Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tartozékok, egyebek  »  Apple Watch

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:01:44

LOGOUT.hu

Apple Watch-ok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1701) Ateszpapa


Ateszpapa
addikt

Sziasztok! LTE órám van és nem kapom meg az e-maileket, viber üzeneteket, szinte a telefon híváson semmit. Samsung watch 4 em volt eddig Samu telefonnal, ott tök jól működött. Valamit nem állítottam be vagy a iPhone erre nem képes, hogy átküldje ha mondjuk a viberre üzenetem érkezik? 🤔

(#1702) N@idia


N@idia
őstag

Hali!
Ma megérkezett az Apple Watch órám series 1-ről váltottam SE 2022-re és valamiért a facebook messengert nem telepitette az óra, amit nem értek miért ? Eddig ez simán ment láttam az üzeneteket, és most sehogy se tudom felrakni valakinek ötlet?

Semmiben sem nyilvánul meg olyan világosan az emberek jelleme, mint a játékban.

(#1703) Schnorkel válasza N@idia (#1702) üzenetére


Schnorkel
tag

Legutolsó update fent van? Manuálisan telepíted a telefonról kiadva a parancsot, vagy csak mondtad neki hogy ami a régin volt azt rakja fel erre is?

Személyi edzőt keresel? tutitrener.hu

(#1704) Schnorkel válasza Ateszpapa (#1701) üzenetére


Schnorkel
tag

Hogy kapcsolódik az órád és a telefonod?

Személyi edzőt keresel? tutitrener.hu

(#1705) N@idia válasza Schnorkel (#1703) üzenetére


N@idia
őstag

Igen fent van frissítettem a telefonon az appot és a legfrissebb watch OS is fent van az órán pedig valamiért nincs telepítve az applikáció és az értesítések nem jönnek meg...
Mi az hogy telefonról kiadva a parancsot ?

[ Szerkesztve ]

Semmiben sem nyilvánul meg olyan világosan az emberek jelleme, mint a játékban.

(#1706) Adee_91 válasza N@idia (#1702) üzenetére


Adee_91
aktív tag

Nincs már messenger AW-ra. Ettől még az értesítéseknek működnie kéne,ha a telefonodon fent van.

(#1707) N@idia válasza Adee_91 (#1706) üzenetére


N@idia
őstag

Na már működik valami nem volt jó csináltam resetet és most már jönnek az értesítések :R :C

Semmiben sem nyilvánul meg olyan világosan az emberek jelleme, mint a játékban.

(#1708) Ateszpapa válasza Schnorkel (#1704) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Ha Bluetooth kapcsolaton akkor jó. Ha távol van a teló és LTE van az óra akkor szinte semmit nem kapok meg az órán. 🤔

(#1709) Ren Hoek válasza Adee_91 (#1706) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Igen megszunt a hivatalos app, de a legutobbi OS frissitesben mar mukodik a Messenger. Legalabbis mar lehet valaszolni is az uzenetekre a kis billentyuzeten. Korabban csak a notifikacio jott fel.

Nem tudom a regi Messenger app mit tudott, de ez mar igy sokkal korrektebb.

[ Szerkesztve ]

(#1710) Schnorkel válasza Ateszpapa (#1708) üzenetére


Schnorkel
tag

Egyébként az LTE kapcsolat működik?

Személyi edzőt keresel? tutitrener.hu

(#1711) Ateszpapa válasza Schnorkel (#1710) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Igen, mert telefonálni tudok az óráról.
4g-t is ír.
Csak az értesítések nem jönnek meg, pedig be vannak kapcsolva a telefonon.

(#1712) Ren Hoek válasza Ateszpapa (#1711) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Ha "felhuzod" a watch face-t akkor milyen kapcsolatot jelez?
[link]

Csak mert nekem ha be is kapcsolom a Wifit, akkor is a telefon Bluetoothjara kapcsolodik alapbol. Gondolom ez igy van az LTE-vel is, ha a kozelben van az Iphone, az mindig felulirja. Akkor is ha pl az Iphone-on nincs net... hiaba van Wifi-n az ora, akkor sem fogja azt hasznalni.

Probald ki, hogy kikapcsolod a telefont, vagy lelovod a Bluetoothjat, es ugy az ora onalloan kapcsolodik a netre. Persze ez nem magyarazat, legfeljebb teszt.

(#1713) Ateszpapa válasza Ren Hoek (#1712) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Akkor zölden 4G-t ír és van térerő csík is.
Most kikapcsoltam a telefont is és küldtem magamnak egy e-mailt gépről, de az óra nem jelezte.

Csak akkor jönnek órára az értesítések, ha kapcsolódva vannak egymássala telefonnal. :(

[ Szerkesztve ]

(#1714) Ren Hoek válasza Ateszpapa (#1713) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Wifivel mi a helyzet? Azzal megy?

(#1715) Ateszpapa válasza Ren Hoek (#1714) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Azt nem próbáltam, mert strandon használtam.

(#1716) xhege


xhege
addikt

Sziasztok!
Apple Watch 8 Telekomos Cellular óra letiltható? Ha igen, akkor Bluetooth csatlakozással teljes értékűen használható továbbra is?

(#1717) Ateszpapa válasza xhege (#1716) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Szia!
Igen tiltható természetesen IMEI szám alapján.
LTE része nem fog működni, de a többi igen.

[ Szerkesztve ]

(#1718) xhege válasza Ateszpapa (#1717) üzenetére


xhege
addikt

Köszönöm a válaszod! Közben inkább elengedtem azt az eladó órát. Jobb a nyugalom. :)

(#1719) Ateszpapa válasza xhege (#1718) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Szerintem most már várj vele ha nem sürgős egy kicsit.
Persze pont én mondom, kb 3 hete vettem egy series 6-ot LTE. :D

De ha a 8-as a kiszemelt, akkor várj mert ha bejelentik szeptemberben a következőt, olcsóbb lesz vagy ki tudja megtetszik inkább a 9-es. :)

[ Szerkesztve ]

(#1720) Ateszpapa válasza Ren Hoek (#1714) üzenetére


Ateszpapa
addikt

A wifit én kikapcsoltam. Strandon nem igazán kapcsolódik rá, csak gondolom a kereséssel az is meríti az aksit.
Ami így is gyorsabban merül 4G alatt mintha kapcsolatban lenne bluetooth-al.
Amúgy újra raktam az órát, voltam strandon és átjött egy viber üzenet amire válaszolni is tudtam rá, tehát úgy néz ki egy reset rendbe rakta egyelőre, de majd még tesztelem... :)

(#1721) xhege válasza Ateszpapa (#1719) üzenetére


xhege
addikt

Igen a 8ast nézegettem, de elgondolkodtam azon, hogy amire nekem kell arra az SE2 is elég lenne. :K

(#1722) Ren Hoek válasza xhege (#1721) üzenetére


Ren Hoek
veterán

SE2 is nagyon jó szerintem és sokkal olcsóbb. Ugyan az minden, csak nincs EKG meg BloodO2. Annyira nem lényeges funkciók ezek. Nekem az EKG kellett, mert volt hogy ritkán kihagyott 1-1 dobbanást a szívem, és lassan középkorúként érdemes nézni néha. Szerencsére amióta aktívan sportolok elmúlt és az EKG is ok.

Szerintem IMEI nélkül, serial alapján is megtalálják az órát ha lopott, és úgy is regisztrálnod kell az Iphone-oddal különben nem működik. Szóval jobb a békesség.

(#1723) Ren Hoek válasza Ateszpapa (#1720) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Király, hogy megoldódott! Nekem a Shazammal voltak gondjaim, nem találta a hálózatot...de egy újraindítás segített.

A Wifit csak azért írtam, mert én úgy látom hogyha BT telefon közelben van, akkor bármit csinálsz arra fog kapcsolódni és nem a Wifire vagy LTE-re. Tehát elvileg nem fogyasztja jobban az akksit, mert a telefon netjét használja, még ha be is kapcsolod a Wifit az órán és vannak a közelben hotspotok. Ez tényleg onnan látszik, hogy hiába van bekapcsolva a Wifi az órán, akkor sincs net rajra (ha a telefon ott van mellette kilőtt 5G-vel)... Szóval a Bluetooth mindig prioritásban van, mert az fogyasztja a legkevesebbet.

[ Szerkesztve ]

(#1724) Ateszpapa válasza xhege (#1721) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Szerintem S5 alá már nem menj, de inkább S6. Abban már benne van minden amire esetleg szükség lehet. Pont most néztem egy videót, hogy az S6 chipsetét használja az S8 is.

(#1725) Ateszpapa válasza Ren Hoek (#1723) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Igen, de inkább kikapcsoltam a wifit, mert mondjuk a strandon nem is tudna felcsatlakozni mert nem ismerem a wifijüket ha ven egyáltalán, de inkább nincsen, vagy magán. Otthon meg nem akkora a lakás, hogy ne legyen bluetooth kapcsolatban. :B

Most, hogy írod, ki is próbálom azt a shazamot, van jópár zene amit nem ismerek.(mostaniak)
:)

(#1726) xhege válasza Ateszpapa (#1724) üzenetére


xhege
addikt

Igazából három típus amit nézegetek. Az S7, az S8 és a SE 2022. Az EKG és véroxigén nem igazán érdekelnek, de a nagyobb kijelző, az AOD és a gyorsabb töltés igen. :) Ezért van picit hátrébb az SE. S7-ből meg nehéz újszerűt találni.

(#1727) Parson válasza Ren Hoek (#1722) üzenetére


Parson
addikt

‘Annyira nem lényeges funkciók ezek.‘

Dehogynem azok! Nekem pont ezek a leglényegesebbek.

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#1728) merqree válasza xhege (#1726) üzenetére


merqree
őstag

Téged/Neked nem érdekes.
Akik azonban alvási zavarokkal, légzési problémákkal, és szabálytalan szívveréssel rendelkeznek, azoknak igenis ezek fontosak.
Hiába van kardiológus által is diagnosztizált szívritmus problémám, mivel nem olyan fokú, hogy a TB "elismerje", addig nem kapok pacemaker--t. Mert ugyebár a prevenció semmit sem ér, csak a sürgősségi orvosi beavatkozás.
Ez az egyik legnagyobb baja a hazai orvosi ellátásnak: nem a prevenció a lényeg, hanem amikor már baj van, akkor avatkoznak be.

(#1729) xhege válasza merqree (#1728) üzenetére


xhege
addikt

Természetesen számomra nem fontos funkciók ezek. Maguknak a funkcióknak a létjogosultságát persze nem kérdőjelezem meg. :K

[ Szerkesztve ]

(#1730) sid87


sid87
senior tag

Sziasztok!

Segítsetek kérlek, szombaton voltam strandon és gondoltam most viszem magammal az órát a medencékbe. Egyszer csak azt látom/hallom, hogy sos hív, vizes kézzel alig tudtam leállítani. Utána viszont egymás után próbálta ezt csinálni, folyamatosan le kellett állítanom, kikapcsolni is alig tudtam.

Mielőtt bementem a vízbe beállíttottam a víz módot.

Azóta eltelt 2 nap, de továbbra is furcsaságokat csinál, néha össze vissza érzékel, újraindul egy idő után, fura hangot ad a korona mikor tekerem (amikor haptic visszajelzése lenne), gyorsan merül... volt hogy a kijelző úgy csinált mint mikor betörik egy kijelző, de azt szerencsére csak rövid ideig tette.

Feltételezem beázott? Voltam már vele medencében régebben vele, akkor semmi gond nem volt. Lehet ezzel kezdeni valamit? Vagy idő kell neki? Vagy kuka? :Y

Köszönöm!

iPhone 12 Pro Max (Telenor) | Apple Watch S6 | iPad Pro 10.5 | MacBook Air M1 16Gb | Pana Lumix LX100II | burgerem.blog.hu

(#1731) lmno válasza sid87 (#1730) üzenetére


lmno
őstag

A gomb körül nem koszos? Attól szokott beragadni néha, és az okozhat SOS hívást.

(#1732) Ren Hoek válasza Parson (#1727) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Nekem is hasznosak, de ha az ar a szempont akkor az SE tokeletesen eleg, mert joval olcsobb - ha nem akarsz EKG-t meg BloodO2-t.
...
Nekem emiatt megerte az AW8, meg foleg a GPS navi miatt kellett. Van mar offline terkep is. Amugy most probalgattam GPS terkeppel, bringan navigalni. Elkepesztoen hasznos, es vegre nem kell elovenni a telefont. Sot meg vibral is. Emellett halisten nem meriti annyira, mint vartam.

#1730 sid87
Ez eleg beazasnak tunik. Pont olvastam egy Iphone vizallosag tesztet, es azok is furcsa tuneteket kezdenek produkalni a totalis off elott. Bar tenyleg eloszor a gombokat probald meg kitisztitani. Nekem a homok szokott alamenni a bicsen es ki kell mosni.

Esetleg megprobalhatod kiszaritani, hatha segit...
"Fill a plastic zip-top bag with silica gel packets and bury the phone in the bag. Leave your phone in the bag for 24–48 hours. After you've allowed your phone to fully dry, switch it on. If it doesn't turn on right away, charge it fully and try again"

[ Szerkesztve ]

(#1733) Ateszpapa válasza xhege (#1729) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Lehet, hogy most nem, de aztán később mégis jó lenne ha benne lenne. :)

Nekem speciel írta, hogy magas a pulzusom és ha több mérés alapján is magas akkor forduljak dokihoz.
Úgy is tettem, írt fel a doki bogyót rá, azóta normális a pulzusom, jobban is érzem magam, elkezdtem edzeni is és bírom jobban mint eddig.

De van akinek az EKG jelzett be, hogy menjen dokihoz mert probléma lehet, és jól tette, hogy elment az orvoshoz.

Lehet, hogy úgy gondolja az ember, hogy ezek feleslegesek mert fiatal és még erős az ember, aztán meg mégis szükség lehet rá fiatalon is.

Na mindegy, szerintem jobb ha benne vannak ezek, és inkább használtan egy S6 (minimum) amit ki lehet fogni jó áron, akár még karcmentesen is, mint egy SE ami egy watchSE. ;)

sid87: Nagyon úgy tűnik, hogy egy kicsit beázott vagy bepárásodott belülről.
Nem meleg vízben voltál esetleg? Termál, vagy gyógyvíz?
Vagy csúzdapar, sport?

Ezeket idővel nem szereti az óra, mármint a szigetelése kezd engedni főleg a meleg vízben.

Gondolom már nem garis, ha teheted merítsd le telesen és hagyd kikapcsova pár napra.

(#1734) xhege válasza Ateszpapa (#1733) üzenetére


xhege
addikt

Köszönöm az észrevételeidet. :R Megfontolom őket. Fiatal már rég voltam sajna. Már közelebb az ötven, mint a negyven. Az elmúlt években többnyire Garmin órákat hordtam és szerencsére úgy tűnik nincs gond nálam. Nyilván ez bármikor változhat. Az S7-eket nézegetem egyébként leginkább.

(#1735) Ateszpapa válasza xhege (#1734) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Rendben én köszönöm, hogy figyelembe vetted.
Akkor kb egy koruak lehetünk :K

:R

[ Szerkesztve ]

(#1736) Ren Hoek válasza xhege (#1734) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Akkor ha nem sajnalsz ra plusz 100$-nyi forintot en az AW8-at vennem.

A BloodO2 erdekes, egyes napokon nekem is lemegy ejszaka kicsit 93% kore, valamikor meg 96%+. Valoszinuleg az orrdugulas miatt. Az EKG meg tenyleg hasznos lehet ilyen korban (marmint 35 korul magamra ertem) ha hosszabb tavra tervezed az orat.

(#1737) Ren Hoek


Ren Hoek
veterán

Ti hasznaltok amugy screen protectort?

Nekem elso heten konkretan sikerult ket, kb 0.1 mm-es alig lathato karcot csinalni a kijelzo aljan :W Egy fem allvanynak nekikoccant kicsit meloban.

Vettem ra egy tempered glasst, de kb megfelezte a touchscreen erzekenyseget. 3x kell megnyomni az ikonokat neha.. es ugy latom nincsen Screen Protector mode, mint a telefonokon.

Tudtok valami jofajtat ami ajanlott? Vagy felesleges ra? En szinte erzem hogy biztos vegighuzom meg valamin idovel. Lehet kiprobalom a sima TPU filmet...

[link]

[ Szerkesztve ]

(#1738) xhege válasza Ren Hoek (#1736) üzenetére


xhege
addikt

Ezeket egy 7-es is tudja ha jól gondolom. Szerintem az is bőven jó lehet még.

(#1739) Ren Hoek válasza xhege (#1738) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Ahogy latom nincs tul sok difi. [link]

A wrist temp sensor nincs benne csak. Igazabol meg nem talaltam appot amivel lehet hasznalni. Nekem csak napi 1x atlagol adatot, es az se mindig (azt hiszem a Bedtime Focusnak kell mennie)

Nem ertem miert nem lehet folyamatosan merni, a Huawei GT3 tudta. Mondjuk sok jelentosege nincsen, mert nem menstrualok es a core temp mindig elter a csuklon merttol. Csak azert erdekes lehet pl virusos betegseg idejen.

(#1740) Scrake^;DD válasza Ren Hoek (#1737) üzenetére


Scrake^;DD
aktív tag

Nekem tok volt rajta ami egyben védte a kijelzőt is. Annyi volt a hátrány, hogy kicsit csúnya volt de védte. Végül levettem róla.

Sempre... al tuo fianco! 1926.

(#1741) xhege válasza Ren Hoek (#1739) üzenetére


xhege
addikt

Igen én is úgy látom, hogy számomra érdemi fejlődés nem volt a 7ről a 8ra.

(#1742) xhege


xhege
addikt

Az eddigiek alapján ha jól gondolom ugyanazért az árért ti inkább vennétek egy 1,5 éves 95% körüli akksis Series 7-et, mint egy 1 hónapos patika 2 év garis SE 2022-t?

(#1743) sid87


sid87
senior tag

Köszi mindenkinek a válaszokat! :R

Most már be sem kapcsol sajnos, appból sem tudom resetelni mert nem éri el, egy ideig még elérte (lehet ment csak a kijelző volt sötét).

Pár napig akkor hagyom, aztán rá teszem töltőre hátha...

Januárban lesz 3 éves.

De ha utána sem akkor kuka? Úgy rémlik ezek nem javíthatóak.

iPhone 12 Pro Max (Telenor) | Apple Watch S6 | iPad Pro 10.5 | MacBook Air M1 16Gb | Pana Lumix LX100II | burgerem.blog.hu

(#1744) Arellig


Arellig
tag

Sziasztok,
Ma érdekes dolgot vettem észre. Adott egy apple watch 9.6-os szoftverrel és egy iphone 16.6-os szoftverrel.
Amikor telefonálok az iphone-on akkor a watch képernyőjének a felső részén nem látom a zöld kis telefon ikont, /amit anno láttam/ amire rákattintva át tudok adott esetben váltani az órára hívás közben.
Ez másoknál is eltűnt? Mit láttok?
Újrainditások megvoltak mindkét eszközön de a helyzet változatlan.

(#1745) lmno válasza Arellig (#1744) üzenetére


lmno
őstag

Ezt a feature-t már régóta kiszedték, szerintem legalább 1 éve; azóta csak a notification látszik felül piros pöttyel.

(#1746) Arellig válasza lmno (#1745) üzenetére


Arellig
tag

Köszi szépen értem, a watch szoftvert kb 2 hónapja frissítettem de azóta akkor ez nem tünt fel :)

(#1747) Scrake^;DD válasza sid87 (#1743) üzenetére


Scrake^;DD
aktív tag

Azért bevinném a helyedbe hátha tudnak rá valami okosat. Azért ennyibe ne hagyd

Sempre... al tuo fianco! 1926.

(#1748) Ateszpapa válasza sid87 (#1743) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Sajnálom, nekem is w6 van.
Hogy ázott be?

(#1749) Ateszpapa válasza xhege (#1742) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Én igen.
Tudjon már "mindent" ezért az árért. :)

(#1750) Ren Hoek válasza xhege (#1742) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Nehez kerdes :)) en is inkabb a 7 fele hajlanek.
95% akku meg oke... Attol is fugg mire es mennyit akarod hasznalni, de vszeg igy is kihuzza az 1 napot AOD-al.

Mondjuk en mostanaban valtottam, szerintem ra is tanult a toltoalgoritmus. Este TV maci fogmosas alatt toltom egy picit, meg reggel is egy kicsit. Igy soha nem merul 30% ala, es nem is kell kimaxolni 100%-ra. Egyelore ez maximalisan bevalt, es a Huawei GT3 4 napos uzemideje utan egyaltalan nem zavar. Neha jo is egy kicsit megszabadulni az oratol, mert egesz nap rajta van a csuklon.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Tartozékok, egyebek  »  Apple Watch
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.