Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tartozékok, egyebek  »  Apple Watch

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:01:44

LOGOUT.hu

Apple Watch-ok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#951) KunEmber válasza huan (#948) üzenetére


KunEmber
senior tag

Nem rég vettem, sok dilemma volt bennem. Nem biztos, hogy vennék újra.

Pár reagálás a dolgokra:
- alvás. Nem attól alszol jól vagy rosszul, hogy az óra méri. Nekem az SE verzió ráadásul 3:1 arányban nem méri az alvást, hiába volt rajtam. Sőt! A mért adattal sem tudsz mit kezdeni. Holnap majd beprogramozzuk magunkat, hogy a REM legyen két százalékkal magasabb? :DDD

- egészség: vércukor szintet nem mér. Pulzust igen, nekem futás közben még figyelnem kell, hogy ne pörgessem 155 fölé, arra nagyon hasznos. (Ha a YTn megnézed a The Quantified Scientist tesztjeit akkor látod, hogy a pulzusmérés kimagaslóan jó, a Samu 5-4 verziók a középmezőny alját érik el.)

Egyéb 1: időzítőt nagyon szeretem az órán állítani, ha sütök otthon valamit, akkor nem kell tésztás kézzel állandóan a telefonomhoz rohanni.

Egyéb 2: nekem is sokkal jobban tetszenek a szép, automata órák, szerintem is az az ékszer. De azok is pont ugyanolyan egyenkrumplik mint ezek, ha csak nem Becsei Áron készíti neked.

http://youtu.be/Ti8O5RbsQxg

(#952) huan válasza Parson (#950) üzenetére


huan
őstag

Jó a pozitívumhoz esetleg még a bolti fizetés is hozzájön... :B

(#953) huan válasza KunEmber (#951) üzenetére


huan
őstag

Szia
alvás: gondoltam majd a segítségével előbb fekszem le, de ha nem túl hasznos akkor ez is kiesik.
Hát nagyon erőltetnem kell, hogy meggyőzzem magam és akkor még az árát bele sem bettem a negatívumokba :D

(#954) Parson válasza KunEmber (#951) üzenetére


Parson
addikt

'Nem attól alszol jól vagy rosszul, hogy az óra méri.'

Ez egy nagyon hibás szemlélet. Az AW az alvási problémákat nem direkt, hanem indirekt módon tudja megoldani - tehát nem megoldja az alvást, hanem segit megérteni, hogy miért keltél fel adott esetben reggel fáradtan, és TE tudsz következtetéseket levonni - egyszerüen több információd van az éjszakai bioritmusodról.

'De azok is pont ugyanolyan egyenkrumplik'

Pont hogy a klasszikus órák nem egyenkrumplik, mert fizikailag különböznek egymástól. Persze, alapvetöen mindegyik a csuklódon van, és mindegyiknek óraformája van (ezek a nagyon általános halmazok), de az AW fizikailag (geometriailag) 'pontosan' ugyanugy néz ki, bármelyiket veszed, leszámitva hogy, az anyag / szin / méret / szij kombinációkkal játszhatsz, de vegyük észre, hogy ezek egyike se ad olyan változatosságot finom részleteiben mint a klasszikus órák közti részletkülönbségek.
Mindettöl persze én se gondolkoznék az AW-n, ha nem lenne olyan szépen kidolgozva minöségileg, mint amennyire ki van.

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#955) ittakary válasza huan (#948) üzenetére


ittakary
nagyúr

ezt te nagyon tudományos alapon közelítetted meg :D

szerintem csak vegyél egyet használtan, próbáld ki 1-2 hónapig, utána minimális bukóval eladhatod, és vehetsz egy újat ha tetszett

ha nem tetszett, akkor a bukód is minimális ahhoz képest, mintha újat vettél volna

a 2 hét elállási jog kipróbáláshoz kevés, azon ne gondolkozz, úgyse fog megtetszeni 2 hét alatt

(#956) huan válasza ittakary (#955) üzenetére


huan
őstag

Ebben is van valami :)
Köszönöm!

(#957) KunEmber válasza Parson (#954) üzenetére


KunEmber
senior tag

Milyen adatot vonsz le? Hol férhető ez hozzá? Külsős appokkal lehet REM meg ilyesmit nézni, de nekem SE-n ennyi látszik. A csíkos az, amikor az óra rajtam volt.

Mit tudok ebből levonni? Miben segíti az alvásom? Ebből mi az, amit megállapítva holnap jobb lesz? Komolyan! Nem tudok semmire rányomni. Van erre külön menü eldugva? Vagy más Apple- app?

http://youtu.be/Ti8O5RbsQxg

(#958) Parson válasza KunEmber (#957) üzenetére


Parson
addikt

Már ez a berakot kép is szolgál némi információval. Komplett alváselemzésbe én most nem mennék bele, de a lényeg, hogy el lehet indulni egy úton, aztán következtetéseket levoni és alakitani az alvási szokásokon. Ehhez csak hozzásegit az óra infókkal, az alvásproblémákat végt´re is usernek kell megoldani.

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#959) mave13 válasza KunEmber (#957) üzenetére


mave13
őstag

Próbáld ki az AutoSleep-et. Nekem nagyon bejött, igencsak használható prog.

Icewolf || kósza ||

(#960) adise


adise
őstag

Ezt az uj low power modot probalta valaki?
S6-on en nem veszek eszre semmifele hosszabb uzemidot tole

(#961) dennisjunior


dennisjunior
tag

Sziasztok!

Aktiválási záras Serias 6-os watch feloldására/használhatóvá tételére tudtok megoldást?
A telefon/apple id profil nem hozzáférhető amihez hozzá van társítva.

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#962) Jakob.rabbi válasza dennisjunior (#961) üzenetére


Jakob.rabbi
junior tag

Úgy tudom az Apple segít, ha megvan az eredeti számla.

(#963) dennisjunior válasza Jakob.rabbi (#962) üzenetére


dennisjunior
tag

Kösz, igen, egy helyi apple kereskedő/szerviznél is ezt mondták.
Még keresik, de valószínűleg nem lesz meg a számlája.

(#964) Jakob.rabbi válasza dennisjunior (#963) üzenetére


Jakob.rabbi
junior tag

Ha nem a te nevedre szól a számla, ne is próbálkozz!

(#965) dennisjunior válasza Jakob.rabbi (#964) üzenetére


dennisjunior
tag

Ha meglesz a számla, azért ha nem baj próbálkozok :)
Legrosszabb esetben eljön az is akinek a nevére szól... de azért kösz!

(#966) Greg-77


Greg-77
aktív tag

Sziasztok! Vettem egy új bontatlan Apple Watch S5, kicsomagoltam és meg sem nyekken se kép, se hang. Majd 24-órát töltöttem és semmi. Kipróbáltam másik töltővel is, de semmi. Az első AW-om elég rossz kezdés, tudom a nagy gyártás kapacitás miatt lehet selejtes, hibás példány. Másnak volt esetleg ilyen problémája? Vajon javítják vagy cserélik? Jelenleg az iSTYLE szervizben van és 3 hetet mondtak rá! :(

(#967) MADcat válasza Greg-77 (#966) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Ezt miért nem tőlük kérdezted meg, hogy csere vagy javítás?

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#968) Greg-77 válasza MADcat (#967) üzenetére


Greg-77
aktív tag

Ők sem tudták megmondani szimpla eladók, nem szervizesek, majd ha a technikus megvizsgálja. Csak gondoltam hátha van valakinek már ilyen hibával itt tapasztalata.

(#969) MADcat válasza Greg-77 (#968) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Ja értem. :K Tudtommal órát nem javítanak. Cserélnek. Hogy van-e mire, az már más kérdés. De majd kijavít valaki ha tévedek.

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#970) Greg-77 válasza MADcat (#969) üzenetére


Greg-77
aktív tag

Na pont ez egy kicsit aggodalmas nekem is, de remélem megoldják!

(#971) ittakary válasza Greg-77 (#966) üzenetére


ittakary
nagyúr

Ott rontottad el hogy az iStyle-ba vitted - leterheltek, szarnak az ügyfelek fejére, és meg is tehetik hiszen még így is mindenki hozzájuk jár

rengeteg más HIVATALOS szerviz van, kár hogy az iStyle-t ismeri csak mindenki :(

(#972) Greg-77 válasza ittakary (#971) üzenetére


Greg-77
aktív tag

Ez bizony baj. Itt is az Apple termékekkel foglalkozó fórumok összefoglalójába bele lehetne tenni az összes hivatalos szervizt.

(#973) ittakary válasza Greg-77 (#972) üzenetére


ittakary
nagyúr

Apple.hu-n fent van az összes, igaz kicsit elrejtve, a javítás kérése menüpont alatt

(#974) zenit73 válasza Greg-77 (#966) üzenetére


zenit73
aktív tag

Megnézted a dobozon, hogy mikor gyártották az órát? Mert ha 2 éve, akkor valszeg túlmerült az akku, és az elektronika nem hajlandó tölteni, ez egy biztonsági protokoll a Lítium akkuknál.

Egyébként ezt nem értem, ha veszek valamit, kibontom egy órával később és se kép se hang, akkor visszaviszem és kérek egy másikat, ha nincs, lóvé vissza.

(#975) Jakob.rabbi válasza zenit73 (#974) üzenetére


Jakob.rabbi
junior tag

Ha boltban vette nem kötelessek kicserélni. Nincs már 3 napos szabály.
A boltban vásárolt terméket ott helyben ki kell próbálni.

(#976) jeromosi


jeromosi
aktív tag

Sziasztok.

Egy kis segítséget szeretnék kérni.
Adott egy series 3-as óra, amire már nem érhető el az új rendszer.
Hogyha az iphonet frissítem ios 16-ra, és az órán régebbi rendszer van, az okozhat gondot?

(#977) Jakob.rabbi válasza jeromosi (#976) üzenetére


Jakob.rabbi
junior tag

Miért okozna?

(#978) Parson válasza Jakob.rabbi (#977) üzenetére


Parson
addikt

Mert pl másnál már okozott. :F

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#979) ittakary válasza Parson (#978) üzenetére


ittakary
nagyúr

soha nem okozott még gondot, ha a Watch régebbi rendszeren marad

akkor van gond, ha a Watchot felfrissíted, de a teló meg visszatér... az nem fog úgy menni

[ Szerkesztve ]

(#980) zenit73 válasza Jakob.rabbi (#975) üzenetére


zenit73
aktív tag

A 3 napos szabály nem arról szól, hogy hibás a készülék, hanem egy okból történő elállásról - asszem. De az, hogy veszek egy hibás készüléket, és egyből szervizbe küldik, ennyi erővel ha ott kibontom akkor is szervizbe küldhetnék. Jól nézne ki a media markt ha emberek tucatjai guggolnának a földön és épp beüzemelnék amit vettek, mert ha ott selejt akkor ok, ha otthon akkor már rohadjon meg a vevő, majd egy ásókezű szervizes szétszedi.
Tavaly vettem 880e egy laptopot, hazavittem beüzemeltem, ha be sem kapcsolt volna és visszaviszem, és szervizeltetni akarják asszem ott helyben kinyírok mindenkit.

Mi az, hogy boltban? Hol veszek még ilyeneket? Ha a piacom Leonsziótól, na akkor biztos nem cserélik.

(#981) atees


atees
őstag

Sziasztok! Nem tudjatok tmobilnál kaphato lesz a watch ultra?

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#982) Gubu0101 válasza atees (#981) üzenetére


Gubu0101
veterán

Szerintem 99% eddig is volt szinte minden modell.

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#983) Greg-77 válasza zenit73 (#974) üzenetére


Greg-77
aktív tag

Az a baj, hogy én a megrendelésem kiszállítása után egy hónappal tudtam kézhez venni az órát. Tehát nekem 14-napom lett volna nem is 3 de ez jelen esetben nem volt megoldható. A szerviz majd megoldja ezért vannak. Ha már vártam 1-hónapot akkor 2-3-hetet kibírok. :K

#ittakary: köszi a listát! :R

(#984) Norbi887


Norbi887
aktív tag

Hali!
Spotify másnál sem működik WatchOS 9 óta? Mármint olyan értelemben, hogy zenelejátszás az okés, viszont a WatchFace-en (óra számlapon) nem jelzi ki, ha pl. az iPhone-ròl éppen szól valami, tehát gyors elérés az most nincsen, 8.7-en még volt. :U

// Apple iPhone 15 Pro Black Titanium // Apple MacBook Air M1 Space Grey // iPhone 7 Matte Black // Apple Watch Series 9 45mm Midnight // Apple Watch Series 5 44mm Space Grey // AirPods 3rd gen. // Lenovo IdeaPad S340-15API // Razer DeathAdder Essential //

(#985) Tibee86 válasza Norbi887 (#984) üzenetére


Tibee86
veterán

Nálam is ez volt annyival megspékelve, hogy a spotify-t nem is tudta betölteni az óra, csak karikázott majd visszadobott a főképernyőre. Óra újraindítás után már működik.

(#986) zenit73 válasza Greg-77 (#983) üzenetére


zenit73
aktív tag

Így már érthető, igen, webes vásárlásnál 14 nap jár.
Vagy itt, vagy a W7 fórumon azt írta valaki, hogy ezeket nem javítják, hanem cserélik, nem tudom igaz e.

(#987) Greg-77 válasza zenit73 (#986) üzenetére


Greg-77
aktív tag

Én is ezt tudom, hogy nem javítható hanem cserés. Majd ha kiderül megírom mi lett végül.

(#988) zenit73 válasza Greg-77 (#987) üzenetére


zenit73
aktív tag

Mindenképpen írd meg, érdekel a történet kifutása.

(#989) Greg-77


Greg-77
aktív tag

Már csak pár hét :DDD

(#990) Kinder


Kinder
senior tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy ha az Apple Watchon diktálok egy üzenetet ( magyarul, és az óra nyelve is magyarra van állítva ), akkor azt el tudom küldeni valami módon úgy, hogy ne kelljen kézzel/ujjal lenyomnom a küldés ikont? Azaz valami szóbeli lehetőségem van erre? Nagyon jól jönne pl autóvezetés közben.
Köszi!

(#991) 4264adam


4264adam
veterán

Sziasztok!

szoftvertámogatás megszűnése miatt cserélik a céges IPhone 7 —> IPhone SE 2022-re. Jelenleg egy Watch 3 van párban a 7-el amivel teljesen elégedett vagyok. A kérdésem az lenne hogy ha jól tudom a Watch3 is megszűnik a szoftver frissítés, ezennel bukom
a szinkronizalast is?
Ha igen, akkor a Watch SE2022 vagy a Watch7 lenne a jobb választás 200k alatt ?

(#992) dptrsk válasza 4264adam (#991) üzenetére


dptrsk
addikt

watch 3 pátosítható marad a SE 2022vel...
új ios régi watchos mennek együtt.
új watchos nem menne régi iosal

(#993) howru


howru
csendes tag

Sziasztok! Series 3 órát szeretnék párosítani, de egy frissítés miatt nem lehetséges. A kèpen látható üzenet jelenik meg. Ötlet? :(

(#994) howru válasza howru (#993) üzenetére


howru
csendes tag

[ Szerkesztve ]

(#995) KunEmber válasza howru (#994) üzenetére


KunEmber
senior tag

Ezt nekem akkor dobta ki, amikor az óra szoftvere 9-es lett volna, de a telefon még 8-ason volt. El képzelhető, hogy más miatt (pl. az óra egyszerűen nem frissíthető 9-esre, és a W3 pont ilyen) is megjelenik.

http://youtu.be/Ti8O5RbsQxg

(#996) sagit


sagit
addikt

Sziasztok

melyik az az elso gen watchbol ami tudja azt hogy ha kozel vagyok a macbookomhoz vagy az ipad promhoz akkor feloldjon magatol? :R

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#997) atees válasza sagit (#996) üzenetére


atees
őstag

A 4 biztos tudja, de kb 10ból 1szer működik mac-el

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#998) dptrsk válasza atees (#997) üzenetére


dptrsk
addikt

Nekem 10ből 10x működött (s4 és s7 óra), de olyankor is feloldott, amikor nem szerettem volna, így kikapcsoltam.

(#999) Greg-77 válasza zenit73 (#988) üzenetére


Greg-77
aktív tag

Azt gondolná az ember, hogy közel 4-hét várakozás után végre kézhez kaphatom a javításra leadott vadonatúj watch-om. De nem, a kálvária még csak most veszi kezdetét :W Ugyan is a helyzet a következő! iSTYLE szerviz elutasította a garanciális javítást arra hivatkozva, hogy az óra már 2020.02.22-én aktiválva lett ez eltér a számlán szereplő 2022.08-hó vásárlási dátumtól. Így a jótállási igényemmel forduljak a termék kereskedőjéhez. Bevallom őszintén műszaki dolgok iránt erősen fogékony emberként, csomagoltam már ki jó pár eszközt. De ennél gyáribb csomagolást nem sokat. Kérdem én valaki megvette, beaktiválta és aztán elküldte Foxconn-hoz ott visszacsomagolták? Annyira szűz és érintetlen origi volt az egész, hogy ez nekem nem hihető story. Szerintetek ez mi lehet? Most be kellett mennem a T-hez és panaszt kellett tennem. Várom a fejleményeket. iSTYLE-ba soha semmit nem megyek intézni az tuti.

(#1000) Parson válasza Greg-77 (#999) üzenetére


Parson
addikt

Komolyan mondom, lassan oda jutunk, hogy ha az ember vesz vmit, akkor a kicsomagolást is minden szinten hivatalosan dokumentálni kell, hogy ha élböl gond van vele, akkor könyedén bizonyithasd, hogy márpedig töled független a felmerült hiba... :W

Nem elég az az iStyle-nak, hogy bemutatod a számlát, hogy hol és milyen álapotban vetted a készüléket? Aztán legyen az ö gondjuk, de ne a jóhiszemü vásárlóé...

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

Útvonal

Fórumok  »  Tartozékok, egyebek  »  Apple Watch
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.