Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9651) Ghoosty válasza mirci18 (#9648) üzenetére


Ghoosty
őstag

:D

(#9652) DeFranco válasza Ghoosty (#9651) üzenetére


DeFranco
nagyúr

mitvigyorogsz buzievagy :DDD

(#9653) Ghoosty válasza DeFranco (#9652) üzenetére


Ghoosty
őstag

A fene, lebuktam... :(

(#9654) emmm válasza mirci18 (#9648) üzenetére


emmm
senior tag

Bazz, én plázázok és vásárolok ruhát...és még öltözködni is szeretek!

Hármasmetrószexualitásom van. :U :P :O ;]

Szerk.: most mehetek egy jót babázni Kent-tel...

[ Szerkesztve ]

(#9655) DeFranco válasza emmm (#9654) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Javaslom átnevezni a topicot "Büszke nőies apukák topicja"-ra :))

szerk: ha már így kollektívan kijöttünk a szekrényből, natúr alapozóból ki mit használ ;]

[ Szerkesztve ]

(#9656) mirci18 válasza twine (#9650) üzenetére


mirci18
addikt

Számítottam rá hogy csak poén.
De én ezzel speciel nem szeretek viccelni mert nagyon fontos dolog a szoptatás.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#9657) mirci18 válasza emmm (#9654) üzenetére


mirci18
addikt

És ezt minden héten teszed?

Mert én erre apelláltam.

Egyébként meg akinek nem inge nem veszi magára.
Mindenki máshogy látja a világot.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#9658) emmm válasza mirci18 (#9657) üzenetére


emmm
senior tag

Ha szezonzárás van és kell ténylegesen ruha, akkor igen. ;] Amúgy meg minden nap plázázok...azon megyek keresztül reggel-este :DDD

(#9655) DeFranco : na, na majd most annak hív! ;]

[ Szerkesztve ]

(#9659) mirci18 válasza emmm (#9658) üzenetére


mirci18
addikt

Értem a viccet.

Nektek szeretettel.
[link]

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#9660) twine válasza mirci18 (#9656) üzenetére


twine
addikt

"nagyon fontos dolog a szoptatás"

Erről beszélek én is,,,mellmaszírozással... ;] :D

Nem akartam alpári lenni, ezért is tettem off-ba az "első" postot, és ezért írtam a végén, hogy elnézést, mivel anyukák is olvassák a topicot...

De mint mondják, minden viccnek van alapja,ezért fogalmaztam úgy ahogy!

Ha már meg kell magyarázni: valóban fontosnak tartom az erotikát...hogy a csemete születése után is megmaradjon a tűz...Maradjunk férfiak, és nők, mert ha egy férfi átmegy kismamába,(mint ahogy ezt néha érzem itt a topicban is ) az számomra legalább annyira gáz, mint számodra a "metrók"...Mondom ezt úgy, hogy a 3,5éves fiammal talán több időt töltöttem 11 hónapos korától, mint az édesanyja, mert így dobta a gép a családban...
Szóval oké, bedobtam egy alpári viccet, aminek még a kétértelműsége sem esett le...aztán megmagyaráztam(valszeg egy szar poén volt,ha már magyaráznom kellet :K ) és jössz ezzel, hogy te nem szeretsz a szoptatással viccelni....neeeee mááááááár!
Rendben, megértem! Én viszont igen.... ;)
és ha már itt tartunk.....

"büszke apukák, anyukák"!
alig olvasok olyat, amit annó párszor bedobtam dagadó májjal, hogy x évesen, hogyan biciklizik, hogy próbál utánozni és próbál kézen állni ,hogyan áll 3 évesen a vállamon a strandon és ugrik onnan a felnőtt medencébe a vízbe a srácom...
vagy ha már "kocka" fórum,és nálatok másképp cseperedik, hogyan csomagolja RaR-ba titkosítással a bogyó és babóca összest, vagy miiiittudomén! Viszont annál többet olvasok mellszívóról, meg rettegésről... :U :DDD
Legyetek büszkék, és osszatok meg ti is ilyeneket,,,,remélem vannak családi programok, gyönyörű események, ahol szétfeszít titeket is a büszkeség a gyermeket hallva, látva! Osszátok meg azt is!
Persze emellett bőven van létjogosultsága a tanácsoknak, stb...Csak ebből sokszor inkább súrlódás következik..."mer'...mi ezt másképp látjuk, és csináljuk..mer' szerintünk csak ez, és az a jó"
Annyira általános ez a mentalitás a gyermekes családoknál! Borzasztó....

Valaki nemrég írta is itt, hogy valszeg mindenki a legjobb tudása szerint neveli a csemetéjét, és a tőle telhető legjobbat akarja neki adni...így vagy úgy!

Szóval, nekem mást mond a topic címe...ezért is lettem read only régóta...
Most viszont "jól bepótoltam" ezzel a regénnyel! ;] :P :D

Jöhet a kövezés :B :B

[ Szerkesztve ]

(#9661) Goose-T válasza twine (#9660) üzenetére


Goose-T
veterán

Akkor ha büszkeségről van szó, Petya 3 évesen ilyen ügyesen mászik fel a köteles rámpán. :)
Másfél évesen ilyen ügyesen csúszdázott.
Két és fél évesen pedig így mászott fel a mászófalon.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#9662) DeFranco válasza Goose-T (#9661) üzenetére


DeFranco
nagyúr

a csúszdázós videót néztem meg, mert nekünk korban az az aktuális...

hú de szépen mozog. nálunk nincs ilyen létra, rámpa van, felmászik Elnök úr is, de ilyen koordinációt meg izomerőt (többször karból húzza-tartja magát) nem láttam nála.

hogy csináljátok? hogyan fejleszt(etté/i)tek a mozgását?

(#9663) Goose-T válasza DeFranco (#9662) üzenetére


Goose-T
veterán

Fejleszti ő magát, örökmozgó a szentem. :D Rengeteget járunk játszótérre, már egyéves korban elkezdtük, ahogy megtanult járni, már vittem is rendszeresen. Szerencsére sok változatos játszótér van a közelünkben, volt lehetősége gyakorolni. Az a titka, hogy nagyon akarja, mindenhova fel akar menni, mindent ki akar próbálni a játszótereken, és le sem lehet lőni olyankor, hihetetlen energia van benne. Csak ledobom a játszótéren, és már pörög is, mint a duracellnyuszi. Talán még az lehet a titok, hogy nagyon keveset segítettünk neki, inkább csak arra vigyáztunk az elején, hogy le ne essen, de nem fogtuk a kezét, így jobban felbátorodott.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#9664) Goose-T válasza Goose-T (#9661) üzenetére


Goose-T
veterán

Sőt, három évesen már ezzel a durvább mászófallal is megbirkózott. :)

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#9665) Elemental válasza twine (#9660) üzenetére


Elemental
addikt

Teljesen okés volt ez a poén. Sőt! Én szégyellem magam, hogy, szopás és a mell szavakat egy mondatban olvasva már az anyatej jut eszembe :)

(#9666) DeFranco válasza Goose-T (#9663) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nálunk anyuka túlféltette az elején plusz lehet kicsit túladminisztráltuk, de elég hamar elmegy a kedve attól ami nem sikerül. felmászik a csúszdára, de nálunk ilyen rámpa van, nem létra, ha most tippelnem kellene azt mondanám neki se állna ennek. meg úgy általában ez van, hogy annyira nem fekszik bele a kihívásokba, ha nem megy valami (felmászni az ágyra, meglökni a lendkerekes kisautót, kiszedni a lufit a rácsos ágyból) akkor nem erőlteti. megcsinálja, ha sikerül, de ha nem, akkor úgy hagyja. pl. régen felmászott az ágyra simán, most valamiért nem ment neki, fel is hagyott vele, lufit nem éri el a rácsos ágyban (ő kint, lufi bent) nem nyújtózkodik érte, hanem sír, hogy kell neki. tv-asztal alá berúgott kislabda ugyanez, mutat rá és kéri, ha nem veszem ki vagy ott hagyja vagy követeli valamilyen formában.

tény, hogy a lakás is kicsi, és a szobákban a konvektor és a ruhaszárító állvány miatt sok a tiltott terület, így be is van kicsit korlátozva ha fent vagyunk.

amúgy egy engergiagombóc ő is, szeret is lent lenni, jó a mozgáskoordinációja is, szépen mozog szépen jár, meg is old mindent, de a nagy kihívásokkal nem kínozza magát.

(#9667) mirci18 válasza twine (#9660) üzenetére


mirci18
addikt

Mindenki máshogy látja a dolgokat mint írtam is.
Ezzel nincs is gond.
Mindenki mással viccel.

Büszke apukákról:
Nekem pl furcsa lenne vadidegeneknek áradozni a gyerekemről videón és fényképeken mutatva hogy hogy cseperedik.
Meg én az a fajta vagyok aki büszke a családjára de nem reklámozom őket.
Mert nem ettől leszek jobb ember vagy teljes.

Másrészt ez egy fórum, nekem inkább egy fórum azért van hogy ha gondom van kérdezzek vagy másnak adjak tanácsokat.
A súrlódások azért vannak mert ha már két ember beszélget valamiről akkor az minimum két vélemény.
Nem feltétlen kell eggyett értenünk semmiben se. Én szerintem több értelme van egy kis okfejtésnek ne adj isten egy kulturált moderált vitának mert akkor megismered a másik véleményét és álláspontját.

Azt meg jobb ha megszokod hogy egy gyerekes szülő a legtöbbször vagy elutasítja majd én jobban tudom vagy neveld a saját gyereked címszóval a véleményed ha te nevelési tanácsot akarsz neki adni.
Az ilyen embereket hagyni kell mindenki úgy nevel ahogy akar.

Amit én gyűlölök azok az olyan nagyszülők vagy szülők akik dicsekszenek hogy ilyen vagy olyan drága dolgot vettek a gyereknek ennyiért vagy annyiért.
Vegyen amire van pénze de nem kell felvágni vele.

Plusz én a vetélkedő szülőket nagyszülőket sem szeretem. Akik összehasonlítják az én gyerekemmel az övét és meséli boldogan hogy az övé ebben vagy abban fejlettebb.
Mert képtelenek megérteni hogy nem minden gyerek fejlődik ugyanolyan gyorsan.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#9668) Balinov


Balinov
félisten

bocsanat, dupla lett. Ha erre jarna egy modi, kigyomlalna EZT a hsz-t? :R

[ Szerkesztve ]

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#9669) Balinov


Balinov
félisten

26 honapos Mosolyorszag, bolcsiben korabban szokoevente 1x nem aludt, erre mult heten 1x (heti 3 nap megy bolcsibe) ill. a heten mar 2x mondtak, mikor elhoztuk, hogy Urasag bizony nem alszik. Kis melegitett tejet adni neki, arra bealszik az alt muxik, de mi a fenetol tert at erre a nemalszokra.

Megeszi a reggelit, a tizorait, ebedet (tegnap 2 adaggal) , uzsonnat, futkaroznak, festenek, jatszanak, szoval biza O elfarad, de megis b**ik se bealudni.

Este elalvas elott rendszresen lecummat 180-200ml-t az otthoni vacsi melle, de ma pl levittem kulon itatot, tejjel, de ott azzal sem aludt (reszleteket nem tudok, Anyum kint van nalunk most 3 hetig, o megy erte, 0 angollal,)

Persze, mikor felhozzuk (mindegy, hogy korabban vagy en, 5.15korul, mikor hazaerek) ilyenkor mindig annyira almos, hogy nyuzi miatta (terrorhaza effekt esetenkent)

Mi a fenetol van ez?Hogy lehet ellene tenni? Lehet? Aug vegen 3 hetig voltunk otthon szabin, azota picit valtozott a rutin, lehet sok az a 3 het?? :W

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#9670) DeFranco válasza Balinov (#9668) üzenetére


DeFranco
nagyúr

a szeptember milyen volt? szerintem ha az normális, akkor nem a 3 héttel van a gond.

pár esetből nem vonnék le messzemenő következtetést, szerintem csak dili vagy front. nálunk is van ilyen, egyre inkább kezdjük megszokni, hogy nem lehet standard viselkedést elvárni, van hogy napokig tiszta zizi aztán meg megint vissza minden a régi kerékvágásba.

amúgy ezt neked kell megoldani? nem a bölcsis nevelők feladata lenne, hogy idővel rávegyék az alvásra (újra)? érted, nem rájuk akarom tolni, csak ebben a helyzetben ők vannak ott, ők látják, hogy hogy reagál, pontosan mi történik, meg nekik van évtizedes tapasztalatuk. te mit tudnál tenni reggel meg este azért hogy délben aludjon?

(#9671) Balinov válasza DeFranco (#9670) üzenetére


Balinov
félisten

szeptember felemas volt. 13-an repultunk vissza, igy abban a honapban 9 napot volt bolcsiben. de ugy remlik, csak 1-1.5 hete kezdodott. Szabi ota volt legalabb 2 hetvege, mikor Vera full dolgozott, akkor erdekes en le tudtam tenni aludni napkozben (kis traktorozas az udvaron, vagy bevasarlas, tengerparti boklaszas), meg ahogy hazajon (az elmult par napban) anyum is siman le tudja tenni a kisagyaba aludni a sünsanyi melle.

Lehet (remelem) csak mulo szeszely.mindenesetre mindenkepp olyan, amire muszaly figyelnunk.

bolcsonok vegyesek, van a manager 10+ ev tapasztalattal, tegnap epp o mondta,hogy 25-30percig probalta sikertelenul altatni, de a tobbi, aki a "wobbler roomban" van, jellemzoen fiatal csajok, mellesleg kb ugyanazok, akikkel tavaly aprilis ota van. szoval nem ertem.

Persze en is azt preferalnam, hogy ugyanmar, kisebb kozepamerikai orszag eves eü koltsegvetese, amit leszurkolunk havonta/egy evben azert oldjak mar meg maguk, de ha lehet es tudunk, akkor segitenek nekik, ha csak tippekkel, hogy otthon hogy alszik ,akkor azzal.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#9672) mirci18


mirci18
addikt

A fiam most lesz egyébként 2 hónapos.
Így jelenleg még sok érdekes nem történik vele.
Maximum az hogy eggyik nap valamiért mondtam neki hogy bambi.
Elkezdett mosolyogni..
most ha mondom neki 10 alkalomból hétszer rám mosolyog.
Szerencsére éjszaka alszik.
Napközben viszont sokszor nyűgös és hisztizik ha nem vesszük fel.
Vacsora közben is mikor kajálunk hiába visszük ki a hordozójában.
Ringatni kell hogy ne bőgjön.
Ráadásul tegnap próbából hagytam hadd hisztizzen kb fél perc után már kékült a feje és nem kapott levegőt úgy nyomta úgyhogy muszáj legyen vele foglalkozni.
Én még elviselem de a feleségem egész nap vele van eggyütt látom rajta hogy sokszor sok már neki a vele való foglalatosság.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#9673) DeFranco válasza Balinov (#9671) üzenetére


DeFranco
nagyúr

én adnék még neki 2 hetet. egyet biztos.

(#9674) Goose-T válasza mirci18 (#9672) üzenetére


Goose-T
veterán

Lehet, hogy hasfájós. Válladra kell venni, és járkálni vele fel-alá, attól megnyugszanak. Általában 3 hónapos kortól megszűnik a hasfájósság, szóval már nem kell sokat kibírni. Ilyenkor még nagyon nem szabad hagyni sírni, nem azért sír, hogy kib*sszon veletek, hanem mert tényleg rossz neki. Ilyenkor még nincs hiszti, ezt felejtsd is el.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#9675) Balinov válasza DeFranco (#9673) üzenetére


Balinov
félisten

hat, ahogy nezem, sok valasztasunk nincs, remeljuk ez csak egy a sok-sok atmeneti allapotbol:)

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#9676) DeFranco válasza Balinov (#9675) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nálunk Elnök úr nagyon kommunikatív, eldöntendő kérdésekre hónapok óta stabilan előjelhelyesen válaszol (19 hónapos), komplex dolgokat is megért (okok következmények).

meg szoktam kérdezni tőle, hogy jó volt-e / jól érezte-e magát a bölcsiben, andinéni kedves volt-e, gyerekek kedvesek voltak-e. egész idáig határozott igen volt a felelet, pár napja viszont az első kérdésre határozott nemmel felel, még a fejét is rázza hozzá. a többire így is igen a válasz, esetleg elszórtan nem válaszol (ami nála gyenge/kimondani nem akart nemet jelent)

gondolhatod, eléggé wtf. fejet vágtunk hozzá, hogy ezt így hogy, de mivel se tomboló kitörés nincs elhozatalkor, hanem szokásos nyugodt üdvözlés, együttműködés, sem érkezéskor nincs pánik szerű ellenkezés, hanem általában vagy besétálás, vagy betessékelés elfogadás, ezért nem aggódunk egyelőre. azért kérdezgetjük óvatosan (nehogy kiszagolja mi van, és elkezdjen hamisan igenelni a pozitív megerősítésért).

viszont most kinyílt a bicska a zsebemben, negyed órája hívott Feleségem, hogy nincs meg a gyerek kabátja, valószínűleg valaki elvitte. b+. hogy lehet egy kabátot véletlenül elvinni? valszeg visszakerül, nem hiszem hogy lopnának, szinte kizárt, de baszki hogy viszed a gyereket így haza gyalog meg tömegközlekedéssel? közben kiderült, hogy az állítólag leöntött és ezért lecserélt body sincs meg, legalább is bár Feleségem nem kereste, de nem volt ott ahol lennie kellett volna.

szerencsére volt egy pufi mellény, meg kapott 3 pulcsit alá, szóval jó világ, de akkor is... hihetetlen. és még hülyének néznek, hogy izofóliával az edc-ben járok mindenhova.

(#9677) mirci18 válasza Goose-T (#9674) üzenetére


mirci18
addikt

Lehet hogy igazad van.
Mert általában a mászkálástól nyugszik.
Használunk napi szinten biogai-t nála. És Espumisant.
Szükség van rá mert az elején biogai nélkül sokat szenvedtünk a széklettel.
Mindenesetre kösz a tippet és a biztatást.

Így két hónap után egy kérdés merült fel bennem.
Sok férfinál láttam azt akiből apuka lett.
Nehezen viselte az első egy két évet mivel a gyerekkel úgymond még nem bírt mit kezdeni.
Ráadásul az elején ugye nagyon problémásak és zűrösek.

Én két hónap után is azt mondom hogy számomra nagyon sokat ér hogy az első napjától a fiammal vagyok és figyelemmel kisérem a fejlődését.
Sokszor nehéz és van jó pár lemondás. De mint szoktam mondani a türelem s egy két üveg sör csodákra képes.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#9678) mirci18 válasza DeFranco (#9676) üzenetére


mirci18
addikt

Sógornőméknél az oviban többször előfordult hogy másra adták fel a gyerek ruháját amit azért sem értettem meg mert külön kis fakk van minden gyerek részére.
Ezért nem értem egyrészt hogy hogyan adhatnak más ruhát a gyereknek fel.
De a szülőket sem értem hogy hogyan nem tűnik neki fel hogy más ruha van a gyereken másban viszi haza.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#9679) ZiD válasza mirci18 (#9677) üzenetére


ZiD
tag

Persze, az elején nehezebb vele mit kezdeni, később viszont sokkal nehezebb is lesz vele :DDD

Mi most értünk vissza Szegedről, 3 éjszakás "wellness"-ről. Voltak kis fenntartásaim, de egész jól sült el :)
Az aquapark nagyon tetszett a gyerkőcnek, mondjuk ebbe nem is kételkedtem, csak az a halálfélelem nélküli belépés a mélyvízbe... :) Kaja a szállodába úgy ahogy, azzal azért szenvedtünk, sokszor nem akart enni, hisztizett, de megoldottuk.
Alvás viszont egész jól ment, (itthon nem 1 szobába alszunk) mondjuk le is fárasztottuk :) Persze voltak majd 1 órás liftezések, szórólap pakolgatás, de ezek bele voltak kalkulálva.

Kicsit az fájt, hogy párommal nem nagyon tudtunk közös programot csinálni,(akár 1 órát) de talán majd jövőre az is belefér:)

[ Szerkesztve ]

(#9680) Doggy dog válasza ZiD (#9679) üzenetére


Doggy dog
senior tag

Örülök,hogy tetszett az Aquapark!
Voltatok tegnap babaúszáson??

APA LETTEM! Samsung Galaxy S4 Active GT-I9295

(#9681) ZiD válasza Doggy dog (#9680) üzenetére


ZiD
tag

Volt olyan :) ? Nem, de nem is láttam sehol, bár tegnap csak dél után mentünk le.

(#9682) Doggy dog válasza ZiD (#9681) üzenetére


Doggy dog
senior tag

Reggel 8:15 és 9:15-ös kezdettel!Ott voltunk mi is.
Boti valószínűleg meg is fázhatott az öltözőben.Most folyik az orra.
Cebiont napi szinten kapja +gyümölcsöt is.Mandarin nagyon ízlik neki.

APA LETTEM! Samsung Galaxy S4 Active GT-I9295

(#9683) ZiD válasza Doggy dog (#9682) üzenetére


ZiD
tag

Hmmm... Mi akkor indultunk reggelizni :)
Megfázást elvileg megúsztuk, de a közvetlen átjáró nélkül én is paráztam volna.

(#9684) tildy


tildy
nagyúr

Na, ugy nez ki meg tul koran mentem UH-ra ( pedig mar kethete, hogy teszteltem) . mindenesetre jo helyen van, szoval ugy nez ki erkezik csimpi2:)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#9685) mirci18 válasza tildy (#9684) üzenetére


mirci18
addikt

Gratulálok.
A Jó hírhez.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#9686) mirci18


mirci18
addikt

A feleségem ma kérdezte mit szólnék hozzá ha csinálnom kellene egy fél éves tortát. Mivel cukrász a második szakmám. Vagyis egy tortát ami fél éves babáknak készült. Szerintem hülyeség és felesleges. Szerintetek?

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#9688) #76385920 válasza mirci18 (#9686) üzenetére


#76385920
törölt tag

Neked van igazad.

Nálunk volt/van torta a szülinapokon. De a gyerek a gyertyázást meg az elfújást élvezi benne... :)
Egyszer vettünk tüzijátékot vagy mit rá, ocseny fasza volt, a gyerek imádta, de telefújta a torta tetejét mindenféle égéstermékkel. Azóta csak gyertya van. :)

(#9689) CharlieDrop válasza mirci18 (#9686) üzenetére


CharlieDrop
veterán

szerintem is felesleges.
Pláne, hogy mit tennél bele egy fél éves babának? Na azokból lehet-e tortát csinálni?

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#9690) ZiD válasza mirci18 (#9686) üzenetére


ZiD
tag

Ahogy a többiek írták, a baba szempontjából felesleges. Nekünk tavaly az egy évest sem értette, és menekült. Most a 2.-at viszont évezte.

Más kérdés, hogy ha az én feleségem kérné, minden további nélkül megcsinálnám, mert neki fontos. Fel lehet emlegetni az eddigi vicces storykat. Nem rossz egy kicsit megállni, és visszanézni mi történt eddig. SZVSZ.

(#9691) Elemental


Elemental
addikt

Lányom elkezdett járni logopédushoz pár hete, 4,5 évesen. Volt/van pár betű, ami nem megy neki. Azért írom, hogy volt, mert már az első alkalom után kimondta a k-t, amit előtte t-nek ejtett. A lényeg, hogy mondott egy érdekeset a logopédus. Kérdezte, hogy nem volt-e nála Dévény tornász. Mondta feleségem, hogy volt (Kb 3 hónapos korától 11 hónapos koráig járt hozzá). Erre a logopédus mondta, hogy lehet, hogy kár volt, mert minden mindennek összefügg. Lehet, hogy a Dévény torna kicsit felgyorsította a mozgásfejlődését, hamarabb jutott el oda segítséggel, ahová önerőből is eljutott volna, csak kicsit később, és ez a gyorsítás kihat mindenre, még a beszédre is.

noklika ---> Elemental

(#9692) mirci18


mirci18
addikt

Köszönöm a válaszokat.

(#9687) Aweriot:
Ez eddig se volt számomra kérdés. De ezen kívül még az életben sok minden más a szülőknek fontos nem a gyereknek.

(#9688) Famalac:
Mi gyertyát és sima tüzijátékot használunk a látvány miatt.
De tapasztalatból mondhatom én is hogy a nagyobb gyerekek ugyan esznek a tortából és tetszik nekik a díszítés vagy éppen a téma ami alapján készítem a tortát de ez olyan 3-4 éves korban jön el.
De a kisebbek csak tapicskolni szeretnek. Ja és kortól függetlenül bárkinek a gyertyáját elfújni.
Ez minden gyerekre igaz. :DD

(#9689) CharlieDrop:
Tortát soha sem úgy csináltam hogy a babának való élelmiszerek legyenek benne mivel egy egy éves mint írtam nem eszik a tortából csak szórakozik vele.
Ha már két éves ehet mindent s akkor meg már azt csinál neki az ember amit akar.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#9693) föccer válasza mirci18 (#9686) üzenetére


föccer
nagyúr

Szerintem is. :)

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#9694) twine


twine
addikt

Utoljára, mikor elmentünk Vácra a kis horgásztó, és a tanösvény környékére, a fiam még pocakban volt!
Pedig csak cca. 15 perc az otthonunktól autóval! A tegnapi napsütésben varázslatos volt! A templom vadgesztenye fái, a liget ezer színű falevelei, és ősfái...imádom azt a terültet!

+Egy kis videó a környékről, és a kis tökösről

Ha tehetitek, szeretitek a természetet, és van kedvetek...menjetek el, mert egy csoda...
KOmolyan...a Szentendrei-szigeten lakom természetvédelmi területen,szóval "nem újdonság" a természet :D de az a kis terület Vácon, mindig elkápráztat... :K

[ Szerkesztve ]

(#9695) mirci18 válasza twine (#9694) üzenetére


mirci18
addikt

Gyönyörű környezet.
Nagyon jó videót szerkesztettél le a kalappal.
Sokat kellett dolgoznod vele?
Öröm látni olyan családi videókat amikben van téma s anyag is nem csak egy egy családtag egy idegesítő állóképen vagy éppen összevissza mozgó kamera képen.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#9696) twine válasza mirci18 (#9695) üzenetére


twine
addikt

:R

Tegnap kora délután értünk haza kirándulásból, a család lefeküdt, innen indult a 2 órás visszaszámlálás :)
A gyerek délutánonként szinte percre annyit alszik...ez volt a szabadiő,, meg este molyoltam még egy pöttyet a vidivel

(#9697) tildy válasza mirci18 (#9686) üzenetére


tildy
nagyúr

Teljesen egyetertek veled.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#9698) CharlieDrop válasza mirci18 (#9692) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Egy évesen olyat tortájuk volt amiből ehettek és ízlett is nekik :)
Azóta kb. olyan tortájuk van amilyet akarnak. Most a 4 évesnek Stormtrooper fej tortája volt. :)

De volt már Minion, Darth Vader, Verdás, Thomasos, Forma 1 autós...

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#9699) mirci18 válasza CharlieDrop (#9698) üzenetére


mirci18
addikt

Nyilván.
Nekem is nagy öröm lesz majd olyan tortákat csinálnom amiket majd a fiam rendel tőlem.
Szerencsére meg van a kézügyességem a figurás tortákhoz is.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#9700) mirci18


mirci18
addikt

Más.
Ugyan messze van még a karácsony de már gondolkozom rajta hogy mit lenne érdemes vásárolnom.
A fiam akkor lesz 4 hónapos így elsőként amit azonnal használni tud az szerintem egy ilyen puha plüss építő kocka. Nagy szines puha biztos tetszene neki:

A második ajándékkal gondban vagyok mivel 6 hónapos kortól lehet nekik venni interaktív ajándékokat.
Ahogy látom van 3 fontosabb tipus:
Elsőnek az interaktív asztalka:

Második a beszélő kutyus:

Harmadik pedig a járássegítő:

Konkrét márkát nem néztem eggyikből sem csak az érdekel hogy ebből a három kategóriából melyik ami hasznos és melyik ami csak felesleges zenélő csörömpölő kacat.

Nekem ami 6 hónapos kor után tetszik és biztos hogy lesz egyszer később az egy forma bedobó semmi extra zenével meg csicsával egy ilyen egyszerű kis teknős:

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.