Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-08-30 10:47:05

LOGOUT.hu

A legtöbb kérdésre (igen, talán arra is amit éppen feltenni készülsz) már jó eséllyel megtalálható a válasz valahol a topikban. Mielőtt írnál, lapozz vagy tekerj kicsit visszább, és/vagy használd bátran a keresőt a kérdésed kulcsszavaival!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61601) kisfurko válasza Busterftw (#61600) üzenetére


kisfurko
senior tag

Én csak a G-Sync dologhoz szóltam hozzá, engem hidegen hagy, hogy ki, miért másodhegedűs, meg innovál-e. :)

(#61602) S_x96x_S


S_x96x_S
őstag

"AMD’s RX 7600: Small RDNA 3 Appears"
https://chipsandcheese.com/2023/06/04/amds-rx-7600-small-rdna-3-appears/

Mottó: "A verseny jó!"

(#61603) PuMbA válasza S_x96x_S (#61602) üzenetére


PuMbA
titán

Akkor megvan az oka, hogy miért nem skálázódik olyan jól a cucc, mint a csúcs RDNA3 :) Ahogy a cikk végén írja, sem az AMD, sem az NVIDIA nem csinált nagy dobást a mostani generáció alsó kategóriájában. Egyedüli remény még a Navi 32.

[ Szerkesztve ]

(#61605) Busterftw válasza #32839680 (#61604) üzenetére


Busterftw
veterán

+DICE.
Aztan be is szantottak, es a Khronos Group vitte a Vulkannal valamire.

(#61607) S_x96x_S válasza S_x96x_S (#61484) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> George Hotz ( geohot ) most alapított egy RDNA3 -ra épülő AI -céget,
> https://geohot.github.io//blog/jekyll/update/2023/05/24/the-tiny-corp-raised-5M.html

ouch .. lehet, hogy mégse jön össze.

geohot ( 2days ago )
"Sorry, I'm not working with AMD GPUs anymore. In addition to the amdgpu_gart_map issue, there's 2 others I've seen with the MES and sdma0 that may be hardware issues. The driver and hardware don't have the stability that I would feel okay selling to customers of tinyboxes, and without hardware documentation these issues are very hard to investigate.
I recommend setting up a variety of systems constantly fuzzing from user space to catch kernel driver issues. I expect no amount of running demo apps in loops to crash either the kernel or the GPU, and it seems like it's a long way from there."
https://github.com/RadeonOpenCompute/ROCm/issues/2198#issuecomment-1574383483

Mottó: "A verseny jó!"

(#61608) paprobert válasza S_x96x_S (#61607) üzenetére


paprobert
senior tag

:Y
egy hét alatt feladta.

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#61609) Busterftw válasza paprobert (#61608) üzenetére


Busterftw
veterán

So why does no one use it?
The software is terrible!

Jaj hát hogy mondhat ilyet.

Abu erről jó lenne egy cikk áh bilibe lóg. :N

(#61610) S_x96x_S válasza paprobert (#61608) üzenetére


S_x96x_S
őstag

(geohot, rdna3, startup )

> egy hét alatt feladta.

Nehéz felbecsülni - az előre nem látható problémákat ;
Bár egy problémát sikeresen megoldott ( tinygrad ) ,
de az ott szerzett önbizalom és tudás - más területeken nem biztos, hogy működik.
Ahhoz hogy valakiből "domain expert" legyen kell átlagosan 8-10 év.

Amúgy a 12-hetes Twitter megváltást is 5 1/2 hét alatt abbahagyta.
Geohot resigns from Twitter ( Dec 21, 2022 )
/ “Appreciate the opportunity, but didn’t think there was any real impact I could make there.”
https://www.theverge.com/2022/12/20/23519922/george-hotz-geohot-twitter-internship-resigns

Mottó: "A verseny jó!"

(#61611) S_x96x_S válasza Busterftw (#61609) üzenetére


S_x96x_S
őstag

Az hogy feladta, 90%-ban Geohot-ról szól .. ( és a befektetői hangulatról )
és csak 10%-ban az AMD-ről.

Tapasztaltabb emberek - azért 1-2 hónapot foglalkoznak a témával, mielőtt kiállnak a nyilvánosság elé a tervükkel. És nem feltételezik, hogy bármilyen cég hibátlan hardvert készít.

persze az is lehet, hogy valami más ...
pl. egy extrém nagy pénzösszeg tömegvonzása letéritette az eredeti célról ;] ..
Én az nVidia helyében amúgy megkörnyékeztem volna ..

Mottó: "A verseny jó!"

(#61612) Petykemano válasza S_x96x_S (#61607) üzenetére


Petykemano
veterán

Az Nvidia a közösség számára rendelkezésre bocsájt hardver-dokumentációt.
Csak kérdezem. Persze tudom, hogy az Nvidia hardver eleve nem tartalmaz hibákat és nekik biztos van hardverdokumentációjuk is, és azt biztosan fel is használják, hogy az eleve hibamentes hardvereiket ne közösségi erőforrásokból, hanem házon belül tegyék még hibamentessé.
Csak kérdezem, hogy azért nincs hardver dokumentáció, mert nincs, vagy csak nem publikus?

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#61613) fLeSs válasza S_x96x_S (#61607) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Itt a videó is: [link] :DDD

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#61614) Busterftw válasza S_x96x_S (#61611) üzenetére


Busterftw
veterán

Ezt most az előző cikkben olvastam, ott gondolom az állapot fel volt mérve.
De fLeSs videója alapján is eléggé nagy a gáz AMD-nél.

(#61615) Raggie válasza fLeSs (#61613) üzenetére


Raggie
őstag

Fú, lehet ,hogy valami nagy arc és még igaza is van, de ettől a csávótól kiráz a hideg.
Soha nem láttem még videóját, de ezek után lehet nem is fogok megnézni tőle többet.
Irtózatosan idegesítő, kapkodó nem magyarázó és levegőbe beszélő ember... Ettől még lehet igaza van és okos, de akkor inkább írjon és ne videózzon, vagy nemtom. :D

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#61616) Alogonomus válasza S_x96x_S (#61610) üzenetére


Alogonomus
őstag

Jelzi a fickó komolyságát, hogy elővizsgálatok nélkül ötletszerűen elindít egy vállalkozást, amit aztán a kezdeti problémák láttán egy héten belül el is enged.

(#61617) paprobert válasza Alogonomus (#61616) üzenetére


paprobert
senior tag

Továbbra is csinálja, csak RTX3090-nel, és ARC A770-vel.

Az AMD drivert egy asztalhoz hasonlította, amire elég sok hasznos tárgy van felrakva, viszont eggyel kevesebb asztallába van mint kellene, és felborul az egész.

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#61618) Busterftw válasza Alogonomus (#61616) üzenetére


Busterftw
veterán

Nem a vállalkozást hanem az AMD-t engedte el, mert papíron hiába jó a hardver, ha a szoftver és a körítés ennyire problémás.
Illetve a videója alapján az AMD nagyívben tesz rá.

(#61619) Alogonomus válasza paprobert (#61617) üzenetére


Alogonomus
őstag

és Busterftw
Tehát a könnyebb utat választja, elengedve az AMD képességeit. Csak egy felhasználó, nem feltaláló. Edison, nem Tesla.

(#61620) paprobert válasza Alogonomus (#61619) üzenetére


paprobert
senior tag

Azért azt ne várd már el Hotz-tól, hogy megírja a kernel drivert működőre az AMD helyett... dokumentáció nélkül... és persze ingyen, egymaga. :D

[ Szerkesztve ]

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#61621) Alogonomus válasza paprobert (#61620) üzenetére


Alogonomus
őstag

Igazából azt vártam volna el Hotz-tól, hogy minimálisan utánanézzen az AMD üzemeltetési körülményeinek mielőtt belekezd az AI vállalkozósdiba.

(#61622) Yutani válasza paprobert (#61620) üzenetére


Yutani
nagyúr

Kicsit lejárató kampánynak tűnik, de nem tudom, hogy az RX 7600 launch után lehet-e még jobban lejáratni az AMD-t... :DDD

#tarcsad

(#61623) Raymond válasza Yutani (#61622) üzenetére


Raymond
félisten

Sose becsuld le Scott Herkelman kepesseget :))

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#61624) Busterftw válasza Alogonomus (#61621) üzenetére


Busterftw
veterán

Utánanézett, sőt fel is vette velük a kapcsolatot.
Ezért tudja mi a helyzet és mik a problémák.
Szarból várat építeni esete.

(#61625) paprobert válasza Alogonomus (#61621) üzenetére


paprobert
senior tag

"utánanézzen az AMD üzemeltetési körülményeinek"
Mármint úgy érted, a "nemüzemeltetési" körülményeinek.

#61622 Yutani
Szerintem nem lejáratókampány. Megtetszett neki a papíron jól mutató és olcsó hardver, amivel -saját szoftverrel kombinálva- egy ütős terméket lehet piacra dobni.
A munka közben derült ki az, hogy ebben a formában AMD-re alapozva jelenleg nem lehet működő terméket fejleszteni.

Emiatt nem lesz egyből zsákutca a szoftverfejlesztési projektje, mert van olyan hardveres alternatíva ami nem annyira olcsó(3090) vagy nem annyira gyors(A770), de legalább működik.

[ Szerkesztve ]

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#61626) S_x96x_S válasza Raggie (#61615) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> Fú, lehet ,hogy valami nagy arc

nagy arc ...

Bár a Sony-val kapcsolatos ügye elrendeződött ( PS3 )
"2011.., it was revealed that Sony and Hotz had settled the lawsuit out of court, on the condition that Hotz would never again resume any hacking work on Sony products"
https://en.wikipedia.org/wiki/George_Hotz

azért Hotz is óvatos lehet,
mint a macska és a forró kályha esete ..
jó nagy ívben kikerül minden SONY-val kapcsolatos dolgot ...

mert
- ha az RDNA3-hoz valami nem publikált dolgot publikál, ;]
- és valamelyik SONY termék használja az RDNA3-at (következő konzolnál vagy a PlayStation handheld-nél esélyes)
- akkor a SONY előrángathatja a régi megállapodás megszegéséért

mert bármilyen reverse engeenering és nem publikált dolog publikálása
egy ügyvéd szerint lehet akár hackelés is.

Még ha ő vállalná is a kockázatot - a befektetők nem akarnak pereskedni a semmiért.
Vagyis a jogászok szólhattak rá ..

( persze ezek csak spekulációk a részemről ) :R

Amúgy milyen proci lesz a "PlayStation handheld" -ben ? tudja az RDNA3-at? ;] ;]

[ Szerkesztve ]

Mottó: "A verseny jó!"

(#61627) Alogonomus válasza paprobert (#61625) üzenetére


Alogonomus
őstag

Úgy értem, hogy utánanézett volna az AMD kártyák dokumentációjában a végrehajtható funkcióknak, vagy legalább elkészített volna egy próbarutint, ami ha rendben lefut az AMD kártyán, akkor indította volna le AMD kártyára alapozva a vállalkozását a kód csiszolása és optimalizálása érdekében.

Határozottan egyetértek Yutani véleményével, hogy ez inkább egy lejáratási szándék lehet, ami "hogy, hogy nem" az Nvidia Computexes AI bejelentése után, de az AMD 13-ai bejelentései előtt került ki.

(#61628) HSM válasza fLeSs (#61613) üzenetére


HSM
félisten

A háromlábú asztal hasonlat nagyon jó. Sajnos évekkel ezelőtt is már írtam valamelyik fórumba, hogy én is így látom, kevesebb erőforrás kellene az új funkciókra, és több a jó alapokra....

(#61629) S_x96x_S


S_x96x_S
őstag

"AMD Has Open-Source Ryzen AI Demo Code - But Only For Windows"
https://www.phoronix.com/news/AMD-Ryzen-AI-Open-Source-Demo

--> https://github.com/amd/RyzenAI-cloud-to-client-demo

Mottó: "A verseny jó!"

(#61630) bitblueduck válasza HSM (#61628) üzenetére


bitblueduck
senior tag

van ami sosem változik. HD5850-el egész boldog voltam, de szeretek régi gamekkel is játszani aztán vicces hogy (kis túlzással) minden driver update után máshol volt egy kis grafikai glitch :D
meg 1000 apróság, hogy pl úgy emlékszem AMD driver után a 2 monitoron a desktopon lévő fájlokat 1 monitorra dobta mindig aztán pakolgathattam. még mintha az R9 280 esetén is így lett volna. NV update után meg most minden marad a helyén miután kész a frissítés. ez már azóta megoldódott, tudja-e valaki?

aztán itt fórumon is megy a hiszti, hogy AMD mindig másodhegedűs innovációban, de azt lehetne ellensúlyozni betonstabil szoftverrel. sőt, igazából csak arra lehetne építeni, jó az az asztalos hasonlat. de ez úgy tűnik nem prio.

An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.

(#61631) HSM válasza bitblueduck (#61630) üzenetére


HSM
félisten

Nekem gamer felhasználásra ezzel nem volt bajom korábban, jól kiszolgált az R9 290 majd utána a az RX580 sokáig. Ugyanakkor az RDNA óta nem látom, hogy jól lennének menedzselve a dolgok.
Az RDNA2-vel most (RX6800XT) pl. van olyan, hogy vissza kell tegyek egy bő 2 éves drivert, hogy ne bugozzon be pl. a BFV RT módban (természetesen a játék és a win10 is a legfrissebb, hivatalos verzió). És ez nem egy sufni játék, nem túl régi AAA-s cím, és nem is én vagyok az egyetlen, aki belefutott és riportolta, javítás eddig sehol... Mondjuk ezen kívül nálam teszi a dolgát.
Az sem volt amúgy hétköznapi, hogy megjelenés után hosszú időre ki kellett tiltani a foldingból az RX5700-akat, mert egyszerűen hibás eredményeket töltöttek fel... :Y :W
A hardverrel maximálisan elégedett vagyok, de a szoftveres körítéssel nem igazán. Mondjuk én a zöldekétől sem ájultam el, ott is volt, amikor telepítés közben beállt, mint a szög, és a login-falas experience program sem nyerte el a tetszésem, de legalább így megkíméltek a telepítésétől is.

A mostani driverekkel nem szokta már átrendezni szerencsére az asztalt, vagy legalábbis nem vettem észre. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#61632) Petykemano válasza S_x96x_S (#61626) üzenetére


Petykemano
veterán

Bocsánatot kérek, én nem ismerem ezt a figurát, csak azt látom, hogy már nem az első alkalom, hogy publikusan vállal fel valamilyen bizonyos szempontból népszerű témát, amit aztán rövid idő elteltével prüszkölve dob el, amivel más szemszögből nézve szintén népszerűségre tesz szert.

Tulajdonképpen nem lehet, hogy az egész csupán egy remekül kitalált médiahack volt?
Nem feltétlenül eleve kamu, de hogy a tényleges cél nem a driver megjavítása volt, hanem csak a médiafelhajtás generálása, ami először az szolgált, hogy megcsinálom, aztán meg az, hogy tényleg nem lehet megcsinálni. Az illető pedig úgy vonul be a történelembe, mint aki legalább megpróbálta (az AMD helyett is), miközben tulajdonképpen az első komolyabb nehézségnél beadta a kulcsot.

Elnézést, direkt fogalmazok is. Persze tudom, hogy vannak fontos coding standardek, de azért én is láttam már projekt-átvételt és az szinte kivétel nélkül úgy zajlik, hogy az új team hőbörögve-háborogva szidja az előzőt a megoldásai, vagy legalábbis a megörökölt kód miatt, miközben a legtöbb esetben csupán arról van szó, hogx egy kódbázis, egy eltérő megközelítés, struktúra megismeríse szellemi erőforrást igényel, amely fölött érzett stresszt az emberek egy része így ventillál.
Magyarul nem azért nehéz, mert szar, hanem csak mert új/más.

Oda akarok kilyukadni, hogy ha ez a csávó ekkora guru,.vajon miért nem veszi föl a kapcsolatot az amdvel, hogy szeretne nekik dolgozni?

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#61633) S_x96x_S válasza Petykemano (#61632) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> Bocsánatot kérek, én nem ismerem ezt a figurát,

<szerintem>
az az őrült zseni kategória ..
akit egyáltalán nem érdekel, hogy mások mit gondolnak róla ..
A mostani videójában is annyira felhúzta magát az AMD-n ..
hogy gyorsan rákeresett a 3 perces meditációra a youtube-on és
próbálta lenyugtatni magát.

Ha az egész megrendezett medihack lenne - akkor azt nagyon jól álcázták ..

> Oda akarok kilyukadni, hogy ha ez a csávó ekkora guru,.
> vajon miért nem veszi föl a kapcsolatot az amdvel,
> hogy szeretne nekik dolgozni?

volt neki saját AI-s cége, ő volt a CEO , de azt hirtelen megunta ..
lehet, hogy életközepi válságban van ??? ( mid life crisis ? )

(("Comma AI has an estimated 20 full-time employees, according to LinkedIn."))
- https://geohot.github.io//blog/jekyll/update/2022/10/29/the-heroes-journey.html
- https://www.theverge.com/2022/10/31/23433110/george-hotz-comma-ai-step-down-driver-assist

Amúgy ő az a kategória, hogy megvan a kapcsolatrendszere
és nem a megélhetésért dolgozik ..
és ha csettint - bármire kap 5 misit USD- ben.

a tinigrad - nál jelzi is .. hogy ő amolyan hobbi szerű - ici-pici céget szeretne. ( <3 ember )

"I’m considering another company, the Tiny Corporation. Under 1000 lines, under 3 people, 3x faster than PyTorch?"
"the Tiny Corporation will still not change the course of history. It’s a hobby."

az AMD -RDNA3 - csak egy eszköz ( egy út ) lett volna az AI tool-hoz ..
de nagyon gyorsan kihúzta a listáról ..
a cél maradt .. csak másik hardverrel ..

[ Szerkesztve ]

Mottó: "A verseny jó!"

(#61634) Yutani válasza Petykemano (#61632) üzenetére


Yutani
nagyúr

Hát mert nem szeretne, csak ilyen média6@©1.

#tarcsad

(#61635) b.


b.
félisten

RDNA 3.5 a láthatáron.[link]

"RDNA 3.5/gfx11.5 is, as the name implies, an in-between gen with features from both RDNA3 and 4.

It contains the new RDNA4 SALU with support for FP32 instructions and improvements to the geometry engine, but not other RDNA4 features like the new scheduler and improved RT cores."

[https://videocardz.com/newz/amd-confirms-ryzen-8000-am5-desktop-series-will-feature-zen5-cpu-and-navi-3-5-gpu-architectures]

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#61636) b.


b.
félisten

RGT pletyka alapján a táblázat,3Dcenter:

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#61637) Alogonomus válasza b. (#61636) üzenetére


Alogonomus
őstag

Eredeti árakkal kalkulálva reális lehet a táblázat, de a szolid piaci igények miatt a 7500 és 4050 szerintem aligha fog megjelenni. Főleg nem a 6 GB-os verzióik.

A 7800-ak és 7700-ak árai pedig szerintem nem maradhatnak a táblázatban szereplő szinten, hiszen adó nélküli listaáron a 7900 XT már €700 alatt is kapható.
A gyengébb 7800 XT kevesebb memóriával így maximum $600 lehetne, és minden további kártya is egy szintet lépne lefelé. A "sima" 7800 lehetne $530, a 7700 XT $480, míg a 7600 XT akkor mondjuk $350.

(#61638) b. válasza Alogonomus (#61637) üzenetére


b.
félisten

adó nélküli listaár? :F Az nem tudom mi . DE a legolcsóbb 7900XT 799 Euro gyári kivitel, ami meh, az első AIB 849 Euro.
Igen ,elég húzós árak sajnos.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#61639) Pug válasza b. (#61638) üzenetére


Pug
veterán

A ref a 7900XT-bol sok minden csak nem meh ;)
Kifejezetten jol sikerult, ha nem lett volna mar custom vizem, akkor ezen maradt volna a ref huto :K

(#61640) b. válasza Pug (#61639) üzenetére


b.
félisten

50 euro felár nem sok az XFX hűtősért,de látom nem rossz a gyári sem. Az XTX nél volt csak gáz ezek szerint.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#61641) Petykemano válasza S_x96x_S (#61633) üzenetére


Petykemano
veterán

> A mostani videójában is annyira felhúzta magát az AMD-n ..
> hogy gyorsan rákeresett a 3 perces meditációra a youtube-on és
> próbálta lenyugtatni magát.

Nekem erről egy szó jut eszembe: pojáca

> Amúgy ő az a kategória, hogy megvan a kapcsolatrendszere
> és nem a megélhetésért dolgozik ..
> és ha csettint - bármire kap 5 misit USD- ben.

Azt értem, hogy nem megélhetésért dolgozik.
De látszólag azért sem, hogy valami igazán nagy és "lehetetlen" dolgot valóban megvalósítson.

> a cél maradt .. csak másik hardverrel ..

Tartok tőle, hogy úgy már nehéz lesz igazán kitűnni.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#61642) Alogonomus válasza b. (#61638) üzenetére


Alogonomus
őstag

Az adó nélküli listaár az más néven lényegében az MSRP, ami a táblázatban is szerepel árként. Azért írtam a kifejtettebb formában, hogy egyértelmű legyen, hogy a kiskerárak, amiket látsz, azok már az adót is tartalmazzák.
Vagyis a €799 az valójában €670 a bolt kasszájába, és €130 az állami kasszába.
Ugyanígy az itthoni 316 ezres Hellhound kártyából is 250.000, vagyis kb €680 a boltnál marad, és 66.000 az államkasszába vándorol (szabályos esetben).

(#61643) b. válasza Alogonomus (#61642) üzenetére


b.
félisten

Tehát nettó árra gondolsz. Az MSRP amúgy a javasolt kisker árat jelenti . Az USA ban, netto, nálunk EU -ban nem .

Nem tudom mennyire valós ez a lista, inkább csak a nevek érdekesek.
AMD ezek szerint 2 vel több kártyával fedné le az Nvidia felhozatalát, mert a 4060TI 2 verziója csak vramban tér el. Nem nem tudom hova fér bele ennyi a piros oldalon.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#61644) Raymond válasza Alogonomus (#61642) üzenetére


Raymond
félisten

"Az adó nélküli listaár az más néven lényegében az MSRP"

Ez termeszetesen nem igy van. Manufacturer's Suggested Retail Price es USA-ban ado nelkuli netto ar. Europaban konzumert termeknel nem csinalhatod ezt ezert itt az MSRP brutto ar.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#61645) hahakocka válasza b. (#61636) üzenetére


hahakocka
senior tag

S mikor jöhetnek arról nincs infó?

(#61646) Alogonomus válasza Raymond (#61644) üzenetére


Alogonomus
őstag

Szóval szerinted az USA-ban nettó árként kérhetnek annyit, mint Európában bruttó árként. Na akkor nem is hoznának Európába semmit.

(#61647) Raymond válasza Alogonomus (#61646) üzenetére


Raymond
félisten

Mirol beszelsz ember?

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#61648) Alogonomus válasza Raymond (#61647) üzenetére


Alogonomus
őstag

Te írtad, én csak rámutattam a hibádra: "Manufacturer's Suggested Retail Price es USA-ban ado nelkuli netto ar. Europaban konzumert termeknel nem csinalhatod ezt ezert itt az MSRP brutto ar."
Kevered a szezont a fazonnal. Az MSRP az egy világszinten egységes szám, amiből aztán országonként/államonként a helyi adóterhek/adókedvezmények, illetve a kereskedők haszonkulcsa alapján eltérő végfelhasználói ár képződik.

(#61649) Raymond válasza Alogonomus (#61648) üzenetére


Raymond
félisten

Megint margasagokat irkalsz. Az MSRP nem egy szam mester! Kulon can egy USA-ra es van EU es UK is. Az USD netto ahogy urtal, az EUR es a GBP brutto.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#61650) Raymond válasza Raymond (#61649) üzenetére


Raymond
félisten

can -> van
urtal -> irtam

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.