Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tartozékok, egyebek  »  Apple Watch

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:01:44

LOGOUT.hu

Apple Watch-ok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1751) xhege válasza Ren Hoek (#1750) üzenetére


xhege
addikt

Igen ebben is van valami, mert Garmin már rárohad a kezemre. Hetente 1,5 óra töltés és egyébként 0-24ben rajtam van.

Nehez döntés ez nekem nagyon. :F Az SE szinte új és egyébként amire kell arra elég. Az AOD nem hoz lázba annyira. Ami tetszik a nagyobb kijelző és a gyorsabb töltés.
Na ezen meg elvakarózok egy darabig azt hiszem.

[ Szerkesztve ]

(#1752) Ren Hoek válasza xhege (#1751) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Azert jol tud jonni az AOD, mert visszaadja az oranak az ora funkciot :D mindig mutatja az idot.
Bar az AW-k raise2wake-je eleg jo, de egyik sem tokeletes. Pl nekem agyban, fekve nehezebben ebred fel, de a GT3 is pont ilyen volt. Ez reggel ciki, amikor csak szimplan meg akarom nezni az idot felkeleskor. Ilyenkor jo az AOD. Vagy biciklizeskor kesesben... csak odapillantasz es mutatja az orat, nem kell rangatni.

Ami kellemes csalodas: Nalam legalabbis nem novelte eszrevehetoen a fogyasztast, kikapcsolt AOD-hoz kepest. (igaz eleg minimalista a watch face-m, ora,datum, napi idojaras)

[ Szerkesztve ]

(#1753) xhege válasza Ren Hoek (#1752) üzenetére


xhege
addikt

Köszi az infót. Biztosan jó és hasznos (pláne ha nem is érezhető annyira a fogyasztása), csak én eddig is jól elvoltam nélküle, szóval simán kibírom ha nincsen. :)

(#1754) Ren Hoek


Ren Hoek
veterán

A HRV meresekkel van valakinek behatobb tapasztalata?
Elvileg jol korrelal a stresszinttel, virusos betegsegekkel, altalanos allapottal, tulzott edzes utani allapottal. (A tobbi ora altalaban ebbol kovetkeztet a stress levelre)

Csakhogy baromira fugg attol, hogy mikor es hogyan meri az ora... Ugyanis ha Breathe alatt meri manualisan inditva, akkor nalam altalaban 70-100 ms, viszont ha random meri, akkor 20-40 ms... Nyilvan sokkal nagyobb a HRV, ha rendesen ki-be legzel, mintha lihegve valami random tevekenyseg kozott. Meg ha patika pontos is a beat-to-beat meres, akkor is teljesen mas ertek jon ki, ha nyugodtan lelegzel (mivel akkor folyamatosan gyorsul es lassul a szived, tehat a HRV is magas lesz). Ha meg idegesen zihalsz, akkor sokkal egyenletesebb a szivveres (tehat kicsi a HRV)

Igy viszont sok ertelme nincsen ezeknek a stressz szinteknek, meg automatikus HRV mereseknek. Vagy en nezek be valamit?

Legfeljebb akkor lenne korrekt, ha csak a manualis Breath alatt merne, nem mocorogva, rendes ki-be lelegzessel, es ugyan azon idopontokban. Nem lehet valahogy kikapcsolni az automatikus merest?

***
Egyebkent a Huawei GT3-on sem volt semmi haszna a stress levelnek, mert totalisan semmi koze nem volt az idegallapotomhoz :))

[ Szerkesztve ]

(#1755) xhege válasza Ren Hoek (#1754) üzenetére


xhege
addikt

Nekem csak Garminos tapasztalatom van. Egyrészt a stressz szint ott legalábbis nem egyenlő az idegállpottal, hanem inkább a szervezeted érő terhelést jelenti, ami persze lehet idegi alapú is, vagy betegség, vagy nagyobb fizikai terhelés.
Nem tudom ott miből és hogyan kalkulál, de az biztos, hogy nálam (és Garminos csoportok tanulsága szerint másoknál is) elég jól működött.
Betegségek esetén pl nagyon szépen előre jelzett órákkal korábban. Volt olyan, hogy délelőtt az íróasztalnál ülve, nulla idegi terhelés mellett elkezdett folyamatosan emelkedni a stressz szintem. Először nem tudtam mire vélni, aztán estére belázasodtam. Ugyanígy jelezte a felépülést is betegségből. Hamarabb kezdett csökkeni a stressz szint (emelkedni a body battery), mint ahogy éreztem, hogy kezdek jobban lenni.

(#1756) Ren Hoek válasza xhege (#1755) üzenetére


Ren Hoek
veterán

A Garmin ezt meri:

The Body Battery feature works by continuously analyzing combinations of heart rate, heart rate variability (HRV) and movement data while you wear your device

Egyebkent lehet benne valami, mert ugye ha magas a szivveres, akkor alacsony a HRV, ha pihensz helyesen lelegzel akkor meg magas a HRV es alacsony a pulzus.
...
Nalam az Apple Watch-on amikor ramatyul voltam par napja (gyomorrontas es tarsai) akkor lathatoan egy nagy eses volt a HRV-ben. (Az automatikus meresek: 15-20 ms) Masnapra helyreallt.

[ Szerkesztve ]

(#1757) Ren Hoek


Ren Hoek
veterán

Amugy csak egy erdekesseg, tegnap veletlenul bekapcsolva felejtettem egy Weight Lifting traininget, szoval 9 oran keresztul trackelte a pulzust folyamatosan almomban :D
90%-rol 50%-ra merult szoval a folyamatos pulzusmeres edzes alatt nem is meriti olyan nagyon mint gondoltam.

(#1758) Ralond


Ralond
tag

Sziasztok
Van egy első generációs Apple Watch SE órám ami az utóbbi majdnem 3 évben bármilyen hiba nélkül üzemelt, eddig :DD.
Gyártói oldalról rendeltem még 2020 októberben és azóta nem volt bontva és piszkálva.
Ma reggel furcsálltam, hogy mintha valami nem lenne rendben és ahogy megnéztem a kijelző jött le a helyéről és az lógott a szalagkábelén.
Ami érdekes az az hogy van a ház és a kijelző, néhol a kettő között pedig ott a ragasztócsík teljesen külön.
Az akksi 80% környéki, de nincs púposodva szóval nem az nyomta szét a házat.
Találkoztatok már ilyennel és mit lehet ezzel kezdeni ?
Egyébkent tökéletesen működik így is. :U

(#1759) sid87 válasza Ateszpapa (#1748) üzenetére


sid87
senior tag

Voltam vele strandon, ott hülyült meg.

Azóta sem kapcsol be, de pl ha töltőre rakom kiírja a teló hogy fel van töltve, és néha ha sokat nyomom a reset kombót, akkor rezeg egyet, egyszer még az alma logó is felvillant rövid időre.

iPhone 12 Pro Max (Telenor) | Apple Watch S6 | iPad Pro 10.5 | MacBook Air M1 16Gb | Pana Lumix LX100II | burgerem.blog.hu

(#1760) xhege


xhege
addikt

Köszi mindenkinek a tanácsot, amit eddig kaptam Apple watch ügyben. Végül egy patika, iStyle vásárlású, 97%-os Series 7 lett a kiválasztott. Kipróbálom, aztán meglátjuk. Ebből bukó nélkül ki tudok szállni, ha mégis Garmint tartom meg.

(#1761) Ren Hoek válasza xhege (#1760) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Jo valasztas... A 8 alig kulonbozik, es a 9-ben sem terveznek sok valtozast ahogy hallani. (Allitolag vekonyabb lesz... de szerintem ez nem akkora deal. Igy is lenyegesen kisebb mint egy atlag 46 mm-es korong alaku ora. Huawei GT3-hoz kepest sokkal kisebbnek hat es vekonyabb is). Talan majd az X-be durrantanak valami nagy ujitast, vagy uj HW-t kap teljesen, esetleg jobb akkuidovel. Addig felesleges cserelgetni...

Probald ki, aztan ha tetszik tartsd meg. 97% akku teljesen korrekt.

[ Szerkesztve ]

(#1762) xhege válasza Ren Hoek (#1761) üzenetére


xhege
addikt

Vasárnap úgyis elutazok egy hétre Litvániába. Oda ezt viszem magammal, és kiderül, hogyan viselkedik. :K

(#1763) Ren Hoek válasza xhege (#1762) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Kellemes utazast! Egyedul a napi 1x toltest kell megszokni, de ahogy beallt a rutin en eszre se veszem mar. Sot atalltam a 2x toltesre, este kicsit es reggel kicsit.

A terkepes GPS kicsit jobban meriti, de ha nem nezegeted allandoan a terkepet akkor kb annyira meriti mint egy edzes. Sot talan egalban vannak, mert ugye nem megy a continous heart rate. Ha ujabb Iphone-od van, akkor megy mar az offline terkep is, ha regebbi, akkor lehet venni hozza 5 dollarert egy jo kis offline terkepes appot. Nekem legalabbis jol jott ismeretlen helyen, hogy nem kellett allandoan a telefont babralni - foleg bringazasnal.

[ Szerkesztve ]

(#1764) xhege válasza Ren Hoek (#1763) üzenetére


xhege
addikt

14 Pro a telefonom.

(#1765) Scrake^;DD válasza Ralond (#1758) üzenetére


Scrake^;DD
aktív tag

Elvált a ragasztás? képet tudsz bedobni róla?

Sempre... al tuo fianco! 1926.

(#1766) Ralond válasza Scrake^;DD (#1765) üzenetére


Ralond
tag

Persze [kép] [kép] [kép]
Az első képen még látszik a ragasztócsík, a másik kettőnél már eltávolítottam.
Olyan mintha valami semlegesítette volna a ragasztót, nagyon könnyen le is tudtam szedni.
Nem tudom hogy jött ez össze. :)

Kötődő téma:
Akksi csere mennyibe szokott kerülni ? Ha már úgy is kinyílt lehet megérné kicserélni … :DD

(#1767) Scrake^;DD válasza Ralond (#1766) üzenetére


Scrake^;DD
aktív tag

Gyönyörű. Nekem úgy tűnik, hogy teljesen elengedett a ragasztás. De mitől... hol tároltad?

Sempre... al tuo fianco! 1926.

(#1768) xhege


xhege
addikt

Óraszíj ügyben van valakinek tapasztalata az Alzánáln kapható Fixed és Eternico szíjakkal? Ezek milyen minőségűek?

(#1769) Ralond válasza Scrake^;DD (#1767) üzenetére


Ralond
tag

Nem igazán tudom az okát, se meleg/párás helyen nem volt, se vegyszer nem igazán érte. (Ilyen alkoholos kézfertőtlenítőre gondolok, néha fertőtlenítem a kezem de ugye az órát nem kenem be vele)
Elég sokat hordtam az utóbbi 3 évben szinte csak töltéskor volt lent a kezemről.
Múlt héten voltam pont strandon, még jó hogy nem volt rajtam a vízben mert ez tuti beázott volna. :DD

[ Szerkesztve ]

(#1770) Scrake^;DD válasza Ralond (#1769) üzenetére


Scrake^;DD
aktív tag

Szerintem vidd be szervízbe megcsinálják neked.. nem egy ezer éves óráról van szó amivel nem érdemes foglalkozni

Sempre... al tuo fianco! 1926.

(#1771) mave13 válasza Ralond (#1769) üzenetére


mave13
őstag

Amikor Apple-re váltottam, a Samsung Watch Active 2-met oddadtam egyik barátomnak, hogy használja, ha már egyszer van. 1,5 év után küldött róla egy ugyanilyen képet. Nem érte semmi az órát, egyszer csak szétnyílt, ugyan így a kijelzőnél. Arra gondoltam, hogy megdöglött az akku, felpúposodott, és az nyomta szét, de nem. Egyszerűen csak széthullott.

Icewolf || kósza ||

(#1772) CyberPunk666


CyberPunk666
senior tag

nvm, rájöttem, hogy hülye vagyok, mert kb google első találat...

[ Szerkesztve ]

(#1773) sid87 válasza Scrake^;DD (#1747) üzenetére


sid87
senior tag

Voltam benn azóta szervizben, azt mondták ezzel nem lehet mit kezdeni, szerelni nem lehet, max elvinni valahova ahol megpróbálják megcsinálni.

iPhone 12 Pro Max (Telenor) | Apple Watch S6 | iPad Pro 10.5 | MacBook Air M1 16Gb | Pana Lumix LX100II | burgerem.blog.hu

(#1774) angelus8925


angelus8925
tag

Sziasztok,
Apple Watch s8 41mm-es órához lehet beállítani valahogy gépeléshez valami jól működő megoldást? Virtuális billentyűzet az órán, esetleg? Ha igen, hogyan? Tudnátok ajánlani erre valami jól működő megoldást?

Illetve az órát le lehet zárni úgy, hogy mindig kérje a feloldáshoz azt a 4 jegyű kódot, mint a telefonon a zárolási képernyő feloldásához (gyermek mindig nyomkodja)

:R

(#1775) nji válasza xhege (#1734) üzenetére


nji
aktív tag

Nekem van egy S7-em, de mivel sokat edzettem vele, ezért 81 % az akku. Sokat is úsztam vele, akkor pl. nem mérte rendesen a távokat (pl 1500 méter helyett 70-80 métert mért), hűlyeségeket írt ki (nem megfelelő úszásnemeket) és a vízben össze-vissza kapcsolgatott. Úszás után mindig kinyomtam belőle a vizet, szárazon nem csinált utána hülyeségeket.
Október 15-ig garanciális - ezek alapján lehet vele valamit kezdeni? Gondolom ez nem indok a cserére, akkut pedig hivatalos szerviz nem cserél.
Nem hivatalos szervizben 40 eFt körül van az akkucsere. Megéri kicseréltetni? Esetleg vagyek mellé egy SE-t és tud kettő különböző óra ugyanabba a fiókba szinkronizálni? Felváltva tudom használni?

Az apple támogatás távolról tesztelte, de azzal a teszttel nem találtak hibát.

Így, hogy kettő évente kuka az óra nem éri meg ultra 2-t venni, pedig azt néztem ki. 380 eFt egy "eldobható" óráért nekem sok. Legolcsóbb megoldás az SE lenne, de lehet hogy karácsonyra megveszek egy S9-et, bár a 7-eshez képest szinte alig van újdonság (a processzor és a csiptető kézmozdulat - ez nem nagy dolog).

Teljesen összezavarodtam mióta tájékoztattak, hogy nincs hivatalos akkucsere. Így már nem olyan vonzó egyik óra sem, de én elsősorban az edzés adatokat gyűjtöm és nem szívesen váltanék már más márkára.

(#1776) lmno válasza nji (#1775) üzenetére


lmno
őstag

Én Ultrát vennék a helyedben. Szerintem annak tovább bírja az akksija, mivel ritkábban kell tölteni és kevesebb ciklus kerül bele.

(#1777) *Mukeey* válasza nji (#1775) üzenetére


*Mukeey*
addikt

[kép] Series4-em van, gondolhatod, mennyi ciklus van benne...86%osnak mutatja az akkut, 2 egész napot elmegy nálam. Heti 3-4szer edzek (kondi + foci), nálam hibátlan💁‍♂️
Ugyh ez hülyeség, hogy 2 évet bir. Ultra meg még strapabíròbb lehet!

[ Szerkesztve ]

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#1778) nji válasza *Mukeey* (#1777) üzenetére


nji
aktív tag

Én is sokat edzek és megjelenés óta 81 %-os. Sokat bringázom, ami sokáig tart és délutánra már kikapcsol. Így számomra már használhatatlan. Ha otthon kötögetnék egész nap, akkor jó lenne.

(#1779) nji válasza lmno (#1776) üzenetére


nji
aktív tag

Szerinted az ultra kb. három évig jól bírná? 15 cm a csuklóm kerülete, nagyon nagy az ultra nekem. Most 45 mm s7 van, de lehet hogy 41 mm s9 lesz, mert még a 45 is túl nagy szerintem. Ezen is tudok spórolni😂.

(#1780) lmno válasza nji (#1779) üzenetére


lmno
őstag

A 41-esnek még kisebb lesz az akksija :)

(#1781) xhege válasza nji (#1775) üzenetére


xhege
addikt

Én nem bringázok, nem úszok, de heti 5-6 másfélórás edzést mérek vele (súlyzós edzés, foci, illetve alkalmanként túra). Nekem erre teljesen rendben van az S7. Estére kb 40%-ra merül úgy, hogy most 97%-os az akksi.
Ha ennyire nagy az igénybevétel nálad és nem bírja az óra, akkor lehet a dedikált sportórák irányába kellene tapogatózni (Pl Garmin, amitől én most válok meg éppen az AW kedvéért). Ott kevesebb okosfunkciót kapsz, de iPhone telóval is tökéletesn működik, míg az akksi napokig bírja.

(#1782) nji válasza xhege (#1781) üzenetére


nji
aktív tag

Reggel 100 %-osan vettem le a töltőről, azóta az ágyban fekszem, semmit nem csinálok és 85%-ra lement. Ha esetleg délután 16 óráig fekszem, teljesen lemerül :). Ez normális garanciaidőn belül? Háttérben futó dolgokat hogyan tudom megnézni és kilőni? Én simán kicserélném az Apple helyében, ha szart gyártottam és kettő éven belül nem lehet használni az összes funkciót. Október 15-ig garanciális, tehát kettő évet sem bírt ki.

(#1783) nji válasza lmno (#1780) üzenetére


nji
aktív tag

Előzetes youtube videókban azt állítják, hogy a 41 mm-es és a 45 mm-es ugyanannyi ideig bírja, mert a kisebb órán kisebb a képernyő. Mivel eddig 45 mm-es volt, most kipróbálom a 41 mm-est. Kettő év múlva úgyis megint ki kell dobni :).

(#1784) HUTCHDB


HUTCHDB
nagyúr

Phone mellett van Apple Watch-om, Airpods Max-om és az autóban CarPlay -t használok.

Az értesítésekkel van bajom, vagyis a beérkező üzenetekről (főként, ami nekem számít az a viber) nem kapok értesítést:

-ha autóban ülök, sem a CarPlay-re, sem az órára,
-ha zenét hallgatok, akkor sem az órára, sem a fejhallgatóra.

Ez nagyon rossz így… több órát töltök autóban, és kb 1,5 órát használom naponta a fejhallgatot.

Valamit lehet ezzel a helyzettel kezdeni?

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#1785) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

Sziasztok!
Gondolkodom egy Apple Watch beszerzésén, de a watchOS frissítésével kapcsolatban vannak bennem nyitott kérdések, amire a neten nem találok explicit választ:
Használtan akarnék órát venni. Ha jól értelmezem a dolgokat, ha az óra már egyszer fel lett frissítve watchOS 10-re, akkor onnantól nincs visszaút, tehát egy iPhone X-zel nem lehet használni. Vagyis nekem olyan órát kell találnom, ha ilyen mobillal akarom használni, ami még nem lett felfrissítve?
Illetve ha sikerül ilyen órát találnom, akkor előfordulhat-e, hogy egyszer csak közli az óra, hogy sikeresen frissült a legújabb OS-re, btw nyasgem, nem tud kapcsolódni a mobilra, mert az már nem kompatibilis?

Igazából a fő kérdés az a 2. az elsőre csak megerősítést várok, hogy tényleg így van-e.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#1786) lmno válasza sz.balazs.95 (#1785) üzenetére


lmno
őstag

1. Igen
2. Szerintem csak akkor tudod a WatchOS 10 frissítést elindítani, ha a telefon már frissült iOS 17-re. Tehát iPhone X-nél ez nem fog bekövetkezni.

(#1787) sz.balazs.95 válasza lmno (#1786) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Én is ezt tartanám logikusnak, de ebből nem következik az, hogy Apple Tim is így vélekedik. Ha az éj leple alatt meg mégis frissül az óra, csak hogy beintsen nekem, az annyira nem lenne jó. :))
Egyértelműen meg sehol nincs leírva, hogy előfeltétel-e az egyenértékű iOS megléte a frissítéshez.

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#1788) mave13 válasza sz.balazs.95 (#1787) üzenetére


mave13
őstag

Nem fog frissülni az óra az éj leple alatt.

Most telepítettem a Watch OS 10-et az órára (Watch SE). Először azt néztem meg, bementem a szoftverfrissítés menübe, kértem a frissítést, és a progi közölte, hogy nem-nem, előbb frissítsd a telefont hülyegyerek.
Úgyhogy előbb fel kellett tennem az iOS 17-et a 14 pro-ra, majd ezután volt hajlandó frissülni az óra is. Hülyebiztos a rendszer. :D

Icewolf || kósza ||

(#1789) sz.balazs.95 válasza mave13 (#1788) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Szuper, ez megnyugtató. Akkor a szűk keresztmetszet az, hogy addig találjak magamnak órát, amíg nem lesz az utolsó is frissítve 10-re. :DDD

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#1790) Kabum911


Kabum911
csendes újonc

Szaisztok!

Watch OS 10 nél miért nincs folyamatos pulzus szám mérés vagy hogy lehet be kapcsolni ? (SE 21)

(#1791) bigrock


bigrock
addikt

Van egy SE3 órám, amin újabban nem tudok Apple Pay-el fizetni. Már eltávolítottam belőle, majd újra felvettem a bankkártyát, de továbbra sem működik. Dupla gombra előjön a kártya, de hiába teszem is a terminálhoz, az nem is csippan. A szoftverfrissítés előtt ugyanezt csinálta. Ötlet valakinek? (Telefonról működik ugyanez)

(#1792) Boonen007


Boonen007
őstag

Sziasztok! Adott egy 3-as Watch amin kijelzot kellene cserelni az akku 83% ali expressrol milyen akkut erdemes venni? 25be kijelzot is rendelnek hozza.

(#1793) foxymaci


foxymaci
senior tag

Sziasztok!
Van egy féléves apple watch ultrám napokba vettem észre hogy be van égve a kijelzője, eddig feketén használtam csak zseblámpa üzemmódba vettem észre. [kép]
Erre kiterjed a garancia vagy így jártam? Nem nagyon találtam infót az apple oldalán hogy erre mi az eljárás.
Előre is köszi!

_FoxY_ / Iphone 14 Pro / PS5 / iPad Pro 11 M2 / Watch Ultra /

(#1794) Ateszpapa válasza foxymaci (#1793) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Szia!

Samsung cseréli ilyenkor a kijelzőt a telefonokban.

Szerintem tegyél egy próbát, ki kellene cserélniük a készüléket.

Elég szomorú, hogy így beégett az a kijelző. :(

(#1795) atees


atees
őstag

Sziasztok! Watch s4-be szeretnék akksit cseréltetni, hol érdemes?

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#1796) koxkids válasza atees (#1795) üzenetére


koxkids
őstag

Én a Care center-ben csináltattam.
Éppen most lett vége a bevizsgálásnak, teljes fődarab csere lesz - akksi csere árban, elv jövőhéten átvehetem. ;)
(Már nem cserélnek akkut, ha diagnosztika azt mutatja tényleg gyenge már, új órát kapsz) [link]

(#1797) atees válasza koxkids (#1796) üzenetére


atees
őstag

Ez árban mit jelent?

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#1798) koxkids válasza atees (#1797) üzenetére


koxkids
őstag

45.000 Ft, ennyiért kapok egy új S4 rozsdamentes acél órát, nekem jó deal.
Eladni is könyebb ha megunnám, mint 62%-os akkuval. :U
Újat 2-300.000-ért nem akarok venni, amit tud, bőven elég nekem.

(#1799) atees válasza koxkids (#1798) üzenetére


atees
őstag

Kivancsi leszek mit mondanam sima s4 40mmre

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#1800) koxkids válasza atees (#1799) üzenetére


koxkids
őstag

Linkeltem az oldalt, az is 45 lenne.

Útvonal

Fórumok  »  Tartozékok, egyebek  »  Apple Watch
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.