Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11501) tildy válasza Goose-T (#11495) üzenetére


tildy
nagyúr

Mi toluk vettuk, azt hozattuk ki.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#11502) tildy


tildy
nagyúr

Múltkor volt szó a kompakt babakocsikrol, ez is 6 kiló, feleannyiba kerul mint a mi yoyonk, és szerintem nagyon jól néz ki. joie pact

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#11503) Real_Necro válasza tildy (#11502) üzenetére


Real_Necro
veterán

60 korul lenne? Abbol mar a gb pockit valamelyik kocsija is kijonne. Van olcsobban is?

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#11504) Jofi81


Jofi81
őstag

Közeledik a karácsony, novemberben névnap és a nagyszülők, rokonok már kezdik kérdezgetni, hogy milyen ajándékot vegyenek a most 8 hónapos kislánynak. Van valami játék, amit tudtok esetleg ajánlani? Annyi féle van, hogy elég nehéz bármit is kiválasztani.

(#11505) DeFranco válasza Jofi81 (#11504) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nálunk könyvek mentek nagyon (keménylapos), pohártorony, és kicsit előre gondolkodva ikeás plüss zöldség-gyümölcs-csemegeáru

(#11506) Real_Necro válasza DeFranco (#11505) üzenetére


Real_Necro
veterán

Pohártorony nálunk is van, meg csészepiramis.

Visszagondolva nem is nagyon jut eszembe mit kapott a gyerkőc anno. Voltak fürdős gumi meg töltögetős játékok, sípolós könyv, textil könyv, nyomkodós zenélős villogós interaktív labda...

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#11507) DeFranco válasza Real_Necro (#11506) üzenetére


DeFranco
nagyúr

én sem emlékszem. nálunk a játékok csak úgy lettek. :D

(#11508) Real_Necro válasza DeFranco (#11507) üzenetére


Real_Necro
veterán

Annyiban jó ma már, hogy hiába van 4-5 doboznyi játék, amiből 1-et is fárasztó volt anno nap végén össze szedni, Dávidunk játéknak fogja fel a pakolást is, így örömmel csinál rendet. A bölcsiben is nagyon szeretik ezért. :)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#11509) #76385920 válasza Real_Necro (#11508) üzenetére


#76385920
törölt tag

... a mi gyerekünk pont az ellenkezője! :DDD

(#11510) tildy válasza Real_Necro (#11503) üzenetére


tildy
nagyúr

A gb pockitpt probaltam, nekem nem jott be :( Igaz kicsre csukhato, de nekem nyeklo nyaklo volt.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#11511) Real_Necro válasza tildy (#11510) üzenetére


Real_Necro
veterán

Itthon nem talalkoztam hasonloval, igy osszehasonlitasi alapom nincs. Amugy a gb kiadott most egy uj utazosat, az masszivabbnak tunik: [link]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#11512) #76385920


#76385920
törölt tag

(#11513) Melack válasza #76385920 (#11512) üzenetére


Melack
veterán

Vmi indoklás?

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#11514) föccer válasza Melack (#11513) üzenetére


föccer
nagyúr

[link]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#11515) jansky1


jansky1
senior tag

Nekünk pont egy visszahívott bicajunk van. Mi az eljárás ilyenkor? Minden kiegészítőjével együtt visszavinni, aztán levásárolható az ára, vagy visszakapjuk? Az a kis kék delfines az, Metroban árulták.

[ Szerkesztve ]

(#11516) Melack válasza jansky1 (#11515) üzenetére


Melack
veterán

Metro ügyfélszolgálatát hívd fel szerintem.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#11517) #76385920


#76385920
törölt tag

Szerintem visszafizetés...

vannak itt még dolgok....
[link]

Delfines adatlap

[ Szerkesztve ]

(#11518) DeFranco


DeFranco
nagyúr

itt a teljes unióra vonatkozó veszélyes termékeket tartalmazó lista: [link]

nem csak gyerekjátékok, minden féle eszköz van benne karácsonyfaizzótól ecetes ollóig.

(#11519) DeFranco


DeFranco
nagyúr

mikor és hogyan ismertettétek meg a gyerekeket (ha egyáltalán már megtörtént) a halállal?

lassan jön a halottak napja, amúgy is érik már a temetőbe menés, de lesznek kérdések, ebben biztos vagyok.

(#11520) #76385920 válasza DeFranco (#11519) üzenetére


#76385920
törölt tag

3-4 éves korában mentünk vele először.

(#11521) Goose-T válasza DeFranco (#11518) üzenetére


Goose-T
veterán

Van egy Cygnus S-125 rollerünk, amit kivontak és visszahívtak a vásárlóktól. Elvittük tegnap a Hervisbe, és azt mondták, hogy csak akkor veszik vissza, ha megvan a blokk. Sajátmárkás termék egyébként, máshol nem is vehettük volna, csak ott. Most ilyenkor mi van?

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#11522) DeFranco válasza Goose-T (#11521) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nem tudom, írni kell nekik meg a fogyasztóvédelemnek, hogy mi van ilyen esetben. ha kártyával vettétek, esetleg használtatok klubkártyát is akkor azzal tudjátok igazolni a vásárlás időpontját és a vételárat.

(#11523) davenport válasza Goose-T (#11521) üzenetére


davenport
aktív tag

A Hervis hívta vissza, vagy a fogyvédelmi vizsgálata lett rossz? Mert itt nem szerepel visszahívásban, igaz ami szerepel, ott nem kérnek blokkot. Megtaláltam, fogyvédelmes. Valszeg a cég hivatalosan még nem értesült. Küld el nekik e-mailben hogy mi kell hozzá.

[ Szerkesztve ]

No money, no honey.

(#11524) Elemental válasza DeFranco (#11519) üzenetére


Elemental
addikt

Mi elég korán. Amikor 2 éves volt, már kivittük. Mondtuk is, hogy hová megyünk, annak ellenére, hogy tudtuk, hogy nem igazán érti.
3 éves volt, amikor el kellett altatni tatánál a macskát, és ő is elköszönt tőle, mondtuk neki, hogy meg fog halni, elaltatja végleg a doktor, mert gyógyíthatatlan beteg.
Sajnos egy hete pedig a kutyusunkat kellett elaltani, a lányom (5 éves) végig ott volt és simogatta, miközben a doki beadta neki a szurikat.
Volt is poénos eset ennek kapcsán, 3 éves volt, amikor ki kellett rakni a lakásban hangya csapdát, monduk neki, hogy ez méreg, megöli a hangyákat, nehogy hozzaérjen. Átjött kis barátnője, ő meglátta a hangya csapdát, kérdi mi az, az anyja mondta neki, hogy az elkergetni a hangyákat, a lányom meg mondta, hogy az méreg, és megöli a hangyákat. Az anyja kikerekedett szemmel nézett.

(#11525) DeFranco válasza Elemental (#11524) üzenetére


DeFranco
nagyúr

és amikor először kivittétek beszélgettetek vele erről? egyáltalán felmerült ez "emberekre" vetítve?

valószínűleg nem visszük ki, még talán korai de ha felmerül az egészen messzire visz, könnyen elérünk a világnézeti-vallási kérdésekhez is, plusz ez nem tudom mennyire feldolgozható egyáltalán egy ekkora gyereknek.

(#11526) davenport válasza DeFranco (#11525) üzenetére


davenport
aktív tag

Kb. 9-10 éves koruk körül fogják fel úgy mint a felnőttek. cikk

No money, no honey.

(#11527) Elemental válasza DeFranco (#11525) üzenetére


Elemental
addikt

Mély beszélgetés nem volt a témában, ahogy emlékszem, inkább amit ő kérdezett arra kapta meg a válaszokat. Persze rengetegszer visszatért egy-egy kérdéshez, és én is úgy érzem, hogy nem ért meg mindent, viszont amikor már érteni fogja, ott lesznek benne a válaszok.
Nekem az a véleményem, hogy a gyermeket legjobban az igazsággal lehet felvértezni az életre. A halál pedig olyan téma, amiben jobb, ha megismeri az igazságot, mint ha ő kezd el rajta agyalni, vagy éppen az oviban megbeszélik és eljutnak valami marhaságig. Óhatatlanul meghall valamit a halálról. Épp a múlt héten volt, hogy a híradóban mondák, hogy meghalt húsz ember a kaliforniai tűzben, amit hallott a lányom, vissza is kérdezett, és megbeszéltük ezt is. Jó, hogy nem kell ilyentől félni, hogy nehogy valamit meghalljon.

(#11528) zsoltzsolt válasza Elemental (#11527) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Azért ez az altatás nem biztos, hogy jó magyarázat. Ezek után előfordulhat, hogy félni fog az elalvástól vagy épp ellenkezőleg, vagyis nem érti meg a visszafordíthatatlan dolog jelentőségét. Itt az alvás és a halál fogalma erősen keveredik és az nem szerencsés.

(#11529) Elemental válasza zsoltzsolt (#11528) üzenetére


Elemental
addikt

Nem azt mondtuk :)
Ezért nem szeretek annyira írogatni. Természetesen mondtuk, hogy meg fog halni. De a mechanizmus, hogy először csak elalszik az altatótól, majd megkapja azt a szert, amitől meghal.

(#11530) zsoltzsolt válasza Elemental (#11529) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Ok :)
Mert volt már praxisban ennél sokkal egyszerűbb, de végül komoly problémákba futó eset. Szeretett nagyszülő halt meg álmában és ettől lettek komoly alvási zavarok.
Persze minden más és egyedi. A lényeg, hogy finoman terelve, nem túlmagyarázva a dolgot kell beszélni róla.

(#11531) Elemental válasza zsoltzsolt (#11530) üzenetére


Elemental
addikt

Értem. Köszi az észrevételt.
Igazából azt akartam mondani, hogy szerintem nem biztos, hogy jó ötlet kerülgetni a témát, de kamuzni aztán végképp nem lenne szabad.

(#11532) jansky1


jansky1
senior tag

Sziasztok!

Eddig megúsztuk ezeket a gyűjtős mániákat, de most beleszaladtunk a Lidl-ös Stikeez törpökbe. A kollekcióból már csak az Ügyifogyi törp hiányzik. Ha valakinek lenne fölöslegbe, kérem vegye fel velem a kapcsolatot. Jofogas meg vatera, facebook csoportok zsákutcának bizonyultak. Köszönöm.

(#11533) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Kis töki most volt 10 hónapos, és a héten megtette magától az első pár lépést...:)

(#11534) #76385920 válasza B-L-A-C-K (#11533) üzenetére


#76385920
törölt tag

Gratula! Pár hét/hónap és meglesz a teleportáló képessége is amit főleg zsúfolt áruházakban fog bemutatni! :D

(#11535) Real_Necro válasza #76385920 (#11534) üzenetére


Real_Necro
veterán

Ugyan, most kell elkezdeni lassan ahhoz szoktatni, hogy ne szaladjon messzire és maradjon mindig szem előtt... nekünk a 2 éves lurkó még nem tűnt el egyszer sem, pedig szeret bóklászni. ;)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#11536) B-L-A-C-K válasza #76385920 (#11534) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Inkább a sok tanyázástól tartok, mert az ugye gondolom lesz még bőven az elején, de ez ilyen...

(#11537) szuszinho válasza B-L-A-C-K (#11533) üzenetére


szuszinho
őstag

Gratula! :)

Nekünk meg jön a finish, hétvégén összepakolás.

(#11538) #76385920 válasza B-L-A-C-K (#11536) üzenetére


#76385920
törölt tag

Lesz. :)

Egy komolyabb volt nálunk. TV állvány élére esett jobb szeme alatti arccsontját ütötte meg. Bedagadt, de semmi komoly, inkább csak "látványos" volt.

Mindig a sarkában voltunk eleinte amikor még nem volt túl acélos a járása, de mikor már stabil volt akkor már mi is bátrabbak voltunk. Így is volt, hogy elesett, de az ijedtségen kívül más nem történt. :)

(#11539) B-L-A-C-K válasza B-L-A-C-K (#11533) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Hülye vagyok, 9 hónapos múlt nem 10, de nem 1 év felett kezdenek el inkább járni?

Famalac: Ú szegény, még jó hogy nem a szemét verte be oda.

szuszinho: az szupi, kisfiú, kislány?

[ Szerkesztve ]

(#11540) Melack válasza B-L-A-C-K (#11539) üzenetére


Melack
veterán

Egyedi fejlődés, hogy mikor kezd el járni. Ha nem nogatod, húzod vonod, akkor magától is elindul egyszer. Azt nem bírom, amikor valaki járatja a gyereket a kezenel fogva. Picúr 10-11 hónapos lehetett, amikor már stabilan állt és megtett jó pár lépést.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#11541) DeFranco válasza B-L-A-C-K (#11536) üzenetére


DeFranco
nagyúr

addig essen amíg kicsi (kisebbet esik) és nem olyan bátor.

nem kell őket félteni, félelmetes reakcióidejük van, simán kiteszi a kezét, tompít, főleg ha erre még rá is erősítesz azzal, hogy egy sikeres esés után megdicséred a technikáját.

azzal viszont érdemes előre foglalkozni, hogy hogy reagáljátok le, mert ha minden esésből dráma van meg vigaszcsoki és neurológus-belgyógyász konzilium akkor annak hamar autohiszti lesz a vége.

(#11542) Melack válasza DeFranco (#11541) üzenetére


Melack
veterán

Nálunk bevált a katonadolog. Amikor mondjuk tényleg kiment a könyöke, akkor az kevés volt.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#11543) Real_Necro válasza DeFranco (#11541) üzenetére


Real_Necro
veterán

Nalunk gyogypuszi meg katonadolog van. Az esestol meg ijedtsegtol fuggoen olelessel otvozve. :)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#11544) szuszinho válasza B-L-A-C-K (#11539) üzenetére


szuszinho
őstag

Pöcsös :)

(#11545) DeFranco válasza Melack (#11542) üzenetére


DeFranco
nagyúr

pont ezt mondták egyébként az elsősegély tanfolyamon, hogy ilyet ne mondjunk mert nem érti :D

de értem, persze.

nálunk az (volt) a kotta, hogy esés után odamentünk (full nyugodtan, kimérve a sebességet) felállítottuk, jó látványosan körbenéztük, megállapítottuk szóban hogy szerencsére semmi baja. megállapítottuk, hogy miért esett el (átesett valamin, átesett a saját lábán, megszédült, túl gyorsan futott, stb.) majd megdicsértük, hogy ügyesen esett, szépen kitette a kezét, vagy dőlt el oldalra, tompított, stb.

eddigre már szinte mindig lenyugodott, ha nem akkor még kapott pár simit és küldtük tovább játszani.

megkapta a törődést, a biztonságot, a tanulságot és nem lett belőle dráma. meg is tanulta kezelni ezeket a helyzeteket hamar.

(#11546) Melack válasza DeFranco (#11545) üzenetére


Melack
veterán

AnnaPetiGergő c. meseszerűségben volt a katonadolog, onnan már ismerte :D De a kimért megnyugtatás nálunk is megvolt. Mostanában már körbenéz, ha elesett, és annak megfelelő a reakciója :D Rafkós a kiscsaj.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#11547) #76385920 válasza B-L-A-C-K (#11539) üzenetére


#76385920
törölt tag

Ja, szemészeten is voltunk mert nagyon közel volt a szeméhez, de szerencsére semmi.

Volt még futóbringás taknyolás lejtőn, az is látványos volt, de ijedtségen kívül semmi nem lett belőle.

Viszont az oviban elcsúszott és lett egy zöldgally törése. A balesetin elmondta a doki, hogy gyerekkorban ez gyakori, sőt mivel a csonthártya vastag helyén tartja a csontot. Van amikor észre sem veszik, csak amikor más miatt röntgenezik és látszik, hogy hol volt törés. Nem fájt neki, de a duzzanat nem akart múlni, úgyhogy bementünk.

(#11548) davenport válasza #76385920 (#11547) üzenetére


davenport
aktív tag

Zöldgallytörés, azzal születtem. A biztosító tejelt valamennyit, és abból kaptam az első doboz Duplo-t.

A kicsi két hete jár, szerencsére a pelenka tompítja amikor seggre ül. A nagyobbnál arra próbálunk figyelni, hogy a feje-szeme ne sérüljön, de tele van kék-zöld foltokkal, remélem tanul belőlük.

No money, no honey.

(#11549) Real_Necro válasza DeFranco (#11545) üzenetére


Real_Necro
veterán

Ja, drama nalunk sincs, kb a puszi eleg aztan mint ha mi sem tortent volna... :)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#11550) mirci18 válasza B-L-A-C-K (#11536) üzenetére


mirci18
addikt

Kár félni nem tudod elkerülni.
Nálunk a fiam 14 hónapos. Elég gyakran elesik megüti magát.
Tegnap például seggre esett a metlakin meg egyszer megfejelte az ágy felső keretjét.
Figyelni kell nagyon rájuk azt hiszem ezzel újat nem mondtam.
A múltkor az ágyunkon rohangált 10 perc alatt négyszer akart leesni vagy az ágy mellé esni.

Néha már fárasztó a sok hiszti mivel nagyon akaratos.
De ahogy látom egyre okosabb.
Próbálok neki mindent megmutatni és segíteni.
Imádom azt ahogyan folyton követ minket.
Ahogyan folyton mászkál mindíg menne az udvarra.
Ha valami számára érdeklő dolog van rendesen szalad.

A konnektorokat imádja de mivel le van zárva nem tud vele mit kezdeni.
Minden kábel és lámpakapcsoló érdekli.
Imás felállni a kocsiban az ülésünk a kormányt fogva mintha vezetne.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.