Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tartozékok, egyebek  »  Apple Watch

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:01:44

LOGOUT.hu

Apple Watch-ok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1451) V.Stryker válasza KillerATi (#1450) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

És még mindig kell a saját mágneses töltője vagy már azon is tölt, amin a telefont töltöm, ahogy az airpods is?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#1452) KillerATi válasza V.Stryker (#1451) üzenetére


KillerATi
tag

Ez sajnos nem tudom, én ilyen 3in1 állványon töltöm őket, sose próbáltam másképp :DDD

(#1453) balinlin válasza V.Stryker (#1451) üzenetére


balinlin
senior tag

Nekem S5 es S7 van, így azokról tudok nyilatkozni.
S7 csak a watch töltőn tölt, nem hinném, hogy S8 esetén váltottak volna.
S7 akkuja jobb, mint az S5-é, de nem eget tengető…

(#1454) norbertoth válasza z0d1@Ku$ (#1446) üzenetére


norbertoth
senior tag

Jobbulást neki! Remélem sokat tud segíteni az AW neki!

• iPhone 15Pro Max • Macbook Air M1 • LG OLED 55” CX • BOSE • Asus AX92U • WD Blue SSD • Xbox One S

(#1455) z0d1@Ku$ válasza norbertoth (#1454) üzenetére


z0d1@Ku$
senior tag

Köszi, mi is reméljük, még sosem volt dolgunk aw-val, szóval tanuljuk mi is... :) :R

(#1456) Semin válasza balinlin (#1453) üzenetére


Semin
senior tag

"...S7 akkuja jobb, mint az S5-é, de nem eget tengető…"
Egy fontos különbség azért van az S7 javára, nevezetesen a gyors töltés.
És ez többet számít mint ahogy elsőre hangzik.

Az Apple egy napos üzemidőre tervezte az órákat -saját bevallásuk szerint- , és ez a jól működő töltésmodell. A titok annyi, hogy nem egyszeri 100%-os töltésben kell gondolkodni, hanem több rövidebb ciklusban. (pl.: 2x25p )

Én akkor teszem fel tölteni az órámat, ha megyek fürdeni/zuhanyozni/tisztálkodni így minden nap legalább 2x töltőre kerül a vekker. Ez idő alatt simán feltölt annyira, hogy a következő töltésig nem merül 30-35% alá sem. Optimálisan használom anélkül, hogy figyelnem kéne rá. Elvégre az óra van értünk és nem fordítva.

Ezzel a rutinnal bónuszként elkerülhető a 20% alá merítés, és persze az is hogy 100%-on töltőn lógjon órákat. (kb. ez a két dolog kerülendő) .

Kollégám aki notóriusan kímélni akarta az akkut, és emiatt csak két-három naponta töltötte pont ezzel tette tönkre. (Folyamatos 100%-os töltés és 10% alá merítés).
Eredmény : 78%-os akku röpke 2 év alatt... Összehasonlításképp én az S3-at 5 évesen 89%-al ajándékoztam el.

(#1457) Parson válasza Semin (#1456) üzenetére


Parson
addikt

Na az ilyen hsz-eket nevezem hasznos infónak. Köszi. :R

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#1458) balinlin válasza Semin (#1456) üzenetére


balinlin
senior tag

Ezt nem értem miért nekem címezted, mivel a te mondandóddal semmi ellenkezőt nem mondtam.
Én este vagy reggel töltöm az órát, ritkán lóg töltőn egész éjszaka. (Alváskor nincs rajtam soha.)
De ha elfelejteném tölteni, akkor a következő napot is kihúzza/kihúzná az S7, erre nem volt képes az S5-öm soha.
A gyorstöltés meg tényleg hasznos benne.

(#1459) Semin válasza balinlin (#1458) üzenetére


Semin
senior tag

Kiegészítésnek szántam, az S7 gyors töltés funkció miértjét kiemelve.
Csak kicsit elkalandoztam .. :)

Bocsi :R

(#1460) balinlin válasza Semin (#1459) üzenetére


balinlin
senior tag

Oké, így már értem :)

(#1461) Stark95


Stark95
tag

Van olyan hely, alkalmazás, bármi, ahonnan ingyenes számlapok közt lehet válogatni?

(#1462) lmno válasza Stark95 (#1461) üzenetére


lmno
őstag

Igen: telefonon Watch alkalmazás, és ott Face Gallery :)
Ha 3rd partyra gondoltál akkor nincs, illetve amik vannak azok ilyen hack félmegoldások. Miért nem jó az 50+ db gyári, amiket össze-vissza lehet customizálni?

(#1463) thompherkins válasza Stark95 (#1461) üzenetére


thompherkins
tag

facer alkalmazást nézd meg

(#1464) Noxy válasza Semin (#1456) üzenetére


Noxy
veterán

bónuszként elkerülhető a 20% alá merítés, és persze az is hogy 100%-on töltőn lógjon órákat. (kb. ez a két dolog kerülendő) .

iPhone Battery Healts: Find Your REAL Percentage: [link]
Ez igaz az órára is
(2020.06) AW S5 aksi állapot: [kép]
Valójában meg ennyi: [kép]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#1465) lmno válasza Noxy (#1464) üzenetére


lmno
őstag

A 3. kép honnan van?

(#1466) Semin válasza Noxy (#1464) üzenetére


Semin
senior tag

Szinte minden Li-ion, Li-Po akku BMS-e hasonlóan működik. Nem tudod 100%-ra tölteni ha akarod akkor sem. (beépített védelem). Ugyanez igaz a merülésnél is.
Bár már kikapcsol a teló/óra stb. az akkuban még van töltés, a károsodás kivédése a cél.

De bárhogyan is csűrjük-csavarjuk a legoptimálisabb működési tartomány -már amennyiben az akku élettartama a legfontosabb szempont- 20-80%.
Akit mélyebben érdekel a dolog annak Varsányi Péter értekezéseit ajánlom a témában.

Az pedig hogy a beépített diagnosztika eltérő eredményeket mutat, mérési metódus kérdése is lehet.

(#1467) Ngtx


Ngtx
aktív tag

Uraim! Asszony vásárolt egy Series 8-at. Ki bontotta, leírás szerint próbálta bekapcsolni nem járt sikerrel. Logikusan le van merülve gondoltuk mi. Egész éjjel töltőn volt, melegedett is, de másnap sem járt sikerrel. Ügyfélszolgálat válaszát várja, de gondoljuk kifogott valami selejtes szart. Valaki járt hasonlóan?
UI: Töltőre rakod,  logo bejön, átvált ilyenre és fekete kép.

 iPhone 14 Pro , Macbook Air M1

(#1468) Noxy válasza lmno (#1465) üzenetére


Noxy
veterán

iPhone-n futtatom a Battery Stats parancsot, ami olvassa az elemzés adatait az Analytics fájlból, a megadott paraméterekkel.
Ehhez először be kell kapcsolni az iPhone & Watch elemzéseket. (kereső: elemzés)
Kb 1 nap mire lesz Analytics fáj. Az óráét meg a watch appból lehet elérni, vagy átmásolni az iPhone-ra. [kép] [kép] [kép]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#1469) rmehesz


rmehesz
tag

Sziasztok! Dilemmában vagyok. Elég vékony a csuklóm 16-16,5 cm és nem tudom eldönteni, hogy a a 45 vagy a 41 cm-es órát vegyem. Próbálgattam már de egyrészt a védelmi kütyük miatt nem lehet rendesen feltenni az üzletben másrészt saját csuklómon nem igazán látom. Nincs véletlenül vki hasonló csukló mérettel aki le tudná fotózni a kezén az órát akár a kisebbet akár a nagyobbat? Köszi.

(#1470) lmno válasza rmehesz (#1469) üzenetére


lmno
őstag

Fotón meg videón nem jó, torzít, nem látszik rendesen. Nekem is csak az segített, hogy iStyle-ban felpróbáltam őket. Nekem is viszonylag vékony csuklóm van, de a 41-es kicsinek tűnt élőben.

(#1471) mave13 válasza rmehesz (#1469) üzenetére


mave13
őstag

Szia! Nekem 17-17,5 cm a csuklóm, és van egy 2021-es SE-m, a 44 mm-es. Ha most kéne vennem újat, akkor is ezt választanám, nekem ez a méret pont jó. Van ismerősi körben kicsi is, nekem az már nagyon apró lenne. Mondjuk az ultrát már nem vállalnám...

Icewolf || kósza ||

(#1472) rmehesz válasza mave13 (#1471) üzenetére


rmehesz
tag

Köszönöm mindkettőtöknek. A héten talán eljutok egy istyle-ba hátha rendesen fel tudom próbálni őket.

És ha megengedtek még egy kérdést mivel még azon is gondolkozom, hogy az eSIM-es változatot vegyem-e. Ha van egy normál SIM-es és egy e-SIM-es számom amiket használok a telefonban akkor az eSIM-es kártyát hozzá tudom társítani az órához? Ehhez kell vmit pluszban igényelni a szolgáltatótól - pl. új QR-kód? Vagy a telefonhoz használt kóddal lehet az órához is hozzátársítani?

[ Szerkesztve ]

(#1473) balinlin válasza rmehesz (#1472) üzenetére


balinlin
senior tag

Csak multiSIM-et tudsz hozzáadni az órához, tehát olyan előfizut, amiből az egyik SIM a telefonban van.

(#1474) rmehesz válasza balinlin (#1473) üzenetére


rmehesz
tag

Ja értem - köszönöm. Akkor el is dőlt a dolog. A céges számom mindenképpen fizikai SIM mert ahhoz nem tudnak eSIM-et intézni nyilván multiSIM-et sem. Ezért a saját feltöltőkártyás számom eSIM-es de ahhoz meg ezek szerint nem lehet multiSIM-et kérni.

[ Szerkesztve ]

(#1475) torrente91


torrente91
tag

Sziasztok, van egy nagy dilemmám. Adott egy Watch S3 és állandóan beragad a kijelzőn az utolsó idő, amivel utoljára fel lett emelve a csuklón. Már csináltam gyári beállítások visszaállítását is backupból is és újként is be lett állítva és ugyanúgy csinálja… Valaki találkozott esetleg már ilyennel? Pls HELP :F :R

(#1476) Gabonetta válasza rmehesz (#1469) üzenetére


Gabonetta
aktív tag

Szia! Ha megvetted, kíváncsi leszek, melyiket, mert nekem is ugyanekkora a csuklóm és én sem tudtam még dönteni. :)

(#1477) rmehesz válasza Gabonetta (#1476) üzenetére


rmehesz
tag

Voltam iStyle-ban. Valóban lehetett össze-vissza próbálgatni és egyértelműen a 45 mm-es a kiválasztott. Azért nem vettem meg mert most várok vmi értelmes akciót rá.

(#1478) ittakary válasza rmehesz (#1477) üzenetére


ittakary
nagyúr

ha az S8at szeretnéd, akkor már nincs sok hátra, kb 1-1,5 évet kell várnod

ha SE-t, akkor azt pedig ne nagyon várd akciósan - legolcsóbb modellt nem igazán szoktak még inkább leárazni

(#1479) rmehesz válasza ittakary (#1478) üzenetére


rmehesz
tag

S8-at szeretnék. Nézegetem az árakat. iStyle-ban 213 ezer, MM-ban 210 ezer. Viszont ma beugrott az Aqua 185 ezerrel. Ott is 2 év garancia van - igaz, hogy kell várni 1 hetet mire kézhez kapom. Most gondolkozom rajta. Úgyhogy érdemes figyelni :)

[ Szerkesztve ]

(#1480) mave13 válasza rmehesz (#1479) üzenetére


mave13
őstag

Az Aqua nem hivatalos Apple reseller, nem? Nem biztos hogy náluk vennék Apple cuccot, inkább hivatalos viszonteladónál.

Icewolf || kósza ||

(#1481) KillerATi


KillerATi
tag

Ha el szeretném adni az Apple Watchom, elegendő az iPhone-on levő Watch appban a “visszaállítás és minden adat törlése” funkció használata, hogy az új tulaj használatba tudja venni? Először az órán próbáltam volna ezt, de ott írta hogy nem fog törlődni az aktiválási zár, ezért csináltam telefonról.
Évek óta akartam Apple Watchot, nem hittem volna hogy nem lesz szerelem.

(#1482) Gabonetta válasza rmehesz (#1477) üzenetére


Gabonetta
aktív tag

Köszi! :)

Szerintetek az összefoglaló mikor lesz frissítve? :B

(#1483) Zimerion


Zimerion
csendes tag

Sziasztok!

Az Apple Care+ magyarországon is érvényes az apple watch-ra? Gondolkozom a vásárlásán, mert elég jó ára van, de nem tudom itthon mennyire érvényesíthető.

(#1484) waccamár


waccamár
senior tag

Sziasztok! Gondolkozok SE2 vásárlásán - nem volt még AW-m.
Mi a tapasztalatotok, mennyire sérülékenyek az órák?
Érdemes fóliát és/vagy tokot venni rá? A fólia még oké, de a tokkal elég bumszli lesz, nem? (Telefont tokkal használom, szóval nem vagyok ellene).

Alapvetően vigyázok a tech cuccaimra (de nem féltem őket túl) és semmi olyat nem csinálok, ami kifejezetten veszélyeztetné (nem pakolok naponta téglákat, stb.).
Viszont van egy kisfiam, játsszunk, sportolok, stb. szóval tuti kap majd véletlen ütéseket - ezért kérdezem.

[ Szerkesztve ]

(#1485) merqree válasza waccamár (#1484) üzenetére


merqree
őstag

Szia,

Nekem S8 van, és van rajta több mikrokarc és egy nagyobb karc.
Visszavittem, hogy nálam ez nem az apple által hirdetett strapabíróság jelentése (irodai munkát végzek!)
Mondták, hogy vegyek ultrát, vagy egy másikat, mert nem cserélnek semmit sem az órában. Hurrá környezetvédelem :D
Így, sérülten vettem rá spigen üveget felhelyező kerettel, kettőt is. Egyiket sem tudtam rátenni úgy, hogy ne legyen alatta gombostűnyi, kukáztam.
Vettem rá Spigen tokot. Bumszli volt, szarul nézett ki. Mégsem ezért kötött ki a kukában, hanem azért, mert az értesítési ikonra, amikor böktem, nem minden alkalommal érezte az érintést, és az érzékenysége az egész órának is rossz lett.
Ezeket és itt vettem:
https://www.spigen.hu/spigen-pro-flex-ez-fit-apple-watch-s8-s7--45mm--tempered-kijelzovedo-folia--2db-
https://www.spigen.hu/spigen-ultra-hybrid-apple-watch-s8-s7-45mm-crystal-clear-tok--atlatszo

Ez nem jelenti azt, hogy rosszak lennének, az első esetben a fólia tuti az én bénázásom eredménye, hogy levegős maradt, a második termék esetében a felhasználói "élmény" csorbulása miatt váltam meg a cucctól.

Az biztos, hogy harmadszor már nem veszek Apple Watchot (első és utolsó vásárlásom volt ez a Watch S8).

Mindezek ellenére jó dolognak tartom magát az órát, de hogy ennyire puha "plexi" legyen a számlap, az eltántorít.

(#1486) waccamár válasza merqree (#1485) üzenetére


waccamár
senior tag

Köszönöm a választ! Sajnálom, hogy ilyen rossz tapasztalatod van :(

Jól értem, hogy az "érzékeny" rész, ami karcolódott az a kijelző? Tehát maga az óratok jobban bírja, vagy azzal is volt gond?

(#1487) merqree válasza waccamár (#1486) üzenetére


merqree
őstag

Maga az egész kijelző érzékeny. Mind ujjmozdulatra, mind karc tekintetében.
A tokon nem látok sérülést.

(#1488) lmno válasza waccamár (#1484) üzenetére


lmno
őstag

Az SE és az alumíniumtokos Series-eknek jobban karcolódik az üvege, mint az Ultrának vagy a rozsdamentes acél Series-eknek. Utóbbiaknak elvileg zafír.
A legstrapabíróbb nyilván az Ultra, ha az egész órát nézzük.

(#1489) Ngtx


Ngtx
aktív tag

Üdv uraim!
Lehet hülyék vagyunk hozzá, de hogyan lehet S8-ra billentyűzetet varázsolni? Youtube videó, Net nem valami egyértelműen magyarázza. :U

 iPhone 14 Pro , Macbook Air M1

(#1490) R a y válasza Ngtx (#1489) üzenetére


R a y
senior tag

Angol billenytűzet kell hozzá. Magyarral nem fog menni sajnos.

Ha olyan releváns találatokat akarsz látni, mint amilyeneket a 2000-es években kaptál, akkor használd a Yandex-et. ~ Pro Bono Publico ~ | Ephesians 6:10-18 |

(#1491) Ngtx válasza R a y (#1490) üzenetére


Ngtx
aktív tag

És az, hogyan?

 iPhone 14 Pro , Macbook Air M1

(#1492) lmno válasza Ngtx (#1491) üzenetére


lmno
őstag

Telefonon hozzá kell adni az angol billentyűzetet, a Watchon meg swipe upolni kell amikor írni akarsz, hogy kiválaszd.
De nem egy nagy élmény, talán Ultrán használhatóbb.

(#1493) KillerATi válasza KillerATi (#1481) üzenetére


KillerATi
tag

Erre valaki tud választ?

(#1494) Gabonetta válasza lmno (#1488) üzenetére


Gabonetta
aktív tag

Ez hasznos infó volt, köszönöm!

(#1495) Noxy válasza KillerATi (#1493) üzenetére


Noxy
veterán

[link] [link]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#1496) Ngtx válasza lmno (#1492) üzenetére


Ngtx
aktív tag

Köszönjük szépen! :R Megmentettél az asszonytól! ;] :D

 iPhone 14 Pro , Macbook Air M1

(#1497) JamesHun


JamesHun
addikt

sziasztok

gondolkozok egy AW S8 on
Mennyire használható ezek a szipi szupi érzékelők és egk és társai egy gyereknél is?
Sajnos tegnap rosszul lett a gyerek és így jobban örülnék ha nem csak engem tudna mérni az óra, hanem néha a gyerekre is ránéznék vele.
Meg jobban be tudnám adni, hogy miért kell egy 230e okosóra nekem.

SeriesX: JamesSHun

(#1498) Semin válasza JamesHun (#1497) üzenetére


Semin
senior tag

Ez a dolog úgy múködik megbízhatóan, ha folyamatosan viseled. Az, hogy néha átteszed a gyerekre nem illik bele ebbe a sémába. Ha nem tud mérést-méréssel hasonlítani - ezáltal az eltéréseket kimutatani- nem hinném, hogy hasznos. Nyilván a szélsőséges eseteket (pl pitvarfibrilláció stb.) kivéve.

[ Szerkesztve ]

(#1499) Noxy válasza Semin (#1498) üzenetére


Noxy
veterán

nem illik bele ebbe a sémába.

Már maga az ok, okozat sem, hogy miért AW S8.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#1500) JamesHun válasza Noxy (#1499) üzenetére


JamesHun
addikt

magamnak venném, de gondoltam a kellemest a hasznossal elv alapján lehetne erre is használni, ha már sok féle dolgot tud mérni az óra

S8 fölé nem mennék és mivel iphone van nekem, így az AW lenne a kézenfekvőbb
Az egyel drágább már túl drága, annyit nem adnék érte.
Bár az SE vel is szemeztem, az egy kicsit kevesebbet tud, meg nagyon picit kisebb is talán.
Meg a kijelzője is eltér.

SeriesX: JamesSHun

Útvonal

Fórumok  »  Tartozékok, egyebek  »  Apple Watch
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.