Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11851) emmm válasza DNReNTi (#11845) üzenetére


emmm
senior tag

Gratula, jó egészséget és kitartást :) :R

(#11852) twine válasza DNReNTi (#11845) üzenetére


twine
addikt

Határértéken belüli, páratartalomban gazdag jó egészséget az egész családnak :D

(#11853) DNReNTi


DNReNTi
őstag

Koszi mindenkinek! :R

Illetve megosztanam apas szules elmenyemet is roviden. En nagyon nem birom ezeket a dolgokat, egy verveteltol kiszedulok, es megis leirhatatlan elmeny volt bent lenni, egy pillanatra sem voltam rosszul, nem ereztem undort sem. Csak szurkoltam, mint ha a hazat tettem volna fel mixre. A vegen meg bogtem, mint valami kisiskolas. Akiben egy szikra ketely is van az apas szulessel kapcsolatban, az feletse azt el. Ott kell lenni!

Es vegul: Tisztelet a csajoknak! :R Nagyon durva volt meg nezni is ezt a fel napot, nem hogy vegigcsinalni.

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#11854) F_Zolee válasza DNReNTi (#11853) üzenetére


F_Zolee
veterán

Gratula de nem a szülés lesz/volt a legnehezebb feladat. :D

(#11855) leslieke válasza DNReNTi (#11845) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Gratula!

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#11856) DNReNTi


DNReNTi
őstag

Nem tudok betelni vele :DDD Kis mikulascsomagunk :D

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#11857) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Gyerek logopédiai oktatása itthon, R betűre fókuszálva :D

Anya: Kisfiam mondd utánam: traktor
Apa: Kisfiam, ismételd: Trágyás traktor, tripperes trógert visz :DDD

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#11858) twine válasza kraftxld (#11857) üzenetére


twine
addikt

:C
Gyerek: "Lendben!"
Apa: "ok, Lendben!"
Gyerek dühösen:" apaaaa! Nem Lendben, haaaneem Leeendben!"
:DDD

Nálunk a "kávé pörkölő" már nagyon szépen pöRög, de a "répa retek mogyoró" még "lépa letek mogyolo" :D

"Trágyás traktort" még nem plóbáltuk:DDD :C

(#11859) BioNiCMaN válasza twine (#11858) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Nálunk a K betűvel volt problem.

Kiscsaj: - Tutya
Én: - Kutya. Ká, kutya.
Kiscsaj: - Ká, tutya.

:))

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#11860) DNReNTi


DNReNTi
őstag

Sziasztok,
4 napos pici babank koldokerol leesett az a csipesz vagy mi, amivel meg a korhazban ellatjak. A koldokcsonk a helyen maradt, szep szaraz. Ez jol van igy? Mar hogy az a kis basz kulon leesett? Koszi!

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#11861) jansky1 válasza DNReNTi (#11860) üzenetére


jansky1
senior tag

Nálunk nem volt csipesz sem, úgyhogy jó szerintem.
Köldökcsonk érdekes téma, nagyon megoszlik a vélemény, hogy kell-e kezelni bármivel is.

(#11862) DNReNTi válasza jansky1 (#11861) üzenetére


DNReNTi
őstag

Igen mi is sokat olvastunk a temaban, aztan maradt az alkoholos ferotlenites. Fiatal dokink van o is ezt tartja a legjobbnak. Koszi az infot akkor nem parazunk ra. ;)

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#11863) Real_Necro válasza DNReNTi (#11862) üzenetére


Real_Necro
veterán

Fura, hogy rajta hagytak a csipeszt, Sote2-n a masodik napon mar nem volt rajta.
A koldok tisztitast az ott toltott 4 napban korhazi dolgozok vegeztek, itthon 2 lehetoseget mondtak, 70%-os alkohol vagy betadine.
Elso gyermekunknel a kezdo vedono azt mondta, hogy alkohollal kezeljuk a csonk veget... el is fertozodott, utana alaposan ki kellett tisztitani a csonk mellett a koldokon belul. Most kislanyunknal mar alposan tisztitottuk alkohollal es masodik het vegere teljesen be is gyogyult. A hatodik napon esett le a csonk. Nekunk ez valt be.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#11864) szakalistvan válasza DNReNTi (#11862) üzenetére


szakalistvan
senior tag

Asszony gyermekotthonban dolgozott,főleg picikkel,ugy tanulta hogy alkoholos vattapamaccsal körben a csonk körül,fültisztitót belemártva alkoholba a csonk alatt is ki kell tisztítani pár óránként.Rá sebhintőpor,arra gézlap hogy ne irritálja a pelenka.Magától leesik pár hét alatt.

(#11865) Real_Necro válasza szakalistvan (#11864) üzenetére


Real_Necro
veterán

Valahol hasznalnak meg hintoport? Nekunk csak annyit mutattak, hogy a pelus felso peremet le kell hajtani a koldokcsonk ala. Gezlap sem kellett.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#11866) szakalistvan válasza Real_Necro (#11865) üzenetére


szakalistvan
senior tag

Mindenki másképp csinálja.Én rá hagyatkozok,3-4 csecsemő mindig volt a gyerekek közt,gondolom a fertőzés veszély miatt kell.Meg ha vérzik akkor a hintőpor miatt nem ragad bele semmi.

[ Szerkesztve ]

(#11867) odrif


odrif
MODERÁTOR

3 éves kislánynak keresek 15 ezer forintig karácsonyra valami készségfejlesztő játékot.
Mit ajánlanátok?
(Fisher price tanuló kutyus már van.)

20 éve a Prohardveren

(#11868) DeFranco válasza odrif (#11867) üzenetére


DeFranco
nagyúr

milyen készséget akarsz fejleszteni?

(#11869) zsoltzsolt válasza odrif (#11867) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Minden játék fejleszt valamilyen készséget.
Három éves korban ne akarjuk már agyon fejlesztgetni a gyereket. Egy sima babázással sokszor többet tanul, pl. szociális, erkölcsi készségek. Olyat vegyél, amit szeret és amiben jól érzi magát.
Szidja mindenki az oktatási rendszert, hogy agyon terheli a diákokat, én meg azt tapasztalom, hogy a legtöbb szülő ugyanezt teszi. 3-4 évesen járatják angolra, meg mindenféle külön órákra. Gyereknek meg nem tud megmaradni a gyerek, egy mini tanulógépet csinálnak belőle.
Homokozzon, fára másszon, szaladgáljon, ugráljon.
Vegyetek rollert pl. Az igen erőteljes készségfejlesztő és elsősorban a nagymozgás igényét kell kielégíteni ebben a korban a megfelelő agyi fejlődéshez.

[ Szerkesztve ]

(#11870) jansky1 válasza szakalistvan (#11864) üzenetére


jansky1
senior tag

A másodikkal új védőnőnk lett, ő ajánlotta a gézlapot. Na az nagy szívás volt. A köldökcsonk és a gézlap össze tudnak akadni (míg a body, vagy a rugdalozó nem), így ahogy hazajöttünk egy-két napra rá leszakadt a csonk.. Gézlapot nem ajánlom. Alkohollal és reseptyl-ureával kezeltük.

(#11871) zsoltzsolt válasza odrif (#11867) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Egyébként még ajánlott:
ujjfesték
gyurma
van okosgyurma vagy homok (vagy valamilyen hasonló néven fut)
kirakók
duplo/lego
gyerekkonyha - ezekből egész jópofákat kapni
hinta - még lakótelepen a lakásba is - két kampó az ajtókeretbe és arra lógatni - ezek a mozgások fontosak a vestibularis rendszer fejlődéséhez

(#11872) Goose-T


Goose-T
veterán

Itt a szezon, ti hogy álltok a korcsolyázással? A kerületben felállítottak egy koripályát a Horváth Mihály téren, gyerekprogramok is vannak (koncert, kézművesház, állatsimogató). Múlt hét előtti hétvégén kimentünk a koncertek miatt, de a négyéves kisfiunk, nagyon be akart menni korizni. Azon a hétvégén szombaton és vasárnap is kimentünk, vasárnap kétszer is, akkor még ilyen kétsoros csúszkát használt a kiscsávó, és vasárnap már nagyon ügyes volt vele. Tegnap délután megint kimentünk, de elvitték az összes csúszkát, így rendes, egyélű korit sikerült kölcsönözni neki, és a kezdeti bénázások után azzal is nagyon ügyes volt. Nekem is van egy régi Roces hokis korim, én azzal nyomultam mellette. :)

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#11873) zsoltzsolt válasza Goose-T (#11872) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Szuper!
Ezt kell!Közös programok, szabadtéren, sok mozgással.

(#11874) DNReNTi válasza Real_Necro (#11863) üzenetére


DNReNTi
őstag

Koszi, mi is igy nyomjuk itt videken. Es igen, mi is csak lehajtjuk a pelust, aztan annyi.

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#11875) szakalistvan válasza jansky1 (#11870) üzenetére


szakalistvan
senior tag

Az asszony igy tanulta,én meg abban az időszakban nem ellekenkeztem vele:D Nálunk nem volt gond a gézlappal sem.

(#11876) Pho3bus válasza DNReNTi (#11860) üzenetére


Pho3bus
tag

Szia,

Nálunk is hasonló volt a helyzet. Nálunk eléggé furcsán kerültek haza a kórházból. Vatta + csipesz is volt a köldökén, amit nyilván első pelusozás alkalmával eláztatott pisivel teljesen. Mi akkor a vattát próbáltuk kiszenvedni a sebből, hogy kicseréljük, mivel nem szerettük volna hogy pisis legyen. Valszeg ez kicsit rásegített a köldökcsonk leválására, mivel elég gyorsan leesett utána, de mi időközben Octenispet sprayt használtunk, mivel fertőtlenít és nem tartalmaz alkoholt, ami seb esetén csípte volna. Nem tudom, hogy szerencsénk volt-e, vagy sem, de (kopp-kopp) nem volt semmi gondunk vele azóta sem.

(#11877) rizso


rizso
addikt

Hölgyek/Urak!

Kicsit izgága a tökösünk, nagyon nehezen alszik el napközben, emiatt iszonyat hisztiket csap sokszor. Páromnak mondta egy gyerekorvos, hogy érdemes lenne megpróbálni valamilyen hintát. Vélemény? Vagy egyéb olyan praktika, ami jó lehet? :R

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#11878) Real_Necro válasza rizso (#11877) üzenetére


Real_Necro
veterán

Mennyi idos?

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#11879) DeFranco válasza rizso (#11877) üzenetére


DeFranco
nagyúr

van akinek beválik a hinta, a szellemi fejlődésének is jót tesz, ha bírja, érdemes kipróbálni (bár ha plafonba fúrni nem lehet, akkor az állvány nagy helyet vesz el)

egyébként meg kitartás, türelem, idézőjelbe tett "szigor". meg kell tanulni neki elaludni, az elalvásban együttműködni, ez neki nem triviális, de minél előbb szoktatjátok hozzá annál jobb, csak eszméletlen szívás addig.

been there

(#11880) Real_Necro válasza DeFranco (#11879) üzenetére


Real_Necro
veterán

Mi most a 2 ev 3 honapos fiunkkal ott tartunk, hogy delutan es este mese, majd szepen macival, capaval, mosomacival, micimackoval, patkanyokkal stb... egyutt alvas. Ebbol az elso 3 a favorit. Betakarom, vagy o magara huzza a takarot es leulok melle a fotelba. 10-15 perc mulva mar alszik. Elotte picit beszelget plusseivel, megolelgeti oket meg ad nekik nagy cuppanosat.

Este kiegeszul annyival, hogy furdes utan meg ad puszit anyanak meg huginak.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#11881) davenport válasza Real_Necro (#11880) üzenetére


davenport
aktív tag

Akkor még nálunk is ment. Most viszont majd egy évvel később már nehezen fekszik le, mert látszik rajta, hogy mindenről tudni akar, fél hogy kimarad valamiből. Még egy kis LEGO, még egy mese, még pisi, még tej stb. + ott a kistesó, aki néha pont akkor riad fel, amikor egyest altatnánk. A délutáni altatás, ha nem az oviban van vagy összejön, vagy nem.

No money, no honey.

(#11882) DeFranco válasza Real_Necro (#11880) üzenetére


DeFranco
nagyúr

2 év 9 hónap, kb. ugyanez, mondjuk én csak hallomásból tudom, nem én altatom. de nagyjából ez a koreográfia, mese, betakarás, alvás, esetleg opcionálisan kis dúdolás, kezet fogás, melléfekvés.

van hogy van némi polgári engedetlenség de előbb utóbb győz a karhatalom, nem nagyon érdemes kukorékolnia.

(#11883) Real_Necro válasza DeFranco (#11882) üzenetére


Real_Necro
veterán

Atvettem en az esti altatast (meg most, hogy itthon vagyok majdnem egesz decemberben a delutanit is), mert parom a pocakjaval mar nem birta, most meg a kislanyunkkal van jobban elfoglalva. Gyorsan sikerult atallitani az agyban elalvasra, ugye o olben alvos volt.
Volt, hogy betegen felebredt este es jott at hozzank, de vissza vezettem agyba, betakartam es mar aludt is. A melle fekvest nem szereti, vigyaz a kis sajat szemelyes terere. Persze anya melle szeret olykor befekudni.

Davenport:
Nem lehet, hogy eppen a meg egy kis ez meg az a baj? Nalunk nagyival jatszotta el ezt, igy lett este 5 mese meg 1,5 oras altatas. En nem hagyom.

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#11884) davenport válasza Real_Necro (#11883) üzenetére


davenport
aktív tag

Öregszik, és nyílik ki a csipája, mi pedig a kétgyerek mellett fáradunk. Próbálunk következetesek lenni, kemények, és határozottak, de nem mindig sikerül, különösen hogy a kicsi nem jó alvó, így az éjszakák elég horrorisztikusak, engem pedig gyilkol a munkahelyem így év vége felé.

[ Szerkesztve ]

No money, no honey.

(#11885) zsoltzsolt válasza DeFranco (#11879) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Nem kell állvány, ajtófélfába is lehet rögzíteni, az a lényeg, hogy átmenjen rajta a falba.

[ Szerkesztve ]

(#11886) DeFranco válasza zsoltzsolt (#11885) üzenetére


DeFranco
nagyúr

1: kerülgesse az ajtóban aki akarja
2: ha a plafonba nem fúrhat (pl. mert albérlet, önkormányzati lakás, fémellenes szekta, akármi) akkor nagy valószínűséggel a főbérlő/jegyző/szektavezér az ajtó szétb...armolását sem fogja díjazni

(#11887) Real_Necro válasza DeFranco (#11886) üzenetére


Real_Necro
veterán

Batyamektol 2 eves szulinapjara kapott a fiam egy fa hintat. Mivel nalunk a teto es mennyezet konnyuszerkezetes, csak a falak teglak, igy maradna az ajtokeret, amit meg nem fogok elcsufitani, szoval tavasszal a homokozo meg a csuszda melle lesz egy hinta, addig meg 10 perc gyalog a jatszoter. :)

Ja es johet ronkhintas ajanlat, ha valaki ismer jo kivitelezot. Jaszberenyi uton lattam mar egyet...

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#11888) DeFranco válasza Real_Necro (#11887) üzenetére


DeFranco
nagyúr

(#11889) Real_Necro válasza DeFranco (#11888) üzenetére


Real_Necro
veterán

Ennyi szabad idom nekem nincs, ellenben megkeresem az arat, de koszonom. ;)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#11890) DNReNTi


DNReNTi
őstag

Sziasztok,
Probaljuk a paratartalmat magasabban tartani a picibaba kedveert, azt olvastuk ugyanis, hogy 50-60% koruli paratartalom ajanlott az ujszulott szobajaba. Ezt sikerul is teljesiteni, cserebe megjelent a penesz a hidegebb sarkokban... Atlag 23 fok van, napi 2x szelloztetunk. Mi az aranykozeput ebben az ugyben? Par eve a konyhaban is kuzdottunk a penesszel, viszont akkor nem volt egy baba is a kepben. :D

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#11891) jansky1 válasza DNReNTi (#11890) üzenetére


jansky1
senior tag

Páramentesítő :DDD

(#11892) DeFranco válasza DNReNTi (#11890) üzenetére


DeFranco
nagyúr

sólámpázzatok, kis mértékben, de az is légterápia és fűtsetek jobban.

nem nagyon tudsz érdemben mit csinálni ha relatív páratartalomban határozod meg a célértéket, mert a hideg sarokban ugyanúgy kiül a penész. esetleg ha van mód azt lokálisan melegíteni valahogy (amire kicsi az esély) akkor azzal tudsz nyerni. de ezt nem tudom hogy lehet kivitelezni, én a pc-t betettem egy ilyen hideg sarokba, az mozgatja is a levegőt, és meleget tol hátul nem is kis mértékben.

inkább legyen száraz a levegő mint penészes, kompenzáljátok mással, amivel tudjátok, takarítsatok bőszen (csökkentve a por mennyiségét) és valahogy átvészelitek ezt a két hónapot.

(#11893) DNReNTi válasza DeFranco (#11892) üzenetére


DNReNTi
őstag

Koszi a tippeket! Solampa van. Kiraly. Akkor kicsit lentebb megyunk a paraval, illetve igyekszunk melegebbre futeni. Meg arra gondoltam, hogy sotombot teszek be talba az ilyen sarkokban. A konyhaban mukodott, nem tudom a picurt mennyire zavarna, ha zavarna egyaltalan.

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#11894) updog


updog
senior tag

Sziasztok! TORCH vizsgálatokkal van valakinek tapasztalata?

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#11895) rizso válasza Real_Necro (#11878) üzenetére


rizso
addikt

4 hónapos. Amúgy most egy újabb doki azt mondta, hogy kötött a kiscsávó izomzata, kéne tornára járni vele, a feszesség is okozhat frusztrációt nála, amiatt is lehetnek a hisztik. Előtte egy másik okos doki meg pont azt mondta, hogy az ég világon semmi gond, nem kell külön mozgtani, tornáztatni...

Def: ja, tudom, altatás az kényes pont - meg nem is. Este nagyon ügyesen elalszik, nappal viszont nem megy neki, hiába van sötét, hiába vannak ugyanazok a feltételek, mint este, ha nagy nehezen el is alszik, akkor max fél, nagyon nagyon max egy óra, és akkor is általában ordítva ébred. Reggel általában meg tök vidáman kelünk, ébredés után még egy csomót gagyog, hallatja a hangját, leköti magát :)

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#11896) Gergőke88 válasza rizso (#11895) üzenetére


Gergőke88
addikt

Mi járunk a szinten 4 hónapos kisfiúval. Szerintem érdemes elmenni egy konzultációra, hogy megnézzék.

(#11897) rizso válasza Gergőke88 (#11896) üzenetére


rizso
addikt

Megyünk mindenképpen, ez nem is volt kérdés :)

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#11898) Real_Necro válasza rizso (#11895) üzenetére


Real_Necro
veterán

Mi nem sotetitettunk sem elso sem masodik gyereknel nap kozben. Szokja, hogy van esti meg nap kozbeni alvas. :)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#11899) mirci18 válasza DeFranco (#11886) üzenetére


mirci18
addikt

Engem nem zavar az ajtófélfában pedig verem a két métert.
A hintát naponta többször fel kell rakni mert hetek óta a fiam a legtöbbször abban szeret lenni.
Hisztizik ha nem kapja meg.
Próbáljuk neki nyugodtan kulturáltan elmagyarázni hogy ne akarjon folyton hintázni. Ne akarjon folyton hisztizni legyen türelemmel.

Ezt vagy megérti vagy nem.Viszont meglepődtem rajta hogy mennyire beindult a tanulásban.
Mennyire gyorsan megtanult motorozni.
Nyáron még tologatta a motorját.
Most meg 16 hónapos. Nagyon sok dolgot megért.Imádom ahogy folyton követ figyel engem. Ahogy mosolyog grimaszol rám.

Más:
Jövőre szeretném ha saját szobája lenne a fiamnak. De félek hogy hiába kap másik szobát nem tudom átszoktatni. Jelenleg hiába altatjuk el minden este és utána be a saját kiságyába.
Később mégis felébred és be kell rakni közénk.
Ami most még azzal is jár hogy az anyját a falhoz szorítja közben rugdossa.

Jövőre szerintetek mit érdemes tenni hogy a végén sikerrel járjunk költöztetés ügyileg.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#11900) tildy válasza Real_Necro (#11880) üzenetére


tildy
nagyúr

Szerencses vagy, nalunk nem egyszer volt, hogy en mar reg bealudtma mellette, mire o bealudt (ferjem kinn dolgozott a feszerben, bejott felorankent ranknezni, en mar aludtam,a gyerek meg nem. Este 11kor. )

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.