Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-08-30 10:47:05

LOGOUT.hu

A legtöbb kérdésre (igen, talán arra is amit éppen feltenni készülsz) már jó eséllyel megtalálható a válasz valahol a topikban. Mielőtt írnál, lapozz vagy tekerj kicsit visszább, és/vagy használd bátran a keresőt a kérdésed kulcsszavaival!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11701) gbors válasza -Solt- (#11696) üzenetére


gbors
nagyúr

Mint ahogy anno ciki volt, hogy az AMD havonta (NV több havonta) adott ki drivert... akkor ugye az ment, hogy azért, mert olyan szarok.

Az idő torzító hatása :) Az AMD-nél azért volt ciki a havi driver, mert így sem bírtak launch környékére driver támogatást adni az új játékokhoz - volt olyan, hogy 1.5 hónapot kellett várni. Ne csodálkozz, hogy röhögött rajtuk mindenki...

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#11702) TESCO-Zsömle válasza -Solt- (#11699) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

hogy eleinte miért jellemző főleg az AMD-re a grafikai hiba játékokban, az megint külön parázs vitatéma lehetne.

Mert szar. Nincs ezen mit vitatkozni. :DDD

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#11703) Laja333 válasza #85552128 (#11700) üzenetére


Laja333
őstag

A Zerocore is egy elég elszigetelt hiba. Kevés embernél jön csak elő, és rendre ugyan az a GPU más gépben nem okoz problémát. Inkább kompatibilitási hiba, mint hardver, és nem is biztos, hogy az AMD sara.
Nálam is tökéletesen működik, pedig elég gyakran megy el 10 perc után a képernyő.

(#11704) #85552128 válasza Laja333 (#11703) üzenetére


#85552128
törölt tag

HDMI és DP-n nincs ZeroCore (és pont ezért nem értem mi értelme az egésznek), DVI-vel illetve átalakítókkal igen ezért lett mostanra kevesebb report, bár még most is rengeteg topic/hsz van miatta... De semmi gond nem lenne ha legalább egy on/off kapcsolót méltóztatnának a driverbe rakni ha már javítani nem tudják (bár valószínűleg azért mert a driveres szolgáltatás elvileg fixálva lett és magában a vBIOS kódban van a baj).

[ Szerkesztve ]

(#11705) -Solt- válasza #85552128 (#11700) üzenetére


-Solt-
veterán

Ez most megint olyan kérdés, hogy honnan nézem. A Zerocore engem nem érint, én alapból kikapcsolok minden ilyen energiagazdálkodás funkciót... pont annyiból tart, mint külsős megoldást keresni az RGB nyűgre, amire hiába van már megoldás fél éve, akkor is buktam rajta egy kalibrálás árát.

Biztos nem vagyunk egyidősek, így a hozzáállásunk is más ezekhez a kérdésekhez, de az, hogy 1.5 hónapja nem működik valami tökéletesen egy játékban, az nekem nem probléma... Nekem az a probléma, amikor befejezik egy játék fejlesztését, és benne marad olyan hiba, ami egyértelműen a gyártó sara, és mégis az AMD-re van kenve.

Az, hogy az R200 nem bírja az OC-t, megint egy olyan dolog ami nézőpont kérdése... van amelyik bírja, van amelyik nem. Az tény, hogy az NV kártyák erősebbek ebben, és azt sem értem, hogy ezt ellensúlyozandó az AMD miért nem állt elő olyan húzással ami a 6950@70 volt...

www.smart-bus.hu

(#11706) schawo válasza #85552128 (#11700) üzenetére


schawo
titán

A probléma szerencsére a múlté. December óta teljes 8 biten működnek az nv kártyák is. Addig nem is voltam hajlandó nv-t venni, amíg ilyen bugot ki nem javítottak.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11707) #85552128 válasza -Solt- (#11705) üzenetére


#85552128
törölt tag

Az RGB "nyűgöt" egy kicsit eltúlozod, arra ugyanis volt/van megoldás míg a ZeroCore-ra nincs - ha legalább lenne valami unofficial hack akkor engem sem érdekelne - függetlenül attól, hogy használod e vagy sem.

Az, hogy te pont amiatt buktál egy kalibrálást egyéni problem (bár nem tudom konkrétan mi volt a gond)... Én is sokszor kényszerültem ZC miatt újraindítani a gépet mégsem hozom fel érvnek.

"hogy 1.5 hónapja nem működik valami tökéletesen egy játékban, az nekem nem probléma..."

Nekem sem, csak szemléltettem hogyan működik az AMD terméktámogatása ha még a csúnya nV sem szabotálja akkor is vannak gondok, a pocsék CF-et meg sem említeném vagy azt, hogy a 4 éves HD4-es sorozat hogy lett jó pár problémával átvágva "legacy" supportba...

Az R200 OC-t a "gyári" OC-ra értettem amivel a HD7-eseket felturbózták, sokan még azt az "alap" órajelet sem bírják, pl. BF4/DA:I fórumokon javasolták, hogy downclockolni kell a GPU-t mert másképp crashel más játékban meg hibázik...

[ Szerkesztve ]

(#11708) -Solt- válasza #85552128 (#11707) üzenetére


-Solt-
veterán

Eltúlzom? :) Kalibráltathattam újra a monitort... fel sem merült benne, hogy egy ennyire alap dolog szépen sunyiban el van kussolva! :)

Most ezt a ZeroCore dolgot nem vágom... emlékeim szerint a fórumon azt írták, hogy ha kikapcsolod az alvó módot, hibernálást, monitor kikapcsolás időzítését, akkor nem jön elő. Elég sokáig volt 7970-m, semmi ilyen gondom nem volt vele.

Ha valami nem bírja a gyári órajelet, vissza kell vinni, ennyi.

www.smart-bus.hu

(#11709) #85552128 válasza -Solt- (#11708) üzenetére


#85552128
törölt tag

Mondjuk lehet meg kellett volna kérdezniük milyen kártyát használsz mikor kalibráltattad, egyébként nincs elkussolva sehol nincs az reklámozva, hogy xy kártyájukon az RGB 0-255 tartományt támogatja a HDMI/DP output...

Az nem megoldás, hogy kikapcsolod a monitorod + ha "lezárod" a gépet akkor ezt nem tudod megakadályozni mert Win 8-on kikapcsolja a monitort 1 perc után...

A másik dolog, hogy ha tömörítek/töltök/háttérben csinálok valamit a gépen minek menjen feleslegesen a monitor ? Én nem kérek mást csak hogy a kártya egyik sztárolt funkciója működjön...

[ Szerkesztve ]

(#11710) schawo válasza -Solt- (#11708) üzenetére


schawo
titán

Ha a 7970-en kalibrálva volt, akkor nem kellett volna újrakalibráltatni, elég lett volna elővenni azt a kalibrációt, már nincs számottevő különbség a két márka között. Régen is csak a szűkített dinamika miatt volt.

(#11709) Szaby59
Évekig volt amd-m sosem volt vele gondolom 7970GE-n sem.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11711) -Solt- válasza #85552128 (#11709) üzenetére


-Solt-
veterán

Megkérdezték, meg is mondtam... annyi történt, hogy nem értettük miért szar a kontraszt arány... amikor megjött a magic driver, akkor már értettem. Fel sem merült bennem, hogy ennyire alap dolog nem alapértelmezett. Lehet, hogy ez neked nem zavaró, de nekem az volt, és nem csak a kidobott ezrek miatt, hanem a macera miatt... szétszedni, odavinni, idő, stb...

Látod megint ott vagyunk, hogy egyiken ez szar, a másikon az, a kérdés csak az, kinek mi a zavaróbb, kit milyen hiba érint személyesen.

Nálam működött a kártya sztárolt funkciója... :)

Ja és most derült ki, hogy nálam hardver hiba a BS... a TrueAuido driver felrakása után jön a BS, ami azért van, mert a gyári órajelet így már nem bírja az a blokk, ergo mehet is vissza garanciába.

(#11710) schawo: A GTX780-hoz kellet kétszer kalibráltatnom, mert amikor kijött a teljes RGB támogatás, teljesen mások lettek a színek...

[ Szerkesztve ]

www.smart-bus.hu

(#11712) #85552128 válasza -Solt- (#11711) üzenetére


#85552128
törölt tag

"Látod megint ott vagyunk, hogy egyiken ez szar, a másikon az, a kérdés csak az, kinek mi a zavaróbb, kit milyen hiba érint személyesen."

A driver előtt is volt egy egykattintós program ami bekapcsolta szóval különbség, hogy van e megoldás egy olyan dologra ami sehol nem is szerepel a specifikációkban vagy egyáltalán nincs egy olyanra ami viszont igen...

"Nálam működött a kártya sztárolt funkciója... :)"

Az előbb írtam, hogy HDMI/DP-n nem megy, tehát nálad be sem kapcsol az a funkció...

[ Szerkesztve ]

(#11713) schawo válasza -Solt- (#11711) üzenetére


schawo
titán

Ezt én értem. Azért is mondtam, hogyha esetleg megvolt a 7970-es kalibráció a monitorhoz, akkor azt felhasználhattad volna a full rgb nv-hez is.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11714) -Solt- válasza schawo (#11713) üzenetére


-Solt-
veterán

Legalább három témában beszélgetek most, kicsit kezdek szétesni! :))

A lényeg, hogy nem volt meg, mert a 7970 még az U2311H-val volt párban... aztán ment a 7970, jött a GTX780, majd bedöglött az U2311H, és jött az U2414H.

www.smart-bus.hu

(#11715) -Solt- válasza #85552128 (#11712) üzenetére


-Solt-
veterán

A 7970 idejében DVI kábelt használtam... ;)

www.smart-bus.hu

(#11716) schawo válasza -Solt- (#11714) üzenetére


schawo
titán

Oké, minden tiszta. Hát, igen, én ezért is nem vettem zöldet korábban.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11717) #45185024


#45185024
törölt tag

Én is leírom a véleményem.
Szerintem a 380x ben a 285 ben kipróbált törlési eljárás és a tömörítési eljárás benne lesz 1.2 CGN el. Amit 4 Gigán kiadnak a 970 ek ellen de szerintem lesz neki 8 Gigás változata is,. a 390-eket kiadják 1.3 CGN el a 980-ak ellen és a 390x az egy az egyben megy a 980 TI ellen azzal közel azonos árban. Így nincs akkora szakadék.

(#11718) #85552128 válasza #45185024 (#11717) üzenetére


#85552128
törölt tag

A 285 tömörítési eljárása aka "Delta Color Compression" a Maxwellben is benne van (nem pont az, de hasonló elven működik) leginkább sávszélt lehet vele spórolni és így kisebb memóriabusszal is jó teljesítmény érhető el. Az említett törlési eljárás egyelőre csak készülőben van. GCN 1.3 nem lesz, 1.2 a Fiji is (390/X vagy akármi legyen a neve).

[ Szerkesztve ]

(#11719) Malibutomi válasza #45185024 (#11717) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Ha a 380x-be beraknak valamit a 285-bol az a tesselacio javitasa kellene legyen, de nem hiszem hogy bekerul.

Amugy mar szinte biztis hogy a Fiji valami mas neven jon, a 390/x lesz az atdolgozott 290x, a 380/x a fullos tonga, es igy lefele.

(#11720) #45185024


#45185024
törölt tag

Na de figyeljetek az nem úgy van hogy ez az említett "Delta Color Compression" meg a törlési eljárás az maga a 1.2 GCN része ? Tehát amiben 1.2 GCN lesz abban mindenbe benne lesz én ezt így értelmezem.

(#11721) #85552128 válasza #45185024 (#11720) üzenetére


#85552128
törölt tag

A DCC igen - Tongával (1.2) debütált AMD-éknél. A törlési eljárás meg kicsit bonyolultabb ennél és driverből kellene megoldani, ha 1.2-n megoldható akkor 1.0-1-en is működnie kellene persze ha tényleg hibamentesen működik és engedélyezik...

[ Szerkesztve ]

(#11722) Malibutomi válasza #45185024 (#11720) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Ez lehet, de arra semmi biztositek nincs, hogy a hawaii rancfelvarrasba bekerulnek ezek az ujitasok...bar en remelem, de nem tudom lehetseges-e, illetve megeri-e.

(#11723) Geresics válasza Malibutomi (#11722) üzenetére


Geresics
addikt

én jelen pillanatban már ott tartok, hogy csak adjanak ki egy VGA-t, ami kevesebb, mint 60eFt, és jobban fusson rajta FullHD-ben a GTAV, mint a GTX960-on! :O
(Tudom, arra ott az R9 280, de nem akarok egy 3 éves technológiát megvenni...)

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#11724) Malibutomi válasza Geresics (#11723) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

R9-285 67.000Ft :)
Ha kijon az uj generacio, es a fullos tonga lesz benne, az nem hiszem hogy 60alatt lesz, de ez becsuszhat 60-ala siman. Bar az inkabb egalban van a 960-al szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#11725) Geresics válasza Malibutomi (#11724) üzenetére


Geresics
addikt

az a baj, hogy ez is "csak" 2GB VRAM-mal rendelkezik, márpedig a GTAV (és gondolom rövidesen kb minden játék) esetében a 2GB 1920x1080 felbontáshoz már kevés. Egyebek mellett ezért nem vettem 960-at...

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#11726) Z10N


Z10N
veterán

Volt-e mar?

R9 M370X confirmed: Cape Verde XT

FIJI CHIP: collage & estimation

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#11727) Menthirist


Menthirist
veterán

Már nagyon biztosnak tűnik, hogy a 390X-ek is csak 290X-ek maradnak:
[link]
Ez viszonylag biztosnak tűnik, lévén azt írják az asus oldaláról vannak a számozások.

És úgy olvasom hogy maradnak 1.1-en is. Tehát nem 1.2-re frissített 2816 magos cuccok, hanem sima Hawaii-k (a 280-asok költöznek tonga-ra).

Ha ez igaz, akkor már tényleg kevés esély van hogy vegyek valamit a 300-as szériából (tonga-ra frissített 290X-ek még talán érdekeltek volna), max ha a fiji mégis viszonylag elfogadható áron indul.

Viszont akkor mi a fene tartott nekik ennyi ideig? Miért tolták el ennyivel a bemutatást és kiadást?

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#11728) snecy20 válasza Geresics (#11725) üzenetére


snecy20
veterán

Idén nyártól ha valaki a gépébe VGA-t szán, akkor ott már csak 4GB vagy afelett gondolkozhat. :)

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#11729) Malibutomi válasza Geresics (#11725) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Az igaz, az ujak kozott lesz belole fullos ess 4gb chip, csak sajna nem 60k lesz szerintem.

(#11730) Malibutomi válasza Menthirist (#11727) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Szerintem a 20 (14nm)-re keszultek, csak aztan a 20nm kiesett, ugyhogy ez ilyen frissites hogy valami legyen.
Valahol volt is egy cikk, hogy mar eleg elorehaladott allapotban lottek le ha jol remlik. Majd megprobalom elokeresni.

(#11731) CsonkaImo válasza Menthirist (#11727) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Nem tudom, mennyire lehet erre a hivatkozásra alapozni. Ha tényleg minden így van, akkor csak szimplán azért halogatták a megjelenés, mert a Fiji nem volt kész. Ott ugye a HBM. A többi meg csak átnevezés, ami "senkit" sem érdekel. Amennyiben ez az ütemterv, a teljes 3xx széria kimarad nekem is. Fiji-t is kihagyom 300k körüli áron.

(#11730) Malibutomi: Ez szomorú, mert akkor csak pénzkidobás volt.

[ Szerkesztve ]

(#11732) TESCO-Zsömle válasza Geresics (#11725) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Nem... A baj az ,hogy neked is gyorsabb legyen, újabb legyen, jobb legyen és még kevesebbe is kerüljön frissen, mint az öreg most...

(#11727) Menthirist: Nem lenne nagy meglepetés, tavaly is csak a legfelső szegmenst frissítették.

Viszont akkor a Fiji mi lesz?

(#11731) CsonkaImo: Érdekes, hogy mikor az nVidia tolta az átnevezősdit, akkor minden negatív vélemény ellenére vitték, mint a cukrot...

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#11733) Menthirist


Menthirist
veterán

Nekem azért meglepetés, mert én reméltem hogy azért a csúszás, hogy 1.2-re húzzák a 290-eket is (főként a tesszelálás és a preemption miatt). Amivel ugye pont egy belépő vr-os kártyát kaphatnánk (azaz hát nem belépő, hanem az ajánlott kategória, de értitek), illetve akkor lenne marketing muníció is benne a 980-nal szemben (ha feltételezzük hogy az emelt órajel és az 1.2-esítéstől nyert teljesítménnyel alulról meg tudta volna közelíteni a 980-at)

így viszont ha a 390X egyenlő lesz egy emelt órajelű 290X-el, egyrészt nem adhatják túl drágán (ergo nagy lesz a hézag a 390X és a Fiji között árban), másrészt nem lesz értelme bármit is vennem a 300-asokból (ha a fiji tényleg ennyire drága lesz, akkor max 290X crossfire jöhet szóba mint frissítés.

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#11734) Malibutomi válasza CsonkaImo (#11731) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

A HBM felfutasra biztos kellett varni.

A tobbit meg....megtudjuk 1-2 het mulva.
En csak tippelek, de pl. meg novemberben azt nyilatkozta Su hogy fontos nekik a 20nm, aztan tavaszra kiderult hogy nem valami jo az a node.
Hat a nagy elorelepes mindenkepp a 14nm lesz. Kerdes az mikor indul, alaphangon meg vagy egy ev biztos.

(#11735) Malibutomi válasza Menthirist (#11733) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Azert varjuk meg a vegleges hireket. Az egyetlen leak ami kijott az alapjan majd 15%-al gyorsabb az az emelt orajelu hawaii. Kerdes mennyire igaz a leak.

Masreszrol a hawaii megjelenesekor sem volt nagy rancfelvarras a 7970/280x-en. Csak azert a legtobb chip mar eleg regi a sorozatban. A fullos tonga meg erdekes lehet, az ujabb, es fullosban gyorsabb is lesz rendesen mint a 280x volt.

(#11736) Drizzt válasza TESCO-Zsömle (#11732) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Ha olcsobb lesz, mint az eddigiek, akkor vihetik ezt is, mint a cukrot. De legvaloszinubbnek az tunik, hogy mindegyik picit gyorsabb lesz picit mint a 2xx megfeleloje, hasonlo aron. Habar akar meg igy is vihetik.

I am having fun staying poor.

(#11737) TESCO-Zsömle válasza Drizzt (#11736) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

A 2xx-eket se vitték a negyedéves részesedések alapján, miért pont ezt vinnék?

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#11738) CsonkaImo válasza TESCO-Zsömle (#11732) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Megtehetném én is, hogy váltok. De nem vagyok híve a felesleges pénzköltésnek, legyen szó Radeon-ról vagy Geforce-ról.

(#11739) gbors válasza Menthirist (#11727) üzenetére


gbors
nagyúr

Viszont akkor mi a fene tartott nekik ennyi ideig? Miért tolták el ennyivel a bemutatást és kiadást?

Nyakon vágta őket az igazgatótanács, hogy egyszerre jöjjön a teljes line-up. Gondolom, a Fiji farvizén akarják felfuttatni a többi kártyát is. Van ebben is logika - az viszont aggasztó, hogy míg high-endben az nVidia rettentően teper (ie. arra számolnak, hogy komoly konkurenciát kapnak), midrange-ben hatalmas a kuss...

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#11740) Abu85 válasza Menthirist (#11727) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Mert egy rakás pénzt öltek szoftverfejlesztésbe és az E3-on erről végre beszélhetnek. Kint lesznek a játékfejlesztői partnerek, az Oculus, illetve csinálnak ennek az egésznek egy önálló PC Gaming showt.

Lesz pár új hardver, és lehet hogy sokan erre figyelnek, de ezek lesznek a legkisebb dolgok. ;]
Igazából két éve annyira bejött a szoftveres irány, hogy még jobban ráfeküdtek a fejlesztők egyéni gondjainak célirányos megoldására. Egyszerűen megvan az a rés, amivel a Khronos és a Microsoft sem foglalkozik, és a top fejlesztőket zavarja, ha az ötleteiket a szabványalkotók nem veszik számításba. Az a célja az AMD-nek, hogy az iparági partnereik akkor is lefejlesszenek valamit, ha szabványos keretek között még nincs rá lehetőség. Ez szerintük felgyorsítja a fejlődést.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#11741) CsonkaImo válasza Abu85 (#11740) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Akkor ezek a szoftverfejlesztések kihasználhatók lesznek a jelenlegi szérián is?

(#11742) Menthirist válasza Abu85 (#11740) üzenetére


Menthirist
veterán

ha két éve annyira bejött ez az irány, miért nem látni csak további csökkenést? Én örülnék a legjobban ha az amd végre talpra állna egy kicsit, de jelenleg ennek még nem látom nyomait.

Az a gond hogy ha a fenti pletyka igaz, és a 290X-ek tényleg nem 1.2-re épülnek majd, akkor gyakorlatilag vr-ra (amit te is nagyon kiemeltél hogy elég fontos a preemption) csak a fiji marad. Az meg olyan áron nem fog tudni akkora mennyiségben fogyni, hogy kihúzza az amd-t a gödörből.

nagyon remélem hogy ez a liquidvr azért teret kap és a fejlesztők be is fogják építeni (nem hagyják magukat kikosarazni más, limitálóbb szerződéssel), és akkor lenne értelme a dual gpu-nak is normálisan. Mert most azért amennyire tudom, eléggé függ a támogatás attól hogy van-e profil vagy nincs.

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#11743) Abu85 válasza CsonkaImo (#11741) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Valamelyik funkció igen, valamelyik nem. Itt már nem egy általános probléma megoldásáról van szó, mint mondjuk a Mantle esetében, hogy nagy az overhead és azon jó lenne csökkenteni. Az nagyban egy szoftveres probléma szoftveres megoldással.
A cél most olyan Mantle verziók készítése a fejlesztőknek, amelyek célirányos problémára reagálnak. Például lehetővé tenni a pixel shader lépcsőnek az LDS ma még elzárt területeihez való hozzáférést. Egyetlen API sem reagál erre, mert bonyolult a probléma, de a konzolon egy vezető irány lesz, amivel extra effekteket terveznek a fejlesztők.
Az is fontos lesz, hogy az AMD még több szabadságot ad a fejlesztőknek. Ha egyetlen API sem jó, még az új Mantle verziók sem, akkor megengedik, hogy a programozó saját grafikus API-t írjon.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#11744) Malibutomi válasza Abu85 (#11740) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Ez jol hangzik, de azert a hardvereladasokbol elnek meg, nem lenne rossz ha azt nyomnak.

(#11745) CsonkaImo válasza Malibutomi (#11744) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Igen, de a hardvert ki is kell használni.

(#11746) Malibutomi válasza CsonkaImo (#11745) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Sajnos ugy nez ki ebben az iparagban kifizetodobb lenne ha ezt a fejlesztesi penzt inkabb a jatekfejlesztok zsebebe csusztatnak, es meg van oldva a dolog. :)

(#11747) Abu85 válasza Menthirist (#11742) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az érdeklődés megmaradt az AMD API-jai iránt, csak már nem olyan formában, mint régen. Az overhead problémát megoldja a DX12 és a Vulkan is, és az AMD is azt mondja, hogy ha csak olyan problémád van, amit a szabvány megold, akkor azt kell használni. De ez nem jelenti azt, hogy az iparágon belül nincs olyan gond, amire szabványos megoldás nem létezik. Például tök jó lenne, ha a DX12 és a Vulkan képes lenne az aktuális fejpozíciót kiolvasni a VR csomagból, de nem képes, és az MS-t, illetve a Khronost nem különösebben érdekli ez a hiányosság. Ez rögtön egy olyan probléma, amire ma csak az AMD tud megoldást kínálni, míg a többiek eredménye attól függ, hogy a Khronos és az MS mikor hajlandó elfogadni, hogy a VR élmény jobb, ha a fejpozíció 10 ms-mal frissebb.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#11748) #85552128 válasza Malibutomi (#11746) üzenetére


#85552128
törölt tag

Vagy esetleg nem csak a fejlesztő seggét kéne nyalni hanem eladható hardvereket készíteni elvégre a vásárló az aki ezt az egészet "szponzorálja"...
Fiji drága lesz, a többi meg semmi olyat nem nyújt ami az elmúlt két évben nem lett volna elérhető azért legalább a 370+ lehetett volna új GPU, ha nem is rögtön a launchra...

+ Az AMD sem szívjóságból csinálja ezt náluk is az a terv, hogy minél több fejlesztő az ő termékeiket preferálja (A GE is ad pénzt a fejlesztőnek egyébként), az nV is így kezdte...

[ Szerkesztve ]

(#11749) CsonkaImo válasza Malibutomi (#11746) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Van benne igazság. :)

(#11750) Abu85 válasza Malibutomi (#11746) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az csak azoknál a fejlesztőknél ér valamit, akik szegények. Az AMD elsődleges partnere a kiadók között az EA, a Square Enix, a SEGA és a Capcom. Őket a nyers technológia érdekli, amivel alázhatnak az iparágon belül. A következő két év nagyon sokat fog számítani, mert nagy kiadók fognak úgy dönteni, hogy túl drága az AAA játékfejlesztés és átmennek mobilra. A Konami például már eldöntötte, hogy megy, és igazából ezt a lehetőséget többen is vizsgálják. Minél nagyobb előnyt épít ki egy kiadó technikailag, annál nagyobb az esélye, hogy a konkurens kiadó behozhatatlannak ítéli a hátrányát és mobilra menekül.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.