Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tartozékok, egyebek  »  Apple Watch

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:01:44

LOGOUT.hu

Apple Watch-ok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#851) oszy válasza oszy (#850) üzenetére


oszy
veterán

Vagy inkább ez?

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#852) tomiii007 válasza Immy (#849) üzenetére


tomiii007
senior tag

Semmit nem szinkronizal ipadre, mivel csak iphonnal mukodik

pulzusodat megtudod merni es mutatja az ora de ipaden nem tudod visszanézni a mert adatokat

[ Szerkesztve ]

(#853) O.CS


O.CS
aktív tag

Vttem egy órát és szeretném valahogy védeni, de a tokkok számomra csúnyák.
Olyan lesz az óra tőle mint ha egy olcső gyerekóra volna.
Szóval kinéztem egy olyan üveget amit ragasztani kell és UV lámpával kell a ragasztót megkeményíteni.Valaki használ ilyet? Ha nem kell már az üveg akkor nehéz leszedni?

(#854) mzoltan321 válasza #hpq (#836) üzenetére


mzoltan321
csendes tag

üdv, mi a tapasztalat ezzel a tokkal?

zoli

(#855) mzoltan321


mzoltan321
csendes tag

Másik fórumban már kérdeztem, nem tudom valakinek van-e tapasztalata azzal kapcsolatban, hogy fóliás kijelzőre néha felkerül olyan tok aminek van kijelzővédője, attól az még érintés érzékeny marad? (edzések miatt gondoltam) - Spigen Ultra Hybrid Crystal Clear tokra gondolok...
KÖSZI

zoli

(#856) #hpq válasza mzoltan321 (#854) üzenetére


#hpq
aktív tag

Szia!
Alapvetően nem rossz mert védi a kijelzőt is és szerencsére nem kelt "bizsu" érzetet, abszolút vállalható.
Nekem sajnos azért is volt rá szükség mert szerencsétlen vagyok és a végén leverem az órát valahol. :D

Ami számomra kicsit kellemetlen volt, hogy az óra szíjat nehéz levenni amikor rajta van a tok. (Kell hozzá köröm, bár ez az én privát problémám.)
Azért is kérdeztem itt fórumon, hogy menyire normális a szíjnál lévő holtjáték, mert tok felhelyezésnél tűnt fel. :))

Valamint, ha nedvesség/víz kerül a tok alá akkor valamivel nehezebben szárad ki.

// -

(#857) mzoltan321 válasza #hpq (#856) üzenetére


mzoltan321
csendes tag

Köszi!
Meg is jött a cucc, próba megvolt és sportra teljesen jó lesz!
Kezdőként egy másik dologban kérek segítséget:
órán gepelés nálam nem működik… szoftver friss, beállításokat böngésztem a telón is, de választ nem találok. Messenger üzenetre csak válasz emoji, előírt üzenet sablon vagy diktálás lehet, ha lentről felpöccintem akkor is csak a diktálás opció van. Ugyanez a Store-ban … stb.
Köszi

zoli

(#858) Mátésum


Mátésum
aktív tag

Sziasztok. Most készülök egy Watch 7 vásárlásra. Ezüst, milanoi szíjat szeretnék hozzá. Kell félni a nem gyári szíjtól?

(#859) Skynet258 válasza Mátésum (#858) üzenetére


Skynet258
veterán

Bár én is még csak tervezem a milánói szíj vásárlását, anno Galaxy Watchoz vettem - szerintem messze nem annyival rosszabb mint amennyivel olcsóbb. :N

https://geekpulse.hu

(#860) O.CS


O.CS
aktív tag

A spigen proflex ez fit fóliát próbálta valaki?

(#861) lmno válasza mzoltan321 (#857) üzenetére


lmno
őstag

Telefonon hozzá kell adni egy US billentyűzetet, azzal lehet gépelni az órán.

(#862) ricogsm válasza O.CS (#860) üzenetére


ricogsm
őstag

Spigen Neo Flex és Spigen Thin Fit keretet használom teljes megelégedéssel az S7 45mm.n.

MSI GE76 RAIDER i7-11800H RTX 3080 8GB 155W TGP FHD 300Hz

(#863) O.CS válasza ricogsm (#862) üzenetére


O.CS
aktív tag

Végül megvettem a proflexet.Kb 20 másodperc alatt feltettem, buborék nélkül.Még néztem is, mert nem tudtam eldönteni, hogy van-e rajta fólia vagy nincseen, annyira nem lehet látni.
Szóval, idáig elégedett vagyok.

(#864) ricogsm


ricogsm
őstag

Sziasztok! Van opció ,hogy jelezze az óra ha nincs nálam a telefon ? Mert csak akkor látom ha megnézem az órát. De jelzést nem ad.

MSI GE76 RAIDER i7-11800H RTX 3080 8GB 155W TGP FHD 300Hz

(#865) stairmaster


stairmaster
tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy van egy SE Cellularos watchom, amibe most lett aktiválva az e-sim. Eddig ha hívtak, láttam az órán is illetve jött értesítés mindenről(messenger, sms, stb) (A telefon a közelben van) Amióta bent van a kártya azóta semmi értesítés nem jön, én úgy tudom, hogy ugyan úgy mindkettő készüléken kellene csörögni. :R

(#866) stnorcy válasza stairmaster (#865) üzenetére


stnorcy
aktív tag

Szia. Párosítsd ujra az órát a telóval. Nekem utána lett jó.

Iphone 13 Pro - Apple Watch SE (LTE)

(#867) mongoose312


mongoose312
csendes tag

Sziasztok!
Sosem volt még okos órám, de az apple watch nagyon megtetszett. Szerencsémre a múlthéten kölcsön kaptam egy jó barátomtól egy Series 4-et tesztelni. 98%-ban minden rendben is volt, azt leszámítva hogy naponta ( akár óránként többször is ) zárolta magát. Reménykedtem benne, hogy ez csak valami bug esetleg "kevés" az érzékelő a hátulján ezért ( és mert amúgy is szerettem volna sajátot ) vásároltam használtan egy Series 7-et.
A problémám sajnos ugyan az. A napi munka, rutin közben is többször zárolja magát az óra. "Elveszti" a csuklómhoz való kapcsolódást és egyszerűen lezár.
Első körben egy tépőzáras szíjjal próbáltam ( ez nagyon kényelmes volt ) de úgy éreztem hogy sosem tudom eltalálni a megfelelő szorosságot ami esetleg hatással lehet erre a problémára.
Aztán használtam a gyári szíjat amivel napközben már kevesebbszer zárolt az óra viszont az esti alvás monitorozásánál, kb 2 óra után megint szét kapcsolt.
A "probléma" amiről tudok, hogy az egész bal karom tetoválva van és ez nagyban nehezíti az apple watch működését.
Esetleg van valami tippetek ( azt leszámítva, hogy hordjam jobb kézen ), hogy hogyan lehetne ezt "érzékenyebbé" tenni ? Esetleg valami beállítás ? Vagy azon a pici ponton ahol érintkezik nyírjam visszább a szőrt a karomon? :)) Tudom ezek buta kérdések, de nagyon tetszik az óra, nagyon gyorsan megszerettem csak ez az egész probléma számomra nagyon árnyalja az összképet.

(#868) hitchins válasza mongoose312 (#867) üzenetére


hitchins
őstag

Fura meg nem hallottam errol. Mindenesetre szornyiras valamennyit lehet segithet.

+ Van beallitas arra hogy az iphone kozeleben feloldodjon a zar. Az be van kapcsolva? mert akkor kevesebbszer kellene bepotyogni a kodot. Mikor kezedben van a telefon akkor az rogton feloldana a watch-ot is ha esetleg le van zarodva.

Erre gondolok:(Watch beallitasok/jelkod/feloldas iphone-nal)

[ Szerkesztve ]

(#869) perge666 válasza mongoose312 (#867) üzenetére


perge666
veterán

Szia.
Nekem nagyon ritkán szokott ilyet csinálni,van hogy 1 hónapba 1X,de van hogy hónapokig jó.
1X mikor szétkapcsolt akkor észre vettem hogy a pulcsi újja az óra és a karom közé csúszott.

Én nem szoktam szorosra állítani egyáltalán,és szerintem a szőrös kéz sem lehet az általad leírt hiba okozója.

Nekem még a 2-es watch van,az újabbak szerintem még kiforrottabbnak kell lenniük,nem valami beállítás miatt zárol esetleg?

(#870) tomiii007 válasza mongoose312 (#867) üzenetére


tomiii007
senior tag

Sajnos sanszos h a tetovalas miatt lesz ez.(bar nem tudom milyen suru a tetovalas ott a csuklodnal).Kulfoldi forumokon is olvashatsz rola…sot emiatt meg a pulzus meres is rossz lehet/hianyos
sokaknak ez problema de sajnos nem tudsz vele mit csinalni.
Esetleg masik kezeden hordod ha ott nincs tetko

[ Szerkesztve ]

(#871) mongoose312


mongoose312
csendes tag

Köszönöm szépen mindenkinek a tanácsokat, tegnap történt egy kis előre lépés. :)

Igen, határozottan a tetoválás a probléma, ha kicsit elcsúszik az óra az optimálistól akkor zárol. Ahol kényelmes hordani, ott szerencsére érzékel, és és van egy pici "holtjátéka" is ennek a területnek. Viszont a szőrtelenítés azon a kb 200 ft-os méretű helyen határozottan segített; a tegnapi nap folyamán talán ha egyszer, kétszer zárolt maximum akkor sokat mondok.

Ha a át teszem a jobb csuklómra, össze vissza mozgatom meg forgatom a kezemen sem csatlakozik le ellenben a bal csuklón van egy kb 1-1,5cm-es holtjáték ahol tudom mozgatni ha tovább mozdítom zárol.
Így a megoldás a szőrtelenítés volt, napközben így teljesen jól hordható; alváshoz ( mivel sokat mocorgok ) át tettem a jobb csuklómra és minden rendben volt, szépen végig monitorozta az egész alvási ciklust.

(#872) tboldi válasza mongoose312 (#871) üzenetére


tboldi
nagyúr

Tanulság: aki a jövőben tetováltatni szeretne, a bal csuklóján hagyjon egy pár centis kört érintetlenül. :D

(#873) balinlin


balinlin
senior tag

Sziasztok!
A Watch töltőre mennyi garancia vonatkozik (Telekomtól vásároltam, kb másfél éve a Watchot)?

(#874) stairmaster válasza stnorcy (#866) üzenetére


stairmaster
tag

Szia!

Köszönöm sikerült :R Remélem az LTE funkciója is működni fog ha nincs a közelben a telefon. Azt még nem próbáltam

(#875) Németh Péter

Sziasztok!

Múlt héten váltottam Androidról Apple ökoszisztémára. Vettem egy új iPhone-t, meg egy Apple Watch 7-et is. Az a gond, hogy valahogy nem ébred föl az alvás módból az óra teljesen.

Amikor megvettem, este realizáltam, hogy ez az óra ugye állandóan mutatja az időt, ergó világít. Ez zavart, erre kezdtem keresni megoldást. Már a kezdeti beállításoknál mutatta a telefon, hogy van ilyen ütemezett alvás mód. Na ez lett beállítva estére, így a képernyő is sötét, és az értesítések is ki lesznek kapcsolva, se jelzőhang, se rezgés. Csakhogy ebből az állapotból úgy jön ki az óra, hogy a képernyő oké, de jelzé és rezgés meg továbbra is semmi. Ha újraindítom az órát, akkor minden megjavul. Hol lehet ezt a hibát hivatalosan is bejelenteni? Másnál is előfordul ez a hiba?

pl. neten megtaláltam ezt a hibát több helyen is, pl:
https://discussions.apple.com/thread/253813268

(#876) Burki


Burki
aktív tag

Sziasztok,

Tavaly vásároltam egy Apple Watch 6-t, GPS + cellular 44mm kiadásban. Nincs benne eSIM, és most már a lehető legtöbb háttérben futó cuccot leállítottam, egyedül a kijelző van always on, de dimmel ha épp nem nézem. Eddig nem volt bajom az üzemidejével, de most azt vettem észre, hogy a legutolsó frissítés óta mocskosul merül. Este tettem fel 100%-ra töltve, éjszaka színház üzemmódban, kikapcsolt kijelzővel reggelre 12%-ot merült. Ezt kicsit extrémnek tartom. Főleg úgy, hogy most már csak 66%-on áll.
Tapasztalt bárki ilyesmit? Lehet erre valami megoldás, vagy bizakodva várjam a következő frissítést, hátha az megoldja?

Asrock Z87 Extreme6, i7 4770K+CM Hyper 103, 2*8 GB Corsair Vengeance,FSP Hexa+ 500W, MSI RX 480 GAMING 8GB, SSD HyperX 120GB FURY, WD Blue 1TB EZEX, Cooler Master N300

(#877) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Sziasztok! Olyat lehet csinálni, hogy indítok egy tevékenységet az apple watch-on, egy biciklizést, és egyidejűleg indítok egy biciklis navigációt is? Tehát lehet navigálni, míg rögzíti a tevékenységet?

(#878) lmno válasza lugosi (#877) üzenetére


lmno
őstag

Gyári activity app + Apple Maps működött nekem.

(#879) lugosi válasza lmno (#878) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Köszi szépen.

(#880) Zoliy


Zoliy
tag

Sziasztok!
Telekomnál szeretnék venni egy Apple Watch 7-est kékben. De sajnos nincs nekik és csak annyit mondtak, hogy figyeljem a weboldalt.. Van esetleg valaki aki tudja, hogy mikor szoktak Apple termékeket kapni?

Előre is köszönöm!

(#881) lmno válasza Zoliy (#880) üzenetére


lmno
őstag

Honnan tudná jobban egy random fórumos arc a telekomos ügyintézőnél?

(#882) Zoliy válasza lmno (#881) üzenetére


Zoliy
tag

Miért, nem lehet itt valaki aki telekomos?

(#883) Zoliy


Zoliy
tag

Sziasztok. Hátha érint ez még valakit. Szolnokon a központi Tcom üzletben van még 1db kék 45mm-es.

(#884) Gabonetta


Gabonetta
aktív tag

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem van, hogy melyik az a legolcsóbb Apple Watch, amelyet még érdemes megvenni? Nem régen vettem meg az első iPhone-om, és mielőtt egy nagyobb összeget rászánok, szeretnék kicsit megismerkedni az Apple Watch-csal, illetve a saját igényeimet is felmérném. Ebből kifolyólag a lehető legolcsóbb megoldást keresném egyelőre.
Előre is köszönöm a válaszokat!
G.

(#885) ittakary válasza Gabonetta (#884) üzenetére


ittakary
nagyúr

használt Series 4 - 50-70ezer között találsz egyet, kipróbálod

1) ha nem jön be, ugyanannyiért el is tudod adni
2) ha bejön, ugyannyiért eladod és veszel egy olyat amire van pénzed (ha csak 100k körül akkor SE, ha 140-150k belefér akkor Series 7)

(#886) Gabonetta válasza ittakary (#885) üzenetére


Gabonetta
aktív tag

Köszönöm a választ, megnézem. :)

(#887) Gabonetta válasza Gabonetta (#886) üzenetére


Gabonetta
aktív tag

Egyébként a támogatás hiánya azt jelenti, hogy nem jön frissítés? Az App Store ugyanúgy használható?

(#888) ittakary válasza Gabonetta (#887) üzenetére


ittakary
nagyúr

melyik óráról van szó?

(#889) Gabonetta válasza ittakary (#888) üzenetére


Gabonetta
aktív tag

Még konkrétan egyikről sem, csak pl. 4-es, ha megveszem, és már nem lesz támogatott, attól gondolom még teljesértékűként használható lesz.

(#890) perge666 válasza Gabonetta (#889) üzenetére


perge666
veterán

Igen használható lesz,de szerintem a 4-es még minimum 3-4 évig támogatott lesz.

Nekem 2-es van,már vagy 2-3 éve nincs támogatva,de minden funkciója ugyanúgy működik.

(#891) Gabonetta válasza perge666 (#890) üzenetére


Gabonetta
aktív tag

Értem, köszönöm szépen a választ! :)

(#892) Bilux


Bilux
veterán

Érdemes várni az Apple watch 8-ra vagy vehetek 7-est :F :R

Ne feledd: amatőrök építették Noé bárkáját - profik a Titanicot!

(#893) ittakary válasza Bilux (#892) üzenetére


ittakary
nagyúr

Kulsore ugyanilyen lesz de 3 honap mulva jon a kovetkezo

szerintem alig hasznaltan vegyel egyet garanciaval

(#894) Bilux válasza ittakary (#893) üzenetére


Bilux
veterán

Így tettem. :R

Ne feledd: amatőrök építették Noé bárkáját - profik a Titanicot!

(#895) Elims


Elims
veterán

Sziasztok!
Hogyan lehet kikapcsolni a spotify folyamatos kijelzését?Ha használatban van folyamtosan írja,hogy melyik zeneszám szól.
Van egy futás rögzítő alkalmazás,azt meg szeretném,hogy mutassa folyamatosan,mennyi utat tettem meg,mennyi idő alatt.

(#896) Darkness


Darkness
aktív tag

Üdv!

Van arra opció, hogy egyéni háttérre rakjak, szerkesszek megadott kijelzéseket?
Idő, Időjárás, bejegyzés.... etc...
iWatch 7.

Adj egy falat falat, mondta a falat faló faló. - Cinkosok között hallgatag a néma. - „Azarath, Metrion, ZINTHOS!” - Rock Fire? - No, Sky.

(#897) Simtu


Simtu
senior tag

Sziasztok!

Pár hete váltottam XS Maxról SE 2020-ra. Szokásaim nem változtak, viszont azt figyeltem meg, hogy az iWatch(6-os cellular) jóval kevesebb ideig bírja most, mint az XS Max-szal. Most nem megy el 1 napot sem, azelőtt megvolt a 1,5 nap.

(#898) ittakary válasza Simtu (#897) üzenetére


ittakary
nagyúr

wifi
zajterhelés figyelés
always on display
alkalmazásfrissítés a háttérben

ezeket kapcsold ki

(#899) Simtu válasza ittakary (#898) üzenetére


Simtu
senior tag

Köszi, de ezek ugyanúgy ki ill. be voltak/vannak kapcsolva, mint az előző telónál.
Inkább arra lennék kíváncsi, hogy okozhatja-e a drasztikus aksiidő csökkenést, hogy most másik telefonnal használom.

(#900) ittakary válasza Simtu (#899) üzenetére


ittakary
nagyúr

nem vagyok digitális doktor sajnos

csináld meg hátha: tekerő + home gomb nyomvatart almalogóig

Útvonal

Fórumok  »  Tartozékok, egyebek  »  Apple Watch
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.