkocot, nem okoz e bajt, ha huzamosabb ideig benne van.
Gerincdokink nem ajanlotta, igy mi be is tartottuk. Elso idoszakban 5,5 ora volt igy az akkor 243km.

A nagyszulokre rabizas jo dolog, ha ra lehet...

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#10891) mirci18 válasza Real_Necro (#10890) üzenetére


mirci18
addikt

Nyilván de ez szerintem gyakori utaztatásra vonatkozik.
Mi ekkora időintervallumra Max 4 alkalommal vittük szerintem 4 alkalom nem okoz károsodást.
De heti rendszerességgel már lehetnek bajok.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#10892) B-L-A-C-K válasza Real_Necro (#10890) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Igen hordozóba nem lehet nagyon sokáig, mi is 2x megálltunk kicsit átmozgatni az út során, így is ajánlatos.

(#10893) tildy válasza B-L-A-C-K (#10892) üzenetére


tildy
nagyúr

Hordozotol fugg, valoban a regi tipusuakban nem lehet, de utazomozesben vagy pl ebben lehet tovabb is.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#10894) Real_Necro válasza tildy (#10893) üzenetére


Real_Necro
veterán

Latom ez mar mindenhogyan dontheto. De olyankor hogyan szereled be a kocsiba?

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#10895) tildy válasza Real_Necro (#10894) üzenetére


tildy
nagyúr

Ezt a fajtat, amit mutattam cybexet akkor lehet igy hasznalni, ha babakocsira rakod ra, de van a masik tipus, pla britaxe, amit keresztbe kell:

Illetve van meg ez, ez szinten lie flat( kiddy evo lunafix), ezt ugy kell beszerelni, mint ahogy a normal ulest.


Illetve a jane matrixot igy:

Akik sokat utaznak, azoknak hasznos lehet :)

Itt van egy rovid lista az ilyen ulesekrol:
Kiddy evo lunafix
Stokke Izi Sleep
Jane Matrix Light 2
Cybex Cloud Q
Britax Baby Safe Sleeper
Jane Transporter 2

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#10896) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Na végül megvettem azt a szürke huzatos etetőszéket (Peg Perego Siesta ice). Új, vagyis kiáltási darab volt, de ez látszik is rajta, mert makulátlan, karcmentes, és van rá 1 év gari:

45-ért sikerült elhozni + 70km-t kocsikáztam oda vissza. Remélem a gyerek szeretni fogja, köszönöm az ajánlást. :R

(#10897) Real_Necro válasza B-L-A-C-K (#10896) üzenetére


Real_Necro
veterán

Elég szuper állapotú, én emlékeim szerint talán 5-el olcsóbban vettem a használtat... Szerintem príma üzletet kötöttél, sok örömöt hozzá. ;)

Tildy:

Ezek jó nagyok, már a Mondeom is kevés hozzá. :D Mózesben láttam hasonlót, amit így be lehetett kötni. A biztonságát már nem tudom. Fejlődnek nagyon ezek az ülések. Mondjuk a másodiknál azért nem fekszik egyenesen, meg valószínűleg ülést is már eléggé előre kell tolni. ;)

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#10898) tildy válasza Real_Necro (#10897) üzenetére


tildy
nagyúr

Mindenesetre egyenesebben fekszik latszolag. A masik elonye, hogy sokan, mint mi is autos hordozot hasznaltunk hetkoznap is a babakocsiban, mert a mozesben hulyen allt a gyerek feje ( nehez leirnom pontosan, de lebicsaklott oldalra folyamatosan ) meg nem is szerettem, hogy nincs bekotve ( itt ugy kozlekednek a buszok mint az orult, multkor hiaba alltam a gyerek mellett eldolt a babakocsi akkorat fekezett a busz, egy mozesbol repult volna a gyerek).
Szoval en nem igazan csipazom a mozest, ugyhogy lehet ilyet vennek kovetkezonel.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#10899) Real_Necro válasza tildy (#10898) üzenetére


Real_Necro
veterán

A mienknél egy elég széles tépőzáras pánt van az alján, igaz, nem buszoztunk vele, de adott egyfajta biztonságérzetet.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#10900) zsoltzsolt válasza B-L-A-C-K (#10896) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Mennyi ideig használ egy ilyet egy gyerek?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.