Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tartozékok, egyebek  »  Apple Watch

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:01:44

LOGOUT.hu

Apple Watch-ok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1301) Parson válasza Hegyirabló (#1300) üzenetére


Parson
addikt

Remélhetöleg nem elöre fizettél...

Én meg dilemmázok, hogy most akkor megvegyem az apple watch 8-at vagy ne... igazából csak és kizárólag az egészségügyi és fitness funkciók miatt érdekelne... + esetleg hasznos lenne iPhone-on / iPad-en / Mac-en futó zenelejátszás távirányitására... de ezeken kivül nem igazán látom értelmét... és még mindig jobban szeretem stilusában a klasszikus svájci óráimat... ráadásul ez a mostani szabadalomsértési botrány is sürgetöleg hat.. vkinek vmi értelmes véleménye? :F

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#1302) merqree válasza Parson (#1301) üzenetére


merqree
őstag

45+ éves vagyok.
Kizárólag az egészésgügyi dolgok miatt vettem (alvás figyelés, gyógyszer emlékeztető, EKG (bár ezt hiába mutogatnám az orvosnak)), egyébként osztom az analóg órák iránti vonzódásodat.
Iszanyat furcsa volt az első napokban, hetekben, hogy nincs tömege az órának.

(#1303) Parson válasza merqree (#1302) üzenetére


Parson
addikt

Én még 'csak' 41+ éves vagyok... :DDD és bevált neked? :F
Nem mellékes a témához, hogy idéntöl ujra aktivan akarok sportolgatni, és nem csak hébe hóba egy biciklizést vagy 3-4 sorozat fekvötámaszt nyomni... szóval nem is motivációnak, de legalább vmi minimálisan automatizált regisztrációnak a naptárban - nagyon hasznosnak vélném. Aszem ezzel most meg is gyöztem magam... de mi a franc lesz a svájci órákkal akkor ?... na majd jók lesznek alkalmi óráknak... VAAAGY, jut eszembe a régi német Otto film - lehet ezt az AW-t bokán hordani ? :D

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#1304) Skynet258 válasza Parson (#1303) üzenetére


Skynet258
veterán

Ha vékony a bokád akkor lehet csak nem mér majd semmit, na meg az emberek azt hiszik házi őrizetes vagy... :D

https://geekpulse.hu

(#1305) lmno válasza Parson (#1303) üzenetére


lmno
őstag

Nekem is volt ilyen dilemmám, de ezt nem fogjuk tudni helyetted eldönteni.
Szerintem csak akkor érdemes AW-t venni, ha az ember el tudja engedni a hagyományos órákat, mert csak akkor van értelme ha innentől kezdve mindig ezt hordja az ember. Apple Pay, notificationök, hívások stb. ezeknek a funkcióknak csak akkor van értelme, ha mindig rajtad van.
Ha csak sportolásra kell, akkor arra valami spéci sportóra, vagy ha mindenképp Apple, akkor esetleg a legeslegolcsóbb AW és akkor nem tűnik annyira pénzkidobásnak ha nem használjuk az egyéb funkcióit.

(#1306) Parson válasza lmno (#1305) üzenetére


Parson
addikt

Értem én hogy vmi tesztidöszakra jobb lenne egy legolcsóbbal játszadozni - a pénztárcám is örülne neki, persze, hiszen kisebb kiadás lenne - de tartok töle, hogy végül nem a legjobb megoldás lenne... báár... egy S6 végülis még elfogadható, az alá már nem mennék...

De akárhogy nézem 'csak' 160 EUR a különbség a 8-as hoz képest... használttal én már nem próbálkoznék... ráadásul 200 km-re tölem... ez felejtös.

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#1307) merqree válasza Parson (#1303) üzenetére


merqree
őstag

December közepe óta van csak, eddig mindenben megfelel szamomra

(#1308) balinlin válasza Parson (#1303) üzenetére


balinlin
senior tag

Ha két karod van…

(#1309) Parson válasza balinlin (#1308) üzenetére


Parson
addikt

Olvastam olyat, ahol részletezik, hogy miért jó ha egyik karodon apple watch, a másikon meg klasszikus óra van... vhogy nem gyözött meg.

No de komolyan kérdezve, apple watch csukló helyett alkaron hordva? Ez müködöképes vajon? Sportoláshoz a klasszikus óra úgyis lekerül, akkor mehet a csuklóra húzva az AW...

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#1310) hitchins válasza Parson (#1309) üzenetére


hitchins
őstag

Hat en leszek a negativ oldal.40 felett vagyok en is. En par honap utan eladtam a watch 7-et.

Tetszett kulsore meg minden de nem igazan lattam ertelmet. Legabbis nekem ennyit nem er.
- Ekg ok de nem orvosi muszer radasul csak akkor mer ha Te elinditod, ami lehet pont nem kap el semmit. Kb 1 honapig nezegettem aztan nem.
- Alvasfigyeles: En komolyan nem ertem hogy ez mire jo. Nezegeted hogy aludtal milyen melyen? Es ettol megvaltozok valami? Jobban fogsz aludni vagy mit elemzel rajta?
- Cellular modell volt. Szerettem volna telo nelkul hallgatni zenet a teremben. Na ez 10-bol 9-szer nem ment.
- Intervallum edzeshez johet esetleg mert folyamatosan tudod figyelni a pulzusod de ez eleg reteg igeny szerintem.

Ami pozitivum maradt szamomra az az ertesitesek, es hogy problema eseten elerheto vagyok telo nelkul is (cellular) esetleg mobil fizetes (pl strandon)
Sajnos ez a par funkcio viszont nekem nem er ennyit foleg hogy az elsot pl egy 5ezres karpant is tudja az.

Ezzel egyutt van 2 watch a csaladban. Az egyik asszonynal aki szereti utazasnal de egeszsegugyi funkcioit ami miatt vettuk nem hasznalja.
A masik a kisiskolas kislanyomnal. Neki en akartam, hogy legyen egy plusz eszkoz helymeghatarozashoz es kapcsolatfelvetelhez ha esetleg elhagyja a telefont.

(#1311) zenit73 válasza Hegyirabló (#1286) üzenetére


zenit73
aktív tag

Apple eleve a 20W-ost ajánlja hozzá. Ez a töltő max képességét jelenti, nem azt, hogy csak ennyivel tud tölteni, olyan mint ha ferrarival nem mernél menni a magyar autópályán, mert 300 a végsebessége - lehet azzal 130-al is menni. Szóval, minden töltő annyi szuflát ad a töltött készüléknek, amennyit az kér, töltöttem már az órám a 140W-os MAC töltővel is.

Azonkívül, nyugodtan merítheted 1%-ig bármelyik készüléked, mert az a valós lemerüléstől még messze van, benne van az a biztonsági tartalék ami megvédi a felhasználói hülyeségtől.
Nyugodtan tőltheted 100%-ig, csak ne hagyd, hogy ott álljon vagyis kezd el meríteni, ha valamiért tárolod, akkor azt tedd 50-60%-os töltöttségen.

(#1312) merqree válasza hitchins (#1310) üzenetére


merqree
őstag

Szia,

Nem vagy negatív oldal szerintem, hanem mint mindenki, mások a preferenciák és igények. Nincs ezze semmi gond.
Válaszom azért írom, hogy lássa a leendő tulaj, mit, mire és miért használok ÉN.
Szerintem jó, hogy leírtad a Te tapasztalataidat!

EKG: amikor érzem, hogy valami sz.rul működik, akkor szoktam egyedi EKG csináltatni, majd utána fél órával és egy óravál később szintén. Amikor érzem, hogy szarul vagyok, akkor nem szinusos az EKG. Igaz, már kardiológus és a házi orvosom is csinált olyan EKGt, ami kimutatta ezt a "rendellenességet", így én pl "naplózom" ezeket a szívritmus problémákat.
Alvás figyelés: mivel horkolok (állítólag, én sosem hallom :D ), ezért a légzésfigyelés és monitorozás az, ami hasznos. Alvási apnoe "előkészület".

Gyereknyomkövetésre picit túlzuásnak érzem, én szolgáltatói megoldásban gondolkozom, ha már nagyobb lesz a gyerek, értsd: betölti a 10 évet.

(#1313) balinlin válasza merqree (#1312) üzenetére


balinlin
senior tag

Alvásfigyeléssel én is így voltam, mint a fórumtárs.
Aztán Apámnál is kiderült, hogy jó lett volna ha már korábban kiderül, hogy milyen alacsony is alvás közben a véroxigén pl.

(#1314) merqree válasza balinlin (#1313) üzenetére


merqree
őstag

Sajnálom, ha Apukádat elvesztetted.
Alvás közben is lehet figyeltetni a véroxigén szintet: https://support.apple.com/hu-hu/HT211027

(#1315) Peat76 válasza hitchins (#1310) üzenetére


Peat76
őstag

Szintén 40 felett, de egy kicsit pozitívabb élmény beszámoló, szintén 1 hónapja használom! AW7 Cellular Nike Edition
Alvás figyelés; nem alszom túl jól sajnos, néha néha ránézek mit mutat, főleg a mélyalvás miatt...
Értesítések, fizetés...Nagyon jól jön, sok esetben elő sem kell venni a telefont!
Pulzus figyelés hasznos dolog, rendszeresen futok így érdekel sport közbeni és nyugalmi pulzusszám...
Közben szól a zene..Airpods a fülemben, hiba nélkül 2-3 órát..
Sosem volt gond vele, nem szakad meg...
Közben ha kell a bejövő hívást is fel tudom venni...nem kella telefont magammal cipelni..egyszerűen páratlan amit az Apple nyújt..

Sony OLED XR-55A83J + Xbox Series X + PS5 DiscE., Nintendo Switch & Wii U + PS3 FAT 4 db 60GB US, Iphone 14 Pro Max 256GB+AW7 Cellular+Airprods Pro csakis a futás miatt! Csak azért is kiírom, attól még nem vagyok prosztó!

(#1316) merqree válasza Peat76 (#1315) üzenetére


merqree
őstag

Az alvási ciklusokat szerintem szarul "méri".
Befekszem az ágyba, bakapcsolom az alvás fókuszt, és még egy órát olvasgatok. Szerinte ez már felületes alvás. A pulzus alapján becsüli meg, hogy milyen és mennyi ideig tartó az alvás.

(#1317) balinlin válasza merqree (#1314) üzenetére


balinlin
senior tag

Ja ennyire azért nem vészes a helyzet, csak ha mondjuk mérte volna valami alvás közben az oxigénszintet, és egyéb dolgokat, akkor előbb kiderülnek a bajok és a mindennapjai kellemesebbek. Most volt alvásvizsgálaton ünnepek előtt, úgyhogy lassan majd megoldódik remélhetőleg.

(#1318) Semin válasza merqree (#1316) üzenetére


Semin
senior tag

Sztem alvás fókuszt csak tényleges “lefekvés“ előtt kapcsolj, mert így találták ki. Ha ugye azt feltételezi az óra hogy próbálsz aludni fekve az ágyban, akkor - mivel hibás az alap - hibás lesz a következtetés is. Nekem tök jól monitorozza, hogy ritka sz@rul alszom :DD

(#1319) merqree válasza Semin (#1318) üzenetére


merqree
őstag

Be van állítva az alvás fókusz, de párszor direkt hamarabb aktiváltam, mint ahogy előre beállítottam. Tehát az alvási időt a fókusz alapján "dolgozza fel"
De ttől maga az óra nekem megfelel és jó.

(#1320) Parson válasza merqree (#1312) üzenetére


Parson
addikt

'Alvás figyelés: mivel horkolok (állítólag, én sosem hallom :D )'

Majd ha már a saját horkolásodra is felébredsz, az lesz már a fincsi, hidd el nekem... :DDD

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#1321) merqree válasza Parson (#1320) üzenetére


merqree
őstag

:D
Az ilyesztőbb, és volt már rá példa, hogy arra riadtam el, hogy nem kapok/veszek levegőt.

(#1322) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Olyan furcsaságot látok az új órán, hogy mikor magam felé fordítom, hogy megnézzem az időt, két lépésben fénylik fel a kijelző. Először egy kicsit lesz csak fényesebb, aztán lesz teljes fényerős. Mindezt egy-két másodperc alatt. Mitől lehet ez? Series 4 nem csinált ilyet.

Aquila non captat muscas.

(#1323) Parson válasza hitchins (#1310) üzenetére


Parson
addikt

Köszi a véleményt.
Az ára nekem is borsosnak tünik kicsit, 540 EUR + 2x 10 EUR folia (tartalékokkal késöbbre) nagyon nem olcso, ha hozzáveszem, hogy az Swatch Irony óráimért sem adtam 140 EUR / db-nál többet... igaz, azok nem is tudnak semmilyen okosfunkciót, de legalább diszkréten (nem tulzóan de mégis) maszkulin, esztétikus (öltönyhöz is tökéletes), egyedi órák (mármint abban az értelemben, hogy ritkán futok bele olyanba, akinek ugyanilyen van a karján a gazdag órapaletta miatt, rádásul ma már nem is nagyon kapni, mivel kifutott termék) és mégis lazák, sportosak, nyári laza öltözékkel is jól mutatnak - és svájciak, van amelyik 1998 óta megvan, és tökéletesen müködik a mai napig.

Az alvásfigyelés nem közvetlenül oldja meg az alvásproblémákat, de információkat szolgáltat amik alapján jobban meg tudod érteni, hogy miért keltél kialvatlanul, és hozzásegit a megoldás megtalálásához - indirekt módon. (Szerencsére nekem nincs gondom az alvással, a kollégák meg a kuncsaftok mindig lefárasztanak annyira...)

Cellular modell nekem nem kell, mivel a telefon mindig nálam van, és nem tervezem otthonhagyogatni.

Ezek az órával fizetések meg ilyen flancos opciók nekem tul újak... Tetü lassan állok át az új technikákra, a mobillal fizetést is csak tavaly kezdtem el, amblokk az online rendeléseket online fizetéssel is csak pár éve... Én tipikusan a rossz vevö vagyok, aki 6ezer oldalról bebiztosit mindent, mielött egy döntést hoz. Ettöl függetlenül persze náha veszek én is baromságokat... de csak néha... kérdés ez az óra mennyire az (számomra).

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#1324) gzbotii válasza Hegyirabló (#1290) üzenetére


gzbotii
veterán

Ha sokszor volt 2-3-10% merülve, az (is) nagyon degradálja az aksit.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#1325) gzbotii válasza Parson (#1323) üzenetére


gzbotii
veterán

Én egy Huawei Watch GT-ről váltottam. Mindennel meg voltam elégedve, 10 napot bírt egy töltéssel másfél évesen is (ez hiányzik a legjobban).
A komolyabb egészség-figyelés funkciók miatt, na meg elmerültem az Apple ecosystemben mint a Titanic, óra volt az utolsó, ami "hiányzott" MacBook - AirPods - iPad - iPhone - iStb mellé.

Ami zavar, és ami miatt vennék valami Xiaomi okoskarkötőt: üzemidő. Zavaró, hogy naponta töltögetni kell :( . Ha ez kiöregszik, komolyan elgondolkodom majd, hogy mit veszek: aktuális Almás óra, vagy valami AMOLED-es, 7-8 napos üzemidővel rendelkező óra, más gyártótól, negyede áron.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#1326) Parson válasza gzbotii (#1325) üzenetére


Parson
addikt

Én a normál órákat is szeretem levenni ha hazaérek... ez nem lenne gond nekem az AW esetében sem a töltés miatt... na igen, ez az apple ökoszisztéma nekem is egyre tágabb... lassan már minden van.

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#1327) MADcat válasza gzbotii (#1325) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Nekem bal kézen MI band 4 van. Le sem veszem soha. Másik kézen az óra. Sokan hülyének néznek de nem érdekel. MI band csak rezeg ha hívnak. Még az időt sem mutatja.

[ Szerkesztve ]

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#1328) merqree válasza gzbotii (#1325) üzenetére


merqree
őstag

Töltés:
reggel, amíg a fürdőszobában összeszedem magam, és kávét főzök, az idő alatt teljesen feltöltődik.

(#1329) zenit73


zenit73
aktív tag

Érdekes amit itt olvasok az alvás figyelésről. Azt tapasztaltam, hogy nagyon pontosan regisztrálja mi történik az éjjel, figyelgetem, és ha emlékszem reggel valami éjjeli történésre akkor ellenőrzőm, és döbbenet a pontossága. Nem gondolom, hogy az alvást/ébrenlétet a pulzus alapján dönti el, elég magas a pulzusom még alvás közben is, mégis mutatja, hogy aludtam.

(#1330) Parson


Parson
addikt

No tegnap nézegettem ezt az AW Ultra-t a mediamarkt-ban... és hát csöppet gondolkodóba estem. Ha nagyobb benne az akksi, ami egy feltöltéssel tovább húzza, akkor az akku degradáció is lassabban megy végbe, hiszen ugyanannyi idö alatt kevesebb ciklus megy bele... jól gondolom, vagy jól gondolom ? :F
Egy órát ha megveszek, azt lehetö legtovább szeretném használni, cserélgetés nélkül...
Ugyanakkor meg tény, hogy ha gazdaságilag nem is, de technikaliag a sürübb cserélgetés meg kedvezöbb az újdonságok miatt... nagy dilemma ez... :U

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#1331) Semin válasza Parson (#1330) üzenetére


Semin
senior tag

Átlagosan 5 év egy óra SW támogatási ideje.
(Nem jön hozzá több frissítés).
Hiába a nagyobb akku, ha a hardver megegyezik egy S8-al. Ebből az következik, hogy szintén 5 éves ciklusra van tervezve.

Ha kizárólag az akku tartósság a fő szempont, egyszerűen nem éri meg az ultra, jobban megéri egy S8 és egy csere 5 évnél. (Szerintem ez az opció anyagilag is olcsóbb)

[ Szerkesztve ]

(#1332) bigrob válasza Semin (#1331) üzenetére


bigrob
őstag

Ugyanerre jutottam én is.
Sőt, találtam egy fél éves AW7-et 1,5 év garival 125-ért, 100%-os akksival, úgyhogy én még az egyel korábbit vettem.

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#1333) Parson válasza Semin (#1331) üzenetére


Parson
addikt

Jogos. Akkor dilemma elháritva.

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#1334) kbadam83


kbadam83
senior tag

Az miért van ha az alvás adataimnál csak az alvás időt jeleníti meg a grafikonon sötét zöld tartománnyal, és az alvási szakaszok nincsennek megjelenítve, és mérve sem? Pedig az éjszaka a pulzusomat mérte, mert az látszik az adatok között
Előre is köszönöm

(#1335) csabi94


csabi94
őstag

Sziasztok! Apple Watch honnan számítja az 1 éves garit? Vettem nemrég egy Watch 8-at, mely bontatlan dobozból került elő, viszont a gari ideje mindössze 9 hónap. Valakinek van ötlete? Én azt gondoltam, hogy az első bekapcsolástól/aktiválástól indul az 1 év. :Y

Köszi a segítséget előre is! :R

(#1336) Semin válasza csabi94 (#1335) üzenetére


Semin
senior tag

Hasonlóképpen vettem egy Airpods 3-at a Mediában. Bontatlan doboz, de a gariból hibádzik 3 hónap. Sebaj számla ellenében a kerekedőhöz is fordulhatsz, és ott az AW8 esetében nem is egy év gari lesz, hanem kettő.
(Feltéve hogy elérte a vételár a 100k-t és nem cégre vetted)

[ Szerkesztve ]

(#1337) balgab84


balgab84
aktív tag

Sziasztok. Par napja vettem iwatch series 8-at, az lenne a kerdesem, ha csukloból felemelem az orat, nemelyik szamlap(gyari) olyan, mint ha lassabban ebredne fel, kicsit olyan mintha szaggatva ebredne fel a kijelzo, ez a fenyerzekelotol van? Ti is tapasztaltok ilyet? Kosz a valaszt elore is.

[ Szerkesztve ]

(#1338) Hegyirabló válasza balgab84 (#1337) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Lásd itt.

Viszont én kiderítettem, hogy mitől van. Ambient light, vagy dim lightnak nevezik. Az óra a környezeti fényviszonyokhoz állítja be a kijelző fényerejét. Próbáld meg sötétben és világosban is. Sötétben nem fogod tapasztalni ezt a jelenséget. Tényleg elég idegesítő. De nem lehet mit csinálni vele, meg kell szokni. Két éve kérik a felhasználók az Apple-t, hogy ki lehessen kapcsolni. Nem gondolom, hogy nagyon foglalkoznak vele.

Aquila non captat muscas.

(#1339) balgab84 válasza Hegyirabló (#1338) üzenetére


balgab84
aktív tag

Hu dejo…. Koszi a gyors valaszt, mar majdnem szervizbe kuldtem…. Nagyon fura igy egy ilyen draga oratol, azert is nagyon furcsa most nekem mert elotte samsung oram volt, az popec megjelenitoje volt….. akkor gondolom nincs mit tenni vele, de legalabb nem hibas…. Csak az az erdekes ,h nem mindegyiknel csinalja…..

(#1340) Hegyirabló válasza balgab84 (#1339) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Mindent nem olvastam el erről a jelenségről, de annyi rémlik, hogy "kikapcsolható" úgy, hogy ha sötétebb hátteres számlapot állítasz be. Nem foglalkoztam vele, mert ez röhejes "megoldás". Inkább szoftveresen oldanák meg. Akit zavar kikapcsolja, akit nem, az meg nem.

Aquila non captat muscas.

(#1341) balgab84 válasza Hegyirabló (#1340) üzenetére


balgab84
aktív tag

Nagyon butan nez ki igy…. Jo lehet, h aki megszokta annak nem tunik fel, de ez igy gaz… olyan mintha akadozna. Ez csak erre a 8-as szeriara jellemzo vagy amelyikben van mar fenyerzekelo? Meg egy kerdesem lenne, h errol a jelensegrol youtube-on vannak fent videok?

(#1342) Hegyirabló válasza balgab84 (#1341) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Azt hiszem a hatostól. Sajnos a Youtubeot nem tudom. Mikor elolvastam, hogy nem lehet vele mit csinálni, nem foglalkoztam tovább vele, próbálom megszokni.

Aquila non captat muscas.

(#1343) lmno válasza balgab84 (#1341) üzenetére


lmno
őstag

Melyik számlapnál csinálja? Nekem még nem tűnt fel, mondjuk fekete hátterűt használok, nem is érdemes mást az akku miatt.

(#1344) merqree


merqree
őstag

Nekem ennél letisztultabb számlap nem kell.
Elég sok időmben került, mire megtaláltam a megfelelőt, amiből ezt “kihoztam”.

(#1345) gzbotii válasza merqree (#1344) üzenetére


gzbotii
veterán

Ezzel csak az a baj, hogy nehezebb/több idofigyelés kell az idő leolvasására. Szerintem. Pedig jelzem, '90es évek első felében születtem, én még simán ismerem az óramutatókat.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#1346) merqree válasza gzbotii (#1345) üzenetére


merqree
őstag

Én 76ban születtem, simán tudom mennyi az idő :)

(#1347) MADcat válasza merqree (#1346) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Állítólag ki is veszik a tananyagból… :W

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#1348) merqree válasza MADcat (#1347) üzenetére


merqree
őstag

Neeeee, ez igaz?

[ Szerkesztve ]

(#1349) balinlin válasza merqree (#1348) üzenetére


balinlin
senior tag

Van alapja a hírnek: több országban van erre példa, nálunk nem tudom mi a helyzet.

(#1350) merqree válasza balinlin (#1349) üzenetére


merqree
őstag

Mind meghalunk….
Az iránytű is úri huncutság már?

De befejezem az újkori dolgokra való rácsodálkozás ő át.

Útvonal

Fórumok  »  Tartozékok, egyebek  »  Apple Watch
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.