Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-08-30 10:47:05

LOGOUT.hu

A legtöbb kérdésre (igen, talán arra is amit éppen feltenni készülsz) már jó eséllyel megtalálható a válasz valahol a topikban. Mielőtt írnál, lapozz vagy tekerj kicsit visszább, és/vagy használd bátran a keresőt a kérdésed kulcsszavaival!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61451) b. válasza Alogonomus (#61448) üzenetére


b.
félisten

De igen, a 4060 Ti egy totális katasztrófa, csak nem tudom mi köze ennek ahhoz.
Mibe kapaszkodok én? milyen szalmaszál? :DDD Most komolyan azt gondolod érdekel mi lesz a teljesítménye ? Mit nyújt egy 7600 egy 6650XT hez képest ez érdekelne mondjuk majd mert azt mondjuk tudom mit ad egy 4060 Ti egy 3070 hez és 3060 Ti hez képest, ma délutántól ennek fényében tudok tenni ilyen kijelentéseket mint az első mondatom. DE az érdekelne te miből írsz le ilyen nagy kijelentéseket csak ez érdekelt, hogy tudsz már valami eredményeket , teszteket 4060 ra vagy 7600 ra vonatkozóan, hoyg ennyire meg vagy győzve arról hoyg az előző genhez képest az AMD vagy Nvidia arat. mert azt azért elmondom hogy a 3060 12 Gb volt a legnépszerűbb kártya abban a szegmensben majd a 6600 az AMD től.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#61452) Busterftw válasza b. (#61451) üzenetére


Busterftw
veterán

Listáztam kíváncsiságból hány pcpartpicker build van ADA vga-val és RDNA3-al.
74 oldal Nvidia: 1480 build
15 oldal Nvidia: 300 build

De még 4090 buildből is 2x annyi van mint 7900XT és 7900XTX-ből összesen.
Persze nem teljesen reprezentatív, de mégis felveti a kérdést honnan jön az újabb varázsgömb jóslata...
Mese, habbal, amikor épp alig kapar össze valami market sharet az AMD AIB részleg, OEM-estől DIY együttvéve. :U

(#61453) hahakocka válasza Busterftw (#61452) üzenetére


hahakocka
senior tag

Működik a marketing az RT és DLSS mindent felülír! A több vramot. az olcsóbb árat, s jó ár értéket, az erősebb rasztert, (4070ti sokszor 20 fps el lassabb 7900 xt nél de RT ben se sokkal jobb amúgy) a SAM ot ha van 5000, 7000 Ryzen proci, az FSR 3 hozhat még valamit nyáron talán.

(#61454) Busterftw válasza hahakocka (#61453) üzenetére


Busterftw
veterán

Igen, teljesítmény nem is társul hozzá, csak RT meg DLSS :U :F

Az előző generációkból már észrevehetted volna, hogy "olcsó ár" és több VRAM önmagában nem jelent semmit.

[ Szerkesztve ]

(#61455) hahakocka válasza Busterftw (#61454) üzenetére


hahakocka
senior tag

Nèzd meg a legnagyobb teszteket S meglszod mennyivel jobb most ár èrtèkben raszter erőben , vramban az Amd S az Intel drivere is folyton aprókat lèp előre. S jön akit èrxekel a Flas az FSR3 is nyàron. Persze erős a Geforce de raszterben nem igazân S àrban meg igen jó drâga. Ezèrt vâlt sorban egy csomó ismerősöm 15 èv utàn NV re sokat spóroltak vele telj hiàby nèlkül , több vrammal .

(#61456) Busterftw válasza hahakocka (#61455) üzenetére


Busterftw
veterán

Mégegyszer, ugyanez volt előző genben.
Jó raszter, több VRAM, jobb perf/ár.

Feature-ok már bonyolultabb, de nem ennyiből áll egy termék.
Aztán a piacon all time low teljesített az RDNA2, pedig kompetitivebb volt mint az RDNA3 vs ADA. (fogyasztás remek lett, 4090 horizonton sincs)

Ez a haverok mit vettek épp értelmezhetetlen statisztika, valószínűleg hasonlóan sokan dobbantottak AMD-ről.

(#61457) hahakocka válasza Busterftw (#61456) üzenetére


hahakocka
senior tag

Majd meglàtjuk az esetleges csökkenő Nvidia % ban . A Gamer Nexus , HWU stb youtube oldalaknâl nagyon nagyon sok kommentelő ugyanúgy vèlekedett hogy Amd re vâlt a vram S az àr èrtèk okàn. Elèg volt ennyi Nv írtàk. Ez egy olyan tendencia amit eddig nem làttam ekkora mèrtèkben, s tapasztalom is itthon is rokonoknäl, ismerősöknèl olyannál is aki azt hittem sose vesz Amd-t. 8 ève, amikor Amd t vettem újra nekem is elsőre fura volt.

[ Szerkesztve ]

(#61458) Busterftw válasza hahakocka (#61457) üzenetére


Busterftw
veterán

Az Nvidia market share az elmúlt 10 évben kb 75-85%-on ingázott, ez nőtt meg jobban év végén mert az AMD csak 9%-on állt.
Ha visszaáll a normál 15-25%-ra sem jelent semmit igazából, papírforma.

(#61459) Pug válasza Busterftw (#61458) üzenetére


Pug
veterán

Azert egy kicsit lol market share-ek eseten "papirformakrol" beszelni...

A "sokeves atlag" hasznalata szerintem "picit" szakmaibb. ;)

(#61460) tuctuc


tuctuc
aktív tag

Mar tegnap is elejtett egy bejegyzest a forumban, de a mai velemenycikk alapjan mar tuti hogy az RX7600 nem lesz faklyas menet, kivancsi vagyok, mit nem vett eszre az AMD QS.

Mut zur Lücke und ein Zwischenfazit im Kampf der Grafikchip-Giganten auf dem Buckel der Kunden | Glosse | igor´sLAB (igorslab.de)

20 éve a PH-n

(#61461) Petykemano


Petykemano
veterán

na megtörétnt a bejelentés. [link]

Mondtam én , hogy jobban fog hangzani az RX 6600-zal való összevetés.
Keplernek teljesen igaza van. Nem szabad megfeledkezni arról, hogy ez a lapka kisebb, valószínűleg olcsóbban gyártható, mint az N23, amit manapság $220 körül adnak.
Ez a $269 is fogmég lejjebb menni 1-2 negyedévvel. Akár már nyáron, a 4060 megjelenésével

Roppantul sajnálom az ilyen mértékű TDP emelést. Persze majd a tesztek megmutatják, hogy tényleg kihasználja-e. Remélem az idle power jó lesz.

Arra is kiváncsi vagyok, hogy a lapkából érkezik-e 28CU-s vágott változat 7500XT néven mondjuk 120W TDP-vel.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#61462) PuMbA válasza Petykemano (#61461) üzenetére


PuMbA
titán

Ha 30%-kal gyorsabb az RX6600-tól, akkor az hova is teszi az előző generációba? 6650XT?

[ Szerkesztve ]

(#61463) Busterftw válasza Pug (#61459) üzenetére


Busterftw
veterán

1. Kikövetkeztetett esély
2. Kialakult gyakorlat; eddigi szokás

Szerintem teljesen legit használat. :)

(#61464) Alogonomus válasza PuMbA (#61462) üzenetére


Alogonomus
őstag

RTX 2080 Super magasságba, RX 6650 XT fölé bő 5%-kal, RTX 3060 Ti alá szűk 5%-kal, RX 6700 XT alá bő 5%-kal. [link]

A gondolom ma délután érkező tesztekből pedig a pontos számok is kiderülnek.

[ Szerkesztve ]

(#61465) Raymond válasza Petykemano (#61461) üzenetére


Raymond
félisten

Termeszetesen jobb az AMD-nek a 6600-hoz hasonlitani a marketing anyagokban, de a kerdes ennel a kartyanal nem az hogy a 30%-al dragabb 299EUR-os 7600 hogy teljesit a 229EUR-os 6600-hoz kepest hanem az hogy a 279-299EUR-os 6650XT-vel szemben hogy teljesit. Az MSRP-tol picit dragabb 319-329 custom modellek pedig mar a 339-369EUR sima 6700 10GB x16 arat nyaldossak alulrol.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#61466) Petykemano válasza Raymond (#61465) üzenetére


Petykemano
veterán

Megállapításaiddal teljes mértékben egyetértek.
Amikor $/fps értékeket számolnak mindig azt szoktam hangsúlyozni, hogy az új szériával szembeni elvárás jellemzően az, hogy jobb képességgekkel (feature, szoftver, fogyasztás, stb) legalább egy hangyányival jobb $/fps mutatóval lehessen kapni, mint az előző generációt diszkont áron.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#61467) hahakocka válasza Alogonomus (#61464) üzenetére


hahakocka
senior tag

Az jó ért akkor kb àtlag 10% ra lesz csak a 4060Ti től S a 269 vs 400 dollár nem 10% difi. Azoknak jó lesz akik nem tudnak sokat költeni FHD médium high de ennyi. NyÀron 4060 utân még csökkentik mèg az àrat talàn.

[ Szerkesztve ]

(#61468) hahakocka válasza Petykemano (#61466) üzenetére


hahakocka
senior tag

Ez is igaz na de a 4060ti-tis a 3060ti hez kellett mèrni. A 7600xt T kell majd 6650xt hez.

[ Szerkesztve ]

(#61469) Yutani válasza PuMbA (#61462) üzenetére


Yutani
nagyúr

A TPU 6600 teszt alapján 1080p-ben a 3060 Ti/6700 XT körül lesz, ha igaz a 29%. Aztán lehet, hogy csak a 2080 vanilla lesz meg, de az is szép.

#tarcsad

(#61470) PuMbA


PuMbA
titán

Kint vannak a tesztek. RX7600 = 6650XT :) 6700XT a távolban, főleg 1440p alatt minimum fpsekben. Alig gyorsabb a sima 3060-amnál. Kellett az utolsó pillanatbeli árvágás is, hogy ár / érték arányba oké legyen. A Hardware Unboxed szokásosan szépen sorrendbe rakta a kártyákat e szerint.

[ Szerkesztve ]

(#61471) PuMbA válasza PuMbA (#61470) üzenetére


PuMbA
titán

GamerNexus szépen összefoglalja, hogy mekkora a fejetlenség az AMD-nél :D Rossz drivert küldtek ki a tesztelőknek stb., a szokásos szétesettség, amiról már beszéltünk. Szegény AMD, ha magabiztosan és olajozottan működnének, akkor csodát tudnának csinálni.

[ Szerkesztve ]

(#61472) b. válasza PuMbA (#61470) üzenetére


b.
félisten

Igor szerint nem is gyorsabb [link] sőt WQHD-n a 3060 gyorsabb raszterben is.
RT alatt meg egyértelműen gyorsabb a 3060 és van + 4 GB vram és DLSS + magasabb RT teljesítmény. Newggen 299-309 dollártól van már a 3060, ezért lett az árcsökkentés az utolsó pillanatban AMD tőlde így is rosszabb vétel, mint a 3060 .
Itt a szalmaszálad Alogonomus.
Mindkét gyártó szart tol ide nekünk, ne aggódj.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#61473) Yutani válasza PuMbA (#61470) üzenetére


Yutani
nagyúr

TPU szerint 1080p-ben 27%-kal gyorsabb a 3060-nál. Az nem "alig".

RT más tészta, ott a 3060 jobb 15%-kal. Erre biztos nem mondanád, hogy "alig". ;]

#tarcsad

(#61474) b. válasza Yutani (#61473) üzenetére


b.
félisten

Akkor TPU valamit nagyon benézett.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#61475) Yutani válasza b. (#61472) üzenetére


Yutani
nagyúr

TPU-nál csak 4k-n éri be a 3060.

Szerk: Nem néztek be semmit. Ha raszter/RT vegyest nézel, akkor egyenlő vagy jobb a 3060. Ha csak rasztert, akkor a 7600 jobb. Persze 1080p-n, mert ott van értelme ezeknek a kártyáknak.

[ Szerkesztve ]

#tarcsad

(#61476) PuMbA válasza Yutani (#61473) üzenetére


PuMbA
titán

Szórnak a tesztek, mert mások a játékok :) Az RX7600 nagy előnyben van a multi címekben: COD: MW2, Rainbow Six Siege stb. Ha ezeket kiveszed, akkor lesz az RTX3060 közelében. Én nem multizok, csak egy játékosokkal játszik ellenben RT-zek, szóval az én szempontomból helyeset írtam, de más szempontjából meg természetesen nem.

[ Szerkesztve ]

(#61477) b. válasza Yutani (#61475) üzenetére


b.
félisten

Igor kivette az RT-t belőle úgy is 3 % az előnye a 7600 nak.Pár multi cím löki meg a7600 szekerét mind a COD pédául ahol 20 % fölötti az előnye.
De legyen 10 % overall akkor is egy kalap... Új generációs kártyáról beszélünk.
A 6650 279 euro MF nél [link] normális hűtéssel, a 3060 305 euro. Az egyik jobbat nyújt RT ben és több vramot ad a másik meg olcsóbb.
Akinek kell vegye, de igazából eza kártya még akkora előrelépést sem nyújt , a 6650 XT hez nézve, mint a 399$ 4060 TI a 499$ 3070 hez nézve.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#61478) Alogonomus válasza b. (#61472) üzenetére


Alogonomus
őstag

Na az nem lepett meg, hogy Igornál az RTX kártyák az átlagot jelentősen meghaladó eredményt érnek el... ;]

A két gyártó "szara" között annyi a különbség, hogy míg a 4060 Ti híg szar, addig a 7600 legalább már szilárd szar.
Szóval az a szalmaszálad is elszakadt, mert a $270-os 7600 "akár" alternatíva is lehet egy $260-os 6650 XT helyett, csak alig jobb annál, így $270-ért kevés értelme volt most kiadni.
A 4060 Ti viszont $400-ért teljesen versenyképtelen, vagyis minden értelmes ember messzire elkerüli.

(#61479) b. válasza Alogonomus (#61478) üzenetére


b.
félisten

Hát neked aztán tényleg le tudják tolni a torkodon,, ha még ez is átmegy a szűrődön.:D
Nincs szerintem semmi" legalább", ez egy értelmetlen kártya.
4060 Ti átveszi a 499 dolláros 3070 kártyát a boltokban majd, mivel leállt a gyártása, de még így is vállalhatatlanul szar hogy ad pár extrát és kevesebbet eszik és a 3060 Ti hez nézve 10 % kal jobb a perf / dollár aránya. Itt semmi nem történt konkrétan.
Azért vágtak árat az utolsó pillanatban mert amúgy 10 % kal rosszabb lett volna a perf/ dollár mutatója minta 6600XT nek vagy 6650XT nek, így ugyan az.

Aki ezt támogatja , jónak látja bármelyik oldalon az egy palimadár.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#61480) fLeSs


fLeSs
nagyúr

Éppen fél éve íródott kis spekuláció-szösszenetemet [link] visszanézve ez a kártya nagy csalódás. :(
Mindent eltaláltam az írásomban (még a becsült BOM-ár is elég durván bejött, végül pont a sáv legaljára lőtte be az AMD a kártya árát), kivéve az órajeleket.
Ez a Navi33 a Navi31-hez hasonlóan vmiért nem akar magas órajelen menni, ~6650 XT órajelen csak nagyon picit gyorsabb annál (én azonos órajelen átlag ~12.5%-os előnyt számoltam RDNA3 vs RDNA2).
Elnevezésével az AMD azt sugallja, hogy ez a sima 6600-at váltja, de a fogyasztása miatt én azt gondolom, hogy ez a 6600 XT-t váltja (az volt 150-175 Watt között), és így nézve ez nagyon harmatos, ha az AMD számára nem sokkal olcsóbb a gyártása akkor nem is értem minek adták ki. Ha viszont sokkal olcsóbb gyártani, akkor meg olcsóbban kellett volna piacra dobni.
A memória árak idő közben lejjebb mentek szóval pár hónapon belül sztem az AMD lemehet vele $250 környékére vagy talán még az alá is.

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#61481) DudeHUN válasza fLeSs (#61480) üzenetére


DudeHUN
senior tag

Őszre szerintem ez is olyan 200-220$ környéke lesz, ahova való. Az elnevezés alapján jó ugrás. Már persze, ha itt is lesz a kártyának XT permutációja. Mert ja. A fogyasztása nem jó.
Mondhatjuk, hogy Nvidia pofátlanabb. Mert ezzel a nevetséges árazással és felnevezéssel az. De AMD-t nézve sincs minek örülni jelenleg.
Mondjuk legalább az eladásaik szarok, hátha az hoz valami változást.

[ Szerkesztve ]

Gamer for Life

(#61482) PuMbA válasza fLeSs (#61480) üzenetére


PuMbA
titán

Nem lett olyan rossz, mint a 4060 Ti indulás, de az RDNA3 minimális előre lépésnek tűnik az RDNA2-höz képest. A 6600-hoz képest a sebesség előnye nagyrészt azért van, mert több a számolóegység, magasabb órajelen megy a GPU és a memória és nagyobb a TDP. Itt nincs 5nm, ami szépítené a dolgokat, mint a csúcskártyák esetén.

[ Szerkesztve ]

(#61483) hahakocka válasza fLeSs (#61480) üzenetére


hahakocka
senior tag

Nem lehet hogy a 6nm-en való maradás miatt amúgy ez egy fèl Rdna3 genes kari kb? Ez olcsó volt Amd nek de nekünk nem sokat èr. Nem multi chiplettel jött mint a 7900xt . S emiatt ilyen rossz. A 4060-4060Ti teljes èrtèkű 4000 es kiadás? Gyak szinte csak egy húzott 6650xt 6 bánom. Nem tudja kamatoztatni a Rdna3 chiplet designt az 5 nano előnyeit stb
.

[ Szerkesztve ]

(#61484) S_x96x_S


S_x96x_S
őstag

George Hotz ( geohot ) most alapított egy RDNA3 -ra épülő AI -céget, azzal a céllal, hogy jobb szoftveres drivert ír, mint az AMD :Y
Szerintem valami miatt nagyon berágott az nVidiára.
A céges induláshoz szükséges pénz ( 5 Millió USD megvan )
úgyhogy fél szemem rajta ..
https://geohot.github.io//blog/jekyll/update/2023/05/24/the-tiny-corp-raised-5M.html

"
....

The Red Team (AMD)

...

There’s a great chip ( Radeon RX 7900 XTX 24GB ) already on the market. For $999, you get a 123 TFLOP card with 24 GB of 960 GB/s RAM. This is the best FLOPS per dollar today, and yet…nobody in ML uses it.
I promise it’s better than the chip you taped out! It has 58B transistors on TSMC N5, and it’s like the 20th generation chip made by the company, 3rd in this series. Why are you so arrogant that you think you can make a better chip? And then, if no one uses this one, why would they use yours?

...

Forget all that software. The RDNA3 Instruction Set is well documented. The hardware is great. We are going to write our own software.
....
AMD on MLPerf

Every couple months, MLCommons hosts MLPerf, a competition to train a common set of models fast. AMD has never been on the list, not because the hardware can’t do it, but because the software can’t. The list is dominated by NVIDIA, but Google TPUs, Intel CPUs, Intel Habana, Huawei Ascend, and Graphcore IPU have made appearances. Never seen AMD.

Our short term goal is to get AMD on MLPerf using the tinygrad framework."
...

""

Mottó: "A verseny jó!"

(#61485) fLeSs válasza S_x96x_S (#61484) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Drukkoljunk, hogy elbukjanak?
Ha sikerül nekik és immár az NV mellett mindenki AMD GPU-t is akar majd venni, ráadásul játékra szántat az jobb lesz? :D

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#61486) S_x96x_S válasza fLeSs (#61485) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> Drukkoljunk, hogy elbukjanak?

én drukkolok nekik ..

a verseny jó
.. és hátha az nVididából is még többet kiprésel.
... meg hátha az AMD is észbe kap és használható szoftver körítést ad, ha nem akar szégyenbe kerülni.

valamint a jövőbeli laptopok egy része APU-val RDNA3 -as lesz.
vagyis ez nem csak a GPU-ról és a játékról szól.

a verseny jó :R

[ Szerkesztve ]

Mottó: "A verseny jó!"

(#61487) Petykemano válasza PuMbA (#61482) üzenetére


Petykemano
veterán

Nagyon különös. Ha nem tudnánk, hogy az RX 7600 RDNA3, a jelek alapján akár azt is hihetnénk, hogy valójában egy Navi23 N6 shrink. Merthogy az egyetlen dolog, ami észrevehetően érvényesülni látszik az architekturális és gyártástechnológiai fejlesztésből az z N7=>N6 átmenet átlagos/névleges 15%.kal magasabb tranzisztorsűrűsége, amitől tényleg kisebb a chip. Nagyon halványan, nagyítóval észre lehet venni pár százalékkal nagyobb teljesítményt és esetleg valamivel kisebb fogyasztást is (vs 6650XT)
Ilyesmi azért előfordult a GCN1-2-3 idejében végrehajtott rebrandek esetén is anélkül, hogy azt új gyártástechnológiára vagy új architektúra helyezték volna át. (Kivéve persze, hogy tényleg kisebb a chip)
Sehol at 50%-kal magasabb perf/W, de még a RT teljesítmény sem javult. Úgy tűnik, az égadta világon semmi nem érvényesül abból, hogy ez elvileg RDNA3 architektúra.

Ez akkor is meglehetősen nagy probléma, ha úgy próbáljuk magyarázni, hogy az AMD - a bányászkorszakból nézve - előrelátón igyekezett a maximális volumenre és az alacsony gyártási költségekre törekedni, vagyis a fókuszban a tranzisztorsűrűség volt. Hiszen ezt az előnyt döntően az N6 szállítja, az RDNA3-nak ebben a kártyában semmi szerepe, semmi haszna nincs.

A Navi23 árai már így is lementek és a vele egy szintet képviselő RX 6650-hez képest viszont semmilyen árelőnyt nem hozott.

Vajon az lehet az AMD terve, hogy az FSR3 csak RDNA3-on megy és az hozza majd az előnyöket? Most akörül is van valami mozgolódás. De ez már tényleg az utolsó mentsvár.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#61488) PuMbA válasza Petykemano (#61487) üzenetére


PuMbA
titán

Pontosan. Majd Abu lehet tud valamit mondani, de én is azt látom, mintha semmi sem érvényesülne a gyakorlatban az RDNA3 architektúrából ebben a konfigurációban. RT-ben például csontra ugyanazt hozza, mint az RDNA2, azaz a 6650XT. Az RTX3060 mérföldekkel jobb maradt. Ez azt jelenti, hogy valami szűk keresztmetszet lett, ami a csúcskártyáknál nincs.

[ Szerkesztve ]

(#61489) PuMbA válasza PuMbA (#61488) üzenetére


PuMbA
titán

Mintha lefelé nem skálázódna jól az architektúra. Így már nagyon érdekes lesz az RX7700, RX7800, mert kérdéses, hogy azok hogy fognak viselkedni. Ó AMD, te AMD...

[ Szerkesztve ]

(#61490) bitblueduck válasza S_x96x_S (#61484) üzenetére


bitblueduck
senior tag

Abu szerint már csak tiktokoznak az AMD driver írói annyira jó minden. :P
De azért az elég szép égés lenne, ha valami gyüttment jobb drivert ír mint a gyártó saját gárdája.
Aztán ha valakiből akkor geohotból kinézném, hogy sikerül is neki.

An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.

(#61491) fLeSs válasza PuMbA (#61482) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Amikor kijött a 7900 XT/XTX pletykáltak róla, hogy az architektúra 3+ GHz-re lett tervezve (még egy AMD slide screenshot is volt róla), de vmi bug miatt a kártyák csak átlag 2.5 GHz-et mennek (az A0 stepping bug pletyka ha még emlékeztek).
A pletykák között szerepelt az is (asszem twitteren írta vki, talán Kepler vagy vmi kínai fickó), hogy a Navi33-nak ugyanaz a baja, mint a Navi31-nek, szóval az is csak alig lesz gyorsabb mint a Navi23. Úgy tűnik igaza lett.
A Navi32-ről a pletyka az volt, hogy annak már nem lesz ilyen baja. Hogy ebből mi lesz az majd kiderül.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#61492) fLeSs válasza S_x96x_S (#61486) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Én ezzel kapcsolatban szkeptikus vagyok: egy random cég ír egy szoftvert egy konkurens cég kártyájára: ez nem fogja az NV-t semmire sem kényszeríteni. Viszont arra jó lesz, hogy azt a kártyát elkezdjék felvásárolni azok, akik ismerik ezt a szoftvert és AI-ban utaznak. Ha még kompatibilissá is teszik a többi RDNA3 kártyával, akkor mégrosszabb lehet a helyzet (a játékosok szempontjából).
Az is tudvalevő, hogy létezik 3rd party driver Radeonhoz, ami jobb, mint a hivatalos, és ez mégsem hatja meg az AMD-t.
De az is lehet, hogy totál baromságokat beszélek. :D

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#61493) Abu85 válasza fLeSs (#61492) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nincs klasszikus 3rd party driver Radeonhoz. Igazából mindet az AMD fejleszti, csak valamelyik open source. Azért van kétféle meghajtó Linuxra, mert bizonyos technológiák licenckötelesek, így nem lehet őket open source projektben alkalmazni, tehát muszáj tartani hozzájuk egy zárt AMDGPU-PRO csomagot is. Viszont a fő projekt az open source már egy jó ideje, csak azok használnak zártat, akiknek AMDGPU-PRO-ban meglévő, open source-ba licencproblémák miatt nem átvihető technológiákra elengedhetetlenül szükségük van.

Az AI pedig nem csak GPU-s kérdés az AMD-nél, mert nekik azért sokkal átfogóbb a termékportfóliójuk, és egy csomó dologra a Versalt kínálják. Egyszerűen nem akarják, hogy ezek helyére GPU-kat vegyél, mert a Versal tizedannyit fogyaszt, és sokkal kisebb a késleltetés, ráadásul hússzor drágább, ami náluk profitként csapódik le, lásd embedded részleg profitja.
Majd a MI300 utódja fog ezen változtatni, amiben már CPU, GPU és ACAP is lesz egy tokozáson. Onnan veheted a komplett csomagot, mert eladják neked mindegyik komponenst, és nem tudsz mellé venni alternatívákat.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#61494) turistakolbi


turistakolbi
aktív tag

Sziasztok!
Tud bárki linkelni egy youtube- live streamet, ahol az AMD AV1 encode-t használják? (Record és onnan feltöltött videó nem érdekel, azt találni bőven)
Egyszerűen okádék a minősége. GTX 7xxx széria jobb minőséget csinált. Ha sikerül is életre bírni a driverből az élő közvetítést. youtube- linkel 1x sikerült... ha meg egyedi url-t használok akkor is okádék a minőség.
Direkt link. (itt sajnos eltörtem a lábam https://www.youtube.com/watch?v=1Z1ZFurqFP0&t=877s
Ez meg a custom URL. https://www.youtube.com/watch?v=-HyIDglgPWA&t=357s

valaki help. Hiába Xilinx hiper technologia, egyenlőre kutyaszar.

[ Szerkesztve ]

https://www.twitch.tv/muerte188

(#61495) fLeSs válasza Abu85 (#61493) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Erre a driverre gondoltam: [link]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#61496) Abu85 válasza fLeSs (#61495) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ez is az AMD saját drivere. Az nem 3rd party dolog, hogy veszed az alap kódot, és bizonyos nem tesztelt dolgokat engedélyezel benne.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#61497) Asshur válasza Abu85 (#61496) üzenetére


Asshur
tag

Abu, a 7600-nál használt Navi33XL a korábbi nevezéktan alpján jelentheti azt, hogy jöhet XT vagy KXT is később? Mivel elvileg ez a full navi 33, esetleg kihegyezett órajelekre és gyorsabb/több memóriára gondolnék itt (ha jól tudom, 128 bites buszra 16 GB VRAM felfűzhető)?
Még érdekes, hogy a 6600-as szériánál az XL vágott gpu, lehet mégsem a mostani a fullos N33?

[ Szerkesztve ]

(#61498) Abu85 válasza Asshur (#61497) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Órajelet és VRAM-ot növelni lehet. De a Navi 33 nagyjából félúton van a gyártási költségeket tekintve, mint a Navi 24 és 23, tehát nagyon olcsón gyártható. A Navi 23 el is fog tűnni, mert drágábban állítható el. Azon sem csodálkoznék, ha lefelé is menne a skálázás. Nagyjából 150 dollárit le lehet vinni a termék árát.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#61499) Asshur válasza Abu85 (#61498) üzenetére


Asshur
tag

Köszi!
És a második kérdésről mi a véleményed? Lehet, hogy ez nem a fullos N33?

(#61500) Abu85 válasza Asshur (#61499) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ebben minden részegység aktiválva van, de az órajelet lehet emelni. Szerintem amúgy annyira olcsó gyártani, hogy a 7600 XT-t jobb, ha a Navi 32-ből csinálják. Abból is lehet egy 192 bites 12 GB-os verzió.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.