Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tartozékok, egyebek  »  Apple Watch

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:01:44

LOGOUT.hu

Apple Watch-ok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1501) merqree válasza JamesHun (#1497) üzenetére


merqree
őstag

Meg ne kérdezd miért, de maga az Apple nem javasolja 18 év alattiaknak e célból az óra használatát.
Nekem néha össze-vissza ver a szívem, ilyenkor csinálok EKGt, amit elküldök a házi orvosnak. Mivel nem hiteles a mérés, illetve még nem túl gyakori, így meg csak pár klinikai EKGt csinált, illetve voltam kardiológusnál.
Gyerek esetében inkább a Tűzoltó utcai Kardiologiat keresnék fel.

(#1502) JamesHun válasza merqree (#1501) üzenetére


JamesHun
addikt

ha kihúzzuk, hogy a gyereken használnám van értelme az S8 nak, vagy elég bőven az SE is
az EKG és az always on kijelző talán a 2 nagy különbség a kettő között.
Jó mókának tünik az EKG, de ki tudja észlelne-e bármit is amikor használnám.

SeriesX: JamesSHun

(#1503) bigdady


bigdady
nagyúr

Aksit lehet cseréltetni Watch 5-ben? Egy napot bír már csak. Vagy kuka?
Ha lehet akkor hova érdemes vinni és kb mennyi egy ilyen? :R

[ Szerkesztve ]

(#1504) balinlin válasza bigdady (#1503) üzenetére


balinlin
senior tag

Hivatalosan nem cserélik, az biztos.
Másnak új korában is egy napot bírt…. :))

(#1505) merqree válasza JamesHun (#1502) üzenetére


merqree
őstag

Nem tudok rá válaszolni. Nem néztem az SE-t, S8at vettem.

(#1506) bigdady válasza balinlin (#1504) üzenetére


bigdady
nagyúr

Aod nélkül kettőt tudott ez

(#1507) ittakary válasza bigdady (#1503) üzenetére


ittakary
nagyúr

nem érdemes
1) bukod a vízállóságot
2) nem kap SENKI gyári akkut - azaz kínai fos akkut kapsz, kb fél év utána újra ugyanolyan szar lesz
3) drága

ha ennyira rossz, add el úgy, ahogy van - és amit szervizre költenél dobd rá és tudsz venni akár S6ot is

(#1508) lmno válasza bigdady (#1503) üzenetére


lmno
őstag

Itt gondolom nem kínai f*st raknak bele, és 40 ezer:
https://www.carecenter.hu/arlista-44

[ Szerkesztve ]

(#1509) Noxy válasza lmno (#1508) üzenetére


Noxy
veterán

Ők sem kínai f.. raktak bele, még is abbahagyták. A videóban elmondják, hogy maga az Apple sem javít, szervizel AW-t. [link]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#1510) ittakary válasza lmno (#1508) üzenetére


ittakary
nagyúr

és akkor itt lép életbe, amit mondtam: 70ért eladja, 40et hozzárak és már nem is S6 hanem S7 árszintjén vagyunk :) 120 körül már rengeteg van eladó

(#1511) JamesHun válasza merqree (#1505) üzenetére


JamesHun
addikt

csak megvettem az S8-at

SeriesX: JamesSHun

(#1512) PACSA75 válasza JamesHun (#1511) üzenetére


PACSA75
őstag

Gratula! Használd nagy megelégedéssel.

Nekem S5 van, de őszintén nem érzem még most sem, hogy érdemes lenne lecserélni újabbra.

[ Szerkesztve ]

(#1524) MADcat


MADcat
MODERÁTOR

Ugye nem kell firtatnom mit és miért töröltem?

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#1525) Sefneni


Sefneni
őstag

Sziasztok!
Gyakorlati jellegű kérdés: színek közül van olyan, amit érdemes hanyagolni? Az éjfekete és az ezüstszínű között gondolkozom, de a feketére azt mondta az iStyle-os srác, hogy kopásérzékenyebb, csúnyábban karcolódik.

[ Szerkesztve ]

Not all stories have happy endings. But yours has yet to be written.

(#1527) PACSA75 válasza Sefneni (#1525) üzenetére


PACSA75
őstag

Nekem a fekete tetszik a legjobban. Nem is volt még más színű AW-m (csak más markából).
Még egyiket sem sikerült megkarcolni. Persze vigyázok is rá, és a munkám sem olyan, ahol nagy veszélyben lenne.

(#1528) bigdady


bigdady
nagyúr

Jól látom series 7 és 2022 se között kb csak a kijelző mérete a kölünbség s7 javára?

Tudják egyesek az akku állapotát resetelni vagy mókolni? Nem egy órát látok egy évesen 99-100%-osan :F

[ Szerkesztve ]

(#1529) lmno válasza bigdady (#1528) üzenetére


lmno
őstag

Azért van még több különbség:
[link]
Nem hiszem, hogy az akku állapotát lehetne mókolni.

(#1530) Soká


Soká
senior tag

Sziasztok!
Találtam egy Series 5 karórát. Miután egy külföldi szálloda kanapéja alatt porosodott így eldönthetetlen, hogy valaki múlt héten vagy esetleg hónapokkal ezelőtt veszítette el. Szeretném visszajuttatni a tulajdonosának.
Azt hiszem van eszközöm, amivel fel tudnám tölteni, de előbb tájékozódnék, hogy mire számítsak, mi történik ha sikerül bekapcsolni. A logika azt mondatná velem, hogy tud kapcsolódni valamilyen hálózathoz és vagy azért mert letiltották, és/vagy mert a tulaj szeretné visszakapni, első körben mutat nekem valamilyen kapcsolatfelvételi lehetőséget.
Azért kérném a segítségeteket, mert nem szeretnék úgy járni, hogy vagy nem tudok megfelelő infót kinyerni belőle, de fél óra múlva megjelenik mondjuk a rendőrség és még nekem kell magyarázkodnom, vagy esetleg csörög ez a szerencsétlen óra és valaki számomra ismeretlen nyelven kezd el karattyolni benne.
Köszönöm a segítséget!

(ez a poszt most itt egy almás-tulaj teszt is, abban az értelemben, hogy ha valaki nem segíteni akar csak kioktatni, leoltani, akkor viszonzásképpen én is az elektronikai hulladékkezelés irányába toljam a problémamegoldást.)

(#1531) ittakary válasza Soká (#1530) üzenetére


ittakary
nagyúr

semmi nem fog történni ha bekapcsolod, ez nem a vasárnap esti Svarcenegger vs Sztallóne akciófilm matiné műsor, nem téged akarlak becsmérelni, de valószínűleg nem vagy te olyan fontos ember, hogy kiszálljon érted a kommandó :)

még a tulajdonosok által feljelentéssel kerestetett telefonokat, akarva sem találja meg a rendőrség, nem hogy egy elhagyott Watch-ot :D

a Watch-ot nyugodtan feltöltheted, esetetleg hátha Lost mode-ba kapcsolta a tulaj (ha nem tudod mi az, akkor ez egy remek teszt lesz neked, hogy Google-n megtalálod-e ;) ) és akkor kiírja a tulaj adatait, ahol kapcsolatba tudsz lépni vele

ha a lost mode nem működik, akkor még a Medical ID-ből tájékozódhatsz (hogy hogyan kell előhozni szintén Google :) ) ha be van állítva neki a profil

ha ez sem, akkor lett egy Watch-od amivel semmit nem tudsz kezdeni

amúgy csak az érdekesség kedvéért: a szálloda személyzetét megkérdezted, hogy nem kerestek-e egy ilyen Watch-ot?

[ Szerkesztve ]

(#1532) Leonardo91


Leonardo91
senior tag

Sziasztok
Akad egy Ultra és kb a 9.4 es frissitesig minden jó volt
Azóta elkezdi dobalni a telekomos hálózatot aztán vissza lép ha belépek a mobilhálózat beállításokhoz
Random ránézek és néha a piros X felül
Másnál is előjött ilyesmi?

| Samsung Galaxy S24 Ultra Titán 1TB | Watch 6 Classic 47 LTE | Galaxy Tab S8 Ultra |

(#1533) Stark95


Stark95
tag

Series 8 órám van, egyszer találkoztam valami menüponttal ahol be lehetett kapcsolni valami vízbe merülés előtt, vagy után valamit, nem tudjátok hol van ez, és mire szolgál?

(#1534) Noxy válasza Stark95 (#1533) üzenetére


Noxy
veterán

Bekapcsolni: [kép] Zárolja a kijelzőt.
Koronát nyomva tartani: [kép]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#1535) Stark95 válasza Noxy (#1534) üzenetére


Stark95
tag

Aha! Ez volt az, köszönöm, nagyon rendes vagy!

(#1537) bigdady


bigdady
nagyúr

S7-el milyen alvás mérés jött? Ez eddig is volt már nem?
Ez az előre mond meg mikor fekszek meg kb én kapcsoljam be alvás funkció? Mert sz eddig is gyenge volt. Vagy nem jó helyen nézem? :R

[ Szerkesztve ]

(#1538) ittakary válasza bigdady (#1537) üzenetére


ittakary
nagyúr

gyári alvás mérés szar
autosleep alkalmazás mérföldeket ver rá

(#1539) Soká válasza ittakary (#1531) üzenetére


Soká
senior tag

Köszönöm a tanácsokat!
sajnos nem lettem okosabb, mert kiderült a watch-ról, hogy hiába raktam töltőre, meg sem mukkan. :( Az elképzelhető esetleg, hogy hónapok alatt annyit merült, hogy most nem bírja a töltő megmoccantani (egy Beolit 20 hangszóró, ami az én órámat vidáman tölti)?
Az azért kevéssé valószínű, hogy ha elromlott ez az óra, a tulaj nemes egyszerűséggel berugdosta a kanapé alá...

üdv: a személyzet
:)

[ Szerkesztve ]

(#1540) ittakary válasza Soká (#1539) üzenetére


ittakary
nagyúr

őőő ez nem 100%-osan érthető: mivel töltöd?

csak Apple Watch töltővel lehet tölteni, semmilyen más vezetéknélküli megoldással nem lehet pl Qi

[ Szerkesztve ]

(#1541) Soká válasza ittakary (#1540) üzenetére


Soká
senior tag

"csak Apple Watch töltővel lehet tölteni, semmilyen más vezetéknélküli megoldással nem lehet "

Ó, egyem a szívét! Hát, akkor persze én vagyok a hunyó. De laikusként azt hinném, hogy ha egy vezeték nélküli töltővel tölthető egy iPhone, akkor azzal tölthető egy almás óra is. De ezek szerint mégsem.
https://appleinsider.com/articles/20/10/29/bang-olufsen-beolit-20-speaker-can-charge-your-iphone-wirelessly
Bezzeg az én vacak Huawei Watch GT 2 pro-m...

[ Szerkesztve ]

(#1542) ittakary válasza Soká (#1541) üzenetére


ittakary
nagyúr

that's a big fat nope :( csak és kizárólag a mágneses Watch töltő...

kitalálják ezeket a trükkös genyó dolgokat, hogy ha bármi baja lesz a kábelnek, akkor ne helyettesíthesd semmivel :)

(#1543) Noxy válasza ittakary (#1542) üzenetére


Noxy
veterán

Olyan nincs hogy semmivel.
Csak akkor használom amikor utazok.
Minden más esetben meg.. [link] :K

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#1544) ittakary válasza Noxy (#1543) üzenetére


ittakary
nagyúr

szerintem teljesen érthető volt, amit írtam

csak Apple Watch töltővel tölthető :) amiről te beszélsz az is egy DEDIKÁLT Watch töltő - azzal semmi mást, csak Watchot tudsz tölteni, és a Watch sem fogad el mást, csak Watch töltőt ;)

(#1545) Astery


Astery
senior tag

Nem a topic-hoz kapcsolódik de mivel éppen hasonló a téma megkérdezem. Az airpods fülhallgatókat árulják magsafe és lightning töltőtokkal is. Ez azt jelenti, hogy a magsafe tok csak vezeték nélkül a kábeles tok pedig csak kábellel tölthető?

(#1546) R a y válasza Astery (#1545) üzenetére


R a y
senior tag

Magsafes tölthető kábellel is.

Ha olyan releváns találatokat akarsz látni, mint amilyeneket a 2000-es években kaptál, akkor használd a Yandex-et. ~ Pro Bono Publico ~ | Ephesians 6:10-18 |

(#1547) Noxy válasza ittakary (#1544) üzenetére


Noxy
veterán

Ez igaz. Mondjuk én a gyári watch töltőre gondoltam. :)

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#1548) Astery válasza R a y (#1546) üzenetére


Astery
senior tag

Köszi.

(#1549) H0r1


H0r1
tag

Sziasztok!

Sikerült az emagon lecsapni ma egy ultrára, ez a harmadik AW-om. Viszont ez az első, hogy nem istyle icentre vásárlás. A számlán nincs rajta a szériaszáma az órának. Ha ez így van, akkor a későbbiekben az 1 éven túli garit, hogy tudják intézni szerintetek?

Köszönöm!

(#1550) bigdady válasza H0r1 (#1549) üzenetére


bigdady
nagyúr

Bármire is jó. :DDD

Útvonal

Fórumok  »  Tartozékok, egyebek  »  Apple Watch
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.