Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tartozékok, egyebek  »  Apple Watch

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:01:44

LOGOUT.hu

Apple Watch-ok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1601) Rossi válasza Parson (#1600) üzenetére


Rossi
addikt

3 éve 12 Pro-nál az istennek sem ment fel a korábbi biztonsági mentés, a sima support után már a "high" support-tal beszéltem, Írországból hívtak, hogy próbáljam így, úgy, amúgy, de sehogy nem ment, maradt a szűz telefonként beállítás...

Ennyi pénzért nagyon dühítő...

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#1602) apple87


apple87
senior tag

Szisztok

apple watch 8 -ön hogy tudom előhozni a billentyűzetet ?
le kell tölteni valamit ?

(#1603) werszomjas


werszomjas
őstag

Sziasztok,

Egy Series 1-es watch-ot szeretnék hozzá kapcsolni egy 11Pro-hoz. 11Pro-n legfrissebb IOS van, el is indul a párosítás, de odáig jut, hogy a watch-on frissíteni kell a szoftvert, el is kezdi teltölteni a watchOS 6.3-at, de azt írja, hogy letöltés, még kb 3 nap, és nem halad sehová.
Biztos, nem az apple szervereivel van gond, mert több hete próbálgatom és a telefonon wifi, vagy mobilnettel is ugyanilyen lassú.
Probáltam már egy másik iphonnal is (SE), de azzal sem ment gyorsabban.

Ha meg nem kérem a frissítést, akkor meg megszakítja a párosítási folyamatot.

üdv

(#1604) mart33n1


mart33n1
csendes tag

Sziasztok! Segítségetek szeretném kérni abban, hogy esetleg valaki próbálkozott-e már esetleg 2 v. több idősebb családtagjának venni Apple Watch-ot, akinek nincs iPhone-ja és ha igen hogy történt az óra használat?

Amennyire eddig sikerült utána járnom Magyarországon nincs Family Setup Support. (javítsatok ki, ha tévedek) Az alábbi alapján gondolom így:
https://www.apple.com/watch/cellular/#table-family-setup

Amire még gondoltam, hogy az eSim-es Cellular-os változat, az elméletben tud segélyhívást indítani (esés, szívproblémák esetén). Viszont ha ilyenből vennék 2-t, és mindkettőt hozzáadnám a saját iPhone-omhoz, akkor nem lehetne a 2 órát egyszerre használni, teljesen külön EKG reportokokkal, beállításokkal, mérési eredményekkel, stb., hanem csak mindig ki tudnám választani, hogy éppem melyiket szeretném használni? Még soha nem volt Apple Watchom ezért nem teljesen látom át, hogyan is tudna / tudna-e egyáltalán működni egy ilyen dolog.

Előre is köszi a segítséget!

(#1605) Vityaa


Vityaa
tag

Sziasztok,

az lenne a kérdésem, hogy használ e valaki USA-ból hozott Apple Watch Ultrat? Működik rajta minden tökéletesen? A neten (szifon.com) azt írják, hogy nem működik mert más sávokat és frekvenciákat használ. Amikor kint az Apple boltba rákérdeztem, természetesen az eladó azt mondta, hogy működik hibátlanul Magyarországon is. :U

Köszi

(#1606) Viktor0610 válasza Vityaa (#1605) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Eszerint nem biztos, hogy teljeskörűen tudnád használni. Pl. B20 (elterjedt 4G-sáv itthon) csak a nemzetközi verzióban van, az amerikaiban nincs.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#1607) Noxy válasza mart33n1 (#1604) üzenetére


Noxy
veterán

iPhone nélkül nem fog menni amire te gondolsz. iPhone nélkül 2-t sztm felesleges kiadás, de egy is. + eSIM. Egy idősnek aki még nem is látott ilyent, nem 1xü, még egy segélyhívást indítani is.
Amíg nem volt órám, ezt használtam EKG-ra: [link]
Tud a memóriába is mérést menteni, de egy olcsó, akár használt okostelefonnal is tudnák használni. Az app használata 1xü mert színkódokkal is jelzi az eredményt. (Piros, sárga, zöld)
Telefonos segélyhívásra meg van az ingyenes gondosóra szolgáltatás. [link]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#1608) mart33n1 válasza Noxy (#1607) üzenetére


mart33n1
csendes tag

Köszi szépen a választ és a jó tanácsokat is!

(#1609) Satyka.


Satyka.
csendes tag

Sziasztok!

Utazásokhoz praktikusabb lenne számomra az óra töltéséhez egy kis töltőadapter, ami csak annyiból áll, hogy maga a töltő és az usb csatlakozó ami a powerbankbe menne. Aliexpressen találtam is erre megoldást, de az onnan származó elektronikai cikkekkel
nem vagyok annyira bizalommal teli.

Ilyenre kell gondolni:

Kérdésem az lenne, hogy megbízhatóbb márkától ismertek-e ilyen megoldást vagy itthon tudtok-e olyan boltot, ami árul ilyesmit?

Üdv, Satyka

(#1610) Adee_91 válasza Satyka. (#1609) üzenetére


Adee_91
aktív tag

TypeC-ben van: [link]

(#1611) Rossi válasza Adee_91 (#1610) üzenetére


Rossi
addikt

Ez de bitang jó cucc.

De most Nomad titán fémszíjra gyűjtök az Ultrára. :DDD

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#1612) Viper26


Viper26
nagyúr

Júniusi challenge másnál is bugos?
7 napig számolta, azóta semmi. :F
Telefonon meg nem is látni már, csak órán.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 | FR955

(#1614) Viper26 válasza Mr.Talbot (#1613) üzenetére


Viper26
nagyúr

Próbáltam bezárni, és újra de nem változott.
Már ha arra gondolsz. :)

iPhone 14 | FR955

(#1615) Adee_91 válasza Viper26 (#1612) üzenetére


Adee_91
aktív tag

Nálam rendben volt. De ugye mindenkinek egyéni challenge-e van.

(#1616) Rossi válasza Viper26 (#1612) üzenetére


Rossi
addikt

Nálam többször volt már bug-os, de általában ha teljesül, akkor behúzza a díjat függetlenül attól, hogy mit ír a számláló.

De előfordult már, hogy buktam.

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#1617) Rossi


Rossi
addikt

Ultrához tud valaki ajánlani jóminőségű titán szíjat?

A Nomad gyárt ilyet, 100-115.000 Ft körül kapni, de ennyit nem igazán szánok rá.

A másik véglet a titánnak írt, de 15-20.000 Ft-os szíjak, ami meg gagyinak tűnik.

Előre is köszi!

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#1618) balinlin válasza Adee_91 (#1615) üzenetére


balinlin
senior tag

Mindenkinek egyéni, nekem a januári nyílt vízi úszás tetszett. Engem egyénileg nagyon megtisztelt.
Aztán kiderült hogy számolja az uszodait is. :))

(#1619) Viper26 válasza Rossi (#1616) üzenetére


Viper26
nagyúr

Megadta ma. :)

iPhone 14 | FR955

(#1620) monk0909


monk0909
csendes tag

Sziasztok!
Használt 7-est szeretnék venni, találtam is egy olyat, ami bontatlan és még nem is lett regsiztrálva (tehát a garancia elvileg nem is kezdődött még el). Hogy lehet úgy eladni egy órát, hogy az nincs regisztrálva? Hogyan lehet regisztrálni, ha nincs hozzá számla? Van-e ebben valami buktató?

Köszi!

(#1621) Noxy válasza monk0909 (#1620) üzenetére


Noxy
veterán

Akkor ez nem használt, hanem új bontatlan és aktíválatlan.
A garancia a (1 év) bekapcsolás és az aktíválas után kezdődik. Párosítás után kap netet és kezdődik.
Ez minden Apple terméknél úgy működik. Nem kell hozzá számla.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#1622) monk0909 válasza Noxy (#1621) üzenetére


monk0909
csendes tag

Köszi szépen, ez megnyugtató!
És ha esetleg garanciális javításra küldeném, ott kérhetnek számlát?

(#1623) Noxy válasza monk0909 (#1622) üzenetére


Noxy
veterán

Nem kérnek mert a sorozatszámból látni hogy még garis e. [link]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#1624) deathtania


deathtania
senior tag

Sziasztok!
Watch series 4 44mm-esemet sikerült leejtenem töltés közben úgy, hogy rommá törött a kijelzőjén az üveg. Érintkezik, működik, de így nem esztétikus. Van esetleg valami ötletetek, hogy ki lehet-e cserélni csak az üveget, illetve ha már szét van szedve, esetleg az akksit?

Tudom, hogy nem 100k körül már lehetne venni egy series 6-ot, szóval nem biztos, hogy megéri ebbe beruházni, tekintve, hogy isamuraiban 80 a kijelző és 25 az akksi csere, ami már egy új SE árát súrolja...

Köszi a tippeket előre is!

www.brczart.hu

(#1625) balinlin válasza deathtania (#1624) üzenetére


balinlin
senior tag

Hivatalos helyen eleve nem is szerelik ezeket, és igen, valószínűleg annyiba kerülne, hogy nem biztos, hogy megéri.
Ráadásul mivel kérdéses a csere alkatrész minősége, így ennyit kiadni nem tűnik megérősnek.

(#1626) deathtania válasza balinlin (#1625) üzenetére


deathtania
senior tag

A "legolcsóbb", amit találtam az 55k+25k akksi. Az együtt 80. Hát nem tudom... :O
Mellette az a nyűgöm, hogy amúgy meg tette a dolgát, semmi baj nem volt vele, de valóban nem tűnik rentábilisnek a javításam, legalábbis nekem...

www.brczart.hu

(#1627) Gabonetta válasza deathtania (#1624) üzenetére


Gabonetta
aktív tag

Mire ejtetted, hogy összetört?

(#1628) deathtania válasza Gabonetta (#1627) üzenetére


deathtania
senior tag

Járólapra csúszott le az asztalról pofával, kb. 1 méter magasról. Az is lehet, hogy a gyerek húzta le, nem tudom. Valahogy most így sikerült... :((( Oké, mondjuk 4,5 évet így is kibírt, mert közvetlenül a megjelenés után vettem meg októberben, szóval egy szavam nem lehet rá, de akkor is, sajnálom... :O

www.brczart.hu

(#1629) Gabonetta válasza deathtania (#1628) üzenetére


Gabonetta
aktív tag

Elhiszem. :(

(#1630) Mr. Y


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Sziasztok!

Egy ideje feltűnt, hogy az óra nem jelzi az értesítéseket. Ott vannak a fejlécben, de nem szól róluk. Mint ahogyan nem reagál a Hey Siri-re sem, csak gombnyomásra. És nem jelzi a hívásokat sem, a képernyő sem villan fel, csak ha hallom a telefonon a hívást és rákoppintok az óra kijelzőjére, akkor mutatja a hívást.
Korábban minden működött és szerintem nem nyomkodtam el semmit. Van valakinek ötlete erre?

Előre is köszönöm a válaszokat!

But who is watching the guardians?

(#1631) balinlin válasza deathtania (#1626) üzenetére


balinlin
senior tag

Elhiszem, hogy sajnálod, de valószínű jobban jársz, ha elengeded.

(#1632) kenny123


kenny123
addikt

Sziasztok!

Watch S6 + Telekom multisim /esim problémája volt már valakinek?
Telefonban telekom esim van már egy ideje, működik. Megrendeltem hozzá a multi esim opciót, küldték is a qr kódot de valamiért nem tudom hozzákötni az órához.
Órán belül mobil data-> "set up mobile service" ki van szürkülve, nem kattintható.

A friss qr kód telekomtól tölt a telefonra egy új "üres" esim-et szám nélkül, ha próbálom aktiválni akkor kb azonnal visszaáll a "fő" esimre.
Valakinek bármi ötlet, hogy miért nem megy, esetleg mire kellene ránézni?

Köszi, kellemes hétvégét mindenkinek!

yo

(#1633) kid46


kid46
tag

Sziasztok. Apple watch ot szeretnek vasarolni. Melyik lenne jobb vetel , watch SE vagy watch 7? ( mi a kulonbseg a ketto kozott ? )Watch 8 szep de annyit en nem szeretnek aldozni ra. Koszonom

(#1634) JamesHun


JamesHun
addikt

Sziasztk,

Tenger vizet az S8 mennyire szereti?
Semmi merülgetés, csak napi pár óra pancsolgatás meg ilyesmi.

SeriesX: JamesSHun

(#1636) lmno válasza JamesHun (#1634) üzenetére


lmno
őstag

S7-el úsztam tengerben, nem lett semmi baja.

(#1637) balinlin válasza Mr.Talbot (#1635) üzenetére


balinlin
senior tag

Miért venné le?

(#1638) Noxy válasza balinlin (#1637) üzenetére


Noxy
veterán

A víz miatt biztos nem kell, de a homok napozáskor ki tudja fényesíteni vékony csíkokban. :)

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#1639) balinlin válasza Noxy (#1638) üzenetére


balinlin
senior tag

Hát igen, ingyen polírt kaphat, aminek nem feltétlen örül az ember.
Én ezért is tettem az S7-re tokot és fóliát, igaz ilyen szitukban az S5-öt használom. Annak már mindegy, a napi uszoda is látszik rajta sajnos.

(#1640) deathtania válasza balinlin (#1631) üzenetére


deathtania
senior tag

Úgy is lett, elengedtem, vettem inkább itt, apróról egy S7-et.

Azzal meg annyi nyűg van, hogy a szilikon pántból csak az SM volt meg a srácnak, nekem meg ML kellene, de adta anyira olcsón, hogy nem szőröztem ezen.
Az a helyzet, hogy a kisfiam eljátszotta a 4esem ML pántjának a hosszabb, lyukas részét valahova, szóval ha valakinek esetleg lenne elfekvőben egy ilyen fél pántja, én nagyon vevő lennék rá, de tudom, hogy kb. mission impossible beszerezni egy felet... :))

www.brczart.hu

(#1641) lmno válasza deathtania (#1640) üzenetére


lmno
őstag

Fillérekért tudsz venni Aliról, ha sokallod a gyárit.

(#1642) zenit73


zenit73
aktív tag

Sziasztok!
Telón (13mini) és órán (W7) is az utolsó SW van, amióta frissítettem (vagy pont akkor állítottam el valamit) a telón nem írja ki ha az óra feltöltődött. Ez mitől lehet? Vagy én állíthattam el valamit? Mit ellenőrizzek le?
Köszi!

(#1643) zenit73 válasza zenit73 (#1642) üzenetére


zenit73
aktív tag

(#1644) m0ski


m0ski
aktív tag

Sziasztok!

S4-el lenne problémám, segítséget szeretnék kérni.
Tegnap újraindítottam, és azóta ha töltőre raktam, akkor boot loop-ba kerül (néhány másodpercig Apple logo, aztán újraindulás).
Próbáltam a Crown+gomb lenyomással indítani, az eredmény ugyanez :(
Az újraindításig nem volt semmilyen tünet, gond nélkül működött az óra.
Van valakinek tippje, hogy mivel próbálkozhatnék még, vagy valószínűleg valami hardver hiba és ennyi volt?

Köszönöm!

(#1645) zenit73 válasza zenit73 (#1643) üzenetére


zenit73
aktív tag

Megcsináltam a cikkben szereplő beállítást, továbbra sem írja ki, nem értem ezek az idióta sw fejlesztők miért gondolják, hogy az alvás monitorozásnak és minden monitorozásnak köze van ehhez a funkcióhoz. Be kell szaladgálnom figyelni az órát, hogy feltöltött e, ahelyett, hogy elég lenne rápillantani a telefonra mint idáig.

(#1646) Adee_91 válasza zenit73 (#1645) üzenetére


Adee_91
aktív tag

Ezt én sem értem,hogy miért feltétele az alvás funkció ennek a hasznos lehetőségnek.
Nem használok alvásfigyelést,de ez a funkció meg nagyon jól jönne.
Amúgy a battery widget mutatja telefonon az óra töltöttségét is,jobb híján én azon szoktam nézegetni.

(#1647) Noxy válasza zenit73 (#1645) üzenetére


Noxy
veterán

Miért kellene szaladgálni az órához?Nem akkora gond ránézni a widget-re a telefonon. + könnyebb saccolni, hogy kb mire lesz kész. [kép]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#1648) zenit73 válasza Noxy (#1647) üzenetére


zenit73
aktív tag

Akkor úgy mondom, hogy kiírta a kezdetektől, most meg valamiért nem, és ez bosszant.
Nekem az alvás monitorozás ment idáig, múltkor kikapcsoltam és ezt vehette zokon a cucc. De miért van ennek köze a töltésjelzéshez :U

(#1649) Rossi válasza zenit73 (#1645) üzenetére


Rossi
addikt

Nekem az kellene, hogy 80%-nál szóljon, mert 50-80 között tartom, az meg reggelente 20 perc, de nézegetnem kell hozzá a widget-et.

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#1650) Parson válasza Rossi (#1649) üzenetére


Parson
addikt

Be tudsz állitani shortcuts-ban egy automatizált jelzést, ha minden igaz. Én is gondolkozom most hasonlón így, hogy feldobtad ezt a témát.

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

Útvonal

Fórumok  »  Tartozékok, egyebek  »  Apple Watch
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.