Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tartozékok, egyebek  »  Apple Watch

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:01:44

LOGOUT.hu

Apple Watch-ok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1201) ferrari1


ferrari1
őstag

Egy 5-ös óránál a 88 %-os akumlátor teljesítmény mennyire gáz?

(#1202) MADcat válasza ferrari1 (#1201) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Nekem ennyi. Egy napot röhögve elmegy.

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#1203) nji


nji
aktív tag

Sziasztok!
Apple watch 7 akkuja jelenleg 90 %-os. Éjjel nappal használom, esti netezés közben töltöm. Megjelenéskor vettem. Ez így korrekt ennyi idő alatt vagy lehetne jobban kímélni? Kb egy évem van még a 80 %-ig és akkor jelez, hogy cserélni kell az akkut? Van hivatalos szerviz, ahol úgy cserélik, hogy vízálló marad? Mert ahol én néztem, ott azt írták, hogy nem lesz vízálló. Ebben az esetben inkább majd eladom. Lehet egyszerre kettő órát telepíteni sajátként a telefonra? Mert akkor cserélgetem amíg el nem adom. Az ultra gondolom nőknek nem való, mert olyan nagy. Vett már valaki? Most "csak" 400 ezer az emagon. Esetleg ezt is be lehet szerezni szürke importból? 800 USD-ert simán megvenném, de így magyar áron elég húzós.

[ Szerkesztve ]

(#1204) koxkids válasza ferrari1 (#1201) üzenetére


koxkids
őstag

Nekem az S4 73%-os. Bőven elmegy egy napot, általában 30-40%-al teszem lefekvés előtt töltőre. ;)
Jól bírják :D

(#1205) bigrob


bigrob
őstag

Még mindig dinnyézek, hogy 45mm AW vagy a 49mm Ultra...
Az akksi miatt húzok az ultra felé, hülyeség?
Valahol Pesten fel lehet próbálni?

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#1206) ferrari1 válasza MADcat (#1202) üzenetére


ferrari1
őstag

Köszönöm!

(#1207) merqree válasza bigrob (#1205) üzenetére


merqree
őstag

Én nem sokat gondolkoztam, vettem egy sima 45 mm-és 8ast másfél hete.
Itt olvastam, hogyan célszerű tölteni: a reggeli készülődés közben. Most 76%on van a töletöttsége.
Az ultra nekem nem volt a gondolataim között.

(#1208) g@bo


g@bo
nagyúr

Sziasztok

aw5, most bontottam ki de nem engedi frissíteni (telefonnal párosítás előtt ragaszkodik hozza) mi lehet a baj? Van wi-fi a telefonon, minden más megy. Kèp:

[ Szerkesztve ]

(#1209) bigrob válasza g@bo (#1208) üzenetére


bigrob
őstag

Telefonon a legfrissebb ios fut?

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#1210) g@bo válasza bigrob (#1209) üzenetére


g@bo
nagyúr

Szia,

Igen, 16.3. Lehet béta… magának simán keres frissitest.

(#1211) kakuk.tamas válasza g@bo (#1210) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Ha béta fut a telefonon, akkor az órára is bétás szoftver keresne, ha lenne profil.

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#1212) g@bo válasza kakuk.tamas (#1211) üzenetére


g@bo
nagyúr

Uhh, megoldás? Az óra addig nem aktív amíg össze nem fütyült a telefonnal, így a szitu, matt. ;)

(#1213) kakuk.tamas válasza g@bo (#1212) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Az Apple beta oldaláról leszeded a watch beta profilt, és megpróbálod frissíteni az órát.

Ha ez sikerült, törölheted a profilt, de akkor a telefon beta profilját is töröld.

[ Szerkesztve ]

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#1214) g@bo válasza kakuk.tamas (#1213) üzenetére


g@bo
nagyúr

Már levettem a béta profilt a telefonról, most vissza kellene tennem (roll back) egy simát, de mèg bajlódom. Lehet pc kell hozza?

A telefont nem engedi frissíteni, az elején elakad..

[ Szerkesztve ]

(#1215) kakuk.tamas válasza g@bo (#1214) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Bétáról stabilra csak pc-vel lehet rollback-elni.
De minden adatod elveszik, és az iCloud mentés se játszik.

[ Szerkesztve ]

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#1216) g@bo válasza kakuk.tamas (#1215) üzenetére


g@bo
nagyúr

Akkor ki kell vàrni míg a 16.3 publikus béta sima 16.3 lesz, és frissíteni.Kira. :R

(#1217) balinlin válasza kakuk.tamas (#1211) üzenetére


balinlin
senior tag

simán tudtam párosítani nem bétás órát béta iOS-t futtató telefonnal
Feissíteni frissített, de a legfrissebb stabilra
egyszer volt, hogy több nekifutás után sikeredett a párosítás (és akkor nem is bétáztam), görcs restart segített előbb utóbb

[ Szerkesztve ]

(#1218) g@bo válasza balinlin (#1217) üzenetére


g@bo
nagyúr

Még nem aktivàlt órát bekapcsolni sem tudom, míg nincs a telefonnal párosítva, ott meg frissitest követel, majd net hiányra hivatkozva újraindul. :U

(#1219) balinlin válasza g@bo (#1218) üzenetére


balinlin
senior tag

Force restart nem segített órán és telefonon egyaránt elvégezve?
Másik wi-fi esetleg?

(#1220) Jakob.rabbi válasza g@bo (#1218) üzenetére


Jakob.rabbi
junior tag

És hogyan kell párosítani az órát bekapcsolás nélkül? :Y

(#1221) g@bo válasza Jakob.rabbi (#1220) üzenetére


g@bo
nagyúr

Videozzak, vagy a magyart nem érted? Nem csatlakozik, kézzel, kóddal se, majd internet hiányára hivatkozva mèg a kezdeti lépéseket is törli. Mi nem érthető?

(#1222) balinlin válasza g@bo (#1221) üzenetére


balinlin
senior tag

Gondolom arra gondol, hogy ehhez is be kell kapcsolni az órát, hogy idáig eljuss.

(#1223) g@bo


g@bo
nagyúr

visszaraktam a telefonra (16.3 beta-ról) a 16.2 (nem bétát) [link] egyből megy az óra frissítése, is, de a biztonsági mentés így (mini 12) ugrott, mert nem hajlandó a régebbi fw mellé az újabb dátumú mentést feltenni... igaz, volt egy december 16. napján kelt, igy 2 hét difi lesz...vagy az óra beállítása (iWatch os 9.2) után vissza 16.3 béta (a gépre rakott iTunes mentéssel) aztán lesz valami.

no, tkensz.

[ Szerkesztve ]

(#1224) kakuk.tamas válasza g@bo (#1223) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Én mondtam, hogy ez lesz a vége. Az órát is frissítheted bétára, stabil az is, nem lesz vele gond. (Én is bétázok minden eszközön)

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#1225) g@bo válasza kakuk.tamas (#1224) üzenetére


g@bo
nagyúr

Legalább tudjuk, h bèta mellett gond lehet az új óra aktiválása.

(#1226) Jakob.rabbi válasza g@bo (#1221) üzenetére


Jakob.rabbi
junior tag

Én értem a magyart, sőt az olvasott szöveget is. Ellenben veled. Aki még azt sem érti, hogy mekkora hülyeséget írt le. :(((

[ Szerkesztve ]

(#1227) bigrob válasza Jakob.rabbi (#1226) üzenetére


bigrob
őstag

Alapból semmi értelmét nem látom a bétázásnak iosen... :U

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#1228) kakuk.tamas válasza bigrob (#1227) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Ha senki se bétázna, volna jópár idegesítő hiba a rendszerben, aminek nem örülnél, amikor frissítesz. Nem gondolod? Csak nekem volt eddig 12 feedbackem, volt olyan is, amire reagált az Apple, írtak vissza, javították.

De akkor senki se bétázzon, legyen egy bughalmaz a rendszer. :C

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#1229) joey04 válasza kakuk.tamas (#1228) üzenetére


joey04
titán

alapvetően ez nem a végfelhasználók dolga.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#1230) Semin válasza kakuk.tamas (#1228) üzenetére


Semin
senior tag

..."Ha senki se bétázna, volna jópár idegesítő hiba a rendszerben, aminek nem örülnél"..

Ez nem a user dolga, oldja meg az Apple. Nem azért veszek drága eszközöket, hogy még bétateszteljem is. De amíg opcionális, addig nincsen semmi baj.
Mindenki maga választja a hobbiját.

(#1231) bigrob válasza Semin (#1230) üzenetére


bigrob
őstag

+1
Pontosan így gondolom én is.

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#1232) kakuk.tamas válasza bigrob (#1231) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

A mai világban állandóan beta tesztelsz, ha valamilyen kütyüt veszel/használsz. PC-n a tudtod nélkül betázol, mert olyan hibák kerülnek ki a véglegesbe is, amit csak akkor javítanak, ha már ezer ember sír.

Mobiloknál ez meg főleg igaz, ha állandóan a legfrissebb, még meleg csúcsmodellt veszed. Rákényszerűlsz, csak nem veszed tudomásul. Mi pedig szeretjük keresni a hibákat, és hozzátenni a rendszerhez. Ez ennyi lenne.

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#1233) bigrob válasza kakuk.tamas (#1232) üzenetére


bigrob
őstag

Én pontosan ezért engedtem el a pixel vonalat. :K

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#1234) Jakob.rabbi válasza bigrob (#1227) üzenetére


Jakob.rabbi
junior tag

Még szerencse, hogy nem kötelező. :U

(#1235) Jakob.rabbi válasza joey04 (#1229) üzenetére


Jakob.rabbi
junior tag

Állított ilyet valaki? Ez egy lehetőség, ami által részt vehetsz a fejlesztésben. Sokan élnek ezzel a lehetőséggel és szívesen segítenek a fejlesztőknek. Ha valaki nem így gondolja az a szíve joga, de ezt szóvá tenni ostobaság.
Amióta fejlesztenek szoftvert, hardvert, firmware-t azóta létezik a béta tesztelés. Hogy kinek a dolga? Nevetséges erre azt mondani, hogy a gyártóké, mert ez egyáltalán nem igaz.

[ Szerkesztve ]

(#1236) bigrob válasza Jakob.rabbi (#1235) üzenetére


bigrob
őstag

Abból indult az egész, hogy nem működik a watch párosítás mert bétán van, innentől mondhatsz nekem bármit...

Én is menekülök a topikból mert aki feltette a kérdést már rég felvette a nyúlcipőt.

További jó bétázást és javítsd csak nekem a stabilt! :)
Köszönjük!

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#1237) g@bo válasza bigrob (#1236) üzenetére


g@bo
nagyúr

Mert megoldottam a problémát, további vitára és okoskodókra nincs igényem. ;)

aki amúgy az órát aktiválja, a bètàról visszalépve a legutolsó frissítéséhez, pc-n mentse a telefont, rakja fel az előző végleges verziót, párosítsa ès frissítse az órát, majd törölje a telefonon párosítást…. Utána rakja vissza a telefonra a bètàt (mert a mentès csak arra tölthető vissza) ès a pc-ről (iTunes) a mentést, ès törölje a béta tesztelői profilt. Ezutàn ismét pàrositsa (a már frissített és üzemelő) az órát a telefonnal (bètàval), és a következő frissítèsnèl felejtse el azt.

ennyi lett volna a korábbi kérdésemre a válasz.

[ Szerkesztve ]

(#1238) joey04 válasza Jakob.rabbi (#1235) üzenetére


joey04
titán

nem a gyártóké. nem véletlen volt régen elérhető (hivatalosan) csak a fejlesztőknek a béta. aztán csak később lett publikus is. amúgy én nem tettem szóvá, nem mondom, hogy ne bétázzon aki akar. azt mondtam, hogy a bétázás általi hibakeresés, visszajelztés nem a mezei user feladata. és ez márpedig így van. ha valaki akar, akkor bétázzon. ahogy említették is, elég hiba marad manapság minden rendszerben, elég azzal szívnia a mezei usernek. viszont a példa is jól mutatja, hogy mi a hátránya a publikus bétának. aki ennyire nincs tisztában alapvető dolgokkal (minden eszközön béta profil kell, ha visszamenne akkor bukja a bétás mentést, stb stb) amik napi szinten jönnek elő kérdésként, rácsodálkozásként. kedvencem, amikor a hülyék a második, harmadik béta kiadás problémái miatt ekézik, meg szarozzák a rendszert, és soha többet ios, és plafonon vannak az idegtől. :DDD

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#1239) Stark95


Stark95
tag

Üdv. mindenkinek!
Ha használt órát vesz valaki, mire figyeljen leginkább, gondolok itt arra, hogy mit kell tenni az eladónak, hogy gyári alap állapotban kapjam meg?
Feltételezem az eladó tudni fogja, de én nem nagyon, ezért kérdezek, egy szinte új 8-as szériáról van szó.
Tudtommal a 7-es széria pont olyan mint a 8-as, hogy tudom megnézni, hogy biztos 8-as?
Kell stimmelni valamilyen széria számnak, vagy valaminek valamivel?
Sajnos elég sok a szélhámos, nem szeretnék pórul járni.
Elnézést a láma kérdésekért, de nem volt még almás órám.

(#1240) balinlin válasza Stark95 (#1239) üzenetére


balinlin
senior tag

A hátoldalán rá van írva, hogy melyik típus.
Ezen felül ha van rá idő, akkor párosítani kell a saját telefonoddal. Ha az sikerül, akkor tuti jól lépett ki.
Meg lehet nézni akku százalékot, mikrofont, hangszórót…

(#1241) merqree válasza Stark95 (#1239) üzenetére


merqree
őstag

Annyival olcsóbban adja a 8as watch-ot az eladó, hogy megéri így venni?
Könnyen "károgok", én vettem boltból és nincs semmi "dilemma".

(#1242) Stark95 válasza merqree (#1241) üzenetére


Stark95
tag

Igen, ez egy kimondottan érdemes vétel volt, de vannak fennakadások, vélhetően mindkettőnk hozzá nem értése miatt :)
Meg fog oldódni, csak kicsit zötyögős a beüzemelés.

[ Szerkesztve ]

(#1243) gzbotii


gzbotii
veterán

Jó kis easter egg :)

BUÉK!

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#1244) kakuk.tamas válasza gzbotii (#1243) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Minden évben ez van. :)

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#1245) gzbotii válasza kakuk.tamas (#1244) üzenetére


gzbotii
veterán

Nemrég vettem 7-est, előtte Huawei órán volt, úgyhogy nekem új ez :)

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#1246) kakuk.tamas válasza gzbotii (#1245) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Akkor szokj hozzá. :))
Újévkor és a szülinapodkor is “ünnepel” az óra.

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#1247) Ricardo


Ricardo
félisten

Még van mit reszelni az új funkción.

TÖBB TUCAT APPLE KÜTYÜ KÜLDÖTT TÉVES VÉSZJELZÉST EGY ÜDÜLŐVÁROSBÓL

Mindemellett tartom, hogy ha ezt rendbe tudják szedni, ne lengyen ennyi fals riasztás, ez egy nagyon hasznos funkció lesz.

(#1248) bb.bocs


bb.bocs
őstag

sziasztok. fürdénél is használom az órát. azt tapasztalom mintha kicsit olyan gagyibb lenne a hangja,nem az a tiszta hang jön ki belőle. hogyha jól rémlik hiába szárad ki ,akkor is. lehetséges hogy fertötlenitös kézmosás esetleg hatással van rá? vagy csak beképzelem?

(#1249) kakuk.tamas válasza bb.bocs (#1248) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Beszoktad kapcsolni pancs közben az úszást? Tudja az óra saját maga tisztítani a hangszóróját, ha aktív a profil.

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#1250) bb.bocs válasza kakuk.tamas (#1249) üzenetére


bb.bocs
őstag

pancs után néha rányomok a tisztításra :) viszont most úgy néz ki pár hang lejátszása után jó lett a történet. Arról esetleg van infód hogy 1 hangszóró van e oldalt vagy 2 . ez már csak mint érdekesség.

Útvonal

Fórumok  »  Tartozékok, egyebek  »  Apple Watch
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.