Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tartozékok, egyebek  »  Apple Watch

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:01:44

LOGOUT.hu

Apple Watch-ok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1051) Tomi8822 válasza thomasa (#1047) üzenetére


Tomi8822
tag

üdv, care center névvel címmel ellátott számlát kért tőlem, de én az euronics -ban vettem az órát és csak garancia jegyet kaptam, így vissza vittem az euronics -ba, rajtuk keresztül adtam le javításra

(#1052) torrente91


torrente91
tag

Sziasztok! Akinek AW S3-a van esetleg, bele szokott még szaladni, hogy újraindul az óra annak ellenére, hogy a legutóbbi frissítés ezt hivatott volna orvosolni?

(#1053) Mr.Silkó válasza howru (#993) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Szia, lett valami eredmény vagy megoldás ezzel a problémával kapcsolatban? Fórumon nem találtam semmit erről. Ismerősömnek ugyanezt csinálja a 3-mas AW, visszaállítás után engedi letölteni a szoftverfrissítést, de a legvégén mindig elakad ugyanazzal a hibaüzenettel, mint nálad. Több iPhone-nal próbáltuk, töltőn, WiFi mellett és mégsincs egyelőre eredmény. Megkérdezte valamelyik itthoni Apple partnert az ismerősöm, azt mondták neki, hogy többen jelezték ezt a problémát, de nem tudnak megoldást.

(#1054) Leonardo91


Leonardo91
senior tag

Sziasztok
Nem rég vásárolt Ultrámra szeretnék egy billenyuzetet telepiteni mint pl watch 4 classicon volt a gboard
Letoltottem ezt a FlickType billenyuzetet de nem tudom mukodesre birni. Valakinek van mukodo megoldasa?

| Samsung Galaxy S24 Ultra Titán 1TB | Watch 6 Classic 47 LTE | Galaxy Tab S8 Ultra |

(#1055) kopogo


kopogo
tag

sziasztok!

Valaki esetleg használja ilyen dologra?
Adott egy watch 7 milyen beállítási lehetőség van a gyógyszer bevételi figyelmeztetésre?
Gondolok a hangra rezgésre meddig figyelmeztessen?

(#1056) ittakary válasza kopogo (#1055) üzenetére


ittakary
nagyúr

(#1057) Mr.Silkó válasza Mr.Silkó (#1053) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Akinek ez volt a baja a 3-mas Watchnál, az örülhet, mert a 16.1-es iOS frissítés megoldotta a problémát. Az új telefon szoftver mellett már végigmegy az órán is a telepítés a legfrissebb, még az Series 3-hoz kiadott update.

(#1058) bb.bocs


bb.bocs
őstag

sziasztok. uj vagyok apple watch témában, és egy 6ossal kezdek :)
Olyan kérdésem lenne hogy a mélyebb karcot mivel lehetne eltüntetni? olvastam többfélét, leginkább az uv folyadékos megoldás lehet a legnyerőbb, viszont ott minthogyha az rémlene hogy az nem jön le utána. mit tanácsoltok amivel nem teszek kárt az órában, viszont mégis eltűnteti a karcokat?( kijelzőüveg cserén kívül.) köszönöm a segítséget.

(másik kérdésem, apple watch 6 44mmes órával mely szíjak kompatibilisek akár regebbi akár újabb szíjakból?)

(#1059) ittakary válasza bb.bocs (#1058) üzenetére


ittakary
nagyúr

cseréltetni nem érdemes mert ugrik a vízállóság

polírozni nem igazán lehet, mert nem szimpla üveg, hanem valami Apple keverék, illetve a kapacitív érzékelő réteg is ott van még

az én tanácsom: hydrogel fólia -> Aliexpressről fillérekbe kerül, jól lefedi a jelenlegi karcokat, megvédi az újaktól

az összes 42/44/45 mm Watchhoz való szíjjal kompatibilis

(#1060) bb.bocs válasza ittakary (#1059) üzenetére


bb.bocs
őstag

köszi,néztem ezt a fóliát írtad sokszor. eléggé mély a karc,de hogyha lefedi esetleg egy próbát megérhet. megpróbálom köszi.
a szíj jól hangzik :)

(#1061) bb.bocs


bb.bocs
őstag

más: hogyan tudom legjobban optimalizálni az órát. lte verzió, viszont csak a telefonhoz csatlakozom. úgy látom 1 napot elvanpedig nem nyomkodom, reméltem így kibír kettőt is. pulzust mér, 2-3 app küld értesítést,és kb ennyit használok.esetleg valami összefoglalót szívesen fogadok ami hasznos.

(#1062) ittakary válasza bb.bocs (#1061) üzenetére


ittakary
nagyúr

frissítés a háttérben letiltása [link]
zajmérés letiltása

ha ezeket letiltottad, akkor ez ennyi, 1-2 napokat bírnak, főleg ha alvásra is használod

én azt szoktam csinálni, hogy éjjel nappal rajtam van, kivéve a fürdésnél - ilyenkor töltőre rakom 30-60 percre, ilyenkor majdnem maxra feltölti ennyi idő alatt, mert sosem hagyom lemerülni, nem nulláról tölti fel - így kb észrevétlen a kis akkuidő, mindig lesz naftád

(#1063) bb.bocs válasza ittakary (#1062) üzenetére


bb.bocs
őstag

köszönöm, meglesem, max tényleg azt ami szükséges hagyom meg frissitésben (1-2 app)
használom alvásra, ahogy nézem elég szarul alszom :D tudnám díjazni hogyha nem naponta kellene tölteni :D a mindig aktiv kijelzö vajon mennyit számít? (kivéve este ,mer akkor alvóba rakom,és tök szépen lekapcsolja a kijelzőt.) jól értem ez csal szinkronizálja az adatokat? pl nekem az is jó hogyha árolja az órán, és csak néha grissití le amikor megnyitom az appot. vagy ne így gondoljam el?

[ Szerkesztve ]

(#1064) ittakary válasza bb.bocs (#1063) üzenetére


ittakary
nagyúr

semmit nem csinál az a háttérfrissítéses marhaság, kapcsolt ki a főkapcsolót - így is úgy is megkapod az értesítéseket

rengeteget számít az always on display, ha kikapcsolod másfélszer annyit bír

(#1065) bb.bocs válasza ittakary (#1064) üzenetére


bb.bocs
őstag

akkor mire jó az a háttérfrissítés :D lol az jól hangzik ,lefogom tesztelni az alwayst igy,hogyha annyival megdobja, elvagyok én úgyis szerintem :D köszönöm.egyé tanácsokat, bevált szíj típusokat, és úgy bármilyen infót szívesen fogadok :)

(#1066) bb.bocs válasza bb.bocs (#1065) üzenetére


bb.bocs
őstag

...semmi semmi :D elnézést.

[ Szerkesztve ]

(#1067) TheProb


TheProb
veterán

Sziasztok!

Mit kell tennem ahhoz, hogy watch-on lássam az airtag-emet? Telón látszik, de az órán csak ez a képernyő fogad:

+1: Fonott körpántból milyen gyártót javasoltok, ami nem az apple csilliárdos árán van, de nem is übergagyi?

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#1068) pinnacle válasza ittakary (#1059) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Rengeteg hydrogel fólia van. Mindegy melyiket veszem, vagy van valami ajánlott?

(#1069) Skynet258 válasza TheProb (#1067) üzenetére


Skynet258
veterán

Én Aliról ezt a fonott szíjat vettem, teljesen okés minőségre, csak a méretet nehéz belőni - az M-es nekem például pont jó, de szerintem kipróbálok S méretet is mert kicsit lehetne szorosabb. Amúgy jó az anyaga és szépen van eldolgozva is. Relatív friss vásárlás így azt nem tudom idővel mennyire nyúlik majd, de elég olcsó szóval egy próbát megérhet neked is. ;)

https://geekpulse.hu

(#1070) zenit73 válasza bb.bocs (#1065) üzenetére


zenit73
aktív tag

Ha minden háttér frissítés be van kacsolva, akkor minden frissül.
Ha mindet kikapcsolod, akkor azért a komplikációban kitett programok fognak frissülni.

(#1071) ittakary válasza pinnacle (#1068) üzenetére


ittakary
nagyúr

ezt ezt vettem utoljára [link]

(#1072) bb.bocs válasza zenit73 (#1070) üzenetére


bb.bocs
őstag

értem. eddig ami kell frissül kikapcsolva is jelez.

(#1073) pinnacle válasza ittakary (#1071) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi!

(#1074) oszy


oszy
veterán

Feleségemnek vettem egy cellularos SE-t. A telefonján nem találom az elérhető appok lehetőséget. Ez miért van? :)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#1075) TheProb válasza Skynet258 (#1069) üzenetére


TheProb
veterán

Köszi a tippet, ennyiért lehet berendelek tesztre.

Itthon is kaphatók közül az Xpro fonott szíjait nézegetem, hosszú távú tapasztalat valakinek?
18cm-t mértem csuklókörméretnek. Ennyivel szerintetek L vagy M-et próbáljak meg inkább (44mm-es tokhoz)?

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#1076) Skynet258 válasza TheProb (#1075) üzenetére


Skynet258
veterán

Pont ugyanezt az utat jártam be (én is a linkeltet akartam venni először), én privát véleményként azt mondom, hogy ez full ugyanaz mint az Alis... ezért is vettem inkább lényegesen olcsóbban a kínait (2-3 hét alatt itt is van amúgy). Pluszban, hogy növeljem az azonosság érzetét, nekem is 18 cm-es a csuklóm. :D M-est vegyél az pont kényelmes lesz de tart is és nem lötyög.
Ha rám hallgatsz akkor veszel Alisat, M-est, cirka egy ezresbe kerül és némileg több időbe mintha itthonról vennéd - cserébe meglátod, hogy tök jó a minőség (erre én elég háklis vagyok), és a méretet is bepróbálod így. Én legalábbis ezt csináltam, és nem bántam meg, hogy nem 9k-t adtam érte (plusz jóval több színből lehet választani az Alis esetében). Choice is yours. :R

https://geekpulse.hu

(#1077) TheProb válasza Skynet258 (#1076) üzenetére


TheProb
veterán

jah, rendeltem végül pár színt, remélem tényleg jó lesz minőségben, köszi.

Más: Ha a watch-al nem megy a fizetés, csak prüntyög a terminál, arra tud valaki megoldást?
Azóta csinálja, mióta factory reseteltem a telefont. Próbáltam a watch-ot re-pair-elni, de nem oldotta meg. Most arra próbáltam rá, hogy újra hozzáadtam a kártyát az órához.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#1078) thomasa


thomasa
senior tag

USB-C-s töltőfejet milyet érdemes használni az órához? Jó a noname 5000 Ft-os, vagy nem érdemes spórolni rajta?

(#1079) Greg-77 válasza ittakary (#1014) üzenetére


Greg-77
aktív tag

A mai napon végre pont került az ügyem végére! Az történt aminek már hónapokkal ezelőtt kellett volna. Kicserélték az órát egy teljesen újra! Külön kis igényes dobozkába küldték el, ez már végre bekapcsol és töltődik is, egyszóval ez működik végre. Igaz, hogy nagyon jó áron jutottam hozzá, de 3-hónapot kellett várnom.

(#1080) sputyi70


sputyi70
aktív tag

Sziasztok. Lenne egy kérdésem. Lehet valahogy törölni a párosítást az iponon a watch nélkül? Sajnos elfelejtettük megtenni és nincs meg már az óra és fontos lenne. Megoldható valahogy?

(#1081) Semin válasza sputyi70 (#1080) üzenetére


Semin
senior tag

Ha már nincs Önnél az Apple Watch, az iCloud.com weboldalon is törölheti, illetve kikapcsolhatja az Aktiválási zárat. Kövesse az alábbi lépéseket:

- Egy számítógépen nyissa meg az iCloud.com oldalon elérhető iPhone keresése szolgáltatást, és jelentkezzen be Apple ID azonosítójával.

- Kattintson az Összes eszköz elemre, majd az Apple Watchra.Kattintson az Apple Watch törlése lehetőségre.

- Válassza ki a Következő elemet addig, amíg a készülék tartalma nem törlődött.
- Kattintson az Apple Watch melletti X gombra .

További információ az Aktiválási zár funkcióról.

[ Szerkesztve ]

(#1082) sputyi70 válasza Semin (#1081) üzenetére


sputyi70
aktív tag

Köszi szépen. :R

(#1083) Tomi8822


Tomi8822
tag

Üdv, leadtam az Apple watch-om szervizbe, mert elvált a kijelző a készülékháztól , 18 nap után hívtak az euronics-ből hogy javították a készüléket , fő darab csere, kaptam egy új órát , a töltő és a szíj maradt. Kérdésem hogy fő darab csere esetén a garancia miképpen változik? 2023 májusig volt garanciás a régi óra , a boltban azt mondták hogy az új óra esetében ez kitolódik 18 nappal.

(#1084) bbuffy válasza Tomi8822 (#1083) üzenetére


bbuffy
senior tag

De hát a boltban meg is válaszolták a kérdésed.

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#1085) Semin


Semin
senior tag

Eddig nem érintett de most utolért a téma:

Kinéztem egy bőr szíjat ( A fekete ): [link] .
(meg is rendeltem, hogy legyen mihez hasonlítani)

Próbáltam alternatívát keresni a gyári szíjra, de sajnos eddig vállalhatatlanok voltak.
(3 helyről rendeltem mindhárom ment vissza)
A 4. talán a legjobb - ez tegnap érkezett - innen jött [link] de ez még mindig fényévekre van a gyáritól, mind tapintásban, mind illatban. mind rugalmasságban.
( strapabírásról, színtartásról nyilván egy hét alatt nyilván nem tudok nyilatkozni.)

Tényleg ennyire silány minőségűek az után gyártott bőr szíjjak?

[ Szerkesztve ]

(#1086) bbuffy válasza Semin (#1085) üzenetére


bbuffy
senior tag

Sajnos a SW is Aliról veszi a szíjait. Mint minden magyar kis manufaktúra, rendesen. :)

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#1087) Semin válasza bbuffy (#1086) üzenetére


Semin
senior tag

igen ezt gondoltam, de biztossá akkor vált mikor megláttam a csomagolást. :)

Viszont a tapasztalatom pozitív mind a szállítás sebességére, mind az ügyfél-szolgálatra vonatkozóan. Az elállást is profin kezelték, ők szerveznek mindent.
Kár, hogy nem jobb minőségű cuccokat árulnak

(#1088) Skynet258 válasza Semin (#1087) üzenetére


Skynet258
veterán

Hát igen ez a baj, hogy vannak az Alis olcsó cuccok, meg a gyáriak jó drágán, és a kettő között nincs semmi. :( Nekem pont ma jöttek Alis szíjak, amennyibe kerülnek annyit simán megértek viszont (1-2 ezer pénz). Illetve vettem Aliról olcsó fóliát is, külföldi fórumokban dícsérik az LK screen protectorokat, ez kinézetre ugyanaz, 10 perce raktam fel, kiderül meddig bírja, eddig jó, gyakorlatilag láthatatlan és kimegy a szélekre is.
Majd pár nap múlva írok milyen, érdemes-e venni. :K

https://geekpulse.hu

(#1089) oszy válasza Skynet258 (#1088) üzenetére


oszy
veterán

Én is rendeltem fóliákat. Még nem érkeztek meg, de én is megírom a véleményem. :) A Spigentől nem vagyok elájulva. Mondom megveszerm. Drága, de biztos nagyon jó. Ja... :D

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#1090) Semin válasza oszy (#1089) üzenetére


Semin
senior tag

Az nagy baj, mert én most vettem egy 3-as pakk Neoflex-et mindkét órára :D
Nah mindegy elhasználom. Te is ezt próbáltad?

(#1091) Leonardo91 válasza oszy (#1089) üzenetére


Leonardo91
senior tag

Én ilyet vettem de én se vagyok tőle elajulva ennyiért.. hiába van keret meg minden nem fekszik fel a tetején az oranak.. annyit tud kb mint egy 800 Ft is alis üveg... [link]

| Samsung Galaxy S24 Ultra Titán 1TB | Watch 6 Classic 47 LTE | Galaxy Tab S8 Ultra |

(#1092) bbuffy


bbuffy
senior tag

Amúgy az ultrára minek fólia? Én nem rakok rá. Zafir, ne legyen már karcos :)

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#1093) Leonardo91 válasza bbuffy (#1092) üzenetére


Leonardo91
senior tag

Láttunk már csodákat :U
Jobb a biztonság

| Samsung Galaxy S24 Ultra Titán 1TB | Watch 6 Classic 47 LTE | Galaxy Tab S8 Ultra |

(#1094) bbuffy válasza Leonardo91 (#1093) üzenetére


bbuffy
senior tag

Húsz évig hordtam egyéb zafiros órákat. Sosesemmise. Pedig kaptak azért néha. Lünetta is csak addig volt rottyon míg kerámia nem lett. Láttam persze rommá tört zafirt, de azt akkor a fólia sem fogja meg. Szóval elvileg nem szabad. Lehet nekiállni jó szerszámacéllal v késheggyel karistolni a kijelzőt. Nem lesz baja :DDD Megtettem én is D2 es acéllal.

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#1095) robi212


robi212
tag

Sziasztok,
Bocs, a hülye kérdésért, de mekkora hatótávolságon belül kell lennie a watch-nak a telóhoz viszonyítva? Bluetooth csatlakozással kb. 10 méteren belül?
Azért kérdezem, mert vacillálok a sima és a cellular verzió között, mert amiben lakom, nagyobb távolságok is vannak, mint 10 méter.
Tudom, még játszik az azonos wifi hálózat, de a telóval nem oda, hanem adatra csatlakozom mindig.
Köszi

Ha a Vasembert felcseréled Bádogemberre, már nem ugyanazt a filmet nézed.

(#1096) Semin válasza robi212 (#1095) üzenetére


Semin
senior tag

Szerintem nem kell, hogy azonos legyen a wifi. Mondok egy egyszerű példát. Elmész konditerem, teloval felcsattansz wifire.
Második alkalommal már ha csak órát viszel, akkor is tökéletesen meg fognak jönni az éresítések/üzenetek/mailek.

Szerk:
A hatótávolság változó, de szerintem az a 10 méter sokkal több.

[ Szerkesztve ]

(#1097) Skynet258 válasza oszy (#1089) üzenetére


Skynet258
veterán

Én is Spigent akartam első körben, de a neten sokan lehúzták így nem dőltem be neki (nem fed, lejön, érintés rosszabb lesz, ilyeneket olvastam). Legjobbnak az LK-t hozták ki (Amazonon is baromi sok pozitív értékelés, fillérekbe kerül) de az meg itthonról sehogy sem beszerezhető - így maradt a csont ugyanúgy kinéző (mármint a felrakási elv, hogy 3 réteget kell lehúzni) Alis. Ami amúgy így 2 nap után (nagy stresszteszt :DDD ) jónak néz ki, nem is látszik, bubi sincs. Mintha rajta se lenne.

https://geekpulse.hu

(#1098) Semin válasza Skynet258 (#1097) üzenetére


Semin
senior tag

Hát nekem megjött a spiegen neoflex, hétvégén megy is fel. Majd beszámolok :)

(#1099) milestone


milestone
tag

Feleségem leejtette a pár hónapos Apple Watch SE (2022) óráját, kijelző csúnyán megrepedt :(
Milyen lehetőségei vannak a javításra? Milyen költségre lehet számítani?

(#1100) m4csk4fogo


m4csk4fogo
tag

Sziasztok,
a watch SE v2 azonos lenne az SE 2022-vel?
Nem találtam infót a v2-ről.
Köszönöm

Útvonal

Fórumok  »  Tartozékok, egyebek  »  Apple Watch
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.