Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-08-30 10:47:05

LOGOUT.hu

A legtöbb kérdésre (igen, talán arra is amit éppen feltenni készülsz) már jó eséllyel megtalálható a válasz valahol a topikban. Mielőtt írnál, lapozz vagy tekerj kicsit visszább, és/vagy használd bátran a keresőt a kérdésed kulcsszavaival!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11651) Menthirist


Menthirist
veterán

ha valaki kompromisszum mentes fullhd@60 fps-t vár 100k alatt, az még egy ideig várhat, hisz maguk a játékok is folyamatosan fejlődnek, új megoldások, új effektek, új bekapcsolható dolgok. Együtt kell tudni élni a kompromisszumokkal, ha az ember nem óhajt fél misit csak vga-ra költeni.

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#11652) Asbee válasza Menthirist (#11651) üzenetére


Asbee
veterán

Azért itt nem nagy dolgokról kell beszélni, ezt gondolom te is tudod. Főleg FHD-ban.

(#11653) Menthirist válasza Asbee (#11652) üzenetére


Menthirist
veterán

Persze hogy nem. De én a kimaxolást szó szerint értem, tehát amikor képtelenség több dolgot bekapcsolni egy adott játékban, és minden tekerhető szarság maxon van (épp ezért a gta 5 is kimaxolva nálam akkor van, ha minden, beleértve az advanced rész alatt lévő csúszkák is maxra vannak állítva)

De természetesen nem kell mindennek maxon lennie hogy jó legyen és szép legyen.

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#11654) Ren Hoek válasza Asbee (#11652) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Ja, vannak olyan effektek, amiknek én kb nem is látom a hasznát... Néha még ront is a képen szerintem, vagy irreálisan sok erőforrást igényel.

Jó példa erre az X-Com Bureau-ban volt valami extra effekt, már nem rémlik mi... de képregényt csinált a játékból, közben meg én nagyítóval kerestem a változást :D

Ami szerintem igazán fontos, az pl a látótávolság, textúrafelbontás /minőség... esetleg játékmechanikai effektek, fizika, robbanások, füst. Ezek tényleg nagy változást okoznak low-ban általában... viszont egy mai 100< VGA-n 4 GB RAM mellett szerintem tökéletesen mennek.

Aki meg tényleg hiperultra beállítást akar, annak a zsebébe kell nyúlni. Ennyi.

Kompromisszum és kompromisszum között is van különbség. Egy Hairworks, vagy pár dzsumbujjal a földön kevesebb még bőven belefér, ha amúgy szép a játék. Most őszintén, ha a sztorira, küldetésekre, harcra figyel az ember, akkor ezek tök lényegtelenek... Azért egy látótávolságot és gagyi textúrákat vagy röcögő FPS-t simán észrevenni és zavaró is.

[ Szerkesztve ]

(#11655) snecy20 válasza Asbee (#11650) üzenetére


snecy20
veterán

Igaz... Ahhoz, hogy az ember full kompromisszumok nélkül mindent max-ra meg on-ra lőjön be, ahhoz proci és memória oldalon is csúcs gép kell. Ez a Hairworks dolog bizonyítja, hogy totál értelmetlenül is megfektethetőek a 600.000-es PC-k is, ha rosszul van valami optimalizálva. User meg sír hogy a csúcs PC-jén alább kell adnia az igényekből...holott szó sincs tóla, csak a fejlesztők elbaszarintottak valamit.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#11656) a lovas válasza Dtomka (#11649) üzenetére


a lovas
tag

Mi volt 150k?! A 280X mikor megjelent?

(#11657) CsonkaImo válasza a lovas (#11656) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Sose volt 150. :DDD A Ref R9 290X volt 150 körül, a 280X maximum 90k volt.

(#11658) a lovas válasza CsonkaImo (#11657) üzenetére


a lovas
tag

Hat ezaz.

(#11659) Bandi79 válasza CsonkaImo (#11657) üzenetére


Bandi79
aktív tag

280X Toxic és a Vapor-x volt 105e környékén is emlékeim szerint, a Matrix platinum meg talán 110e-120e :) A többség valóban 90e alatt.

(#11660) CsonkaImo válasza Bandi79 (#11659) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Igen a "prémium" kategória drágább volt. Ahogy a custom hűtős 290/X-ek is. Az én Tri-X-em 175K-ért vettem.

(#11661) Menthirist válasza CsonkaImo (#11657) üzenetére


Menthirist
veterán

Szerintem arra gondol, hogy a 280X az valójában egy 7970 (ghz edition-je). Az pedig bizony 550 dolcsin nyitott, amit nálunk akkor is 180k körülre tettek. Tehát a kezdeti 7970 ugyanúgy drága volt, aztán csináltak belőle egy GHz editiont (kicsit drágábban mint az addigra olcsóbbá váló 7970), majd az egészet 280X néven újra kiadták (akkor már az új pozíciójához mért árcímkével, elvégre már nem a leggyorsabb egy gpu-s kártya volt az amd-nél)

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#11662) CsonkaImo válasza Menthirist (#11661) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Csak akkor 7970-et kellet volna írni. Bizony 79xx széria ára is 180K körül nyitott.

(#11663) Csabro


Csabro
tag

Igaz 780Ti-m van, de oszinten remelem utni fog a 300-as szeria es ad egy nagy pofont az nvidia-nak, mivel egyszeruen ha ez nem jon be nekik akkor nagyot buknak... konkurencia nelkul meg nem maradhat az nvidia, mivel akkor meg ennel is jobban el lennenek szallva az araikkal... Es korulbelol az lenne, hogy ugy alakitanak a piacot ahogy ok akarjak.. a kategoriak arai megfeljebb mennenek... es nem lennenek aresesek sem, max ha kijon egy ujabb szeria.. de azis csak par szazalekkal lenne erosebb, mert ugysincs ellenfel aki miatt jobban dolgozni kellene a fejleszteseken... Inkabb bele sem gondolok.. :U

(#11664) CsonkaImo válasza Csabro (#11663) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Van probléma az AMD-nél ezt kár tagadni, de szerintem mindent beleadnak. CPU és GPU fronton is remélem egy kicsit megszorítják a konkurenciát. A cég helyzetéhez képest azért szépen véghez vittek egy API reformot, plusz most itt a HBM is, meg nemsokára 14nm-es gyártási technológia. Ennyi ütőkártyával azért illene nagyobb részesedést elérni.

(#11665) Menthirist válasza CsonkaImo (#11664) üzenetére


Menthirist
veterán

Viszont van az a kritikus tömeg, ami fölött már azért nő vagy csökken egy cég, mert csak. Félek az nvidia-nál már minden eddiginél nagyobb az a halmaz, aki azért vesz nvidia-t mert nvidia, míg az amd-vel kapcsolatban egyrészt elég beteges mennyiségű fals infó is van a köztudatban (plusz "rá is segít" az nv), illetve náluk sem volt minden technológia olyan sikeres mint szerették volna. Szóval az egyik gyűrűzik felfelé már csak magában is, a másik meg esik akármit is villantanak.

Teljesen egyoldalú azért nem valószínű hogy lenne majd a piac, lévén max ha már minden kötél szakad valaki felvásárolja őket (az a tudás és szakemberállomány azért még mindig marha sokat ér), aztán remélhetően nem felejtik el teljesen a gamer dgpu piacot :)

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#11666) Malibutomi válasza Menthirist (#11665) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Sajna ez igy van.
Sokan azert vesznek nvidiat, mert csak azt ajanlja a "hozzaerto", ez igy volt regebben is.
Sokan viszont mar azert, mert az a "meno", jo oda tartozni ahol megy a szeker. Mint a multkori uriember, aki kifejtette hogy azert eri meg TX-et venni, mert azzal egy elitbe tartozhat, egy kivaltsagos csoprtba.

(#11667) -Solt- válasza Menthirist (#11665) üzenetére


-Solt-
veterán

Ezt a kettősmércét nagyon nehéz lesz legyőzni... :(

www.smart-bus.hu

(#11668) schawo válasza -Solt- (#11667) üzenetére


schawo
titán

Tök jó. Elmegyek az nV találgatós topikba, és kettős mércéről olvasok, eljövök ide, és itt is kettős mércéről olvasok, egy picit másként.

Azt összeesküvés-hívők nem fogynak, hanem gombamód szaporodnak.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11669) -Solt-


-Solt-
veterán

Csak más kontextusban... Ők ott a PH-t vádolják ezzel, de ez legyen az ő problémájuk.

Én csak azt mondom, hogy a fórumokon van egy kialakult "NV-t vegyél mert csak" mentalitás, és ezt az AMD-nek nagyon nehéz lesz legyűrnie. Nincs ebben semmi összeesküvés elmélet, szimplán ezt tapasztalom, amióta VGA-t vásárolok.

www.smart-bus.hu

(#11670) #85552128 válasza -Solt- (#11669) üzenetére


#85552128
törölt tag

Pontosan nem véletlenül alakult ki ez a "mentalitás" és az AMD sem véletlenül áll ott ahol CPU és VGA fronton is...

Rossz helyen keresitek az okokat, nem a konkurens céget kell okolni azért mert jobban eladható termékeket készít.

[ Szerkesztve ]

(#11671) Malibutomi válasza #85552128 (#11670) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Igaz, de egy jo resze a mitosz, es elitizalas mint az apple hivoknel.
Kisebb resze szerintem a ket gyarto kozotti kulonbseg.

(#11672) #85552128 válasza Malibutomi (#11671) üzenetére


#85552128
törölt tag

Egyre kevesebb ez tény (bár még mindig jelentős...), csak ha valaki egyszer már átváltott és elégedett az aktuális termékkel/gyártóval akkor nem nagyon fog visszamenni ha nincs oka rá.
"Elitizálásnak" sem hiszem, hogy ekkora jelentősége lenne (bár az tény, hogy az AMD marketingje nagyon gyenge), azért ha a hw statot steamen megnézem óriási a különbség és ezek a gamerektől jönnek. Nem lehet már ráfogni holmi téves infókra/eszmékre.

Nekem végig AMD kártyáim voltak még laptopban is, de az utolsónál váltottam és nem bántam meg, ha jó áron lesz a 390 akkor azt sem zárom ki, ha nem marad a jövő generáció valamelyik gyártótól.

[ Szerkesztve ]

(#11673) Televan74 válasza #85552128 (#11672) üzenetére


Televan74
nagyúr

Én kétszer is.G1 GTX980 - MSI R9 290X Gaming - MSI GTX980 Gaming - Sapphire Vapor-X 290X. És Sapphire Vapor-X 290 -sel indultam. :DDD

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#11674) TESCO-Zsömle válasza schawo (#11668) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

És mindkét oldalnak igaza van. Nincs itt semmi összeesküvés, marketing van. A piacon vannak fals beidegződések. Példa erre az "AMD nem tud driver-t írni". Ennek zömében az az alapja, hogy ha egy fejlesztőnek bármi nehézsége támad, akkor olcsóbb ujjal mutogatnia a gyártóra, mintsem megoldani a problémát. Erre a zöldek rá is játszanak, mikor a saját támogatással készülő játékokba olyan efekteket/eljárásokat pakolnak, amik a saját kártyáikon is rosszul futnak csak azért, hogy a konkurencián még annál is rosszabbul fusson. PGA V PC-változata is az nVidia miatt késett ennyit. Emiatt volt, hogy akik lemezről telepítették, azok megjelenéskor húzhattak le egy 5-6GB-os patch-et... nVidia most egyszerűen működik, olcsóbb rá a fejlesztés, míg AMD-nél le lehet dönteni a falakat, de ez pénz és idő. Ez a kettős mérce a piac oldaláról. Ha az AMD ugyanazt vagy kicsit jobbat hoz, mint az nVidia olcsóbban, az még mindig nem egál.

A másik oldalon az AMD nyilván tűzzel-vassal próbálja ezt ellensúlyozni, ezért születhet több AMD-s cikk, mint nVidiás az oldalon, meg persze mivel az AMD "fuss előre a fövőbe" stratégiája miatt sokkal több fejlesztés/újítás van, amiről be lehetne számolni. Akié a piac 3/4-e, az nyilván nem siet sehová.

Fél évente jelennek meg az új vasak, és mégis mindig az AMD-re várunk, hogy végre megverje az nVidiát. Most is a 390X-et várjuk, hogy mit mutat a Titan X ellen. nVidiára sose várunk, hogy mit hoz az új Radeonok ellen, az el van intézve egy legyintéssel, hogy kései széria, pedig emlékeim szerint az nVidia van késésben a Tesla vagy Fermi gyártási problémái óta...

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#11675) -Solt- válasza #85552128 (#11670) üzenetére


-Solt-
veterán

Csak ismételni tudom magam, én a 3870 óta ingázók a két gyártó között, semmi olyat nem tapasztaltam, ami indokolná ezt a kialakult mentalitást. Az egyik itt jobb, a másik ott, az egyiknek X driver hibája van, a másiknak Y.

Senki ne mondja nekem, hogy az normális dolog, hogy, ha AMD-vel van valami nyűg akkor szemét az AMD, ha NV-vel, akkor szemét a játékfejlesztő. Márpedig többségében ez a hozzáállás uralkodik a fórumokon...

www.smart-bus.hu

(#11676) Asbee válasza -Solt- (#11669) üzenetére


Asbee
veterán

Egyébként szerintem pl videókártya ajánlós topikban, akik régóta segítenek azok korrektül leírják mindig. Engem anno 680 vs 7970 témában meggyőztek a 7970-ről amit nagyon nem bántam meg. Mai napig tök jól használható az a kártya és aprón is jó pénzért megy. Aztán 780 helyett is bevállaltam a 290-et vizezve. Úgy nagyon jó volt. Inkább az a gond egy kis hiba mindig közbecsúszott amd oldalon. 7950-nél pl magas boost feszek, órajel esés, 290/X-nél BS, hangos, meleg, kivéve pár típust. Az átlag user aki meg mondjuk addig eljut, hogy monitorozni tud, csak azt látja 80-90 fok úúú vége a világnak inkább jöhet egy NV.
A 970 memória dologgal is azért nem foglalkoznak, mert halk, hűvös teszi a dolgát, megy mint "állat". Erőben, lehetőségben már évek óta az AMD a nyerő, csak sajnos a nagy átlagnak nem ez számít. De ez most lehet beérik majd az elkövetkező 1-2 évben.
Én most inkább NV-nél ragadtam le, be is újítottam egy G-sync monitort. Mondjuk a 780-ad családból elhappolták így visszakerült egy 970. :D

Amúgy azért szerintem pici alapja van annak amit ott mondanak, bár inkább egy ember miatt merülnek fel ilyenek... Azért amikor pár perc eltéréssel megjelenik egy cikk ami amd lehetőségekről beszél, majd egy nv negatív az nem olyan korrekt. Persze fordított esetben sem lenne az.

(#11677) Malibutomi válasza #85552128 (#11672) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

csak ha valaki egyszer már átváltott és elégedett az aktuális termékkel/gyártóval akkor nem nagyon fog visszamenni ha nincs oka rá.

Ez meg nem lenne baj, csak ehhez jonnek meg a beidegzodesek, ami miatt az AMD (latszolag) soha nem fog nagyobb teret nyerni. Itt a: "ha az amd tenyleg erosebb kartyat hoz ki, es ugyanolyan huvos es minosegi is lesz, es olcsobb is lesz sokkal, akor talan visszavaltok" mondatokra gondolok.

(#11678) #85552128 válasza -Solt- (#11675) üzenetére


#85552128
törölt tag

Nem csak játékokról van szó, 4 éve nem tudják javítani a ZeroCore-t, de eszükbe sem jutott hogy akkor esetleg lehetőséget kéne adni a kikapcsolásra - úgy gondolom nem nagy elvárás, hogy felébredjen a monitor ha standbyba megy...
A megjelenéskor is jelen volt már egyéb random blackscreenekkel egyetemben amiket hónapokba tellett javítani ilyen-olyan driverekkel/biosfrissítésekkel (a ZeroCore még mindig nincs).
Az egyéb grafikai hibákról nem beszélve - meg lehet nézni az R200-as topicokat, az R200-as széria tele van a gyártók túlhúzott és hibázó kártyákkal vagy olyan esetekkel amikor random "fekete-halált" kap a kártya.

A másik a múltkori Eurogamer tesztben [link] is mutatott magas overhead a DX11-es driverrel. Értem én, hogy készülnek a jövőre - de más is készül ettől még nem kéne hanyagolni az aktuális termékeket és az aktuális vásárlókat - és pont ez az a mentalitás ami azt okozza, hogy az emberek nV-t ajánlanak.

(#11679) Menthirist: "különösen kiemelve a hűvös és keveset fogyasztó jelzőt, ami bámulatos milyen gyorsan "igény" lett a 900-as széria megjelenésével"

Nem az lett igény, ha megnézed egy 970 kb. a 290X szintjét hozza -100W-os fogyasztással.

[ Szerkesztve ]

(#11679) Menthirist válasza Malibutomi (#11677) üzenetére


Menthirist
veterán

no igen. különösen kiemelve a hűvös és keveset fogyasztó jelzőt, ami bámulatos milyen gyorsan "igény" lett a 900-as széria megjelenésével, előtte, amíg nem volt ekkora különbség a fogyasztásban (vagy amikor az nv fogyasztott szarabbul), messze nem volt ilyen fontos. Most hirtelen mindenki rájött hogy néma kártyát akar, meg hirtelen feature lett, hogy leáll a venti idle-ben (miközben a gép többi ventije persze ettől még duruzsol).

driverek terén is mennyiszer kaptam már érvként 6-8 évvel ezelőtti sérelmeket.

Az elitizálásnak meg nem lehet elég nagy jelentőséget tulajdonítani. Lásd 60-80 ezer fölötti intel procik voltak itt is a szavazatokban. Jobb az intel procikban? persze, nem is kicsit. Ugyanakkor az is tény hogy egy fele annyiba kerülő procival is vígan el lehet játszani, megy a sírás hogy drágák az alkatrészek, de azért mennyi embernél ott volt az i7, meg a haswell és feletti generáció.

Továbbra sem azt mondom hogy az amd a legjobb, az istenkirály és sosem lesz már jobb náluk. Azt mondom hogy nem annyira rosszak, mint azt a hardware survey mutatja. Nincs ekkora különbség. Pláne nem vga-k terén.

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#11680) Dtomka válasza a lovas (#11656) üzenetére


Dtomka
veterán

Ez majdnem 150k...de emlékszem ennek 180k volt az ára....még haveromnak is mutattam!
MSI R7970 Lightning BE 3GB GDDR5 PCIE

Én Asusra vártam, de volt amikor az is bőven 100k felett volt...

ASUS R9280X-DC2T-3GD5 R9 280X 3GB GDDR5 PCIE

Tudjuk, hogy a 7970=280x -szel...

[ Szerkesztve ]

(#11681) -Solt- válasza Asbee (#11676) üzenetére


-Solt-
veterán

Szakmai topikokban a szokásos piszkálódáson túl, azért 90%-ban korrekt érvek, ellenérvek hangzanak el, én nem is ezekre gondoltam... Főleg játék topikokban jellemző az amit említek...

Kis hiba becsúszik a másik oldalon is, azon mégis könnyen túl lendülnek a júzerek, és ez az, amit egyrészt nem értek, másrészt ezzel nagyon nehéz lesz bármit is kezdenie az AMD-nek.

Én gsync monitort biztos nem vállalnék be! :) Egyrészt a felár miatt, másrészt az NV-hez láncolás miatt... nagyon ellenszenves nekem ez a zártság. Ha részvényes lennék, természetesen felállva tapsolnék! :)

Abu ekézése divat lett itt... Nem egy olyan júzer van, akit már számtalanszor a földbe döngölt, de azért csak kezdik újra és újra, sokszor értékelhetetlen stílusban, a semmibe kapaszkodva. Érezhetően jobban szimpatizál az AMD-vel ez tény, de egy olyan valakinek akinek a technológiai újítások ilyen sokat jelentenek, érthető is az AMD szimpátia az NV-vel szemben.

Most ez a 980Ti mizéria is... Írta volna meg, hogy jön, majd, ha többet mondhatunk, akkor mondunk többet? :)

www.smart-bus.hu

(#11682) #85552128 válasza -Solt- (#11681) üzenetére


#85552128
törölt tag

"Most ez a 980Ti mizéria is... Írta volna meg, hogy jön, majd, ha többet mondhatunk, akkor mondunk többet? "

Vannak képek is róla és várható specifikáció amelyet más "komoly" oldalak is lehoztak.
Ha egy elméletben létező, nem hivatalos, sehol máshol meg nem írt AMD driver újításról (nulla konkrétummal) lehet oldalas cikket írni szerintem a 980Ti sem lenne annyira vállalhatatlan - és sokan ezt sérelmezik. A GW sérelmező cikkekre viszont jut idő...
Kb. annyi értelme van mindkettőnek, jöhetett volna később egy konkrétumokkal alátámasztott pl. "Megérkezett a Catalyst 15.7 csodadriver" hír később amikor ténylegesen megjelenik.

[ Szerkesztve ]

(#11683) TESCO-Zsömle válasza -Solt- (#11681) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Írta volna meg, hogy jön, majd, ha többet mondhatunk, akkor mondunk többet?

Fórumban megírta, de egyesek nem fogják fel, hogy partnerként a PH-t kötik a szabályok, míg függetlenként bármilyen unofficial sz*rt le lehet hozni bármikor, viszont nem tudhatod melyik a valid és melyik nem.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#11684) Asbee válasza -Solt- (#11681) üzenetére


Asbee
veterán

NV-nél sajnos nagyobb az elégedettség azért néznek el jobban dolgokat. A sok kicsi meg sokszor fel lett nagyolva. Ilyen ez az AMD driver dolog, valakinél bármi gond van az azonnal driver szar. Aminek biztos voltak előzményei, hogy ilyen kép alakult ki, de sok a felnagyolás.

Ez csak egy 24-es FHD az is apóról. A zártság nem jó viszont én nem cserélek most egy ideig és olyan játékélményt nyújt, hogy csak kapkodom a szememet egy 60Hz-es Dell után.

Azért erről Abu is tehet valljuk be. Mert szakmailag nincsen megkérdőjelezve még csak fel sem merül ez, de az elfogultságát elég durván kimutatja már ami még azt mondom nem is baj, mert nem trollkodásban, beszólogatásban nyilvánul meg mint pár embernél. Viszont sokszor olyan kínos magyarázkodásokba, téma váltásokba megy ezért bele, ami miatt kapja. Viszont le a kalappal ahogy kezeli a helyzetet!

Az a 980ti dolog szerintem sem komoly, bár ha nagyon akarnák kicsit terelve, burkoltan meg lehetne oldani. Persze kérdés akkor dologról van-e szó ami megéri ezt a kockázatot...

[ Szerkesztve ]

(#11685) Televan74 válasza #85552128 (#11678) üzenetére


Televan74
nagyúr

Sokan azért váltanak NV -re ,mert a nagyobb tömeg jelenleg ott van.Sajnos az embereknél is létezik a csorda szellem.Bár én mindig azt a gyártót védem,akinek a terméke a gépembe van. :)

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#11686) schawo válasza TESCO-Zsömle (#11674) üzenetére


schawo
titán

Azt összeesküvés része az, hogy valaki azt képzeli, hogy ez szándékos, aljas céllal történik.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11687) Anubris válasza Televan74 (#11685) üzenetére


Anubris
őstag

Ha a nem rég készült szavazást veszed alapul akkor ezen a fórumon az AMD tulajok vannak nagyobb számban.
De ha mégis így lenne ,akkor ennyi erővel, mások meg azért vesznek AMD-t mert úgy gondolják ők egy szűkebb szakmailag magasabb szinttel rendelkező körhöz tartoznak, míg az átlag buta hozzá nem értő felhasználók veszik az Nv termékeket.

Oly felesleges ilyeneken vitázni, mindig fog magának találni mindkét oldal olyan érveket amiatt azt hihetik, hogy ő nekik van igazuk, ő a jobbak.

(#11688) Televan74 válasza Anubris (#11687) üzenetére


Televan74
nagyúr

Elnézést,de nagyon nem szeretem a szemellenzős fanokat.Egyik oldalon sem.De az egy találgatós topik és lassan kezd AMD vs NV topikba átmenni,abba is hagyom az offot. :N

On: Kíváncsi leszek mit tudnak majd felmutatni a 380X -k a 290X ellenében. :U

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#11689) gbors válasza Menthirist (#11679) üzenetére


gbors
nagyúr

különösen kiemelve a hűvös és keveset fogyasztó jelzőt, ami bámulatos milyen gyorsan "igény" lett a 900-as széria megjelenésével, előtte, amíg nem volt ekkora különbség a fogyasztásban (vagy amikor az nv fogyasztott szarabbul), messze nem volt ilyen fontos.

Ne viccelj, ez marhára nem igaz. Ez nincs meg? :) Ha az 5870-et úgy lehetett volna húzni, mint most a 980-at, akkor ugyanez lett volna akkor is. Ahogy a Kepler generációnál is volt.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#11690) Menthirist válasza gbors (#11689) üzenetére


Menthirist
veterán

Nem igazán értem szerintem mire gondolsz. A 700-asok nem fogyasztottak lényegesen kevesebbet mint a 7000-resek és a 290X, nem is volt ez téma. Amint viszont kijött a 970 és a 980, hirtelen (mármint tényleg hirtelen) már minden radeon kályha, 500 wattot eszik, hangos és hasonló. Miközben azért a Titan X is szeret melegedni és befalni bőven áramból. Persze gyorsnak gyors, gyors lesz az új radeon is várhatóan nem különösebben más fogyasztással mint a Titan X, de a mondandóm lényege az lett volna hogy sokakat hidegen hagyott a fogyasztás és a hőmérséklet még a 780/780 Ti időkben is, ami meg nem volt olyan rég.

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#11691) schawo válasza Menthirist (#11690) üzenetére


schawo
titán

A Titan X majdnem dupla teljesítmény mellett fogyaszt és fűt majdnem annyit, mint egy 290X. Hogy lehet ezt összehasonlítani? :F

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11692) TESCO-Zsömle válasza schawo (#11686) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

A szándékos része mondjuk még igaz is, de semmi aljasság nincs a háttérben, ez csupán üzlet. Mindkét fél úgy nyomul, ahogy tud.

Külföldi fórumokon több helyen olyan véleményeket is olvasni, hogy az AMD fogja vissza a piac fejlődését. Én meg vakargatom a fejemet, hogy ezt mi alapján sikerült kigondolni... Itt legalább tudják a "zöldek", hogy ez pont fordítva van, még ha az AMD fejlesztéseit fölöslegesen jövőbemutatónak is látják.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#11693) gbors válasza Menthirist (#11690) üzenetére


gbors
nagyúr

De, a 600-as / 700-as kártyák többsége jóval kevesebbet evett, mint a HD7000 / R9-2xx széria, csak nem mind. A 780Ti tényleg annyit zabál, mint a 290X, viszont a 780 jóval kevesebbet. A 770 / 280X megintcsak kb. egál, a 680 / 7970 (nem GHz) az előbbi előnyét hozza. Aztán ahogy mész lejjebb, ott már marad az nVidia-előny. A 680-nál téma is volt a tuning meg a fogyasztás / hűtés (na meg ugye jött a 690), a 780Ti-nél pont ezért kevésbé.
A 390X-et felesleges behozni ebbe a sztoriba, mert nem tudjuk, mennyit eszik. Továbbra is fenntartom, hogy azonos teljesítmény mellett jóval többet fog, mint a Titan X - de ez csak egy parametrikus vélemény :)

(#11692) TESCO-Zsömle: gondolom, arra alapozzák, hogy a draw-call intenzív esetekben Mantle renderer híján pocsékul mennek a Radeonok.

[ Szerkesztve ]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#11694) Bici válasza schawo (#11691) üzenetére


Bici
félisten

A a dupla teljesítmény nem túlzás egy "kicsit"? [link]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#11695) schawo válasza Bici (#11694) üzenetére


schawo
titán

De bőven.

Ettől még nem összemérhető egy 35%-akármennyire nagy különbséggel erősebb kártya a másikkal, főleg ha még így is kicsit kevesebbet fogyaszt/fűt.

Itt az összemérhetőség volt a lényeg, a túlzás csak kiemelni akarta a lényeget, de lehet, hogy túllőttem a célon.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11696) -Solt- válasza #85552128 (#11678) üzenetére


-Solt-
veterán

Ilyet én is tudok mondani... a teljes RGB támogatás vajon mióta hiányzik az NV driverből? Sokaknak ez biztos nem gond a TN panel előtt, de én konkrétan egy kalibrálást buktam vele, tehát nem csak kellemetlenség, hanem anyagi kár ért miatta... Ezen kívül a zsír új 780 fél évig szívatott azzal, hogy DP kábel használata esetén hidegen nem volt hajlandó elindulni a monitor... áramtalanítani kellett az egész gépet, és csak utána adott képet. Aztán ki tudja melyik driver megoldotta... egyszer csak azt vettem észre, most már jó.

Ilyen példákat pro és kontra reggelig lehetne sorolni, de ezek még mindig nem indokolják, hogy az egyiket vagy a másikat felül értékeljük, illetve, hogy a másikról kijelentsük, hogy szar. Főleg annak fényében,

A grafikai hibák jelensége megint több napos vitatéma lehetne, ezért bele sem kezdek itt. A BS valószínűleg hardver hiba, ami ennél a szériánál sajnos bizony nem ritka, ez tény, viszont ez garanciában orvosolható. Ez ugye elég sűrűn hangsúlyozva van, de az már elfelejtődik, hogy például a 6950-ből simán lehetett teljes értékű 6970-t varázsolni, és így az ember jóval olcsóbban jutott az aktuális 1 GPU-s csúcshoz.

Mint ahogy elfelejtődik sokaknál, hogy az 580 milyen kazán volt... akkor az nem volt gond, most hirtelen a maxvell megjelenésével már ciki lett a nagyobb fogyasztás meg a magasabb hőmérséklet. Mint ahogy anno ciki volt, hogy az AMD havonta (NV több havonta) adott ki drivert... akkor ugye az ment, hogy azért, mert olyan szarok. Most, hogy az NV is szinte havonta jön driverekkel, ez a menő, mert hát így kell ezt... természetesen nem azért mert szarok, hanem mert kellenek az új játékokhoz. :)

Ha már a drivereknél tartunk. Nem tudom az NV mit bűvészkedik a háttérben a több FPS érdekében, de a 780-m az ETS2-ben több FPS-t hozott mint a 290X. Ez szép és jó, csak amíg a 780 kb 60%-s GPU kihasználtság felett nem bírta a forgó mozgás esetén tartani a fix 60 FPS-t, (fordultál, beesett 55-re, majd 1 másodperc után visszaállt) addig a 290X 90% feletti kihasználtság esetén is stabilan tartja, bárhogy rángatom a fejem (trackir), vagy forgatom az egeret!

Szóval megint ott tartunk, hogy lényegi különbség nincs... egyik ebben jobb, a másik abban, egyik itt szar, a másik ott, és egyáltalán semmi nem indokolja az "NV-t vegyél az a biztos" mentalitást...

(#11684) Asbee: Igen, én is úgy látom, hogy az NV oldalán nagyobb az elégedettség, csak azt nem értem a saját tapasztalataim alapján, hogy miért! :) Bárhogy is van, ezzel nagyon-nagyon nehéz lesz bármit is kezdenie az AMD-nek, főleg, ha kitalálják, hogy nem akarnak többet olcsók lenni...

Na a DELL... én nagyot csalódtam bennük is, de ez most nem ide tartozik! :) Privátban leírhatnád, ha van kedved, hogy mi az ami annyira tetszik abban a gsync-s monitorban.

[ Szerkesztve ]

www.smart-bus.hu

(#11697) -Solt- válasza -Solt- (#11696) üzenetére


-Solt-
veterán

Ahhh, lejárt a szerkesztési idő... a Főleg annak fényében, benne maradt, ne keresd értelmét. :)

www.smart-bus.hu

(#11698) #85552128 válasza -Solt- (#11696) üzenetére


#85552128
törölt tag

Az RGB támogatás külső programmal megoldható volt a kezdetektől és nem akadályoz a használatban az, hogy kopottak a színek, de a Zerocore, blackscreen és grafikai hibák igen előbbire pedig SEMMILYEN mód nincs kikapcsolni.
A blackscreen nem hardverhiba, driver és bios hiba, ami a memóriaórajellel és időzítésekkel függ össze.

"Mint ahogy elfelejtődik sokaknál, hogy az 580 milyen kazán volt..."

Nem felejti el senki sem, rá is gyúrtak mert azóta viszont rendre jobb az nV fogyasztás/teljesítmény mutatója. És a 290X sem lenne kazánozva ha megfelelő hűtést raktak volna rá...

"Mint ahogy anno ciki volt, hogy az AMD havonta (NV több havonta) adott ki drivert... akkor ugye az ment, hogy azért, mert olyan szarok."

Nem volt ciki, az a ciki, hogy most akkor sem adnak ki amikor kéne, az nV driverek pedig leginkább az SLI miatt jönnek.

[ Szerkesztve ]

(#11699) -Solt- válasza #85552128 (#11698) üzenetére


-Solt-
veterán

Ja, ha így állunk hozzá... :) A Zerocore sem akadályoz, ha kikapcsolod a hibernálást, alvó módot...

A BS-be belefutottam én is, nálam a EZ okozza, de még nem jöttem rá, hogy ez az app mihez kell. Azt mondják a TrueAudio-hoz köthető, de hogy ez most szoftveres vagy hardveres gond, egyelőre nem tudom. Szerintem nem kizárt, hogy hardveres...

A grafikai hibák esetében én egyetlen olyan játékot tudok csak, amin idővel nem oldódtak meg a gondok... hogy eleinte miért jellemző főleg az AMD-re a grafikai hiba játékokban, az megint külön parázs vitatéma lehetne. :)

www.smart-bus.hu

(#11700) #85552128 válasza -Solt- (#11699) üzenetére


#85552128
törölt tag

Nem, úgy állunk hozzá hogy egy 4 éve meglévő defektet nem hasonlítunk össze egy részben hiányzó funkcióhoz ami mellékesen kezdetektől orvosolható - és egyébként hónapok óta driverből is elérhető - míg a ZeroCore sem akkor sem pedig most nem működik tökéletesen.

"A Zerocore sem akadályoz, ha kikapcsolod a hibernálást, alvó módot..."

Értem, tehát akkor a 4 éve működő és akkoriban hypeolt "óriási innovációként" bemutatott funkció csak úgy "működik" ha foggal körömmel megakadályozod, hogy működésbe lépjen mert nem tudják mi a baja. Azt hiszem el is mondtad a lényeget...

"hogy eleinte miért jellemző főleg az AMD-re a grafikai hiba játékokban, az megint külön parázs vitatéma lehetne. "

Mi is? GTA V nV és AMD játék is 1.5 hónapja nem tudják mi a baja az MSAA-nak a GCN 1.0-s kártyákon szóval ja "eleinte".
Grafikai hibáknál egyébként nem erre gondoltam, hanem az R200-as széria tele van olyan kártyával ami nem bírja az OC-t és emiatt hibáznak.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.