Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4401) MiklosSaS válasza daveoff (#4400) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Szerintem lassitas.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#4402) oliba válasza daveoff (#4400) üzenetére


oliba
őstag

Sajnos én is csak annyit tudok lengyelül, mint te. A videó viszont lassítva van, de a vakteszt alapján is kibukott a Freesync + NV ezért is ment más utakra, mert már akkor látták, hogy ez így nem megvalósítható és ezért is van a Gsync-es monitorban a + lapka, hogy "kiszűrje" a ghost-ot

h1mpi: majd talán egy szép új világban jönnek a freesync és gsync kombo monitorok felár nélkül :D

[ Szerkesztve ]

(#4403) HSM válasza oliba (#4398) üzenetére


HSM
félisten

Nagy kérdés, ez nem-e szoftveres gond, mármint a monitor FW-jében. Elvileg ugyanis annak kéne a vezérlőelektronika által "overdrive"-olni a panelt, hogy csökkenjen az utánhúzás jelensége. :F

(#4402) oliba: Nagyon régóta minden monitorban tök standard az overdrive, ami a ghostot csökkenteni hivatott, gyakorlatilag minden monitor része, mindenféle plusszkütyü nélkül.
Nagy kérdés, miért tűnik úgy, mintha ez most nem működne kellően olajozottan.

[ Szerkesztve ]

(#4404) oliba válasza HSM (#4403) üzenetére


oliba
őstag

Jelenleg minden Freesync-es monitort érint. Benne van a cikkben.

(#4405) HSM válasza oliba (#4404) üzenetére


HSM
félisten

Igen, olvastam máshol is róla. :K Én inkább arra lennék kíváncsi, miért ilyen. Az nekem elég furcsa lenne, ha így akarták volna ezt piacra dobni.

(#4406) h1mpi válasza HSM (#4405) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Nem véletlen tett az nV panelt a monitorokba... Az AMD megpróbálta megint: Olcsón jót! Ja nem :N

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#4407) daveoff válasza HSM (#4405) üzenetére


daveoff
veterán

Nekem is furcsa, nem hiszem el, hogy nem tesztelték, és nem vették észre piacra dobás előtt ezt a banális hibát. Ha ezt nem javítják, akkor senki nem fog FreeSync monitort venni.

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#4408) Xmister válasza oliba (#4402) üzenetére


Xmister
senior tag

Ez meg mindig inkabb tunik a panel hibajanak, mint a technologianak.

AnandTech is ezt irja:
Other sites are reporting ghosting on FreeSync displays, but that's not inherent to the technology. Rather, it's a display specific problem (just as the amount of ghosting on normal LCDs is display specific). Using higher quality panels and hardware designed to reduce/eliminate ghosting is the solution. The FreeSync displays so far appear to not have the same level of anti-ghosting as the currently available G-SYNC panels, which is unfortunate if true. (Note that we've only looked at the LG 34UM67, so we can't report on all the FreeSync displays.) Again, ghosting shouldn't be a FreeSync issue so much as a panel/scaler/firmware problem, so we'll hold off on further commentary until we get to the monitor reviews.

(#4409) daveoff válasza Xmister (#4408) üzenetére


daveoff
veterán

Panel ide, vagy oda, akkor is érinti az összes modellt, és nem hiszem el, hogy ezt kiadás előtt nem vették észre. Akkor miért nem eleve olyan panellal adták ki őket, amik nem ghostingolnak, talán mert az drágább lett volna??

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#4410) HSM válasza h1mpi (#4406) üzenetére


HSM
félisten

Az Nv-nél meg ad a dolognak egy képkockányi extra lagot a panel, az sem éppen optimális megoldás amúgy.

(#4407) daveoff: Igen, nekem is főleg ezért fura a dolog. :F

(#4408) Xmister: Nekem is ez a gyanús, amit az Anand ír: "Again, ghosting shouldn't be a FreeSync issue so much as a panel/scaler/firmware problem, so we'll hold off on further commentary until we get to the monitor reviews." ;)

(#4409) daveoff: A panelt nem hinném, az elektronikának/szoftvernek kéne alkalmazkodnia a panel adottságaihoz és kompenzálni. (Ebből fakad, hogy kétféle ghost is van, egyik ami a dolog színével megegyező színű csóva, és a másik a ritkább, ami ellentétes színű csóva, amit a túlkompenzálás okoz.)

[ Szerkesztve ]

(#4411) gbors válasza Xmister (#4408) üzenetére


gbors
nagyúr

Anandék próbálnak diplomatikusan nem hülyét csinálni magukból. Az eredeti review-jukban nem volt benne ez a paragrafus, szóval (rájuk amúgy nem jellemző módon) benézték a dolgot.
Igen, valóban az tűnik a logikusnak, hogy a scalerben és a firmware-ben megoldható kell legyen a dolog. De ha ez így van, akkor ennyi idő után hogy bírt megjelenni 3 (ill. 4) monitor is ugyanazzal a problémával? :F

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#4412) Xmister válasza daveoff (#4409) üzenetére


Xmister
senior tag

Valoszinuleg igen, azert mert az dragabb volna.
Eddig a monitorokat egy adott frekvenciara hangoltak, mert csak erre volt szukseg.

Most hirtelen szukseg lenne joval nagyobb tartomanyban megoldani az optimalis megjelenitest, itt meg fejlodniuk kell mind hw, mind fw szinten.

A Gsync megkeruli a problemat, ugyanazzal a panellel jobb minosegre kepes, persze ehhez kell az extra aramkor.

A jovo biztosan nem egy zart extra aramkoros megoldas lesz, viszont a gyartoknak fejleszteni kell egy kicsit a jelenlegi technologian.

(#4413) Loha válasza HSM (#4410) üzenetére


Loha
veterán

Semmilyen extra lagot nem ad a G-Sync modul, ha a túl alacsony fps miatt (30 fps alatt) nem kell képet ismételnie.

(#4414) HSM válasza gbors (#4411) üzenetére


HSM
félisten

Scaler/FW ilyen szempontból szvsz ugyanaz bennük. :K

(#4412) Xmister: Én is olvastam ezt a szvsz butaságot. Az Overdrive arról szól, hogy tudjuk, milyen színű a képpont, tudjuk, milyen színűvé akarjuk tenni, és ahelyett, hogy megküldenénk az adott szín paramétereivel, túlvezéreljük, majd gyorsan visszatérünk az eredeti színhez. Ez egy vezérlési kérdés, aminek semmi köze a váltakozó frissítéshez.
[link]

(#4413) Loha: Valami forrás? Utánanéztem, tényleg úgy fest, nem ad hozzá. :R [link]

[ Szerkesztve ]

(#4415) gV válasza Abu85 (#4391) üzenetére


gV
őstag

...és ezt az aszinkront nem tudja a 680? csak, mert itt egész jól tartja magát ennek ellenére.

(#4416) Loha válasza HSM (#4414) üzenetére


Loha
veterán

Itt elmagyarázzák hogyan működik a modul, és miért nem ad extra késleltetést.

(#4417) h1mpi válasza Loha (#4413) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Akkor ennyi. Ezután kíváncsi leszek a nextgen AMD vgak-ra is. A marketing részlegük zseniális.

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#4418) daveoff válasza HSM (#4414) üzenetére


daveoff
veterán

Várj, ez egy input lag teszt NV-vel, akkor ezen látnunk kéne az 5 képkocka prerender által generált plusz lagot is, nem? Vagy csak azért nem látjuk, mert nincs is? ;]

[ Szerkesztve ]

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#4419) HSM válasza daveoff (#4418) üzenetére


HSM
félisten

Nem Maxwell-el nézték. :U Ráadásul 2014 januárjában, akkor még tudtommal az Nv is 3 képkockát kellett használjon, később bulizták ki 5-re. Mellesleg 70ms feletti input lagot én túl jónak nem mondanék.
A Cs alatta 25-30m-el, na az jó. De még a Crysis3 is csak 50-60ms.

(#4416) Loha: Köszi, meglesem majd. :R

[ Szerkesztve ]

(#4420) daveoff válasza HSM (#4419) üzenetére


daveoff
veterán

És tudsz mutatni egy tesztet, ahol AMD-vel is megmérték?

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#4421) Loha válasza daveoff (#4418) üzenetére


Loha
veterán

Ha lenne is, könnyen felülbírálható:

[ Szerkesztve ]

(#4422) HSM válasza daveoff (#4420) üzenetére


HSM
félisten

Csak ez az oldal tesztelt ilyesmit értékelhető minőségben, és ők nem mérték meg a Mantle-vel. :(

(#4423) daveoff válasza Laja333 (#4395) üzenetére


daveoff
veterán

Egy AMD-s kolléga is lemérte 290X-el. Ez megint hanyatt-homlok más eredmény, mint a tesztoldalakon. Szerintem nincs értelme az összehasonlításnak, ezek a számok egyelőre nem jelentenek semmit.

API overhead test
290X@Mantle vs 980@DX12
összehasonlítás
Mindkét konfikban tuningolt 3770K, és tuningolt VGA.

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#4424) HSM válasza daveoff (#4423) üzenetére


HSM
félisten

Szerintem figyelmen kívül hagytátok az eltérő OS-t.

(#4425) daveoff válasza HSM (#4424) üzenetére


daveoff
veterán

Mantle-hez nem kell a win 10, az csak a DX12 követelménye......szerintem...

[ Szerkesztve ]

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#4426) #35434496 válasza HSM (#4424) üzenetére


#35434496
törölt tag

Mindkettő win 8.1?

(#4427) HSM válasza daveoff (#4425) üzenetére


HSM
félisten

Igen, de a driver-szerkezetét VGA terén szvsz eléggé felborították a Win10-ben, ami igen komoly hatással lehet akár a Mantle-re is. ;)

Volt neten teszt, ahol azonos körülmények között mértek, és ott le is hagyta a 980-at a 290X, DX és Mantle alatt egyaránt, win10-ben.

(#4426) players111: A Mark alapján igen, de szerintem csak a szokásos bugos sysinfo, tudtommal nincs DX12 win8.1 alatt és nem is lesz. :D

[ Szerkesztve ]

(#4428) #35434496 válasza HSM (#4427) üzenetére


#35434496
törölt tag

"lehet" Az nem bizonyított tény. :DDD

(#4429) daveoff válasza HSM (#4427) üzenetére


daveoff
veterán

Egyébként AMD-hez már van egyáltalán win 10 driver? Nem tudom, majd mér egyet win 10-el is.

(#4426) players111: Az enyém win 10, a built számot nézd....csak gondolom a program még nem ismeri.

[ Szerkesztve ]

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#4430) HSM válasza #35434496 (#4428) üzenetére


HSM
félisten

Az viszont bizonyított, hogy majd duplaolyan gyors volt, amiket neten láttam eredmények 290X-el.
De elvileg a fórumtárs már tölti a win10-et, aztán majd jön eredmény, és akkor nem "lehet" lesz, hanem tény.

(#4431) m0h0senator


m0h0senator
őstag

Na itt vagyok. Az én eredményem a mantle-s amit daveoff linkelt. Win 10 letöltve hétvégén rá mérek arra is. meg akkor már egy mantle-t is újra, hogy lesz e különbség..

Felbontást majd belövöm 1080-ra én is.

[ Szerkesztve ]

An odyssey through the realm of consciousness.

(#4432) daveoff válasza HSM (#4430) üzenetére


daveoff
veterán

A netes mérések érdekesek, mert kb közük nincs ahhoz, amiket mi mérünk, én inkább hinnék a saját méréseimnek. Várjuk meg a kollégát mit mér win 10 alatt, de különben is tök értelmetlen ez az egész...annyi előnye van, hogy legalább kipróbáltam a win 10-et. :D

(#4431) Bale_E: :R

[ Szerkesztve ]

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#4433) HSM válasza daveoff (#4432) üzenetére


HSM
félisten

Pont erre céloztam én is. ;)

(#4434) m0h0senator


m0h0senator
őstag

Nekem API overhead-nél dx11 multi call miért nincs?

An odyssey through the realm of consciousness.

(#4435) Laja333 válasza daveoff (#4423) üzenetére


Laja333
őstag

Én is mértem
Nincs még driver, így dx12 le sem fut. Egyébként érdekes, hogy először Omega driverrel mértem, akkor Mantle alatt ~990000 körül volt a drawcall. A 15.3-as bétával, már majdnem 1.3milla. Gondolom ha jön Win10-es driver, akkor kapom majd a netes értékeket. :)

(#4436) Laja333 válasza Laja333 (#4435) üzenetére


Laja333
őstag

Közben kijött egy új win verzió, frissítem és mérek még egyet. :)

(#4437) proci985 válasza daveoff (#4425) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

attol az OS meg faktor ami befolyasolja az eredmenyt.

benchmark a kiserlet egy formaja, aminel bizonyos szabalyokat be kell tartani. pl hogy ha tobb valtozot valtoztatunk akkor az befolyasolhatja az eredmenyeket. az OS pedig valtozo.

kieg: :R, metodika fontos.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#4438) daveoff válasza Laja333 (#4435) üzenetére


daveoff
veterán

És a tesztoldalaknak honnét volt win 10 driver? Ők is az omegával teszteltek.

(#4437) proci985: Ok, várom a win 10-es eredményeket, közben egy jött már.

(#4436) Laja333: Ok, elvileg azzal már fog menni a DX12 teszt is.

[ Szerkesztve ]

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#4439) h1mpi


h1mpi
nagyúr

Win10 honnan van meg Nektek?

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#4440) Laja333


Laja333
őstag

(#4441) daveoff válasza h1mpi (#4439) üzenetére


daveoff
veterán

Download Windows 10 Technical Preview ISO March Update

[ Szerkesztve ]

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#4442) Laja333 válasza daveoff (#4438) üzenetére


Laja333
őstag

[link]

Ha itt megnézed, driver szám 15.200. Az én 15.3-as bétám meg 14.502.

(#4443) ricshard444 válasza daveoff (#4441) üzenetére


ricshard444
veterán

Ez majd frissíti magát a "végleges" verzióra vagy mindig szedegetni kell az Iso-t?

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#4444) proci985 válasza ricshard444 (#4443) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

korabbi variansok frissultek automatikusan (win7et vegigbetaztam anno, win8at is kiprobaltam VMen).

--

btw, mi lett a kartyaval, elobbre jutottal? (johet privatba is, ez itt off)

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#4445) daveoff válasza ricshard444 (#4443) üzenetére


daveoff
veterán

Szerintem igen, legalábbis a frissítések jönnek rá, de egyébként már ez is nagyon stabil, és jó rendszer.

(#4442) Laja333: Én nem is tettem fel NV driver, a windows update automatikusan leszedte hozzá a win 10-es drivert. Lehet neked is azt kellene megpróbálni.

[ Szerkesztve ]

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#4446) Laja333 válasza daveoff (#4445) üzenetére


Laja333
őstag

Van már dx12-is

Frissítettem az új verzióra, és automatikusan felrakta a GPU drivert is (15.200) Fura, hogy DX12 alatt jobb értéket kaptam mint Mantle alatt. :F

(#4447) daveoff válasza Laja333 (#4446) üzenetére


daveoff
veterán

Van olyan tesztoldal, ami szintén ezt mérte 290X-el, vagyis a DX12 gyorsabb, mint a Mantle. De azt láthatod, hogy meg sem közelíted azokat az értékeket, mint amit pl. a Guru3D mért, vagy akár az én eredményeimet, és itt már stimmel a win verzió, és a driver is. Szerintem az FX proci miatt, ez is azt igazolja, amit mondtam, nagyon proci függő a teszt, de én még mindig azt mondom, hogy ebből nem szabad messzemenő következtetéseket levonni, magunk szórakoztatására jó ez, másra nem..... :R

[ Szerkesztve ]

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#4448) Laja333 válasza daveoff (#4447) üzenetére


Laja333
őstag

Ez meg egy +50% power limites
Igen, én is az FX-re gyanakszom.

(#4449) daveoff válasza Laja333 (#4448) üzenetére


daveoff
veterán

[link]

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#4450) Anubris válasza daveoff (#4449) üzenetére


Anubris
őstag

Mantle final fps viszont több, mint nálad a DX12.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.