Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10301) updog válasza Melack (#10300) üzenetére


updog
senior tag

Mi is ezzel próbálkoztunk, csak a cérna nagyon bevág az ujjába, és valahogy mindig a cérna szalad fel az ujján, és nem a gyűrű le. És persze ezután rögtön másfélszeresére dagad az ujja, és várhatunk másfél órát a következő körre :) Ma még megpróbálkozok a vazelinnel (elvileg mivel az sűrűbb, mint az olajak/szappanok, lehet hogy hatékony lesz), ha nem, akkor marad a flex ékszerész. Csak szegénykém elég érzékeny lelkű, gondolom ha meg is javíttatjuk utána, eléggé megviselné hogy szét kell vágni a karikagyűrűt.

(#10298) twine "azaz a gyűrű, vagy a kedves nejed maradjon épségben? :D" ha lehet mindkettő, de nyilván a gyűrű könnyebben javítható :D

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#10302) tildy válasza updog (#10294) üzenetére


tildy
nagyúr

Esetleg haziorvos tud adni olyan vizhajtot, amit ilyenkor is be lehet szedni.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#10303) leslieke válasza Real_Necro (#10279) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Köszi a tippet.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#10304) Ghoosty


Ghoosty
őstag

Reggel kiraktam az asztalra egy tábla csokit, hogy bevigyem a munkahelyemre, mert fogytán van. Tünde meglátta és kérdezte, hogy kié. Mondtam, hogy az enyém és viszem be a munkahelyemre. Kérdezte, hogy én fogom-e megenni? Mondtam, hogy igen. Erre elkezdte mondani, hogy adjak a munkatársaimnak is. Meg felhozott egy példát, hogy mikor ő megkínált engem a kiflijéből, akkor hogy örültem, így a munkatársaim is biztos örülnének.
Az ilyen pillanatok miatt megéri minden beléjük fektetett idő. :B

(#10305) #76385920 válasza Ghoosty (#10304) üzenetére


#76385920
törölt tag

:K

(#10306) emmm válasza Ghoosty (#10304) üzenetére


emmm
senior tag

Jól nevelt, tényleg kijön ilyenkor a belefektetett munka :C

(#10307) fi:zi'k válasza emmm (#10306) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Sziasztok,

Lehet itt kérdezni babakocsis témában is, ugye?! :) Láttam ugyan, hogy lenne neki topik, de finoman szólva sem aktív.

Elsősorban újat szeretnénk, de nem zárkózunk el a használttól sem. Szóval nézem ezeket a 3:1 szekereket, mert asszony olyat szeretne. Próbálgattunk is már néhányat, bár első sorban a netet túrom még.
A kérdésem az lenne, bár ez nyilván gyerek és család függő is, hogy az áron túlmenően ki milyen szempontok alapján választott és mi az ami már a tapasztalatok alapján jó vagy épp rossz döntésnek/elgondolásnak minősült?
Amire már rájöttem, hogy a Lengyelország babakocsi nagyhatalom. :DDD

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#10308) mirci18 válasza fi:zi'k (#10307) üzenetére


mirci18
addikt

Jó helyen jársz és jó következtetéseket vonsz le.
Nekünk még mindíg jó az a kocsi amit annó vettem s írtam róla is a babakocsis fórumon.
Nagyon szeretem jó ár érték arányú sokat nyüstöltük eddig is.
Sokan a MamaKidies-re esküsznek még meg persze az Abc Design-ra nem véletlenül.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#10309) tildy válasza fi:zi'k (#10307) üzenetére


tildy
nagyúr

Nekunk az alabbi babakocsik voltak-vannak:

Stokke xplory v2
Az xploryt hasznaltam vettem nectar pontokbol ( 100 font lett volna amugy)
- nagyon jol fordul, terepen nagyon jo kozlekedni vele,
- gyerekek imadjak, mert magasan ulnek benne, vettem hozza mozest is

DE:
- a mozesben nem volt biztonsagi ov....
- nagy. Tomegkozlekedni vele katasztrofa, egyedul le nem cipeled lepcson
- kicsi a csomagtere
- kis autoba nem fer be
- nem tudod picire osszecsukni.
Szoval hiaba iranyitasilag, futasilag a legjobb, nem valt be. Viszont nagy elony a leveheto, moshato huzat. A gyerek a kovetkezo babakocsiba rendszeresen belehanyt.

Cybex cura : Jelenleg a 3kozul ez a kedvenc, ujonnan 55 ezer forint volt az ara a Brendonban.

- a sportosabb es mozeses resz egyben van, igy kesobb istudod full fekvore allitani
- hatalmas a csomagtere
- jol fordul
- relaitive jol kormanyozhato , de a stokke azert ebben jobb
- osszesegebn elegge szeretheto, leeheto huzattal idealis lenne

De:
- nehezen nyithato a napellenzo, ket oldalt kell benyomni
- kevesbe massziv a vaz, mint a stokkenel.
- mozesnel ha belerakoda szivacsot, itt sincs biztonsagi ov.
- ugyanugy nehez levinni lepcson, bar a ketoldali vazkialakitasnak koszonhetoen konnyebben emeli az ember
- NEM LEVEHETO HUZAT - iszonyat nehez kimosni, sot, viszed az egesz ulest a zuhany ala, abszolut nem idealis.

hauck xt - > ez utobbi 6 hoskortol van.
- olcso (40 font volt)
- konnyu
- nagy csomagteru

De:
- nehez iranyitani
- csak elore nez
- alacsonyan van nekunk a fogoja
- nem leveheto a huzata.

En spec egy full travel systemet ( 3 in 1) nem vennek meg, inkabb kulon-kulon valogatnam az autosulest hozza, illetve a mozes reszben sem vagyok biztos, hogy tenyleg 100-ig szukseges. Elegedett maxi cosi hasznalok vagyunk, nem kell plusz autosules. Foleg, hogy a travel systemek autosulesei nem tuv pecsetesek, azaz autoban ugyan hasznalhatod, de repulogepen , hogy abban uljon a baba nem.

Mivel jon a kovetkezo baba, ezert most a gracot eladtam,a stokket el akarom adni, es egy babyzen yoyo 0+ az almom.

Elony:
- konnyu, nagyon. 5.9kg
- tomegkozlekedezhez idealis
- van ujszulott kortol hasznalhato resze
- van maxi cosi adaptere ( ilyen ulesunk)
- konnyen fordul
- kicsire csukhato, repulogep felso csomagtereben is elfer

Hatrany:
- kis csomagter
- nem allithato tolokar -> magasan lehet egyeseknek, nekunk pont jo, nagyon is.
- kis kerekek miatt terepre kevesbe idealis

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#10310) Balinov válasza fi:zi'k (#10307) üzenetére


Balinov
félisten

Nocsak, gratula!

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#10311) ZiD válasza fi:zi'k (#10307) üzenetére


ZiD
tag

Hello,
A mi szempontjaink a következők voltak:
1.) Súly->Váz+mózes/sport rész ne legyen több mint 10kg, mert nincs lift.
2.) Tágas, és fordítható mózes+sport rész.
3.) Irányíthatóság->Egy kézzel is lehessen könnyen fordulni, járdapadkáról föl-le mozgatni
4.) Legyen könnyen csukható, kerekei kiszedhető
5.) Remek pesti járdák+néha vidékre menés miatt minimális rugózás, nem kicsi kerekek
6.) Valamennyire lehessen vele tömegközlekedni
7.) Bár írtad, de ÁR :D

MamaKiddies lett a vége, ~2 éve a mostani áraknál olcsóbban tudtunk venni, nem bántam meg. Tartósságról esetleg @Melák tudna nyilatkozni, mert Náluk landolt a mienk. (gyerek miután már tudott ülni, az istennek nem akart megmaradni a babakocsiba... :N )

(#10312) tildy válasza tildy (#10309) üzenetére


tildy
nagyúr

Miért gracot írtam, nem tudom, szóval a hauckot eladtam.

Zid jókat írt, annyit tennék hozzá, hogy nekünk a mosható-levehető huzat is a fontossági listában van. A rugozas nálunk nem volt szempont, a nagy kerék sem.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#10313) fi:zi'k válasza mirci18 (#10308) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Reméltem is. :D
A következtetést, amit eddig levontam, hogy nem tudom miért éri meg fizetni és miért nem. Még a drágább darabok esetén is lehet találkozni nem túl előnyös megoldásokkal sasnos.
A Mamakiddies boltjában már voltunk, de azt ott látottak alapján kiesett. Nem volt túl szimpatikus az anyaghasználat a szöveteknél.

(#10310) Balinov
Pedig odaát is kérdeztem már, csak úgy tűnik az éppen aktuális téma mellett senkit nem érdekelt Necro-n kívül. ;)
Amúgy köszi!

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#10314) Melack válasza fi:zi'k (#10307) üzenetére


Melack
veterán

Szia!

Feleségem megkérdeztem, ő két dolgot hozott fel:
- mekkora gyerekre számítotok?
- útviszonyok milyenek nálatok?

Zid gépsárkánya nálunk kötött ki, de rámutatott pár dologra:
- első kerék ne legyen kicsi, mert elakad mindenben
- ha könnyű, az jó, és nem hátrány,ha felöltözve belefér a Mózesbe (gondolom téli baba lesz)
- Stokket láttunk inbolyogni, vidékre pénzkidobás. Az viszont, hogy magasan ül, az jó dolog.
- a sport rész nem baj, ha könnyen fordítható

Első babakocsinak feleségem nem venne olyat, aminek két vagy osztott tolokarja van. Egybe karossal jól jársz.

Még valami?

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#10315) fi:zi'k válasza tildy (#10309) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Na, az igazán kimerítő, köszönöm. :R

A Stokke az Mo-on is eléggé felkapott, de az max használtan férhet bele a büdzsébe. A másik hármomból csak a Hauckot ismerem. Alapvetően asszony ragaszkodna a 3:1 megoldáshoz, bár én is pont most olvastam, hogy mivel ezek többnyire, pláne a mai trendek alapján nagy kerekű holdjárók, így sokan a sport részt már nem is használják belőle, mert ahogy te is írtad, egyszerűen túl nagy az egész.
Szerencsére jelenleg a méret nem limitáló tényező még, de én is szeretném a legkompaktabb módon megoldani, mert bár van lift és autó is, mégis csak könnyebb úgy.
Ahogy látom az előny-hátrány listát, bár ez gyakorlatilag magától értetődő, már predesztinált volt az adott típus kiválasztásakor. A legnagyobb kérdés nem is az lesz ezek alapján, hogy mi kell, hanem hogy milyen hátrányokat tudunk elviselni az előnyökért. pl a nagy kerék és a 3:1 megoldások előrevetítik a nagyobb és nehezebb szerkezetet is.

Nálunk most a lengyel Tutek és a norvég(?) Noordi márkák vannak talonban, bár utóbbi a magasabb árazása miatt inkább csak álom marad.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#10316) fi:zi'k válasza ZiD (#10311) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Melyik az a szekér, aminek 10 kg alatti a váz+mózes/sport? Ahogy eddig láttam, szinte minden esetben csak a váz volt 8-10 kg között, de inkább 9-10.

(#10314) Melack
Asszony átlagos méretű volt és most sem magas. Én inkább nagy baba voltam, most meg átlagos. Szóval olyan átlag körülire.
Az kb. 99%, hogy nagy kerekű lesz. Egyszerűen komfortosabb mindenkinek.
Nyári baba lesz, a következő télre meg szerintem már elhagyható a mózes is.
A fordíthatóság nálunk is szempont, meg ahogy láttam ezek a 3:1 megoldások már többnyire tudják ezt a fícsört.

Az utolsó mondatod kissé ellentmond az előtte lévőnek. :B

Amúgy kb ezek a peremfeltételek nálunk:
- max 120e
- nagy, kiszedhető kerekek
- rugózás elől-hátul
- 3:1 vagy 2:1, de utóbbinál mózes és autós hordozó
- tisztíthatóság
- használható méretű kosár
- unisex szín

Ha nem sajnálnánk rá a pénzt, akkor egy Noordi Polaris lenne, de ahogy már írtam, az sajnos sok.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#10317) Real_Necro válasza fi:zi'k (#10316) üzenetére


Real_Necro
veterán

Nekünk (és úgy emlékszem TayRoléknak is) Britax Römer B-Smart van.
Katt a képre!

Mikor vettük még panleban laktunk 6. emeleten, és szempont volt, hogy liftbe beférjen, valamint összecsukva ferdehátú G Astra csomijába is, valamint rugózzon, legyen gyerkőcnek kényelmes, biztonságos, téliesített mózes és sportrész, esőhuzat (bár azt sosem szerette), megfelelő napellenző, fordíthatóság, alkalmas váz a mózeshez, hordozóhoz meg sportrészhez adapterezgetés nélkül.
Elmentünk Brendonba és először a Peg Perego-kat néztük, de ami jó lett volna, az volt vagy 200k, ami meg elérhető árban, annak az ülése annyira alul volt párnázva, hogy inkább nem vettük meg.
Nagy kerekűt kerestünk ami terepre is jó. Én először felfújhatót szerettem volna, de kollégám lebeszélt róla, merthogy ő 2 havonta gumiztatta az övét, így megfelelt a tömör, persze megfelelő rugózás továbbra is szempont volt.

Végül használtan jófogáson találtuk a fentit ilyen homokszínben, egész jó állapotban, hozzá volt egy Baby-Safe SHRII Plus hordozó, ami ADAC teszten elég jól szerepelt.
Persze huzat leszerelés meg mosás nem egy örömóda, de valamit valamiért. Ez így 70-ből kijött, valamint vettünk hozzá még egy kék mózest:

Szeptemberben született, ebben nem fázott sosem, főleg, hogy tettünk azért bele kényelmes puha takarót. Ja meg -2 fok alatt nem vittük ki pár hónaposan a védőnő javaslatára.
Van benne tépőzáras öv, de szerintem nem sokat használtuk, lényegében ha már stabilan felül, mehet a sportba, itt meg az is egész jól dönthető.

Sok embert láttunk utcán, akik a pirinyót már születése után nem sokkal a sportba rakták, aztán mivel sok nem dönthető, össze van csúszva benne a gyerek, ami persze a gerincének nem valószínű, hogy jót tesz.

Összefoglalva az egészet, nekünk ez így bejött, bár a mózeses időszakban nehezebb volt mindent bepakolni kocsiba, de mi tartottuk magunkat ahhoz, hogy hordozóba 30-40 percnél többet ne legyen egyhuzamban.

A használt sport meg hordozó, valamint az új mózes együtt kijött 100-ból.

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#10318) ZiD válasza fi:zi'k (#10316) üzenetére


ZiD
tag

Ahogy írtam mi MamaKiddies-t vettünk, ahol 8 kg a váz, és 2valamenyi a mózes(egy oldalsó keretre van felfeszítve a huzat, elsőre nem túl bizalom gerjesztő, de működött) Nyilván mi nem mértük le, és valamennyivel több volt mint 10 kg., de a könnyebb kategóriába volt. Mi még 70-ért vettük, annyit szerintem megért újonnan.

Anno elkezdtem nézni a használtakat, de rájöttem, hogy tuti nem lesz időm végigjárni x hirdetést, így nálunk maradt az új.

Szerk: és mivel nálunk a kölök nyúlánk volt, így több más kiesett, aminél a mózes kisebb méretű volt.

[ Szerkesztve ]

(#10319) DeFranco válasza fi:zi'k (#10307) üzenetére


DeFranco
nagyúr

na, a többiek már nagyon sok mindent leírtak, pár dolgot még kiemelnék akár elhangzott akár nem:

- a babakocsi árát két dolog határozza meg, a kivitel (mennyire masszív, mennyire praktikus) és a súly, kb. 30-70 arányban. a könnyű babakocsi általában drága vagy szétesik.

- nyilván javaslom a könnyűt

- javaslom a 4 kerekűt mindenképpen, a 3 kerekűvel ismerős megszívta, volt hogy a kereszteződés közepén blokkolt be az első kerék mert keresztbefordult

- én olyat választanék mindenképpen, amit egy kézzel is össze lehet csukni és fel lehet venni akár hátratett kézzel is, mert ha az egyik kezedben a gyerek...

- nagyobb kerekűt válasszatok, lehetőleg mind a négy keréken, sok helyen jól jön. jobb a tömör, de puha, mint a felfújható, sokat kell gumiztatni

- a rugózást én nem tartom vészesen fontosnak, mert magának a szerkezetnek is van valamennyi mozgása, és nem 60-nal kell kiegyengetnie a kátyúkat

- vagy a tolókar vagy a kupola legyen forgatható. nagy előny, ha mindig tudod úgy fordítani, hogy takarja a napot, mert minden sétát tönkre tud tenni ha a gyerek szemébe tűz a nap. már pedig vagy odafelé vagy visszafelé tűzni fog.

- nekünk egy ideig egy graco quattro tour deluxe volt, kölcsön kaptuk, nagyon szerettük de 14 kiló volt, ami baromi sok. a mostani egy caretero monaco ami egy jó kocsi, de érezhetően gyengébb felépítmény, cserébe 9 kiló

- nem feltétlenül kell fix mózes, vannak nagyon frankó puha falú mózesek, nekünk is az volt. maga a babakocsi ilyenkor gyakorlatilag egy sportbabakocsi, aminek lehajtható a háta. ebbe megy bele a puha falú mózes lehajtott háttámlával, illetve erre teszed rá az autós hordozót és így kijön a 3:1. nekünk végig ez a megoldás volt, szerettük. nem mellesleg helytakarékos.

- legyen egybekaros és legyen jól manőverezhető

- a lengyelek nem rosszak, van kit a pólus felé valami babakocsiboltjuk a kínaiaknál, kicsit fapados és mindnek van valami kehe de vállalhatóak. általában csak két kézzel csukhatóak ami gyász

- autós hordozóhoz nagyon melegen ajánlom a bázistalpat, akár használtan, baromi nagy előny ha van, csak becsattintod a hordozót és gyia, nem kell kötögetni. isofixes hordozó nem tudom milyen van és az milyen.

- mindenképp rejtő- és terepszínű legyen, First ladyre ráhagytam az almazöldet, mindig olyan mintha lehányták volna, mi vagyunk a koszos család a bölcsiben

- ha van megfelelő használt, érdemes azt megvenni, nem feltétlenül kell az új horror árát kifizetni, 1001 másra fog még kelleni a pénz, amiből inkább kell az új.

(#10320) fi:zi'k válasza Real_Necro (#10317) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Ezt már ugye beszéltük korábban, de köszi hogy írtad megint. Az a gondom ezzel, hogy egyrészt ki kell fogni, hogy megfelelő legyen árban, állapotban és színben is lehetőleg.

(#10319) DeFranco
Sok az okosság itt is. :R
Csak néhányra reagálnék:
-egy kezes nyitás/csukás: abszolút jogos elvárás, de nem tudom, hogy ezeknél a holdjáróknál ez mennyire lehet reális, mert a többség lapra csukódik, ami nem hiszem, hogy kedvez ennek.
-mózes: eddig nem is nagyon találkoztam ilyennel, de most hogy kerestem tényleg nem rossz ötlet ez puha mózes
-kerék gumi: a nagy kerekűek többsége tömlős :(
-a boltot megnézzük :K

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#10321) tildy válasza Melack (#10314) üzenetére


tildy
nagyúr

Nekünk pont vidéken, szüleimnel, terepen vált be az xplory.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#10322) tildy


tildy
nagyúr

Amugy mind arban, mind egyebekben a BabyStyle Oyster 2 lenne szerintem neked idealis, epp csak 20 dekaval van 10 kg folott. Kar , hogy otthon nem kapni. Itt nagyon szeretik.
A masik, hogy a 3 in 1 helyett inkabb vennek mozes resz nelkulit, de lie-flat carseat ulest( talan ez otthon az utazomozes?!) , ebben tobb mint ket oran lehet a gyerek, teljesen nyugodtan. Mi nem hasznaltuk ki a mozes reszt sem a stokkenal, sem a cybexnel.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#10323) fi:zi'k válasza tildy (#10322) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Hátöö...azért 400 font kicsit több, mint 120e JMF. :B
Amúgy pofás, a német amazonon lehet is kapni, de még drágább.
Egyébként egyáltalán nem riadok el a külföldi vásárlástól, mivel még van időnk.

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#10324) tildy válasza fi:zi'k (#10323) üzenetére


tildy
nagyúr

khm, szet kell nezni van 299-ert is... 107 ezer forint. Igaz itt csak az alap kocsi van benne, de teljesen vizszintre dontheto. A masik jo otlet lehet meg a britax,

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#10325) updog válasza fi:zi'k (#10316) üzenetére


updog
senior tag

Mi a Graco Evo Triot választottuk, könnyű (kb. 6 kiló, mózessel együtt kb. 10), de strapabíró(nak) kinéző a váz, könnyen csukható/nyitható, 3 az 1-ben (mózes, sport, autós hordozó). Négy tömör, rugózó gumi kereke van, jól navigálható. Van hozzá esővédő, a vásznak elég vastagok, de úgyis be lesz bugyolálva a gyerek :)
Szempont volt hogy férjen be a 3 személyes panel liftünkbe, meg hogy feleségem tudjon majd vele tömegközlekedni.

Talán egy hátránya hogy nem állítható a fogantyúja, de szerintem pont jó magasságban van. Ja és szivacsos a fogantyú, ami gyanús hogy egy idő után majd szét fog mállani, de majd ezt meglátjuk, összességében jó vételnek találtuk :) (mondjuk mi kifogtunk egy -15000-es akciót rá).

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#10326) Balinov válasza fi:zi'k (#10313) üzenetére


Balinov
félisten

na, akkor megegyszer gratu! :R :C Valamiert biztos elkerulte a figyelmem, igaz, utobbi 2 honapban egy projekt reven erosen (es ahogy latszik rohadtul szelektiven) read-only voltam.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#10327) fi:zi'k válasza tildy (#10324) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Az annyira nem buli, hogy olcsóbban kevesebbet kapok, ha amúgy kell a több, mert a végén ugyanott vagyok. ;)
A Britaxból a B-Smart lenne jó, amit Necro is javasolt, de az is csak használtan fér be a keretbe.

(#10325) doeeg
Jól látom, hogy ennek nem (túl) nagyok a kerekei?

(#10326) Balinov
Nem gond, köszi. :)

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#10328) updog válasza fi:zi'k (#10327) üzenetére


updog
senior tag

"Jól látom, hogy ennek nem (túl) nagyok a kerekei?" Mihez képest :) ~25 cm a hátsó kerekek, nem sokkal kisebb az elsők átmérője.

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#10329) fi:zi'k válasza updog (#10328) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Akkor eggyel kisebb a holdjáróktól, mert azoknak az első kerek a 10"-os.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#10330) DeFranco válasza fi:zi'k (#10329) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nézzétek meg azt a gracot, nekem szimpatikus.

(#10331) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

Voltunk a Bergonban és a Brendonban is. Hát elég felemás a kép. Rengeteg a lengyel, legalábbis nagyon egy kaptafa sok szekér, csak épp a szövet és a logó más rajtuk, no meg ezzel együtt az áruk.
A Bergon (sajátmárkás?) Camarelo kocsijai elég szimpatikusak voltak tegnap képek alapján. Érdekesség, hogy míg itthon 160-180e, addig a németektől 120-140e. Ami viszont elég kiábrándító az a használt műanyagok minősége. Sajnos ezt a Brendonban is több esetben tapasztaltam, hogy hiába 200-250-300e egy babakocsi, siralmas minőségű helyenként. 100e alatt ezt még elnézem, de itt nem. Értem én, hogy költségcsökkentés címen ugyanazokat az elemeket használják több árszinten, de azért ezt nem így kellene.

Néztük ezeket a puha mózessel szerelt változatokat is, de asszonyt nem tudom meggyőzni, nála kizáró ok.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#10332) Real_Necro válasza fi:zi'k (#10331) üzenetére


Real_Necro
veterán

Használtban Peg Peregot nem néztetek? Azok is elég jók... ;)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#10333) Elemental válasza fi:zi'k (#10331) üzenetére


Elemental
addikt

Mi a camarelo q12 mellett döntöttünk anno a nagy kerék es a tágas mózes miatt.
( rikító zöld az én kikötésem volt a láthatóság miatt)

(#10334) fi:zi'k válasza Elemental (#10333) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

A műanyagokról mi volt a vélemény? Volt vele később bármi gond?

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#10335) DeFranco válasza fi:zi'k (#10331) üzenetére


DeFranco
nagyúr

személyes vélemény következik, nem akarom rád erőltetni, leírom és kezeled ahogy szeretnéd:

nézd én így utólag visszatekintve nem adnék 200 ezret egy babakocsiért. 150-et se. 100-at se. nem ér annyit, nem egy biztonsági gyerekülés, aminek fontos védelmi funkciója van, nem egy légzésfigyelő, nem egy rota oltás. ilyeneket nem is mondok, hogy elektromos mellszívó dévény torna babaúszás és társai.

megkérdeztem Feleségemet, ő sem adna.

hozzáteszem nem vagyunk fillérszexuálisok, amit kellett megvettünk a gyereknek csuklóból és kérdés nélkül.

szóval megkérdeztem, neki mi a véleménye, és ugyanaz mint nekem. venni kell egy viszonylag olcsó sport kocsit ami egyébként funkcióban tudja amiket leírtam (fordítható kupola kell abból ne engedj, meg legyen könnyű) arra rá egy szembe becsattintható autós hordozó, meg egy betehető mózes (puha falú, mindjárt leírom miért) meg egy bázistalp a hordozónak a kocsiba és napszemüveg.

a mostani babakocsink 25 ezer volt újonnan és simán végigcsinálnék vele még egy gyerekvállalást ha lenne hozzá autós hordozó (lehet venni nyilván, a tálcára csattintod rá a biztonsági zárat)

nem éri meg megvenni a hiperkocsit, egy ilyet simán eladsz 20%-kal olcsóbban és a következő gyerekhez veszel újat vagy jobbat, de hidd el azzal a tapasztalattal már nem fog kelleni.

mózes: egy előnye mindenképpen van a puhafalúnak. nyersz vele egy csomó helyet. nem kell kerülgetni, nem fog ott lenni az útban, nem rúgsz bele és nem kell pár hónap után amikor kinövi ott toszogatni a kamrában éveken keresztül mert háthamégjóleszvalamire.

a puha falú is teljesen biztonságos, az alja merevített, a baba gerincét teljesen jól tartja, megfelelően hőszigetel és bárhova berakod, mindennel kompatibilis. ha nem kell el tudod tenni egy laptoptáskányi helyre, ha belebukik a gyerek bedobod a mosógépbe (a mózest).

nagyon jó a kemény mózes ha végtelen helyed van és hajlandó vagy megfizetni és nem mástól veszed el a pénzt.

értem, feleségednek nem tetszik, érthető, és maximálisan tiszteletben kell tartani, de néhány érvet még tárj fel előtte, és meséld el hogy a hülye kullancs eszi a fejed hogy adjon neki egy esélyt gondolatban.

nyilván meg lehet venni a moduláris hétzenést két kilóért tök jó de én inkább másra költöttem az árát (a gyerekre nyilván).

nem utolsó sorban ezt bárhova odazárom egy lánccal meg egy tuto lakattal és nem rettegek hogy elviszik.

(#10336) Goose-T válasza DeFranco (#10335) üzenetére


Goose-T
veterán

Nekünk egy használtan 30 ezer forintért vett Hauck Condorunk van, már a második gyereket nyögi, és még tökéletes. Van hozzá mózes, ha kinövi a gyerek, tényleg nem fogja a helyet a pincében. Helyette megy a pénz babakötvénybe, lakáshitelbe, nyaralásba, játszóházba stb. Sosem éreztük úgy, hogy kellene egy jobb babakocsi.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#10337) fi:zi'k válasza DeFranco (#10335) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Nem gondolok, ilyet, hogy itt bárki erőltetné a dolgokat. Ha meg igen, hát lelke rajta. :)
Tök logikus az érvrendszer, amit mondtál, sok pontjával egyet is értek.
Ahogy mondtam, gyakran kiábrándító volt, hogy miért kérnek el 200e feletti összegeket. Tényleg ezen kattog a lemez, hogy az autónk ér ennyit kb., és azért anyag-összetettség-funkcionalitásban messze felette van egy babakocsinak.
Nem tudom mire fogunk végül dönteni, próbálom azért én is terelgetni asszonyt, de azt be kell lássam, hogy megnyerőek ezek a holdjárók. Legalábbis a boltban. :D Ennek ellenére nagyjából tisztában vagyok a hátrányaikkal is. Emésztjük a dolgokat, még van időnk.

Ha már említetted a babaúszást. Épp ma akadtunk rá a témára, pontosabban párom. Komolyan nem akartam elhinni az árakat. Kíváncsiságból megnéztük, hogy a mindkét értelmében drága szülővárosunkban mi a helyzet: negyed-ötöd áron van 2x annyi idő alkalmanként. Mi a túró kerül Bp-en 4x45 percben 15e forintba, amit egy turizmusból élő fürdőváros, tehát drága, töredék áron ad?!

(#10336) Goose-T
Épp egy 150-200e közötti Huackon akadtam ki elször a Brendonban, hogy milyen anyagminősége volt.
Lehet tényleg érdemesebb lesz lentebb nézelődni, mert nem rosszabb annyival. :U

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#10338) mirci18 válasza fi:zi'k (#10337) üzenetére


mirci18
addikt

Én ezért nem néztem Brendonban kocsit.
Mert amit vettem a Bippában 73-ért az más néven de nagyon hasonlóan 110-120 környékén volt a Brendonban.
Én is azért vettem ennyiért babakocsit mert új s számomra strapabíró nem hinném hogy a drágább sokkal jobb.
Inkább én is a gyerekülésbe fektetek pénzt mert az sokal fontosabb.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#10339) Elemental válasza fi:zi'k (#10334) üzenetére


Elemental
addikt

Semmi negatívumra nem emlékszem. Használtuk és jó volt. Könnyen lehetett tologatni. Asszony pakolgatta be a kocsiba, szóval a súlya sem volt vészes.

(#10340) tildy válasza fi:zi'k (#10327) üzenetére


tildy
nagyúr

Olcsobban pont ugyanannyit kapsz, ha kicsit jobban megnezted.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#10341) Balinov válasza tildy (#10340) üzenetére


Balinov
félisten

ezt meg tudom erositeni, mikor 3in1 travel szisztemet kajtattunk anno meg is lepodtem,hogy mekkora arugyileg a szoras ugyanazon tipus kozott, attol fuggoen, milyen markanev alatt kerul re-brandolasra. Aztan ebayrol vettunk lengyelt:)

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#10342) tildy válasza Balinov (#10341) üzenetére


tildy
nagyúr

Mi rajottunk, tok felesleges, mozes ugy sincs kihasznalva, akkor inkabb lie-flat autosules, meg adapter es csok. (Hetfon megtudjuk fiu vagy lany, remelhetoleg)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#10343) B-L-A-C-K válasza fi:zi'k (#10316) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Mi hosszas keresgélés után ezt vettük, eddig nem bántuk meg, nagyon szeretjük.

(#10344) fi:zi'k válasza B-L-A-C-K (#10343) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Ez a bolt volt az első amit néztünk, de vhogy a szövetek tapintása nem volt nyerő. Azért sem értem, mert rengeteg jót hallani róla. :F

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#10345) B-L-A-C-K válasza fi:zi'k (#10344) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nekünk nincs bajunk a szövet tapintásával konkrétan ezen a típuson, vagyis nem tudom nektek mi nem jön be rajta...:)

(#10346) fi:zi'k válasza B-L-A-C-K (#10345) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Elmentünk a boltba, megfogdostunk néhányat és túl műanyagos volt. Más lengyel szekérnél is tapasztaltam, viszont soknál meg nem.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#10347) B-L-A-C-K válasza fi:zi'k (#10346) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nem tudom, de mi is megnéztünk sokat, konkrétan amit vettünk szerintem nagyon jó anyaghasználata van, és masszív benyomást kelt, sokkal drágábbak se jöttek be ennyire, tolni is kellemes, ezekért is választottuk ezt. Talán annyi hátárnya van hogy mózeskosár tetejét nehéz le fel hajtani, mert mind2 oldalt be kell nyomni egy gombot, és bénán lehet hozzáférni.

Nem tudom konkrétan ezt a fajtát néztétek e ott, persze ez se jöhet be mindenkinek attól hogy nekünk igen, én azt javaslom nézetek körbe mindenhol, tologassátok kicsit mindet, és vegyétek meg azt ami a legjobban tetszik nektek.

(#10348) DeFranco válasza fi:zi'k (#10346) üzenetére


DeFranco
nagyúr

és ez miben jelentene problémát?

(#10349) Balinov válasza B-L-A-C-K (#10343) üzenetére


Balinov
félisten

majdnem detto ugyanilyet vettunk (a vaz kicsit mashogy nez ki, de a tobbi gyk ugyanaz) Zippy markanev alatt:)

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#10350) B-L-A-C-K válasza Balinov (#10349) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Árban hogy alakult az?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.