Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 14:02:33

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#85101) tibor2010 válasza cidalain (#85098) üzenetére


tibor2010
tag

Annyiból lehet jelentősége, hogy "az Európai Unióba érkező árutartalmú küldeményekre minden esetben vámáru-nyilatkozatot kell benyújtani" mondatot nagyon kihangsúlyozzák. Talán az EU-s raktárak ezt megkerülhették valahogy. Arról is volt szó, hogy akkor is a célország ÁFA-ját kell megfizetni, ha EU-s raktárból jön az áru. Úgy rémlik, ennek bevezetését kitolták év végéig.

[ Szerkesztve ]

(#85102) F.B.I. válasza tibor2010 (#85101) üzenetére


F.B.I.
veterán

Hmmm...a végén átállunk "olcsó" itthoni iPad és. :DDD

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#85103) llaszlo válasza cidalain (#85100) üzenetére


llaszlo
veterán

Inkább az a kérdés, hogy lehet e rajta használni? Mert van root hide és, akkor nem látja az app ezt. Most is rootolt telefont használok. Mi Mix 2S-t.

Ez saját lenne. De az irodában is kelleni fog másik csak még nem tudjuk, hogy milyen legyen. Eddig két típust tudunk amivel biztosan működik.. Viszont jó lenne olcsóbbat találni.

[ Szerkesztve ]

(#85104) cidalain válasza llaszlo (#85103) üzenetére


cidalain
veterán

Ha a méret mindegy, akkor valamelyik M8 Lenovot venném. Ha mást nem csináltok rajta, akkor az olcsóbb 2GB ram HD felbontású is elég lehet 40 körül. Ha kell a jobb akkor a 3GB ramos fullHD verzió 60 körül. Ezeknél olcsóbban szerintem nem lehet megúszni.
Az mondjuk továbbra is kérdés hogy a proginak ezek megfelelőek-e.

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#85105) F.B.I.


F.B.I.
veterán

És végre felreppentek Xiaomi tablet hírek, mióta várok már erre! :C

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#85106) cidalain válasza F.B.I. (#85105) üzenetére


cidalain
veterán

Én nem várok rá, mert az van ;]
Mondjuk sok konkrétum nem nagyon derült ki eddig. Snapi 870 tűnik biztosnak, jó sok ram alapban is 6 GB lehet, de lehet nagyobb is lesz. Méretből valószínűleg kettő lesz, de a kisebbik is 10". Ezekből meg az következik hogy drága lesz. Hogy lesz e global piacos, az kérdéses. Belpiacosként Samu Tab S6 árban annyira nem jó vétel.

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#85107) Zsolt7981 válasza cidalain (#85106) üzenetére


Zsolt7981
tag

Nekem is van Mi pad 4 plus :)

Viszont ahogy olvasom a híreket, eléggé vastagon fog fogni a ceruza. Ha igazak a hírek 4000 Jüan (510 Eur) körül lesz a legolcsóbb. Mire az eljut idáig, kb olyan árban lesz,mint a galaxy tab s7

(#85108) Luissimo


Luissimo
veterán

Sziasztok,

Az lehetseges, hogy sem a teclast p20 hd, sem az M16 tabletek USB C-je nem OTG kepes?
Azt az USB Hubot, amit a huawei M5 lite siman lát és feladja a rádugott pendriveon a filmeket, a másik kettö észre sem vesz.
Hmm?

(#85109) cidalain válasza Luissimo (#85108) üzenetére


cidalain
veterán

Szinte kizártnak tartom. Nagyítóval sem találni már olyan cuccot, amivel az OTG ne menne. Szerintem a hub nem tetszik a gépeknek, de nem tudom miért - ez valami aktív, külső tápos eszköz? Sima OTG kábeled nincs próbára?

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#85110) Luissimo válasza cidalain (#85109) üzenetére


Luissimo
veterán

Per pillanat nincs.
Énis ezt gondolom, hogy menni kék neki.
A telokon is müxik.
Egy Baseus Superlative Multifunctional csodaHUB, HDMI, 3 USB3, 1LAN, és egy USB C power port.
Mibajuk van vele, basszus?
[link]

(#85111) Somatom válasza Luissimo (#85108) üzenetére


Somatom
veterán

Az M16 esetében kizárt. Soxor használtam. Pendrive -ot símán vitte, SSD -t, HDD -t meg kellett tápolnom. Aktív HUB -bal is ment. NTFS -t, exFAT -ot alapból nem ismeri, Paragon kell hozzá.
Egyébként pont azt szerettem benne, hogy DC porton töltés közben is volt OTG, így nem merült a tab, amikor periféria volt az USB-C -n.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#85112) ®abstract®


®abstract®
őstag

Kérésem lenne felétek:
HDMI portos Miracast/kijelző tükrözés eszközt keresek de nem A Chromecast et!
Amit a monitor HDMI port ba be tudom tolni.
Van valami ötlet? :U

[ Szerkesztve ]

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#85113) Somatom válasza ®abstract® (#85112) üzenetére


Somatom
veterán

Szerk. Benéztem. Elsőre úgy esett le, hogy HDMI -s tabot keresel.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#85114) pai107


pai107
tag

Sziasztok!
Elkezdtem olvasni/szűrni a topicot, de egyértelműen nem akadtam rá amit keresnék, bár sejtem a válaszokat...
Papának vettem egy Lenovo TAB M10 HD-t, amire kell neki tökéletes lesz (ezt azért írom, mert olvastam a tabról itt a véleményeket)

Kérdéem:
Valóban létezik az, hogy a gyári 16 GB ramból csak 4.5 GB szabad??? 6gb rendszer, 6Gb rajta levő gyári s google appok ... és nem törölhetők???? Ez számomra qrva gáz... Azaz alig lehet rá vmit feltenni sd mélkül...
hogyan lehet törölni a sok sz.rt?? Csak root vag van vmi más megoldás is? Ez érdekelne csak.
THX:

(#85115) Emu


Emu
őstag

Sziasztok!
Karácsonyra első tablatnek kaptak a gyerkőcök egy Teclast P20hd-t, ehhez tudok hasonlítani. Régi noti, amin eddig ment a digitális oktatás, már az utolsókat rúgja, és mielőtt kihal helyettes kellene (másik noti sajnos nem jöhet szóba, még a használtak ára is az egekben van)egy tablet.

P20HDhoz képes picit jobb teljesítményre vágyom, és pontosabb kijelzőre (itt azt értem, hogy amikor a diákon kis ikonokra kell rábökni, akkor a sokkal kisebb telón egyszerűbben sikerül). Amiket néztem:
Iplay 30 pro és M30 pro (elsősorban Helio P60 miatt)

Mi számít jó árnak velük kapcsolatban, ti melyiket vennétek?

(#85116) Dr.NX válasza pai107 (#85114) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Reális ennyi szabad hely.
Itt van pár leírás, hogyan lehet törölni előretelepített appokat adb-vel, root nélkül:
https://logout.hu/bejegyzes/firefox1996/hogyan_kell_torolni_az_alkalmazasokat_andriodrol_r.html

Elfogadom a sütiket.

(#85117) Dr.NX válasza Emu (#85115) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Mind a kettő jó lehet, Banggoodon most mindkettő jó áron van, a Teclast olcsóbb. Ajánlott billentyűzetet is venni a tablethez, ha tanulás a fő felhasználás.

Elfogadom a sütiket.

(#85118) w.miki válasza Dr.NX (#85117) üzenetére


w.miki
veterán

M40 is jó áron van, 155 usd, az nem jobb ezeknél annyival?

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#85119) Luissimo válasza Somatom (#85111) üzenetére


Luissimo
veterán

Az Normál usbc-->usbA átalakito dugora dugott pendriveot viszi, de ezt a szuperhubot nemlátja.

Tényleg nemértem.
Mi zavarja benne?

(#85120) Luissimo válasza Luissimo (#85119) üzenetére


Luissimo
veterán

Kicsusztam a szerkesztésből.

A P20 HD viszi az otg dugoban a pendriveot, de az M16 az aztmondja a társitott eszközök menüpontban, hogy nincs USB csatlakozás.
Egyre cifrább :W

(#85121) Luissimo válasza Luissimo (#85120) üzenetére


Luissimo
veterán

No, jol elvagyok magamban. :DD

Szoval az M16 fejlesztöi beállitásokban az USB beállitást át kellett kapcsolni MTPröl Midire és igy már látja az OTGn rádugott pendriveot.
De csudahubot tovabbrasem.
Mára feladom, jóccakát

(#85122) pai107 válasza Dr.NX (#85116) üzenetére


pai107
tag

Köszi. (Hááááát nem tudom neki álljak-e...lehet egyszerűbb egy sd... aztán amit lehet arra pakolgatok neki)

(#85123) rodman73


rodman73
aktív tag

Tab S7-t szeretnék venni, nem tudom honnan érdemes? Úgy szeretném, ha esetleg nem jön be akkor vissza tudjam küldeni. 14 napon belül van is erre lehetőség, ha jól tudom. :) Tetszik a kék szín, de megelégszem egy feketével is. ;)

Lenovo Legion 5 17Ith6H i5-11400 RTX 3060

(#85124) F.B.I. válasza rodman73 (#85123) üzenetére


F.B.I.
veterán

eMAG, ha van , nagyon jó a visszaküldési rendszerük....30 napig is.

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#85125) Dr.NX válasza rodman73 (#85123) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Ha van Cetelem kártyád, akkor Extreme Digitalból a 7% kedvezmény miatt, pont 200 ezerre jön ki.

Elfogadom a sütiket.

(#85126) Emu válasza Dr.NX (#85117) üzenetére


Emu
őstag

Köszönöm, és neked is w.miki.

Nálam az M40 azért esett ki, mert régebben vettem nagyszüleimnek egy unisoc chippel szerelt okostelót, és folyamatosan kompatibilitási gondokkal küzdöttem vele. Belefuthatok még ilyenekbe?

Egyébként T618 vs Helio P60 esetében az előző felé billen a mérleg nyelve teljesítményben.

(#85127) ®abstract® válasza Emu (#85126) üzenetére


®abstract®
őstag

Ez ügyben szerintem segítséget kaphatsz ettől az oldaltól meg a videók tól: [link] a videóban beszél is róla a tesztelő hogy a teclast m40 hez képest jobb választás ez a kocka tablet :K
Szerintem elég jó videókat Meg teszteket készítő tag.

[ Szerkesztve ]

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#85128) rodman73 válasza F.B.I. (#85124) üzenetére


rodman73
aktív tag

Meg is rendeltem, köszi a tippet. ;) Remélem holnap itt is van. :D Szeretnék egy tokot is hozzá, azt honnan lenne érdemes? Sima egyszerű tok, nem kell billentyűzet, semmi extra. Csak jól védje, ha esetleg eldobom is élje túl a kijelző és minden is. :D

Lenovo Legion 5 17Ith6H i5-11400 RTX 3060

(#85129) CyberPunk666


CyberPunk666
senior tag

Szeretnék tabletet venni egyetemi kézi jegyzetelésre. Matekot akarok jegyzetelni, szóval az elvárások ebből a szempontból maximálisak, mert mondjuk egy mátrix elemeinek indexeit is értelmesen kellene tudni felvinni, de geometriában, jelábrázolásban, görög betűkben és összetett kitevőkben sem lehet gondja. Lényeg a lényeg, hogy a kicsi sarokba odanyomorított dolgokat is tudja jól kezelni.

Még sosem volt tabletem és főleg nem jegyzeteltem rá digitális tollal, ezért lehet van olyan, amire nem gondoltam és hasznos lehet, ilyen tanácsokat is szívesen fogadok.

- Gondolom ilyen célra a minél nagyobb méret a jó, szóval legyen minél nagyobb (tanács?).
- Az fontos, hogy egy tanteremben lévő megvilágításban látszódjon a kijelző (fényerő + tükröződés).
- A táblát/más jegyzetét gyanítom néha jó lefotózni, nem baj, ha ezt értelmesen tudja, de ennél több elvárás nincsen. Ezt szerintem 10 éve tudja egy belépőszintű modbil is.
- Akkuidő fontos, bírjon ki egy nap jegyzetelést, de legalábbis minél többet. (a jegyzetlés amúgy hogy meríti? mondjuk filmezéshez képest)
- Nem vagyok sem márka sem rendszermániás, felőlem akár apple vagy win is lehet, ha az jobb abban, amire nekem kell.
- GPS, LTE, 4G, hangminőség ect az totál mindegy WiFi elég, ha net kell osztok a telómról és minden ugyet intézni tudok telefonról, ami kellhet.
- Netezni lehessen normálisan, több lapon.

Nézegettem videókat és például az s6 lite az alapján eléggé tetszik, a jegyzetappok is tetszenek. Akár meg is felelhet, de nem ismerem a piacot és az lenne mondjuk a budget teteje, mert az megfelene egyébként.

Van-e esetleg más, amit érdemes megnézni, olcsóbb és/vagy jobb a ceruzája/jegyzetelős appja.

Esetleg van-e valami szempont, amire nem gondoltam?

Használtnak örülnék, ha úgy jobban jövök ki, de nem értem a hwaprós s6 lite miért kerül többe, mint az új, azonos paraméterekkel. Ha ennyire hasonló az ár, akkor az újat veszem.

Előre is köszi.

PS: abszolút a kézi jegyzetelés/tanulás a legfontosabb szempont!

[ Szerkesztve ]

(#85130) CyberPunk666


CyberPunk666
senior tag

Jah és kb 3-4 évig tervezem használni -> jegyzetelés és netezés.
Ez reális elvárás? Élnek ezek addig?

(#85131) F.B.I. válasza CyberPunk666 (#85130) üzenetére


F.B.I.
veterán

Vegyél egy új S6-lite-ot... szerintem.

[ Szerkesztve ]

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#85132) xemelon


xemelon
tag

Ezeken a 10 colos kinai tableteken nagyon gáz a Netflix SD-ben?

(#85133) ®abstract® válasza xemelon (#85132) üzenetére


®abstract®
őstag

Szerintem bármilyen 10 colos tableten SD felbontás az :N adja.
Nézhető de szerintem 720 p inkább!
11 colos fullhd tableten 480p filmet indítottam el meg lehet nézni de inkább jobbat választanék minőségben
:K

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#85134) Somatom válasza ®abstract® (#85133) üzenetére


Somatom
veterán

Ha jó a film, akkor belefeledkezem és már fel sem tűnik az SD. Pedig HDMI -vel szoktam nézni 32 collon is. Amelyik filmnél feltűnik, azon meg a HD sem segít. :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#85135) Beni2360 válasza Somatom (#85134) üzenetére


Beni2360
félisten

Már meg kérdezem, hogy anno a DVD-is SD minőségben voltak es tucatjaval néztük a filmeket. Inkább ott az alacsony bitrátával lesz a gond. A 4K videók is siralmasak. Most néztem az nfo-t egy fhd videonál 4356 bitratával.:(((

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#85136) Somatom válasza Beni2360 (#85135) üzenetére


Somatom
veterán

Az nagyon kevés.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#85137) baal-amiga válasza xemelon (#85132) üzenetére


baal-amiga
senior tag

Általában este, elalvás előtt nézek csak tabon filmet, akkor teljesen oké.

"God is dead" - Nietzsche, 1882 - "Nietzsche is dead" - God, 25 August 1900 ------ > Eladó óráim HA-n: https://shorturl.at/zHJW8

(#85138) f(x)=exp(x)


f(x)=exp(x)
őstag

Sziasztok!
210 ezerért a Samsung Galaxy Tab S7 jó választás? Kijelző úgy látom IPS, megéri a plusz kb. 40 ezret az S7+ Amoleddel?
Jegyzetelésre és játékra használnám.

(#85139) Somatom válasza f(x)=exp(x) (#85138) üzenetére


Somatom
veterán

Gondolom, ennyiért Wifist kapsz. Van, amihez az IPS, van, amihez az Amoled célszerűbb. Az S7+ kijelzője nagyobb. Egyéni preferencia dönti el, hogy melyik a jobb. Nekem a plusz lenne, de annyit nem szeretnék adni érte. Most vmi alternatív megoldást keresgélek.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#85140) f(x)=exp(x) válasza Somatom (#85139) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Értem, köszönöm a segítséget!
Szerk.: igen, Wifis.

[ Szerkesztve ]

(#85141) Somatom válasza f(x)=exp(x) (#85140) üzenetére


Somatom
veterán

Egyébként 28. -án mutatják be az S7 Lite -ot.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#85142) F.B.I. válasza f(x)=exp(x) (#85138) üzenetére


F.B.I.
veterán

Én most S7 4G-re gyűjtök, egyszerűen nem láttam előnyét (az én szememmel) a brutál feketének (van itthon AMOLED), egy szép IPS bőven jó, a Samsung nem a gyenge minőséget szereli a tabokba. :DDD

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#85143) f(x)=exp(x) válasza F.B.I. (#85142) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Teszteket nézve nekem se éri meg azt a pluszt a Plus, egyébként se vagyok túl szigorú a kijelzőkkel szemben...

(#85144) F.B.I. válasza f(x)=exp(x) (#85143) üzenetére


F.B.I.
veterán

Szerintem bőven elég az S7 még pár évig ezzel a hardverrel (egy Snapdragon 636 is jól szalad még, rendesen optimalizált rendszerrel nálam, 4Gb memóriával).

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#85145) ®abstract® válasza Somatom (#85134) üzenetére


®abstract®
őstag

Biztos hogy van benne valami amit írsz, de azért 32 colon az SD tartalmat simán észreveszi bárki,hogy :N adja, közelebbről meg főleg.

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#85146) Somatom válasza ®abstract® (#85145) üzenetére


Somatom
veterán

Persze, hogy észreveszem a különbséget. Csak "elviszi" a film. Hogy őszinte legyek, igen kevés olyan produkció van, amitől nem sajnálom a tárhelyet arra, hogy HD -ban töltsem le magamnak.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#85147) ®abstract® válasza Somatom (#85146) üzenetére


®abstract®
őstag

Korábban gyűjtöttem a letöltött filmeket egy ideje ez megváltozott. Van néhány HD minőségben azt annyi. Online megnézhető bármi bármikor korlátlanul. Nem szükséges tárolni, nem foglal helyet.
Jah, vannak olyan történetek amik az embert oda szögezi a kijelző elé és akkor mindegy hogy milyen a minősége :K

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#85148) f(x)=exp(x) válasza F.B.I. (#85144) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Kiderül, mert megrendeltem. :D

(#85149) F.B.I. válasza f(x)=exp(x) (#85148) üzenetére


F.B.I.
veterán

Majd beszámolót, kösz. :R

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#85150) bandus


bandus
veterán

sziasztok! probaltam nezni az osszefoglalot, de meg mindig tul sok a lehetoseg. nagyszulonek kellene valami tablet amibe tudok neki tenni egy sim kartyat es valamilyen programon (whatsup talan vagy viber) tudjon videotelefonalni az unokakkal. ennyi kellene, meg esetleg sfy aranyszam, hogy mondjuk 10 gb net hany oravideohivasra eleg? koszi!

10 colos talan jobb opcio, olyan tokkal ami tudja allo helyzetben tartani a tabletet.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.