Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10201) B-L-A-C-K válasza zsoltzsolt (#10199) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Köszi, ezt hogy kell oda adni neki konkrétan?

(#10202) Real_Necro válasza B-L-A-C-K (#10201) üzenetére


Real_Necro
veterán

Nem engem kérdeztél, de mi sima cumisüvegben adtuk, ma már csőrös pohárból szolgálja ki magát.

Ami Herbáriásat ajánlottam az ugyan ez, filteres, pár perc alatt kiázik, aztán ha kihűlt mehet üvegbe. Gyakorlatilag bármikor adható. Elvileg korlátlanul, bajt nem csinál.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#10203) zsoltzsolt válasza B-L-A-C-K (#10201) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Igen, ahogy #10202) Real_Necro is írta.Megfőzitek, bele a cumisüvegbe. Van belőle szerintem instant is, amit simán forralt vízzel felöntesz. De nem tudom milyen márka, meg hogy van-e még, hisz a lányaim már egyetemisták :)

#10200) Real_Necro válasza zsoltzsolt (#10199) üzenetére
Természetesen kórházban, mivel akkor már akut az eset, akkor más szabályok vonatkoznak, De általában kerülni kéne az ilyeneket.

[ Szerkesztve ]

(#10204) emmm


emmm
senior tag

Mi is próbáltuk anno az édeskömény teát, de nem volt hatása. A Biogaia, Infacol sem volt hatással. Az Espumisan bevált, de inkább nagyban csökkentette a tüneteket, teljesen azért nem múlt el. Rendesen kellett mellette bicikliztetni a lábait, a cseppekkel együtt már tartható volt a szint. Az első ilyen éjszaka, amit a kolléga is ír, az nekünk is ilyen volt, éjféltől ez a késő hajnalig tartó szenvedéssel járt. Természetesen az anya étrendje figyelve volt.

B-L-A-C-K: kitartás, próbáljatok ki, amit lehet, valami majd csak beválik :) Nálunk kb. 1-másfél hónap volt ez az időszak, mi a gyerek lerakása után elmentünk szintén aludni, hogy bírjuk az éjszakákat.

[ Szerkesztve ]

(#10205) föccer


föccer
nagyúr

Ennyi. :DDD

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#10206) twine válasza föccer (#10205) üzenetére


twine
addikt

:C :C

(#10207) emmm válasza föccer (#10205) üzenetére


emmm
senior tag

:DDD :DDD :DDD

(#10208) mirci18


mirci18
addikt

Lassan időszerű lesz a kisfiam és a bútorok védelme.
Ki is néztem pár cuccot.
Ezek közül szerintetek melyiket érdemes használni?:
[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]
[link]

[link]

[link]

[link]

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#10209) Goose-T válasza mirci18 (#10208) üzenetére


Goose-T
veterán

Gyerekzárból sokfélét próbáltunk, egyik sem ér lósz*rt sem, kivéve az Ikeás. Az ajtó-becsapódásgátló gumi még hasznos, sarokvédőt nem használtunk, túlélte a kölök incidens nélkül eddig. Mondjuk hamarosan elindul az utánpótlás is, arra még kíváncsi leszek.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#10210) zsoltzsolt válasza mirci18 (#10208) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Csak szigorúan magánvélemény, de egyik sem kell.
Ha ezeket használjátok akkor a gyerek nem tanul a gyakorlatból. Pl. beveri a fejét az asztal sarkába, akkor majd legközelebb óvatosabb lesz. A gyerek a saját hibáiból, tapasztalataiból tanul, de ha ezeket használjátok, akkor egy nem valós világot alakítotok ki neki, amiből, amiben nem tud tanulni a saját tapasztalataiból, hibáiból. Ha elmegy utána a nagyyihoz ott kemény lesz az asztal sarka és majd néz nagyokat, hogy ez meg hogyan történhetett. Én sosem vettem ilyesmiket és nem is javaslom. Meg kell tanulnia a világban mozognia és élnie, de ehhez valós tapasztalatokat kell szereznie.

[ Szerkesztve ]

(#10211) DeFranco válasza zsoltzsolt (#10210) üzenetére


DeFranco
nagyúr

elárulok egy titkot. attól hogy felteszed a sarokvédőt, még megüti magát.

csak a szemét nem veri ki.

de végül is lehet hogy abból tanulna igazán...

(#10212) zsoltzsolt válasza DeFranco (#10211) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Gyerekkorodban hány asztal sarkán volt sarokvédő? De vegyél lakkor majd, az óvodába, rokonokhoz, plázába, iskolába, nehogy ott is baj érje.. A falakt vond be gumival. Ceruzát se adjatok, hiszen azzal is kiszúrhatja a szamét.
Örülnék, ha csatolnál egy statisztikát a szemét kiverő gyerekekről, akik ezt az asztal sarkával tették.
Ne tegyük már gumiszobává a lakást. Beüti a fejét, és?? Sír egy keveset legközelebb jobban vigyázz.

(#10213) mukisrác válasza mirci18 (#10208) üzenetére


mukisrác
aktív tag

Nálunk az élvezték a lurkók, hogy a sarokvédőket addig piszkálták míg le nem jött. Másodszorra pedig már nem ragad úgy. Egy darabig pótoltuk, aztán már nem. Egyedül a vegyszeres fürdőszoba szekrény ajtajára tettünk masszívabb gyerekzárat, meg az IKEA-s konnektordugókat használjuk a mai napig is.

Sarokvédőről még annyit hogy a nagyobbik gyerek amikor tanult járni, elbotlott és a fejét a tv szekrény elébe verte bele.
Ha sarkokra akarnál tenni akkor az élekre sem ártana, az is tud bajt csinálni akkora valószínűséggel

[ Szerkesztve ]

Oneplus 10T, 8/128 , Amazfit GTS3

(#10214) mirci18 válasza Goose-T (#10209) üzenetére


mirci18
addikt

Van az ikeáshoz hasonló a listámban akkor majd olyat veszek.
Köszi a tippet.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#10215) mirci18 válasza zsoltzsolt (#10210) üzenetére


mirci18
addikt

Sarokvédőre nekünk csak az ágynál van szükség.
Én inkább szekrény szárókat veszek mert azokból nyilván több van.
Plusz ki kell találnom valamilyen fal szerűséget.
Ugyanis nekem 2 db szekrény közé van berakva a tv-m egy magas asztalra amit akár magára is ránthat.
Ezt el akarom kerülni mindenképp.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#10216) zsoltzsolt válasza mirci18 (#10214) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Ja, max. ez a konnektor dugó az még lehet fontos, hozzáteszem nálunk az se volt :) Megbeszéltük, hogy azt nem, még mindig jobb, ha nem látom és akkor kezd érdeklődni, hogy mi a fenének és mit is dugtam oda és szétszereli :D

(#10217) DeFranco válasza zsoltzsolt (#10212) üzenetére


DeFranco
nagyúr

gondolom kepes vagy a binarisnal kicsit komplexebb modon is gondolkodni.

(#10218) zsoltzsolt válasza DeFranco (#10217) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Igen, de azt gondolom, hogy felkészíteni kell a gyerekeket a veszélyekre nem teljesen megóvni mindentől.

(#10219) DeFranco válasza zsoltzsolt (#10218) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ez a bináris gondolkodás.

(#10220) Real_Necro válasza zsoltzsolt (#10218) üzenetére


Real_Necro
veterán

Magyarázd már el egy 1 éves gyereknek, hogy ne dugjon semmit a konnektorba, vigyázzon az asztal sarkánál, vagy éppen ne rámolja ki soha a szekrényt. Ha ezt nekem bemutatod, 1 láda sörre a vendégem vagy. ;)

Sarokvédő nálunk van, persze leszedi, de nem is esésnél védte meg a fejét, hanem amikor az asztal sarka alatt állt fel. Élvédő is van, de 3 hónap alatt tegnap érkezett meg kínaiaktól, így az már kis tesóé lesz idővel...
Vakdugók vannak, bátyám és sógorom is dugott kiskorában szöget/fémrudat a konnektorba. Bátyám nem találta el a fázist, sógor igen. Anyós lélekjelenlétének köszönhető, hogy utána nem fogta meg...
Szekrényzárak is vannak. Volt már, hogy elfelejtettük lezárni és a kölök megjelent két késsel a kezében. Persze van majdnem mindenhol 1-1 szabad szekrény, ami az övé, pl műanyag dobozokat pakolhatja, konyharuhát pakolhatja, de van üres, amibe a saját játékait hordja be...
Becsapódásgátló is van, egyrészt ne csapja oda az ujját, másrészt ne zárjon ki... :)

Ja és ha már statisztika... megértem, hogy kevés gyerekkel esik meg, de megteszek mindent, hogy ne az enyém legyen. Persze ettől még esik, beüti mindenét... nálunk is esett neki asztalnak, borult le ágyról, sarokülőről, még csúszdáról is. Szerencsére nem lett baja. Azért 1 esetből még nem fogja megtanulni.

Szerk.:

Mirci18:
Mi Clevamama biztonsági készletet vettünk, aztán még külön auchanban ajtózárakat meg vakdugókat.
A merev ráhajtós zárak fél év alatt megadják magukat, nálunk a szilikonpántos jött be, valamint a nagy fogas reteszes.Ütközőből is jó az óccsó, úgy is mindegyiket meg akarja nézni meg megrágni. Egyébként ezek itthon sem drágák, leszámítva az élvédőt. Nagyobb áruházakban elérhető...

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#10221) zsoltzsolt válasza Real_Necro (#10220) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Mások a nevelési szokásaink :)
Mondtam, hogy vakdugóval egyetértek.
De mi baja lesz, ha beüti a fejét?
Nem tudom, nálunk egy gyereknél se voltak ilyen gondok, ma már egyetemisták.

(#10219) DeFranco nem érted, amit mondok. Valakit felkészíteni a veszélyekre az bináris gondolkodás???? :F :F

[ Szerkesztve ]

(#10222) Real_Necro válasza zsoltzsolt (#10221) üzenetére


Real_Necro
veterán

Mi baja lehet? Pl Diszlexia...magatartási zavarok, tanulásban nehézségek... persze megfelelő mértékű sérülés esetén. Kollégám lányának szaruhártya leválása volt... már rendbe jött...

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#10223) zsoltzsolt válasza Real_Necro (#10222) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Ahh, akkor, amikor még nem voltak sarokvédők csupa hülye lakta a földet :DDD
Én , amikor tanítottam, pl. egy gyerek átmentt az üvegajtón, nem nézett valami jól ki. De nem gondoltam arra, hogy tiltsák be az üvegajtókat. Sajnos balesetek mindig lesznek, ha a sarokvédő megvédi a szemét, lehet a fejére esik egy cserép. Tiltsuk be a cserepes virágot az ablakban?

[ Szerkesztve ]

(#10224) DeFranco válasza Real_Necro (#10220) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nálunk az ikeás szekrényzár jött be (kulcsosfiók, hűtő, fagyasztó), nem is jön le, de nem is piszkálja, meg a kéz alakú sarokvédő, szintén ikeás.

nem is nagyon küzd vele, de nem is akarnak lejönni, ezek valahogy jobban tapadnak.

konnektorvédőből is ikeás van, de nem nagyon használjuk itthon egyelőre, amihez hozzáfér elosztó, ott beépített védelem van. néhány helyre tettünk ilyet. olyanból kellene megbízható, ami benn marad használatkor is, és kihúzáskor zár automatikusan, de abból még nem találtunk igazán jót.

becsapódásgátlóból dm-est vettünk.

(#10225) Pocee


Pocee
senior tag

Sziasztok!

4 és fél éves a legény,horkol,nagyobb gáz nincs,meg beteg akkor amikor a többi gyerek az oviban.fül orr gégész idén mandula műtétet javasolt...tudtok pro/kontra tanácsot adni,jelenleg nem támogatom az orvost,nekem is nagyok,ki akarták venni de itt vagyok,a kicsi nagyon érzékeny és retteg az orvosoktól,az meg,hogy egy branült elviseljen teljességgel kizárt,ha ez miatt kötöznék le,kibelezném a kórházat.viccet félretéve tényleg nem tűri az ilyet,már egy vizsgálattól is retteg.

Mr.Brightside

(#10226) DeFranco válasza Pocee (#10225) üzenetére


DeFranco
nagyúr

akinek kalapács (szike) van a kezében... én ha el lehet kerülni, nem vetetném ki, mert nem haszontalan szerv, de ezt nem mi fogjuk megszakérteni. keressetek egy olyan orvost, akiben megbíztok és nézessétek meg vele, aztán mondja meg ő mi legyen.

a horkolás se annyira vicces, abból is lehetnek szövődmények, szívproblémákat, szellemi fejlődési problémákat is okozhat. ehhez tényleg szakember kell.

(#10227) mukisrác válasza zsoltzsolt (#10223) üzenetére


mukisrác
aktív tag

Azért ez elég demagóg hozzáállás, hogy mi volt X évvel ezelőtt. A biztonsági öv és a gyerekülés sem voltak kötelezők, mégis felnőtt egy csomót gyerek (egy csomó meg nem, sajnos)

(Gondolom nem te voltál a gyerekekkel otthon napi 24 órás szolgálatban)

1-2 éves gyereket megnézném hogy készítesz fel a veszélyre

[ Szerkesztve ]

Oneplus 10T, 8/128 , Amazfit GTS3

(#10228) zsoltzsolt válasza mukisrác (#10227) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

A nagyobbik lányomat egyedül neveltem, nevelem. A biztonságra mindig ügyeltem, de nem szorongtam agyon, hogy jaj egy asztal sarok. Természetesen vigyáztam, de úgy, hogy a gyerek is megtanuljon önálló lenni.
Egy, két éves gyerek mellett ott van a szülő, és vigyáz, ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#10229) Goose-T válasza Pocee (#10225) üzenetére


Goose-T
veterán

A mi fiunk hétfőn megy a kés alá, kiveszik az orrmanduláját (altatással csinálják, ha ez megnyugtat). Átélt három középfül-gyulladást, legutóbb két antibiotikum-kúra után gyógyultnak nyilvánították, aztán négy nap múlva újra begyulladt a füle, ekkor döntöttünk a dokival úgy, hogy vegyék ki a manduláját. Akár nagyothalló is lehetett volna belőle, ha ezt tovább hagyjuk. Még nem vizsgálták mostanában a hallását, remélem, semmi maradandó károsodást nem szenvedett a füle. Azt is fel fogják szúrni egyébként a mandulakivétel mellett.

Van egy ismerősünk, az ő lányuk is horkol, és elég komoly fejlődési zavarai vannak emiatt. Már babakorában is furcsán mászott (egyik lábát előretette kicsit, majd egy ugrással mindkét lábát maga alá húzta, ezt ismételve haladt), most pedig a beszédfejlődésével vannak gondok.

Szóval szerintem vetesd ki. Az orrmandula egyébként is elsorvad kamaszkorban, sokat nem veszít vele. Horkolásnál csak azt szokták kivenni.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#10230) Pocee válasza Goose-T (#10229) üzenetére


Pocee
senior tag

igen,orrmandulával van baj...azt mondta a fül orr gégész,hogy az egész orrlégzése blokkolva van (sajnos),nyilván ha meg kell csinálni akkor meg kell.csak basszus annyira sajnálom.
Ha nem tolakodás és túl Vagytok a műtéten kérdezhetnék majd párat?
Köszönöm annak aki írt és még eztán fog!

Mr.Brightside

(#10231) zsoltzsolt válasza Pocee (#10230) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Nekem se orr, se semmilyen mandulám nincsen :D

[ Szerkesztve ]

(#10232) Goose-T válasza Pocee (#10230) üzenetére


Goose-T
veterán

Nálunk a fülkürtjét blokkolja, azért gyullad be mindig a füle. Kérdezhetsz majd nyugodtan jövő héten, akkorra a túl leszünk rajta, ha minden jól megy. Ha felépül a kölök, akkor meg én megyek rögtön a kés alá, kivésik kicsit az orromat, meg polipokat irtanak. :D Holnap reggel megyek beszélni az altatóorvossal az én műtétemről. Szóval a február kilőve teljesen, mondjuk nem kár érte, undorító egy hónap. :DDD

[ Szerkesztve ]

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#10233) zsoltzsolt válasza Goose-T (#10232) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Hány éves a gyerkőc?

(#10234) Goose-T válasza zsoltzsolt (#10233) üzenetére


Goose-T
veterán

3 éves és négy hónapos fiú.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#10235) zsoltzsolt válasza Goose-T (#10234) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Utána figyeljétek a beszédfejlődését, beszédmegértését és észlelését is. De gondolom hallás vizsgálatot majd csinálnak utána.

(#10236) CharlieDrop válasza DeFranco (#10219) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Jajjmár :)

A legnormálisabban gondolkodók közé tartozol, de akárhonnan is nézem ez nem üti meg a binárisan gondolkodás szintjét :)

Nálunk van 1-2 sarokvédő, de azért mert elég éles az a sarok és jól jön, ha nem verjük bele mindenünket. Szekrényzár csak a fürdőben volt a vegyszereknél, de arra sem volt szükség.

Volt olyan szekrény, amit nyitogathatott a gyerek és olyan amit nem, mindkettő megértette, hogy nem szabad.

Na jó, a konnektorokat bedugdostuk ilyen vakdugókkal, de csak amiket ritkán használtunk :)

eddig még élnek a srácain :)

szerencsére

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#10237) DeFranco válasza CharlieDrop (#10236) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nem tartom magam binárisan gondolkodónak. ebben az esetben a bináris gondolkodás az, hogy

0: nem kell *védő fájdalombó' tanul a tinó
1: lakásban gumitapéta, lakáson kívül szakfander

az olvtárs kb. ebben a két végletben vázolta a lehetséges opciókat, ezzel nem is akarok és nem is tudok mit kezdeni, legyen neki jó így.

az én álláspontom középutas. van ahova tettünk sarokvédőt, mert kiálló, éles sarok és veszélyesnek ítéltük meg. nem azért, mert megbucizza a térgye kalácsit benne, hanem azért, mert maradandó károsodást okozhat.

nem védjük a gyereket minden áron, sőt akkor sem ugrunk ha elesik és megüti magát, az a policy hogy álljon fel, jöjjön oda, megnézzük a következményeket (van-e sérülés) (nem azért, mert számítunk rá, hogy lesz, hanem hogy érezze, hogy ott vagyunk és törődünk vele, de produktív, előre mutató módon, nem majomszeretettel).

nem igyekszünk kizárni minden veszélyforrást, csak a komolyabb következményekkel járó kockázatokat csökkentjük egészséges mértékben. egy sarokvédőtől nem lesz kipárnázva a gyerek, ugyanúgy megüti magát, csak éppen nem fog vérezni, meg egészben marad minden szerve. ja, szarapa vagyok emiatt.

ez nem bináris gondolkodás, ez pont hogy disztingvált, a lehetséges opciókat számba vevő, kiegyensúlyozott, megfontolt mértékletes gondolkodás. a szó amit keresel, a keményvonalas. igen, ha van egy a fenti elvek szerint kialakított álláspontom, akkor amellett keményvonalasan kiállok, pont azért, mert megalapozottnak tartom és úgy gondolom, hogy az adott körülmények között tudásom szerint optimális megoldás. nem gondolom hogy az egyetlen lehetséges legjobb, csak azt, hogy amíg valaki nem támaszt olyan érvet, ami valid módon rámutat valami gyengeségére, addig ez a legjobb amit fel tudok mutatni. és mint ilyen kiállok mellette. ez nem bináris.

illusztrálnám a hazai patrull policyt akkor:

- sarokvédő a komoly kiálló sarkokra felragasztva, a többire nem
- konnektorvédő a frekventált helyen levő elosztókba applikálva, a többire, amit gyakran használunk és többé kevésbé szeparált helyen van nem
- ajtózár a vegyi anyagokat tartalmazó két szekrényen van, a többin nincs. van még a hűtőn mert nem szeretnénk nyitva találni.
- tűzhelyvédő nincs, igény vóna rá. komoly kockázat kategória, minimalizálandó
- ajtóüvegen fólia. tudom olvtárs elegánsan átengedi a gyereket az üvegen, ismerősismerőse gyereke belehalt a trükkbe. nem végezte el az egyetemet.

minden egyéb kockázat neveléssel van kezelve
- sütővédő nincs, elmagyarázzuk hogy forró és vigyázni kell vele
- tűzhelygombvédő nincs
- konvektorvédő nincs
- ajtónyitogatásgátló nincs
- kukát nem zárjuk
- wc-t nem zárjuk
- meg úgy alapvetően nem állunk mögötte minden mozdulatnál, ha esik esik, az ő baja megtanulja

ha ez valaki szerint túlféltés...

(#10238) CharlieDrop válasza DeFranco (#10237) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Oké, oké. Én azért még nem gondolom, hogy az olvtárs annyira bináris lenne a megnyilvánulásai alapján ;)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#10239) DeFranco válasza CharlieDrop (#10238) üzenetére


DeFranco
nagyúr

írtam én hogy bináris?

(#10240) CharlieDrop válasza DeFranco (#10239) üzenetére


CharlieDrop
veterán

akkor lehet rosszul értelmeztem, bővítem a kommunikációs szókincsünket ;)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#10241) rgeorge válasza Pocee (#10230) üzenetére


rgeorge
addikt

Az orrmandula kivételt a sok fülgyulladás, elsősorban a sok középfül gyulladás mindenképpen indokolja, a halláscsökkenés veszélye miatt is. Alkati kérdés is lehet, a mi kisfiúnk szinte állandóan náthás volt, de a füle talán ha kétszer fájt, és csak az egyiknél volt gyulladás, az se középfül. A náthák nehezen gyógyultak, mert annyira bezáródtak az orrnyílások, hogy nehezen lehetett, ha egyáltalán lehetett leszívni bármit is.
A magándoki (róla majd később), aki bevallása szerint nem szereti javasolni a mandulaműtétet, azt mondta, hogy ránézésre olyan az arcberendezése a fiúcskának, hogy jó lenne kivetetni. Meg is történt egy éve, azóta persze nőtt is, de jobban gyógyul a náthából, és átlagosan az eltelt első iskolai félévben kevesebbet hiányzott az osztálytársainál.
A magándoki egyébként Dr. Tausz István, nekünk sokat segített, amikor 2-3-szor kihívtuk. Ő volt az egyetlen doki, akit a gyerkőc elfogadott és nem sírt, a "rendes" gyerekdokinál kb. 5 éves kora után tudott sírás nélkül meglenni, pedig ő is egy kifejezetten gyerekszerető és gyerekekkel bánni tudó doki.
Az orrmandulaműtétről egy fontos dolgot kell tudni: ha altatásban történik, az altatás utáni állapot nagyon megvisheti a szülőket. Amíg kitisztulnak a szervezetből a szerek, nagyon furcsán viselkedhet, rá sem lehet ismerni, zavart stb. Akár 1 óráig is tarthat, nálunk annyira komoly volt, hogy legalább fél óráig ki sem hozták az utókezelőből, annyira zaklatott volt, de még utána is 1 óráig, el sem hitte pl., hogy megtörtént a műtét, nagyon rossz volt. De a gyerek nem fog rá emlékezni, és semmilyen kára nem származik ebből, csak a szülőknek rossz, fel kell rá készülni.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#10242) emmm válasza zsoltzsolt (#10212) üzenetére


emmm
senior tag

Én is a sarokvédő mellett vagyok, DE: a lányom leszedte elég hamar az összeset. Így végül az lett, amit te is írtál, már nem is erőlködök vele.

Szerk: a konnertorvédő viszont tényleg kell szerintem, mai napig használjuk. Baromi rossz, amikor máshoz mentünk és első dolga volt a konnektorba nyúlni...mostanra leszokott róla.

[ Szerkesztve ]

(#10243) zsoltzsolt válasza emmm (#10242) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Igazából tényleg mindenkinek magának kell eldöntenie. meg ugyebár a gyerekek is különböző habitusúak, valaki állandóan elesik, beüti magát, vannak nyugisabb gyerekek.
Én is bele szoktam a mai napig rúgni bútorokba, volt, hogy ügyelet lett a dologból, mert a nagylábujjam bánta, de ennek ellenére nem párnáztam körbe a bútorlábakat :D

(#10244) emmm válasza zsoltzsolt (#10243) üzenetére


emmm
senior tag

A lányomnak mindig puszit adunk a bibire, ha beüti magát. Csak akkor vesszük fel, ha tényleg komolyabban beüti magát. Ennek az lett az eredménye, hogy nem hisztizik egy elesés/beütés után, megy tovább és kész, van, hogy saját magán nevet. :)
Viszont tény, hogy elég aktív, kb. mindig van valami kék-zöld foltja. Egyszer volt csak durvább a helyzet, akkor leesett a kanapéról és agyrázkódása lett. Bent is maradt a Tűzoltó utcában megfigyelésre, kemény egy éjszaka volt anno...mostanra megtanult jól esni is. Pl. azt láttam, hogy sokan ebben a jeges időben inkább kocsival/ölben vitték a gyereket, nehogy elessen - én meg szép lassan elsétáltam vele. Fogtam szépen a kezét: eleinte jól elcsúszott volna, de utána rájött, hogy lassan lépkedjen és nem lesz baja.

Szóval a szubjektív véleményem az, hogy igen, kell védeni a gyereket, mert sajnos bármi megtörténhet, de hagyni is kell élni, mert meg kell tanulnia a való életet. Nekem ez az arany középút :)

[ Szerkesztve ]

(#10245) B-L-A-C-K válasza B-L-A-C-K (#10187) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ez a sztori még azóta is tart, vettem hagyományos régi szélcsövet, édeskömény teát de semmi nem segít. Ugyan az van, napközbe mint a kisangyal, éjszaka meg mint a sakál...:) Tegnapelőtt pl hajnal 2től 8-ig ordított, ma éjféltől 6-ig...2x is meg szélcsöveztem ma, jött is ki puki kaki, de 15 perc után újra ordítás...Rá kell jönni mitől nem ordít, mert ezt nem lehet bírni, ha napközben csinálná még azt mondom oké, de pont éjszaka..., kikészít... :N

[ Szerkesztve ]

(#10246) Real_Necro válasza B-L-A-C-K (#10245) üzenetére


Real_Necro
veterán

6 óra ordítás után gondolom kimerültségtől aludt végül el. Huzamosan ez nem jó, nálunk 7 óra ordítás után került kórházba, de ő sárgasággal, 6 nappal a születése után, nehezen indult be neki az ürítés.

Espumisant kap még? Esetleg valami tápot? Elegendő neki a kaja? Érdemes végig menni egy checklistán:
Pelus tiszta, bőre pelus alatt nem pirosodott ki, láza nincs, elegendő kaját kap, sérülés nincs... aztán túl meleg, túl hideg a szobában, allergén dolgok... zajok, fények... Más ötletem most egyelőre nincs. Érdemes lehet védőnővel is konzultálni.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#10247) föccer válasza B-L-A-C-K (#10245) üzenetére


föccer
nagyúr

Üdv a topikban ;]

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#10248) B-L-A-C-K válasza Real_Necro (#10246) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Azért nem értem mert napközbe mondom semmi sírás, csak amennyi kell, ma szabadnapon vagyok, most is alszik szépen, ha fent is van figyelget, ha éhes akkor kicsit sír jelezve szopizna, rendesen kakil, azaz ha beteg lenne vagy valami szervi baja lenne már napközben is jelentkezne. Na de ugye jön az éjszaka, és mint aki átváltozik, pedig éjszakai is kajál 3 óránként, de még is ordít utána végig.

Tápot nem kap, rendesen szopizik, napi ~500ml-ek megvannak, eddig kapott több fajta cseppet. Védőnő ma volt amúgy, vele is átbeszéltük, most azt tanácsolta csak egyfajtát próbáljunk ki most már, szóval mos csak 25 espumisan cseppet kap minden etetés előtt, de ez se lesz hatásos már előre látom. Meg ilyen melegítős párnát rakjunk a hasához hátha segít.

Amúgy pelus persze tiszta, erre figyelünk, mint írtam kajával sincs gond, lakásban 25 fok ami szintén optimális, sérülés ilyenek nincs rajta, zajok fények amitől ne tudna aludni szintén nincs...

föccer: Nana, ez már vicc kategória, 5-6 óra ordítás napi szinten már nem idegrendszer kímélő... :))

[ Szerkesztve ]

(#10249) emmm válasza B-L-A-C-K (#10248) üzenetére


emmm
senior tag

Az tényleg nagyon sok. Egyszer-egyszer fordult ilyen elő, de hogy minden éjjel, az totál kiborító...

(#10250) #76385920 válasza B-L-A-C-K (#10248) üzenetére


#76385920
törölt tag

Mennyi idős is?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.