Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10551) Edi77 válasza emmm (#10549) üzenetére


Edi77
őstag

"De ha a kényelmet és a komfort érzetet már meg lehet fizetni, akkor miért ne?" Azért ez nem mindenkinek megy. Nekünk pl sosem lesz ennyi pénzünk gyerekülésre, de sztem még légzésfigyelőre sem :( Pedig dolgozunk mindketten.

"Érdemes aszerint élni, amiben hiszel, mert különben előbb-utóbb abban fogsz hinni, ahogy élsz."

(#10552) DeFranco válasza Edi77 (#10551) üzenetére


DeFranco
nagyúr

sok mindent meg lehet oldani, gyerekülést mi bizonyos megfontolások mentén használtan vettünk ugyanazt mint emmm-ék csak nem isofixeset, viszont töredék áron, annyiért, amennyiért a polc legaljáról válogathatsz.

szerencsénk volt, jól tudtam alkudni.

újat akartunk venni, de aztán meggondoltuk magunkat praktikus okokból.

a légzésfigyelőről volt szó, lehet bérelni is, az új árához képest töredék áron, ha kell megoldható egy tizesből.

meg van olyan is nyilván, hogy egyszerűen nincs keret valamire, akkor az van, és abból kell főzni ami van.

(#10553) Edi77 válasza DeFranco (#10552) üzenetére


Edi77
őstag

Igen, ez így van... próbálunk is spórolni, amennyit csak lehet, csak hát az albérlet :( De ettől függetlenül mindent meg fogok tenni, hogy a fiam boldog, kiegyensúlyozott baba és majd gyerkőc legyen és ne szenvedjen hiányt az alapvető dolgokból :)

"Érdemes aszerint élni, amiben hiszel, mert különben előbb-utóbb abban fogsz hinni, ahogy élsz."

(#10554) ZiD válasza Edi77 (#10553) üzenetére


ZiD
tag

Hidd el, hogy csecse dolgok nélkül is boldog lesz az a gyerek :K

(#10555) albiosz


albiosz
őstag

Sziasztok!

3 kérdés még felmerült légzésfigyelő és bébiőr témában:

1. Légzésfigyelő elhelyezés ágyrácson mennyire megbízható? Pár helyen olvastam, hogy kéne neki valami teljesen sík felület, lemez stb. Kókuszmatrac lesz, ha ez számít.
2. Elemes IKEA bébiőr mennyire jó?
3. Bébiőr elhelyezés. Hova teszitek?

(#10556) B-L-A-C-K válasza albiosz (#10555) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nekünk ilyen fajta légzésfigyelőnk van, mikor használtuk akkor a kókuszmatrac alá kellett rakni a 2 kocka részét, elhelyezve középre az egészet, a jelzőjét meg a kiságy melletti szekrényre raktuk, elég hosszú a kábele, szóval elég sok helyre lehet rakni.

A rácson nekünk csak ez van, és ezt nagyon is ajánlom, nyugtató/altató zenék vannak rajta, forog, világít (persze minden funkció ki be kapcsolható, plusz magától leáll egy idő után), nagyon szereti a kicsi. Annyi hogy elemből 4db kell bele, és jó ha van tartalék mert nem bírja hetekig ha használva is van, de ez az újratölthető IKEA-s nagy kapacitású tökéletes bele.

[ Szerkesztve ]

(#10557) Melack válasza Edi77 (#10553) üzenetére


Melack
veterán

Nézd,ha anyaként te jól érzed magad, a gyerek is. A kezdetekben ez kurva nehéz lesz, nem alszik, nem eszik, baszogat a védőnő/család, nálunk így volt jó nálad is így lesz! és tsai. Kicsit szakadj el ettől. Listát állítsatok fel a dolgokról és lehet mondani családi körben, hogy csak ezek, semmi más. Vagy megértik vagy minden szarból lesz 2-3 db. A gyerek nem a tárgyaktól hanem tőled meg apától lesz boldog. Mosoly, puszi, ölelés, beszélgetés és happiness :D

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#10558) föccer válasza Edi77 (#10553) üzenetére


föccer
nagyúr

Kb 1 pillepalac az elso 1 evben eleg a boldogsaghoz. Meg kiegyensulyozott szulok kello mennyisegu cici.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#10559) Melack válasza föccer (#10558) üzenetére


Melack
veterán

Az utóbbi nem csak a gyereknek fontos :D

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#10560) B-L-A-C-K válasza Melack (#10559) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

4-6, csak páros legyen... ;]

(#10561) emmm válasza föccer (#10558) üzenetére


emmm
senior tag

Jól leírtad, kb. ennyi elég is az első évben. :)

A cici meg nos igen. :DDD

(#10562) Melack válasza emmm (#10561) üzenetére


Melack
veterán

Jah, csak korlátozott hozzáférésed van egy jó ideig hozzá. Amit persze mint apa megértesz, de mint férj, hát nah.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#10563) emmm válasza Melack (#10562) üzenetére


emmm
senior tag

Igen, az első év az totál szenvedés ebből a szempontból is. Tényleg a túlélés éve, és én még egyszer azt a rengeteg álmatlan éjszakát végig nem csinálnám :D Aztán azért javul a helyzet :)

(#10564) Real_Necro válasza emmm (#10563) üzenetére


Real_Necro
veterán

Szerencsére nem mindenkinél ez a helyzet. Szerintem kb az első 10 hét a húzósabb, utána a többi már "csak" jön... (szerk.: gondolom ez is csak egy darabig, mert még csak 1,5 éves, de a többit is megtapasztaljuk)

Aztán lehet mi vagyunk szerencsések, gyerkőc jókat alszik este 8-9től reggel 7-8ig. Reggel jókat vigyorgok, mikor elkezd az ágyában babanyelven magyarázni a plüsseinek. Aztán indul a nap... :)

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#10565) B-L-A-C-K válasza Real_Necro (#10564) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ez tényleg így volt nekünk is majdnem, Most volt 11 hetes, de már 3-4 hete teljesen jó minden. Mert ugye írtam hogy az első hetekben éjféltől 6-ig ordít mint a sakál, most meg este 10 fél 11 körül elalszik, reggel 5-6 kell, kajál, majd megint alszik egy 2 órát, délben 1-1.5 órát, ezen kívül meg kajálások között ~fél órát. Persze így se könnyű feleségemnek, első gyerkőc, most sem szokta meg nem tud annyit pihenni mint ezelőtt, de azért így kibírható, mikor ordítás volt egész éjszaka az nagyon gáz volt.

Mondjuk itt lesz lassan a fognövés, gondolom az se lesz ordítás mentes időszak. :)

[ Szerkesztve ]

(#10566) Real_Necro válasza B-L-A-C-K (#10565) üzenetére


Real_Necro
veterán

A fogzást is lehet csillapítani, mi kezdetben homeopátiás szernek mondott kúpot használtunk, aztán letettünk róla, mert túl sokat kezdtünk el utána olvasni, maradt a nurofenből a fél adag narancsos 1-1 alkalommal és csak esténként. Úgy átaludta az éjszakát és mosolygósan ébredt reggel. Persze nem vittük túlzásba.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#10567) B-L-A-C-K válasza Real_Necro (#10566) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nekünk Dentinox-ot ajánlották sokan erre, már meg is vettem, kiváncsi leszek rá valóban hatásos lesz e.

(#10568) Real_Necro válasza B-L-A-C-K (#10567) üzenetére


Real_Necro
veterán

Igen, az jó, egy darabig, van hogy az is elég. Borsónyit az ujjra aztán be kell dörzsölni a fogínyt. Páromnak néha lila szokott lenni az ujja, mert gyerkőc szeret ráharapni, majd kacag. Érdekes, hogy nálam nem csinálja. :)

Mi is elhasználtunk már kb 3 tubussal.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#10569) emmm válasza Real_Necro (#10564) üzenetére


emmm
senior tag

Itt jön be az, amiről mindig koptatom a számat :D , hogy különbözőek a gyerekek, más a személyiségük. A mién kről is azt hittük, végre vége a koránkelésnek, mert most Karácsony táján elkezdte átaludni az éjszakát (ez az este fél 9-9-es lefekvést és a 6-fél 7-es kelést jelenti). Ez februárig tartott, azóta megint felkel éjszaka. Vagy ha nem is kel fel többször, akkor is 5-től már kukorékol, hogy "apa felkelni". Ez megy hétvégén is, minden nap. Pedig március 31-én lesz két éves :) Napközben 1, nagyon max 2 órát alszik délután. Más gyerek meg olyan nyugodt még 1 évesen is, hogy láthatóan hatalmas a különbség.

Bölcsiben is, hiába a legkisebb, egyben a leghangosabb, a legaktívabb és a legakaratosabb gyerek is. Viszont most már totál nagy dumás, ténylegesen lehet vele beszélgetni. Mindent mond ("Anya, menj onnan, ez apa széke" - fürdetésnél elhangzó mondat :DDD), mindent ki akar próbálni, és az elmúlt két hétben a trolizás lett az egyik kedvenc időtöltése. :DDD Kedvenc állata a pók (még a védőnénitől is valami ronda szőrös pókot kért :DDD), de a katicás szoknyájában imád legjobban lenni. :C Az eddigiek alapján, nem lesz könnyű dolga a srácoknak vele. ;]

(#10570) DeFranco válasza emmm (#10569) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ügyesen fejlődik, az ilyen intenzív kommunikáció nem gyakori ebben a korban. Elnök úr is dumál korosztályánál többet és szebben, tényleg nagy élmény.

(#10571) Edi77 válasza Melack (#10557) üzenetére


Edi77
őstag

Tudom, tudom, de több fontos dolog lenne azért, amit megvennék/ megszereznék a saját megnyugtatásomra is, ilyen pl a légzésfigyelő, mert nem szeretném, ha megszokná, h mellettem alszik. Bár jellemző rám az éber alvás, de ha az ember totál kimerült, nem biztos, h minden gyanús neszre (vagy csendre) felriad. Külön kiságya már most megvan, ruhácskák java része is, de kell pl pelusozó, hordozó, babakocsi stb. Azért ezektől így nem olyan könnyű elszakadni, bár értem jó amit mondasz és tanácsoltok többen is :)

"Érdemes aszerint élni, amiben hiszel, mert különben előbb-utóbb abban fogsz hinni, ahogy élsz."

(#10572) Real_Necro válasza Edi77 (#10571) üzenetére


Real_Necro
veterán

Pelenkázónak mi vettünk egy olyat, amit keresztben ráraktunk a babaágyra. Amikor elkezdett forogni már kanapén vagy franciaágyon pelenkáztunk, mert mindenről le akart mászni. Most meg már csak egyszerűen ölben, bár párom eltervezte, hogy most nyáron rászoktatja a bilizésre. Lényegében már szépen rá is ül magától, csak még a "termelés" hiányzik. :)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#10573) DeFranco válasza Edi77 (#10571) üzenetére


DeFranco
nagyúr

pelenkázóból végszükség esetén lehet venni sima merev aljú feltétet (akár használtan, bár ezek egy gyerek alatt általában szétmennek azért), és azt a rácsos ágyon keresztbe rakva lehet pelenkázni, megoldható. de attól se lesz baja a gyereknek ha a földre rakod a pelenkázószivacsot.

babakocsi nagy tétel, de lőhető használtan egyszerűbb modell, stb. ismerősöktől, rokonoktól is be lehet gyűjteni ezt-azt, meg amit Melack is mond, hogy kommunikáljátok le, hogy senki ne hozzon n+1-dik plüsst, hanem egyeztessenek veletek, mire van szükség. babalátogatóba jönnek csomóan, kérjetek pelenkát az édibédi rágóka helyett azon is spóroltok és a pelenkára el nem költött pénzt össze lehet rakni másra, stb...

sok fillért össze lehet tenni amiből kijönnek az alap dolgok. egyéb spórolási lehetőségekről nem is beszélve. mi is ott spórolunk meg ott racionalizálunk ahol tudunk, sok minden nagyon minimálban megy, ezért van az, hogy ha viszont valamire úgy ítéljük meg hogy tényleg szükség van, akkor nem gond megvenni. mindent ötször végig kell gondolni és ha kétség van nem megvenni, a végén a jó részéről kiderül hogy szükségtelen is lett volna.

[ Szerkesztve ]

(#10574) emmm válasza DeFranco (#10570) üzenetére


emmm
senior tag

Karácsony környéke óta van nála hatalmas fejlődés. Be nem állna a szája. :D De ezt abszolút nem bánom, imádom, ahogy dumál :)
Az összes könyvéből tudja mindennek a nevét, szépen is mondja már. Olyanokat is szoktam vele játszani, hogy "Mi van Babóca mellett/alatt", vagy "Keressünk meg ezt/azt", vagy "Mond meg nekem, kinek van pl. sapkája". És azt is szépen kitalálja. Érti az egy/több darab közti különbséget és végig is mutogatja a találatokat, ha nem is számolja még meg. Ismeri az alap színeket és használja is őket. Séta közben is állandóan mondja, hogy mi micsoda, sokszor a színét is mondja hozzá. Már szabályosan gondolkodnom kell, hogy egy-egy könyvvel lekössem, annyira tud már mindent. Bár napi szinten sokat is olvasunk neki, itt már nagyon látszik az eredménye. :) Egyedül a taxit monja "taszki"-nak. :D , kb. minden mást szépen kiejt.

(#10575) DeFranco válasza emmm (#10574) üzenetére


DeFranco
nagyúr

mi is így csináljuk, bár tudnám még növelni az intenzitást a fejlesztésben, jó is hogy beszélünk róla, kicsit hangolok majd rajta

nevelésben viszont kell fejlődni, nagyon öntudatára ébredt és nem jó értelemben, dacol, szelektív süket, elszaladgál. lehet van lelki oka is, de inkább csak az erejét próbálgatja, egyelőre keressük a megfelelő eszközöket.

@Real_Necro: ezt olvasgassátok vele. sok bilikönyv van, sokat olvastam is de ez a legnormálisabb, ez tényleg jó. vannak eszement könyvek.

[ Szerkesztve ]

(#10576) Edi77 válasza DeFranco (#10573) üzenetére


Edi77
őstag

Ez a pelenkázólap keresztbe tétel a kiságyon jó ötlet :) A földre nem fogom tudni letenni, mert programozott császárom lesz. Jeleztük az abbéli igényünket, h plüssöket, rágókákat ne hozzanak majd a családtagok, hanem pelust és ilyeneket, de láttam rajtuk a megrökönyödésst, miszerint ők maradandó dolgokat vennének a picinek majd...lesz itt ebből még fejfájás :U
Igen, a filléreket össze lehet(ne)rakosgatni, ha valóban azt tennék, amit mi kérünk.

A babakocsi keresésbe a 7végén vetjük bele magunkat igazán, de abból is csak a kisebb jöhet szóba, mert egyszobás lakást bérlünk, és a lépcsőházi emeleteken nem lehet csak úgy kinthagyni (pedig az lenne az ideális). Szóval, van min töprengeni, van mit megoldani :)

"Érdemes aszerint élni, amiben hiszel, mert különben előbb-utóbb abban fogsz hinni, ahogy élsz."

(#10577) B-L-A-C-K válasza Edi77 (#10576) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Pelenka amúgy azt hittem drága lesz, azt mondták havi 30-40 ezer, de ez hülyeség. ~8 ezerből megvan, lehet venni ilyen pakkokat, Rossamann-ban csináltass ilyen úgynevezett Rossmanó kártyát, és sok mindent olcsobban megvehetsz. Pl a Pampers pelenkákból így 15% lejön.

Ha meg nincs mindenre pénzetek, vegyetek használt dolgokat, azon nagyon sokat lehet spórolni, pl babakocsinál is.

[ Szerkesztve ]

(#10578) DeFranco válasza Edi77 (#10576) üzenetére


DeFranco
nagyúr

akkor hozzanak maradandót. meg pelust :DDD fogjanak akkor össze és vegyék meg a kiskádat, etetőszéket (ikea-ikea), cumisüveget, sterilizálót, partedlit, nyálkendőt. meg lehet mondani, hogy ok, lehet plüss, a gyerek fog választani magának a 32 plüssrágókából 1 azaz egy darabot és az lesz nála éjjel nappal a többi le lesz.. bukva. ezzel számoljanak, ha nem gond, akkor tegyék a pelenka mellé.

pelenákból egyébként a dm-es vált be nekünk, szinte az összes ismerősünk vagy a dm-esre vagy a rossmannosra állt rá, a drágábbak nem jobbak, sőt rosszabbak sokszor, a diszkontpelenkákkal meg sok a szívás, mert sok a gyári hibás benne. bólusz trökk: a dm-es pelenkát jumbo packos dobozban vesszük (75-100 db van a dobozban mérettől függően) és ezek a kartondobozok a világ legjobb játék és kacattárolói. mindent ebben tartunk. jó gyerekminta van rajtuk, masszívak, zárhatóak és pont jó méretűek.

babakocsiból elég egy egyszerű lehajtható sportkocsi és egy kemény aljú textilmózes, olcsóbb mint a 3in1 rendszerek és tökéletesen megfelel, mi is olyanban nyomtuk. a hordozó és annak a kompatibilitása kérdéses, ezt körül kell járnotok.

a babakocsit mi is kerülgettük, most került le a tárolóba. ez van.

[ Szerkesztve ]

(#10579) emmm válasza DeFranco (#10575) üzenetére


emmm
senior tag

Igen, nálunk ez fél éve megy, pontosabban augusztus óta. :) Amikor nagyon extrém volt és sokáig tartott, akkor vetettünk be keményebb eszközt, amiről itt ment már vita közöttünk is.

Ami egy idő után bevált, az a zsarolás. Nem lesz bármi olyan dolog, amit szeretne, amíg valami nincs megcsinálva. A másik pedig a szokásos figyelemelterelés, de jóval kevésbé hatékony. Régebben ez jobban működött.

(#10576) Edi77: a pelenkázó lap a kiságyon ment sokáig nálunk is, egészen addig, míg a súlya és az ugrálások miatt már kétséges volt, meddig bírja. Az első évet kibírta. :) Azóta a kanapén/szőnyegen csináljuk.

[ Szerkesztve ]

(#10580) B-L-A-C-K válasza DeFranco (#10578) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Én amivel nagyon átb@sztam magam, az a pelenka kuka zsák, a kuka király, praktikus, szóval az jó befektetés, de bevásároltam vagy 30-40 ezerért utántöltőt hozzá, utána láttam vaterán árulnak hozzá zacskót, csak neked kell bele rakni a tartóba, de az eredeti árához képest fillérekért van... :N

[ Szerkesztve ]

(#10581) DeFranco válasza B-L-A-C-K (#10580) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nekünk angelcare kukazsák volt, az alapcsomag elfogyása után ZiD kolléga szánt meg pár csomaggal meg még talán egyszer vettünk egyet amikor már nem bírtuk a szívást a szemeteszsákokkal.

a fennmaradón hosszú-hosszú időben pedig próbáltuk kukászsákokkal megoldani valahogy de rengeteg szívás volt vele, nem igazán szerettük, de ettől függetlenül jobb hogy volt, mint ha nem lett volna. az első fosós időben azért ad a komforthoz, hogy nem kell szagolgatni a szaros pelenkát folyamatosan a szemetesben.

ismerős tartott rá külön kukát de ők meg szívtak azzal, hogy felpárolgott a kuka tetejére a lé (fuj) és ott állt cseppekben, úgy hogy kb. napi kukamosás volt.

(#10582) Edi77


Edi77
őstag

Köszönöm a pelusvásárlás tippeket :) Egyébként a mosható pelusokkal van valakink tapasztalata?

(#10583) DeFranco Köszi, már olvastam a választ, ezért szerkesztettem a hsz-t és töröltem a kérdést

[ Szerkesztve ]

"Érdemes aszerint élni, amiben hiszel, mert különben előbb-utóbb abban fogsz hinni, ahogy élsz."

(#10583) DeFranco válasza Edi77 (#10582) üzenetére


DeFranco
nagyúr

lent részletezzük, nem a kakikuka a drága hanem a belevaló zacskó (az utángyártottak jók lehetnek de nem mind jó)

mosható pelusban Melack büfé

én nem mosnám, többe van a leves mint a hús, lesz eleged amúgy is.

(#10584) B-L-A-C-K válasza DeFranco (#10581) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Kukazsákozás macerás szerintem, ez megér ennyit ha vateráról veszed bele a zsákot. Gondolom a te fajtád is olyan mint ez, azaz belerakod a használt pelenkát, tekersz rajta kettőt, így lezárja, és kész. 2-3 naponta kell üríteni a felgyülemletteket, és nem jön ki belőle a szag, illetve amit említettél az sincs. 11 hónap alatt egyszer se kellett kimosni, persze belül kicsit büdi, de ez természetes.

(#10585) Real_Necro válasza DeFranco (#10581) üzenetére


Real_Necro
veterán

Tescoban vettünk illatos pelenkatartó zacsit (lila színű cosmagolás, kék zacsikkal). Valamint egy egy irányba billenthető, másikba nyitható kukát tettünk kezdetben a szobába. Minden pelust be zacsiba, majd az a kukászacsival "bélelt" kukába. Most, hogy már nagyobb, a kuka kikerült a dupla garázsba, ott van elég tér, hogy ne legyen zavaro a valamelyest szivárgó szag. Szóval mi sosem szaladgáltunk egyesével ki a külső kukához, de nem is volt büdös a lakásban. Ja és nem utolsók között, elég olcsó.

Manapság már csak a kakis pelusok kerülnek ilyen illatosított zsákba, a pisinek meg a piacon vettem 2Ft/db áron 100db szendvicszacskót. Tökéletes erre a célra...

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#10586) emmm


emmm
senior tag

A pelenkakuka kérdéshez: mindig megvártuk, hogy a belevaló cuccot leakciózzák, és akkor vettünk belőle sokat. 1 olyan guriga kb. 1 hónapig ha elég, és ilyen 1800-2100 körül mennek ha jól tudom, normál áron. A kukát még a légzésfigyelőhöz kaptuk, így az nem volt extra költség.

Sima pelushoz: Libero-t használnunk a mai napig, de ha ár/teljesítmény arányban keresel jót, akkor a Rossmann/DM sajátmárkása is egész jó.

[ Szerkesztve ]

(#10587) Melack válasza Edi77 (#10582) üzenetére


Melack
veterán

Mosipelusos apuka jelen!

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#10588) tildy válasza CharlieDrop (#10520) üzenetére


tildy
nagyúr

Tuti. Tegnap megműtöttek. :( Két hete nem élt már, azaz 14 hetesen hagyhatott itt bennünket.

Pelus témára: nekünk a libero nem, csak a pampers premium protection vált be. Azon kívül még csak a lidles pelus. Itt amúgy az aldis mamia megy nagyon , a pampers , meg a lidl toujours.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#10589) CharlieDrop válasza tildy (#10588) üzenetére


CharlieDrop
veterán

részvétem :(

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#10590) emmm válasza tildy (#10588) üzenetére


emmm
senior tag

Tényleg részvétem, ez szörnyű hír... :( :(

(#10591) föccer válasza tildy (#10518) üzenetére


föccer
nagyúr

Sajnalom. Tenyleg ez a legvaloszinubb hogy oka volt. A termeszet tudja a dolgat. Remelem a kovetkezo egeszseges lesz. Neked pediglen jobbulast.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#10592) B-L-A-C-K válasza tildy (#10588) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Részvétem...:/

(#10593) Edi77 válasza Melack (#10587) üzenetére


Edi77
őstag

Szia! Mondanál a mosipelusokról taasztalatot, véleményt? Mert ezen nagyon gondolkodunk, és ezen felül javasolták a bambuszost. :R

(#10588) tildy: nagyon sajnálom :-(

"Érdemes aszerint élni, amiben hiszel, mert különben előbb-utóbb abban fogsz hinni, ahogy élsz."

(#10594) mirci18 válasza Edi77 (#10551) üzenetére


mirci18
addikt

Nyugi nagyon sok szülő van így ezzel.
Mi is hiába dolgozunk hiába keresünk aránylag jól nehézségek vannak.
Mi ezért döntöttünk úgy hogy gyerekülésből lehet használt de akkor tényleg csak top minőségű.
Mert azon nem alkudozok.
Pont a napokban számoltam azt ki hogy mennyibe kerül egy hónapban a tápszer üveges kaja egyéb hozzátáplálási cuccok plusz pelenka.
Elég szép nagy összeg.
Még úgy is hogy gyakran főzünk a kicsire nem csak üveges kaját kap.

Én ammondó vagyok hogy a gyereked nem a sok megvett cucctól lesz boldog hanem attól hogy ott vagy vele és foglalkozol. Mert a törődést többre értékelik mint a játékokat.

[ Szerkesztve ]

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#10595) CharlieDrop válasza mirci18 (#10594) üzenetére


CharlieDrop
veterán

"Én ammondó vagyok hogy a gyereked nem a sok megvett cucctól lesz boldog hanem attól hogy ott vagy vele és foglalkozol. Mert a törődést többre értékelik mint a játékokat."

így van, de egy balesetnél egy jobb ülés megvéd, mint egy ki tudja milyen használt (persze nem törvényszerű, hogy minden használt rossz, de aki szemre megmondja milyen a minősége a használtnak, az király)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#10596) Real_Necro válasza Edi77 (#10593) üzenetére


Real_Necro
veterán

Erdemes azert vedonot is megkerdezni, nekunk pl sok jo tanacsot is mondott.

Mosipelusbol nem akarok haborut inditani, nekunk azt mondtak az egyiknel kifizeted energiadijkent meg idoben a masiknal meg az araban benne van. Ugyanakkor gyomor is kell a mosashoz, de persze mindent meg lehet szokni. Tudtommal a mosipelus sem olcso es ugye idovel a meret ugyanugy valtozik, tehat abbol is venni kell.

Egyebkent amin meg sokat lehet sporolni, azok a popsitorlok. Amikor nagyobb a gyerek es kaki van, berakod csap ala vagy kadba es negyed csomaggal megsporolsz.
Amig kicsi, addig nem kell sok...

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#10597) mirci18 válasza B-L-A-C-K (#10565) üzenetére


mirci18
addikt

Mi az elejétől fogva végig alusszuk az éjszakákat.
A fogfájós időszakok viszont nehezek.
Éjszakai felkelések sírások.
Szegény gyerek nap közben is sír.
Rossz látni a szenvedését.
Ráadásul mikor jön a foga általában akkor elkezd valamilyen légúti betegségben is szenvedni.
Így most felváltva szenvedünk a fogtól és az orrszívástól.

Mi egyébként Dentinoxot használunk plusz nehezebb napokon Nurofent is.

[ Szerkesztve ]

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#10598) mirci18 válasza Real_Necro (#10568) üzenetére


mirci18
addikt

Most hogy fogzás van nálunk is a gyerek mindenre harap főleg az ujjunkra és a kezünkre de olyan erővel hogy az már igazán fáj.
Az órák és egyéb ékszerek nagyon érdeklik.
Nemrég elkezdett kúszni úgyhogy nagyon figyelni kell mert folyton az elosztót és a kábeleket akarja bántani.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#10599) mirci18 válasza DeFranco (#10578) üzenetére


mirci18
addikt

Mi is erre esküszünk ár érték arányban nagyon jók a dm-es pelenkák.
Főleg hogy havi 3 dobozzal veszek jelenleg.
Amiből mikor hogy fogy.

Egy biztos az eggyik legnagyobb kiadás nem a pelenka hanem a tápszer meg utána az egyéb élelmiszerek.
Mivel mi tápszert adunk háromszor a gyereknek kétszer pedig vagy üveges kaját vagy éppen házit így nehéz eldönteni hogy az üveges e a drágább tétel vagy a tápszer de tény ami tény nagy tétel mind a kettő.
Viszont így változatosan étkezik gyümölcsöket húsokat gluténos cuccokat.
Aminek örülök az hogy általában mindent szeret főleg ha édes.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#10600) mirci18 válasza DeFranco (#10583) üzenetére


mirci18
addikt

Mi ezt úgy oldottuk meg hogy van egy külön kuka a gyereknek 2 méterre a szobánktól a garázsban.
Fogtunk egy zárható vödröt bele kukás zsákot és ebbe gyűjtjük.
Muszáj a szagok miatt.

De olcsóbb mint ezek a speckó kukák.

[ Szerkesztve ]

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.