Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9551) Balinov válasza DeFranco (#9550) üzenetére


Balinov
félisten

Necroeknal tudom, hogy hany eves a kisordog de nalatok Elnokur es emmm-eknal a kiscsaj mennyi idos?

Nagy vonalakban mi is hasonlo cipoben jarunk a kis tazmanordoggel, aki jovo heten lesz 26 honapos..szoval pont jo a tema, ne hagyjatok abba, mert erdekfeszito es szeretnek tanulni belole :R

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#9552) DeFranco válasza Balinov (#9551) üzenetére


DeFranco
nagyúr

emmm majd megmondja, de hozzánk közel van (ki tudod sakkozni amúgy a fórum historyból) Elnök úr épp ma 19 hónapos.

(#9553) #76385920


#76385920
törölt tag

Üres ásványvizes pet palack....

Csodákra képes. :DDD

Lehet velük kuglizni, recseg, ropog, stb. Az én gyermekemet úgy cirka. 20-30 percre le is kötötte, hátha ti szerencsésebbek vagytok! :D

Mondjuk egy idő után már idegesítő a hangja. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#9554) emmm válasza Real_Necro (#9549) üzenetére


emmm
senior tag

Én elfogadom, amit mondasz és alapvetően egyet is értek vele. Viszont úgy gondolom, nem volt már más megoldás. Bőven az átlag felett van a makacssága és az energiaszintje, ezt a gondozónők is megállapították.
Amúgy, mint írtam, nem tervezem az alkalmazását, viszont innentől kezdve keményebben fogom a gyereket, mert nem megy másképp.

Ez most mindenkinek: nekem az a tapasztalatom a témában, hogy először mindenki hallgat róla, aztán ha valaki felvállalja, akkor jön a kőzápor (ez most itt még elmaradt), majd hogy-hogynem kiderül, hogy többeknél is megtörtént a dolog... :) Mint az egyik kedvenc példám, amit látok: mindenki k*rva tökéletesnek mutogatja/meséli a gyereket/gyereknevelést, teszi ki a cuki kis képeket a f@szbúkra (mi is teszünk ki!), közben meg alig várja mindenki, hogy végre jöjjön a nagymama/tesó/akárki és átvegye, vagy leadja a bölcsiben/oviban, mert az idegállapot már a végkimerülés határán van :D

(#9551) Balinov: egy hónap van az Elnök úr és a mi Nórink között, tehát 18 hónapos.

(#9553) Famalac: az összes ilyen és egyéb játékon/foglalkozáson túl vagyunk. Rajzolás, éneklés, olvasás, mondókák, apával lovacskázás, bújócska, fogócska, gyere-segíts-kapsz-valami-feladatot cuccon régen túl vagyunk. Abszolút sokat foglalkozunk a gyerekkel mind a ketten, és mind a ketten következetesek, határozottak vagyunk.

[ Szerkesztve ]

(#9555) DeFranco válasza emmm (#9554) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Ez most mindenkinek: nekem az a tapasztalatom a témában, hogy először mindenki hallgat róla, aztán ha valaki felvállalja, akkor jön a kőzápor (ez most itt még elmaradt), majd hogy-hogynem kiderül, hogy többeknél is megtörtént a dolog... :) Mint az egyik kedvenc példám, amit látok: mindenki k*rva tökéletesnek mutogatja/meséli a gyereket/gyereknevelést, teszi ki a cuki kis képeket a f@szbúkra (mi is teszünk ki!), közben meg alig várja mindenki, hogy végre jöjjön a nagymama/tesó/akárki és átvegye, vagy leadja a bölcsiben/oviban, mert az idegállapot már a végkimerülés határán van

nagy +1

kőzápor szerintem nem lesz, ez azért egy higgadt, normális csapat, nem véletlenül pampogtam anno amikor ebben elindult egy negatív trend, mert amilyen módon itt lehet társalogni komoly témákról, az nagy érték.

meg úgy általában is, minden szóval egyetértek... hú de sokszor buktam már ki ezek miatt én is :D

(#9556) Balinov válasza DeFranco (#9555) üzenetére


Balinov
félisten

Megegy plusz egy! Nálunk a Mókus 26 hónapos és igen, dackorszak, akarat, néha hiszti megy 1000el

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#9557) Doggy dog


Doggy dog
senior tag

Nálunk 1 hónapja jön 8 fogunk.Rágó is + szemfog is.
Anya azóta a kisszobában alszik,mert éjjelente többször felkel.1x aludt reggel fél 6ig.
+ 3 napja szokja a napközbeni 1x alvást.
Úgyhogy :O

[ Szerkesztve ]

APA LETTEM! Samsung Galaxy S4 Active GT-I9295

(#9558) Balinov válasza Doggy dog (#9557) üzenetére


Balinov
félisten

Átérzem, szemfog kegyetlen tud lenni, mi is mrgszenvedtuk anno. Most a változatosság kedvéért egyszerre 4 orlofog jön, mindenki happy, vidámság

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#9559) Goose-T válasza Doggy dog (#9557) üzenetére


Goose-T
veterán

Mindenkinek egyszerre jön a foga a családban? Szörnyű lehet. ;]

Komolyan, hanyagoljátok már azt a többes szám első személyű mondatokat, ha a gyerekről írtok, annyira szánalmasak. :U Ne süllyedjünk már le az NLCafé és a Bezzeganya szintjére.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#9560) DeFranco válasza Goose-T (#9559) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nyolc fogunk van, bekakiltunk, tanulunk járni... :D

(#9561) Balinov válasza DeFranco (#9560) üzenetére


Balinov
félisten

😉😂😁

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#9562) Goose-T válasza DeFranco (#9560) üzenetére


Goose-T
veterán

Mi pedig már a kettes pelenkát fossuk tele, meg oviba is járunk. Ilyen a kétgyermekes családok élete. :D

Félretéve a tréfát, már 18 napos a kishugi, és eddig nagyon jó gyerek. Eszik, alszik, nézelődik, keveset sír és tölti a pelenkákat mindenféle cuccal, amivel kell. A dokik szerint is minden rendben van vele. :) Hasfájás sincs egyelőre.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#9563) Melack válasza Goose-T (#9562) üzenetére


Melack
veterán

Nagytesó hogy bírja a megváltozott rendet?

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#9564) tildy


tildy
nagyúr

Epp munkahelyet keszultem valtani mostanaban, erre besikerult egy pozitiv teszt. :Y Na nem mindtha nem orulnek neki :C :DD
Na jo tevolegesen ott kellett lenni, nomeg kis kulonbseget akartunk amugyis:D Szoval nem veletlen.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#9565) Goose-T válasza Melack (#9563) üzenetére


Goose-T
veterán

Eddig elég jól bírja, nem vettünk észre semmi különösebb változást a viselkedésén. Kíváncsi leszek, milyen lesz később.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#9566) emmm


emmm
senior tag

Nálunk is megy még a fogzás. De már csak az utolsó négy rágó van hátra, aztán annyi. Legalább egyszerre jönnek :DDD

Az elmúlt egy hónapban, hogy éjszaka, mikor felkel, és visszarakom altatás után, ordít és nem akar az ágyba visszafeküdni. Kipróbáltam, mi van, ha hagyom sírni. Láss csodát, eleinte pár perc, majd mostanra fél perc után csend van reggelig. :)

(#9564) tildy: akkor ez jó hír, gratulálok! :C

(#9567) tildy válasza emmm (#9566) üzenetére


tildy
nagyúr

Koszonom! Meg nagyon az elejen vagyunk, szoval meg semmi nem biztos, nem vagyok mar fiatal, de bizakodunk, hogy minden rendben lesz.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#9568) Balinov válasza tildy (#9564) üzenetére


Balinov
félisten

Gratula! :C

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#9569) Doggy dog válasza Goose-T (#9559) üzenetére


Doggy dog
senior tag

Köszönöm a hsz-ed! :C és azt is hogy végigolvastad a szánalmas írásomat!

tildy:gratulálok

[ Szerkesztve ]

APA LETTEM! Samsung Galaxy S4 Active GT-I9295

(#9570) Balinov


Balinov
félisten

Visszaterve a magatartaskerdesre. Oroszlán ur ma 0, azaz nulla percet birt a bolcsiben aludni (atlag 2, min 2.5, max eddit 3 ora volt), erre 6kor ulteben a csipszestal felett bealudt, majd 20 perc szunyokalas utan olyan nyugosen ebredt, mint egy felzaklatott ukrán parlamenti kepviselo, mielott kozelharcba kezd a masik part kepviselojevel:) 7 oraig huztuk, aztan furdetes, vacsi, es kisagy

[ Szerkesztve ]

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#9571) mirci18


mirci18
addikt

Idevágó cikk.

Kinek mi a véleménye róla.
Nekem az hogy sok ilyen mai fiatalt látok akikre ráférne egy kis nevelés.
Én nem szeretném ennyire a fiamat hagyni hogy elkanászosodjon.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#9572) tildy válasza mirci18 (#9571) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem az agyonszeretestol válik a gyerek ilyenne, hanem a következmények nélküli nevelés miatt. Egy szülő akkor is szerethető nagyon a gyerekét, ha a hétköznapokban csak csendes megfigyelo, de amikor szükség van rá, es igazán szükség van rá akkor ott van, mint egy védőháló.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#9573) Real_Necro válasza mirci18 (#9571) üzenetére


Real_Necro
veterán

A profnak szerintem nem volt gyerekszobája.... ezen kívül 1 példából indul ki amire általánosít. Persze van olyan is, csak ez így elég gyenge igazolás. Szerintem.
Lehet, hogy a briteknél ez zajlik, de nálunk azért 82 után is születtek talpraesett emberek, mondom úgy, hogy én előtte jöttem a világra. :)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#9574) emmm válasza mirci18 (#9571) üzenetére


emmm
senior tag

Látom benne igazságot, de erősen általánosít. A mai, mondhatni divatos "nem-nevelem" nevelésnek vannak következményei, ahogy annak is, amit leírt. De én nem látok problémát abban, amit ő "szülői mikromenedzselésnek" hív, csak mellette hagyni kell érvényesülni a gyereket. Ahogy pl. el kell küldeni postára, bevásárolni, satöbbi, ezekből (is) megtanulja a való életet, ami nem a játékról és a szórakozásról szól már.

(#9575) Möhe


Möhe
addikt

Sziasztok!
2éves picinek orrdugulás ellen van megoldás? Furán veszi a levegőt és nehezen is alszik el. Én megoldom magamnak orrsprayel de neki van valami hasonló? A tengeri sós öblítést élvezi és szépen fújja is az orrát.

(#9576) DeFranco válasza Möhe (#9575) üzenetére


DeFranco
nagyúr

salvus víz. ugyanúgy izotóniás mint a tengervizes orrspray (fül-orr-gégész által validálva) csak töredéke. orrcseppes flakont csőrrel meg kapsz 50 Ft-ért a patikában.

páratartalom milyen? nem száraz a levegő? fül-orr-gégész látta már? mióta áll fenn a probléma? én orrcsepp-szerű szert nem alkalmaznék.

(#9577) Real_Necro válasza Möhe (#9575) üzenetére


Real_Necro
veterán

Nálunk gyerekdoki által felírt kikevert orrspray vált be. Előtte orrszívó-porszívó meg üvöltés, majd spray utána megkönnyebbülés. :B

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#9578) Möhe válasza Real_Necro (#9577) üzenetére


Möhe
addikt

Ez érdekelne.

(#9579) mirci18


mirci18
addikt

Válaszolva a cikkre és a ti reagálásaitokra:

A cikk első bekezdésével én sem értek egyet.
Ugyanis annyi történt hogy a technológia előrehaladtával sokkal többen kezdik meg a gyermekeik és saját életük megörökítését mint régen.
Plusz ugye más most a műsorösszetétel s ebben is a lehetőségek mint 20 30 évvel ezelőtt.

Mivel nyugdíjas tanár az író így vélhető hogy vannak saját sérelmei mert egy olyan korban nőtt fel mikor még a szülők sokkal másabbul bántak a gyerekeikkel.
Az idők változnak s az emberek is.

De abban igaza van hogy ma a szülők inkább a gyereküket védik s nem a tanárt.
Annó ha mi rosszat csináltunk az iskolában s kaptunk egy körmöst vagy mást nem a tanárt verték meg vagy jelentették fel hanem leszidtak minket vagy kaptunk egy pofont a tanároknak volt tekintélye.

Én a bajt nem a huszonévesekben látom hiszen én is az vagyok hanem a mai fiatalokban a mai 13-18 évesekben.
S nem azért amiért a legtöbben a régenmindenjobbvolt szleng miatt.

Hanem látom azt hogy a mai fiataloknak tisztelet a kivételnek a szülői szó az már sértés régen féltünk a szülőtől a mai gyerekek már nem.
A mai fiatalok teljesítmény és belefektetett munka nélkül akarnak valakik lenni.
Az internet miatt sem látom hogy jó irányba fejlődnének.

Persze ez inkább városon látom vidéken annyira nem jellemző ez a hozzáállás.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#9580) tildy válasza mirci18 (#9579) üzenetére


tildy
nagyúr

Az internet pont ugy eszkoz, mint a kes, vagy a kalapacs.
Ma sokkal de sokkal tobb info elerheto igy, tehat aki pl tanulni akar, sokkal jobban csillapithatja tudasszomjat.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#9581) mirci18 válasza tildy (#9580) üzenetére


mirci18
addikt

Igen van jó oldala.
Mint pl mai szülőknek.
Nem kell szakkönyveket vennem gyerekneveléssel kapcsolatban hanem itt segítséget találok.
De majd nézz szét a youtubeon a mai tinédzserek videói közt.
Mi tényleg nem voltunk ennyire primitívek és magamutogatók.
Mikor egy közösség nagy része menőnek tart egy embert aki szökik a málna szöveggel rohangál mikor a mai fiatalok egy jó része a karrirer és munka helyett a médiában látja a jövőt.

Mai fiatalok öltözködése viselkedése kiakaszt a folytonos telefonba bámulás is kiakaszt.
De ami a legjobban hogy dolgozni nem akarnak s más véleményét nem fogadják el.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#9582) tildy válasza mirci18 (#9581) üzenetére


tildy
nagyúr

Általánosítás. Gondolom se te se itt a nagy többség nrm ilyennek neveli a gyerekét:)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#9583) mirci18 válasza tildy (#9582) üzenetére


mirci18
addikt

Én két problémás pontot találok. Persze van több is.
Sokszor a szülők nem nevelnek hanem inkább tojnak rá.
A másik nagy gondom hogy ma a szülő közt sokszor barátságot vagy haverságot akar elérni a gyerekénél..
Nem arról beszélek hogy a gyereket folyton verni kellene vagy hogy mi fölényeskedjünk fölötte hanem azt hogy tisztelje a szüleit tudja mit meddig tehet.

Nyilván még gyereket nem neveltem így csak gondolataim vannak.
Én a gyerekemet szeretném tiszteletre becsületre kitartásra tanítani.
Következetesen szabályokat felállítva.

Ami még nagyon zavar hogy sok szülő a könyebb utat választva a gyereket lefoglalja egy okostelefonnal vagy tablettal amitől a gyerek általában csak függő lesz ha nem szabályozzuk be annak használati idejét és gyakoriságát.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#9584) CharlieDrop válasza mirci18 (#9583) üzenetére


CharlieDrop
veterán

"Nyilván még gyereket nem neveltem így csak gondolataim vannak."

Itt a pont, vannak elvek, és lesz egy gyereked, annak meg egy anyja is. Na ezeket összeadva az elvek sokszor mennek a levesbe ;)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#9585) tildy válasza CharlieDrop (#9584) üzenetére


tildy
nagyúr

Ez igy van, megis en is ugy vagyok vele, kellenek az elvek, aztan meg majd modosit rajtuk az ember. Pl mi sem akartunk babakocsit, vegul lett ( sot most mar 3 is van, egyika nagyszuloknel eladasra varva egy stokke xplory v2) , egy cybex cura , amire az autosulest is ra lehet rakni, meg egy hauck sport sp 12 , hogy a bebiszitter konnyen tudjon kozlekedni vele . De ha osszesegeben nezzuk, akkor a legtobbet a csatos ergobabyben volt. Ahogy alapbol is terveztuk.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#9586) Real_Necro válasza CharlieDrop (#9584) üzenetére


Real_Necro
veterán

Még szerencse, hogy nem minden esetben. Egyébként meg ha már családról beszélünk, ésszerűnek látom, hogy a szülők közösen tervezve nevelik a gyermeküket. Nyilván nem kicsit bajos, ha a két szülő eltérő módszereket és elveket vall és szegény gyereket zavarják össze azzal, mit lehet, és mit nem. A következetességen sok múlik. Szerintem.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#9587) CharlieDrop válasza Real_Necro (#9586) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Nyilván nem a szöges ellentétekre gondolok, hanem elég két ember picit mást vall, majd konszenzusra jutnak és következetesen nevelnek valakit, aki vagy elfogadja ezt, vagy nem...

Ez a világ legkeményebb melója és csak nagyon sokára derül ki, hogy jól csináltad, vagy sem

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#9588) Real_Necro válasza CharlieDrop (#9587) üzenetére


Real_Necro
veterán

Persze, mindenki igyekszik jól csinálni... ;)

Sajnos láttam én is példát arra, mit tesz, ha mindent a gyerekre hagynak, meg túlzásba megy az internet és/vagy tablet használat. De van kollégám is, akinek gyereke/unokája képes órákat tévé előtt eltölteni, valósággal rátapad a képernyőre...
Nem azt mondom, hogy ördögtől való a technika, csak ha túl korán kezd neki a gyerkőc annak, hogy mindent legtöbbször 2D-ben "lásson", akkor azon motorikus funkciók, mellyel képes akár egy legóból akár egy fémépítőből alkotni, esetleg rajzolni, színezni, stb... elsatnyulnak.Én úgy vallom, kell a fakocka, kell a golyóvezető, a kirakó, a papírhajtogatás, labdázás, legózás, stb... ahhoz, hogy a gyerek későbbi kreativitása megfelelő mértékű legyen. Ha állandóan csak a youtube-ot meg a 2D meséket/játékokat bújja, egyrészt nem tesz jót a szemének, másrészt szerintem a fejlődésének sem... aztán lesz aki megcáfol, lesz aki egyet ért, mindenki úgy neveli a gyermekét, ahogy jónak látja... ;)

Möhe:

Kicsit megkésve, de kiderítettem az orrspray nevét. Vicces, hogy igazából nincs neve, mert a dokink nevét viseli... lehet valami titkos összetétel... felénk csak úgy hívják, hogy "Sudhoff féle orrspray".

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#9589) CharlieDrop válasza Real_Necro (#9588) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Most mondjam azt, hogy a kicsi egy éves volt mikor már tabletezett?

Szóval ne ítéld el ezt, vedd úgy, hogy ezt is meg kell tanulniuk :)

De legóznak, társasoznak, szerepjátékot játszanak, mindent amit kell. Ha kell lent vannak az udvaron, bringáznak, labdáznak, rajzolnak, gyurmáznak, szóval gyerekek.

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#9590) emmm válasza Real_Necro (#9588) üzenetére


emmm
senior tag

Nálunk is be van ez határolva, a mese is korlátozott időtartamban mehet csak. Egyszer rákapott, alig lehetett leszoktatni róla - ellenben ezzel lehet "zsarolni", némi meséért cserébe akár el is pakolja a játékait. :D Tablet, okostelefon egyelőre tiltólista, és az is marad egy darabig. Inkább rajtam lovacskázzon.

(#9591) Real_Necro válasza emmm (#9590) üzenetére


Real_Necro
veterán

Nálunk nem igazán van tévézés. Most hétvégén bekapcsoltuk kíváncsiságból, tettünk be mesét... nézte kb 2 percig, aztán inkább keresett más játékot.
Mobiltelefonnal már találkozott, de nem játékszer, azokat elrakjuk. Tabletet nem is ismeri. Ráér még szerintünk. :)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#9592) DeFranco válasza mirci18 (#9571) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Ritka nagy marhaság ez a cikk, én nem tudom ez a Krisztina miért hord ide minden szemetet amit összeszed, se füle se farka, cherrypickelt néhány tanulmányt aminek a kétharmada pár tweedzakós prof ökölrázása az ezekaimaifiatalokról*, a vége meg leírja, hogy ahol aktív tehetségfejlesztés folyik ott fejlődnek a tehetségek. No shit sherlock.

* i.e. 1432-ben az akkori egyiptomi profok ugyanígy rázták az öklüket az ezekamaifiatalokra, és természetesen őket is összetört agyagedényeken altatták miközben esténként vacsora helyett fél óráig köpködte őket a család majd meg kellett ásni a saját gödrüket az alváshoz és hajnal háromkor nevelési céllal félholtra pofozta őket a legidősebb nagybácsi majd mehettek vissza aludni. négyig. akkor két órát kőtömböket húztak majd mentek az iskolába, természetesen a reggeli köpködés után.

A nevelési elveidet meg szerintem először tedd majd próbára. Nem mintha nem értenék velük egyet, de húzz le 1-3-5 évet egy tasmán ürdünggel aztán beszélgessünk a konzekvens elvrendszerekről meg a szintaktikai pozitivizmusról.

(#9593) Balinov válasza DeFranco (#9592) üzenetére


Balinov
félisten

+1, a cikket nem olvastam, ahany haz annyi szokas ugye, de legalabb hangosan, tiszta szivbol fel tudtam nevetni a hsz-eden! :R

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#9594) Möhe válasza Real_Necro (#9588) üzenetére


Möhe
addikt

köszönöm! érdeklődöm felőle az itthoni fehér köpenyestől.

:R

szerk: 2 éves a pici, és irigy mindenre,még a másik cuccára is, szóval a tulajnak sem akarja oda/visszaadni, és hirtelen mindig az kell amihez épp odamegy a kipécézett gyerkőc, van trükk ezt kontrollálni?

[ Szerkesztve ]

(#9595) ZiD válasza Real_Necro (#9588) üzenetére


ZiD
tag

Ezért kell a 3D-és TV :DDD

(#9596) CharlieDrop válasza emmm (#9590) üzenetére


CharlieDrop
veterán

ja, mese mehet egész nap, persze a nagynál első a tanulás, de pl vasárnap alvásidőben inkább gyakorolt, így letojom mennyi mesét néz, meg mennyit tabozik.

Ja és mióta megy a konyhafőnök inkább azt nézik, szombaton együtt főztek az anyjukkal...
:)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#9597) Melack válasza CharlieDrop (#9596) üzenetére


Melack
veterán

A tv-nek is van hasznos oldala, ha a tényleg jó ismeretterjesztő és doku műsorok mennek. Kiscsaj 2,5 éves, imádja a meséket, de a tv-t is, bár az ritkán megy (kábeltv nincs is bekötve). Én azt látom rajta, hogy ha bekapcsolunk vmi streamet, és olyan, akkor ragad a tv re, ha nem olyan, megy babázni vagy főzni anyával. Vagy nekem segít.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#9598) Real_Necro válasza Melack (#9597) üzenetére


Real_Necro
veterán

Nevelés kérdése. ;)

Unokaöcsém 5 éves és youtube függő... ha nem az, akkor xbox vagy tévé... :N

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#9599) CharlieDrop válasza Real_Necro (#9598) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Majdnem. Vagy is, vagy nem tudom. Sohasem zavartam el a tévé elől, vagy bármi más elől, hogy hé ne nézd, ne játsz vele. Lehetett XBox-ozni, míg volt, most ami van azzal is játszhatnak, nézhetnek bármit. De mivel nem tiltott, nincs elzavarva, így egy idő után megunja. Persze vannak időszakok, mikor le sem tudod vakarni a mese elől. Ez ilyen. Van amikor úgy nézik, hogy se látnak se hallanak. Ez is ilyen. De mivel nincs elzárva, nem vágyakozik utána, tudja bármikor megtehetné.

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#9600) Real_Necro válasza CharlieDrop (#9599) üzenetére


Real_Necro
veterán

Én nem láttam, hogy meg tudta volna unni... :DDD

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.