Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11951) Goose-T válasza rgeorge (#11948) üzenetére


Goose-T
veterán

Nálunk most ment át a nagyobbik, 4 éves gyereken a bárányhimlő. Gondolom ezután az egy éves kislányunk jön. :D A nagyfiú nagyon jól viselte egyébként.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#11952) Real_Necro válasza Goose-T (#11951) üzenetére


Real_Necro
veterán

Oltast nem kaptak? Tudtommal sokkal szenvedosebb lefolyasu a dolog, ha testvertol kapja el...

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#11953) Goose-T válasza Real_Necro (#11952) üzenetére


Goose-T
veterán

Mikor kijönnek a tünetek, akkor már késő beadni az oltást.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#11954) Real_Necro válasza Goose-T (#11953) üzenetére


Real_Necro
veterán

Értem, de nálunk már réges régen megkapta... ;)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#11955) Goose-T válasza Real_Necro (#11954) üzenetére


Goose-T
veterán

Basszál le, rossz szülők vagyunk stb. :U Egyébként a nagyobbik gyereknél még nem volt kötelező az oltás, a kisebbik pedig még nem is kaphatta volna meg, mert most volt csak 15 hónapos (15-18 hónapos korban kapják).

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#11956) Real_Necro válasza Goose-T (#11955) üzenetére


Real_Necro
veterán

Nem leszúrás, és semmilyen jelzőt nem tettem rátok, kollégám tapasztalatait osztom meg. Ott az egyik gyerkőc testvértől kapta és rajta intenzívebben elő jött, mint aki "haza hozta", azaz szenvedett a gyerkőc rendesen. Anno ő javasolta, hogy érdemes beoltatni.

Mi úgy vagyunk vele, hogy nem csak a kötelezőket adattuk be, hanem a fizetőset is. A rota mondjuk kimaradt...

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#11957) DeFranco válasza Real_Necro (#11956) üzenetére


DeFranco
nagyúr

testvértől alapból súlyosabb elkapni, nem tudom miért, én is ma hallottam. a himlőoltás meg erősen kérdőjeles még, sok érv szól ellene is, nincs vele sok tapasztalat mert nagyon új még, azt sem tudják meddig ad védettséget.

mi is beadattuk, de nem csodálom, ha valaki nem adatta be, mi is sokat agyaltunk rajta, mert sok a bizonytalanság az oltással kapcsolatban.

(#11958) rgeorge


rgeorge
addikt

Mi itthon maradtunk, mert bár csak a kiütések látszanak és semmilyen más tünet nincs (se láz, se viszketés, se levertség, semmi), de azért óvjuk az osztály maradékát (tegnap ugyanis még volt suliban). A dokihoz megyünk délután, de fénykép alapján egy lakonikus választ kaptunk: Bárány!

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#11959) DNReNTi válasza Real_Necro (#11956) üzenetére


DNReNTi
őstag

Nekunk epp nem reg adott egy listat a gyerekorvos a fizetos opcionalis oltasokrol... Hat szerintem egy jo 150k lenne a vegosszeg ha mindet kernenk. A rota pl 38k ha jol emlekszem... Durva azert.

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#11960) adalbert1 válasza DNReNTi (#11959) üzenetére


adalbert1
veterán

Nézzetek utána, hogy az önkormányzat nem ad-e rá támogatást, nálunk a XIII. kerületben a rota elleni oltást 70%-kal támogatják, így csak valami 11-2k volt, csak egy igénylést kellett beadni, amit elbíráltak.

Real_Necro: de ha 7 hónap múlva úgy is költöztetek, akkor nem volt kicsit pénzkidobás? Vagy vittétek magatokkal az összes bútort is? Én azért nem szeretnék túl sok pénzt a lakásba ölni, mert ha pár éven belül sikerül családi házba vagy nagyobb lakásba költözni, akkor azt lehet, hogy az árban annyira nem tudom érvényesíteni - persze itt a piactól is erősen függ, hogy esetleg fognak-e esni az árak, jelenleg elég nagy a különbség a jelenlegi lakásunk értéke és egy olyan között, amit már minőségi váltás lenne (vagy családi ház között).

(#11961) ZiD


ZiD
tag

Hello,
Kis bevezető a kérdés előtt :) Gyermeknek eddig a meseolvasás kimaradt, mert ölben ülve inkább ő lapozott, vagy bármit csinált, nem ölben pedig nem figyelt. Most 3 évesen megint nekiveselkednénk, de nem mozgok otthon a mesekönyves témában :)

Tud valaki olyan mesekönyvet ajánlani, amiben viszonylag rövid, egyszerű mesék vannak? Pl állatosak?

Előre is köszi :R

(#11962) Real_Necro válasza DNReNTi (#11959) üzenetére


Real_Necro
veterán

Naja, egy vagyon, mi most kezdtunk neki a masodikkal... :)
A rota azert kimaradt, mert baratok elmondasa szerint elegge vigyazni kell higieniara, el ne kapjuk, mi meg sajnos elegge hajlamosak vagyunk ilyenre.

Adalbert1:

Amikor vettuk meg nem volt kilatasban a koltozes, csak a gyerkoc szuletese, ugy rendezkedtunk be.

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#11963) Real_Necro válasza ZiD (#11961) üzenetére


Real_Necro
veterán

Bogyo es baboca, Boribon.
Nalunk ez a slager regota, 2 ev 3 honapos a fiunk.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#11964) Jofi81 válasza ZiD (#11961) üzenetére


Jofi81
őstag

(#11965) ZiD válasza Real_Necro (#11963) üzenetére


ZiD
tag

és Jofi81. köszönöm :R

Szerk: DeFranco szintén köszi!

[ Szerkesztve ]

(#11966) DeFranco válasza ZiD (#11961) üzenetére


DeFranco
nagyúr

bogyó és babóca, boribon, kipp kopp ezek a slágerek, de általában ezek hosszabbak (bár szerintem le fogja kötni, ezeknek varázserejük van)

bartos erikától van még a zakatoló meg a zsákbamacska, ezek versesek de baromi jó ritmusképlettel rendelkező maxiaranyos versek vannak benne szokásos bartoserikás illusztrációval

aztán jön a hoppla meséi meg a brúnó sorozat fut most nagyon szintén bartosok, de ezek már hosszabbak viszont amúgy zseniálisak (építészmérnök a nő és három vonallal rajzol mérethelyes és felismerhető stílusazonos lánchidat, durva látni hogy "gyerek stílusban" mennyire pontos)

(#11967) CharlieDrop válasza Real_Necro (#11963) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Bogyó és Babóca mellé még
Anna, Peti és Gergő

Meg Kuflik

De bármi oké, ami ilyen korúaknak való

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#11968) kraftxld válasza ZiD (#11961) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Nekünk ez a sorozat jött be nagyon: [link]
A 2 éves gyerkőc is megy a polchoz, hozza a könyvet és kéri, hogy olvassuk.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#11969) DeFranco válasza kraftxld (#11968) üzenetére


DeFranco
nagyúr

tőle a graffaló jött be nálunk meg a graffalókölyök

(#11970) zsoltzsolt válasza DeFranco (#11969) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Még szép, hogy az jön be a gyerekednek, hiszen az a Graffolo kiköpött te vagy. Igaz nem kék, de azért hasonlít 😂

(#11971) mirci18 válasza Elemental (#11945) üzenetére


mirci18
addikt

Én is pont ugyanezt mondtam.
Számomra ami fontos lessz a jövőben az az úszás és esetleg valamilyen sport.
Az angol nyelvvel sincs semmi bajom. Emlékszem ovodában így tanultam meg sok színt és számot.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#11972) mirci18 válasza adalbert1 (#11949) üzenetére


mirci18
addikt

Persze volt penészedés.
Sajnos egy pár éve a friss festéssel eljött a penészedés.
Előtte nem páramentesítettünk sehogy.
Emeletes házban lakunk mind a földszinti mind a hálószobában használok egy egy páramentesítőt.
Akkor szoktam elkezdeni használni ha kijön a penész a falakon.
Amikor kialakul lefújom Savo-val. Majd 2-3 hónapig míg nem tudunk tartósan hosszabb ideig szellőztetni használjuk a Ceresitet.

De érdekes módon nekünk ennyi is elég.
Van két olcsóbb hőmérő állomásom az elvileg 65-80 %-os páratartalom közt szokott mutatni mind a két szobában tehát relatíve eléggé magas.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#11973) DeFranco


DeFranco
nagyúr

nagy a csend, mindenkinek a fején ugrálnak? :DDD

(#11974) DNReNTi válasza DeFranco (#11973) üzenetére


DNReNTi
őstag

Ne is mond ... :DDD
Vegre a szopcsizas beallt szepen, erre az alvassal vannak gondjaink... Minden perc arany, amikor csend van a hazban.

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#11975) Real_Necro válasza DeFranco (#11973) üzenetére


Real_Necro
veterán

Tegnap ota az 1Ftos duplo a slager, lekoti a gyerkoc figyelmet. Ma meg fodraszkodtunk... jelenleg mami olvas neki meset... :)

Kiscsaj meg furdes utani szopin van.

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#11976) davenport válasza DeFranco (#11973) üzenetére


davenport
aktív tag

Mikor írtad éppen egyedüli dadus voltam a két gyerek mellett estig. Mindig elcsodálkozom hogy mennyi energia van bennünk.

A kevésbé jobb rész, hogy kb. este fél tíz mire ágyba kergetjük őket, és a kicsi akkor is felkel 5 körül reggel. Úgyhogy most kávé és zombiüzemmód a melóhelyen.

No money, no honey.

(#11977) rgeorge válasza DeFranco (#11973) üzenetére


rgeorge
addikt

Mi dec. 31 0400-tól a következőkkel küzdünk: vírusos hasmenés + cérna giliszta + bárányhimlő a gyerkőcnek, feleségem cége ügyviteli rendszert cserélt, az én munkahelyem irodáját pedig lezárta a bérlő, mert a másik cég, akivel együtt vagyunk nem fizet bérleti díjat október óta.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#11978) DNReNTi válasza rgeorge (#11977) üzenetére


DNReNTi
őstag

Na jo. Nem panaszkodom. Kitartas. :U

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#11979) Goose-T válasza rgeorge (#11977) üzenetére


Goose-T
veterán

Nálunk meg ma jelent meg az első pötty a kislányon, miután a nagyfiú már átesett a bárányhimlőn. Szuper! :D

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#11980) zsoltzsolt válasza Goose-T (#11979) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Nálam meg az egyik lány szakdolgozatot ír és vizsgaidőszak, másik lányom a mester diplomájára készül és szintén vizsgaidőszak 😁.

(#11981) emmm válasza zsoltzsolt (#11980) üzenetére


emmm
senior tag

Nálam csak szimplán beteg a lyány. :D

(#11982) zsoltzsolt válasza emmm (#11981) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

:C
Jobbulást neki!

(#11983) emmm válasza zsoltzsolt (#11982) üzenetére


emmm
senior tag

Köszi :) Ma már ment bölcsibe.

(#11984) zsoltzsolt válasza emmm (#11983) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Már jár egy ideje vagy most fog kezdeni?
Nagyobbik lányom meg ma kapott 5-öst a szerkezeti kémia vizsgán az ELTE-n 😀

(#11985) tboy93


tboy93
nagyúr

Sziasztok! Hirtelen jobb topikot nem talalvan, feltennem a kerdest, mesterkepzesen tanulo baratnom elso gyerekunkre a 126-127k brutto gyed-bol mennyit fog megkapni? Milyen levonasok vannak belole?

(#11987) tboy93 válasza zsoltzsolt (#11986) üzenetére


tboy93
nagyúr

Szia! Köszi, de ezeket mar mind olvastam. Tudjuk hogy jarni fog, azt is hogy 2 evig es azt is hogy brutto 126k huf/hó, csupan azt nem talalom sehol , hogy ebbol mennyi a levonas :F

(#11988) ZiD válasza tboy93 (#11987) üzenetére


ZiD
tag

Ezt nézzétek meg, melyet gyötrelmes keresés árán találtam meg ;]

[ Szerkesztve ]

(#11989) davenport válasza tboy93 (#11987) üzenetére


davenport
aktív tag

Ez akkor tisztán diplomás gyed ugye? Bár végülis mindegy, mert ugyanannyi a levonás:
Szja előleget (15%) és 10% nyugdíjjárulékot vonnak belőle, azaz összesen 25% jön le belőle, így 94.763,- Ft lesz a nettó.

No money, no honey.

(#11990) tboy93 válasza davenport (#11989) üzenetére


tboy93
nagyúr

Júli óta be van jelentve 4 órában, de nem hiszem hogy ez sokat nyom a latba :N

Köszi az infót, én is ~95 környékére számítottam.

A családi adókedvezményt én venném fel, ha jól tudom a gyerek születése után vissza tudjuk igényelni akkor is ha nem vagyunk házasok és bejegyzett élettársi viszony sincs?

(#11991) davenport válasza tboy93 (#11990) üzenetére


davenport
aktív tag

Az kb. olyan mint a családi pótlék, így nem kell nyilvántartott/bejegyzett élettársi.
Sajnos magzatra valóban nem vehető igénybe ebben a felállásban, csak visszamenőleg a születés után tudod az adóbevallásban érvényesíteni.

Annyi hogy a 2017-es időszakból idén, az ideiből pedig jövőre lesz pénz. Arra nem gondoltatok, hogy a barátnő 4 órásából vegyétek le a kedvezményt, amíg a magzatra szól, utána pedig ha megszületik a törpe, akkor kértek egy módosítást, és onnan már te is igénybe veheted?

No money, no honey.

(#11992) tboy93 válasza davenport (#11991) üzenetére


tboy93
nagyúr

Első kérdés, hogy fél év alatt 4 órában minimálbéren termelt-e annyi adót, hogy ki tudjuk venni azt a 60k-t, mert ugye csak a befizetett adóból lehet visszaigényelni :F

Másik kérdés, hogy jár-e ez a munkáltatóra nézve valami hátránnyal, ugyanis a szülei cégébe volt bejelentve.

(#11993) davenport válasza tboy93 (#11992) üzenetére


davenport
aktív tag

Valszeg nem, viszont elvileg járulékból is igénybe vehető, de szerintem egyeztessetek - ha van - a munkáltató cégének a könyvelőjével, mert ez már az a határvonal, ahol az én tudásom már ingatag.

[ Szerkesztve ]

No money, no honey.

(#11994) tboy93 válasza davenport (#11993) üzenetére


tboy93
nagyúr

Probalkoztunk mar, de az a konyvelo nem nagyon volt a toppon, nem tudott segiteni, ami mondjuk eleg rohej :U Keresnem kell egy normalis konyvelot, vagy be kell menni az oep-hez...

Minden esetre koszi az eddigi segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#11995) mirci18


mirci18
addikt

Sziasztok.
Ki hogy smint van mostanában?
Mi és a gyerkőc jól vagyunk.
Bár a feleségemmel megfáztunk de a gyerek jobban bírja mint mi.
Egy hete átalakult az esti alvás is.
Eddig 19:30-kor fürdetés 20:00-kor Tápszer és altatás 20:30-kor alvás.
Most már 20:00-kor hiába altatnánk nem fekszik le csak inkább 21-22 óra körül.
Egyre több dolgot és kérést megért egyre jobban ki tudja magát fejezni.
Imádni valók ebben a korban.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#11996) DNReNTi válasza mirci18 (#11995) üzenetére


DNReNTi
őstag

Hali,
Mi most 8 hetesek vagyunk, vannak jobb es rosszabb napok. Az alvas meg mindig kihivas, de szerencsere mas gond nincs. Neha hasfajas (?), vagy csak durvabb hiszti, nehez eldonteni. Megvolt a csipovizsgalat, es a ~6 hetes altalanos szerviz, szerencsere minden rendben. Lett egy koldokservunk, de a dokik szerint nem kell tartani tole, csak nezegetni kell, hogy puha / visszanyomhato e, aztan majd elmulik.

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#11997) Real_Necro válasza DNReNTi (#11996) üzenetére


Real_Necro
veterán

Koldokserv kb minden babanal van. Nalunk mindket esetben jelentkezett. El fog szepen mulni, nem kell nyomkodni.
Hasfajas is ismert, fiam is az volt, most lanyom is az, de neki most adunk napi 1 teaskanal gripe watert, ami segit.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#11998) DNReNTi válasza Real_Necro (#11997) üzenetére


DNReNTi
őstag

Wow. Ezt lehet adni pusztan anyatejes babonak is?

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#11999) RaiDani válasza DNReNTi (#11998) üzenetére


RaiDani
tag

Sziasztok!

Mi hasfájásra következőket próbáltuk: Infacol, Espumisan, Gripe Water. Egyik se segített. Ellenben a sok hordozás (Little Frog szövött kendő) és a tornáztatás minden alvás előtt/után igen! :)

[ Szerkesztve ]

(#12000) DNReNTi válasza RaiDani (#11999) üzenetére


DNReNTi
őstag

Mi is Infacol-t szoktunk adni 4-5 napig ha elojon a hasfajas, szerencsere nem sulyos, es nem is allando. En karban szoktam huzgalni, vagy ha mar nem birom akkor babahordozoban ringatom, ezeket imadja. Tornaztatni is szoktam. :) Koszi a tippeket!

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.