Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10251) B-L-A-C-K válasza #76385920 (#10250) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ma 4 hetes.

(#10252) Ghoosty válasza B-L-A-C-K (#10248) üzenetére


Ghoosty
őstag

Az enyémeim megbolondultak volna 25 fokban. (20-21-ben vannak, ahogy mindenki más is) De ha nap közben nincs vele baja, akkor valószínűleg nem ez a gond.

(#10253) #76385920 válasza B-L-A-C-K (#10251) üzenetére


#76385920
törölt tag

Pólya.

Nekünk még a kórházban ajánlották + a védőnő is megemlítette. Van amikor bevált, van amikor nem.

(#10254) B-L-A-C-K válasza Ghoosty (#10252) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Azért 20 fok szerintem már elég hideg, nálunk 24-25 fok van, meg nem izzad meg, így gondolom ideális is neki, meg hogy írtad akkor napközben is gond lenne ez.

(#10255) Melack válasza B-L-A-C-K (#10251) üzenetére


Melack
veterán

Hordozóba kössétek magatokra, hátha

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#10256) B-L-A-C-K válasza Melack (#10255) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

És éjszaka legyen rajtam végig vagy mi? Aludni akarunk nem hordozgatni...:D

(#10257) Real_Necro válasza B-L-A-C-K (#10248) üzenetére


Real_Necro
veterán

Mi elhagytuk az Espumisant, az is tudja gyötörni. Azért lehet a sokféle csepp lesz a ludas. Biogaia meg D vitamin is lehet elég lenne, meg nem tudom teáztatjátok e. Ha sok a pukihajtó, akkor az is gyötörheti. Szélcsővel meg addig amíg "le nem ereszt". Gyakorlatilag érezhető ha a gázok miatt kemény a hasa. Ott meg még jó a tornáztatás meg az említett has masszírozás.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#10258) DeFranco válasza Real_Necro (#10257) üzenetére


DeFranco
nagyúr

20+ oka lehet hogy miért van fent és sír éjszaka egy baba, ebből 1 a kólika.

szokták mondani, hogy ha egyszer fájt a gyerek hasa akkor utána nem kevered össze... mi is azt hittük, hogy hasfájós, aztán feleségem egyszer véletlenül bekajált káposztás tésztából... aznap este megtudtuk, hogy milyen amikor a gyerek hasfájós meg hogy addig nem a hasa fájt.

[ Szerkesztve ]

(#10259) Real_Necro válasza DeFranco (#10258) üzenetére


Real_Necro
veterán

Volt rá példa nálunk is, csak ott kelkáposztából és már későbbi időszakban, de még szoptatás alatt. Igen, erősebben sír, de ettől még nálunk hasfájós volt, a bélgázok gyötörték rendesen, de tény, akkor az nálunk is nagyon durva volt.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#10260) fess válasza B-L-A-C-K (#10251) üzenetére


fess
őstag

Nálunk a pólya,porszívó zúgatással, ölben ringatással vált be, egy könyvben olvastuk ezt a tippet, igaz ott porszívó helyett susogást ajánlott, de az kevés volt. Ez sokat segített, el tudott aludni, utána már nem volt gond az alvással a következő etetésig, de éjszaka meg gond nélkül elaludt. Mi szerencsére már túlvagyunk a hasfájós korszakon, most már a fogzás kezdődik :C :DDD

(#10261) CharlieDrop válasza B-L-A-C-K (#10254) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Soha sem fűtöttünk be 25 fokra, 20 volt, kész :)

most 22, mert fázósabb a nagy, de csoki. Nyáron van több, mint nincs légkondi

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#10262) Pocee válasza B-L-A-C-K (#10256) üzenetére


Pocee
senior tag

Szia! nem tudom mikkel próbálkoztatok,az én fiam nagyon hasfájós volt és csak az angolvíz oldotta meg a problémát...semmi más...az viszont nagyon durván,kiskanállal be és rá pár percre nyugi lett.nem tudom beszerezhető e még. Gripe water ez volt tudtommal az eredeti,nekünk ez volt.

Mr.Brightside

(#10263) mirci18 válasza Real_Necro (#10220) üzenetére


mirci18
addikt

Köszönöm a tippeket.
Kint igazából a választékot szeretem.

Ami mint írtam nagy kérdés hogy milyen falat vagyis ajtót vegyek két szekrény közé.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#10264) mirci18 válasza B-L-A-C-K (#10254) üzenetére


mirci18
addikt

Hogy nem e sok.
Szerinted bír a gyerek nyugodtan aludni olyan melegben?
Nálunk 20-21 közé lett belőve és érdekes a gyerek nyugodtan alszik nem fázik nincs melege s mi is nyugodtan alszunk.
Szerintem nagyon sok ez a hőfok.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#10265) B-L-A-C-K válasza mirci18 (#10264) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Akkor nappal sem tudna aludni ilyen alapon. Amúgy egy lakás ideális hőfoka ez a 24-25 fok, nem tudom mi ebben az érdekes, ha melege lenne le lenne izzadva állandóan, de sosincs kicsit sem.

Pocee: köszi, ezt is ki fogom próbálni ha találok.

[ Szerkesztve ]

(#10266) leslieke válasza mirci18 (#10264) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Mi 23-24 fokos házban alszunk, és a gyerek (16 hónapos) végig alszik éjjel. Kivéve, ha fogzik, de akkor is hamar meg lehet nyugtatni.
Mindenkinek más a hőérzete, így azt hasonlítgatni szerintem nem érdemes.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#10267) DeFranco válasza B-L-A-C-K (#10265) üzenetére


DeFranco
nagyúr

egy lakás ideális hőfoka ez a 24-25 fok

ezt egyébként olvastad valahol, vagy van olyan tanulmány ami alátámasztja?

mert én 21 fokos nappali- és 19 fokos hálószobai hőmérsékletről tudok, gyerek esetén +1-2 fok

az, hogy egy ilyen pici baba miért nem alszik, tényleg 100 tényező okozhatja, és ezt csak iteratívan tudod kideríteni. én azzal kezdeném, hogy levenném a hőfokot, ez szerintem tuti meleg neki alváshoz.

az, hogy hasfájós, gondoljátok, vagy van valami egyértelmű jele? attól hogy sír, még lehet tök más is, sőt, most már lehet a sok szer is inkább bántja a gyomrát mint segíti.

ilyenkor még simán tudnak sírni attól is, hogy társaságra vágynak, éhesek, szomjasak (ilyen melegben nem csodálom), vagy egyszerűen csak felriadnak a sok ingertől amit az agyuk ilyenkor dolgoz fel.

olvasmány: vida ágnes - álomba ringató praktikák, megjelent dc-n és kazettán

[ Szerkesztve ]

(#10268) B-L-A-C-K válasza DeFranco (#10267) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Náluk nyáron 30 fok lenne bent, légkondival 24 fok szokott lenni kb, na most ha télen is ennyi van miért ne lenne jó? Amúgy ha kicsit is izzadna este vagy akármikor a gyerek azt mondanám egyértelmű sok, de mint írtam sehol semmi, azaz kár ezen lovagolni mert semmi köze a gyerek síráshoz.

"az, hogy hasfájós, gondoljátok, vagy van valami egyértelmű jele? attól hogy sír, még lehet tök más is, sőt, most már lehet a sok szer is inkább bántja a gyomrát mint segíti."

Természetesen csak gondoljuk, ha elmondaná mindjárt jobb lenne... :P De ugye jelei vannak, mikor elkezdi húzni a lábát a hasához, de persze ez nem egyértelmű hogy mindig hasfájás. Viszont más külső tényezőt nem tudok, ami miatt lehetne, éjszak is hasonló mint a nappal, csak ugye nincs annyi fény.

[ Szerkesztve ]

(#10269) DeFranco válasza B-L-A-C-K (#10268) üzenetére


DeFranco
nagyúr

értem.

(#10270) Real_Necro


Real_Necro
veterán

Panelba vittuk eloszor haza gyerkocot, igy az ottani klimat szokta meg. Most csaladiban is 23-24 fok van a szobajaban. Mondta doki is, hogy 19 lenne az idealis, de abban o fazik, mert este forgolodik, kitakarozik... Halozsakot nem szereti, nem alszik el benne. Igy viszont ha kitakarozik sem fazik vagy ha felebred bevackolja magat es alszik tovabb.
Most persze eppen nyugos, kicsit kohog meg hoemelkedese van, igy hallom hogy felebred, kicsit nyuglodik majd visszaalszik. Keszenletben vagyunk, ha be kell menni hozza...

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#10271) tildy válasza B-L-A-C-K (#10265) üzenetére


tildy
nagyúr

inkabb 21-23 az. 25 fokban mar leizzad az emberrol a gatya.
( Nalunk sokszor ha alszik mar 22 eseten is nagyon leizzad, vizes lesz a haja es a hata.
Alvashoz amugy a 25 fok nem optimalis, bar szerintem napkozbenre se. Alvashoz itt 20 fokot ajanlanak max.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#10272) tildy válasza mukisrác (#10213) üzenetére


tildy
nagyúr

Mint irtam nalunk egy konnektorvedo sincs. Szerencsere a UK konnektorok a legbiztonsagosabbak, a konnektorvedok ezt a bizontsagi funkciot megszuntetik : ertsd veszelyesebb vele, mint nelkule.
Az ikeas pl az egyike a veszelyesebbeknek.
Erosen ajanlott ezen video megnezese: [link]

Sokaig szidtam az angol dugokat, es konnektorokat, de be kell lassam, ez eppen jo otlet, sokkal jobb , mint az europai valtozat.

Ajtozarbol tenyleg az ikeas valt be nalunk is, meg a magneses. Az elvedo nalunk jol jott, filleres tetel volt, par helyen meg most is fenn van, de biza jol jott joparszor.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#10273) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

El se hiszem, semmi gond nem volt éjszaka, 1x evett, és semmi ordítás. Mint írtam mindent elhagytunk most, még a D vitamint is, csak az espumisan cseppet hagytuk meg (minden etetés előtt 25 csepp). Nem bánnám így is maradna...

(#10274) Real_Necro válasza B-L-A-C-K (#10273) üzenetére


Real_Necro
veterán

D vitamint azért ne hanyagoljátok, ha jól tudom a kutacs miatt is szükséges. Nálunk mai napig kapja.

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#10275) zsoltzsolt válasza B-L-A-C-K (#10273) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Örülök, hogy nem sírt a gyerkőc! Igen, valószínűleg nem hasfájás volt.
De, hogy biztassalak mindig tudnak valami újat produkálni :)
Ezért szép apának lenni :)

(#10276) B-L-A-C-K válasza Real_Necro (#10274) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Persze tudom, mondta csak 1-2 napig ne adjuk, de remélem nem emiatt volt, és nem kezd rá majd megint.

(#10277) Real_Necro válasza B-L-A-C-K (#10276) üzenetére


Real_Necro
veterán

Szerintem elég kicsi a valószínűsége, hogy a D vitamin miatt... inkább az, hogy sok mindent adtatok neki egyszerre... ami a gázokat hivatott kihajtani. Magában az Espumisan is elég agresszívan tolja őket kifele.
A hasmasszírozást megmutatta nektek a védőnő, hogyan kell alkalmazni?

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#10278) B-L-A-C-K válasza Real_Necro (#10277) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Azt már előtte is tudtuk, és csináltuk is, de az se ért sokat.

(#10279) Real_Necro


Real_Necro
veterán

02.13-tól lesznek a Lidlben gyermekbiztonsági cuccok, mint ajtózár meg sarokvédő stb... szerintem érdemes körbenézni, egész jó minőségű gyerekcuccaik vannak. Mi pl szoktunk vásárolni a Lupilu-s holmikat is, van ami 100% pamut.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#10280) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

...:)

(#10281) #76385920 válasza B-L-A-C-K (#10280) üzenetére


#76385920
törölt tag

:DDD

(#10282) Balinov válasza B-L-A-C-K (#10268) üzenetére


Balinov
félisten

Istenbiz nem kotozkodes, de nalunk pl Patrik onnet tudom,hogy melege van,hogy felig kitakarodzik, vagy kidugja a labat a takaro alol. Egyertelmu,hogy melege van, de nem izzad.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#10283) CharlieDrop válasza tildy (#10271) üzenetére


CharlieDrop
veterán

egyetértek, teljesen :R

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#10284) DeFranco


DeFranco
nagyúr

uraim.

felszabadult az akadály a gyerekszobában ami miatt eddig max. kényszerrendeztük, most tudunk venni egy nagy levegőt és kitalálni hogy hova-mivan. jó lenne egy tartósan megfelelő elrendezést találni, főleg a falhoz rögzítendő nagyobb polcok-szekrények miatt ami jó pár évig használható akár úgy, hogy egy-egy bútort szükség szerint cserélünk (pl. ágy). Elnök úr most 2 éves.

a szoba elrendezése ilyen:

amire gondoltunk első körben, az az, hogy az ajtó melletti falra középtájra kerül a gyerekágy (most is ott van), egyrészt azért, hogy az ajtóból beszűrődő fény minél kevésbé érje, másrészt hogy ne kelljen a szemben levő fali konnektor elé tenni (érintésvédelem főként). még változhat, de polcos elemnek egy 4x4-es kallaxot gondoltunk, esetleg később egy 2x4-es elemet még ráfektetve, ennek a helye még nincs meg. a többi bútorról, berendezés tárgyról még ötletünk sincs. van egy pelenkázónk, aminek a pelenkázófeltétjét levéve egy ajtós három fiókos komód-szerű bútort kapunk, meg egy kb. 1.20 magas könyvespolcunk.

ügyelni kell a konvektor védőzónájára, és ha lehet takarnánk a jobb alsó sarkot, konnektor, gázcső, felxicső és gázcsap van ott.

számítanék az ötleteitekre, tapasztalataitokra, mit érdemes, mit felesleges, milyen szempontokat érdemes figyelembe venni, mire kell figyelni, mi vált be és mi nem.

(#10285) zsoltzsolt válasza DeFranco (#10284) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Konvektor esetében pl.:

Meg hogy melyik falra mi kerüljön, az attól is függhet, hogy milyen fekvésű a szoba. Ide pl. melyik időszakban üt be a nap?

[ Szerkesztve ]

(#10286) DeFranco válasza zsoltzsolt (#10285) üzenetére


DeFranco
nagyúr

jó ötlet, de egyelőre védőzónát "verbálisan" oldjuk meg. meg nem pakolunk a közelébe semmit a hősugárzás miatt (meg hogy ne legyen ott dolga)

délnyugati fekvés, egész nap besüt a nap, redőny van, akkor süt ha akarjuk.

(#10287) mirci18


mirci18
addikt

A múltkoriban említettem hogy a szobában levő tv-s állványt el szeretném zárni.
Ahogy látom még ez a fajta megoldás a babarács a legjobb megoldás.

Úgyhogy egyenlőre a falon kívül futó vezetékekre keresek megoldást tv internet stb hogy elrejtsem a gyerek elől valahogy.
Tippek esetleg?

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#10288) Balinov válasza mirci18 (#10287) üzenetére


Balinov
félisten

Egy isminel mintha láttam volna kábel üreges parkettaszegelyt...

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#10289) mirci18 válasza Balinov (#10288) üzenetére


mirci18
addikt

Nálunk beton van.
Így ez nem játszik.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#10290) föccer válasza mirci18 (#10287) üzenetére


föccer
nagyúr

Vagy parkettaszeély, vagy kábelcsatorna.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#10291) mirci18 válasza föccer (#10290) üzenetére


mirci18
addikt

A kábelcsatorna túl csúnya valami dekoratívabb megoldást keresek.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#10292) tildy válasza mirci18 (#10291) üzenetére


tildy
nagyúr

Nekünk is kabelcsatorna van.
[kép]
[kép]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#10293) tildy válasza tildy (#10292) üzenetére


tildy
nagyúr

talan itt jobban látszik.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#10294) updog


updog
senior tag

Sziasztok,

Elfelejtettük, hogy asszony kezéről le kellett volna már venni a jegygyűrűt (most van a 36. hétben), és most jól nem jön már le :)

Hol néznek majd a legkevésbé furán, ha odamegyünk, és azt kérjük, hogy szedjék le épségben (háziorvos, ügyelet, kovácsműhely...)? :D

Szalaggal körbetekerős, szappanozós, olajozós, lehűtős módszerek összes kombinációját próbáltuk már, az a baj, a bütyke kicsit vastagabb az átlagnál, és azon nem jön már át, az ujja nem olyan puffadt még.

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#10295) Real_Necro válasza updog (#10294) üzenetére


Real_Necro
veterán

Gyógyszertárban vazelin, jól beken stb...?

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#10296) AMD Power


AMD Power
titán

Sziasztok!

Kicsit késöbb mentünk az ajánlott "fejlesztőbe" mint vártuk de tegnap egy órát ott voltunk és beszélgettünk. Gyerek nélkül. Egy nagyon kedves nővel folyt a beszélgetés. Az első lépés lesz ,hogy elvisszük a gyereket egy hallás vizsgálatra. Ha ott minden rendben akkor egy pszichológus hölgyhöz kell majd járnunk. Az csak mint egyéni foglalkozás, tanácsadás a könnyű közös élethez. Ősszel pedig megy majd valószínűleg a gyerek mozgásfejlesztésre. Itt abból is több lehetőség van náluk. Nagyon szimpatikus a hely is és az emberek is.

Még egyszer köszönöm a hasznos tanácsot!!! zsoltzsolt:R :R

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#10297) zsoltzsolt válasza AMD Power (#10296) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Szívesen.
Jó hallani, hogy vannak jó pedagógiai szakszolgálatok!

(#10298) twine válasza updog (#10294) üzenetére


twine
addikt

Egy gyermekkoromban hallott hasonló történet ,egyik ismerős házaspárnál a fogorvosnál végződött! (Azóta persze sokat változott a világ, az emberek, és a higiénia, nem vagyok benne biztos, hogy ez a legjobb ötlet) de szvsz. az első útba eső ötvös egy pillanat alatt oldja meg a problémátokat... :U ;)

Szerk:

Ismét átolvastam a hsz.-t:
"és azt kérjük, hogy szedjék le épségben"
....őőőőő,,,"épségben"? azaz a gyűrű, vagy a kedves nejed maradjon épségben? :D
Ha tényleg annyira be van dagadva a keze/"bütyke" a (a gyűrű méretéhez képest), akkor vagy egyiket, vagy másikat "roncsolni" kell....Döntsetek belátásotok szerint :DDD

[ Szerkesztve ]

(#10299) DeFranco válasza twine (#10298) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ma már vannak dremelek egészen elérhető áron ;]

én egy cérnás-tekerős trükköt láttam, ami tényleg működött, nem csak leszorították vele a bőrt, hanem ráhúzták a tekercsre a gyűrűt, majd a másik oldalon elkezdték letekerni. így a cérna/damil segítette át a gyűrűt a kritikus részen.

(#10300) Melack válasza DeFranco (#10299) üzenetére


Melack
veterán

Azt hiszem feleségem is így csinálta. El volt vele vagy 3-4 órát.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.