Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tartozékok, egyebek  »  Apple Watch

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:01:44

LOGOUT.hu

Apple Watch-ok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1651) Adee_91 válasza Parson (#1650) üzenetére


Adee_91
aktív tag

Órára én nem találtam ilyen shortcut-ot.

(#1652) zenit73


zenit73
aktív tag

Tegnap ismét írta, azt nem tudom miért, mert pont frissített az óra és a telefon is, viszont állítgattam is, valamelyik segített.

(#1653) zenit73 válasza Parson (#1650) üzenetére


zenit73
aktív tag

Én a telefon akkuhoz szeretném ezt megcsinálni, hogy kiírja azt hogy teljesen feltöltve (a telefon kijelzőn) mint minden más gyártóé, ezért ezzel az automatizálással kínlódom egy hetet, de még nem sikerült elérnem a célom. Számomra iszonyat zagyva ez a funkció...

Az ötlet onnan jött, hogy a neten láttam, hogy lehet, azt viszont nem írták le pontosan mit-hogy kell tenni, hogy megzabolázzam az apple sw mérnökeinek a munkáját.

(#1654) Tibee86 válasza zenit73 (#1653) üzenetére


Tibee86
veterán

Parancsok app- alul automatizálás- jobb fent a + gomb- személyes automatizálás létrehozása- akkumulátorszint- ott a csúszkát felhúzod 100%-ra- hang lejátszása - a rákérdezés futtatás előtt-öt kapcsold ki.

(#1655) zenit73 válasza Tibee86 (#1654) üzenetére


zenit73
aktív tag

Köszi!
Eredetileg is minden úgy csináltam ahogy írtad, kivéve a "hang lejátszása" nem volt beállítva. Most csináltam valamit, ez a része nem egyértelmű, nyomkodtam egy darabig, még egy "Akku 100%-on." feliratot is létrehoztam - na a lényeg, hogy nem tudom működik e, majd kiderül következő töltésnél.
Folyt köv.

[ Szerkesztve ]

(#1656) niof


niof
addikt

Sziasztok!
Beszálltam ma egy SE-vel a watch használók közé. A kérdésem, hogy C-s töltőt (padot) kaptam hozzá, de C-s töltőben csak 18 illetve 20W-os töltőm van. Használható az vele, vagy vennem kell másik, 5W-os modellt?

[ Szerkesztve ]

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#1657) fenyojoe


fenyojoe
csendes tag

Sziasztok!

A telefonjaim hangszóróját mindig is egy arra rendszeresített fogkefével tisztítottam. Amikor tavaly megvettem az első Watch-omat, egy idő után azt is azzal kezdtem tisztítani. Ez egy normál keménységű fogkefe. Egy pár hete történt, hogy amikor a port igyekeztem kipiszkálni vele a kis hangszórónyílásból, recsegésszerű hangot hallottam, mintha valamilyen vékony műanyagfólia gyűrődne össze. Miután közelről megnéztem, akkor tűnt fel, hogy olyna, mintha a hangszóró rácshálója beljebb került volna és el is lenne mozdulva.

Járt már valamelyikőtök így? Természetesen hivatalos oldalakon próbáltam műr tájékozódni, Apple fórumon 1-2 hasonló esetet találtam, illetve kerestem hazai tapasztalatokat, de ilyeneket nem igazán találtam.

iPhone 8 - iOS 14.8.1 / iPad Pro 9.7 - iPad OS 14.8.1 / MacBook unibody late 2008 - OS X 10.11 / Mac mini 2014 - mac OS 10.12

(#1658) zenit73 válasza niof (#1656) üzenetére


zenit73
aktív tag

Használhatod, töltheted 140W-os MAC töltővel is, az óra töltője annyit kér a töltőtől amennyi az óra töltéséhez szükséges. Ez olyan mintha nem mernél venni 300km/óra végsebességű autót, mert itt csak 130-al lehet menni...

[ Szerkesztve ]

(#1659) Parson válasza zenit73 (#1658) üzenetére


Parson
addikt

A példa falsch, mert mig a töltés esetében nem a user, hanem az óra szabályozza a felvett teljesitményt, addig az autó sebessége esetében azt nem az autó hanem a user szabályozza... max egyedül az elméleti szabályok tudják korlátozni. Ha meg túlléped, akkor jön a bünti. Az óra esetében viszont nincs bünti, mert van szabályzás (letiltás - ha tervezetten müködik hiba nélkül). Tehát egyik esetben automatika, másik esetben user aki megmondja, h mi legyen.
A lényegen az óra töltésére vonatkozó kérdésben persze mindez nem változtat. :)

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#1660) zenit73 válasza Parson (#1659) üzenetére


zenit73
aktív tag

Értelek, arra írtam példát (még ha nem is tű pontos), hogy az autó tud lassabban menni, a nagy tápegység is tud kisebb voltot és ampert leadni, mindkét esetben van egy max teljesítmény amiről tudunk, de van lehetőség annak a töredékét használni.

(#1661) Parson válasza zenit73 (#1660) üzenetére


Parson
addikt

Korrekt. :R

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#1662) Rossi válasza Parson (#1650) üzenetére


Rossi
addikt

Néztem már, telefonra be lehet állítani, más eszközre, így sajnos az órára sem, szerintem nem.

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#1663) Rossi válasza Rossi (#1617) üzenetére


Rossi
addikt

Ha érdekel valakit, USA-ból rendeltem végül titán szíjat a Sandmarc-tól, 8 nap alatt megérkezett.

A vám és az ÁFA még kérdéses számomra, a vámkezeléshez kellett kitöltenem két papírt, de fizetnivalóról még nem kaptam értesítést.

Egyébként 200 dollár volt +20 a szállítás.

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#1664) niof válasza zenit73 (#1658) üzenetére


niof
addikt

Köszi. :R

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#1665) zenit73 válasza zenit73 (#1655) üzenetére


zenit73
aktív tag

Kezd működni, sőt már túl is lőtt a célon, dupla felírat volt a telefon és az óra képernyőjén is, az óra csippant is egyet. Birizgáltam ismét, hogy csak egy felírat legyen, majd kiderül...

(#1666) Gabonetta


Gabonetta
aktív tag

Sziasztok!
Szerintetek hány százalékos akkumulátor állapotig érdemes megvenni egy használt készüléket?

(#1667) Norbi887 válasza Gabonetta (#1666) üzenetére


Norbi887
aktív tag

Szia,
Szvsz. 90 környéke, nagyon maximum 85%, amit személy szerint bevállalnèk, de ott már erősen készülni kell a kb. 6-12 hónapon belüli akksicserère is. :K

[ Szerkesztve ]

// Apple iPhone 15 Pro Black Titanium // Apple MacBook Air M1 Space Grey // iPhone 7 Matte Black // Apple Watch Series 9 45mm Midnight // Apple Watch Series 5 44mm Space Grey // AirPods 3rd gen. // Lenovo IdeaPad S340-15API // Razer DeathAdder Essential //

(#1668) Gabonetta válasza Norbi887 (#1667) üzenetére


Gabonetta
aktív tag

Köszönöm szépen! :)

(#1669) Ateszpapa


Ateszpapa
addikt

Sziaszok!
Garis kérdésem lenne.
Itt nem az aktiválástól számít a gari, hanem a vásárlástól?

(#1670) balinlin válasza Ateszpapa (#1669) üzenetére


balinlin
senior tag

Szerintem attól függ, hogy melyik.
Az Apple által adott 1 év az aktiválástól, a kereskedőt kötelező sávos gari meg a vásárlástól.
Akárcsak szifon esetén.

(#1671) Ateszpapa válasza balinlin (#1670) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Köszi. Most aktiváltam egy series 6 ost, bontatlan csomagban volt. Mégis azt írja lejárt a garancia. :(

(#1672) Ateszpapa válasza balinlin (#1670) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Hétfőn felhívom a supportot.

(#1673) balinlin válasza Ateszpapa (#1672) üzenetére


balinlin
senior tag

Az a biztos megoldás, lehet én tudom rosszul, de akkor valaki majd kijavít.

(#1674) Ateszpapa válasza balinlin (#1673) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Rendben, köszi!

(#1675) Ateszpapa


Ateszpapa
addikt

Megkerestem az oldalukon ezt írják:

"Az Apple korlátozott jótállása az Apple Watch és az ahhoz mellékelt Apple márkájú tartozékok gyári hibáira terjed ki a vásárlástól kezdve. A jótállási időszak modellenként eltérhet."

(#1676) *Mukeey*


*Mukeey*
addikt

Vettem egy "ősrégi" 3as nike+t, de nem lépett ki az eladò az icloudbòl. Persze már nem érem el a fickòt🤬
Akkor ezt buktam teljesen?

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#1677) martinkeet


martinkeet
aktív tag

Sziasztok!
A napokban valamit elállítottam az órámon.
Bejövő híváskor elvan homályosítva a név és egy szövegbuborékban az olvasható, hogy "fogadás az Iphonon".
Megtudná valaki, hogy ezt hogyan tudom visszaállítani?
Előre is köszi!

(#1678) MADcat válasza *Mukeey* (#1676) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Nem akarok hülyeséget mondani, de olyanra emlékszem ha megvan az eredeti számla, akkor a support segít. De majd megcáfolnak. De igen. Amúgy kuka. :W

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#1679) *Mukeey* válasza MADcat (#1678) üzenetére


*Mukeey*
addikt

Gondolom, mert az apple azért levédi rendesen a cuccokat.

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#1680) MADcat válasza *Mukeey* (#1679) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Igen. És ez nekem szimpatikus. Sok a lopás, visszaélés.

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#1681) Ren Hoek


Ren Hoek
veterán

Na meglett a topikja vegre. Csatlakoznek egy AW8-al, eddig maximalisan meg vagyok vele elegedve.

1 napos Uzemido volt a legnagyobb param Huawei GT3 utan, de szerencsere abszolut nem para. Reggel 8kor feldobom a dokkolora, 10 perc alatt 80%-on van kb zuhany alatt. Estere 40-50%-ig huzza aktiv hasznalat es AOD mellett. (amikor tobb orat nyomtam GPS-el es wifin is logott egesz nap, akkor ment 30%-ra) Nekem ez boven megfelel. GT3-nal volt hogy elfelejtettem tolteni mert 3-4 napot birt, es emiat napkozben doglott meg. Igy legalabb rutinszeruen tolti naponta az ember es soha sem megy 0%-ra. Egyszeruen csak meg kell szokni.

[ Szerkesztve ]

(#1682) Scrake^;DD válasza Ren Hoek (#1681) üzenetére


Scrake^;DD
aktív tag

Hihetetlen, ha megreformálná az apple az akkumulátorait az óráiban, mint némely samsung órákba, hogy egy töltéssel elmennek 3-4 napot akkor piacvezető lenne a maga formadizájnával.

Sempre... al tuo fianco! 1926.

(#1683) Ren Hoek válasza Scrake^;DD (#1682) üzenetére


Ren Hoek
veterán

A Huawei GT3 birt nalam 3-4 napot, de oszinten nekem nem hianyzik. Nem egyszer jartam ugy, hogy elfelejtettem tolteni, es napkozben szikkadt le 0%-ra, mert nem volt nalam a dokkoloja. Igy viszont rutinszeruen reggelente toltom amig tusolok.

Persze jo lenne ha upgradelnek, de egyelore nekem mindegy, hogy 2-3 vagy 1 napot bir.

Amiben zsenialis: Kezelofelulet, appok, a piacon a legjobb, kb medical grade szenzorok. (Rob szanaszet tesztelte tudomanyos alapossaggal es nagyon kozel van a Polar 10 EKG ovhoz [link] )

Szoval amennyivel tobbet tud, mint a GT3 nekem siman megeri az 1 napos akku...raadasul sokkal kisebb, es kenyelmesebb is a 44 mm-es a 46 mm-es GT3-hoz kepest, ami nagy meglepetes volt.

A Samsung Galaxy 6 Classic volt a masik opcio, de semmit se javitottak a HR szenzoron es epphogy kozepmezonyt tud a tesztek szerint, pedig egy arban vannak. Es nem csak annyi, hogy kesik vagy hibazik, hanem valamikor percekre elveszti a jelet vagy 80-at mutat 160 helyett bringazaskor. AW-k ebben verhetetlenek. Az Apple es a Huawei bizonyitja hogy meg lehet csinalni pontosra...

Ami meg pozitiv csalodas az a GPS. Messze pontosabb meg outdoor uszasnal is, mint a GT3, ami krixkraxokat rajzolt sokszor. Persze lehet sokaknal nem szempont, de ha mar kifizetek 350$-t akkor mukodjon jol az, amit a prospektusban van.

[ Szerkesztve ]

(#1684) Scrake^;DD válasza Ren Hoek (#1683) üzenetére


Scrake^;DD
aktív tag

a formadizájn az ami engem magával ragadott anno.. az orvosi appok meg azt mondom hasznosak de nem vagyok 50 hogy érdekeljen mennyi a vérnyomásom.

Sempre... al tuo fianco! 1926.

(#1685) Ren Hoek válasza Scrake^;DD (#1684) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Vérnyomást azt nem tud szerintem 😃 meg amúgy se pontosak a piacon lévők.

A HR meg a HRV izgalmas edzéshez és életmódhoz. Pl a resting pulzus jó fokmérője az edzettségnek, a HRV-vel pedig követhető a stressz és egészség. Na meg edzésnél jó belőni azért hogy most éppen meg akarsz halni, vagy csak jólesően mozogsz zsírégetve.

Az EKG az ami idősebbeknek vagy szívbetegeknek hasznos, de 30 felett már nem árt ha az ember néha nézi. A szívbetegségek sokszor alattomosan alakulnak ki évek alatt, pedig kezelhetőek lehetnek időben felismerve. Egyébként én se nézem... sporthoz elég a heart rate is.

(#1686) Scrake^;DD válasza Ren Hoek (#1685) üzenetére


Scrake^;DD
aktív tag

Pultusmérésre gondoltam :B edzéshez valóban jó, de gyakorlatban amikor apple watchot használok nem szoktam pl az utcán hirtelen megnézni, hogy most jaj mennyi a pulzusom.

Sempre... al tuo fianco! 1926.

(#1687) Ateszpapa válasza Scrake^;DD (#1686) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Nekem EKG mérés után jelezte, hogy EKG okés de a pulzusom magas.
Többszöri mérés után is jelezte a magas pulzust.
Elmentem a házi orvoshoz, felírt gyúgyszert, most már jó a pulzusom.
Úgyhogy én örülök ennek, jobban is érzem magam mióta szedem a gyógyszert.

(#1688) Ren Hoek válasza Scrake^;DD (#1686) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Ja tenyleg max erdekessegnek az elejen... de felesleges nezegetni, eleg ha logolja idonkent.

Azert ha belegondolunk, ezek baromi ertekes adatok lehetnek hosszu tavon orvosilag, vagy biologiailag. Pl 5 eves idotartamban hogyan valtozik a resting pulzus eletmodvaltas hatasara.. Vagy ahogy Ateszpapa irta, kiderulhetnek rejtett sziv-errendszeri problemak, amiket lehet 5-10 evvel elobb elcsipsz, mint a haziorvos. Egyebkent az ejszakai figyelmeztetes sem rossz, ha megallna a szived, akkor hivja a mentoket :D

Amugy nezzetek el, ez csak szakmai artalom nalam, (neurobio adatokkal foglalkozom) kicsit olyan biohacking logolni a testi adatokat.
***
Egyebkent amiben meg van fejlodesi potencial az az AI. Mostanaban nagyon sokat hasznalom munkaban is a ChatGPT4-et es a Google Bardot. Ha 1:1-ben integraljak a kicsit butacska Siri-be, akkor hamarosan eljohet a J.A.R.V.I.S ora, vagy a Knight Rider fele KITT ora :)) en mar ezt varom. A tech megvan hozza, ossze lehet fercelni a ChatGPT-t Sirivel ha jol olvastam.

[ Szerkesztve ]

(#1689) Scrake^;DD válasza Ren Hoek (#1688) üzenetére


Scrake^;DD
aktív tag

Hát ilyen mélyen nem mennék bele, hogy milyen szív és egyéb betegségek derülhetnek ki, ebben nem szeretnék véleményt alkotni mert nem vagyok orvos. Én abban maradok, hogy időnként érdekes adatok és jó, hogy ilyen funkciója is van. Én általában az időt szoktam nézni rajta, esetleg gyors számológép vagy időjárás kb ennyi. Ja meg persze ha sportolok akkor az edzés közbeni adatokat nézem. Tudom nem nekem való az okosóra :DDD

[ Szerkesztve ]

Sempre... al tuo fianco! 1926.

(#1690) Ren Hoek válasza Scrake^;DD (#1689) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Ugyan, felesleges szabadkozni. mindenki arra hasznalja amire jolesik. Egyebkent meg ezekhez pont jo az okosora :)

Meg neha amugy idokozben derul ki, hogy mire is tudod hasznalni. En sokaig ellene voltam, es leginkabb egy lefingott 20 eves Casiot hordtam :D bar azok egy atomhaborut is kibirnak szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#1691) Scrake^;DD válasza Ren Hoek (#1690) üzenetére


Scrake^;DD
aktív tag

Ez így van. Aztán amikor arra jutott a választás, hogy új apple watch vagy egy seiko automata között kellett választanom, inkább a Seiko-t vettem. Azt legalább nem kell tölteni állandóan :U Bár az ultra eléggé megfogott viszont azt a pénzt sokallom érte.

Sempre... al tuo fianco! 1926.

(#1692) merqree


merqree
őstag

Saját tapasztalatom AW8-al kapcsolatban.
Elég sokszor éreztem, hogy szó szerint kalapál a szivem, ilyenkor "nyomtam" egy EKG-t az órán. Pár alkalom után elmentem a házi orvosomhoz, és miközben beszélgettünk, jeleztem, hogy megint kalapál a szivem, gyorsan csináltam egy EKG-t az órával. Megmutattam neki a telefonon. Erre elővette a saját EKG készülékét, és csinált ő is egy vizsgálatot. Azt mondta, hogy meglepően jó EKG-t csinált az óra, és ugyanúgy kimutatta a kalapálást. Véleménye szerint jó és hasznos az órán az EKG.
Aztán megnéztük ezek után a pulzusomat is, és a nyugalmi pulzusom elég magas volt, 80-90 között.

Kaptam pulzus csökkentő tablettát, és azóta megszűnt a kalapálás és a nyugalmi pulzusom 50-60 között van.

Vérnyomás csökkentőt már két éve szedek.

(47 éves vagyok, felmenőim között szinte mindenki magas vérnyomással és szívbetegséggel kűzd(ött))

(#1693) Parson válasza merqree (#1692) üzenetére


Parson
addikt

Na pont ilyenek miatt vennék én is, csak… csak mégse szántam el magam eddig… :U

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#1694) merqree válasza Parson (#1693) üzenetére


merqree
őstag

Ami miatt még jó, az alvás közben légzés figyelés, az is beszédes tud lenni, főleg, hogy nekem még megvannak az orrmanduláim, és az allergia miatt hajlamosak heveny gyulladásba lendülni (igaz, hanyagoltam évek/évtizedek óta az allergia gyógyszeremet).

Nyilván, életkor előre haladtával lesznek ezek az adatok fontosabbak, az "ifjú titánok", az edzés közbeni adatokat forgatják, én öreg pedig már a szív és érrendszeri problémákat "keresem".

(#1695) Scrake^;DD válasza merqree (#1694) üzenetére


Scrake^;DD
aktív tag

Én már az összes antihisztaminra immunis vagyok.. időnként a szteroid injekción gondolkozok főleg most, hogy beindult a parlagfű

Sempre... al tuo fianco! 1926.

(#1696) Ren Hoek válasza Scrake^;DD (#1695) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Részvétem..., nekem mindenre nyócmillió keresztes allergiám volt 25 éves korig, rhinitis, nyári aszthma, csalánkiütés, ekcéma. Elocommal feküdtem. Antihisztamin szinte semmit sem ért már a végén.

Ami érdekes, hogy aztán belvárosból elköltöztünk kertesházba tele növénnyel, és lett macsek is (amire ++++ voltam, a doki ellenezte). Fokozatosan enyhült minden allergiám, és most US-ban, ugyancsak fás, virágos kertvárosban szinte teljesen megszűnt. Már nem szedek semmit, néha tüsszentek egyet, de ennyi. Persze ebből nem szabad leszűrni semmit, mert lehet véletlen, és nem biztos hogy mindenkinél hat - de a fokozatos szenzitivizálás életmódváltással működhet. Mécsípés ellen is tudományosan validált ez, biológiai terápia a neve.

[ Szerkesztve ]

(#1697) atees


atees
őstag

Sziasztok! Van már olyan app amivel az ultrával meglehet mérni a testhőt?

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#1698) Ren Hoek


Ren Hoek
veterán

Egy jó hír: A update óta újra lehet válaszolni szövegesen a Messenger üzenetekre az órán is. Május óta ugyanis a Meta legyilkolta a Messenger appot, és legfeljebb olvasni tudtad az üzeneteket.

Jól jöhet pár helyzetben, amikor csak pötyögsz valami gyors választ meetingen, nem kell előkapni a telefont.

Atees:
Ez engem is érdekelne. Alapból az AW8 és az Ultra is, naponta egy adatpontot rögzít (Health appban meg tudod nézni). Amúgy sok jelentősége nincs, mert a core hőmérséklet mindig jelentősen eltér. Bícsen, vagy este kint nekem lemegy 28 fokra is a wrist temp 😃

Bár kétségkívül hasznos lehet egy vírusos betegség követésénél. Rob pl tesztelte COVID alatt... és látható volt a görbe. (Nyilván lázat így nem tudsz mérni pontosan... ahhoz hónalj, száj, vagy ánusz kellene. Gondolom Pulp Fiction módra nem lenne jó hordani az órát 😃)

[ Szerkesztve ]

(#1699) Gabonetta


Gabonetta
aktív tag

Sziasztok!
E-maileket szoktatok olvasni az órátokon? Mennyire olvasható? Jó a szöveg tördelése?

(#1700) *Mukeey* válasza Gabonetta (#1699) üzenetére


*Mukeey*
addikt

Gmail jò, Yahoo mailt nekem nem küldi át (gondolom nem támogatott az app), gyári Mail-t nem használom, Outlook rendben van.
Olvashatòság rendben van.

[ Szerkesztve ]

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

Útvonal

Fórumok  »  Tartozékok, egyebek  »  Apple Watch
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.